Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (85)Реферативна база даних (4116)Книжкові видання та компакт-диски (3099)Журнали та продовжувані видання (578)
Пошуковий запит: (<.>A=МЕЛЬНИЧУК$<.>+<.>A=БОРИС$<.>+<.>A=ЛЕОНТІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 236
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Борисов Є.С. 
Автоматизована система розпаралелювання послідовних програм для паралельних обчислювачів з розподіленою пам'яттю: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.05.03 / Є.С. Борисов ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.221-016 +
Шифр НБУВ: РА341727

Рубрики:

      
2.

Борисенко Н. А. 
Адміністративний нагляд міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. А. Борисенко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано визначення паспортно-реєстраційної системи як складної, комплексної, багаторівневої, динамічної, відкритої системи, що включає в себе всі види правовідносин, які виникають у сфері паспортизації та реєстрації місця проживання фізичних осіб. Запропоновано розмежувати адміністративний нагляд міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи від інших видів адміністративного нагляду міліції за такими критеріями: об'єктом і предметом нагляду, напрямками наглядової діяльності міліції, формами та методами здійснення міліцією адміністративного нагляду. Доведено доцільність, у зв'язку зі створенням Державної міграційної служби України, звузити наглядові повноваження міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи. Удосконалено критерії класифікації адміністративного нагляду міліції за дотриманням правил паспортно-реєстраційної системи: за сферою нагляду, за часом здійснення, за відкритістю, за джерелом нагляду, за кількісним складом суб'єктів нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.032
Шифр НБУВ: РА382695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мельничук М.В. 
Адміністративно-правові засади управлінської діяльності керівників органів виконавчої влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Мельничук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано систему організаційних відносин, наявних в органах виконавчої влади за умов здійснення державного управління керівниками, що мають статус державних службовців. Розроблено шляхи її вдосконалення. Розглянуто теоретико-методологічні засади управлінської діяльності керівників органів виконавчої влади, адміністративно-правове регулювання механізму управлінської діяльності в органах виконавчої влади, а також організаційно-правові аспекти вдосконалення даної діяльності. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України про державну службу з метою вдосконалення системи формування кадрів органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА364453

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Борисюк А.О. 
Акустика течій у каналах з локальними нерегулярностями геометрії: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.О. Борисюк ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2006. — 45 с. — укp.

Створено математичну модель генерації та проходження звуку в каналах з регулярною та нерегулярною геометрією. Досліджено вплив локальної нерегулярності геометрії каналу, механічних властивостей його стінки та витратних характеристик течії на поле пульсацій тиску за нерегулярністю, а також на коливальні й акустичні поля каналів і одержано відповідні співвідношення та кількісні оцінки для кореляційно-спектральних характеристик зазначених полів. У характеристиках звукових полів та поля пульсацій пристінного тиску виявлено ознаки, що доводять наявність нерегулярності геометрії у каналі. Установлено взаємозв'язок цих ознак з параметрами течії, каналу та нерегулярності. Визначено, що спектральні характеристики звукових полів і поля пульсацій пристінного тиску, згенерованих течією у каналі, значно чутливіші за їх просторові характеристики до локальних змін геометрії каналу, механічних властивостей його стінки та витратних характеристик течії. З'ясовано умови, за яких існючі моделі поля пульсацій тиску на плоскій стінці можна використовувати для опису поля пульсацій тиску, яке виникає на поверхнях циліндричних конструкцій регулярної та нерегулярної геометрії за їх взаємодії з внутрішньою течією. Розроблено теорію генерації звуку обмеженою областю збуреної течії у нескінченному прямому жорсткостінному каналі, яка враховує наявність диполів на його стінці і найбільш імовірний нерівномірний характер розподілу квадрупольних і дипольних джерел звуку у займаних ними областях. Наведено новий аналітично-числовий метод розв'язування зв'язуваних задач акустичного випромінювання течій у каналах з локальними нерегулярностями геометрії у вигляді звужень. Розроблено рекомендації щодо використання результатів дослідження під час створення неінвазивних акустичних методів діагностики локальних нерегулярностей геометрії каналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.720.364 в641.8,022 + В251.6.036-01,022 + В251.106-01,022 +
Шифр НБУВ: РА343909

Рубрики:

      
5.

Борис А. 
Аналіз і синтез нелінійних пристроїв і засобів телекомунікації з використанням неперервного і дискретного рядів Вольтерри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А. Борис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Базуючись на неперервному та дискретному рядах Вольтерри розроблено методи аналізу та мінімізації нелінійних спотворень у телекомунікаційних системах, а також розвинуто теоретичні засади та створено нові структури компенсаторів нелінійних ефектів. З використанням модифікованої матриці адмітанції та неперервного ряду Вольтерри опрацьовано єдиний опис систем з малими нелінійностями. Розроблено моделі базових нелінійних елементів, з яких можуть складатися нелінійні аналогові системи, а також модель нелінійного операційного підсилювача. Наведено методи й алгоритми обчислення міри гармонічних та інтермодуляційних спотворень, а також методи обчислення відгуку нелінійних систем на збудження періодичними сигналами. Створено програмне забезпечення, яке дає змогу розраховувати спотворення в широкосмугових телекомунікаційних підсилювачах, а також в активних аналогових фільтрах проведено його верифікацію на підставі співставлення результатів обчислень з даними вимірювання. Розроблено теорію стабільності частоти й амплітуди осциляцій у телекомунікаційних генераторах синусоїдальних коливань з використанням рівнянь стану, основою яких є ряди Вольтерри. Розроблено методи аналізу й обчислень нелінійних спотворень у генераторах синусоїдальних коливань, які можна описати за допомогою рівнянь стану. Одержано спеціальну форму дискретних рядів Вольтерри зі скінченною кількістю членів для бінарних вхідних сигналів, базуючись на якій з використанням граткових операторів, сигмоїдальних і радіальних функцій створено нові структури для нелінійних компенсаторів еха. Розроблено методи аналізу та проектування компенсаторів еха в основній смузі частот, а також компенсаторів еха для телетрансмісійних систем, що працюють з несучими сигналами. Проаналізовано питання, що стосуються різної частоти дискретизації вхідних і вихідних сигналів у компенсаторах еха, розроблено компенсатори у формі переплетених структур, які цей факт враховують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.7-01 +
Шифр НБУВ: РА337816

Рубрики:

      
6.

Борисов С.О. 
Вибір лікувальної тактики при обструктивних нефропатіях у урологічних хворих: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.О. Борисов ; Держ. установа "Ін-т урології АМН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено значущість порушень метаболічних процесів в організмі хворих у клінічному перебігу обструктивної нефропатії. Розроблено методи диференційованої тактики щодо способу відновлення відтоку сечі та комплексного застосування лікарських засобів із метаболізм-коригувальною дією, що є патогенетично обгрунтованим. Наведено результати обстеження та лікування 110-ти хворих н обструктивну нефропатію. Досліджено клінічний перебіг обструктивної нефропатії в урологічних хворих, який має прояв як функціональний, уродинамічний, запальний і больовий синдроми. Внаслідок порушення уродинаміки інфра- та суправезикального характеру в організмі хворих вуглеводно-фосфорний обмін уповільнюється, що призводить до зниження енергетичного потенціалу окиснювально-відновних процесів та інтенсивності детоксикації. Установлено взаємозв'язок між вираженістю порушень метаболічних процесів, що стосуються системи біоенергетики, перебігу вуглеводно-фосфорного обміну, реалізації процесів детоксикації та забезпечення функціональної здатності структурних елементів нирки за умов обструкції, саме таким чином здійснюється вплив на клінічний перебіг обструктивної нефропатії і схильність до ускладнень, зокрема, інфекційно-запальних. Обгрунтовано необхідність медикаментозної корекції метаболічних порушень у хворих на обструктивну нефропатію, доцільність комплексного лікування пацієнтів, а також диференційованого вибору методу відновлення відтоку сечі. Розроблено та впроваджено до клінічної практики стент і катетер для довготривалого утримання, дренування та підведення до нирки контейнера з фармакосорбентом. Запровадження способів етіотропії та патогенетичної терапії за умов обструкції сечових шляхів вплинуло на вираженість уродинамічних змін, супінь декомпенсації ниркової функції та активність супровідного інфекційно-запального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р414-5 +
Шифр НБУВ: РА356787

Рубрики:

      
7.

Борисюк М.В. 
Вивчення активності протеолітичних ферментів панкреатичного та позапанкреатичного походження в динаміці експериментального цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.В. Борисюк ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенетичну роль змін активності системи "протеоліз/інгібітори протеолізу" у виникненні судинних ускладнень у разі експериментального цукрового діабету. Визначено та зівставлено активність еластази та її інгібіторів (альфа-1-інгібітора протеїназ, альфа-2-макроглобуліну та кислототермостійких інгібіторів, тромбіну та його альфа-2-макроглобуліну) в сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залозі щурів за умов стрептозотоцинової та алоксанової моделей діабету. Виявлено, що під час моделювання цукрового діабету за допомогою стрептозотоцину та алоксану відбувається зсув у системі "еластаза/інгібітори еластази" в бік збільшення активності протеази. Зазначені зміни виявлено у сироватці крові, тканинах аорти та підшлункової залози за вказаних моделей діабету. У випадку алоксанового цукрового діабету зміни у еластолітичній системі мали більш виражений характер, що пояснюється розвитком компенсованого кетоацидозу. У разі стрептозотоцинової моделі цукрового діабету в тканинах аорти щурів визначено порушення балансу системи "тромбін/інгібітори тромбіну" в бік посилення активності протеолітичного ферменту. Проаналізовано зв'язок між порушенням балансу в системі "еластаза/інгібітори еластази" та розвитком артеріосклеротичних змін у судинній стінці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА326174

Рубрики:

      
8.

Борисова М.В. 
Викликані ЕЕГ-потенціали у дітей і підлітків: зв'язок з індивідуальними особливостями уваги: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.В. Борисова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок біопотенціалів головного мозку та індивідуальних характеристик уваги у дітей. На основі результатів дослідження у здорових дітей (5 - 16 років) та в дітей з порушеннями мовлення і затриманим психічним розвитком (10 - 12 років) зареєстровано викликані потенціали (ВП) у процесі визначення часу реакції, показники уваги за методиками "Таблиці Шульте" та "Знайди і викресли". Доведено, що особливістю ВП дітей 5 - 7 років є виражена хвиля N2, слабкий розвиток умовної негативної хвилі (УНХ). Виявлено кращі характеристики уваги у дітей зазначеної групи та у здорових дітей 10 - 12 років з максимально вираженою хвилею N1 - P2. Відзначено, що у дітей 15 - 16 років розвинено увагу з максимальними амплітудами Р1, Р2, УНВ, Р300 та мінімальною амплітудою N2, з функціональними порушеннями збільшений час реакції, знижена амплітуда УНХ, збільшені амплітуда і латентний період Р300.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.515 +
Шифр НБУВ: РА328127

Рубрики:

      
9.

Борисова В.В. 
Вирощування садивного матеріалу модрини європейської інтенсивними методами в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.В. Борисова ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та вдосконалено технологію вирощування садивного матеріалу модрини європейської у теплицях з застосуванням інтенсивних методів за умов Лівобережного Лісостепу України. Доведено, що завдяки розподілу насіння на фракції за розміром і щільністю збільшується енергія проростання, лабораторна схожість, а також кількість здорового насіння. Виявлено, що застосування агростимуліну, емістиму-С, триману-1, фумару, ПАБК для 18-годинного замочування насіння сприяє підвищенню його якісних показників. З'ясовано, що для вирощування сіянців модрини європейської у теплицях доцільно використовувати торф'янистий субстрат та зв'язно-піщану грунтову суміш з внесенням 1-сантиметрового шару у борозну. Установлено, що кращим матеріалом для загортання насіння та мульчування сходів є свіжа соснова тирса. Показано високу ефективність сумісного застосування агростимуліну та амофосу під час вирощування садивного матеріалу зазначеної рослини у теплицях. Визначено, що обробка коренів сіянців модрини європейської полімерною плівкотвірною композицією екзопліакриламіду з додаванням емістиму-С сприяє збільшенню приживлюваності сіянців і темпів росту культур у висоту та за діаметром у перші три роки вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Борисенко Л.Д. 
Вихідний матеріал видів цибулі батун, запашна, слизун, шніт для селекції в умовах Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.Д. Борисенко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено основні господарсько-цінні ознаки генофонду видів цибулі видів "Батун", "Запашна", "Слизун", "Шніт" за умов Степу України. Визначено особливості селекції, а також ботанічні та біологічні даних видів цибулі за адаптивністю та стабільністю генотипів. З'ясовано відмінності колекційного матеріалу та виділено джерела для селекційної роботи за комплексом господарсько-цінних ознак. Установлено ефективність доборів стабільних генотипів за продуктивністю та якістю зеленого пера і несправжньої цибулинки. Удосконалено методику ведення селекційного процесу, на базі якої створено високопродуктивні сорти видів цибулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.5-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352332

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Мельничук О.М. 
Вплив рутину, кверцетину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення скелетного м'яза жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.М. Мельничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального вивчення впливу флавоноїдів, зокрема, кверцетину, рутину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення пучків волок скелетного м'яза m tibialas anterior жаби Rana temporaria з використанням методу тензометрії. У процесі проведення експерименту визначалися сила скорочення, зміна довжини м'язових волокон, температура омиваючого розчину, а також параметри стимулювального сигналу. Досліджено зміни динамічних параметрів м'язового скорочення впродовж фаз тетанічного утримання стаціонарного стану та на до- і післятетанічних ділянках. Установлено, що досліджувані речовини впливають на розвиток силової відповіді та зміну довжини м'язових волокон. Показано нерівномірний вплив розчинів флавоноїдів, хлориду алюмінію та їх комплексів на силову відповідь і вкорочення м'язових волокон. Виявлено, що кверцетин є більш активним інгібітором ізотонічних скорочень скелетних м'язів у порівнянні з рутином. Внаслідок дії розчинів кверцетину та рутину пригнічується зміна довжини м'язових волокон протягом всього скоротливого процесу, а зміни сили скорочення значною мірою відрізнялися впродовж досліджених фаз скорочення. Найменший вплив на генерацію силової відповіді м'язових волокон спостережено впродовж фаз дотетанічного скорочення. Максимальні зміни силової відповіді відбувались за тетанічних і післятетанічних фаз скорочення. Виявлено концентраційну залежність синергетичної інгібувальної дії досліджених флавоноїдів у комплексі з алюмінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-64 +
Шифр НБУВ: РА341723

Рубрики:

      
12.

Мельничук М. Д. 
Вплив структуроформуючих чинників на електрофізичні властивості термоелектродних матеріалів: залізо, константан, хромель, мідь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. Д. Мельничук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено залежності зміни електроопору, термічний коефіцієнт електроопору, інтегральної термо-ЕРС термоелектродів залізо, мідь, константан, хромель за умов різкої циклічної зміни температури в середовищі аргону та на повітрі. Визначено величину похибки показів термопар, зумовленої термоциклуванням. Вперше визначено закономірності впливу ступеня пластичного деформування на номінальну статичну характеристику термопар залізо-константан, мідь-константан, хромель-константан. Вперше розроблено та зведено в єдиний комплекс методологічні основи оцінки ступеня пластичної деформації термоелектродного дроту за різних видів навантаження. Вперше встановлено оптимальні параметри стабілізаційного відпалу термоелектродного залізного дроту в стані поставки з метою усунення структурної неоднорідності та стабілізації термоелектричних властивостей. Експериментально встановлено величину інтегральних відхилень термо-ЕРС, викликаних реакторним опроміненням термоелектродів хромелю, копелю та константану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мельничук О.Ю. 
Врахування інженерно-геологічних умов при грошовій оцінці земель населених пунктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / О.Ю. Мельничук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду земельно-оціночних робіт показано нерозривність кадастру та грошової оцінки як інформаційної бази та складової частини державного земельного кадастру. Розроблено структурну модель інженерно-геологічних факторів грошової оцінки та класифікації характеристики інженерно-геологічних процесів і явищ. Обгрунтовано показники для їх врахування. Запропоновано математичну модель для прогнозування геодинамічних процесів. Установлено математичні залежності параметрів цих процесів у часі та просторі та динаміку грошової оцінки земель населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 +
Шифр НБУВ: РА325469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Борисенко Н.Д. 
Гендерний аспект репрезентації персонажного мовлення в англійських драматичних творах кінця XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Д. Борисенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 27 с. — укp.

Досліджено особливості гендерно зумовленої комунікативної поведінки персонажів. Розглянуто гендерну диференціацію мовлення крізь призму комунікативної поведінки персонажів сучасної англійської драми. На підставі аналізу гендерних прагматичних відмінностей комунікативної поведінки та її невербальних компонентів розкрито гендерно марковані мовленнєві властивості персонажів. Охарактеризовано комунікативну поведінку персонажів-чоловіків з використанням мовленнєвих актів, які підвищують статус адресата, та стратегій домінування, що демонструють лідерство чоловіка в парі "чоловік - жінка". Для персонажів-жінок типовим є використання мовленнєвих актів, які підвищують статусну позицію обох співрозмовників. Визначено, що стратегії співробітництва притаманні комунікативній поведінці персонажів-жінок і свідчать про їх повагу до співрозмовників-чоловіків. Зазначено, що гендерно зумовлена вербальна поведінка також відображається лексико-стилістичними засобами. Гендерні особливості проявляються у використанні оцінної лексики, вульгаризмів, звертань, варваризмів та іноземних слів, професійної лексики, "дитячого" мовлення, фразеологічних одиниць, засобів модифікації прагматичного значення висловлювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 + Ш100.3 + Ш5(4ВЕЛ)-357 +
Шифр НБУВ: РА326234

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Мельничук І.В. 
Генеза емоційних особливостей у дітей різного віку та статі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.В. Мельничук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Досліджено генезу емоційних особливостей особистості, що розвивається. Уточнено суть поняття емоцій, розкрито концептуальні уявлення, які дозволяють зрозуміти механізми та умови їх виникнення у формі специфічного полімодального почуттєвого тону, спрямованого на дії внутрішніх і зовнішніх чинників життєдіяльності. Досліджено динаміку генези різних емоційних особливостей, визначено типові прогностичні тенденції у становленні емоційної сфери, уточнено наявні на означений період дані про особливості її розвитку в сучасних дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.02 + Ч421.33 +
Шифр НБУВ: РА325404

Рубрики:

      
16.

Борисова О.В. 
Генеза наукової парадигми історичного процесу в середні віки (V - XV ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.В. Борисова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 38 с. — укp.

Визначено особливості формування наукової парадигми історичного процесу в середні віки (V - XV ст.) та простежено процес її генези в різних суспільствах у межах часово-просторового поля дослідження. Виявлені парадигми класифіковано та проаналізовано. Віднайдено методологічну базу середньовічної науки. Розглянуто методологію дослідження парадигматичного знання взагалі та в історичній науці зокрема, а також парадигматичний аспект міфологічних уявлень щодо історії людства. Проаналізовано сакральну мотивацію історичного процесу у християнстві та мусульманстві. Висвітлено найважливіші історіософські концепції Середньовіччя з метою виявлення в них домінувальних парадигм. Значну увагу приділено аналізу середньовічного історизму та розробці його типології за віссю горизонтально-просторових координат роботи та за "сіткою" його базових категорій, зміни в чому були найхарактернішими проявами генези наукової парадигми. Обгрунтовато гіпотезу щодо того, що визначальними у розвитку принципу історизму є не тільки уявлення про час і простір, на яких будуються уявлення щодо історичного часу та простору та тип вирішення філософської проблеми універсалій. Останній є визначальним для розробки просторової типології історизму. Зроблено спробу визначення генези парадигми історичного процесу формулою "сфера - куб - сфера", що відображає генетику розвитку Платонових тіл зародку та генезу уявлень людини щодо форми планети та її фізичних полів, з якими пов'язаний розвиток уявлень про простір і час. Зроблено спробу встановити об'єктивну основу середньовічної теорії "семи кліматів" і надати їй максимально можливе наукове пояснення. Проаналізовано найзначніші геологічні періодизаційні схеми, розкрито циклічно-поступальний характер моделей історичного процесу та його взаємозв'язок з історичними циклами, а також з коливаннями клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.4 +
Шифр НБУВ: РА345901

Рубрики:

      
17.

Мельничук 
Генералізований пародонтит і пародонтоз: маркери спадкової схильності, патогенетичні механізми метаболічних порушень та їх комплексна корекція: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Галина Михайлівна Мельничук ; Державна установа "Інститут стоматології АМН України". — О., 2008. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р661.210.9
Шифр НБУВ: РА356737

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Мельничук В. Г. 
Геологія та міденосність нижньовендських трапових комплексів південно-західної частини Східноєвропейської платформи: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / В. Г. Мельничук ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено походження, тектонічну позицію, стратифікацію, речовинний склад, деформаційну структуру, гідротермальні зміни та міденосність нижньовендських трапів південно-західної частини Східноєвропейської платформи. Обгрунтовано гетерогенність трапової формації, в якій виділено чотири петрогенетично відмінні трапові комплекси: західнобузький, верхньоприп'ятський, брестський і біловезько-подільський. Встановлено, що вони утворились на окремих стадіях вендського трапового магматизму, який проявився в південно-західній частині платформи у зв'язку з функціонуванням мантійного плюму. Вдосконалено стратиграфічну схему нижнього венду (лапландський горизонт) України виділенням трьох нових основних стратонів і трьох допоміжних. Уточнено схему поділу трапів регіону на структурно-фаціальні зони та підзони. Ними визначено металогенічне районування Волинського міднорудного району. В трапах встановлено регіональну та локальну мінералогічну зональність гідротермальних змін, які відповідають цеолітовій і преніт-пумпеліїтовій фаціям метаморфізму. Переглянуто уявлення деформаційної структури трапів на користь більшої ролі плікативних деформацій у Волинському палеозойському піднятті. Показано, що спеціалізованим на мідь є вехньоприп'ятський траповий комплекс. Від нього відбулося зараження міддю порід інших комплексів в процесі її гідротермального перерозподілу. Визначено найдієвіші стратиграфічні, петрографічні, мінералогічні, структурно-тектонічні, палевулканологічні прогнозні фактори міденосності трапів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-51
Шифр НБУВ: РА375452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мельничук Л.М. 
Державне регулювання розвитку соціального інституту сім'ї в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Мельничук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретико-методологічні підходи до аналізу систем державного регулювання розвитку соціального інституту сім'ї. Обгрунтовано напрями дослідження питань державного впливу на процеси змін сімейної поведінки населення. Проаналізовано сучасний стан розвитку соціального інституту сім'ї. З'ясовано тенденції, суперечності та проблеми його функціонування. Виокремлено основні причини їх існування. Розглянуто особливості державного регулювання зазначених процесів в Україні. Визначено основні проблеми регулювальної діяльності, її нормативно-правового й організаційно-функціонального забезпечення. Відповідно до одержаних результатів обгрунтовано науково-теоретичні засади комплексу механізмів державного регулювання розвитку інституту сім'ї в Україні. Запропоновано пріоритетні напрями їх удосконалення, спрямовані на підвищення ефективності та результативності діяльності органів державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)70 + С5*644 +
Шифр НБУВ: РА366599

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського