Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАНОВ$<.>+<.>A=ВИКТОР$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Лановик З.Б. 
Біблійна герменевтика: становлення, методологія (символіко-алегоричний аспект літературознавчого дискурсу): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / З.Б. Лановик ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему біблійної герменевтики як особливої сфери гуманітарного знання та інтерпретації біблійних текстів як основного джерела інтертекстуальності, літературного діалогізму, алегоризації, архетипного мислення, символізму, метамовної семіотики світової культури. Висвітлено основні етапи розвитку герменевтики від давньоюдейської та ранньохристиянскої екзегези, патристики та схоластики до сучасних інтерпретативних теорій феноменологічної герменевтики, біблійного екзистенціалізму й архетипної критики. Досліджено теоретичні концепти минулих епох у взаємозв'язку з загальним розвитком філологічної думки, висвітлено літературознавчі аспекти інтерпретації тексту і явищ буття, формування методологічної системи науки про літературу, становлення її термінологічного апарату. Виявлено загальні закономірності розвитку ідей процесу осягнення та інтерпретації у світовій гуманітаристиці. З використанням дослідженої методології здійснено аналіз основних парадигм Біблії (історичної, культурологічної, жанрової, авторської), її художньо-образної структури за текстуальним, екстратекстуальним та метатекстуальним рівнями інтерпретації. Проаналізовано детермінанти біблійної семіотики у її архетипному, символічному, алегоричному та типологічному виявах. Грунтуючись на зазначених наукових концептах, розглянуто проблеми сакральності, анагогічності, есхатологічності біблійних текстів як Святого Письма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04:Э + Э37-200.212.1 +
Шифр НБУВ: РА349018

Рубрики:

      
2.

Лановик Т.А. 
Збагачення словникового запасу учнів 5 - 7 класів у процесі роботи над текстом художнього твору: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.А. Лановик ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто лінгвістичні, дидактичні та методичні засади проведення словникової роботи у зпроцесі вивчення української літератури. Встановлено, що особливо ефективним є з'ясування значення слова безпосередньо у тексті, робота з укладеним тлумачним словником, усний та письмовий перекази. Зважаючи на вікові особливості учнів, розроблено методичну систему навчання, яка сприяє збагаченню їх словникового запасу на основі програмних творів, передбачає його поповнення під час вступних занять, розповіді про біографію письменника, усвідомлення значення слова через ускладнений словник, закріплення нових слів під час виразного читання, усного або письмового складання словосполучень і речень, переказування, написання творів, письмових відповідей на запитання, добору цитат тощо. Збагачення словникового запасу молодших підлітків ефективне за умов, якщо воно здійснюється цілеспрямовано, систематично на кожному уроці. Доведено, що учень тоді знаходить незрозумілі слова у тексті та з'ясовує їх значення, коли у нього є попередній досвід у виконанні завдань, а також сформовано певні вміння та навички. Запропоновано систему роботи над збагаченням активного та пасивного словника учнів, ефективність якої обгрунтовано теоретичного та підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА319500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Ланова 
Підготовка майбутніх учителів англійської мови до навчання учнів просодичних засобів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Оксана Володимирівна Ланова ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-911.31 + Ш143.21-911.31
Шифр НБУВ: РА359149

Рубрики:

      
4.

Лановик М.Б. 
Проблеми художнього перекладу як предмет літературознавчої рефлексії: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / М.Б. Лановик ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто проблеми теорії літератури та порівняльного літературознавства у їх проекції на теорію художнього перекладу. Вперше проаналізовано літературознавчі аспекти художнього перекладу в контексті основних наукових парадигм XIX - XX ст. Здійснено огляд інтерпретаційних стратегій художньої літератури в контексті теорій і концепцій психолінгвістики, психоаналізу, міфопоетики, герментевтики, формалізму, структуралізму, семіотики, деконструктивізму та в аспекті сучасних ірраціональних підходів (інтуїтивізму, феноменології, імагології, метафорології, теорії ігор). Основну увагу акцентовано на проблемах специфіки та динаміки розвитку даних парадигм, їх співіснування та взаємовпливів. Обгрунтовано твердження, що кожен з інтерпретативних підходів - це інша самобутня модальність, інший принцип систематизації матеріалу, тому залежно від обраного методу необхідно здійснювати переорієнтацію цілої системи. На підставі результатів дослідження літературознавчих концепцій підтверджено можливість використання методологій перекладання як моделей інтерпретації та виявлено, що зсуви у літературознавчих метасистемах, генеровані перекладацьким мисленням, пов'язані з перенесенням акцентів з парадигм, орієнтованих на зміст, на парадигми, орієнтовані на процес як можливий погляд на сфери мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 +
Шифр НБУВ: РА348759

Рубрики:

      
5.

Лановенко Ю.І. 
Психологічні особливості переживання суб'єктом юнацької кризи: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.І. Лановенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Представлено теоретичне й емпіричне вирішення проблеми особливостей переживання суб'єктом юнацької кризи. Базуючись на теорії психічного розвитку, розкрито процесуально-формальний аспект зростання дитини як суб'єкта життя. З застосуванням цієї категорії виділено суб'єктний аспект переживання юнацької кризи, визначення якого здійснено у категоріях екзистенціальної психології. Проведено аналіз суб'єктного аспекту переживання юнацької кризи та висвітлено явище первинної екзистенціальної інтеграції як свідоме смисложиттєве самовизначення суб'єкта, яке він здійснює вперше у своєму житті. Досліджено особливості представленості у свідомості суб'єкта юнацького віку глибинно-сутнісних, екзистенціальних переживань та розроблено модель здійснення первинної екзистенціальної інтеграції, використану в емпіричному дослідженні для розкриття екзистенціального змісту суб'єктного аспекту юнацької кризи та конкретизації чинників здійснення первинної екзистенціальної інтеграції суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.2 + Ю952.2-734 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА340120

Рубрики:

      
6.

Лановюк Л.П. 
Розвиток місцевого самоврядування в умовах розбудови громадянського суспільства в Україні (90-ті роки ХХ століття - початок XXI століття): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Лановюк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано чинну законодавчо-нормативну базу і практику реалізації її положень, які свідчать про необхідність посилення роботи в напрямі удосконалення правового поля українського місцевого самоврядування. Систематизовано нормативно-правову базу та визначено політико-правові засади зміни організаційної структури, форм і методів функціонування місцевого самоврядування в Україні у 1990-х рр. - початку XXI ст. Розкрито форми та методи діяльності органів місцевого самоврядування щодо виконання своїх повноважень. Запропоновано нову періодизацію здійснення заходів щодо реорганізації структури, форм і методів функціонування місцевого самоврядування. Виявлено особливості діяльності його ланок відповідно до повноважень, визначених законодавством України. Проаналізовано зміну ролі органів місцевого самоврядування у здійсненні політики реформ, вирішенні конкретних завдань місцевого значення у процесі формування нової законодавчої бази. Досліджено процес та характер трансформації форм і методів участі органів місцевого самоврядування у реформуванні життя сучасного українського села. Наведено рекомендації щодо подальшої перебудови структури, форм і методів функціонування місцевого самоврядування та піднесення його ролі у суспільно-політичному і соціально-економічному розвитку української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-536 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА327898

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського