Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (741)Книжкові видання та компакт-диски (609)Журнали та продовжувані видання (41)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИСИЦ$<.>+<.>A=НИКИФОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лисиця М.П. 
Автоматизована система контролю параметрів активних НВЧ-виробів у процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.П. Лисиця ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше визначено аналітичні залежності між комплексними НВЧ-параметрами та рівнями і фазами сигналу в контрольних точках системи, що дає можливість автоматизувати процес контролю. З метою забезпечення необхідної точності автоматизованого контролю отримано математичні залежності для визначення внеску похибок калібрувальних елементів і вимірювальних пристроїв у висхідні похибки контрольованих параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851-07с
Шифр НБУВ: РА316900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
3.

Никифорак В.М. 
Договір страхування відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Никифорак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено договір страхування цивільної відповідальності, в якій на підставі чинного законодавства та страхової практики проаналізовано особливості цивільно-правової відповідальності як об'єкта страхування, виявлено правові зв'язки між страховим випадком і складом цивільного правопорушення. Визначено поняття, юридичну природу, об'єкт, предмет договору страхування відповідальності, досліджено правовий статус страховика, страхувальника та вигодонабувача (потерпілої особи), уточнено поняття страхової суми (ліміту відповідальності страховика) за договором страхування відповідальності. Запропоновано класифікацію видів договору страхування відповідальності та розкрито особливості проведення кожного з них з врахуванням зарубіжної практики та міжнародних актів. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства про страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.112
Шифр НБУВ: РА319256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лисицька С.М. 
Еколого-біологічні особливості використання хімічного методу захисту картоплі від колорадського жука в північному лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Лисицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

За умов Північного Лісостепу України вперше завдяки екологічному удосконаленню хімічного методу досягнуто високу біологічну ефективність використання нових інсектицидних препаратних форм, до складу яких включено матричну основу (біологічно активні речовини препарату "РАПП" 20 %-вий к.е., розроблений на основі відходів олійно-екстракційних виробництв) та інсектициди (децис, 2,5 % к.е.; актара, 25 % в.г.) зі зниженням удвічі норм витрат інсектицидів проти колорадського жука на картоплі. Запропоновано механізм сумісного застосування компонентів матриці (РАПП) та діючих речовин вказаних інсектицидів, який полягає у посиленні, синергійній дії останніх. Показано, що присутність екологічно безпечних речовин матричної основи протягом трьох тижнів забезпечує більш тривале розкладання дельтаметрину, фоксиму, тіаметоксаму на рослинах картоплі, тобто сприяє проявленню пролонгованого ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.263 + П491.151 +
Шифр НБУВ: РА338116

Рубрики:

      
5.

Никифорчин І.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу розвитку малих підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.В. Никифорчин ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено процеси розвитку малих підприємств за умов трансформаційної економіки засобами економіко-математичного моделювання. Висвітлено динаміку, перспективи та проблеми розвитку малих підприємств, проведено порівняльний аналіз методів їх математичного моделювання. Запропоновано комплексний підхід щодо моделювання малих підприємств як складних відкритих ієрархічних систем з використанням мікроімітаційного моделювання на базі систем комп'ютерної математики та динамічного програмування. Розроблено оптимізаційну модель використання кредитних ресурсів для розвитку виробничих засобів малого підприємства, а також імітаційні моделі впливу запасів, асортименту та виробничих потужностей на збут. На підставі результатів реалізації даної моделі побудовано динамічну стохастичну модель керування запасами. Апарат марковських ланцюгів застосовано для побудови моделі визначення частки ринку малого підприємства в конкурентному середовищі. Запропоновано методику формування інформаційної бази для моделювання на підставі поєднання маркетингових досліджень та експертних методів. Імітаційні моделі реалізовано у вигляді пакетів для системи комп'ютерної математики SciLab. Шляхом обчислювальних експериментів одержано практичні висновки щодо оптимальної стратегії розвитку та діяльності малого підприємства з урахуванням впливу екзо- та ендогенних чинників на систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 в611 + У9(4УКР)291.9 в611
Шифр НБУВ: РА330460

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Никифоренко О.О. 
Закономірності морфогенезу кровотворних компонентів скелета поросят неонатального і молочного періодів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / О.О. Никифоренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні особливості та закономірності морфогенезу гемопоетичних компонентів кісткового мозку та системи кровотвірного мікрооточення у скелеті свині свійської на ранніх етапах постнатального онтогенезу на органному, тканинному та клітинному рівнях структурної організації. Установлено наявність у скелеті поросят протягом неонатального та молочного періодів двох основних структурно-функціональних форм кісткового мозку - остеобластичної та кровотвірної. З'ясовано, що у поросят з моменту народження до 60-добового віку у більшості осередків енхондрального остеогістогенезу структура гемопоетичного кісткового мозку не є однорідною, а комплекс морфологічних ознак універсального гемопоезу найбільш виражений вздовж зон росту, у ділянках найактивнішого кісткоутворення. Доведено різну роль основних і додаткових осередків осифікації скелета поросят у процесах кровотворення. Установлено стертий або абортивний характер структурно-функціональної трансформації кісткового мозку у джоадткових осередках осифікації. Запропоновано гіпотезу стосовно взаємозв'язку масштабів розвитку осередків окостеніння у скелеті поросят на ранніх етапах постнатального онтогенезу зі ступенем їх участі у реалізації лімфоцито- та імуноцитопоезу. Визначено взаємозумовленість структури кісткового мозку зі ступенем прояву морфологічних маркерів остеогенезу, ремоделяції та резорбції кісткової тканини в осередках окостеніння поросят перших двох місяців життя. Установлено періодизацію росту та розвитку кісткового мозку у скелеті поросят у зв'язку з процесами морфофункціональних перетворень кістково-хрящового остова осередків енхондрального остеогістогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-263 + Е60*692.3 +
Шифр НБУВ: РА358005

Рубрики:

      
7.

Никифоров Ю.В. 
Клініко-психопатологічні і соціально-психологічні особливості хворих на шизофренію, які знаходяться на примусовому лікуванні з посиленим наглядом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ю.В. Никифоров ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічні та соціально-психологічні механізми та закономірності формування суспільно небезпечної поведінки хворих на шизофренію, удосконалено систему їх примусового лікування, наведено оцінку її ефективності. Встановлено залежніcть виникнення агресивності даних пацієнтів від клінічних проявів хвороби, індивідуальних особливостей та патологічної адаптованості до умов тривалої ізоляції. Проведено кількісну оцінку та визначено позитивні та дефіцитарні симптоми, що відіграють провідну роль у виникненні рецидивів суспільно небезпечних дій. Виявлено клініко-психологічні та соціальні чинники формування агресивної суспільно небезпечної поведінки хворих. Науково обгрунтовано доцільність впровадження у лікувальну практику багатокомпонентної реабілітаційної програми, основою якої є функціональна оцінка психосоціальних можливостей пацієнтів та використання методів, спрямованих на попередження їх соціального виключення та корекцію порушень у різних сферах рольової поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3
Шифр НБУВ: РА330786

Рубрики:

      
8.

Лисицька О.П. 
Концепти "добро" та "зло" в російській мовній картині світу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.П. Лисицька ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено специфіку відображення концептів "Добро" та "Зло" в російській мовній картині світу. Доведено, що інформація про добро та зло репрезентується в одиницях номінації, символах, а також словах, які логічно або асоціативно пов'язані з номінуванням. Охарактеризовано модель логічної та семасіологічної структури лексико-семантичних груп іменників і прикметників на позначення добра та зла. Встановлено причини відсутності дзеркального співвідношення лексичних парадигм "Добро" та "Зло". Виявлено корпус символів добра та зла. Визначено шляхи формування символічних значень. Запропоновано оригінальний підхід до розмежування символічних та образних значень. Висвітлено мовні засоби репрезентації концептів добра та зла в художньому тексті. Відображено індикатори - мовні засоби, які сприяють пізнаванню концептів у тому випадку, коли номінанти "добра" та "зла" відсутні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2 + Ш141.2
Шифр НБУВ: РА314491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Никифоренко Н.О. 
Мандрівні записки Й.А.Гільденштедта як джерело з соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 00.07.06 / Н.О. Никифоренко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000 — укp.

Розкрито інформативні можливості мандрівних записок Й.А.тільденштедта стосовно вивчення проблем соціально-економічної історії України другої половини XVIII ст. Вперше зроблено грунтовний джерелознавчий аналіз усього комплексу вміщених у джерелі відомостей про соціально-економічний розвиток України. На тлі здобутків історіографії з'ясовано наукову цінність низки ще незадіяних свідчень тільденштедта, здійснено їх оригінальну інтерпретацію. Завдяки залученню наративних і документальних джерел виявлено ступінь репрезентативності записок мандрівника та достовірності вміщеної в них інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462,013 + Т211(4УКР)462
Шифр НБУВ: РА309829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Лисицька О.В. 
Меропланктон прибережних вод Криму (чорноморський сектор): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Лисицька ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Наведено результати багаторічного моніторингу видового складу та чисельності пелагічних личинок донних безхребетних, що охоплює весь таксономічний комплекс меропланктону. Вивчено сезонні та річні зміни таксономічної структури меропланктону, видовий склад та сезонну динаміку чисельності личинок донних безхребетних у Балаклавській бухті, наведено список таксономічного складу меропланктону, що включає личинки 57-ми видів безхребетних, які відносяться до 38-ми родин. Розглянуто просторовий розподіл личинок донних безхребетних у Балаклавській бухті, розходження в структурі меропланктону кутової та відкритої частин бухти. Проаналізовано вплив згінно-нагінних явищ, наслідків гідротехнічних робіт на чисельність і видовий склад меропланктону Балаклавської бухти, а також поширення у чорноморському секторі прибережних вод Криму ряду видів пелагічних личинок бентосних організмів, які є вселенцями у Чорне море.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е6(922.8) +
Шифр НБУВ: РА340351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лисицін О.Б. 
Методи і моделі продуктово-орієнтованого планування девелоперських проектів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Б. Лисицін ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розвинуто науково-методичне забезпечення методології управління девелоперськими проектами, яке базується на розробці методів, моделей і засобів структурно-продуктового планування проектів. Проведено системний аналіз і виділено характерні особливості стратегій діяльності у практиці вітчизняного управління девелоперськими проектами. Розглянуто існуючі підходи, моделі та засоби планування даних проектів. Запропоновано новий підхід до планування девелоперських проектів за умов нестійкої економіки, який грунтується на принципі некритичного планування та спрямований на визначення певних термінів виконання робіт, які дозволяють одержувати продукт проекту у період зростання ціни на нерухомість і виконувати роботи в період, коли ціна на ресурси мінімальна, із застосуванням структурно-продуктової технології. Розроблено математичну модель технології структурно-продуктового планування проектів, а також метод імітаційно-інформаційного моделювання в даній технології, який передбачає зіставлення витрат/вигод у різні часові інтервали реалізації проекту та дозволяє визначити раціональний час початку виконання всіх робіт. Розроблені моделі, методи та засоби технології структурно-продуктового планування проектів реалізовані певними девелоперськими компаніями в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 в611 + У9(4УКР)0-571.1-21 в611 +
Шифр НБУВ: РА366836

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Никифорова Н.А. 
Обгрунтування параметрів процесу гідротранспортування мінеральної сировини з використанням гідродинамічно активних речовин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / Н.А. Никифорова ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку критичної швидкості та гідравлічного ухилу у разі течії гідросуміші за присутності гідродинамічно активних речовин (ГДАР), які є флокулянтами для певних компонентів транспортованого матеріалу. Розроблено модель процесу формування флокул з полідисперсних частинок твердої фази та полімерних іонів гідродинамічно активних речовин у разі напірної течії, яка передбачає врахування геометричних розмірів частинок, їх масової долі у матеріалі та заряд поверхні, а також типу та молекулярної маси полімеру. Сформульовано умову зважування флокул потоком рідини у трубопроводі, згідно з якою необхідно враховувати геометричні та густинні характеристики флокул, вплив частини ГДАР, що залишилася в розчині, та осереднені параметри турбулентних пульсацій швидкості. Установлено залежність додаткового ухилу від коефіцієнта гідравлічного опору, що дозволило одержати залежність для розрахунку гідравлічного ухилу гідросуміші, в якій використовується емпірична константа, яка не залежить від гранулометричного складу транспортованого матеріалу. Одержано залежності для розрахунку критичної швидкості гідротранспортування твердих матеріалів з розмірами, меншими 2 мм, за присутності ГДАР. За результатами експериментальних досліджень обгрунтовано можливість використання ланцюгових поліелектролітів як флокулянтів або ГДАР залежно від природи глинястих мінералів, що транспортуються. Розроблено та впроваджено в промислове виробництво та практику наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт методики розрахунку параметрів гідротранспорту твердих матеріалів з гідродинамічно активними домішками та параметрів флокул за умов взаємодії частинок твердої фракції пульпи з гіродинамічно активними домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И161 +
Шифр НБУВ: РА361839

Рубрики:

      
15.

Никифорак 
Облік та аналіз операційної діяльності підприємств міського електротранспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Ірина Іванівна Никифорак ; Тернопільський національний економічний ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)244.135.42-14 + У053.9(4УКР)441.354.2-21
Шифр НБУВ: РА359743

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Никифорова Л.А. 
Особистість і форми її самореалізації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Л.А. Никифорова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано фундаментальну значимість історичної соціально-філософської спадщини у трактуванні головних аспектів феномену особистості для поглибленого концептуального усвідомлення процесу самореалізації особистості у контексті нових соціальних практик. Виокремлено основні парадигмальні модуси особистості, що мають класичне філософське обгрунтування. Доведено, що ці модуси є загально-методологічною засадою новітніх соціально-філософських і психологічних інтерпретацій особистості, особливо в пошуках її загально цивілізованих вимірів. Висвітлено історичну та сучасну філософсько-літературну полеміку щодо підставових вимірів особистості та її структури. Шляхом цілісного філософського дискурсу феномену становлення особистості визначено та розкрито його провідний констатуючий і детермінуючий вимір - смисл життя. Обгрунтовано, що смисл життя є процесом і результатом активного буття особистості через ідеально-рефлексійну та предметну діяльність. Виявлено, що смисл життя є універсальною детермінантою та загальною формою буття особистості, її екзистенцією. Установлено необхідність створення комплексної системи виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю216.23 +
Шифр НБУВ: РА349812

Рубрики:

      
17.

Никифоренко І.В. 
Просодична організація висловлювань з модальними частками в німецькій мові (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі діалогічного мовлення): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Никифоренко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено просодію висловлювань з модальними частками (МЧ) у німецькому діалогічному мовленні. На прикладі висловлювань з найчастотнішими у сучасній німецькій мові МЧ, зокрема, auch, denn, doch, eben, eigentlich, einfach, ja, mal, schon, wohl, визначено диференційні ознаки просодії висловлювань залежно від їх комунікативного типу (оповіді, спонукання, питання), місцерозташування частки та її комунікативно-прагматичних функцій у складі діалогічних єдностей (ДЄ). На підставі результатів дослідження показано, що просодія є найважливішим механізмом фонаційного оформлення висловлювання німецького діалога. Акустичними ознаками, які диференціюють висловлювання з МЧ, визначено: частоту основного тону (ЧОТ), тональний контур завершення, характер руху тону, інтенсивність, середньоскладову тривалість. Одержані результати характерні для чоловічих і жіночих голосів, що доводить про позагендерну лінгвістичну значимість виокремлених закономірностей. МЧ є інформативними елементами висловлювань діалогічного мовлення. Під час виконання їх специфічних функцій у процесі комунікації МЧ корелюють за цього виразність мовлення. Оскільки МЧ мають комунікативну заданість та є орієнтирами мовленнєвої поведінки, вони містять значну прагматичну інформацію. Впливаючи на просодичну організацію висловлювань і прагматичний бік спілкування, МЧ характеризують німецьку мовленнєву культуру у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.76*227.4 +
Шифр НБУВ: РА352310

Рубрики:

      
18.

Лисиця Н.М. 
Реклама як соціальний інститут: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / Н.М. Лисиця ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розгляду реклами як соціального інституту сучасного українського суспільства. Пропонується комплексний і багаторівневий аналіз соціального інституту реклами, проаналізовані його явні і латентні функції, аналізуються дисфункції реклами. Розглядаються можливості впливу реклами на соціальні інститути суспільства, які сформувалися раніше, та на узагальненого споживача. Розроблено соціологічну модель прогнозування реклами і визначення її ефективності на основі дослідження рекламної акупунктури: цінностей, потреб, мотивів. Емоційний потенціал реклами розглядається як стимул до спілкування з узагальненим споживачем у процесі формування нових та підтримки старих потреб. Соціолінгвістика реклами використовується для вивчення соціології реклами. Вивчаються особливості інституціональної рефлексивності української реклами і визначаються напрямки її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.42-803.81

Рубрики:

      
19.

Лисиця 
Розробка енергоощадних прийомів оптимізації стану ампелофітоценозу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Олексій Олександрович Лисиця ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2008. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36 + П26-467
Шифр НБУВ: РА359834

Рубрики:

      
20.

Никифорук О.М. 
Синдром ентеральної недостатності та його корекція у немовлят після операцій на органах травного тракту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / О.М. Никифорук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 24 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування немовлят з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту, у яких у післяопераційному періоді розвинувся синдром ентеральної недостатності, розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корецію даної патології. Визначено основні ланки патогенезу післяопераційної ентеральної недостатності у новонароджених і дітей раннього віку з хірургічними захворюваннями та вадами органів травного тракту. Оптимізовано програми сучасних хірургічних технологій, спрямовані на запобігання розвитку синдрому ентеральної недостатності, ускладнень у разі атрезії стравоходу, кишкової непрохідності, гастрошизису, хвороби Гірешпрунга, перитоніту та зменшення летальності у хірургічному стаціонарі. Досліджено особливості клінічного перебігу раннього післяопераційного періоду з застосуванням різних медикаментозних методів корекції ентеральної недостатності. Виявлено зміни білкового, вуглеводного та ліпідного видів обміну, досліджено імунологічний стан у дітей з ентеральною недостатністю з застосуванням різних видів нутритивної підтримки. Зроблено порівняльне оцінювання ефективності такої підтримки у комплексі лікувальних заходів синдрому ентеральної недостатності у немовлят після операцій на органах травного тракту. Розроблено патогенетично обгрунтовану програму та визначено пріоритетні завданя раціональної корекції синдрому ентеральної недостатності у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-5 +
Шифр НБУВ: РА367771

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського