Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (266)Книжкові видання та компакт-диски (227)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=МІЩУК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міщук В. Р. 
Антибіотикопрофілактика гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку при абдомінальних операційних втручаннях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. Р. Міщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Подано комплексне оцінювання факторів, що впливають на частоту виникнення гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій, і вивчено їх прогностичну цінність. Доведено важливість факторів ризику, пов'язаних з соматичним станом дитини й анестезіологічним забезпеченням, їх вплив на частоту розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень. Запропоновано шкалу прогнозування гнійно-септичних ускладнень та розроблено схему й алгоритм антибіотикопрофілактики в дітей раннього віку під час абдомінальних операцій втручань. Показано ефективність антибіотикопрофілактики як методу запобігання гнійно-септичним ускладненням у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій. Засвідчено домінування в дітей раннього віку системних гнійно-септичних ускладнень над локальними, на відміну від ускладнень у пацієнтів дорослої вікової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-52 + Р733.457.4-387
Шифр НБУВ: РА382930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Міщук С.М. 
Бібліотека Волинського краєзнавчого музею у Житомирі (1900 - 1932): походження, склад, доля: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / С.М. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто історію походження, формування та розвиток діяльності науково-дослідної бібліотеки Волинського краєзнавчого музею (ВКМ) у Житомирі у 1900 - 1932 рр. Встановлено головні тенденції розвитку бібліотечної справи на Волині у 1920-х рр., а також висвітлено політику радянського уряду щодо книжкової спадщини дореволюційного походження. Зазначено, що у 1920-х рр. у бібліотеці музею зібрано понад 150 тис. колекційних рукописно-книжкових фондів XVII - XVIII ст. Вперше з'ясовано походження книжково-рукописних зібрань приватних осіб, монастирів і просвітницьких товариств, переданих після націоналізації до ВКМ. Досліджено історичну долю рукописно-книжкового зібрання ВКМ після ліквідації Науково-дослідної бібліотеки. Визначено сучасне місце зберігання, коло книжково-рукописних комплексів, що на сьогодні можна вважати джерельною базою дослідження регіональної історії культури Волині у XVII - XX ст., а також проведено наукову реконструкцію складу та змісту зібрань. Окреслено найціннішу частку рукописних пам'яток, зокрема, конфесійні та літургійні унікуми, що зберігаються у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського та Центральному державному історичному архіві України у Києві. Визначено роль деяких культурних діячів і вчених Волині у формуванні колекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА323824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Міщук Г.А. 
Бібліотечні колекції з історії нумізматики ХІХ - початку ХХ ст. у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: історія формування та сучасний стан: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.А. Міщук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто походження, особливості формування, розвиток та сучасний склад книжково-рукописних нумізматичних колекцій з фондів Інституту рукопису як важливої частини джерельної бази вивчення історії розвитку нумізаматики в Україні у XIX - на початку XX ст. До наукового обігу залучено значну кількість нових джерел з історії нумізматики, розвитку науки про нумізматику, архівних документів щодо колекційної діяльності наукових товариств, установ освіти, культури, видатних вітчизняних фахівців-нумізаматів. Проведено джерелознавчу атрибуцію рукописів нумізматичного характеру, встановлено їх походження, авторську приналежність, історію надходження до колекцій наукових товариств, установ, зокрема НБУВ, окремих осіб. Здійснено фондознавчу класифікацію нумізматичних документів і удосконалено відповідний комплекс науково-облікової документації. Виконано історико-книгознавчу реконструкцію складу та змісту зібрань у період їх становлення та розвитку (XIX - початок XX ст.), а також після розпорошення. За допомогою методів архівної евристики віднайдено місця зберігання уцілілих частин зібрань, проаналізовано взаємозв'язки між ними. Значну увагу приділено вивченню архівних документів власників колекцій, зокрема С.Шодуара, В.Б.Антоновича, К.В.Болсуновського, В.Ю.Данилевича, В.Г.Ляскоронського, М.І.Петрова, М.Ф.Біляшівського, Ф.Р.Штейнгеля, Вс. і В. Модзалевських, колекції Одеського товариства історії та старожитностей, Київського університету св.Володимира, Української академії наук. Встановлено значення рукописної спадщини з нумізматики в історії вітчизняної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 + Т221(4УКР) л6 +
Шифр НБУВ: РА333543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Міщук Д.О. 
Вплив етанолу на властивості Nasup+/sup ,~Ksup+/sup-АТР-ази кори головного мозку щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Д.О. Міщук ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52-642 +
Шифр НБУВ: РА334744

Рубрики:

      
5.

Міщук І.С. 
Еколого-економічний механізм розвитку природоохоронних територій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.С. Міщук ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи, вдосконалено методичні підходи до формування еколого-економічного механізму розвитку природоохоронних територій (ПТ) з метою підвищення економічної ефективності їх охорони та відтворення. Показано місце ПТ у системі продуктивних сил України, екологічній і соціальній сферах. Проаналізовано особливості впливу природних і антропогенних факторів на стан і розвиток об'єктів природоохоронного призначення. Визначено методологічні передумови структурної трансформації ПТ, розкрито зміст поняття природокористування у контексті цивілізаційного розвитку. Надано оцінку напрямів використання ПТ, виявлено їх місце у процесі становлення соціально-економічного розвитку. Наведено рекомендації з економіко-правового забезпечення системи взаємовідносин суб'єктів господарювання з місцевими органами виконавчої влади як основи наповнення місцевого бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА367779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Міщук С.М. 
Історико-кодикографічні та бібліографічні дослідження рукописно-книжної спадщини України (друга половина XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 27.00.03 / С.М. Міщук ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено процеси формування теоретичних і практичних засад кодикографії (описування рукописних книг) та бібліографічного описування стародруків у період збирання, реєстрації, камерального описування рукописно-книжної спадщини, формування історико-книгознавчих засад її наукового дослідження, що розгорталися на території України, яка перебувала у складі Російської та Австро-Угорської імперій. Відзначено період 1870 - 1930-х рр. в історії українського книгознавства як період становлення камеральних і єдиційних методів археографії рукописної книги, що надалі переростає в кодикографію, та бібліографії стародруків. Зазначено, що синкретична стадія розвитку спеціальних історико-філологічних дисциплін пов'язана з накопиченням описового матеріалу, осмисленням структури та методів набуття спеціального знання щодо книги як самостійного історичного джерела, формування об'єкта, предмета та методів книгознавства, зокрема, її частини - історії книги. Виділено чотири етапи розвитку опису книжних джерел, від загально-реєстраційного до науково-джерелознавчого, що відзначив формування теоретико-методологічних засад книгознавства. Визначено декілька підходів до стану наукової каталогізації рукописних книг і стародруків у цей період і типи наукового опису. Висвітлено центральні та регіональні наукові центри збирання та дослідження книги, напрями дослідження, специфіку широкого залучення дослідників книги, їх внесок у процес збирання, науковий опис, залучення до наукового обігу книжної спадщини, проведено бібліографічну реконструкцію складу наукових праць в галузі кодикографії та бібліографії стародруків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.53(4УКР) + Ч611.63(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Міщук В. В. 
Патогенетичне обгрунтування комплексної хірургічної тактики лікування гострого розлитого перитоніту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. В. Міщук ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення ефективності лікування хворих на розлитий перитоніт шляхом обгрунтування доцільності інтра- та післяопераційних санацій черевної порожнини 0,1 % розчином дезмістину на фоні комплексної антибактеріальної терапії з урахуванням різних критеріїв тяжкості розлитого перитоніту. Вперше показано роль підвищення рівня гістаміну, серотоніну, еластази, фіброногену, молекул середньої маси на фоні зниження концентрації протизапального цитокіну ЕМАП-II в прогресуванні розлитого перитоніту, а найбільш висока концентрація гістаміну та серотоніну в крові визначено у хворих з гнійним перитонітом внаслідок деструкції стінки товстої кишки, еластази - у випадку панкреатогенного перитоніту. Доведено високу ефективність інтра- та післяопераційних санацій черевної порожнини 0,1 % розчином дезмістину у порівнянні з іншими антисептиками у випадку розлитого та дифузного перитоніту на фоні комплексної антибактеріальної терапії, що призводить до зниження ступеня інфікування перитонеального ексудату, зменшення в крові маркерів системного запалення, більш сприятливого перебігу післяопераційного періоду. Показано позитивний вплив такої санації на функціональний стан печінки та нирок у випадку розлитого та дифузного перитоніту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-59
Шифр НБУВ: РА382474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Міщук О. А. 
Полімерні системи на основі іономерних поліуретанів і природних сполук, що здатні деградувати під впливом факторів довкілля: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. А. Міщук ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Створено полімерні системи на основі іономірних поліуретанів (ІПУ) і природних сполук (моно-, ди- і полісахаридів), здатних деградувати під впливом факторів довкілля. Запропоновано новий спосіб одержання Кр-вмісних водних дисперсій ІПУ шляхом введення водного розчину Кр у розчин іономірного олігоуретану за суміщення стадії подовження ланцюга та процесу диспергування, що принципово відрізняється від відомого способу одержання механічних сумішей ІПУ + Кр і проявляється у високій агрегативній стабільності дисперсій та здатності утворювати монолітні плівки, на відміну від механічних сумішей. Одержання таких дисперсій не обмежується використанням лише Кр, але й будь-якого іншого полісахариду, що містить гідроксильні групи. Вперше синтезовано нові ІПУ, що містять у своєму складі одночасно фрагменти моно-(ди-) та полісахариду, введених на різних стадіях синтезу. Встановлено, що концентрація природного компонента та його будова відіграють вирішальну роль у формуванні структури та властивостей, а, отже, й здатності до (біо)деградації одержаних матеріалів. Шляхом введення природних сполук різної будови до складу базового ІПУ вдалося не тільки підвищити здатність до деградації за умов довкілля, але і певною мірою покращити фізико-механічні властивості ІПУ, низькі показники яких є його суттєвим недоліком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41 + Г722.41
Шифр НБУВ: РА384049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Міщук М.О. 
Реформування трудового законодавства в частині укладення трудового договору: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.О. Міщук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми реформування трудового законодавства у частині укладення трудового договору. Розглянуто особливості передумов його укладання. Проаналізовано правове регулювання трудового договору як підставу виникнення трудових відносин. Визначено особливості укладення трудових договорів за умови роботи за сумісництвом. Виявлено основні ознаки сумісництва та суміщення професій (посад). Визначено особливості укладення трудового договору за конкурсом, з роботодавцем - фізичною особою, з тимчасовими та надомними працівниками. Наведено пропозиції щодо вдосконалення проекта Трудового кодексу, зокрема, правового регулювання трудових відносин з даним категоріями працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА361885

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Міщук Н.Є. 
Систолічна та діастолічна функція серця у хворих на цукровий діабет I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Є. Міщук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ранньої діагностики специфічного ураження серцевого м'язу у хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу на підставі оцінки систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) із застосуванням комплексу неінвазивних методів дослідження в умовах спокою та ізометричного навантаження. Запропоновані кількісні діагностичні критерії діабетичного ураження міокарду за даними як традиційних (полі- і апекскардіографія), так і нових, технічно складніших (імпульсна доплерехокардіографія) неінвазивних методів дослідження. Розроблено скрінінг-тест для виявлення діастолічної дисфункції ЛШ під час ізометричного навантаження методом імпульсної доплерехокардіографії. Визначені параметри функції ЛШ, які корелюють з показниками фізичної працездатності хворих на ЦД і тому особливо перспективні для контролю за станом пацієнтів та ефективністю лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Міщук О. В. 
Стан металотіонеїнів та системи антиоксидантного захисту в тканинах Anodonta cygnea L. в умовах забруднення водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Міщук ; Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*723.4-604.2 + Е621.166*801.1-641 + Е60*827.51
Шифр НБУВ: РА369751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Міщук О. В. 
Стан металотіонеїнів та системи антиоксидантного захисту в тканинах Anodonta cygnea L. в умовах забруднення водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Міщук ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше наведено системну оцінку функціональної активності металотіонеїнів молюска Anodonta cygnea L. за дії стресорних чинників. Визначено розподіл міді, цинку та кадмію між МТ та іншими тканинними мішенями залежно від умов існування молюска та доведено індикативний характер даних характеристик. Виявлено індукцію ізоформи МТ-2 за дії екологічно реальної концентрації іонів міді на організм та за переселення в нові умови існування. Доведено пригнічення здатності металотіонеїнів зв'язувати важкі метали на тлі оксидативного стресу за перебування молюсків за умов комплексного природного забруднення. Вперше запропоновано використання співвідношення кількості цинку та міді в складі металотіонеїнів для характеристики їх молекулярних форм у двостулкового молюска. Встановлено, що комплекс ознак оксидативного стресу - утворення продуктів окисної деструкції ліпідів і білків, ступінь окиснення глютатіону на тлі пригнічення супероксиддисмутазної та каталазної активностей є адекватними характеристиками впливу несприятливих умов існування на організм молюска.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*723.4-604.2 + Е621.166*801.1-641 + Е60*827.51
Шифр НБУВ: РА369751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Міщук О. В. 
Стан металотіонеїнів та системи антиоксидантного захисту в тканинах Anodonta cygnea L. в умовах забруднення водного середовища: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. В. Міщук ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше наведено системну оцінку функціональної активності металотіонеїнів молюска Anodonta cygnea L. за дії стресорних чинників. Визначено розподіл міді, цинку та кадмію між МТ та іншими тканинними мішенями залежно від умов існування молюска та доведено індикативний характер даних характеристик. Виявлено індукцію ізоформи МТ-2 за дії екологічно реальної концентрації іонів міді на організм та за переселення в нові умови існування. Доведено пригнічення здатності металотіонеїнів зв'язувати важкі метали на тлі оксидативного стресу за перебування молюсків за умов комплексного природного забруднення. Вперше запропоновано використання співвідношення кількості цинку та міді в складі металотіонеїнів для характеристики їх молекулярних форм у двостулкового молюска. Встановлено, що комплекс ознак оксидативного стресу - утворення продуктів окисної деструкції ліпідів і білків, ступінь окиснення глютатіону на тлі пригнічення супероксиддисмутазної та каталазної активностей є адекватними характеристиками впливу несприятливих умов існування на організм молюска.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166*723.4-604.2 + Е621.166*801.1-641 + Е60*827.51
Шифр НБУВ: РА369751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Міщук Є. В. 
Теоретико-методичні засади діагностики в процесі антикризового управління гірничозбагачувальними комбінатами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Є. В. Міщук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій та практичні рекомендації щодо вдосконалення теоретико-методичних засад діагностики в процесі антикризового управління гірничозбагачувальними комбінатами. Вдосконалено класифікацію ступенів кризового стану на гірничозбагачувальних комбінатах шляхом уведення поняття "критична ситуація". Розроблено комплексний показник експрес-діагностики кризового стану гірничозбагачувальних комбінатів, який базується на показниках, значення яких можна визначити на комбінатах у будь-який момент їх діяльності. Визначено методичний підхід щодо нормування величини довгострокових зобов'язань, залучення якої не погіршить фінансово-економічний стан підприємства до кризового. Запропоновано підходи щодо поетапного планування поточних зобов'язань, які дозволяють запобігти кризовому стану на підприємстві. Надано підходи щодо виконання бюджетів підприємства, які дозволяють в режимі реального часу контролювати можливі зміни в ступенях кризового стану та не погіршувати його. Розширено інструментарій оцінювання доцільності інвестування з урахуванням обмежень в одиницях часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.451.1-97-21
Шифр НБУВ: РА379379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Міщук М.Б. 
Українська радикальна партія - Українська соціалістично-радикальна партія: ідеологія, організація, політика (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Б. Міщук ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити аналіз теоретичних, ідеологічних, організаційних засад і практичної діяльності Української радикальної партії (УРП) - Української партії соціалістів-революціонерів (УПСР), однієї з найвпливовіших політичних сил у суспільно-політичному житті Західної України в 1918 - 1939 рр. Базуючись на архівних документах і мемуарах, публіцистиці та наукових публікаціях, досліджено роль радикальної партії у розбудові державних структур Західної Української Народної Республіки у реалізації ідеї соборності України, захисті незалежності та її суспільно-політичну діяльність за умов польського окупаційного режиму. Висвітлено місце УРП - УСРП у політичному житті Західної України. Висвітлено політичну еволюцію партії, розкрито суть її політичних концепцій. Розглянуто взаємовпливи та відносини УРП - УСРП з іншими політичними партіями й організаціями краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР3) + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Міщук В. В. 
Унітарна форма територіального устрою України, Польщі та Італії (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Міщук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу, поняття, ознаки та види унітарних держав, витоки їх становлення, а також основні засади організації та функціонування унітарної форми територіального устрою держави. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку України як унітарної держави, з'ясовано, що державотворчий процес на теренах України, а відтак, і утвердження (або спроба утвердження) унітарної форми політико-територіального устрою, мали досить складний, багатогранний, неоднозначний, а іноді суперечливий, проте, поступальний характер. На підставі порівняльного аналізу нормативно-правових актів зарубіжних країн і національного законодавства запропоновано шляхи оптимізації правового регулювання унітарної форми територіального устрою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.33 + Х809(4УКР)7 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА381780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Міщук І.М. 
Формування готовності майбутніх учителів гуманітарного профілю до педагогічної комунікації: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.М. Міщук ; Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми підготовки вчителів гуманітарного профілю до педагогічної комунікації за сучасних соціокультурних умов, уточнено педагогічну сутність понять "комунікація", "спілкування", "готовність до педагогічної комунікації", "комунікативні вміння". Розроблено модель формування готовності майбутніх учителів гуманітарного профілю до педагогічної комунікації, яка складається з ціннісно-мотиваційного, комунікативно-інформаційного та процесуально-технологічного компонентів. Охарактеризовано критерії та рівні готовності майбутніх учителів гуманітарного профілю до педагогічної комунікації. Визначено педагогічні умови, що забезпечують якісну професійну комунікативну підготовку майбутніх учителів-гуманітаріїв на засадах компетентнісно орієнтованого підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч314 +
Шифр НБУВ: РА368271

Рубрики:

      
18.

Міщук О. М. 
Явища лінійних двопроменезаломлення та дихроїзму в реальних твердих тілах, індуковані неоднорідним потенціалом / О. М. Міщук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню технікою модуляційної поляриметрії явищ, обумовлених природною та штучною анізотропією діелектричних властивостей речовини, викликаною різноманітними внутрішніми та зовнішніми чинниками. Основну увагу зосереджено на двох явищах – лінійному двопроменезаломленні та дихроїзмі. Представлено результати оригінального аналізу компонентного складу термопружності, результатом якого є розподіл у просторі та часі напружень, зумовлених окремими радіаційним, кондуктивним та конвективним механізмами теплопереносу. Запропонована методика дозволяє визначити характеристичні часи цих процесів та їхні парціальні співвідношення у просторі. Продемонстровано методичну новизну співвідношення Крамерса-Кроніга у форматі похідної спектральної функції комплексного показника заломлення, яка полягає у реєстрації приростів його компонент Δn(w) та Δk(w) технікою модуляційної поляриметрії. Досліджено резонансні амплітудні явища, що спостерігаються у взаємодії поляризованого випромінювання з електронними системами у нанорозмірних металевих, метало-діелектричних та композитних плівках. Методом модуляційної поляриметрії досліджено лінійну анізотропію в умовах поверхневого плазмонного резонансу та виявлено нові її особливості, що пов'язані з розмірними та топологічними ефектами в нанорозмірних суцільних та кластерних плівках, а також метал-діелектричних нанокомпозитних структурах. Показано, що вимірювання цим методом кутових та спектральних залежностей поляризаційної різниці ΔR, яка є аналогом Q-компоненти вектора Стокса, дозволяє визначити механізм резонансного збудження поверхневих плазмон-поляритонів, степінь домінування p- чи s-поляризації, однорідність кластеризації^UThe dissertation is devoted to the research of the technique of modulation polarimetry of the phenomena caused by the natural and artificial anisotropy of the dielectric properties of a substance caused by various internal and external factors. The main focus is on two phenomena - linear birefringence and dichroism. The results of the original analysis of the component composition of the thermoelastisity are presented, the result of which is the distribution in the space and time of stresses, caused by separate radiation, conductive and convective mechanisms of heat transfer. The proposed method allows to determine the characteristic times of these processes and their partial relations in space. The methodical novelty of the Kramers-Kronig relation in the format of the derivative spectral function of the complex refractive index, which consists in the registration of increments of its components Δn (w) and Δk (w) by the technique of modulation polarimetry, is demonstrated. Resonance amplitude phenomena observed in the interaction of polarized radiation with electronic systems in nanoscale metal, metal-dielectric and composite films are investigated. Linear anisotropy under surface plasmon resonance conditions was investigated by modulation polarimetry, and new features related to dimensional and topological effects in nanoscale solid and cluster films of Sn, Au, as well as metal-dielectric nanocomposite structures were investigated. It is shown that the measurement of the angular and spectral dependences of the polarization difference ΔR, which is analogous to the Q component of the Stokes vector, allows us to determine the mechanism of resonant excitation of surface plasmon-polaritons, the degree of dominance of p- or s-polarization, the homogeneity of clustering


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Григорук Г. В. 
Оптимізація лікування хворих на ожиріння та артеріальну гіпертензію у поєднанні з синдромом подразненого кишечника з закрепами шляхом обґрунтування доцільності застосування блокатора альфа-1-адренорецепторів і синтетичного аналога мелатоніну. / Г. В. Григорук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих із коморбідністю ожиріння, артеріальної гіпертензії та синдрому подразненої кишки з закрепами на основі вивчення їхнього взаємообтяжуючого впливу на клінічний перебіг, вивчення додаткових механізмів розвитку та розробки і обґрунтування ефективних методів лікування. У 120 хворих із такою коморбідною патологією вивчали характер харчової поведінки, якість сну, рівень серотоніну та греліну в сироватці крові, варіабельність серцевого ритму, стан ліпідного обміну. Підтверджено вищу ефективність долучення до стандартної терапії цих коморбідних захворювань α1-адреноблокатора, що сприяло більш вираженому зменшенню клінічних симптомів, показників систолічного та діастолічного артеріального тиску, покращенню його добового профілю, параметрів варіабельності серцевого ритму, зниженню рівня серотоніну в сироватці крові, покращенню виділення греліну та структурно-функціональних показників лівого шлуночка. Включення до комплексної терапії даної коморбідної патології синтетичного аналога мелатоніну достовірно нормалізувало показники варіабельності серцевого ритму, якість сну, кишкові прояви, рівні серотоніну і греліну. Ключові слова: коморбідність, ожиріння, артеріальна гіпертензія, синдром подразненої кишки, α1-адреноблокатор, синтетичний аналог мелатоніну, грелін, серотонін, харчова поведінка, якість сну. Галузь – медицина.^UThe dissertation is devoted to increasing the effectiveness of treatment of patients with comorbidity of obesity, hypertension and irritable bowel syndrome with constipation based on the study of their aggravating effect on the clinical course, the study of additional mechanisms of development and justification of effective treatments. In 120 patients with such comorbid pathology, the nature of eating behavior, sleep quality, serum serotonin and ghrelin levels, heart rate variability, and lipid metabolism were studied. Higher efficacy of α1-blocker in standard therapy of these comorbid diseases was confirmed, which contributed to a more pronounced reduction of clinical symptoms, systolic and diastolic blood pressure, improvement of its profile, heart rate variability parameters, reduction of serotonin level, improvement of ghrelin secretion and structural and functional parameters of the left ventricle. The inclusion of a synthetic analogue of melatonin in the complex therapy of this comorbid pathology significantly normalized the indicators of heart rate variability, sleep quality, intestinal symptoms, serotonin and ghrelin levels. Key words: comorbidity, obesity, arterial hypertension, irritable bowel syndrome, α1-blocker, synthetic analogue of melatonin, ghrelin, serotonin, eating behavior, sleep quality. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ромаш І. Б. 
Особливості перебігу та лікування гастроезофагальної рефлюксної хвороби у хворих із синдромом недиференційованої дисплазії сполучної тканини / І. Б. Ромаш. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського