Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (281)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЗН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Мазниченко Ю. О. 
Використання автоматизованих робочих місць експерта в судово-експертних дослідженнях: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю. О. Мазниченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та правові проблеми, пов'язані з використанням автоматизованих робочих місць експерта в судово-експертних дослідженнях. Розроблено рекомендації та пропозиції, які сприяють ефективному використанню автоматизованих робочих місць експерта в судово-експертних дослідженнях за результатами узагальнення досвіду впровадження та використання інформаційних технологій в експертній службі МВС України, статистичних даних, матеріалів сучасної експертної практики, анкетування експертів-криміналістів і літературних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)113 + Х894.9(4УКР) с2:З97
Шифр НБУВ: РА373056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Мазницький А.С. 
Геодезичний моніторинг і прогнозування техногенної геодинаміки на родовищах нафти і газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / А.С. Мазницький ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Визначено, що геодизичні методи базуються на застосуванні високоточного нівелювання, полігоно- та світовіддалеметрії, кутових вимірюваннях, техногенних геодинамічних полігонах, а також вимірюваннях деформацій, елементів обв'язки устя експлуатаційної свердловини. Розроблено систему фізико-математичного моделювання напружено-деформованого стану колектора, гірничих порід, що його вміщують, осідань і деформацій земної поверхні. Одержано робочі формули для визначення зони впливу розробки родовищ вуглеводнів на земну поверхню та час проходження амплітуди стиснення колектора до земної поверхні. Зазначено, що методи базуються на механіці суцільного середовища з використанням моделі трифазної квазітрьохмірної фільтрації флюїду у пористому середовищі. Запропоновано алгоритм і програмне забезпечення шодо визначення просторового положення осі стовбура свердловини з оцінкою характерної точки або вибою у плані через еліпс та у просторі через еліпсоїд помилок із заданою імовірністю. Розглянуто метод ампроксимації геометричних параметрів природних колекторів. На підставі формул рівноваги тиску газу, температури та глибини у флюїдному середовищі розроблено методику оптимізації обсягів закачування газу у підземне сховище, визначено межові пластові тиски за умов циклічної експлуатації ПСГ у пористих кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + И36 с5 +
Шифр НБУВ: РА322963

Рубрики:

      
3.

Мазняк З.О. 
Дослідження процесу ультрафільтраційного концентрування сколотин та його апаратурне оформлення: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.18.12 / З.О. Мазняк ; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Отримано відомості про структуру і властивості мембран ГР81ПП та ГР61ПП, обгрунтовано найбільш раціональні баричні, температурні та хімічні параметри процесу ультрафільтрації (УФ) з їх використанням. Встановлено вплив баричних, температурних і хімічних параметрів процесу УФ на структуру, властивості та характеристики ультрафільтраційних мембран типу ГР. Визначено раціональні технологічні параметри процесу УФ сколотин в тупиковому режимі та в режимах із застосуванням інтенсифікуючих заходів - з вібраційним перемішуванням рідини над поверхнею мембрани та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Виявлено аналітичні залежності та визначено раціональні режими процесу УФ сколотин з вібраційним перемішуванням та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Запропоновано комплекс фізико-хімічних показників якості продуктів ультрафільтраційного розділення сколотин - УФ концентратів з різним фактором концентрування та пермеату. Розроблено дослідно-експериментальні зразки ультрафільтраційних модулей з перфорованими вібруючими пластинами та з пульсуючою подачею вихідної сировини. Здійснено комплекс заходів із впровадження результатів досліджень в практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.2 +
Шифр НБУВ: РА327864

Рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Мазнєв Є.О. 
Підвищення навантажувальної здатності циліндричних черв'ячних передач застосуванням опукло-вгнутого профілю витків черв`яка: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.02 / Є.О. Мазнєв ; Східноукр. нац. ун-т В.Даля. — Луганськ, 2010. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення навантажувальної здатності циліндричних черв'ячних передач за рахунок застосування черв'яка з опукло-вгнутим профілем витків. Розроблено узагальнену математичну модель черв'ячних передач, які виготовляють шліфуванням тороїдальним інструментом. Одержано залежності критеріїв працездатності таких передач, які використано для аналізу критеріїв навантажувальної здатності черв'ячних передач з опукло-вгнутим осьовим профілем витків черв'яка. Запропоновано раціональні параметри передач, для яких теоретичні значення критеріїв навантажувальної здатності вищі в 1,2 - 1,34 раза у порівнянні з передачами, що виготовляються дисковим конічним інструментом. Виявлено, що у разі коригування опукло-вігнутих черв'ячних передач критерії навантажувальної здатності в 1,6 - 1,95 раза вищі, а також зафіковано вияви областей з замкнутими лініями миттєвого контакту черв'яка та черв'ячного колеса. Запропоновано передачі, що мають для опуклої області витків черв'яка тільки одну нижню вузлову лінію, що дозволяє одержати значення розрахукових критеріїв вищі в 5 - 6,49 раза. Надійність теоретичних висновків підтверджено результатами експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.56-02
Шифр НБУВ: РА370516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мазник Л.В. 
Регіональні особливості формування ринку товарів народного споживання України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Л.В. Мазник ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретичні засади щодо формування ринку товарів народного споживання, які, на відміну від існуючих, враховують соціально-економічну сутність споживчого ринку як складової соціально-економічної системи, а також головні фази її розвитку та фактори, що впливають на стан даної системи, а також особливості її територіальної організації. Вперше розроблено схему взаємодії головних індикаторів регіонального споживчого ринку (РСР) та відповідних елементів його структури: доходів, витрат і заощаджень населення, виробництва товарів народного споживання. Доповнено систему індикаторів оцінки стану, динаміки та ефективності функціонування РСР системою показників оцінки результатів, ресурсів і витрат ринку споживчих товарів. Удосконалено методику оцінки територіальної диференціації споживчого ринку із застосуванням комплексу показників, які відображають загальний ступінь диференціації розвитку споживчого ринку у державі, участь регіонів у формуванні загального рівня диференціації та ступінь неоднорідності регіонів за показниками розвитку споживчого ринку. Розглянуто методичні підходи щодо моделювання РСР як складової багаторангової системи, що доповнює існуючі застосування системи міжрегіональних і міждержавних зв'язків з урахуванням нестійких процесів на ринку споживчих товарів. Виявлено регіональні особливості формування ринків товарів народного споживання у депресивних та еталонних регіонах. Визначено пріоритети та розроблено практичні рекомендації щодо формування РСР в Україні, що більш обгрунтовано визначає регіональну соціальну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА322522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мазнєва М.В. 
Розвиток інтеграційних процесів у м'ясопродуктовому підкомплексі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.В. Мазнєва ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальні економічні питання створення, розвитку та функціонування інтегрованих агропромислових підприємств з виробництва м'яса та м'ясопродуктів, а також моделювання розвитку такого підприємства за умов Луганщини. Теоретично досліджено особливості та тенденції розвитку агропромислової інтеграції у м'ясопродуктовому підкомплексі за умов формування ринкових відносин. Обгрунтовано можливість і доцільність впровадження та розвитку процесів агропромислової інтеграції у даному підкомплексі Луганщини та розроблено економічний механізм взаємодії підприємств інтегрованого об'єднання. Формалізовано взаємозв'язки суб'єктів агропромислового інтегрованого підприємства, одержано їх аналітичний опис. Досліджено вплив факторів на строк реалізації проекту. Висвітлено перспективи швидкого розвитку інтегрованого формування з урахуванням реальних початкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)306.751.20 + У9(4УКР-4ЛУГ)325.2 +
Шифр НБУВ: РА338158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазна О.В. 
Розробка композиційної кераміки на основі графітоподібного нітриду бору з утворенням муліту і сіалону за умов реакційного гарячого пресування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Мазна ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853 +
Шифр НБУВ: РА365447

Рубрики:

      
10.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мазницька О.В. 
Удосконалення технології отримання металічного арсену зі зниженим вмістом кисню для виробництва монокристалів GaAs: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / О.В. Мазницька ; Кременчуц. ун-т економіки, інформац. технологій і упр. — Кременчук, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.33-06 +
Шифр НБУВ: РА356046

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Мазницький Б.Ю. 
Феномен есхатології: релігійний та культурно-історичний аспекти: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Б.Ю. Мазницький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження есхатології як релігійний та культурно-історичний феномен, який супроводжує життя людства за всіма його етапами. Проведено релігієзнавчий аналіз суті та природи есхатологічного світоставлення. Розглянуто його роль як специфічного способу реагування на кризові чи перехідні стани буття, рефлекції невідповідності наявних життєвих устоїв і цінностей духовно-практичним потребам суспільства та необхідної їх зміни. Надкритичність і надвідчай есхатологіного світовідчуття спонукають до пошуку нових вищих смисложиттєвих орієнтацій (у межах відповідної релігійної доктрини), а також до творчості нових ідей і нових духовних сенсів, здатних сприяти засвоєнню великих суспільно-історичних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э242.2 +
Шифр НБУВ: РА349526

Рубрики:

      
13.

Мазниченко В.М. 
Фонографічні особливості українських антропонімів у французькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / В.М. Мазниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Методом суцільної вибірки з текстів французьких джерел досліджено 2000 українських антропонімів. Проаналізовано існуючі варіанти їх відтворення у мові-реципієнті. Охарактеризовано українсько-французькі мовні контакти. Описано коротку історію французької україніки та поширення українських лексичних запозичень у французькій мові. Наведено класифікацію даних запозичень. Проведено зіставлення фонологічних систем української та французької мов. Розроблено систему фонем-відповідників двох мов. Визначено основні засоби передачі іншомовних онімів у мові-реципієнті, їх взаємозв'язок. Обгрунтовано пріоритетність практичної транскрипції. Досліджено взаємовплив графічного та звукового оформлень антропонімів у двох мовах. Розроблено практичні рекомендації щодо відтворення українських антропонімів у сучасній французькій літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-1 687 + Ш141.4-06
Шифр НБУВ: РА312870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мазник Н.О. 
Цитогенетичні ефекти як біологічний індикатор дії іонізувальної радіації в низьких дозах у ранні та віддалені строки після опромінення у осіб чорнобильського контингенту: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Н.О. Мазник ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2005. — 46 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р362 +
Шифр НБУВ: РА340782

Рубрики:

      
15.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сипко Т. С. 
Особливості формування цитогенетичних ефектів у лімфоцитах онкологічних хворих за умов дистанційної променевої терапії при різних обсягах та режимах опромінення. / Т. С. Сипко. — Б.м., 2021 — укp.

У хворих з онкопатологією при променевій терапії виявлено залежність виходу хромосомних пошкоджень від джерела опромінення та об'єму опроміненої фракції тіла. Інтенсивність приросту аберацій хромосомного типу була вище у онкогінекологічних хворих. Незважаючи на вищу потужності випромінювання на лінійному прискорювачі, більш виражений генотоксичний ефект у онкологічних пацієнтів спостерігали за дії гамма-терапії.Показано, що рівень радіаційно-неспецифічних аберацій у хворих на рак легені зростав впродовж променевого лікування та в кінці курсу перевищував значення у онкогінекологічних хворих та пацієнтів з пухлинами голови та шиї в середньому в 2,5 раза.На початковому етапі променевої терапії частота маркерів радіаційного впливу залежала лише від локалізації пухлин.У експерименті ex vivo з опромінення у дозі 2 Гр встановлено перевищення рівня аберацій хромосомного типу за дії мегавольтного опромінення порівняно з гамма-опроміненням.Співставлення даних ex vivo та in vivo показало можливість детекції радіаційного впливу та його локальності на початковому етапі променевої терапії та в експерименті ex vivo із симуляцією локальності опромінення.Отримані результати дають можливість оцінити ефекти локального фракціонованого радіаційного впливу, що сприятиме вдосконаленню системи біологічного супроводу онкологічних хворих впродовж променевого лікування.Ключові слова: аберації хромосом, дистанційна гамма-терапія, мегавольтна променева терапія на лінійному прискорювачі, онкогінекологічні хворі, хворі на рак легені, хворі з пухлинами голови та шиї.^UThis research was devoted to the study of the cytogenetic effects formation regularities in cancer patients with different tumor localizations, depending on the regimen of irradiation with low linear energy transfer to improve the biological support of radiation therapy.In a comprehensive study the cytogenetic parameters analysis in radiotherapy cancer patients revealed the cytogenetic effects features and showed the dependence of chromosomal damage on such factors as the radiation source and the volume of the irradiated body fraction. In the study, despite the similar trend of increasing levels of cytogenetic damage during radiation therapy, was found a difference in the accumulation of chromosome aberration, which depended on the irradiation source and the tumor localizations. The higher intensity of chromosome aberration growth was observed in the group of oncogynecological patients. The ratio of the total level of chromosomal aberrations in oncogynecological patients, lung cancer patients and head and neck cancer patients was equal in the middle of the course 1 : 0,55 : 0,39 and at the end of the course – 1 : 0,56 : 0,37. At the same time, despite the higher radiation power on the linear accelerator, the obtained data indicate a more pronounced genotoxic effect in the peripheral blood lymphocytes of cancer patients due to gamma therapy. The ratio of the total level of chromosome type aberrations undergone gamma- and megavolt irradiation in the group of oncogynecological patients was 1 : 0,81 in the middle of the course, at the end of the course – 1 : 0,85, and in the group of lung cancer patients was equal 1 : 0,63 and 1 : 0,69, respectively. The expansion degree of the range of cells with chromosome type aberrations was also higher during gamma-therapeutic irradiation of patients.The cytogenetic status characteristic of cancer patients with different tumor localizations during therapeutic irradiation was supplemented by the analysis of radiation-nonspecific chromosome aberrations and genomic abnormalities. It was shown that, in contrast to oncogynecological patients and head and neck cancer patients, the level of chromatid type aberrations in the group of lung cancer patients increased from the beginning to the end of radiation therapy, mainly due to chromatid fragments. The ratio of the level of the total chromatid type aberrations frequency before treatment in the groups of oncogynecological patients, lung cancer patients and head and neck cancer patients was 1,0 : 1,4 : 0,7, in the middle of the course was 1,0 : 1,7 : 1,0; at the end of the course – 1,0 : 2,2 : 0,8. At the same time, except for the monotonic growing of polyploid cells level in the oncogynecological group during the course of radiation treatment, changes in the level of genomic abnormalities were found to have fluctuating character and did not depend on the source of radiation and tumors localization.At the early stage of radiotherapy, it was found that the frequency of radiation exposure markers depended on the tumor localizations but the radiation source did not significantly change the overall cytogenetic picture. A significant difference for chromosome type aberrations in oncogynecological patients in comparison with other patient groups was shown. The ratio of chromosome aberrations for groups of oncogynecological patients, lung cancer patients and head and neck cancer patients was 1 : 0,67 : 0,57.At the experimental point of ex vivo irradiation at 2 Gy dose with 1 : 9 dilution the total chromosome type aberration level was significantly higher than zero control value for both radiation sources. In addition, the per-cell-distribution of dicentrics was over-dispersed.The data of the ex vivo experiment with the simulation of partial body irradiation were compared with the results of the in vivo study at γ-irradiation with 60Co and megavolt irradiation. The sensitivity of the cytogenetic test was assessed by the possibility of detecting radiation exposure and its locality at early stage of radiotherapy and in an ex vivo experiment with simulation of local irradiation.The results of the presented work indicate the importance of a comprehensive study of the irradiation effects from different sources in non-target healthy cells, combining ex vivo and in vivo research. This approach and the developed research design make it possible to correctly assess the effects of local fractionated radiation exposure, which is one of the difficult cases of the irradiation scenario and the consequences of which depend on many factors, such as the source and volume of the irradiated body fraction. All this will contribute to the improvement of the system of biological support of cancer patients during radiation treatment.Key words: chromosome aberrations, gamma-therapy, megavolt radiation therapy on the linear accelerator, oncogynecological patients, lung cancer patients, head and neck cancer patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мазніченко Є. О. 
Розробка та оцінка ефективності застосування персоніфікованої патогенетично обґрунтованої гіполіпідемічної терапії у хворих на сімейну гіперхолестеринемію із неалкогольним стеатогепатитом / Є. О. Мазніченко. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського