Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (128)Реферативна база даних (2193)Книжкові видання та компакт-диски (2173)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ИВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 111
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маркіна Л. М. 
«Розвиток наукових основ екологічно прийнятного піролізного процесу утилізації твердих органічних відходів» / Л. М. Маркіна. — Б.м., 2020 — укp.

У результаті проведення комплексу теоретичних та експериментальних досліджень у дисертації запропоновано та обґрунтовано нові наукові положення, висновки та рекомендації, які дозволяють покращити екологічний стан об'єктів переробки та утилізації твердих органічних відходів та прилеглих до них територій, а також підвищення ефективності вторинного ресурсо- та енергозбереження шляхом застосування екологічно прийнятного піролізного способу за визначених параметрів, інтенсифікації піролізних процесів та устаткування з отриманням товарної продукції. Обґрунтовано схемні рішення, розроблено та створено дослідницькі установки та промисловий зразок, які реалізують безперервний піролізний процес утилізації твердих органічних відходів, опрацьовано технологічні параметри та підтверджено безпеку обладнання. Здійснено комплексну оцінку безпеки запропонованого піролізного процесу та впливу його на довкілля для визначення оптимальних форм управління екологічною безпекою при роботі сміттєпереробного комплексу. Розроблені технічні умови, регламенти роботи піролізного устаткування, рекомендації для проектування та експлуатацію промислових установок утилізації твердих органічних відходів за умов особливостей їх накопичення, зберігання та переробки для населених пунктів України з метою удосконалення системи управління та поводження з відходами.^UAs a result of the complex of theoretical and experimental studies it is proposed and substantiated new scientific provisions, conclusions and recommendations that improve the environmental condition of processing and disposal of solid organic waste and adjacent area. Also it allows to increase the efficiency of secondary resource and energy conservation. by applying an environmentally friendly pyrolysis method for certain parameters, intensification of pyrolysis processes and equipment to obtain marketable products.Schematic solutions are substantiated, research facilities and industrial design are developed and created, which implement a continuous pyrolysis process of solid organic waste utilization, technological parameters are worked out and equipment safety is confirmed. It is done a comprehensive assessment of the safety of the proposed pyrolysis process and its impact on the environment to determine the optimal forms of environmental safety management during the operation of the waste processing complex. It is developed technical conditions, regulations for pyrolysis equipment, recommendations for the design and operation of industrial solid waste disposal facilities under the conditions of their accumulation, storage and processing for settlements of Ukraine in order to improve the management and management of waste.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Марков В.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності і дисципліни в ОВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Марков ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

З'ясовано сутність і визначення законності та дисципліни в ОВС, визначено систему суб'єктів, які забезпечують готовність і дисципліну в ОВС. Проаналізовано правові основи забезпечення законності та дисципліни в ОВС. З'ясовано місце та визначено особливості діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення законності та дисципліни в ОВС України, уточнено умови, засоби, форми та методи забезпечення законності та дисципліни підрозділами внутрішньої безпеки, проаналізовано окремі напрямки організації діяльності підрозділів внутрішньої безпеки щодо забезпечення дисципліни та законності в ОВС. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 +
Шифр НБУВ: РА366378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аль Ширафі М. А. 
Антикризове управління розвитком в сфері охорони здоров'я / М. А. Аль Ширафі. — Б.м., 2019 — укp.

Мета дисертації полягає в обґрунтуванні теоретичних засад і розробці практичних пропозицій щодо антикризового управління розвитком у сфері охорони здоров'я та розробці організаційного забезпечення інформаційної системи медичних закладів на засадах антикризового управління^UThe purpose of the dissertation is to substantiate theoretical principles and develop practical proposals for crisis management in the field of health care and to develop the organizational support of the information system of medical institutions on the basis of crisis management


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Маркін М. О. 
Біспектральний телевізійний засіб вимірювання параметрів безтигельної зонної плавки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / М. О. Маркін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано фізичну модель формування вимірювального сигналу, на базі якої розроблено математичну модель вихідного сигналу телевізійного засобу. Розроблено та апробовано методику експериментального визначення еквівалентності довжини хвилі, яка базується на використанні еталонної лампи СИ10-300, та запропоновано метод вимірювання температури, який дозволяє підвищити точність вимірювання температури великих об'єктів. Проведено дослідження похибок вимірювання температури в телевізійній біспектральній пірометрії. Розроблено методику оцінювання впливу малих змін коефіцієнту випромінювальної здатності на похибку вимірювання темпенратури. Розроблено та запатентовано телевізійний біспектральний пірометр з використанням тришарової ПЗЗ-матриці, застосування якого дозволяє зменшити похибку вимірювання лінійних розмірів температурних фрагментів. Наведено результати експериментальних досліджень телевізійного біспектрального пірометру на основі камери NOVUS NVC-530.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-7 с
Шифр НБУВ: РА378997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Маркевич 
Безбаластний MoO3-електрод для літієвих хімічних джерел струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Олександр Васильович Маркевич ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.33
Шифр НБУВ: РА348940

Рубрики:

      
6.

Маркєєва Н.В. 
Бета-дефенсин-2 в злоякісно трансформованих клітинах епітеліального походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Маркєєва ; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив рекомбінантного бета-дефенсина-2 людини, на життєздатність та проліферацію злоякісно трансформованих клітин in vitro та особливостей експресії hBD-2 на рівні мРНК та білка в пухлинах шлунка та шийки матки людини. Відзначено, що рекомбінантний hBD-2, який експресований в бактеріальній системі є біологічно активним пептидом, проаналізовано дозо-залежний вплив на життєздатність культивованих злоякісно трансформованих клітин: в концентраціях нижче 0,5 мкМ пептид стимулює, у вищих за 0,5 мкМ - пригнічує їх життєздатність, а також вплив інкубації клітин з бета-дефенсином-2 на морфологічні та адгезивні властивості злоякісно трансформованих клітин ліній А431 та HeLa. Показано, що дія hBD-2 на рівень фосфорилювання рецептора ЕФР у злоякісно трансформованих клітинах концентраційнозалежна. Виявлено експресію бета-дефенсина-2 на рівні мРНК та білка в 65

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-2 + Р569.714.2-2 +
Шифр НБУВ: РА343057

Рубрики:

      
7.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Марко І.Ю. 
Військові фінанси в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Ю. Марко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання утворення, розподілу та використання військових фінансів, що займають важливе місце у системі фінансів України. Висвітлено важливі аспекти теорії та практики військової економіки, що пов'язної з практикою формування і використання військових фінансів та їх економічними основами. Проаналізовано проблеми, що мають практичну актуальність та обумовлені сучасними вимогами життєдіяльності Збройних Сил України. Обгрунтовано необхідність нового підходу до сутності фінансів, подолання дефіциту грошових ресурсів з метою забезпечення обороноздатності країни, розширення функцій Збройних Сил, здійснення структурних зрушень у використанні коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ц
Шифр НБУВ: РА310264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маркін О. М. 
Вивчення біологічно активних речовин горобини звичайної та розробка субстанцій на їх основі / О. М. Маркін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню біологічно активних речовин листя, плодів, квіток і кори горобини звичайної, одержанню субстанцій з горобини звичайної листя, та розробці нормативної документації на горобини плоди і перспективну субстанцію з горобини звичайної листя. В листі, плодах, квітках і корі горобини звичайної виявлено вуглеводи, органічні кислоти, аскорбінову кислоту, каротиноїди, карбонові та гідроксикоричні кислоти, флавоноїди, проціанідини, поліфеноли, мінеральні речовини та терпеноїди, ароматичні і гетероциклічні сполуки у складі летких сполук.В результаті дослідження 7 зразків горобини плодів згідно з вимогами, що регламентуються настановою Фармакопейного комітету «Порядок розробки монографій для лікарської рослинної сировини для введення в ДФУ», розроблено проєкт національної монографії «Горобини плодиN», який рекомендовано ДП «Українським науковим фармакопейним центром якості лікарських засобів» до внесення в ДФУ 2.5. Вперше досліджено вплив густих екстрактів «Сорбафол» і «Феногор» на обмін глюкози і видільну функцію нирок у щурів. Новизну проведених досліджень підтверджено патентом України на корисну модель «Лікувально-профілактичний засіб із гіпоглікемічною дією з листя горобини звичайної» (№ 133831, Бюл. № 8 від 25.04.2019) та патентом України на винахід «Лікувально-профілактичний засіб із гіпоглікемічною дією з листя горобини звичайної» (№ 122521, Бюл. № 22 від 25.11.2020). Вперше за результатами досліджень розроблено проєкт МКЯ «Горобини звичайної листя екстракт густий «Сорбафол»^UThe thesis is devoted to the comprehensive study of biologically active compounds in European mountain ash leaves, fruits, flowers and bark; obtaining of herbal preparations from European mountain ash leaves, and development of normative documents on European mountain ash fruits and perspective herbal preparation from European mountain ash leaves. In European mountain ash leaves, fruits, flowers and bark, carbohydrates, organic acids, ascorbic acid, carotenoids, carboxylic acids, hydroxycinnamic acids, flavonoids, procyanidins, polyphenols, major and trace elements were determined; also terpenoids, aromatic compounds and heterocyclic compounds as volatile compounds were studied.Seven samples of European mountain ash fruits were studied according to the algorithm laid out in the instructions of the Pharmacopoeia Committee "Procedures for the elaboration of monographs on the herbal drugs for the introduction in the SPh Ukraine". As the results of the studies, the draft national monograph "Sorbi fructusN" was developed and it was recommended by the SE "Ukrainian Scientific Pharmacopoeia Centre for Quality of Medicinal Products" for the introduction in the SPh Ukraine 2.5.The effects of thick extracts "Sorbafol" and "Phenogor" on glucose metabolism and the excretory renal function in rats were first studied. The novelty of the research was confirmed by the utility model patent of Ukraine "Therapeutic and prophylactic preparation with hypoglycaemic effect from European mountain ash leaves" (No. 133831, Bull. No. 8 of 25.04.2019), and the invention patent of Ukraine "Therapeutic and prophylactic preparation with hypoglycaemic effect from European mountain ash leaves" (No. 122521, Bull. No. 22 of 25.11.2020). Based on the results of the research, the DQCM project for "European mountain ash leaves thick extract "Sorbafol" was first developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Калініченко М. Ю. 
Високопродуктивне глибинне шліфування деталей авіаційних двигунів із важкооброблюваних матеріалів / М. Ю. Калініченко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – процес глибинного шліфування деталей авіаційних двигунів із важкооброблюваних матеріалів; мета дослідження – забезпечення параметрів якості поверхонь деталей авіаційних двигунів (АД) методом глибинного шліфування; методи дослідження – використання фундаментальних положень теорії шліфування, а також теорії теплопередачі з використанням сучасних методів експериментальних досліджень і вимірювальних приладів; результати – запропоновано алгоритм розрахунку раціональних технологічних параметрів обробки із застосуванням шліфувальних інструментів із переривчастою структурою робочої поверхні і для інструментів зі складною кінематикою та надано рекомендації щодо розробки технології оброблення лопаток, сегментів соплових апаратів, секторів вхідних направляючих апаратів та декількох пласких зразків із матеріалів 4Х5МФ1С, ВТ6, ХН53КВМТЮБ та ШХ15 глибинним планетарним шліфуванням, з урахуванням параметрів оброблення: глибина шліфування, поздовжня подача, швидкість обертання головки, характеристики кругів, режими правлення ; новизна – вперше для фізичної моделі високопродуктивного планетарного глибинного шліфування розроблено математичну модель процесу оброблення деталей з урахуванням розподілу температурних джерел по поверхні контакту; математична модель дозволяє в будь-який момент часу визначати температуру заготовки і розподіл температурних джерел, якими є різальні або деформуючі зерна з урахуванням конструктивних та кінематичних особливостей кругів із суцільною, переривчастою обробною поверхнею, а також для ПШГ; обґрунтовано введення характеристичних критеріїв у математичну модель розрахунку температури в зоні контакту абразивного зерна з оброблюваною поверхнею: відносна швидкість шліфування і критерій подібності, аналогічний критерію Пекле; вперше запропоновано метод оновлення елементів температурної матриці математичної моделі, що дозволяє в будь-який момент часу контакту круга з деталлю описати процес видалення матеріалу з поверхні деталі з урахуванням планетарного руху інструменту і поступального переміщення деталі; отримувати інформацію про наявність/відсутність температурного елемента деталі; обчислювати значення довжини дуги контакту в будь-якому положенні круга відносно деталі, а також визначати точки прикладання температури при заданому законі розподілу зерен на поверхні шліфувального круга; ступінь впровадження – результати впроваджені у навчальний процес кафедри технологій виробництва авіаційних двигунів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», у акціонерному товаристві «Мотор Січ»; галузь використання – оброблення металів шліфуванням в авіаційному та загальному машинобудуванні.^UObject of research – the process of creep-feed grinding of aircraft engine parts from hard-to-process materials; the purpose of the study – to ensure the quality parameters of the surfaces of aircraft engine (AE) parts by creep-feed grinding; research methods - the use of fundamental provisions of the theory of grinding, as well as the theory of heat transfer using modern methods of experimental research and measuring instruments; results - the algorithm of calculation of rational technological parameters of grinding process with use of grinding tools with intermittent structure of a working surface and for tools with complicated kinematics is offered and recommendations on development of technology of processing of blades, segments of nozzle devices, sectors of input directing devices and several flat samples are given, which produced from 4Х5МФ1С, ВТ6, ХН53КВМТЮБ and ШХ15 by creep-feed planetary grinding, taking into account the processing parameters: grinding depth of cut, longitudinal feed, head rotation speed, wheel characteristics, wearing modes; novelty - for the first time for the physical model of high-performance planetary creep feed grinding the mathematical model of process of machining of details taking into account distribution of temperature sources on a contact surface is developed; the mathematical model allows determining at any time the temperature of the workpiece and the distribution of temperature sources, which are cutting or deforming grains, taking into account the design and kinematic features of circles with a continuous, intermittent surface, as well as for planetary grinding head; the introduction of characteristic criterions into the mathematical model of calculation of temperature in the zone of contact of abrasive grain with the machined surface is substantiated: relative speed of grinding and similarity criterion, similar to Peclet criterion; for the first time the method of updating the elements of the temperature matrix of the mathematical model is proposed, which allows at any time to contact the wheel with the part to describe the process of removing material from the surface of the part taking into account the planetary motion of the tool and translational movement of the part; receive information about the presence / absence of the temperature element of the part; calculate the value of the length of the contact arc in any position of the wheel relative to the part, as well as determine the points of application of temperature at a given law of grain distribution on the surface of the grinding wheel; degree of implementation - the results are implemented in the educational process of the Department of Aircraft Engine Production Technologies of the National Aerospace University named after M. E. Zhukovsky "KhAI", in the joint-stock company "Motor Sich"; field of application - metal processing by grinding in aviation and general mechanical engineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Школьна І. І. 
Вміст і баланс мікроелементів у вагітних жінок та їхніх новонароджених залежно від гестаційного віку / І. І. Школьна. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова робота присвячена обґрунтуванню етіопатогенетичної концепції розвитку мікроелементозу у передчасно народжених дітей на підставі визначення показників умісту і балансу мікроелементів у системі мати-плацента-плід.Досліджено вміст та баланс есенціальних (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) та токсичних мікроелементів (Cr, Cd, Pb, Ni) у плаценті, волоссі жінок та їхніх передчасно народжених дітей. Плацента забезпечує високу напруженість і динамізм їхнього функціонування.Проаналізовано особливості мікроелементного балансу у волоссі матерів, які народили передчасно. Встановлена значна роль Co, Zn і Mn в мікроелементному гомеостазі жіночого організму.На основі вивчення співвідношень пар есенціальних мікроелементів у волоссі плода встановлена важлива роль у процесах підтримки їх гомеостазу зменшення Co та підвищення Cu та Mn.У жінок та їхніх дітей, які народились в більш ранні терміни гестації, показники Cr та Ni значно вищі. У дітей з ЕММТ визначався найвищий рівень токсичних мікроелементів у волоссі (Cr, Cd, Ni), що є свідченням недосконалої бар'єрної функції плаценти щодо них на ранніх етапах гестації.Запропоновані до використання нормативні показники есенціальних мікроелементів у плаценті, волоссі матерів та їхніх ЗН у разі фізіологічного перебігу вагітності.Ключові слова: есенціальні мікроелементи, токсичні мікроелементи, передчасні пологи, волосся, плід, недоношений новонароджений^UThe scientific work is devoted to the research of the topical issue of modern pediatrics and neonatology - substantiation of the etiopathogenetic concept of microelementosis development in premature infants on the basis of determining the content and balance of microelements in the mother-placenta-fetus system.We studied the content and balance of trace (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) and toxic microelements (Cr, Cd, Pb, Ni) in placenta of women which born prematurely at different stages of gestation. Placenta provides high tension and dynamism of functioning in relation to trace microelements. The content of Fe, Cu and Zn in placenta reached maximum values at 29-31 weeks of gestation, and Mn - at 32-36 weeks. Co level increased, while Mg, in contrast, decreased during pregnancy. Placenta has been shown to act as a barrier to toxic elements. Chromium and cadmium accumulate up to 36 week of gestation, then they are transported to the fetus. Lead accumulates up to 29-31 week, then placenta maintains its constant level.We analyzed peculiarities of microelement balance in the hair of mothers and their children born with low, very low and extremely low birth weight. A significant role of cobalt, zinc and manganese in the homeostasis of essential trace elements in the body of mothers has been established. Higher Cr levels were found in mothers which gave birth earlier in gestation. Hair of newborns with ELBW was dominated by iron due to its high needs in the early stages of fetal development.Based on the study of the ratios in pairs of essential trace elements in the hair of the fetus, it was found that an important role in maintaining of their homeostasis is played by reducing of cobalt and increasing of copper and manganese.Cr and Ni levels are much higher in women and their children born earlier in gestation. In children with ELBW, the highest level of toxic elements in the hair (Cr, Cd, Ni) was determined. This is the evidence of imperfect barrier function of the placenta against them in the early stages of gestation.We proved the role of microelement imbalance in the pathogenesis of IUGR. Mg and Mn deficiency has been reported in women which born newborns with IUGR. The high ratios in Cu/Mn and Zn/Mn pairs indicate the ability of manganese deficiency to affect the balance of other trace elements. In the hair of children with IUGR there is an increasing of Fe level and decreasing of Co and Mn.The normative indicators of essential microelements (Fe, Cu, Co, Zn, Mg, Mn) in placenta, hair of mothers and their healthy full-term newborns in case of physiological course of pregnancy are offered for use.Key words: trace elements, toxic elements, premature birth, hair, fetus, premature newborn


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Марков Р. В. 
Вплив кон'юнктури ринку зерна на продовольчу безпеку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 21.04.01 / Р. В. Марков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 21 с. — укp.

Визначено поняття "продовольча безпека регіону" в контексті уточненого визначення поняття "продовольча безпека держави" з використанням ідентифікованої дихотомії "продовольча безпека - продовольча небезпека". Досліджено структурно-динамічні тенденції зміни кон'юнктури ринку зерна Луганської області. Показано наявність численних загроз продовольчій безпеці регіону. Розроблено систему оцінювання впливу кон'юнктури ринку зерна на продовольчу безпеку регіону, елементами якої є ієрархічно декомпозовані групи показників, інтегральний показник рівня продовольчої безпеки регіону й інструментарій оцінювання. Вдосконалено процедуру подолання загроз продовольчій безпеці регіону шляхом використання результатів оцінювання продовольчої безпеки регіону з урахуванням кон'юнктури ринку зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)0-982 + У9(4УКР-4ЛУГ)421.51
Шифр НБУВ: РА383214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Марків А.М. 
Вплив хелатів деяких мікроелементів на фізіологічний стан сухостійних корів та їх телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / А.М. Марків ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування нових аспектів мікроелементної годівлі тільних корів щодо підвищення їх продуктивності, якості продукції, забезпечення реалізації генетичних потенцій пренатального росту та розвитку телят, розробки нових форм сполук мікроелементів та вивчення механізму їх дії. Наведено нові результати впливу мікроелементної підгодівлі корів у період сухостою (хелатними сполуками міді, цинку і кобальту з амінокислотою метіоніном) на обмін речовин в їх організмі та процеси внутрішньоутробного розвитку плода. Виявлено у динаміці зміни складу молозива від початку лактації до десятого дня, а також позитивний вплив мікроелементів у формі хелатних сполук з метіоніном на відновлення секреторної функції молочної залози. Визначено оптимальну дозу метіонату міді, цинку і кобальту у раціонах сухостійних корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022 + П60-455.43,022
Шифр НБУВ: РА307935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Скорик М. А. 
Вплив швидкості деформації стисканням на еволюцію мікроструктури та механічну поведінку сплавів на основі титану: автореферат дис. ... к. ф.-м. н. : 01.04.13 / М. А. Скорик. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню поведінки титанових сплавів різного типу та з різною мікроструктуро при високодинамічних навантаженнях стисканням. У роботі проведено експериментальні дослідження процесів деформації при стисканні зі швидкостями, які варіювали в широкому діапазоні, трьох різних матеріалів: ВТ1-0, Ti-6Al-4V та Ti-15Mo, що відрізняються фазовим складом і мікроструктурою. Дослідження мікроструктури зразків після випробувань дозволили з’ясувати основні механізми деформації. Встановлено суттєву залежність механічної поведінки досліджених матеріалів від типу та дисперсності вихідної мікроструктури та її анізотропії. Зокрема, для сплаву Ti-6Al-4V дрібнозерниста глобулярна мікроструктура демонструє найвищу толерантність до високих швидкостей деформації порівняно з іншими мікроструктурними станами. Також було показано, що високошвидкісна деформація титанових сплавів стисканням має локалізований характер на мікрорівні, на відміну від квазістатичної деформації, яка протікає практично однорідно. Високі питомі значення енергії деформації свідчать про перевагу титанових сплавів порівняно з іншими конструкційними матеріалами в умовах високодинамічних навантажень.^UThe thesis is devoted to the study of the behavior of titanium alloys of various types and with different microstructures under conditions of dynamic compressive loading. The experimental studies of deformation processes during compression with rates varying in a wide range were carried out for three different materials: VT1-0, Ti-6Al-4V, and Ti-15Mo which differ in phase composition and microstructure. The study of the microstructure of the teste samples made it possible to find out the main mechanisms of deformation. A significant dependence of the mechanical behavior of the studied materials on the type and dispersion of the initial microstructure and its anisotropy was established. In particular, for the Ti-6Al-4V alloy, the fine-grained globular microstructure showed the highest tolerance to high strain rates compared to other microstructural states. It was also shown that the deformation of titanium alloys at high rates has a localized character at the microlevel, in contrast to quasi-static deformation which proceeds almost uniformly. Titanium alloys have high specific values of deformation energy compared to some other structural materials under conditions of dynamic loading at high rates.Key words: titanium alloys, deformation mechanism, dynamic load, microstructure, mechanical behavior, adiabatic shear bands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Марковський А. І. 
Генезис архітектури Києва першої половини XХ століття у світовому контексті / А. І. Марковський. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження послідовно аналізує ітерації в архітектурно-мистецькому полі Києва в залежності від соціо-політичних, культурних, економічних, технологічних та інших чинників, що мали безпосередній вплив на означену генезу. Креаторський поступ у місті подається як частина глобальних загальносвітових зрушень з виявленням унікальних особливостей та міжнародних паралелей і тотожностей у відповідних трансформаціях.Дослідження є інтердисциплінарним та розгорнуте на перетині полів архітектури, мистецтвознавства та культурології, з залученням відповідних джерел, методів та понятійного апарату від кожного з них.Генеза київської архітектури досліджується навколо трьох межових моментів, «криз», що ознаменували собою різку зміну вектору розвитку. Поетапно розглядаються перехід від історично-еклектичних ремінісценцій та Ар Нуво до авангарду; від конструктивізму та раціоналізму до радянської неокласики; від так званого сталінського ампіру до радянського архітектурного модернізму та функціоналізму. Дослідження передусім зосереджено саме на цих межових моментах, їх ролі, значенні та наслідках в архітектурі, мистецтві та культурі доби.Окрім внутрішньомистецьких чинників проявлений вплив бекґраунду, що за гіпотезою роботи і визначає означені моменти переломів. На кожному з етапів проаналізовані ітерації впливу народних традицій, українського бароко та українського архітектурного модерну. Акцентовані маркери локальної культурної та національної самоідентифікації.Уточнено поняття «естетики» в архітектурі стосовно понятть «традиційної» та «академічної» архітектури; проявлені «живі» та «винайдені» традиції в архітектурно-мистецькому полі періоду.На перетині архітектури та мистецтва проаналізовано вітчизняну монументальну пропаганду 1910-1960-х років, її формування та трансформації в залежності від означених переходів.Активне використання першоджерел та архівних матеріалів спрямоване на створення незаангажованої, науково-виваженої системи координат, переозначення раніше відомого фактажу з точки зору парадигм сучасного українського архітектурознавства, мистецтвознавства та культурології. Важливою складовою дослідження є залучення маловідомих та невідомих архівних матеріалів, що знаходяться в обмеженому доступі, задля заповнення існуючих лакун.В роботі вперше поетапно та послідовно розглянуті всі три перехідні періоди київської архітектури першої половини ХХ століття. Означений міжнародний контекст не лише в порівнянні Києву з закордонним досвідом, а й міжнародної ситуації – з вітчизняними здобутками.^UThe dissertation research consistently analyzes iterations in the architectural and artistic field of Kyiv depending on socio-political, cultural, economic, technological and other factors that had a direct impact on the specified genesis. Creative progress in the city is presented as part of global changes with the identification of unique features and international parallels and identities in the relevant transformations.The research is interdisciplinary and developed at the intersection of the fields of architecture, art history and culturology, with the involvement of appropriate sources, methods and conceptual apparatus from each of them.The genesis of Kiev architecture is studied around three boundary points, "crises", which marked a sharp change in the vector of development. The transition from historical and eclectic reminiscences and Art Nouveau to the avant-garde; from constructivism and rationalism to Soviet neoclassicism; from the so-called Stalinist Empire style to Soviet architectural modernism and functionalism is considered step by step. The research primarily focuses on these boundary points, their role, meaning and consequences in the architecture, art and culture of the era.In addition to intra-artistic factors, the influence of the background is manifested, which, according to the hypothesis of the work, determines the designated turning points. At each stage, iterations of the influence of folk traditions, Ukrainian baroque and Ukrainian architectural art nouveau are analyzed. Markers of local cultural and national self-identification are emphasized.The concept of "aesthetics" in architecture is clarified in relation to the concepts of "traditional" and "academic" architecture; "living" and "invented" traditions in the architectural and artistic field of the period are manifested.At the intersection of architecture and art, the national monumental propaganda of the 1910s - 1960s was manifested, its formation and transformation depending on the marked transitions.Active use of primary sources and archival materials is aimed at creating an unbiased, scientifically balanced coordinate system, re-assigning previously known facts from the point of view of paradigms of modern Ukrainian art history, architecture and cultural studies. An important component is to attract little-known and unknown archival materials that are in limited access to fill in existing gaps.For the first time, all three transitional periods of Kyiv architecture of the first half of the 20th century are considered in stages. The international context is indicated not only in comparison with Kyiv's foreign experience, but also in the international situation with domestic achievements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Маркова С.В. 
Голодомор 1932 - 1933 рр. на Поділлі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Маркова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено передумови, хід, наслідки та специфічні особливості у контексті загальноукраїнських подій останньої чверті 1920-х - початку 1930-х рр. Проаналізовано процеси занепаду продуктивних сил подільського села, дезорганізації сільського господарства, що призвели до катастрофічного зубожіння народних мас. Встановлено причини широкомасштабної трагедії 1932 - 1933-х рр. на Поділлі, зокрема, колективізацію, розкуркулення, хлібозаготівлю. Значну увагу приділено особливостям голодомору у прикордонній смузі та його багатонаціональному характеру. Висвітлено комплекс політико-економічних заходів щодо подолання наслідків голодомору 1932 - 1933 рр. на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр348)614-209
Шифр НБУВ: РА318493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Маркевич К.Г. 
Діагностика і комплексна терапія генітальної герпетичної інфекції з урахуванням персистенції збудників та особливостей клінічного перебігу захворювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.Г. Маркевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики, лікування та профілактики генітальної герпетичної інфекції з урахуванням особливостей патогенезу, хронічного рецидивного перебігу та чинників ризику розповсюдження захворювання. Установлено достатньо високий рівень і тенденцію щодо зростання захворюваності на рецидивний генітальний герпес (РГГ) серед меншканців Києва. Виявлено, що на РГГ хворіють переважно особи молодого репродуктивного віку. За цього чисельність жінок більша у порівнянні з чоловіками. Визначено, що на частоту та тяжкість загострень РГГ впливають мікстінфекційні ураження сечостатевого тракту, а також певні чинники ризику, зокрема, незастосування бар'єрних контрацептивів під час статевих контактів, переохолодження, нервово-психологічний стрес, вживання алкоголю. Запропоновано раціональну методологію загально клінічного, лабораторного та спеціального обстеження хворих на РГГ, а також контролю ефективності проведеного лікування. Розроблено патогенетично обгрунтовані методи комбінованої терапії РГГ на різних етапах перебігу захворювання. Установлено, що проведення короткочасного курсу противірусної системної терапії препаратом валацикловір з використанням імунопротектора - препарату кагоцел, сприяє суттєвому прискоренню негативації клінічних проявів рецидиву генітального герпесу. Виявлено, що застосування пролонгованого курсу відповідної етіотропної та імунокоригувальної терапії на етапі ремісії захворювання дозволяє зменшити кількість рецидивів і тяжкість їх проявів, а також знижує ризик інфікування статевих партнерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016 + Р696.016 +
Шифр НБУВ: РА356575

Рубрики:

      
18.

Марко Є. І. 
Державна стратегія формування ринку економічної інформації у національному господарстві України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Є. І. Марко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено категоріальні характеристики та класифікаційні ознаки поняття "ринок економічної інформації" та визначено концептуальні засади його формування в національному господарстві. Уточнено розуміння глобалізаційних впливів на стратегію формування єдиного національного інформаційного простору. Окреслено державну політику та сформульовано організаційні передумови формування єдиного інформаційного простору в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)390
Шифр НБУВ: РА375555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Маркович С.Є. 
Дослідження процесу нанесення детонаційно-газових покрить на деталі авіаційної техніки з урахуванням величини та розподілу залишкових напружень у системі покриття - підкладка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.Є. Маркович ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Зазначено, що критична температура визначається переходом від залишкових напружень, що стискають, до залишкових, що розтягують, зокрема: за напилювання покриття товщиною 0,100 мм з порошку ВК-25 (діаметр часток дорювнює 20 - 40 мкм) на підкладку з титанового сплаву ВТ8 за режиму, що характеризується параметрами: відстанню напилювання, що дорівнює 170 мм, скорострільністю - 3 ГцБ співвідношенням ацетилен/кисень - 0,67, витратами ацетилену - 0,31 л/цикл (швидкість часток - 5210 м/с), величиною критичної температури поверхневого шару - 19124 К. Уточнено математичну модель, що враховує внесок кінетичної енергії часток у процес формування залишкових напружень у системі покриття - підкладка за детонаційно-газового напилювання. Виявлено взаємозв'язок між енергетичними параметрами напилювання та величиною і розподілом залишкових напружень. Запропоновано метод нанесення комбінованого покриття для компресорних лопаток перших ступенів, що дає змогу здійснити напилювання вхідної крайки карбідом вольфраму за детонаційно-газовим методом та нанесення покриття з нітриду титана на спинку та корито лопатки з використанням методу конденсації, що забезпечує збільшення ерозійної стійкості виробу до 60 %. Розроблено єдиний вимірювальний комплекс, що дає змогу здійснити оперативний контроль процесу напилювання за параметрами: швидкість і температура часток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-060.17 +
Шифр НБУВ: РА337607

Рубрики:

      
20.

Маркович Л.М. 
Екологічні знання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.М. Маркович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено компоненти та розроблено дидактичні підходи щодо гуманітаризації шкільного курсу фізики, основу якої становлять екологічні знання. Конкретизовано наукові підходи щодо визначення сутності, змісту та завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики та визначено її специфіку (формування екологічної культури учнів) у порівнянні з традиційним навчанням, орієнтованим на засвоєння знань. Визначено зміст екологічних знань для учнів IX - XI класів з урахуванням компонентів гуманітаризації навчання фізики. Розроблено додаткові розділи до програми з фізики для учнів IX - XI класів загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до завдань гуманітаризації шкільного курсу фізики. Нові завдання рекомендовано використовувати у класах з профільною диференціацією вивчення фізики за програмами прикладного курсу та курсу поглибленого рівня, а також у програмах для профільних класів 12-річної школи. Розроблено тестові завдання для визначення рівнів сформованості в учнів елементів екологічних знань у процесі вивчення фізики, узгоджені з 12-бальною шкалою оцінювання навчальних досягнень. Тестові завдання рекомендовано використовувати з метою перевірки знань учнів з фізики, передбачених державним стандартом фізичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА350810

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського