Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (199)Реферативна база даних (7285)Книжкові видання та компакт-диски (5657)Журнали та продовжувані видання (380)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛУК$<.>+<.>A=ЯНОВ$<.>+<.>A=ДМИТР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 374
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дмитрів Ю. В. 
3-фосфорильовані та 3,4-дифосфорильовані піроли: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.08 / Ю. В. Дмитрів ; Ін-т орган. хімії НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що введення до атома азоту піролу таких об'ємних груп, як трет-бутильна та триалкілсилільні, спрямовує фосфорилювання галогенофосфінами винятково в положення 3 пірольного циклу. Встановлено, що фосфорилювання N-триметилсилілпіролу супроводжується розривом N - Si зв'язку з одержанням N-незаміщених 3-фосфорильованих піролів. Вперше одержано ряд 3-фосфорильованих піролів з вільною NH-функцією. Синтезовано піроловмісний фероцендифосфіновий ліганд та його паладієвий комплекс на основі трет-бутил(1-трет-бутил-1Н-пірол-3-іл)фосфінхлориду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.31-273.6
Шифр НБУВ: РА375282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лукавецький О.В. 
Автоімунний тироїдит (патогенез, патоморфоз, діагностика, консервативне і хірургічне лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.В. Лукавецький ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 31 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики й ефективного медикаментозного та хірургічного лікування автоімунного тироїдиту (АТ). Проаналізовано тенденції патоморфозу хірургічних захворювань щитовидної залози, у тому числі АТ, у Прикарпатському ендемічному зобному регіоні. Вивчено особливості гістологічної будови та мікроструктури. Висвітлено маловідомі аспекти патогенезу АТ: імунологічні, гормональні, метаболічні та медіаторні процеси у їх взаємозв'язку. За результатами дослідження сформульовано лікувальну доктрину АТ, у якій обгрунтовано необхідність полікомпонентної медикаментозної терапії. Доведено ефективність малоінвазивного та місцевого лікування. Розроблено диференційовані показання й обсяг хірургічних втручань. Сформульовано принцип і запропоновано критерії моніторингу стану тироїдного залишку в післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-5
Шифр НБУВ: РА313190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лук'яненко С.О. 
Адаптивні методи чисельного моделювання високоградієнтних процесів в об'єктах з розподіленими параметрами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / С.О. Лук'яненко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання науково-прикладної проблеми підвищення ефективності моделювання об'єктів з розподіленими параметрами за рахунок оптимального вибору вузлів різницевої сітки. Запропоновано новий підхід щодо автоматизованої побудови змінних нерівномірних різницевих сіток, адаптованих до динаміки зміни досліджуваної функції, який базується на використанні вкладених сіток і дозволяє істотно скоротити розмірність систем різницевих рівнянь та час моделювання. Обгрунтовано спосіб оцінки похибки розв'язку, який одночасно з похибкою визначає її чутливість до зміни конфігурації різницевої сітки, що скорочує обчислення на встановлення характеру її трансформації. Розроблено метод визначення параметрів трансформації сітки на підставі використання даних про чутливість похибки до величин кроків, що дозволяє уникнути розв'язання допоміжних диференційних рівнянь і скоротити витрати машинного часу на побудову нової сітки. Запропоновано методику побудови змінної нерівномірної сітки на базі функцій її трансформації, яка виключає використання допоміжних вагових функцій, що формуються вручну. Показано практичне значення одержаних результатів наукового дослідження, які дозволяють істотно скоротити час моделювання об'єктів з одночасним збереженням точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.13,0 +
Шифр НБУВ: РА344571

Рубрики:

      
5.

Дмитрієв І. А. 
Активізація підприємницької діяльності промислових підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / І. А. Дмитрієв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 35 с. — укp.

Розглянуто сутність підприємницької діяльності з позиції паритетного значення раціонального використання економічних ресурсів і соціальної спрямованості одержаних результатів. Проаналізовано підприємницьку діяльність в економіці України й її законодавчу базу. Виявлено та вивчено латентні тенденції використання наявних економічних ресурсів. Розглянуто поняття активізації підприємницької діяльності та розроблено її концепцію щодо промислових підприємств. Визначено особливості формування підприємницького середовища щодо активізації економічних інтересів промислових підприємств. Вказано способи активізації підприємницької діяльності машинобудівних підприємств за інвестиційно-інноваційним напрямом. Доведено доцільність оформлення їх реалізації у формі бізнес-плану. Розроблено методичне забезпечення щодо визначення конкурентоспроможності продукції промислового підприємства та проведення досліджень з вивчення ринку збуту його продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-131.1
Шифр НБУВ: РА371013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лук'яник І.В. 
Активні процеси в кометах: аналіз кривих блиску та спектрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.В. Лук'яник ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено криві блиску та спектри комет для встановлення певних характерних особливостей, притаманних спалахам і флуктуаціям блиску комет і розвалам їх ядер. Створено каталог фізичних характеристик комет, спостережених у 1990 - 2000 рр. Побудовано та детально охарактеризовано криві блиску двох яскравих комет C/1995 O1 (Hale-Bopp) та C/1996 B2 (Hyakutake), а також встановлено зв'язок флуктуацій блиску даних комет з фізичними умовами у міжпланетному просторі. Отримано розподіл числа спалахів блиску комет у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля та встановлено їх три основні причини. Проаналізовано зв'язок флуктуацій блиску з положенням комети у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля. На підставі спектрального та фотометричного матеріалу про комету C/1999 S4 (LINEAR) наведено результати, що характеризують процес руйнації ядра зазначеної комети та оцінено розміри фрагментів, їх швидкість та енергію розльоту. Виявлено зміщення люмінесцентного континуума стосовно комет C/1999 S4 (LINEAR) та C/2001 A2 (LINEAR), які відносяться до класу комет, ядра яких руйнуються. Обчислено фізичні характеристики нейтральної складової атмосфери комети C/2000 WM1 (LINEAR). Проведено детальне ототожнення спектрів вищезгаданих комет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25
Шифр НБУВ: РА319732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дмитрієва О.А. 
Алгоритмічні методи підвищення ефективності паралельних обчислювальних систем при вирішенні багатомірних динамічних задач: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / О.А. Дмитрієва ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено методи й алгоритми, спрямовані на підвищення ефективності експлуатації паралельних обчислювальних систем. Розроблено багатокрокові блокові методи розв'язання задачі Коші для звичайних диференціальних рівнянь, орієнтованих на реалізацію в обчислювальних системах з паралельною архітектурою. Обгрунтовано збіжності та доведено стійкість розроблених методів. Показано, що паралельні алгоритми знаходження початкових значень для блокових методів забезпечують необхідну точність обчислень. Доведено, що розроблені методи пов'язані з одноразовим обчисленням оператора переходу. Здійснено відображення розроблених алгоритмів на структури сучасних високопродуктивних обчислювальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.22 + В161.622,022
Шифр НБУВ: РА315619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дмитрієв А.В. 
Аналітична анатомія русла вінцевих артерій серця людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Дмитрієв ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця людини та запропоновано їх варіанти, які можна використовувати як структурні критерії норми. За допомогою статистичного аналізу та математичного моделювання підтверджено морфофункціональну неоднорідність різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Запропоновано нові морфофункціональні принципи оптимальності різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Доведено, що русло повинно забезпечувати не лише мінімальні витрати біологічного матеріалу та мінімальну роботу, необхідну для просування крові, але й забезпечувати кров'ю максимально можливу за площею ділянку серцевої стінки. Обгрунтовано, що русло повинно забезпечувати максимальну тривалість експозиції крові й артеріальної стінки. З використанням генетичного алгоритму проведено селекцію оптимальних, відповідно до запропонованих принципів, кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця, які можна використовувати як структурні критерії норми. На базі математичної моделі створено комп'ютерну програму, що дозволяє генерувати фізичну модель внутрішньоорганного артеріального русла серця людини за умов норми, одержувати її візуальні зображення, імітувати внутрішньоартеріальну гемодинаміку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 + Е70*732.123 +
Шифр НБУВ: РА362451

Рубрики:

      
9.

Лук'яненко Я.В. 
"Антимемуари" А. Мальро: специфіка жанру та нарації: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Я.В. Лук'яненко ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено поетику "Антимемуарів", яка є першою та самостійною частиною циклу "Дзеркало лімбів" - художнім підсумком творчості найвизначнішого представника французької та загалом західноєвропейської літератури XX ст. А. Мальро. З'ясовано жанрову природу твору та питання жанрової інновації "Антимемуарів". Проведений аналіз дозволяє відмежувати "Антимемуари" від традиційних жанрів мемуарів, автобіографії та роману, а також від нового жанру "его-роману". Зазначено, що з погляду поетики головною особливістю твору є своєрідне поєднання історичного, документального та фікційного начал, для з'ясування принципу їх поєднання використано наратологічний аналіз, який дозволяє зробити такі висновки: "Антимемуарам" притаманна суцільна фікціоналізація, що має прояв у наявності фікціональних персонажів, фікціоналізації історичних осіб, що у творі є співбесідниками автора, та у внутрішній фокалізації дискурсу і є романом-діалогом або поліфонічним романом. Найважливішим організаційним принципом твору є принцип діалогізму, реалізований у транскультурній і трансісторичній точні зору автора, яка дозволяє вийти на рівень діалогу, якого веде людство як сукупність різних культур і цивілізацій, або як мультикультурна єдність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Мальро А.534 +
Шифр НБУВ: РА361804

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лукомський Ю.В. 
Архітектурно-планувальна структура хрестово-баневих церков ХІІ - ХІІІ ст. Давнього Галича: Автореф. дис... канд. архітект.: 18.00.01 / Ю.В. Лукомський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Систематизовано матеріали польових і науково-теоретичних досліджень хрестово-баневих церков Галицької архітектурної школи (ГАШ) XII - XIII ст. Для наукового обігу запропоновано результати нових архітектурно-археологічних досліджень чотирьох хрестово-баневих церков давнього Галича. Відзначено, що церкву "На Царині" знайдено та відкрито вперше. Удосконалено та апробовано на галицьких пам'ятках методики: архітектурно-археологічних натурних досліджень, систематизації об'єктів за архітектурно-планувальними та конструктивно-технологічними вирішеннями їх збережених матеріальних субстанцій; порівняльного аналізу об'єктів з широким колом типологічних аналогів; метричного аналізу планів фундаментів й гіпотетичної реконструкції планів на рівні наземних стін; архітектурно-композиційного аналізу. Виявлено закономірності розвитку планувальних і конструктивних особливостей хрестово-баневих церков X - XIII ст., які полягають у поступовому ускладненні з часом архітектурно-планувальної структури храмів, вдоконаленні та реалізації технологій влаштування їх фундаментних конструкцій. Уточнено датування об'єктів, а також розроблено хронологію інших пам'яток монументального будівництва, які є витворами ГАШ. Здійснено науково обгрунтовані планувальні та об'ємно-просторові графічні реконструкції давньогалицьких хрестово-баневих церков.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР331)4 +
Шифр НБУВ: РА337335

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дмитренко В.В. 
Асоціація змін транскрипційної активності генів із виникненням і прогресією гліальних пухлин головного мозку: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / В.В. Дмитренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2007. — 41 с. — укp.

За результатами генної експресії (SAGE) та диференційної гібридизації охарактеризовано зміни експресії генів в астроцитарних гліомах, асоційовані з певними властивостями пухлинних клітин. За допомогою SAGE ідентифіковано 129 генів, експресія яких суттєво здійснюється у гліобластомах. Ці гени можна використовувати для молекулярної характеристики пухлин головного мозку. Гени становлять обмежену кількість функціональних груп. Диференційну експресію деяких генів показано вперше у пухлинах головного мозку. У гліобластомі, найбільш злоякісній формі гліом, знайдено акумуляцію гетерогенних Alu-вмісних нуклеотидних послідовностей, а також генералізовану інактивацію транскрипції мітохондріального геному, асоційовану з деструкцією мітохондрій у пухлинних клітинах. На підставі зіставлення результатів SAGE і мікроарейного аналізу 117-ти диференційно експресованих генів можна визначити як гени, продукти яких є потенційними молекулярними маркерами гліальних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4*739.177.52 + Р569.627.7 +
Шифр НБУВ: РА354533

Рубрики:

      
12.

Дмитренко С.С. 
Аутолейкоцитарна перфузія кінцівок з медикаментозним насиченням в комплексі хірургічного лікування хворих на діабетичну стопу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Дмитренко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність аутолейкоцитарну перфузію ліків за умов комплексного хірургічного лікування пацієнтів з синдромом діабетичної стопи (СДС). Визначено низьку обізнаність хворих на цукровий діабет (ЦД) щодо цієї патології, а також вплив на формування СДС взаємообтяжуючих показників ризику, а саме: наявності гіпертензії, ожиріння, ретинопатії та протеїнурії на тлі не компенсованого ЦД - гіперглікемії. Показано, що СДС супроводжується значними гемодинамічними змінами та зростанням показників ендогенної інтоксикації. Установлено, що СДС поглиблює ендогенну інтоксикацію та взаємообтяжує ЦД, призводить до значних гемодинамічних порушень, виявлених доплерометричними дослідженнями. З'ясовано, що використання у комплексі лікування СДС аутолейкоцитарної перфузії ліків сприяє покращенню загального стану пацієнта, прискоренню компенсації ЦД, зменшенню рівня ендогенної інтоксикації. Відзначено, що аутолейкоцитарна перфузія ліків дозволяє скоротити тривалість лікування, здійснює клінічний ефект і може бути рекомендована для міждисциплінарного застосування. Визначено, що дана стратегія дозволила скоротити кількість ампутацій у 1,4 разів. Зроблено висновок, що для підвищення ефективності комплексного лікування й усунення ендогенної інтоксикації у пацієнтів з СДС у процесі лікування необхідно використовувати даларгін, який здійснює анаболічний ефект і моделює опіатергічні процеси протеосинтезу у пацієнтів з СДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА341950

Рубрики:

      
13.

Лук'янченко А.П. 
Багаторічна димаміка та прогноз шкодочинності грушевої плодожерки у Східному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / А.П. Лук'янченко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі системного підходу обгрунтовано закономірності багаторічної динаміки шкодочинності грушевої плодожерки у зв'язку та взаємодії з циклами сонячної активності. Визначено сонячну обумовленість низки метеорологічних і біологічних чинників (суми ефективних температур та гідротермічного коефіцієнта за вегетаційний період, урожайності груші). Вперше виявлено сонячну обумовленість багаторічної динаміки шкодочинності грушевої плодожерки, яка значною мірою пошкоджує найбільш цінні плоди периферійної частини крони. Розглянуто особливості шкодочинності грушевої плодожерки з урахуванням кількісних та якісних втрат урожаю. Вперше одержано порівняльні дані про біохімічний склад та масу непошкоджених і пошкоджених грушевою плодожеркою плодів на периферійній частині крони. Проведено моделювання шкодочинності грушевої плодожерки з використанням сучасних методів екстраполяційної прогностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.552.06(4УКР-4Хар),022 + П468.679 Carpocapsa pyrivora
Шифр НБУВ: РА308097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
14.

Лукач М.І. 
Бактеріальний опік і некроз груші та яблуні, екологічні ніші їхніх збудників: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / М.І. Лукач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено бактеріальні хвороби плодових культур і встановлено екологічні ніші їх збудників. Відзначено, що збудниками бактеріальних хвороб в Україні є опік і некроз плодових культур. Досліджено морфологічні, культуральні, біохімічні, хемотаксонімічні та серологічні властивості виділених фітопатогенних бактерій. Доведено, що штами Ervinia amylovora (Burrill) Winslow et al та Pseudomonas syringae pv. syringae van Hall гетерогенні за інтенсивністю засвоєння речовин та агресивністю. Встановлено, що профілі жирних кислот загальних клітинних ліпідівErwinia amylovora та Pseudomonas syringae pv. syringae використано як чіткий метод діагностики з метою ідентифікації бактеріальних хвороб плодових. Проаналізовано стійкість сортів груші до бактеріального опіку плодових. Вперше доведено, що бур'яни є місцем резервації бактеріальної інфекції. Встановлено, що Pseudomonas syringae pv. syringae перебуває в ендофітній фазі у меристемних тканинах яблуні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551 + П491.552
Шифр НБУВ: РА312513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Яновська В.В. 
Біологічні властивості ентерококів як збудників запальних процесів сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.В. Яновська ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розкрито етіологічну значущість ентерококів у розвитку інфекцій сечовивідних шляхів (СВШ) у різних контингентів дорослих хворих і ентерококів у новонароджених з перинатальною патологією. Доведено, що штами ентерококів, виділених у разі позалікарняних інфекцій СВШ і урогенітальної патології, відрізняються від штамів, ізольованих за умов нозокоміальних інфекцій, за видовим складом, кількісним вмістом у біологічному матеріалі, частотою виділення в асоціаціях, рівнями чутливості до антибіотиків на наявністю факторів патогенності. Показано відмінності рівнів і профілів антибіотикорезистентності штамів ентерококів залежно від їх виду та походження. Вперше в Україні з сечі хворих хірургічного профілю з нозокоміальною інфекцією СВШ виділено два ванкоміцинрезистентних штама E. faecium з типом резистентності VanA, що визначено з застосуванням молекулярно-генетичних методів. Уперше встановлено значну частку ентерококів, стійких до високих концентрацій аміноглікозидних препаратів серед штамів госпітального походження. На підставі результатів проведеного комплексного дослідження біологічних характеристик штамів ентерококів різного походження не визначено специфічних ознак уро- або ентеропатогенності. Встановлено достеменну різницю за певними показниками між штамами позалікарняного та нозокоміального походження. Відзначено, що використання результатів проведеного дослідження дозволило вдосконалити мікробіологічну діагностику та лікування опортуністичних інфекцій ентерококової етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.2 + Р696.016-4 +
Шифр НБУВ: РА364775

Рубрики:

      
16.

Дмитрієва К.Ю. 
Біохімічні механізми пошкодження ферментних систем біотрансформації ксенобіотиків печінки за умов опікової травми шкіри та корекції антиоксидантами триметазидином і мексидолом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / К.Ю. Дмитрієва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що опікове ураження шкіри зумовлює пригнічення активності ксенобіотик-метастабілізувальних ферментів у печінці щурів, максимум якого виявлено на першому тижні, подальшу нормалізацію установлено протягом місяця. Найбільшою мірою гальмуються активності цитохромів P4502E1, 2C і 3A, а також ферментів кон'югації, меншою - цитохромів P4501 A2, 2D і арілестерази. На рівні організму це має прояв у сповільненні елімінації модельних препаратів "Амідопірин" і "Ацетанілід", лікарських засобів "Диклофенак натрію" та "Напроксен", зростанні їх анальгетичної дії. Ці зміни корелюють з підвищенням рівня малонового діальдегіду, дієнових кон'югатів, карбонільних груп білків, нітратів і нітритів, фактора некрозу пухлин-<$Ealpha> й інтерлейкіну-6, активності ксантиноксидази й оксидази D-амінокислот і падінням активності супероксидисмутази та каталази і асоціюється з ультраструктурними та біохімічними змінами у печінці (деструкцією мембран ендоплазматичного ретикулуму та мітохондрій, посилення солюбілізації компонентів мікросомальних мембран). Триметазидин переважає мексидол за мембранопротекторною дією та за здатністю захищати систему біотрансформації ксенобіотиків від опікового ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-37 + Р413.51-2 +
Шифр НБУВ: РА353543

Рубрики:

      
17.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
18.

Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Лукіянчук 
Взаємодія CdTe, CdxHg1-xTe, GaAs та InAs з водними розчинами H2O2- мінеральна кислота-розчинник: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Едуард Михайлович Лукіянчук ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + З843.3-06
Шифр НБУВ: РА353000

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Дмитроца О.Р. 
Викликані потенціали головного мозку в умовах мимовільної та довільної уваги у підлітків: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Р. Дмитроца ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено викликані (ВП)потенціали кори головного мозку підлітків за умов уваги залежно від її поточного рівня (високого, середнього, низького) та статі досліджених. Установлено особливості амплітудно-часових характеристик ВП за відповідних етапів сприйняття й обробки інформації, просторового розподілу та динаміки фокусів активації та кореляційних зв'язків у корі великих півкуль мозку, які відображають міжпівкульові та внутрішньопівкульові взаємодії за уваги, висвітлено особливості активаційних процесів у великих півкулях. Показано, що динаміка показників ВП мозку у підлітків на послідовних етапах сприйняття й обробки інформації свідчить про наявність закономірностей структурно-функціональної організації уваги та незрілий механізм формування мимовільної та довільної уваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*011.2 + Ю983.515 +
Шифр НБУВ: РА338114

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського