Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (335)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=МАМОН$<.>+<.>A=ЗОЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Мамонтова Т.В. 
Апоптоз мононуклеарів периферичної крові при атопічній бронхіальній астмі: автореф. дис... канд. биол. наук: 03.00.09 / Т.В. Мамонтова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено апоптоз, спонтанний та індукований різними факторами у мононуклеарних клітинах периферичної крові (МНПК) у разі атопічної бронхіальної астми (АБА), з'ясовано імунопатогенез цього захворювання. За результатами дослідження стану спонтанного апоптозу встановлено дисбаланс, який має прояв у пригніченні спонтанного апоптозу, що зумовлено підвищенням експресії білка Bc1-2, який є блокатором гіперекспресії білка p53 в МНПК хворих на АБА на відміну від здорових людей. Показано, що сироватка хворих на АБА блокує апоптоз за рахунок підвищення рівня експресії білка Bc1-2 та пригнічення рівня експресії білка p53 в МНП здорових людей і хворих на АБА. Встановлено, що зв'язування анти-CD95 моноклональних антитіл (мкАТ) з рецепторами Fas за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу та підвищення експресії білка p53 в МНПК і здорових людей. Зв'язування анти-HLA-A,B,C мкАТ з молекулами МНС I класу за присутності сироватки хворих на АБА зумовлює стійкість до апоптозу, підвищення рівня експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей. Зв'язування анти-HLA-DR мкАТ з молекулами МНС II класу за присутності сироватки хворих на АБА забезпечує резистентність до апоптозу, підвищення експресії білка Bc1-2 в МНПК хворих на АБА та здорових людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-2 +
Шифр НБУВ: РА363678

      
2.

Мамонова Г.В. 
Багатоканальні системи обслуговування у схемі усереднення та дифузійної апроксимації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Г.В. Мамонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Побудована асимпотично усереднена еволюція вимог у багатоканальній мережі є зручним об'єктом для постановки та розв'язання оптимізаційних задач, приклади яких наведено у роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121,0 + З965.911 +
Шифр НБУВ: РА348581

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мамонтова А.В. 
Вплив факторів кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / А.В. Мамонтова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив швидкостей охолодження і кріопротекторів (ДМСО, гліцерин, ПЕО-400 і ПЕО-1500 у концентраціях 5 %, 10 % і 20 %) на збереження фрагментів селезінки свиней. Вивчено збереження таких показників життєздатності, як інтенсивність ендогенного дихання фрагментів, деякі показники функціонально-метаболічного стану спленоцитів. На підставі отриманих даних розроблено спосіб кріоконсервування досліджуваного біоматеріалу, який включає заморожування фрагментів за присутності 20 % ПЕО-400 або ПЕО-1500 і дозволяє створити їх певний запас у кріобанку для подальшого використання в медичній практиці, наукових дослідженнях, біотехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.32с8,022
Шифр НБУВ: РА309226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Зоярнюк О.С. 
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.С. Зоярнюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у процесі санаторно-курортного лікування під час реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт. Доведено, що використання даного методу лікування сприяє позитивним змінам у клінічній картині захворювання, покращанню рухової та побутової активності хворих, зменшенню обсягу медикаментозної терапії. Встановлено значну пато- та саногенетичну спрямованість методу МДМ, застосування якого покращує стан мозкового кровообігу, біоелектрогенез головного мозку, ліпідний обмін, реологічні властивості крові та імунної системи. Виявлено особливості патогенетичних механізмів дії методу МДМ у ранньому та пізньому відновлювальних періодах. Розроблено методики проведення процедур МДМ у хворих залежно від тривалості захворювання та наявності супутньої патології. Зазначено, що використання нового фізіотерапевтичного методу у реабілітаційному комплексі сприяє підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли ішемічний інсульт, підвищує якість життя та рівень їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54 +
Шифр НБУВ: РА333870

Рубрики:

      
5.

Мамонова К. М. 
Моделювання інвестиційної привабливості підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / К. М. Мамонова ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні положення аналізу й інструментарій оцінювання інвестиційної привабливості підприємств України з урахуванням їх регіональної та галузевої належності, а також особливостей відповідних товарних ринків/ринків послуг. Наведено комплекс економіко-математичних моделей для оцінювання інвестиційної привабливості підприємств, який базується на інструментарії методу аналізу ієархії, теорії нечіткої логіки та нейротехнології. Обгрунтовано необхідність використання карт Кохонена для знаходження значень параметрів функцій належності критеріїв оцінювання інвестиційної привабливості підприємств терм-множинам значень відповідних лінгвістичних змінних. Розроблено відповідне програмне забезпечення, а також рейтингову шкалу для економічної інтерпретації одержаних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 в611
Шифр НБУВ: РА375341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мамонов К.А. 
Організаційно-економічний механізм управління капіталом будівельних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / К.А. Мамонов ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти управління капіталом. Розкрито сутність категорій "інвестований капітал" і "новий капітал". Обгрунтовано кількісну оцінку індикатора розвитку підприємства. Визначено причинно-наслідковий зв'язок між даним індикатором та показниками розміщення та використання капіталу. На підставі кореляційно-регресійного аналізу встановлено критичну межу співвідношення оборотних і необоротних активів, у разі досягнення якої індикатор розвитку має найбільше значення. Запропоновано схему взаємозв'язків стратегії підприємства та конкретних цілей для реалізації головної мети підприємницької діяльності. Розроблено економічний механізм управління капіталом, що дозволяє ефективно реагувати на негативні тенденції індикатора розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-21 +
Шифр НБУВ: РА325590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мамонтов І. М. 
Особливості діагностики та лікування важкого гострого панкреатиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / І. М. Мамонтов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше на підставі даних ультразвукових і клініко-лабораторних критеріїв розроблено діагностичну схему та шкалу визначення важкості гострого панкреатиту (ГП). Визначено об'єктивні критерії для застосування пролонгованої перидуральної анестезії, антикоагулянтної й антибактеріальної терапії. Розглянуто тактику лікування хворих на ГП біліарного генезу з виділенням форм з переважним ураженням жовчного міхура або патологією протокової системи. Запропоновано об'єктивні критерії, які визначають показання до виконання черезшкірних дренувальних втручань або відкритих лапаротомій у хворих з важкими формами ГП. Удосконалено техніку оперативного втручання та дренування зони деструкції у таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА383754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мамонова А.А. 
Особливості формування тонкої кристалічної структури та оптимізація процесів гарячої штамповки порошкових сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / А.А. Мамонова ; НАН України. Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 25 с. — укp.

Досліджено процес одержання гарячештампованих порошкових сталей і вперше виявлено існування декількох конкуруючих процесів, суперпозиція яких призводить до змін мікроструктури та механічних властивостей матеріалів. Встановлено, що дія процесів деформації призводить до подрібнення структурних елементів, а самовідпалювання - до зворотнього ефекту - їх укрупнення, що супроводжується процесами зміцнення та знеміцнювання матеріалів та проявляється в екстремальних залежностях параметрів тонкої кристалічної структури та механічних властивостей від температури штампування. Виявлено, що у процесі гарячого штампування формується градієнтна тонка кристалічна структура по перерізу заготовки. Вперше з використанням сучасних підходів для обробки результатів рентгенографічних досліджень - методу гармонічного аналізу профілю рентгенівської лінії та методу апроксимації з застосуванням пакету комп'ютерних програм одержано кількісні характеристики параметрів тонкої структури у різних частинах штамповки. На рівні параметрів тонкої кристалічної структури виявлено її відмінності у периферійній і внутрішній областях заготовок з порошкових гарячештампованих сталей залежно від температури нагрівання під штамповку та їх хімічного складу. Вперше з урахуванням внутрішньозеренної структури визначено температури нагрівання під штамповку, за яких у досліджених порошкових гарячештампованих сталях формується структура близька до однорідної. Встановлено закономірності формування субструктури в порошкових сталях, які використано для прогнозування та керування механічними властивостями порошкових сталей конструкційного призначення залежно від технологічних параметрів їх одержання. Показано, що для визначення кількісних характеристик параметрів тонкої структури порошкових гарячештампованих сталей найбільш інформативним і коректним є метод гармонічного аналізу профілю рентгенівської лінії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.3 + К623.300.3 +
Шифр НБУВ: РА349855

Рубрики:

      
9.

Мамоненко-Морозова І.Ю. 
Прегравідарна підготовка і профілактика невиношування у жінок з гіпотирозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.Ю. Мамоненко-Морозова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено зниження частоти непланованої вагітності та невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі вивчення клініко-ендокринологічних, функціональних, біохімічних та мікробіологічних особливостей, а також розробки комплексу передгравідарної підготовки і лікувально-профілактичних заходів. Проаналізовано структуру і основні причини невиношування, порівняльні аспекти клінічного перебігу передгравідарного періоду, вагітності й пологів, стану новонароджених, функціонального стану щитовидної залози і фетоплацентарного комплексу у жінок з гіпотирозом. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо зниження частоти невиношування у жінок з гіпотирозом на підставі використання профілактики непланованої вагітності як передгравідарної підготовки із застосуванням гормональних і антигомотоксичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12 + Р716.216.415.12 +
Шифр НБУВ: РА350722

Рубрики:

      
10.

Мамон З. В. 
Співвідношення міжнародного публічного і міжнародного комерційного арбітражів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. В. Мамон ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу міжнародного та міжнародного комерційного арбітажів, розглянуто загальні напрями й особливості їх еволюції. Проаналізовано положення міжнародних конвенцій у сфері зазначених видів арбітражів. Досліджено особливості дії загальновизнаних принципів міжнародного права під час здійснення арбітражного розгляду справ. Акцентовано увагу на питання визначення спільних і відмінних характеристик в організації та діяльності міжнародного публічного та міжнародного комерційного арбітражів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.121 + Х939.4
Шифр НБУВ: РА379880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мамонова В.В. 
Теоретико-методологічні засади управління територіальним розвитком: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.В. Мамонова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади управління розвитком територіальних соціально-економічних систем, розглянуто механізми функціонування місцевого самоврядування. Визначено характерні ознаки соціально-економічної системи та запропоновано цілісну методологію управління територіальним розвитком. Розроблено концептуальні засади створення національної системи планування розвитку територій. Обгрунтовано новий підхід щодо побудови моделі децентралізації фінансового забезпечення управління територіальним розвитком. Запропоновано способи виявлення та використання резервів активізації можливостей управлінської системи щодо її оновлення, які становлять механізм саморозвитку. Проведено комплексне дослідження територіальної організації влади в Україні, виявлено особливості реалізації місцевого самоврядування. Науково обгрунтовано підходи щодо адміністративно-територіального реформування та визначення співвідношення державного управління та місцевого самоврядування за рівнями територіального управління. Запропоновано методику оцінки ефективності діяльності місцевих органів влади та управління. Визначено основні напрями удосконалення організаційних механізмів реалізації управлінських функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 в + Х819(4УКР)011.2 в
Шифр НБУВ: РА347058

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мамонтова Е.В. 
Фактор преси у конституційному процесі в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Е.В. Мамонтова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито роль і місце друкованих засобів масової інформації у розвитку конституційного процесу в Україні. На підставі вивчення методів та стилю роботи багатьох вітчизняних газет різних політичних орієнтацій проведено порівняльний аналіз ступеня та факторів їх впливу на хід конституційного процесу і зміст нового Основного Закону України. Зроблено відповідні висновки та сформульовано практичні рекомендації щодо їх наукового і практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + Ф055.1 + Х809(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА310263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Мамонтова Н.А. 
Фінансова стійкість акціонерних підприємств і методи її забезпечення (на прикладі підприємств харчової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.А. Мамонтова ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено та розкрито зміст фінансової стійкості акціонерних товариств. Запропоновано систему фінансових показників для оцінки фінансової стійкості підприємств. Обгрунтовано необхідність використання отриманих результатів під час прийняття управлінських рішень. Висвітлено питання забезпечення фінансової стійкості через здійснення функцій фінансового менеджменту. Розглянуто фінансову стійкість акціонерного товариства як умову його економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-93 + У9(4УКР)306.7-93
Шифр НБУВ: РА312543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мамонтова 
Фотоелектричні і оптичні явища в фотодетекторах і сонячних елементах на основі напівпровідників А3В5 з текстурованою межею поділу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Ірина Борисівна Мамонтова ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592в641.0,022 + З252.83
Шифр НБУВ: РА368500

Рубрики:

      
15.

Мамонтов А. Г. 
Поліпшення показників плавності ходу та динамічної навантаженості ходових систем колісних тракторів на транспортних роботах / А. Г. Мамонтов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поліпшенню експлуатаційних властивостей колісного трактора в агрегаті з напівпричепом при русі на транспортних режимах за рахунок обладнання переднього моста комбінованою пневморесорною підвіскою та визначення її раціональних параметрів. Складено узагальнену математичну модель поздовжньо-кутових, вертикальних та поздо-вжніх коливань машино-тракторного агрегату на базі колісного трактора в агрегаті з напівпри-чепом, яка дає змогу дослідити плавність ходу та динамічну навантаженість ходової системи з урахуванням нелінійності пружних та дисипативних характеристик підвіски, а також конструктивних характеристик тягово-зчіпного пристрою. Виконано теоретичні дослідження, котрі дозволили дати об'єктивну оцінку впливу типу підвіски та її конструктивних параметрів на плавність ходу й динамічну навантаженість ходової системи колісного трактора. Визначено шляхи вдосконалювання системи підресорювання та її раціональні параметри. На основі експериментальних досліджень підтверджено достовірність математичної моделі руху машино-тракторного агрегату на транспортних швидкостях, та підтверджено рекомендації щодо вибра-них раціональних параметрів системи підресорювання переднього моста колісного трактора.^UThe dissertation is devoted to improving the operational properties of a wheeled tractor in an aggregate with a semi-trailer when driving in transport modes, due to the equipment of the front axle with a combined air spring suspension and determining its rational parameters. A generalized mathematical model of the longitudinal-angular, vertical and longitudinal oscil-lations of a machine-tractor unit based on a wheeled tractor in an aggregate with a semi-trailer has been compiled, which allows us to study the smoothness and dynamic loading of the running system with taking into account the nonlinearity of the elastic and dissipative characteristics of the suspension, as well as the structural characteristics of the towing device. Theoretical studies have been carried out, which made it possible to give an objective assessment of the influence of the type of suspension and its design parameters on the smoothness and dynamic loading of the wheeled tractor running system. Ways to improve the suspension system are identified and recommendations for the selection of ra-tional suspension parameters are developed. Based on experimental studies, the reliability of the math-ematical model of the movement of a machine-tractor unit at transport speeds is confirmed. The rec-ommendations regarding the selected rational parameters of the suspension system of the front axle of the wheeled tractor are also confirmed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Троян В. І. 
Організаційно-економічні засади формування та використання бренду будівельних підприємств / В. І. Троян. — Б.м., 2020 — укp.

Метою дослідження є розробка теоретичних, методичних положень і практичних рекомендацій щодо створення та реалізації організаційно-економічних засад формування та використання бренду, враховуючи особливості функціонування будівельних підприємств, для зростання їх інвестиційної привабливості. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:удосконалено:- визначення поняття «бренд будівельних підприємств», відмінною рисою якого є врахування системних символів та функціональних, емоційних, візуальних характеристик, які створюють у стейкхолдерів унікальні й позитивні асоціації, що дозволяє забезпечити зростання інвестиційної привабливості, застосувати сучасний економіко-управлінський інструментарій, сформувати кількісну основу для прийняття обґрунтованих управлінських рішень;- фактори формування та використання бренду будівельних підприємств на основі базових емоціональних, споживчих, стейкхолдерних, вартісних, корпоративних, безпекових, фінансових характеристик, що на відміну від існуючих, дозволяє розробити та реалізувати підхід до інтегральної оцінки бренду та розробити організаційно-економічні засади його формування та використання;- інформаційно-аналітичне забезпечення оцінки формування та використання бренду будівельних підприємств на основі бухгалтерської й фінансової звітності шляхом визначення чинників, розробки моделей та застосування сучасних методів, що, на відміну від наявного, дозволяє оцінити інтегральний показник формування та використання бренду для створення економічного підґрунтя та реалізації організаційних напрямів його управління; - методичний підхід до інтегральної оцінки формування та використання бренду будівельних підприємств на основі визначення інтегрального показника та застосування аналітичних, експертних і методу аналізу ієрархій шляхом моделювання показників, що дозволяє сформувати заходи щодо зростання ефективності формування та використання бренду;набули подальшого розвитку:- економіко-математичне моделювання формування та використання бренду шляхом встановлення залежності між інтегральним показником формування та використання бренду і узагальнюючим чинником інвестиційної привабливості на основі застосування методу кореляційно-регресійного аналізу, що, на відміну від існуючих, дозволяє розробити напрями її зростання для забезпечення розвитку будівельних підприємств;- сценарний підхід до розробки організаційно-економічної схеми формування та використання бренду будівельних підприємств на основі застосування сучасного економіко-управлінського інструментарію, що на відміну від наявних, дозволило поєднати аналітичну, економічну та організаційну складові бренду та сформувати системне середовище для зростання інвестиційної привабливості.^UThe purpose of the study is to develop theoretical, methodological provisions and practical recommendations for the creation and implementation of organizational and economic foundations for the formation and use of the brand, taking into account the peculiarities of the functioning of construction enterprises, to increase their investment attractiveness.The scientific novelty of the obtained results is the following: improved: - definition of the concept of "brand of construction enterprises", a distinctive feature of which is the consideration of system symbols and functional, emotional, visual characteristics that create stakeholder unique and positive associations, which allows to ensure the growth of investment attractiveness, to apply modern economic and management tools, tools to make sound management decisions; - factors of formation and use of the brand of construction enterprises on the basis of basic emotional, consumer, stakeholder, value, corporate, security, financial characteristics, which, unlike the existing ones, allows to develop and implement an approach to the integral evaluation of the brand and to develop its organizational and economic foundations using; - information and analytical support for the evaluation of the formation and use of the brand of construction enterprises on the basis of accounting and financial reporting by determining factors, developing models and applying modern methods, which, unlike the existing ones, allows to evaluate the integral indicator of the formation and use of the brand for creation of economic basis and realization organizational directions of its management; - methodical approach to the integral assessment of the formation and use of the brand of construction enterprises based on the definition of the integral indicator and the use of analytical, expert and method of hierarchy analysis by modeling indicators, which allows to form measures to increase the efficiency of brand formation and use; have further developed: - economic and mathematical modeling of brand formation and use by establishing a relationship between the integral indicator of brand formation and use and the general factor of investment attractiveness based on the use of the method of correlation-regression analysis, which, unlike the existing ones, allows to develop the directions of its growth for the development of construction enterprises; - the scenario approach to the development of organizational and economic scheme of formation and use of the brand of construction enterprises based on the use of modern economic and management tools, which, unlike the existing ones, allowed to combine analytical, economic and organizational components of the brand and to create a system environment for increasing investment attractiveness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кожуріна В. М. 
Публічне управління земельними ресурсами територіальних громад / В. М. Кожуріна. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено наукове завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та розробленні практичних рекомендацій щодо удосконалення публічного управління земельними ресурсами територіальних громад. Запропоновано концепт системи управління земельними ресурсами територіальної громади, який містить модернізовану організаційно-функціональну структуру керуючої підсистеми (введення районної префектури з контрольно-наглядовими та координаційними повноваженнями та залучення жителів громади до процесу прийняття рішень щодо управління земельними ресурсами), що дасть змогу збалансувати поділ функцій щодо управління земельними ресурсами на місцевому рівні, знизити корупційні ризики, покращити якість надання відповідних адміністративних послуг, забезпечити публічність управління у цій сфері суспільних відносин. В рамках запропонованого концепту розроблено модель взаємодії суб'єктів публічного управління земельними ресурсами територіальних громад.В процесі дослідження удосконалено підхід до систематизації складу земельних ресурсів територіальних громад на основі визначення правового статусу та форми власності земель: вузький – фактичний та широкий – територіальний. Відповідно до вузького підходу, до земель територіальних громад віднесено лише сукупність земельних ділянок комунальної власності з визначеним правовим статусом, відповідно до яких органи місцевого самоврядування приймають рішення в межах наданих їм повноважень. Проведено науковий міждисциплінарний аналіз (право, економіка, геодезія, екологія, державне управління) поняття «земельні ресурси» як об'єкту публічного управління та виокремлено особливості земельних ресурсів територіальної громади як основи розвитку місцевої економіки, наповнення бюджету, підвищення рівня інвестиційної привабливості, ведення господарської діяльності. В роботі обґрунтовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового забезпечення публічного управління земельними ресурсами територіальних громад на основі історичного аналізу законодавчої бази та узагальнення зарубіжного досвіду у сфері землевпорядкування та ведення інформаційно-кадастрових систем, що полягає у відкритті доступу до суміжних з державним геокадастром реєстрів. Дістав подальшого розвитку понятійно-категорійний апарат публічного управління та адміністрування шляхом формулювання авторських визначень понять «межі територіальної громади», «земельні ресурси громади», «адміністративно-територіальна одиниця базового рівня», «управління земельними ресурсами громади»: «межі територіальної громади» – умовна замкнена лінія на поверхні землі, що була визначена на місцевості і внесена до державного геокадастру, яка відокремлює адміністративно-територіальну одиницю базового рівня від інших та проходить по зовнішній межі населених пунктів, що увійшли до складу громади; «земельні ресурси громади» – обмежена територіально сукупність земельних ділянок різної форми власності (комунальна, державна, приватна), різного цільового призначення, розпорядження якими входить до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ та їх виконавчих органів; «адміністративно-територіальна одиниця базового рівня» – частина території України, що є основою для функціонування територіальної громади і на яку розповсюджується юрисдикція її органів місцевого самоврядування; має свої межі та є територіальної основою для організації влади в Україні.В рамках дослідження підходів до складу земельних ресурсів територіальних громад сформульовано авторське уніфіковане визначення поняття «управління земельними ресурсами територіальної громади» як комплексу дій активного суб'єкта публічного управління, спрямованих на об'єкт, який повинен мати організований характер та бути спрямованим на досягнення певної мети: раціонального землекористування, якісного проведення землевпорядних робіт та інвентаризації земель, залучення інвестицій та моніторинг сплати земельних податків, проведення грамотної екологічної політики в межах громади.Якщо йдеться про користування землею, то відповідно до норм Закону України «Про благоустрій населених пунктів» мешканцям громади надається право користуватись об'єктами благоустрою населених пунктів, до яких законом віднесені території загального користування. Виходячи з основних функцій управління (планування, організація, мотивація і контроль), зазначено, що стосовно безпосередньої участі громади в публічному управлінні землями комунальної власності, чинним законодавством визначено участь громади лише у формі контролю.^UIn the dissertation work the scientific task, which consists in substantiation of theoretical foundations and development of practical recommendations on improving public administration of territorial community land resources has been solved. The concept of the territorial community land administration system, which contains a modernized organizational and functional structure of the administration subsystem (introduction of the district prefecture with control, supervisory and coordinating powers and involvement of community residents in the decision-making process on land asministration) has been proposed. It will enable to balance the division of functions regarding administration of land resources at the local level, reduce corruption risks, improve the quality of providing relevant administrative services, ensure publicity of administration in this area of public relations. Within the framework of the proposed concept, a model of interaction between subjects of public administration of territorial communiy land resources has been developed.In the course of the research the approach to systematization of the composition of territorial community land resources on the basis of determining the legal status and form of land ownership has been improved: narrow approach is actual and broad one - territorial. According to the narrow approach, only a set of communally owned land plots with a certain legal status is attributed to the lands of territorial communities, in accordance with which local governments make decisions within the powers granted to them. In the course of the study the classification of the subjects of public administration of land resourses has been improved by grouping them on the basis of decision-making into internal (local government bodies; community as a set of residents) and external (executive power authorities, institutions, organizations that directly make managerial decisions regarding land or objects that are located on it, and are also managers of information about land resources). External subjects of public administration are ordered into two classes according to the criterion of power availability: 1) those that are only information managers, 2) those whose list of powers includes land resources administration (territorial structural unit of the State Geocadastre of Ukraine, urban planning and architecture sector of the district state administration, departments of ecology and natural resources, agro-industrial development, culture and tourism, nationalities and religions of the regional state administration, State Property Fund of Ukraine), or objects located on them (basin water resources administrations, forestry enterprises, regional gas and electricity supply companies).The conceptual and categorical apparatus of public administration and management has been further developed by formulating the author's definitions of the concepts of "boundaries of the territorial community", "community land resources", "administrative-territorial basic level unit ", "community land resources administration":"territorial community boundaries " is a conditional closed line on the land surface, which was determined on the ground and entered into the state Geocadastre, which separates the administrative-territorial basic level unit from others and runs along the outer border of settlements that are part of the community; "сommunity land resources" is a territorially limited set of land plots of various forms of ownership (communal, state, private), for various purposes, the disposal of which is within the powers of village, settlement, town councils in the field of land relations on the territory of villages, settlements and their executive bodies ; "administrative-territorial basic level unit " is a part of the territory of Ukraine, which is the basis for the functioning of the territorial community and which is subject to the jurisdiction of its local governments; has its boundaries and is the territorial basis for the organization of power in Ukraine.As part of the study of approaches to the composition of territorial community land resources the author's unified definition of the concept of " territorial community land administration" has been formulated as a set of public administration active subject's actions, aimed at an object that should have an organized nature and be aimed at achieving a specific goal : rational land use, high-quality land administration and land inventory, investment attraction and monitoring land tax payment, conducting a competent environmental policy within the community.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Канівець О. М. 
Формування моніторингу використання земель об’єднаних територіальних громад: автореферат дис. ... д.філософ : 193 / О. М. Канівець. — Б.м., 2023 — укp.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у наступному:удосконалено:- визначення поняття моніторингу використання земель об’єднаних територіальних громад, відмінною рисою якого є врахування просторового, містобудівного, соціально-економічного і екологічного забезпечення шляхом застосування геоінформаційного інструментарію, що дозволило розвинути теоретико-методичну базу щодо формування та застосування моніторингових процедур на регіональному рівні для підвищення ефективності реалізації земельних відносин в ОТГ;- типологічні засади визначення чинників щодо використання земель об’єднаних територіальних громад на основі просторового, містобудівного, соціально-економічного і екологічного забезпечення, які на відміну від наявних дозволяє сформувати кількісну базу для розробки й реалізації інтегрального методу оцінки для формування й здійснення моніторингу на регіональному рівні;- метод інтегральної оцінки використання земель об’єднаних територіальних громад, як основний елемент технології формування й здійснення моніторингу, що базується на аналітичному та експертному методах, який на відміну від існуючих дозволив сформувати системне моніторингове середовище на регіональному рівні;дістало подальшого розвитку:- процеси математичного моделювання чинників використання земель об’єднаних територіальних громад шляхом визначення залежності між просторовими, містобудівними, соціально-економічними й екологічними чинниками й інтегральним показником на основі застосування кореляційно-регресійного аналізу, критеріїв адекватності моделей, що надало можливостей сформувати напрями їх змін в прогнозних періодах;- математична модель на основі використання кореляційно-регресійного аналізу, яка на відміну від існуючих надає змогу встановити зв’язок між інтегральними чинником використання земель об’єднаних територіальних громад та показником валового регіонального продукту на одиницю площі, що дозволило забезпечити прогнозування регіонального розвитку для розробки науково обґрунтованих рекомендацій щодо формування та реалізації моніторингу використання земель ОТГ;- науково обґрунтовані рекомендації щодо формування та реалізації моніторингу використання земель об’єднаних територіальних громад, які на відміну від наявних базуються на результатах інтегральної оцінки, математичного моделювання, розробленого геоінформаційного забезпечення, що дозволило сформувати системне середовище підвищення ефективності використання земель.^UThe scientific novelty of the obtained results is as follows:improved:- definition of the concept of land use monitoring of united territorial communities, the distinguishing feature of which is the consideration of spatial, urban planning, socio-economic and ecological support through the use of geo-informational tools, which allowed to develop a theoretical and methodological basis for the formation and application of monitoring procedures at the regional level to increase effectiveness of implementation of land relations in UTC;- topological principles for determining factors regarding the use of land of united territorial communities on the basis of spatial, urban planning, socio-economic and ecological support, which, unlike the existing ones, allows to form a quantitative basis for the development and implementation of an integral assessment method for the formation and implementation of monitoring at the regional level levels;- the method of integral assessment of land use of united territorial communities, as the main element of the technology of formation and implementation of monitoring, based on analytical and expert methods, which, unlike the existing ones, allowed to form a systematic monitoring environment at the regional level;received further development:- processes of mathematical modeling of land use factors of united territorial communities by determining the dependence between spatial, urban, socio-economic and ecological factors and an integral indicator based on the application of correlation-regression analysis, model adequacy criteria, which provided opportunities to shape the directions of their changes in forecast periods;- a mathematical model based on the use of correlation-regression analysis, which, unlike the existing ones, makes it possible to establish a relationship between the integral factor of land use of united territorial communities and the indicator of the gross regional product per unit area, which made it possible to provide forecasting of regional development for the development of scientific substantiated recommendations regarding the formation and implementation of monitoring of the use.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Довбня О. Б. 
Механізм публічного управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / О. Б. Довбня. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено наукове завдання, що полягає в обґрунтуванні теоретичних засад та розробленн і практичних рекомендацій щодо особливостей механізму публічного управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст у повоєнний період Актуальність дослідження зумовлена необхідністю відновлення населених пунктів України після завершення активних бойових дій, при цьому підготовчий етап щодо відновлення необхідно і можливо здійснювати ще до перемоги. Великі міста з більш розвиненою інфраструктурою зазнаютьбільших за сумою втрат із за більшої вартості та кількості пошкоджених активів внаслідок ракетних ударів та інших агресивних бойових дій. На сьогодні 20 самих великих за кількістю населення громад із 1470 у сумі становлять 30 % населення України, 80% з яких зазнали дуже високих пошкоджень. Крім зруйнованих об’єктів житлового та комунального господарства має місце високий рівень внутрішньо переміщених осіб , що асиметрично навантаж ує м уніципальний сектор, де основними хабами стають саме великі міста. Таким чином ефективне управління розвитком містобудівної інфраструктури великих міст буде грати вирішальну роль у повоєнному відновленні країни.^UIn the dissertation, the scientific task is solved, i.e., substantiating the theoretical foundations and developing practical recommendations regarding the features of the mechanism of public management of urban infrastructure development for big cities in the urban planning context in the post-conflict environment.The relevance of the study is determined by the need to restore the cities of Ukraine after the end of active hostilities, while the preparatory stage for restoration is necessary and possible to carry out even before victory. Larger cities with more developed infrastructure experience greater total losses due to the greater value and number of assets damaged by missile strikes and other aggressive hostilities. Today, the 20 most populated communities out of 1,470 make up 30% of the population of Ukraine, 80% of which have suffered very high damage. In addition to destroyed housing and utility facilities, a high level of internally displaced persons (IDP) burdened local self-governments, which asymmetrically overloading the municipal sector, where large cities are the main IDPs hubs. Thus, effective management of the development of the urban infrastructure of big cities will play a decisive role in the post-war reconstruction of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лисянський П. Л. 
Регіональний сепаратизм в Україні: шляхи вирішення та механізми протидії: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / П. Л. Лисянський. — Б.м., 2024 — укp.

Актуальність теми дослідження обмовлена тим, що однією із найбільш актуальних та водночас складних проблем сучасного світового співтовариства є загроза регіонального сепаратизму. Майже усі, за рідким виключенням, країни світу на певних етапах своєї історії у прямій чи опосередкованій формі зазнавали негативного впливу від його проявів. Адже якщо країна є складно організованою системою за етнічними, релігійними, історико-культурними, мовними, геоекономічними та іншими ознаками, їй завжди буде загрожувати небезпека сепаратизму. Сьогодні ми спостерігаємо, як у світі поряд з сепаратистськими сюжетами минулогонабувають розвитку та створюються нові конфлікти, зумовлені ідеями сепаратизму. В Європі на початку ХХІ ст. найбільш загрозливі осередки сепаратизму знаходяться в країнах, що виникли в результаті розпаду СФРЮ та СРСР. На пострадянському просторі вже існує низка заморожених конфліктів, частина з яких призвела до військового протистояння. Серед останніх, на жаль, опинилась і Україна.З перших років незалежності питання регіонального сепаратизму не сходило з порядку денного української політики. Посилення інтеграційних процесів, розвиток міжрегіонального та транскордонного співробітництва України сприяло посиленню ролі регіонів на державному та наднаціональному рівнях. Водночас український регіональний сепаратизм став інструментом реалізації геополітичних прагнень РФ, мета яких полягає у перезавантаженні «радянського» проекту. Саме поєднання в кейсі українського сепаратизму внутрішніх та зовнішніх чинників призвело дойого руйнівних наслідків для соціального, економічного, політичного життя суспільства, національної безпеки та територіальної цілісності країни. Анексія Автономної республіки Крим, реалізація сепаратистських проектів «ДНР» та «ЛНР» на Сході України, повномасштабне вторгнення РФ 2022 р. та окупація частини українських територій надзвичайно актуалізували потребу у вивченні природи української версії сепаратизму, його руйнівного потенціалу, чинників та механізмів його формування, загроз, що він несе національній безпеці держави.Оцінюючи ступінь наукової дослідженості теми зауважимо, що сучасні політологічні розвідки сепаратизму як теоретичного концепту та політичної практики характеризуються широким спектром напрямків: економіко- географічним, соціоекономічним, конфліктологічним, історико-культурним, етнокультурним, політико-правовим, політико-управлінським тощо. Традиційно причини виникнення, специфіка та руйнівний потенціал сепаратистського треку в певному регіоні вивчаються у фокусі його конфліктогенності на базі етнічних, расових, політичних, ідеологічних, економічних, релігійних, мовних чинників. Втім питання зовнішнього втручання у перебіг сепаратистських конфліктів з метою дестабілізації ситуації, встановлення контролю над конкретним регіоном третьої країни досліджено недостатньо. Саме зовнішньо-інспірований різновид сепаратизму майже не досліджений ані в політології, ані в інших галузях соціального знання. Його джерела, ознаки, сутність, технології застосування та інструменти протидії складають предметне поле нашого дослідження.^UThe relevance of the research topic is determined by the fact that one of the most pressing and complex problems of the modern global community is the threat of regional separatism. Almost all, with rare exceptions, countries of the world at certain stages of their history have experienced negative effects from its manifestations in direct or indirect forms. After all, if a country is a complexlyorganized system based on ethnic, religious, historical-cultural, linguistic, geo- economic, and other characteristics, it will always be threatened by the danger of separatism. Today, we observe how alongside separatist plots of the past times, new conflicts are developing and emerging in the world, driven by separatist ideas. In Europe at the beginning of the 21st century, the most threatening centers of separatism were found in countries that emerged as a result of the disintegration of the SFRY and the USSR. In the post-Soviet space, there already exist a number of frozen conflicts, some of which have led to military confrontation. Unfortunately, Ukraine is among the latter.From the early years of independence, the issue of regional separatism has remained on the agenda of Ukrainian politics. The strengthening of integration processes, the development of interregional and transboundary cooperation in Ukraine has contributed to the increased role of regions at the state and supranational levels. At the same time, Ukrainian regional separatism has become a tool for realizing the geopolitical aspirations of the Russian Federation, whose goal is to reboot the “Soviet Union” project. The combination of internal and external factors in the case of Ukrainian separatism has led to its destructive consequences for the social, economic, political life of society, national security, and territorial integrity of the country. The annexation of the Autonomous Republic of Crimea, the implementation of separatist projects IAF “DPR” and IAF “LPR” in Eastern Ukraine, the full-scale invasion of the Russian Federation in 2022 and the occupation of parts of Ukrainian territories have extremely actualized the need to study the nature of the Ukrainian version of separatism, its destructive potential, factors and mechanisms of its formation, and threats it poses to the national security of the state.Assessing the level of scientific research on the topic, it should be noted that modern political studies of separatism as a theoretical concept and political practice are characterized by a wide range of directions: economic-geographical, socio-economic, conflictological, historical-cultural, ethno-cultural, political-legal,political-administrative, etc. Traditionally, the causes of the emergence, specificity, and destructive potential of separatist trends in a certain region are studied focusing on its conflict potential based on ethnic, racial, political, ideological, economic, religious, and linguistic factors. However, the question of external intervention in the course of separatist conflicts with the aim of destabilizing the situation, establishing control over a specific region by a third country, is insufficiently researched. The externally-inspired variety of separatism is almost not studied either in political science or in other fields of social knowledge. Its sources, signs, essence, technologies of application, and counteraction tools constitute the subject field of our research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського