Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (256)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЯЛЮК$<.>+<.>A=ВІТЕР$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ДМИТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Лялюк-Вітер Г.Д. 
Екологічна роль природно-заповідних територій на північному мегасхилі Українських Карпат: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / Г.Д. Лялюк-Вітер ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено матеріали досліджень лісових природно-заповідних територій і об'єктів на північному мегасхилі Українських Карпат. Охарактеризовано лісівничо-типологічну структуру об'єктів лісового природно-заповідного фонду (ПЗФ) на території майже 120 000 га. Встановлено їх сучасний стан, головні природні й антропогенні чинники, які впливають на лісовий ПЗФ. Визначено його довговічність і критерії функціональної відповідності, проаналізовано стан і проблеми збереження біорізноманіття, санітарно-гігієнічні функції та рекреаційний потенціал. Уперше в регіоні досліджено киснепродуктивні та газопоглинальні функції заповідних лісових екосистем, вивчено їх фітонцидні функції, встановлено рекреаційну ємність лісів Карпатського національного природного парку. Науково обгрунтовано заходи щодо раціонального використання лісового ПЗФ з метою ретельного збереження та примноження біорізноманіття, а також інтенсивного розвитку рекреації та туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР3)л64 + Е50*88е(4УКР3)л64 +
Шифр НБУВ: РА368311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вітер О.М. 
Організаційно-педагогічні засади структурування і генералізації навчального матеріалу з економічних дисциплін у фаховій підготовці бакалаврів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О.М. Вітер ; Нац. акад. Держ. прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-педагогічні засади структуруваннята генералізації навчального матерілу з економічних дисціплін для бакалаврів. Визначено особливості структурування навчального матеріалу з цих дисціплін. Розкрито поняття "логічного структурування", а також поняття "дидактичного структурування навчального матеріалу". Розроблено модель дидактичного структурування за принципом перспективних ліній. Уточнено поняття генералізації навчального матеріалу, розроблено алгоритм його реалізації. Обгрунтовано модель організації процесу структурування та гінералізації навчального матеріалу для формування генералізованої системи знань із фундаментальних економічних дисциплін для повного засвоєння їх студентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
3.

Лялюк О.Ю. 
Основи організації і діяльності місцевих рад в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Лялюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено засади організації та діяльності місцевих рад, їх суть. Виявлено системність, розроблено критерії класифікації. Вивчено рівень правової регламентації, а також розв'язано певні сучасні проблеми інституту засад. Теоретично розроблено важливі моделі подальшого розвитку засад організації та діяльності місцевих рад. Запропоновано комплексний підхід до їх реформування. Детально розглянуто елементи засад. Висвітлено напрямки покращання їх складових. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА350074

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лялюк В.П. 
Підвищення ефективності доменної плавки удосконаленням управління процесами в горні печі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / В.П. Лялюк ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 33 с. — укp.

На підставі аналізу параметрів фурмених зон і руху газового потоку в горні встановлено, що зміна довжини зон найбільш повно характеризується критерієм повної енергії потоку комбінованого дуття, а зміна глибини проникнення газів у середину горну - критерієм повної енергії потоку горнового газу. Розроблено науково-методичні засади визначення цих комплексних критеріїв та їх спільного виконання під час проведення аналізу доменної плавки. Запропоновано наукові засади управління дуттєвими параметрами з оптимізацією величин повної енергії потоків комбінованого дуття та горнового газу для доменних печей, що працюють за різних умов, а також використання критеріїв повної енергії струменя природного газу та повної енергії потоку дуття для визначення найкращих умов їх взаємодії з метою підвищення ефективності використання природного газу. На базі математичного, фізичного моделювання, а також аналізу реальних умов нагромадження в горні розплавів та їх витікання через льотки, вперше виявлено закономірності в послідовності виходу чавуну та шлаку, обумовлені характером формування грузлих мас в області горну. Встановлено, що відносна частка випущеного через льотку чавуну до появи нижнього шлаку може характеризувати ступінь "захаращення" горна, що дозволяє прогнозувати початок розвитку цього процесу та запобігати йому. Визначено закономірність неконтрольованого зрушення показників і параметрів доменної плавки за незмінних умов плавки. Вперше розрахунково-аналітичним шляхом у перспективних режимах плавки обгрунтовано необхідність використання для оцінки параметрів фурмених зон горіння розроблених комплексних дуттєвих критеріїв, які більш адекватно , ніж відомі, відбивають зміну параметрів зон. Виконано прогноз параметрів фурмених зон горіння для перспективних режимів плавки та показано можливість досягнення таких значень параметрів, які необхідні для підтримки високої інтенсивності доменної плавки в прогнозованих режимах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-11
Шифр НБУВ: РА320261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лялюк Г.М. 
Психологічні особливості соціалізації підлітків в умовах родинної депривації: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Г.М. Лялюк ; Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості соціалізації підлітків, позбавлених батьківського піклування. Проаналізовано теоретичні підходи до існуючих уявлень про зміст, механізми та чинники соціалізації підлітків за умов родинної депривації. Установлено відмінності у структурі соціалізації підлітків-вихованців дитячих будинків та підлітків з родин. З'ясовано, що у підлітків-вихованців дитячих будинків вищий рівень тривожності, почування самотності, інтенсивності функціонування механізмів захисту, а саме: регресії, заміщення, компенсації у порівнянні з їх ровесниками з родин. Показано необхідність ресоціалізації депривованих підлітків, завдяки чому вони зможуть підвищити свою самооцінку та самоповагу, гармонізувати Я-концепцію та самосвідомість. Обгрунтовано засоби оптимізації особистісного зростання підлітків дитячих будинків і шляхи процесу їх успішної соціалізації. Впроваджено "Програму роботи практичного психолога з оптимізації особистісного зростання підлітків-вихованців дитячих будинків", яка є ефективним психологічним засобом особистісного зростання підлітків, сприяє розвитку успішності соціалізації у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю952.1 + Ч421.342 +
Шифр НБУВ: РА350126

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Лялюк О.Г. 
Система прийняття організаційно-технологічних рішень по зменшенню радіаційної небезпеки в будівництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.Г. Лялюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та системи прийняття організаційно-технологічних рішень щодо зменшення радіаційної небезпеки в будівництві на радононебезпечних територіях України. Досліджено алгоритм моніторингу радіаційного фактора. Встановлено залежності регламентованих радіаційних параметрів об'єктів будівництва від багатофакторних показників. Наведено моделі управління проектами організаційно-технологічних рішень стосовно зменшення радононебезпеки на базі нечіткої логіки на різних етапах інвестиційної діяльності в будівництві. Створено систему прийняття ефективних рішень у процесі вибору організаційно-технологічних заходів щодо зменшення ризиків опромінення. Запропоновано організаційну структуру прийняття та реалізації рішень стосовно радіаційного захисту будівельних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8
Шифр НБУВ: РА312871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вітер Р.М. 
Сучасний стан, структура і раціональне використання букових лісів Опілля: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Р.М. Вітер ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на території Опілля досліджено структуру та динаміку природного відновлення бука європейського на зрубах. Охарактеризовано типологічну, видову та вікову структуру букових лісів. Проведено моніторингове дослідження та наведено оцінку їх сучасного стану в зв'язку з техногенним навантаженням. Проаналізовано структуру корінних та умовно-корінних деревостанів, а також таких, що поступають у рубку головного користування. Вивчено особливості природного відновлення під пологом деревостанів та на різновікових зрубах поступових рубок. Встановлено етапи та стадії екологічної сукцесії трав'яного покриття на зрубах букових лісів. Проаналізовано динаміку поширеності та об'єму несправжнього ядра, визначено його морфологічні особливості, вплив на сортиментно-сортну структуру букових деревостанів і вартість ліквідної деревини. Зроблено висновок про доцільність зниження віку рубки головного користування на десять років, що дозволить підвищити вартість деревини за рахунок попередження розвитку несправжнього ядра. Зазначено, що за різних способів рубок (вибіркових і вузьколісосічних) слід орієнтуватися на природне відновлення цінних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА332891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вітер Ю.А. 
Товарознавча характеристика нових видів заморожених картоплепродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / Ю.А. Вітер ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено рецептуру нового виду заморожених картоплепродуктів - напівфабрикатів дерунів й науково обгрунтовано їх товарознавчу характеристику. Досліджено придатність 4-х сортів картоплі до переробки на заморожені картоплепродукти та функціональні властивості інших рецептурних компонентів. Оптимізовано рецептури напівфабрикатів дерунів шляхом математичного моделювання з застосуванням повного факторного аналізу. Розроблено систему 5-бальної оцінки органолептичних показників для напівфабрикатів дерунів. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні показники нової продукції та їх зміни під час заморожування та низькотемпературного зберігання. Встановлено безпечніть нових напівфабрикатів. Досліджено вплив вакуумування на споживні властивості заморожених напівфабрикатів дерунів. Визначено соціальний та економічний ефект від виробництва та реалізації нового виду заморожених картоплепродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л994 +
Шифр НБУВ: РА336329

Рубрики:

      
9.

Лялюк А.М. 
Управління розвитком вищого навчального закладу на засадах маркетингу і логістики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.М. Лялюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 22 с. — укp.

На підставі дослідження особливостей розвитку вищої освіти за ринкових умов розроблено концепцію стратегічного розвитку вищого навчального закладу на засадах маркетингу та логістики, суть якої полягає у реалізації причинно-наслідкового зв'язку: стратегія розвитку вищого навчального закладу - комплекс маркетингу - система логістики - користь освітньої послуги. Розроблено методичні рекомендації для обгрунтування логістичних рішень у вищому навчальному закладі. Для виявлення специфіки структурних особливостей мікросередовища запропоновано використовувати методи соціологічного опитування серед випускників шкіл і роботодавців. Для підвищення ефективності управління розвитком вищого навчального закладу запропоновано нові методи оцінки його конкурентоспроможності. Сформульовано пропозиції щодо застосування особливостей сегментування підприємств та установ як основних потребувачів випускників вузів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) к2 +
Шифр НБУВ: РА342360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Лялюк Н.М. 
Фітонейстон літоралі Азовського моря та перспективи його використання в біомоніторингу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.М. Лялюк ; Ін-т гідробіології НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Доведено існування фітонейстону в літоралі Азовського моря на прикладі його Таганрозької затоки. Ідентифіковано видовий склад фітонейстону. Встановлено наявність тривалої вегетації та формування фітонейстону у морському середовищі внаслідок життєдіяльності прісноводних водоростей річкового стоку (63 % видового складу) та типових форм. Виявлено, що фітонейстон представлений переважно нано- (80 %) та пікопланктонною (10 %) розмірними фракціями, які визначають продуційні можливості та трофність води моря. Розглянуто сезонну динаміку видового складу, чисельності та біомаси водоростей нейстону. Для вивчення фітонейстону було застосовано визначення пігментних індексів - вмісту та співвідношення хлорофілів, каротиноїдів, фікобілінових пігментів. Розглянуто питання щодо впливу основних абіотичних факторів нейсталі (інтенсивності сонячної інсоляції, ступеня хвилювання моря, температурного режиму води) на формування угруповань фітонейстону. На підставі даних про організми фітонейстону запропоновано оцінювати якість води відповідно до затверджених в Україні нормативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.1:Е5(922.9)
Шифр НБУВ: РА315127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лялюк І.М. 
Формування індивідуального досвіду роз'вязування мислительних задач у студентів вищого педагогічного закладу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.М. Лялюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено індивідуальний досвід розв'язування розумових задач студентами вищого педагогічного навчального закладу (ВПНЗ). Визначено зміст і структуру індивідуального досвіду сучасних студентів. Вивчено чинники впливу на його розвиток у процесі розв'язання мисленнєвих задач. Побудовано модель вивчення індивідуального досвіду, з'ясовано особливості його структурних компонентів у представників різних курсів і факультетів ВПНЗ та їх залежність від розвитку пізнавальних процесів, зокрема мислення. Апробовано розроблену програму дослідження та розвитку індивідуального досвіду розв'язування розумових задач студентами на основі використання нестандартних форм організації навчання (семінар-дискусія, семінар-діалог, семінар-наукова доповідь, ілюстративне практичне заняття, діагностичний практикум, практика вікового консультування, вправи), доведено її ефективність та можливості практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 + Ю935.131-231.0 + Ю940.3
Шифр НБУВ: РА319134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вітер Д.В. 
Формування стилю мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності: теоретико-методологічні аспекти: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / Д.В. Вітер ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми тлумачення понять "стиль мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності", а також його використання під час проведення теретико-методологічного аналізу проблем державного управління. Наведено оригінальну дефініцію "стиль мислення суб'єкта державно-управлінської діяльності". Розглянуто особливості процесу формування, розвитку та змін стилів мислення у контексті історичного розвитку суспільства. На підставі дослідження генези стилів мислення проаналізовано та встановлено різноманітність даних стилів, розроблено їх класифікацію. Досліджено детермінанти процесів формування, розвитку та змін стилів мислення. Визначено конструктивні та перспективні за своїм потенціалом стилі мислення суб'єктів державно-управлінської діяльності, які сприятимуть розвитку системи державного управління в Україні. Досліджено соціальну роль досліджених стилів у процесах суспільних трансформацій і впливу їх на систему державного управління в аспекті світової глобалізації та інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012:Ю9 + Ю6*327.3*311.2 +
Шифр НБУВ: РА348818

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Лялюк Г. М. 
Теорія і практика виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми в Україні (ХХ – початок ХХІ століття) / Г. М. Лялюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше здійснено цілісний системний аналіз теорії та практики виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Схарактеризовано теоретико-методологічні основи виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми та розкрито поняттєво-категоріальний апарат дослідження. Виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми розглянуто як педагогічну категорію і багатоаспектний феномен і проаналізовано у суспільно-політичному, соціокультурному, теоретичному, технологічному й інституційному вимірах. Виокремлено структурні компоненти концепції виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми та представлено її систему принципів. Обґрунтовано ідеєґенезу виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми та з'ясовано її ключові тенденції. Розроблено періодизацію практики виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми досліджуваного періоду та визначено основні тенденції її генези. Виокремлено позитивний ретроспективний досвід і шляхи імплементації продуктивних ідей в умовах реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Обґрунтовано праксеологічні аспекти виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми і систематизовано технології та інноваційні методи їх виховання. Визначено перспективні напрями удосконалення фахової підготовки, особистісно-професійного розвитку майбутніх педагогів / соціальних педагогів до реалізації інноваційної опікунсько-виховної діяльності.Подальшого розвитку набули уявлення про тенденції розвитку теорії і практики виховання дітей-сиріт у контексті особистісної парадигми, а також конструктивні ідеї з досвіду опікунсько-виховної діяльності дитячих будинків та інтернатних закладів освіти в Україні.^UIn the thesis, for the first time a holistic systematic analysis of the theory and practice of orphans' upbringing in the context of personal paradigm in Ukraine (20th – early 21st centuries) were carried out. The theoretical and methodological foundations of of orphans' upbringing in the context of personal paradigm were characterized and its conceptual and categorical apparatus were determined.The content of scientific approaches to orphans' upbringing in the context of the personal paradigm was substantiated and revealed. The upbringing of orphans in the context of personal paradigm is considered as a purposeful, consciously carried out process of subject-subject interaction between an educator and a pupil, aimed at creating optimal social conditions for self-organization of a child's personality by means of internal resources, harmonious self-development and self-determination of the personality as a subject of dynamic activity and social relations, which requires a certain external initiation, helping an orphan to interact as effectively as possible with the world around, creating an optimal educational space for the assimilation of vitagenic experience.It was found out that orphans' upbringing in the context of personal paradigm is a complex dialectical process, which reflects the peculiarities of the development of the theory of upbringing and guardianship practice; this process is analyzed as a pedagogical category and a multi-faceted phenomenon in several dimensions: socio-political, socio-cultural, theoretical, technological, and institutional ones, as a socio-pedagogical phenomenon (guardianship and upbringing activities) at the institutions of institutional care and children's education. The structural components of the concept of orphans' upbringing in the context of personal paradigm are highlighted and its system of principles is presented. The principles that emphasize the process of orphans' upbringing in the context of personal paradigm are theoretically substantiated, namely: subjectivity, trust, cordomedia, ethical-altruistic principle of subject-subject interaction between a teacher and an orphan, creation of educational space as a pedagogical construct.The ideogenes is of orphans' upbringing in the context of personal paradigm through the prism of psychological and pedagogical research, philosophical, pedagogical and sociological thoughts of the beginning of the 20th century, child-centered, socio-personal, humane, personality-oriented approaches was substantiated and its key trends were clarified.A systematic retrospective analysis of orphans' upbringing practice in the context of personal paradigm in Ukraine in the 20th – the beginning of the 21st centuries was carried out and its periodization was developed. The main determinants and tendencies of the genesis of orphans' upbringing in the context of personal paradigm in the domestic theory and practice of the period under study are substantiated. The positive retrospective experience is highlighted and the ways of implementing the productive ideas in the context of reforming institutions of institutional care and upbringing of children-orphans are outlined. The praxeological aspects of orphans' upbringing in the context of personal paradigm are substantiated. The training course "Psychological bases of work in orphanages and boarding schools", aswell as the corresponding author՚s scientific and methodological complex was developed and introduced into educational practice, in order to facilitate mastering the guardianship and educational toolkit by future specialists, search for innovative forms and methods of education based on the development of the specifics of psychological patterns of orphans' personal development. The promising directions for improving professional training, personal and professional development of future teachers / social teachers for the implementation of innovative guardianship and upbringing activities were identified.The ideas about trends in the development of the theory and practice of orphans' upbringing in the context of personal paradigm, constructive ideas from the experience of guardianship and educational activities of orphanages and boarding schools in Ukraine received further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Вітер Д. В. 
Використання судової експертизи під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм / Д. В. Вітер. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у провадженні судових експертиз під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм. Метою дисертаційного дослідження є вирішення наукового завдання щодо розробки теоретичних засад і практичних рекомендацій використання судової експертизи під час розслідування злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм, забезпечення систематизації та методичної однорідності рекомендацій щодо застосування судових експертиз у кримінальному провадженні як складової у доказуванні, підвищення ефективності збору необхідних доказів окресленого злочину для подальшого успішного його розслідування. Методи дослідження: загальнонаукові та спеціально-наукові, зокрема: діалектичний, формально-логічний, системно-структурний, психологічний методи та методи логіки (аналіз, синтез, аналогія, узагальнення, моделювання). Теоретичні і практичні результати, новизна: узагальнення напрацювань науковців та нормативно-правових актів щодо визначення сутності категорії соціальна-цільова програма дозволило визначити особливості, що їй притаманні (цільовий та адресний характер; єдність мети; фіксування комплексу обумовлених метою завдань і заходів; чітка орієнтація обраної проблеми; забезпеченість ресурсами; конкретність строків виконання; можливість досягнення запланованих результатів; ефект від виконання); доведено, що до головних елементів криміналістичної характеристики злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм слід відносити: кошти бюджетів різних рівнів – як предмет злочинного посягання; нецільове використання, здійснення видатків, надання кредитів, неправомірні тендери, розкрадання тощо – як спосіб вчинення злочину; службову особу – як типову особу злочинця; документи – як сліди вчинення злочину; встановлено чинники, які доводять суб'єктивний характер змісту висновку експерта та наведена їхня характеристика; на основі докладного розгляду кожного із елементів доказування (дослідження, оцінка та перевірка) в контексті оцінювання висновку експерта проаналізовано та наведено розгорнуту характеристику критеріїв змісту оцінювання висновків експерта: належності; допустимості; достовірності; об'єктивності; законності; обґрунтованості; автентичності; повноти; якості тощо. Ступінь упровадження: у науково-дослідній сфері – для подальшого розроблення теоретико-правових питань удосконалення механізму використання судових експертиз при розслідуванні злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм; нормотворчій діяльності – для удосконалення норм чинного законодавства України, яке регулює питання підслідності злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм; процесуального порядку проведення досудового розслідування та призначення експертиз; правозастосовній сфері – для підвищення ефективності використання у кримінальному провадженні судових експертиз при розслідуванні злочинів у сфері фінансування соціальних цільових програм. Сфера використання: у навчальному процесі – під час розробки підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій та проведенні занять з дисциплін «Кримінальний процес», «Криміналістика» та «Судова експертиза» з питань щодо протидії злочинам у сфері фінансування соціальних цільових програм.^UThe object of the study is the public relations that arise in the conduct of forensic examinations in the investigation of crimes in the field of financing social targeted programs. The purpose of the dissertation research is to solve the scientific problem of developing theoretical principles and practical recommendations for the use of forensic science in the investigation of crimes in the field of financing social target programs, ensuring systematization and methodological homogeneity of recommendations for the use of forensic science in criminal proceedings. evidence of the outlined crime for further successful investigation. Research methods: general and special-scientific, in particular: dialectical, formal-logical, system-structural, psychological methods and methods of logic (analysis, synthesis, analogy, generalization, modeling). Theoretical and practical results, novelty: generalization of achievements of scientists and normative-legal acts on definition of essence of a category the social-target program allowed to define features which are inherent in it (target and address character; unity of the purpose; fixing of a complex of the tasks and actions); problems, availability of resources, specific deadlines, the ability to achieve the planned results, the effect of implementation); it is proved that the main elements of the forensic characteristics of crimes in the field of financing social target programs should include: funds from the budgets of different levels - as the subject of criminal encroachment; misuse, expenditures, loans, illegal tenders, theft, etc. - as a way of committing a crime; official - as a typical criminal; documents - as traces of a crime; the factors that prove the subjective nature of the content of the expert's opinion are established and their characteristics are given; based on a detailed consideration of each of the elements of evidence (research, evaluation and verification) in the context of evaluating the expert's opinion analyzed and given a detailed description of the content criteria for evaluating the expert's conclusions: affiliation; admissibility; reliability; objectivity; legality; validity; authenticity; completeness; quality, etc. Degree of implementation: in the research sphere - for further development of theoretical and legal issues of improving the mechanism of using forensic examinations in the investigation of crimes in the field of financing social target programs; rule-making activity - to improve the norms of the current legislation of Ukraine, which regulates the issue of investigation of crimes in the field of financing social target programs; procedural procedure for conducting pre-trial investigation and appointment of examinations; law enforcement sphere - to increase the efficiency of the use of forensic examinations in criminal proceedings in the investigation of crimes in the field of financing social targeted programs. Scope: in the educational process - during the development of textbooks, manuals, guidelines and classes in the disciplines of "Criminal Procedure", "Forensics" and "Forensic Science" on combating crimes in the field of financing social target programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Карпенко В. С. 
Розвиток лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ у системі післядипломної освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / В. С. Карпенко. — Б.м., 2023 — укp.

Карпенко В. С. Розвиток лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ у системі післядипломної освіти. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки. – Національний університет оборони України, Київ, 2023.Дисертацію присвячено теоретико-експериментальному вирішенню наукового завдання щодо розвитку лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ тактичного рівня у системі післядипломної освіти.У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, її зв’язок з науковими програмами, планами, темами, визначено мету, завдання, об’єкт, предмет і методи дослідження, розкрито наукову новизну й практичне значення одержаних результатів, подано відомості про апробацію і впровадження результатів дослідження, публікації.У дисертаційній роботі здійснено аналіз, узагальнення та актуалізацію педагогічної теорії, військово-педагогічної та військової практики щодо ров’язання наукового завдання, яке полягає в обґрунтуванні розвитку військового лідерства та лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ (далі – ДШВ) у системі післядипломної освіти. Визначено наукове завдання, пов’язане з професійною підготовкою офіцерів ДШВ тактичного рівня у системі післядипломної освіти, розв’язання якого потребує розроблення моделі розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ та наукового дослідження педагогічних умов розвитку лідерської компетентності офіцерів.Обґрунтовано та розроблено методику розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, яка забезпечує розвиток лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, зокрема: підтримання та розвиток цінностей і мотивації; педагогічне моделювання; розроблення методики розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у ВВНЗ; цілеспрямований розвиток лідерської компетентності у системі післядипломної освіти із використанням контекстних методів навчання. Визначено критерії та показники оцінки рівня розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, зокрема: когнітивний; праксеологічний (військово-професійний); індивідуально-психологічний.З метою практичної перевірки розробленої моделі розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти та визначених у дисертації педагогічних умов розвитку лідерської компетентності офіцерів було проведено педагогічний експеримент. Методичним забезпеченням експерименту стало впровадження в освітній процес навчального тренінгу «Лідерство офіцера Десантно-штурмових військ», що включає комплекс методик, тестів та вправ, щодо розвитку лідерської компетентності офіцерів. За результатами педагогічного експерименту виявлено суттєві розбіжності у розвитку лідерської компетентності у офіцерів ДШВ, які здійснювали самостійну роботу й підвищували кваліфікацію за традиційною методикою підготовки (КГ) і рівнем розвиненості лідерської компетентності у офіцерів ДШВ, які пройшли підготовку за розробленою автором методикою підготовки (ЕГ). Наукова новизна отриманих результатів дослідження полягає в тому, що:– уперше розроблено й експериментально перевірено модель розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти, що містить функційно-цільовий, концептуально-технологічний, суб’єкт-суб’єктний, методичний, контрольно-діагностувальний, результативний блоки та забезпечує можливості інтегрування ступеневої підготовки й підвищення кваліфікації офіцерських кадрів у межах курсів-лідерства (L-курси) у системі професійної військової освіти; – розроблено методику розвитку лідерської компетентності офіцерів Десантно-штурмових військ тактичного рівня в процесі їхньої професійної підготовки в системі післядипломної освіти, як багаторівневу систему підготовки офіцерів-лідерів на курсах лідерства (L-1С, L-2);– удосконалено поняттєво-категорійний апарат військової педагогіки шляхом окреслення понять «військове лідерство», «військовий лідер», «лідерська компетентність»; – класифікацію лідерських якостей офіцера ДШВ тактичного рівня на основі контекстного підходу та критеріїв оцінки їх розвитку у системі післядипломної освіти; – дістало подальшого розвитку методичне забезпечення професійної підготовки офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти шляхом розроблення та практичної апробації навчального тренінгу «Лідерство офіцера ДШВ».Практичне значення одержаних результатів полягає у розробленні методики розвитку лідерської компетентності офіцерів ДШВ у системі післядипломної освіти а також навчального тренінгу «Лідерство офіцера ДШВ».^UKarpenko V. S. Development of leadership competence of Assault Troops officers in the postgraduate education system. – Qualifying scientific work as a manuscript.Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in specialty 011 Educational, pedagogical sciences. – National Defence University of Ukraine, Kyiv, 2023.The dissertation is devoted to the theoretical-experimental solution of the scientific task regarding the development of leadership competence of officers of the Airborne Assault Troops of the tactical level in the postgraduate education system.The introduction substantiates the relevance of the research topic, its connection with scientific programs, plans, topics, defines the goal, task, object, subject and methods of the research, reveals the scientific novelty and practical significance of the obtained results, provides information about the approbation and implementation of the research results, publications.In the dissertation study, the analysis, generalization and actualization of pedagogical theory, military pedagogical and military practice was carried out in relation to the solution of the scientific task, which consists in substantiating the development of military leadership and leadership competence of officers of the Assault Troops in the system of postgraduate education. Leadership theories became the theoretical basis of the research, namely: behavioral theory, influence theory, followership theory, life cycle theory, etc.The conducted analysis of the conceptual and categorical apparatus of the study made it possible to substantiate the content and structure of the concept of "leadership competence", "military leadership", "military leader".The methodology for the development of the leadership competence of the Assault Troops officers in the post-graduate education system is substantiated and developed.The criteria and indicators for assessing the level of development of the leadership competence of officers of the State Security Service in the system of postgraduate education have been determined, in particular: cognitive, praxeological (military-professional), individual-psychological.A pedagogical experiment was conducted in order to practically verify the developed model of development of the leadership competence of Assault troops officers of the in the system of postgraduate education and the pedagogical conditions for the development of the leadership competence of officers defined in the dissertation. According to the results of the pedagogical experiment, significant differences were found in the development of leadership competence among the Assault troops officers, who carried out independent work and advanced their qualifications according to the traditional training method (CG), and the level of development of leadership competence among the Assault troops officer, who were trained according to the training method (EG) developed by the author.The scientific novelty of the research results is that:– for the first time, a model for the development of the leadership competence of Assault troops officers in the post-graduate education system was developed and experimentally tested, which contains functional-target, conceptual-technological, subject-subject, methodical, control-diagnostic, result-oriented blocks and provides opportunities for the integration of graduate training and advanced training of officer personnel within the framework of leadership courses (L-courses) in the system of professional military education;– a methodology for developing the leadership competence of tactical-level Assault troops officers in the process of their professional training in the post-graduate education system was developed, as a multi-level system of training officer-leaders in leadership courses (L-1С, L-2).– the conceptual and categorical apparatus of military pedagogy was improved by outlining the concepts of "military leadership", "military leader", "leadership competence";– classification of leadership qualities of a tactical-level military police officer based on a contextual approach and criteria for evaluating their development in the postgraduate education system;– the methodical support of the professional training of the Assault troops officers in the system of postgraduate education was further developed through the development and practical approval of the educational training "Leadership of the Assault troops officer".The practical significance of the obtained results lies in the development of the methodology for the development of leadership competence of officers of the Assault Troops in the postgraduate education system, as well as the educational training "Leadership of the officers of the Assault Troops".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського