Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (395)Книжкові видання та компакт-диски (368)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРТИНЕНК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=БРОНІСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мартиненко Л.Б. 
Іконографічний символ в духовно-естетичній спадщині П.Флоренського: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Л.Б. Мартиненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Доведено, що теорія символічного тлумачення ікони, запропонована П.Флоренським, є найбільш розробленою з огляду на осмисленість та обгрунтованість у контексті православної естетики та історії естетичної думки у цілому. Зазначено, що його іконологічні пошуки були серцевиною концепції конкретної метафізики. Встановлено, що витоки іконології П.Флоренського - у творчому осмисленні ним богословських інтерпретацій образу та символу представниками святоотцівської традиції. Досліджено, що його теорія в її конкретних положеннях є за своєю сутністю православною. Розглянуто утвердження П.Флоренським унікальності іконопису, його довершеності та переваги над усіма видами мистецтв, виділення релігійного мистецтва, ототожнення з іконописом, а також чітке змістовне відмежування мистецтва іконопису від світського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8г(4УКР)6-678.7 + Э37-575.1 +
Шифр НБУВ: РА323518

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мартиненко Т.В. 
Інструментальні засоби обробки зображень гістологічних зрізів на основі еволюційних моделей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.В. Мартиненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності інструментальних засобів обробки зображень гістологічних зрізів. На базі модифікованого генетичного алгоритму розроблено метод встановлення раціональних значень параметрів сегментації кольорових зображень гістологічних зрізів. Розроблено еволюційний метод, у якому використано мережеву структуру хромосом і проблемно-орієнтовані оператори кросинговеру та мутації. Експериментально встановлено раціональні значення основних параметрів еволюційних алгоритмів (потужності популяцій, кількості поколінь, стратегії відбору, довжини хромосоми, ймовірності операцій кросинговеру і мутації). Розроблено нову структуру інструментальних засобів для обробки зображень гістологічних зрізів, що забезпечує високу ефективність діагностики ракових захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-43 +
Шифр НБУВ: РА352949

Рубрики:

      
3.

Мартиненко О.Д. 
Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Д. Мартиненко ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні параметри відновлення деталей сільськогосподарської техніки. Визначено ефективні матеріали анода (що містять хром) для відновлення деталей різноманітного призначення. Рекомендовано здійснювати попередню термічну обробку деталей (відпал) для зняття наклепу та попередньої хіміко-термічної обробки. Висвітлено математичну модель, що описує вплив параметрів обробки та вміст компонентів анода на якість шару, що нарощується. На основі комплексних досліджень оцінено кінетику зміни хімічного складу протягом часу за умов нарощування шару. Запропоновано розрахункову схему процесу утворення нерівностей та шорсткості. Визначено залежність впливу струму іскрового розряду на діаметр одиничної лунки. Вивчено закономірності розподілу та склад фаз хімічних елементів по глибині та периметру шару, що нарощується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-98
Шифр НБУВ: РА312818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мартиненко В.В. 
Виникнення державності в Білорусі (1917 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В.В. Мартиненко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що на початку ХХ ст. ідея білоруського відродження не вичерпувалася культурно-просвітницькими завданнями, а включала в себе пошуки форм національно-державного самовизначення білоруського народу. Розкрито стан національно-політичних сил Білорусі після Лютневої революції в Росії, що внесла новий зміст у визвольний рух Білорусі та вирішення національного питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БІЛ)61-5 + Х2(4БІЛ)611
Шифр НБУВ: РА372023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мартиненко М.П. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в пневмо-пульсаційному апараті камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Мартиненко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано дані стосовно фізичних механізмів процесів, що відбуваються у пневмо-пульсаційних апаратах камерного типу. За результатами моделювання двовимірного та тривимірного моделювання одержано поля швидкості, температури та функцій току. Проаналізовано особливості гідродинаміки та теплообміну в апараті такого типу. Експериментально досліджено питання щодо швидкості руху в трубі пневмо-пульсаційного апарата. Наведено розрахункові співвідношення та дослідні дані, що стосуються прогину гумових мембран у пульсаторах камерного типу для випадків незалежного та спільного їх деформування з урахуванням вхідної залишкової деформації. Визначено період власних коливань рідини в трубі такого пристрою. Розроблено рекомендації щодо удосконалення камери пневмо-пульсаційного апарату, глибини занурення труби пульсатора та режимів його роботи. Проаналізовано ефективність та надано оцінку енергоощадження за умов виробництва рідких екстрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-5-01 +
Шифр НБУВ: РА338302

Рубрики:

      
6.

Мартиненко Б.Д. 
Гарантії суб'єктів провадження у справах про адміністративні проступки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Б.Д. Мартиненко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 14 с. — укp.

Досліджено правові гарантії суб'єктів провадження у справах про адміністративні проступки. Розглянуто зміст і види гарантій прав і свобод людини. Детально проаналізовано систему правових гарантій, а також матеріальні та процесуальні гарантії. Значну увагу приділено дослідженню у справах про адміністративні проступки та його місця у структурі адміністративного процесу. Охарактеризовано структуру зазначеного провадження, виокремлено його структурні частини. Здійснено аналіз суб'єктів провадження про адміністративні проступки, запропоновано їх класифікацію. Здійснено детальний розгляд матеріальних і процесуальних гарантій суб'єктів провадження у таких справах, запропоновано їх класифікацію. Здійснено детальний розгляд матеріальних і процесуальних гарантій даних суб'єктів. Запропоновано зміни та доповнення до чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) та проекту КУпАП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА353945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мартиненко Н.М. 
Діяльність РСДРП (меншовиків) в Україні (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Мартиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено діяльність меншовиків в Україні у другій половині 1907 р. - на початку Першої світової війни, а саме: стратегію та тактику СДРП (меншовиків) в Україні, діяльність місцевих соціал демократичних осередків, їх організаційну структуру та форми роботи, а також роль меншовиків у цій діяльності, відносини РСДРП з українськими соціал-демократами. Наголошено, що стратегічною метою соціал-демокраії залишалося повалення самодержавства, але були різними підходи до вирішення цієї проблеми у більшовиків і меншовиків. У 1907 - 1914 рр. меншовики шукали шляхи поступового реформування суспільно-політичного руху. Зазначено, що меншовики були винахідливими у використанні традиційних форм роботи, а творчий підхід меншовиків до пошуку найбільш дійових форм роботи свідчив про їх творчий потенціал, намагання постійно посилювати саме свій вплив у робітничому середовищі. Зроблено висновок, що у досліджений період меншовики складали більшість серед членів РСДРП в Україні. Вони намагалися політично виховувати робітничу масу, не ставили завдання її безумовного підкорення партійному керівництву, чого прагнули більшовики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-40 + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА348537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
9.

Мартиненко В.М. 
Демократизація механізмів державного управління процесами суспільних трансформацій: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Мартиненко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 36 с. — укp.

З використанням емпіричних і теоретико-методологічних підходів до дослідження сутності суспільних трансформацій за умов глобалізації проаналізовано концептуальні методологічні засади теорії державного управління (ДУ). Розкрито сутність і заборонно-дозвільний характер діяльностї державної влади як джерела та рушійної сили формування та реалізації механізмів ДУ процесами суспільних трансформацій. Доведено доцільність розробки нової дослідницької парадигми ДУ на підставі демократизації його механізмів і об'єктивізації інституційних засад їх формування та розвитку як перспективного напряму наукового дослідження теоретичних і практичних проблем ДУ за умов розвитку демократії. Проаналізовано стан демократизації державної влади й управління в Україні, визначено напрями та методи демократизації механізмів ДУ, розроблено громадсько-політичну модель їх реалізації. Наведено концептуальні засади інноваційної стратегії демократичного розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8 +
Шифр НБУВ: РА336185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мартиненко А. В. 
Економічна оцінка промислових інновацій на окремих стадіях життєвого циклу товару / А. В. Мартиненко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процес оцінки ефективності промислових інновацій на окремих стадіях життєвого циклу товару. Предметом дослідження є сукупність теоретичних та методичних положень і практичних розробок щодо оцінювання ефективності промислових інновацій на окремих стадіях життєвого циклу товару. Наукова новизна проведеного дослідження полягає у обґрунтуванні теоретико-методичних положень і практичних рекомендацій щодо економічної оцінки промислових інновацій на окремих стадіях життєвого циклу товару. Удосконалено сутність економічних категорій «ефективність», «результативність», «економічність» та «продуктивність» шляхом надання авторських визначень, які на відміну від існуючих, виокремлюють та узагальнюють найбільш спільні та відмінні для цих близьких понять риси, що дозволяє розуміти більш точну та об'єктивну характеристику кожної з цих категорій та виключити випадки заміни одного поняття іншим. В дисертаційній роботі також удосконалено систему показників та методів оцінювання ефективності промислових інновацій, яка, на відміну від існуючих положень, дозволяє ранжувати та визначати вагові коефіцієнти груп показників ефективності та окремих показників в складі кожної групи окремо для кожної стадії життєвого циклу товару з урахуванням особливостей кожної з них. Дістав подальшого розвитку методичний підхід до економічної оцінки ефективності інноваційного товару на різних стадіях життєвого циклу, який, в порівнянні з існуючою практикою, дозволяє систематизувати методи оцінювання та контролю інновацій на кожній стадії життєвого циклу, що надає можливості більш ефективно управляти інноваційними проектами, починаючи від появи ідеї створення нового товару до моменту виведення його з ринку та приймати ефективні та своєчасні управлінські рішення. Набув розвитку концептуальний підхід до порівняння цін в різних валютах та в різні роки та їх приведення до сучасних, який, на відміну від існуючих, враховує девальвацію сталих валют, що дозволяє здійснювати обґрунтоване співставлення цін, обсягу виробництва, товарообігу та інших показників промислових інновацій за весь життєвий цикл товару, уникаючи спотворень, що вносяться інфляцією та іншими економічними факторами. Дістали подальшого розвитку методичні положення щодо оцінювання ефективності промислових інновацій на окремих стадіях життєвого циклу, відмінною рисою яких є формування індивідуальної системи показників для кожної стадії на основі використання експертно-аналітичних методів, їх ранжування та відбору найвпливовіших за допомогою принципу Парето, з подальшою їх трансформацією в інтегральний показник оцінки ефективності інноваційного товару на окремих стадіях життєвого циклу. Набула подальшого розвитку класифікація інноваційних товарів в залежності від рівня ефективності товару на окремих стадіях життєвого циклу, яка, на відміну від існуючих, передбачає рекомендації по проведенню НДДКР, розробки нових, модернізації існуючих та вилученню з виробництва неефективних товарів, що дозволяє промисловим підприємствам більш ефективно управляти своїм товарним портфелем та визначати точку переходу інноваційного товару з однієї стадії в іншу, розробляти конкретну стратегію і тактику маркетингу та за допомогою застосування ефективних рішень впливати на тривалість і перебіг циклу життя товару.Ключові слова: економічна оцінка, ефективність, інновації, промислові інновації, життєвий цикл товару, класифікація інноваційних товарів, стратегія, інноваційна діяльність підприємства.^UThe object of the study is the process of the industrial innovation efficiency evaluation at separate stages of the product life cycle. The subject of the study is a set of theoretical and methodological principles and practical developments which provide the economic evaluation of the industrial innovation efficiency at different stages of the product life cycle. The scientific novelty of the study substantiates the theoretical and methodological principles and practical recommendations for the economic evaluation of industrial innovations at separate stages of the product life cycle. The essence of such economic categories as «efficiency», «effectiveness», «economy» and «productivity» was improved by separation and generalization of the most common and different for these close concepts features as well as formulation of the author's definitions which allows understanding the more accurate and objective description of each of these categories and excluding the cases of replacement of one concept by another. The dissertation also improved the system of indicators and methods for evaluating the efficiency of industrial innovations which, in contrast to the existing approaches, allows ranking and determining the weights of the efficiency indicator groups and separate indicators in each group for each stage of the product life cycle separately and taking into account their features. The methodical approach to the economic evaluation of the innovation product efficiency at different stages of the product life cycle was further developed, which, in comparison with the existing practice, allows systematizing the methods of evaluation and control of innovations at each stage of the life cycle, starting from the idea inception by the time when the innovation comes out from the market as well as making effective and timely management decisions. A conceptual approach to comparing the prices in different currencies and in different years and bringing them to the modern ones was developed, and it takes into account the devaluation of stable currencies that allows a reasonable comparison of prices, production, turnover and other indicators of industrial innovations throughout the product life cycle to be conducted, avoiding distortions caused primarily by the inflation and other economic factors. Methodical principles for evaluating the efficiency of industrial innovations at separate stages of the life cycle was further developed, and their distinctive feature is the formation of an individual system of indicators for each stage based on the use of expert analytical methods, their ranking and selection of the most influential ones on the basis of the Pareto principle, with their subsequent transformation into the integral indicator of the innovative product efficiency evaluation at separate stages of the life cycle. The classification of innovative products depending on the level of the product efficiency at separate stages of the life cycle was further developed, which in contrast to the existing ones provides recommendations for R&D, development of new products, modernization of the existing ones and withdrawal of the inefficient, that allows industrial enterprises to manage their product portfolio more effectively and determine the point of transition of innovative products from one stage to another, to develop specific marketing strategies and tactics and to impact on the duration and course of the product life cycle through the use of effective solutions.Key words: economic evaluation, efficiency, innovations, industrial innovations, product life cycle, classification of innovative products, strategy, innovative activity of an enterprise.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мартиненко В.П. 
Запобігання банкрутства підприємств громадського харчування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.П. Мартиненко ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Сформульовано удосконалене визначення поняття "банкрутство" і розкрито його економічну сутність, визначені зовнішні та внутрішні фактори банкрутства підприємств громадського харчування, його ранні ознаки. Розроблена система попередження банкрутства, яка передбачає визначення двох режимів господарювання: саморегуляція і державне регулювання. Запропоновані комплексна система показників щоквартального фінансового аналізу з метою своєчасного виявлення причин банкрутства, організаційно-економічний механізм запобігання банкрутства і практичні рекомендації по його реалізації. Розроблена і обгрунтована економіко-статистична модель визначення імовірності банкрутства, рекомендована відповідна шкала коефіцієнтів імовірності банкрутства і запропонований механізм поетапного виведення підприємства із кризового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мартиненко О.А. 
Злочини серед працівників ОВС України: їх детермінація та попередження: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.А. Мартиненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-кримінологічний аналіз сучасного стану криміногенних чинників, що зумовлюють вчинення злочинів працівниками органів внутрішніх справ (ОВС) України за їх рівнем (загальносоціальним, груповим, індивідуальним) і змістом (економічним, політичним, соціально-психологічним, правовим, організаційно-управлінським), на засадах герменевтики, суттю яких є концепція соціального детермінізму, історизму, принципи системного та діалектичного підходів. Надано комплексну кримінологічну характеристику злочинів, що вчиняються працівниками ОВС України. Здіснено їх аналіз за регіональними, соціально-демографічними ознаками. З'ясовано реальні масштаби значущості вчинених злочинів. Визначено характерні ознаки ситуації їх скоєння. Висвітлено процес трансформації кількісних змін показників дотримання персоналом ОВС законності та якісно нові форми кримінальної активності - прикриття нелегальної діяльності, вимагання, участь у контрабанді, незаконному обігу наркотиків. Здійснено кримінологічний аналіз фактів катування та жорсткого поводження працівників ОВС з громадянами. Розроблено кримінологічну характеристику особистості засуджених працівників ОВС відповідно до розподілення за окремими складами вчинених злочинів. Досліджено основні відмінності мотиваційної сфери працівників-правопорушників. З урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду розроблено та запропоновано систему заходів запобігання протиправній поведінці серед персоналу ОВС. Сформульовано рекомендації з метою вдосконалення теоретико-правових засад і практики діяльності МВС України як одного з соціальних інститутів суспільства. Розвинуто ідею трансформації діяльності ОВС України від традиційної силової до сервісної моделі та реорганізації міліції України до поліції як органу виконавчої влади європейського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 + Х881.9(4УКР)127 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА353436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мартиненко Т.В. 
Клініко-патогенетичне значення змін експіратів при хронічній ревматичній хворобі серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / Т.В. Мартиненко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Визначено патогенетичну роль ревматичних пороків серця у порушенні різних складових легеневого сурфактанту на підстві вивчення швидкості респіраторного вологовиділення, фізико-хімічних параметрів експіратів (кислотності, поверхневого натягу, в'язкоеластичності, релаксації), рівнів в них небілкових азотистих продуктів (аміаку, сечовини, сечової кислоти, нітритів), середньомолекулярних сполук різних фракцій, ліпідів (фосфоліпідів, холестерину, тригліцеридів), ліпопротеїдів високої та низької густини, продуктів перекисного окиснення ліпідів (дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду) та антиоксидантного захисту (токоферолу, супероксиддисмутази, каталази). Досліджено зміни респіраторного вологовиділення, фізико-хімічних властивостей експіратів, проаналізовано зрушення азотовидільної та детоксикаційної функції легенів, рівнів ліпідів у конденсаті вологи повітря, що видихується, продуктів їх перекисного окисненння та протирадикального захисту. Розроблено критерії прогнозування перебігу хронічної ревматичної хвороби серця, ступеня легеневої гіпертензії та визначення ефективності подальших терапевтичних заходів. Встановлено вплив початкових параметрів експіратів (швидкості вологовиділення, pH, фізико-хімічних показників, концентрацій білка, небілкових азотистих речовин, молекул середньої маси, ліпідів, ліпопротеїдів, продуктів перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту) на результати лікування хворих на хронічну ревматичну хворобу серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.101 +
Шифр НБУВ: РА357258

Рубрики:

      
14.

Мартиненко І.В. 
Криміналістичне дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Мартиненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено механізм правового регулювання й організаційного забезпечення криміналістичного дослідження інформації про зовнішність особи методами та засобами інформатики, реалізація яких спрямована на забезпечення ефективного використання новітніх технологій у діяльності органів досудового слідства. Проаналізовано етапи становлення теорії криміналістичної ідентифікації, її завдання, засади класифікації об'єктів. Проведено аналітичний огляд наявних методів і засобів дослідження інформації про ознаки зовнішності особи, з'ясовано причини низької якості суб'єктивних портретів розшукуваних. Розглянуто процесуальні аспекти використання науково-технічних засобів у кримінально-процесуальній діяльності, запропоновано відповідне доповнення чинного кримінально-процесуального законодавства України. Розкрито суть поняття інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками зовнішності. Наведено загальні та спеціальні вимоги, яким дана система має відповідати, а також її основні функції, алгоритм роботи та блок-схему. Визначено напрями впровадження досягнень інформаційних технологій під час дослідження інформації про зовнішність особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)17 с2 + Х894.9(4УКР)17 с2
Шифр НБУВ: РА336183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мартиненко О.В. 
Медико-соціальні аспекти венеричної захворюваності та шляхи оптимізації організації медичної допомоги хворим: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.В. Мартиненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню венеричної захворюваності в Україні, розробці комплексної системи попередження венеричних хвороб, організаційним формам та термінам надання медичної допомоги. Визначено: показники захворювання в Україні постійно зростають в існуючій системі надання медичної допомоги, навіть за наявності достатньої матеріальної бази та кадрів, проводяться неоптимальні в організаційному плані форми лікування хворих венеричними хворобами. Обгрунтовано оптимальні організаційні форми та терміни надання медичної допомоги при різних венеричних хворобах. Визначено найбільш важливі групи ризику венеричних хвороб та розроблено комплексну систему попередження даного виду захворювань з використанням найбільш значних соціально-гігієнічних та медико-біологічних факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.8
Шифр НБУВ: РА308346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мартиненко А. А. 
Методи і моделі організації, обробки та аналізу даних в інтелектуальній системі підтримки прийняття рішень при ідентифікаціїтворів живопису: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / А. А. Мартиненко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розв’язання задачі створенняматематичних моделей, методів, схем, архітектур та алгоритмів, орієнтованихна розв’язання задач використання інтелектуальних систем підтримкиприйняття рішень при ідентифікації творів живопису, як одного з видівкультурних цінностей. У дисертаційній роботі на основі отриманихтеоретичних і експериментальних досліджень розв'язано задачу розробкимоделей та методів організації та обробки даних в інтелектуальній системіпідтримки прийняття рішень при ідентифікації творів живопису за рахуноквикористання сучасних штучних нейронних мереж.Метою дисертаційної роботи є підвищення якості та точностіідентифікації і класифікації творів живопису в інтелектуальній системіпідтримки прийняття рішень за рахунок розробки відповідних математичнихмоделей та методів.Об'єкт дослідження – процеси ідентифікації та класифікації творівживопису в інтелектуальній системі підтримки прийняття рішень.Предмет дослідження – моделі та методи ідентифікації та класифікаціїтворів живопису на основі сучасних штучних нейронних мереж.Методи дослідження. В основу досліджень покладені методи теоріїматематичного моделювання для математичної постановки задачі та розробкиметодів її розв’язання; теорії графів для розробки архітектури системикласифікації та ідентифікації творів живопису; теорії штучних нейроннихмереж для розробки інтелектуальної системи класифікації та ідентифікаціїтворів живопису, теорії обробки експериментальних даних та теорії прийняттярішень для обробки модельних та експериментальних даних.Експериментальні дослідження проводилися в лабораторних умовах і нареальних об'єктах. Ефективність запропонованих рішень була досліджена підчас експериментів із базою зображень, що містить фото картин світових,європейських та українських художників. Знайдено параметри конфігураціїалгоритму, що забезпечують високу точність класифікації та ідентифікації.^UThe dissertation work is devoted to solving the problem of creatingmathematical models, methods, schemes, architectures and algorithms aimed atsolving the problems of using intelligent decision-making support systems in theidentification of works of art as one of the types of cultural values. In the dissertation,based on the obtained theoretical and experimental studies, the task of developingmodels and methods of data organization and processing in an intelligent decisionsupport system for the identification of works of art is solved using modern artificialneural networks.The aim of the dissertation is to improve the quality and accuracy ofidentification and classification of works of art in the intelligent decision-makingsupport system through the development of appropriate mathematical models andmethods.The object of the study is the process of identification and classification ofworks of art in the intellectual decision support system.The subject of research is models and methods of identification andclassification of paintings based on modern artificial neural networks.The research methods. The research is based on the methods of the theoryof mathematical modeling for the mathematical formulation of the problem and thedevelopment of methods for its solution; graph theory for the development of thearchitecture of the system of classification and identification of paintings; the theoryof artificial neural networks for the development of an intelligent system for theclassification and identification of paintings, the theory of processing experimentaldata and the theory of decision-making for processing model and experimental data.Experimental studies were conducted in laboratory conditions and on realobjects. The effectiveness of the proposed solutions was investigated duringexperiments with an image database containing photos of paintings by world,European, and Ukrainian artists. Algorithm configuration parameters were foundthat ensure high accuracy of classification and identification.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мартиненко О.П. 
Методологічні можливості релятивістської реконструкції динаміки розвитку науки: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / О.П. Мартиненко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано можливі способи розв'язання проблеми реконструкції реальної історії розвитку науки, актуальні для постмодерністської філософії, з опорою на ідеї сучасної філософської топології та концепцію "складки". Розкрито суть феномена релятивізму, етапи становлення релятивістської методології й її реконструктивного потенціалу в контексті філософії науки. Проведено реконструкцію топологічних основ динаміки розвитку науки, її метафізичного підгрунтя, виявлено прогностичні можливості релятивістської науки та її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213 + Ю25 в2:Ч213
Шифр НБУВ: РА368871

Рубрики:

      
18.

Мартиненко В. В. 
Модернізація фіскальної політики України в умовах фінансової децентралізації / В. В. Мартиненко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розкрито теоретичні та методологічні засади модернізації фіскальної політики. Визначено взаємозв'язок фінансової децентралізації з фіскальною політикою держави, обґрунтовано методологію формування системи показників оцінки ефективності модернізації фіскальної політики в аспекті фінансової децентралізації. Реалізовано структурно-діагностичну характеристику стану фіскальної політики на рівні України та адміністративно-територіальних одиниць.Розглянуто особливості раціоналізації міжбюджетних відносин при реалізації фіскальної політики в умовах фінансової децентралізації. Визначено місце ставок податків у системі домінант активізації бюджетних надходжень. Удосконалено оцінку рівня фінансової децентралізації країни шляхом впровадження інтегрального підходу. Розроблено методичні засади оцінки стану регіональної фіскальної політики в умовах фінансової децентралізації за допомогою фінансової кластеризації. Проведено економіко-математичне моделювання впливу макроекономічних факторів на податкові джерела формування державного та місцевих бюджетів. Розроблено стратегічні сценарії та напрями модернізації фіскальної політики України, а також сформовано її системну концептуалізацію в умовах фінансової децентралізації.^UThe thesis reveals the theoretical and methodological foundations of fiscal policy modernization. The relationship of financial decentralization with the fiscal policy of the state is determined. The methodology for forming a system of indicators for assessing the effectiveness of modernization of fiscal policy in the aspect of financial decentralization is substantiated. Structural and diagnostic characteristics of the state of fiscal policy at the level of Ukraine and administrative-territorial units are implemented. A study of the favourable conditions for paying taxes was conducted and the fiscal impact of the tax burden on the Ukrainian economy was assessed. The main directions of transformation of budget expenditures under the influence of financial decentralization are identified. The state of fiscal policy at the regional level is investigated.The article substantiates the peculiarities of rationalization of inter-budgetary relations in the implementation of fiscal policy in the context of financial decentralization. The place of tax rates in the system of dominant activation of budget revenues is determined. The Dupuy-Laffer curves and surface of direct taxes on corporate and personal income are constructed, for which tax rates are determined that provide the highest level of tax income of the state and administrative-territorial units in percentage of GDP. The assessment of the level of financial decentralization of the country has been improved by introducing an integrated approach. Methodological bases for assessing the state of regional fiscal policy in the context of financial decentralization through financial clustering are developed.Economic and mathematical modelling of the influence of macroeconomic factors on the tax sources of formation of state and local budgets is carried out. The main strategic directions of successful modernization of Ukraine's fiscal policy in the context of financial decentralization are developed based on long-term forecasting of the fiscal impact of the tax burden on the economy and taking into account the provisions of budget declarations. A systematic conceptualization of the modernization of the state's fiscal policy in the context of financial decentralization is formed by positioning its strengths and weaknesses, opportunities and threats, within which the purpose, principles and construct of modernization are defined through the differentiation and synthesis of its processes, key elements and objectivity of relationships between them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Мартиненко В.П. 
Наукове обгрунтування і розробка екологічно орієнтованих технологій гірничих робіт на залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / В.П. Мартиненко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного обгрунтування технологій розробки залізорудних родовищ України з цілеспрямованим формуванням виробленого простору глибоких кар'єрів для переекскавації вміщуючих порід. Розроблені нові напрямки розвитку робочої зони кар'єрів похилими шарами та діагональними панелями. Установлені їх параметри, які забезпечують виймання мінімальних об'ємів розкривних порід без зниження виробничої потужності по залізній руді. Розроблені способи підвищення ефективності руйнування скельних порід вибухом та зниженням інтенсивності пилогазових викидів у атмосферу. Розроблені економіко-математичні моделі формування зони поглиблення з використанням комбінованих видів транспорту в комплексі з мобільним перевантажувальним устаткуванням. Уперше обгрунтовані методи розрахунку параметрів сумісного розташування різнотипних вміщуючих порід у виробленому просторі глибоких кар'єрів. Розроблені способи та методи рекультивації порушеної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.3н631

      
20.

Мартиненко О. В. 
Організаційно-економічне забезпечення реалізації експортного потенціалу промислових підприємств / О. В. Мартиненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню концептуально-теоретичних та розвитку науково-методичних положень, розробленню практичних рекомендацій щодо організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу підприємств деревообробної промисловості. Розглянуто теоретичні аспекти організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу промислового підприємства, узагальнено поняття «експортний потенціал підприємства»: як економічна категорія, що відображає сукупність основних засобів виробництва, запасів (виробничих, незавершеного виробництва, готової продукції, тощо), джерел ресурсів, які формують і використовують можливості розвитку підприємства, шляхом застосування якісного управління підприємством, для досягнення його визначеної мети; як економічний показник або комплекс показників, які надають кількісну оцінку експортному потенціалу, необхідну для здійснення управлінської діяльності підприємства. Проведено узагальнене дослідження сутності поняття організаційно-економічного забезпечення промислових підприємств, а також, в окремому порядку досліджено підходи до визначення терміну «управління», доповнено складові механізму та структуру організаційно-економічного забезпечення експортного потенціалу промислового підприємства. Визначено основні тенденції розвитку деревообробних підприємств України та проблемні аспекти їхньої діяльності: висока залежність сектору деревообробки від стану розвитку підприємств лісозаготівлі; недобросовісна конкуренція, зарегульованість ринку сировини та використання політико-правового положення при її розподілі; невирішеність питань ціноутворення на сировині ресурси; низький рівень рентабельності; висока частка експорту товарів первинної обробки; відсутність власних логістичних можливостей та експорту продукції у малих підприємств, яких функціонує більшість на ринку. Застосування методології таксономічного аналізу дозволило здійснити кількісний вимір різних за природою походження показників, у результаті дослідження було виявлено, що незважаючи на спеціалізацію досліджуваних підприємств, пов’язану із лісопильним та стругальним виробництвом та виробництвом виробів з деревини, вони володіють різним експортним потенціалом та можливостями його реалізації, що зумовлено їх різним організаційно-економічним забезпеченням. Здійснено аналіз чутливості експортного потенціалу до факторного впливу та визначено цільові фактори: зростання частки продукції з високою доданою вартістю та формування інтегрованих мережевих структур; керуючі фактори: рівень інноваційного розвитку, стан технологічної виробничої бази, наявність фінансово-інвестиційних ресурсів; фактори-індикатори: сировинне та кадрове забезпечення. Виявлено, що підприємства деревообробної промисловості повинні спрямувати зусилля на зростанні продукції з високою доданою вартістю (виробів вторинної обробки деревини) та формуванні регіональних інтегрованих структур. Змодельовано сценарії зміни всієї сукупності факторного впливу при умові зміни цільових факторів, які дозволяють формувати різні варіанти поведінки об’єкту в майбутньому під впливом факторів, які на нього впливають та виявляти умови сприяння і не сприяння обраній поведінці об’єкту. За допомогою використання методології імпульсного моделювання виявлено, що кожен сценарій характеризується різною швидкістю змін факторів, які впливають на експортний потенціал підприємства. За даними проведеного аналізу існуючих форм мережевих структур у деревообробній промисловості було розвинуто класифікаційні ознаки групування великих мереж ознаками типу договірних домовленостей (формалізовані, неформалізовані), організаційно-правової форми їх об'єднання (асоціація, громадська спілка, концерн, консорціум), рівнем активності (активні, малоактивні, неактивні). З метою економічно обґрунтованого вибору ядра великої мережевої структури проведено порівняльний аналіз ефективності діяльності підприємств лісозаготівлі, деревообробки та виробництва меблів та виявлено, що найвищою економічною результативністю володіють підприємства з оброблення деревини, які і мають становити ядро мережі. Результати кореляційно-регресійного аналізу підтвердили наявність щільного зв’язку між обсягами експорту, вартістю сировини та доданою вартістю у структурі вартості реалізованої продукції підприємства. Розроблені регресійні моделі є інструментом для підприємств деревообробної промисловості для планування їх організаційних змін, які пов’язані зі зростанням частки продукції з великою доданою вартістю.^UThe dissertation is devoted to the deepening of the conceptual and theoretical and development of scientific and methodological provisions, the development of practical recommendations for organizational and economic support for the realization of the export potential of enterprises of the woodworking industry. The theoretical aspects of organizational and economic support for the realization of the export potential of an industrial enterprise are considered, and the concept of "export potential of an enterprise" is generalized: as an economic category that reflects the totality of the main means of production, stocks (production, work-in-progress, finished products, etc.), sources of resources that form and use the opportunities of enterprise development, through the application of quality enterprise management, to achieve its defined goal; as an economic indicator or a set of indicators that provide a quantitative assessment of the export potential, necessary for the management of the enterprise. A generalized study of the essence of the concept of organizational and economic support of industrial enterprises was carried out, as well as, in a separate order, approaches to the definition of the term "management" were investigated, the components of the mechanism and structure of the organizational and economic support of the export potential of an industrial enterprise were supplemented. The main trends in the development of woodworking enterprises in Ukraine and problematic aspects of their activity have been determined: the high dependence of the woodworking sector on the state of development of logging enterprises; unfair competition, regulation of the raw material market, and the use of political and legal provisions in its distribution; unsolved issues of pricing of raw materials; low level of profitability; a high share of exports of primary processing goods; lack of own logistics capabilities and export of products in small enterprises, which are the majority in the market. The application of the methodology of taxonomic analysis made it possible to quantitatively measure the indicators of different natures of origin, as a result of the study it was found that despite the specialization of the studied enterprises related to sawmilling and planning production and the production of wood products, they have different export potential and opportunities for its implementation, which is due to their different organizational and economic support. An analysis of the sensitivity of the export potential to factor influence was carried out and the target factors were determined: the growth of the share of products with high added value and the formation of integrated network structures; governing factors: the level of innovative development, the state of the technological production base, the availability of financial and investment resources; indicator factors: raw materials and human resources. It was found that the enterprises of the woodworking industry should focus their efforts on the growth of products with high added value (products of secondary wood processing) and the formation of regional integrated structures. Scenarios of change of the entire set of factor influence under the condition of change of target factors are simulated, which allow to form of various variants of the behavior of the object in the future under the influence of factors that affect it and to identify the conditions of promotion and non-promotion of the chosen behavior of the object. Using the impulse modeling methodology, it was found that each scenario is characterized by a different rate of change of factors that affect the export potential of the enterprise. Based on the analysis of the existing forms of network structures in the woodworking industry, classification features were developed for the grouping of large networks by features of the type of contractual agreements (formalized, informal), the organizational and legal form of their association (association, public union, concern, consortium), the level of activity ( active, inactive, inactive). In order to economically justify the choice of the core of a large network structure, a comparative analysis of the efficiency of logging, woodworking, and furniture production enterprises was conducted and it was found that wood processing enterprises, which should form the core of the network, have the highest economic efficiency. The results of the correlation-regression analysis confirmed the presence of a close relationship between export volumes, the cost of raw materials, and added value in the structure of the cost of the enterprise's sold products. The developed regression models are a tool for enterprises in the woodworking industry to plan their organizational changes, which are associated with the growth of the share of products with a large added value.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського