Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=МАРУЩАК$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марущак 
Біологічні особливості бур'янів роду Chenopodium і захист від них посівів буряків цукрових у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / Олександр Валентинович Марущак ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.72 + П215.2-467
Шифр НБУВ: РА365520

Рубрики:

      
2.

Марущак В.С. 
Виховання позитивного ставлення до праці в учнів 5 - 7 класів шкіл-інтернатів у позаурочній діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.С. Марущак ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади та з'ясовано практичний стан проблеми ставлення до праці учнів V - VII класів загальноосвітніх шкіл-інтернатів. Розкрито суть і структуру позитивного ставлення, розроблено критерії оцінювання та показники її сформованості. Визначено й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови, що сприяють підвищенню сформованості позитивного ставлення до праці даних учнів у позаурочній діяльності, якими є раціональна організація різних видів трудової діяльності, застосування відповідних форм і методів трудового виховання, використання трудових традицій українського народу та школи-інтернату, побудова співробітництва педагогів і учнів за принципами особистісно орієнтованого виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.344 + Ч421.351 +
Шифр НБУВ: РА341999

Рубрики:

      
3.

Марущак А.М. 
Вплив обробітку грунту, екологічно доцільних норм мінеральних добрив на урожай силосної та зернової кукурудзи в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.М. Марущак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання основного обробітку грунту, добрив, вплив їх на агрофізичні властивості та поживний режим грунту, фотосинтетичні та біохімічні процеси в рослинах кукурудзи, на урожайність зерна і зеленої маси. Надано економічну й енергетичну оцінку прийомів обробітку грунту. Встановлено, що заміна оранки на глибину 23 - 25 см, мілким і поверхневим обробітками плоскорізним і фрезерним знаряддям забезпечує економію енерговитрат 1752-2002 МДж/га без негативного впливу на стан грунту, ріст, розвиток і продуктивність кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43,022 + П212.2-434(4Укр-4Хме),022
Шифр НБУВ: РА311007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Марущак П.О. 
Вплив частоти та форми циклу навантажування на високотемпературну циклічну тріщиностійкість біматеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / П.О. Марущак ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено, що короткотривала витримка у разі максимального навантаження протягом 10 с у 5 - 6 разів зменшує швидкість поширення тріщини втоми-повзучості. Розроблено інженерний метод визначення ресурсу роботи ролика МБЛЗ з тріщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02 +
Шифр НБУВ: РА334376

Рубрики:

      
5.

Марущак Н. В. 
Забезпечення права особи на повагу до її гідності на стадії досудового розслідування у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н. В. Марущак ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано комплекс теоретичних положень, на яких базується висновок про те, що забезпечення поваги до гідності особи є самостійним принципом кримінального процесу. Досліджено систему процесуальних гарантій принципу поваги до гідності особи, з'ясовано особливості дії процесуальних гарантій поваги до гідності особи в кримінальному процесі. Розглянуто моральну шкоду як наслідок приниження гідності особи в кримінальному процесі, досліджено порядок і стан відшкодування моральної шкоди, що завдана незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду на стадії досудового розслідування в кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.014
Шифр НБУВ: РА376966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Марущак О.В. 
Інтеграція знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.В. Марущак ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано коцнептуальні засади інтеграції знань з матеріалознавства швейного виробництва та експериментально перевірено її вплив на рівень професійної підготовки фахівців у галузі виготовлення швейних виробів. Здійснено аналіз психолого-педагогічної, методичної літератури, а також дисертаційних робіт з проблеми впровадження дидактичної інтеграції до навчально-виховного процесу професійно-технічних навчальних закладів, з'ясовано його об'єктивні передумови, розглянуто різноманітні підходи до визначення поняття "інтеграція". Розроблено дидактичну модель навчального предмета "Матеріалознавство швейного виробництва", а також модель інтеграції знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва, що відображає педагогічні умови, необхідні для її впровадження та реалізації у навчальному процесі. Запропоновано методику формування в учнів цілісної системи знань про властивості швейних тканин і матеріалів на інтеграційній основі, що передбачає єдність і взаємозумовленість інтеграції змістового (змісту природничо-наукових дисциплін і матеріалознавства швейного виробництва) та процесуального (форм, методів і засобів) компонентів знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-3 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА339931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Марущак Л.І. 
Облік і оперативний контролінг виробничих запасів в нафтопереробних комплексах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.І. Марущак ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні аспекти обліку й оперативного контролінгу виробничих запасів, визначено напрямки їх удосконалення у системі управління на підприємствах нафтопереробної промисловості. Розкрито економічну сутність виробничих запасів, визначено місце та роль обліку та контролінгу в оперативному управлінні їх рухом. Обгрунтовно систему критеріїв щодо класифікації й оцінювання виробничих запасів із урахуванням технічних ознак і технологічних особливостей виробництва продукції на підприємствах нафтопереробної промисловості. Запропоновано методичні підходи до оцінювання виробничих запасів. Зроблено критичний аналіз діючої системи обліку операцій з виробничими запасами й обгрунтовано шляхи її удосконалення на підприємствах нафтопереробної промисловості. Наведено рекомендації з удосконалення організації та методики проведення інвентаризації виробничих запасів, визначено етапи та способи її проведення. Сформульовано основні завдання оперативного контролінгу виробничих запасів, обгрунтовано необхідність його запровадження у практичну діяльність підприємств нафтопереробки з метою ефективного прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.252-145.72-21 +
Шифр НБУВ: РА360124

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Марущак О. В. 
Оптимізм і нігілізм як екзистенціали людського буття (соціокультурний і праксеологічний аспекти): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Марущак ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано положення про оптимізм і нігілізм як екзистенціали людського буття, їх соціокультурну природу та праксеологічні функції, показано єдність оптимізму та нігілізму, розкрито їх конструктивність і деструктивність в залежності від соціальних обставин. Зміст оптимізму та нігілізму презентується ідеалами очікуваних можливостей, сповідуваними цінностями як окремими індивідами, так і соціальними, етнічними, національними й іншими соціальними структурами. Провідну роль в функціонуванні екзистенціалів людського буття відіграє справедливість (несправедливість), яка має багато проявів в соціальному й індивідуальному бутті людини. Сучасна глобалізація значно ускладнює соціокультурні процеси, продукує шанси та ризики, хиткою стає довіра чи недовіра до існуючих владних інституцій, буття націй, релігійно-духовного життя. Перспективним в подоланні нігілізму та запобіганні крайнощам оптимізму є звернення до "Третьої правди", утвердження високих гуманістичних смислів буття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ю216.21
Шифр НБУВ: РА383919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Марущак В.П. 
Планування в системі державного регулювання ринкової економіки: організаційно-правові засади: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.П. Марущак ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Проаналізовано державно-правове регулювання планування ринкової економіки. Виявлено основні тенденції розвитку даного регулювання, яке базується на нових теоретико-методологічних і фактичних підходах та передбачає врахування об'єктивних закономірностей суспільного розвитку використання досвіду розвинутих країн. Проаналізовано взаємозв'язки у сфері державно-правового регулювання між плануванням і ринковим господарством, між суб'єктами планової діяльності. Визначено тенденції розвитку правового регулювання планування в економічній сфері. Здійснено рестреспективний аналіз законодавства про планування, стан правового регулювання планування у розвинутих країнах, сучасний стан організаційної та законодавчої бази з планування на Україні, а також за окремими напрямками економічної діяльності. З використанням комплексного підходу висвітлено проблему державно-правового регулювання планування на підгрунті суті планування та його зв'язків з державним управлінням і економічними відносинами. З застосуванням об'єктивного підходу вирішено конкретні проблеми з уникненням суб'єктивізму та побічних деформацій. Обгрунтовано актуальні завдання та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення результативного впливу державно-правового регулювання планування на економічну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)0-17-23 +
Шифр НБУВ: РА363777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Марущак У.Д. 
Пластифіковані портландцементи з високою міцністю в ранньому віці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / У.Д. Марущак ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні основи одержання пластифікованих портландцементів (ПП) з високою міцністю в ранньому віці шляхом модифікування комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії на основі поверхнево-активних речовин і високорозчинних електролітів - натрію тіосульфату та роданіду та встановлено закономірності їх структуроутворення та тверднення, в тому числі за понижених умов додатніх і від'ємних температур. Досліджено фізико-хімічні особливості гідратації та тверднення портландцементних систем у присутності додатків-модифікаторів, що вирішує проблему одержання ПП з високою міцністю в ранньому віці завдяки направленому формуванню мікроструктури цементного каменю. Установлено оптимальні склади модифікованих портландцементів з покращеними експлуатаційними властивостями та показано ефективність їх використання у процесі монолітного бетонування, в тому числі за різних температурних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.42 +
Шифр НБУВ: РА325475

Рубрики:

      
11.

Марущак П. О. 
Розробка методів оцінювання технічного стану та залишкової довговічності тривало експлуатованих роликів машин безперервного лиття заготовок: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.10 / П. О. Марущак ; Фіз.-механ. ін-т ім. Г.В. Карпенка НАН України. — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження експлуатаційного поверхневого тріщиноутворення натурних конструкцій роликів машин безперервного лиття заготовок (МБЛЗ). Розроблено методику моделювання експлуатаційної деградації металу роликів. Досліджено вплив термоциклічного напрацювання роликів МБЛЗ на пластичне деформування металу. Запропоновано основні принципи та розроблено алгоритм ідентифікації дефектів у межах сітки термічного розтріскування для оцінки їх коалесценції та напряму поширення тріщин. Розроблено методику діагностування технічного стану роликів на підставі візуальної реєстрації поверхневого тріщиноутворення. Запропоновано лазерний ударно-хвильовий метод підвищення ресурсу роликів з поверхневим тріщиноутворенням. Вдосконалено методи розрахунку їх довговічності та залишкового ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-082.05
Шифр НБУВ: РА373259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Марущак М.І. 
Роль хронічної серцевої недостатності у розвитку остеопатій та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.І. Марущак ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні у хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) вивчено стан мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) осьового скелета та стегнової кістки методом двофотонної рентгенівської денситометрії. Проаналізовано зміни кісткової тканини залежно від ступеня остеодефіциту та стадії серцевої недостатності. Встановлено, що у хворих на ХСН компактна кісткова тканина є більш міцною, ніж губчаста щодо прогресування остеодефіциту як у чоловіків, так і у жінок. Визначено основні тенденції до зниження МЩКТ у разі прогресування ХСН, які спостерігаються як у поперековому відділі хребта, так і в стегновій кістці. Виявлено ряд особливостей зниження кісткової мінералізації у осіб різної статі, хворих на ХСН, зокрема, встановлено, що початкова втрата МЩКТ у чоловіків локалізується у стегновій кістці, а у жінок дегенерація кісткової тканини відбувається як у поперекових хребцях, так і в стегновій кістці; у жінок досліджувані показники мінералізації кісток нижчі, ніж у чоловіків; найменші параметри МЩКТ в осіб обох статей виявлено в трикутнику Варда, найвищі - у ділянках з переважанням компактної кісткової тканини. Встановлено, що запропоновані методи корекції зменшеної МЩКТ у випадках остеопеній та остеопорозу попереджують наступне зниження кісткової мінералізації та сприяють значному підвищенню міцності кістки. Виявлено, що дані заходи зменшують ризик виникнення переломів у хворих на ХСН, що покращує якість життя таких пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.09-3 + Р418.1-5 +
Шифр НБУВ: РА350226

Рубрики:

      
13.

Марущак Я.Ю. 
Синтез електромеханічних систем на основі узагальненого характеристичного полінома: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / Я.Ю. Марущак ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2002. — 37 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено загальні засади синтезу електромеханічних систем (ЕМС) методом узагальненого характеристичного полінома (УХП), який дозволяє підходити до проблем синтезу різних систем з єдиних методологічних позицій та забезпечити динамічні характеристики координат регулювання, що відповідають стандартним формам розподілу коренів характеристичного полінома. Вперше синтезовано методом УХП ЕМС постійного та змінного струму, у яких може бути реалізована будь-яка стандартна форма перехідного процесу вихідної координати із заданою швидкодією у поєднанні з заданою статичною точністю відпрацювання дії зовнішніх впливів. На базі методу УПХ вперше здійснено синтез ЕМС з комбінованим керуванням за задавальною дією, у результаті одержано астатичну до дії момента статичного навантаження систему у випадку зневажливо малої динамічної похибки та одночасно забезпечено реалізацію будь-якої стандартної форми перехідного процесу для заданої швидкодії вихідної координати регулювання. Вперше удосконалено синтез двомасових ЕМС з метою забезпечення заданих динамічних показників без зниження швидкодії системи у поєднанні з астатизмом системи до дії збурень. Запропоновано методику формування функції мети для оптимального керування з урахуванням умов відповідності екстремалі будь-якій стандартній формі. Розроблено метод визначення меж зони вихідної координати стохастичного об'єкта, вихід за межі якої обумовлює втручання ЕМС у процес стабілізації даної координати, а потрібна швидкодія системи визначається на основі марківської моделі випадкових процесів. Для здійснення адаптації ЕМС за умов дії випадкових збурень до реальних умов експлуатаціїрозвинуто методи розпізнання стану стохастичного об'єкта на основі теорії статистичних рішень, та вперше запропоновано модифікований метод розпізнавання стану стохастичного об'єкта для двовимірного закону розподілу його ідентифікаційних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-05 +
Шифр НБУВ: РА322228

Рубрики:

      
14.

Марущак П.Г. 
Удосконалення елементів технології вирощування і кормового використання скоростиглих сортів сої в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.Г. Марущак ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено основні елементи технології вирощування нових скоростиглих сортів сої на чорноземі опідзоленому правобережного Лісостепу. Виявлено особливості формування рівня та стабільності їх урожайності. Проаналізовано азотфіксувальні властивості та якість насіння даних сортів сої залежно від строків сівби, норми висіву та передпосівної інокуляції насіння бульбочковими бактеріями Br.japonicum 71T. Встановлено сортову відмінність на строки сівби, норми висіву й особливості азотфіксувальної здатності. Визначено якість продуктів переробки насіння сої та підвищення ефективності їх використання у годівлі свинопоголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336992

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
15.

Марущак М.В. 
Управління ліквідністю як складова конкурентноспроможності банку: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.08 / М.В. Марущак ; Акад. фін. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти управління банківською ліквідністю. Висвітлено сутність ліквідності, розкрито її роль в управлінні банківською установою та вплив на формування конкурентоспроможності банку. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід, а також нормативну базу з питань управління банківською ліквідністю. Охарактеризовано систему державного управління ліквідністю в банках, розкрито сутність управління на стратегічному, тактичному й операційному рівнях. Визначено роль структурних підрозділів банку в процесі керування ліквідністю, наведено рекомендації щодо оптимізації управління пасивами й активами банку. Обгрунтовано методологію оцінки та вдосконалення управління ліквідністю як інструменту впливу на конкурентоспроможність банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.10-21 +
Шифр НБУВ: РА367106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Марущак Т.П. 
Управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Т.П. Марущак ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Дослідження присвячено вирішенню теоретичних та методичних аспектів управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. Визначено роль і суть управління в успішному розвитку підприємницької діяльності на ринку готельних послуг, а також мету, принципи та методи управління підприємствами готельного господарства різних форм господарювання. Розроблено концепцію корпоративного управління акціонерними підприємствами готельного господарства та методику створення франчайзингового ланцюга цих підприємств в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.357-21
Шифр НБУВ: РА319064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Марущак 
Формування продуктивності рису залежно від мікродобрив та способу їх застосування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ганна Миколаївна Марущак ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-434.2
Шифр НБУВ: РА361041

Рубрики:
 Рис 

      
18.

Базенко В. А. 
Розвиток фізичної культури та спорту на рівні територіальної громади в умовах децентралізації влади в Україні / В. А. Базенко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні надано теоретичне узагальнення і вирішення актуального наукового завдання щодо управління розвитком фізичної культури та спорту територіальної громади як основи місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду.У роботі удосконалено понятійно-категоріальний апарат у сфері управління розвитком фізичної культури та спорту. Досліджено особливості забезпечення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання на рівні територіальної громади, сутність та зміст механізмів забезпечення управління розвитком фізичної культури і спорту в умовах децентралізації. Визначені вітчизняні інституціональні особливості, позитивний закордонний досвід та механізми участі громадськості в управлінні розвитком фізичної культури і спорту територіальної громади. Систематизовані повноваження органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських інститутів та досліджено контроль у сфері фізичної культури та спорту на рівні місцевого самоврядування в умовах децентралізації.Автором надано пропозиції та рекомендації щодо організаційно-правового та фінансового забезпечення управління розвитком фізичної культури та спорту територіальної громади в умовах децентралізації з урахуванням зарубіжного досвіду, у тому числі розроблено модель організаційного забезпечення управління розвитком фізичної культури та спорту і модель реалізації політики розвитку сфери фізичної культури та спорту на рівні територіальної громади.Досліджено питання розробки гетерархічної моделі управління в сфері фізичної культури і спорту, залучення додаткових ресурсів в розвиток фізичної культури та спорту на рівні місцевого самоврядування, в тому числі за рахунок фандрайзенгової діяльності. Автором обґрунтовується низка пропозицій щодо вдосконалення окремих нормативно-правових актів та прийняття певних важливих законів, які б утворили надійний фундамент для управління розвитком фізичної культури та спорту територіальної громади в умовах децентралізації влади в Україні.^UIn the dissertation research the theoretical generalization and solution of the actual scientific problem concerning management of development of physical culture and sport of a territorial community as a basis of local self-government in conditions of decentralization of power in Ukraine taking into account foreign experience is given.With the help of general scientific and special methods of scientific knowledge - the empirical and theoretical research levels that were used at different stages of research, the notion-categorical apparatus in the management of the development of physical culture and sports has been improved. Thus, the definition of the following concepts – “management of the development of physical culture and sports at the local self-government level in the context of decentralization” and “mechanism for ensuring management of development of physical culture and sports at the local self-government level” – is given, which allowed to reveal the essence and main characteristics of these processes. The study describes the features of the provision of physical and recreation and sports activities of the population at the place of residence at the territorial community level, formed a classification scheme of management mechanisms for the development of physical culture and sports at the local self-government level, which allows more accurately determine the content of mechanisms depending on the purpose of its use, and therefore, the choice of more effective methods, tools, tools for its implementation.Approaches to formation of the strategy of territorial communities' development have been improved, the main priority of which should be “Quality of social life” and one of the main objectives of which should be the formation of a healthy sports community. To achieve this goal, the optimal structure of the program for the development of physical culture and sports at the territorial community level in the context of decentralization has been proposed.It has been determined that the expansion of the process of comprehensive reconciliation of the most urgent and problematic issues of organizational and legal and financial support for the development of physical culture and sports at the territorial community level is possible through the use of a program-target method in management.Domestic institutional features, positive foreign experience and mechanisms of public participation in the management of the development of physical culture and sports of the territorial community have been investigated. Powers of public authorities, local self-government, public institutes have been systematized. The issue of control in the field of physical culture and sports at the local self-government level in the context of decentralization has been researched.The dissertation provides suggestions and recommendations on the organizational and legal and financial support for the management of local government bodies in the development of physical culture and sports in the context of decentralization, taking into account foreign experience. The model of organizational support for the development of physical education and sport at the territorial community level and the model of implementation of the policy of development field of physical education and sport at the territorial community level have been developed. The proposed models take into account the peculiarities of the organizational support of the management of the development of physical culture and sports at the territorial communities' level in the context of decentralization of power, the needs of the community population in physical culture and sports development and obtaining appropriate quality services. And they also form a new approach to organizing management activities - from working with each resident of the territorial community to the active participation of civil society institutions whose activities are aimed at developing physical culture and sports and are based on intersectional interaction and coordination of all stakeholders' efforts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Марущак У. Д. 
Наномодифіковані надшвидкотверднучі цементуючі системи та високофункціональні бетони на їх основі / У. Д. Марущак. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню теоретичних основ одержання наномодифікованих надшвидкотверднучих цементуючих систем для ефективних високофункціональних бетонів на їх основі з покращеними будівельно-технічними властивостями в умовах різних експлуатаційних впливів. Визначено принципи наномодифікування високорухливих цементних матриць для синтезу підвищеної міцності в ранній період тверднення за рахунок використання комплексних органо-мінеральних наномодифікаторів на основі ультрадисперсних мінеральних компонентів, а також полікарбоксилатних суперпластифікаторів з наноспроектованими ланцюгами. Встановлено фізико-хімічні закономірності процесів гідратації та тверднення наномодифікованих цементуючих систем, що полягають у направленому формуванні мікроструктури цементуючої матриці з прискореним формуванням гідросилікатного гелю, рівномірним розподіленнням гідратів в обмеженому міжзерновому просторі та утворенням однорідної дрібнокристалічної структури цементного каменю. У дисертації розроблено системний підхід до композиційної побудови ефективних високофункціональних бетонів, що полягає у полімасштабному модифікуванні та армуванні структури композиту на нано-, мікро- та мезорівнях для одержання необхідних технологічних, міцнісних та експлуатаційних властивостей. Здійснено промислове впровадження та визначено техніко-економічну ефективність використання наномодифікованих надшвидкотверднучих цементуючих систем та високофункціональних бетонів на їх основі.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical bases of obtaining nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems for efficient high performance concrete on their basis with improved building and technical properties in different exposure conditions. The principles of nanomodification of high flowability cement matrix for the synthesis of high strength in the early hardening period due to the system combination of nano- and ultrafine mineral components and superplasticizer based on the polycarboxylate ether with nano-engineered chains have been established. The scientific understanding of the formation of the hierarchical structure of cement systems on the micro- and nanolevels on the basis of the multiparametric analysis of the granulometric distribution of ultrafine components, taking into account the relationship between the elements of the matrix and pore space is expanded. The physical and chemical peculiarities of the processes of hydration and hardening of nanomodified cementitious systems, which consist in the directed formation of the microstructure of a cement matrix with accelerated formation of a hydrosilicate gel with a more homogeneous distribution of hydrates in a limited intergranular space and the formation of a homogeneous fine-crystalline structure of cement paste, are studied. On the basis of the analysis of the research results nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems were developed based on the nanostructure formation types "top-down" and "bottom-up". Nanomodified ultrarapid hardening cementitious "top-down" systems are characterized by a significant increase in early strength after 1 and 2 days Rc1/Rc28=56.2 %; Rc2/Rc28=63.5 % respectively and standard strength (Rc28 = 60.8-66.9 MPa). According to these indicators they relate to ultrarapid and high strength binders. The ultrarapid hardening high strength cementitious systems obtained by bottom-up nanotechnology by introducing of suspension of synthesized calcium hydrosilicate nanosized particles, which are the centres of crystallization of C-S-H phases in the intergranular space, and polycarboxylate superplasticizers, are characterized by high rates of development of early strength of cement in high flowability conditions Rc1/Rc28 = 54% and high standard strength Rc28 = 84.8 MPa. The thesis has developed a systematic approach to the creation of effective High Performance concrete of a multi-level structure based on nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems of "bottom-up" and "top-down" technologies. The scientific basis of the development of High Performance concrete with high technical and building properties, including impact resistance are designed. They are consisted in reducing the defect of the structure of the surface layer and the transition zone, the growth of the solid phase during the optimization of the system by introducing elements of various scale levels, as well as the formation of an increased number of hydrated products in matrix, dispersion reinforcement of the structure. Designed High Performance concretes are characterized by improved technological, strength and operational properties - consistence classes of fresh concrete S4-S5, rapid strength development (fcm2/fcm28 = 0.56-0.72), high-strength (class C55/67), water absorption 1.9-2.1%, increased water resistance (W18-W20), frost resistance (F300-F400). The modulus of elasticity of nanomodified concrete is 41.2-53.6 GPa, the Poisson's ratio is reduced to 0.17. Designed nanomodified self-compacting, fiber-reinforced self-compacting concrete mixtures meet the requirements for flow class SF3 and are characterized by homogeneity and resistance to sedimentation, and concrete on their basis characterized a rapid strength development under normal hardening conditions (fcm2/fcm28 = 0.55-0.62). Compressive strength classes of fiber-reinforced concretes based on nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems are C 50/60-C60/75, the critical stress intensity factor increases in 1.2 times and the impact strength in 11.5 times compared to unreinforced concrete. High Performance concrete on the basis of nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems at the expense of increasing the density of cement paste, accelerating the process of hydration and pozzolanic reaction are characterized by high early and standard strength; under the elevated temperatures up to 400 C their strength further increases by 20-30%. Тhe results of industrial approbation of the developed nanomodified ultrarapid hardening cementitious systems and concretes on their base are presented in the concreting of bearing monolithic structures, and the technical and economic efficiency of their application are shown. Тhe оbtained theoretical and methodological developments concerning the design of High Performance concrete on the basis of nanomodified ultrarapid hardening cementitious system are used in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського