Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (415)Книжкові видання та компакт-диски (339)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=МИГАЛ$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВ$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Мигаль А.В. 
Біолого-екологічна характеристика видів роду ICrocus/I L. в Українських Карпатах та заходи по їх охороні: Автореф. дис... канд. біол. наук / А.В. Мигаль ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Iri*80*882(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Мигаль В.Д. 
Вібраційні методи оцінки якості тракторів на стадіях проектування, виготовлення та експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.02 / В.Д. Мигаль ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінки якості параметрів на базі показника - параметра вібрації, який є узагальнюючим критерієм оцінки технічного стану під час проектування, доводки конструкції, виготовлення та експлуатації тракторів. Розроблено моделі нормування класів вібрації тракторів, розрахунку рівнів вібрації, конструктивні та технологічні засоби зниження вібрації з метою проектування тракторів заданого класу вібрації, які відповідають заданим ресурсам. Запропоновано методи нормування вібрації та її контролю. Розроблено статистичні методи нормування вихідних і граничних вібраційних параметрів, класів технічного стану та моделі прогнозування залишкового ресурсу за лінійним трендом вібраційного параметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О34-016 + П072-12 +
Шифр НБУВ: РА323438

Рубрики:
  

      
5.

Станіславський В.П. 
Правове регулювання вирощування і реалізації високопродуктивного насіння зернових культур: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.П. Станіславський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань правового регулювання вирощування та реалізації високопродуктивного насіння зернових культур за сучасних економічних умов. З'ясовано специфічні юридичні ознаки та сформульовано визначення поняття насінництва. Встановлено основні принципи та порядок здійснення даного виду господарської діяльності за сучасних умов. Уточнено види та специфіку укладання договорів на реалізацію високопродуктивного насіння зернових культур. Уточнено суб'єкти виробництва та реалізації оригінального, елітного та репродукційного насіння. Розроблено рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання суспільних відносин у галузі насінництва з метою підвищення ефективності його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА335783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Станіславський С.В. 
Психологічні особливості сприйняття сфер життєдіяльності хворими на незрощення губи та піднебіння юнацького віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / С.В. Станіславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу показників психологічних характеристик індивідів із природженою вадою незрощення губи та піднебіння (НГП) у зіставленні зі здоровими виявлено суттєвий вплив даної патології на психологічну організацію особи юнацького віку. Проаналізовано соматичний, психологічний та соціальний аспекти розвитку особистості хворого на НГП. Аналіз психологічних якостей осіб експериментальної групи дозволив визначити факторну структуру їх особистості, у результаті чого встановлено, що близько третини усієї її дисперсії пояснюють типи, які визначають схильність особи до деструктивних дій. Доведено, що вплив даної природженої вади на розвиток особистості не є чітко визначеним, одностороннім, а визначає формування якісно різних особистісних типів. Визначено особливості сприйняття життєвого шляху особами із вадою незрощення, що дозволяє зробити висновок про розрізнення за ступенем актуальності у певних сферах життєдіяльності між суб'єктами контрольної та експериментальної виборок. Показано залежність актуальності сфер життєдіяльності хворого на НГП від його особистісного типу та виявлено основні актуальні та потенційні ускладнення соціального функціонування суб'єктів у кожній з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю983.511.302 + Ю983.723.5 + Р665.624.050 +
Шифр НБУВ: РА324698

Рубрики:

      
7.

Мигаль Г.В. 
Розробка методу ідентифікації стану втоми оператора системи "людина - техніка - середовище": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / Г.В. Мигаль ; Харк. держ. автомоб.-дорож. техн. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної наукової задачі щодо розробки методу ідентифікації стану втоми оператора системи "людина - техніка - середовище", спрямованого на оцінку та прогнозування її надійності. На основі системного підходу до відбору, структурування та обробки значень розширеної сукупності диференціальних параметрів репрезентативних біологічно активних точок шкіри, а також проведених досліджень, доопрацьовано функціонально цілісний підхід до дослідження функціонального стану людини та визначено характерні ознаки-критерії втоми оператора. Це дозволило розробити еволюційно-ентропійну модель інформаційно-енергетичного обміну в організмі людини та промоделювати його можливі функціональні стани з точки зору причинно-наслідкових взаємозв'язків між підсистемами. На основі характерних ознак-критеріїв та індивідуальної норми організму оператора розроблено інтегрально-диференціальний метод ідентифікації стану втоми оператора. Визначено, що оцінити та прогнозувати надійність оператора можна за величиною функціонального резерву його організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж17 + Р124.02
Шифр НБУВ: РА308588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Станіславчук Г.В. 
Стан антиоксидантної системи в організмі коропа за різного вмісту селену і сірки у воді та раціоні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Г.В. Станіславчук ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив різних концентрацій сполук селену та сірки у водному середовищі на активність антиоксидантної системи в різних тканинах і органах коропів одно- та дворічного віку. Вперше встановлено збільшення вмісту селену, зменшення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та підвищення активності глутатіонпероксидази, каталази та супероксиддисмутази в досліджуваних тканинах і органах коропів в процесі зростання рівня селену у воді. Зазначено, що в тканинах і органах дворічок коропів за підвищення рівня сполук селену у воді змінюється вміст ряду макро- та мікроелементів. Доведено, що підвищення рівня сульфітів у воді призводить до зменьшення вмісту продуктів ПОЛ, підвищення активності глутатіонпероксидази та зниження активності каталази та супероксиддисмутази в тканинах і органах коропів одно- та дворічного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*723.4-604.2 + П729.11-451.232 +
Шифр НБУВ: РА367352

Рубрики:

      
9.

Станіславчук О.В. 
Сушіння пастоподібних матеріалів у нерухомому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.В. Станіславчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику проведення експериментальних досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння цих матеріалів, наведено схеми експериментальних установок. Встановлено розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки та кінетики сушіння у його першому та другому періодах. Показано можливість здійснення розрахунку ефективності сушіння методом фільтрації теплоносія через висушуваний шар, а також конвективним і конвективно-кондуктивним методами. На підставі одержаних результатів (визначення енергетичних затрат та якісних характеристик готового продукту) обрано оптимальні методи та технологічні параметри сушіння, які забезпечують найменші загальні затрати на процес зневоднення досліджуваних матеріалів і високу якість готового продукту. Показано переваги сушіння МТК і пекарських дріжджів методом фільтрації теплоносія через шар матеріалу у порівнянні з іншими дослідженими методами, запропоновано методику розрахунку конструктивних параметрів сушильних апаратів та їх схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.6-1 +
Шифр НБУВ: РА350385

Рубрики:

      
10.

Станіславик О.В. 
Теоретико-методичні основи оцінювання інноваційного потенціалу промислових підприємств (на прикладі машинобудування): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Станіславик ; НАН України. Ін-т пробл. ринку і екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо оцінки інноваційного потенціалу промислових підприємств, а також аналітичне забезпечення його моніторингу на прикладі машинобудування. Удосконалено методичні засади оцінювання інноваційного потенціалу підприємства. Систематизовано його типи залежно від домінування матеріальної або інтелектуальної складової. Розроблено інструментарій моніторингу й аналізу інноваційного потенціалу промислових підприємств, а саме: комплексну модель виміру й оцінки даного потенціалу як функцію від його матеріальної та інтелектуальної сладових, модель відображення інноваційного потенціалу промислових підприємств, яка відображає цей потенціал як координати у двовимірному просторі його оцінок залежно від співвідношення матеріальної та інтелектуальної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА356886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мигаль 
Технологічно успадковані стани кристалів AII BVI: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Валерій Павлович Мигаль ; НАН України; Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". Інститут монокристалів. — Х., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.27,022
Шифр НБУВ: РА321363

Рубрики:

      
12.

Станіслав О.В. 
Функціональні характеристики нелітерних знаків французької орфографії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Станіслав ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональні можливості нелітерних знаків французької мови. Розроблено класифікацію вказаних графем і представлено їх функціональний опис. Встановлено, що інвентар нелітерних знаків французької орфографії складається з 18-ти одиниць, які відрізняються графічним зображенням та розташуванням. Виявлено, що нелітерні знаки французької писемної мови беруть участь в оформленні букви (діакритичні знаки), слова (дефіс, апостроф, інтервал) та міжслівного простору (знаки пунктуації, абзац, поля сторінки). Доведено, що досліджувані одиниці не мають безпосередніх фонетичних відповідників, але корелюють зі звуковою мовою та функціонують на різних рівнях мовної структури: графічному, орфографічному, лексичному, синтаксичному. Встановлено, що нелітерні знаки французької орфографії - це поліфункціональні графічні одиниці, які здійснюють такі основні функції: фонографічну, графомарковану, змісторозрізнювальну, прагматичну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-85 +
Шифр НБУВ: РА340692

Рубрики:

      
13.

Станіславська К.І. 
Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / К.І. Станіславська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто характерні риси мистецької дидактики та принципи організації музично-теоретичної освіти студентів режисерських спеціалізацій у мистецьких вищих навчальних закладах. Висвітлено шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам-режисерам. Розкрито методичні засади використання проблемно-ігрових методів та модульних технологій на музично-теоретичних заняттях зі студентами режисерських спеціалізацій. Розроблено відповідну методику викладання і навчальну програму з курсу елементарної теорії музики для студентів режисерських спеціалізацій. Проаналізовано результати впровадження програми та методики в навчальний процес мистецького вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.50р(4Укр)31-3
Шифр НБУВ: РА319460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
14.

Борисенко О. М. 
Становлення і розвиток комунікативного дизайну в Галичині другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть / О. М. Борисенко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – об'єкти / предмети графічно-дизайнерського мистецтва Галичини другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть. Предмет дослідження – особливості становлення і розвиток комунікативного дизайну в Галичині другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть. Мета дослідження полягає у з'ясуванні особливостей становлення і роз-витку комунікативного дизайну в Галичині другої половини ХІХ – першої третини ХХ століть. Виокремлено чинники впливу, розроблено періодизацію становлення комунікативного дизайну, з'ясовано дуалістичність його спрямування. Систематизовано базові поняття «комунікативний простір», «комунікативний дизайн», впроваджено в науковий обіг уточнені дефініції. Визначено параметри комунікативного дизайну, укладено типологію об'єктів дизайн-графіки. Розглянуто семіотичний ресурс об'єктів дизайн-графіки, особливості стильових пріоритетів, національної ідентичності. Методика дослідження представлена науковими підходами, принципами, загальнонауковими і спеціальними методами дослідження. Емпіричною базою для проведення наукової роботи став натурний (фотофіксація, опис, спостереження) та дистанційний аналіз об'єктів (наукових публікацій, джерел електронних бібліотек в Україні та за кордоном). У роботі комплексно розглянуто й проаналізовано об'єкти дизайн-графіки як цілісне явище та багатоаспектний процес формування комунікативної системи дизайн-простору. Теоретичні висновки дослідження можуть бути використані у навчальному процесі, а саме у лекційних курсах із дисциплін «Комунікативний дизайн», «Історія дизайну» із спеціальності «Графічний дизайн», у розробці навчально-методичної літератури, у курсовому та дипломному проектуванні.^UThе object of research are objects / subjects of graphic design art of Galicia in the second half of the 19th - first third of the 20th centuries. The subject of the research is features of the formation and development of communicative design in Galicia in the second half of the 19th - first third of the 20th centuries. The aim of research is to find out the peculiarities of the formation and development of communicative design in Galicia in the second half of the 19th - first third of the 20th centuries. The factors influencing the communication design formation in the defined period have been found out; basic concepts of the communication design sphere have been systematized and the terms «communication space» and «communication design» have been introduced into scientific circulation; the author's periodization of the communication design formation and development has been developed; the typology of objects / subjects of design-graphic in Galicia in the second half of the 19th century – the first third of the 20th century has been determined; a number of objects / subjects of communication design in Galicia of the period under study have been identified and put into scientific circulation; the place of communication design in Galicia in the conditions of socio-cultural transformations of the second half of the 19th century – the first third of the 20th century in the system of European art and design culture development processes has been ascertained. The research methodology is represented by scientific approaches, principles, general scientific and special methods of research. An empirical basis for scientific work was full-time (photo-fixation, description, observation) and remote analysis of objects (scientific publications, sources of electronic libraries in Ukraine and abroad). The objects of design-graphic design as a holistic phenomenon and a multidimensional process of forming a communicative system of design space are comprehensively considered and analyzed in the work. Theoretical conclusions of the research can be used in the educational process, namely in the lectures in the disciplines "Communication design", "Design history" in the specialty "Graphic design", in the development of educational and methodological literature, in course and diploma design.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мигалець О. І. 
Лексико-семантична група «Конфліктні дії»: системно-структурний підхід (на матеріалі української та англійської мов) / О. І. Мигалець. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню лексико-семантичної групи «Конфліктні дії» в українській та англійській мовах із застосуванням системно-структурного підходу (у прикладному та лексикографічному вимірах). У дисертаційній роботі вперше запропоновано й науково обґрунтовано системно-структурний підхід до вивчення лексико-семантичної групи «Конфліктні дії» в українській та англійській мовах, що базується на поєднанні лінгвістичних методів дослідження з формалізованим аналізом лексичної семантики. Укладено картотеку слів на позначення конфліктних дій у двох далекоспоріднених мовах (українській та англійській); скласифіковано дієслова за кількісним і якісним критеріями; розкрито їхню семантичну структуру; здійснено матричне моделювання лексико-семантичної групи «Конфліктні дії» у досліджуваних мовах, що розкриває співвідношення слів та їхніх значень і представляє системно-структурну організацію фрагмента лексики на позначення конфліктних дій. Проведено класифікацію лексичних одиниць за ступенем полісемії на групи, а також їхніх лексичних значень на підмножини за ступенем їхньої функціональності; визначено спільні та відмінні риси лексико-семантичної групи «Конфліктні дії» в досліджуваних мовах; визначено місце й роль кожного з елементів лексико-семантичної групи в семантичному просторі української та англійської мов і зв'язки між ними.^UThe given thesis focuses on system and structural approach in applied and lexicographical dimensions to the complex research of the lexico-semantic group “Conflict actions” in Ukrainian and English. The dissertation elaborates and scientifically substantiates the system and structural approach to the study of the lexico-semantic group “Conflict actions” in Ukrainian and English based on combining linguistic methods of research with the formalized analysis of lexical semantics. A card index of the words denoting conflict actions in two distantly related languages (Ukrainian and English) has been compiled; the classification of the verbs according to quantitative and qualitative criteria has been made; their semantic structure has been defined; matrix modelling of lexico-semantic group “Conflict actions” which presents correlations between lexical units and their meanings, and reveals the system and structural organization of lexis denoting conflict actions has been performed. The classification of lexical units into groups according to the degree of their polysemy as well as their lexical meanings into subsey due to the degree of their functionality has been carried out; the common and distinctive features of lexico-semantic group “Conflict actions” in the languages under study have been defined; the position and role of each element of the lexico-semantic group in English and Ukrainian as well as the types of relations between them have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Велігура Н. М. 
Традиції і новаторство в акварельному живописі у художній культурі України ХХ — початку ХХІ століття / Н. М. Велігура. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства за спеціальністю 26.00.01 «Теорія та історія культури» (мистецтвознавство). — Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство куль-тури України. Київ, 2019.Дисертація є дослідженням, що поліаспектно розглядає мистецтво аква-рельного живопису у контексті художньої культури ХХ — початку ХХІ ст., де розкрито формування традицій в акварельному живописі у хронологічно-історичній послідовності та досліджено історичну генезису новаторських тен-денцій. Простежено формування традицій і новаторства в техніках акварельного живопису як феномену художньої культури; сформульовано дефініцію «традиції в акварелі» та виявлено історико-культурні особливості феномену новації в ак-варельному живописі. Акварельні техніки розглянуто як важливу складову єди-ного творчого процесу, що суттєво впливає на кінцевий результат твору та його соціокультурне сприйняття. Уточнено методику дослідження фондових колек-цій музеїв за моделлю: «історія — колекція — особистість — автор — твір» як важливий базис для простеження еволюціонування історичної інновації, що по-ступово перетворюється на традицію. Новаторські тенденції в акварелі просте-жено як транскультурне явище, зорієнтоване на пошук митцями засобів збага-чення власного творчого арсеналу новими техніками, що уможливлює отриман-ня самобутнього авторського стилю, манери, почерку. Розроблено та експери-ментально апробовано авторську техніку фактурного акварельного зображення «Текстиль»; у контексті цієї техніки запропоновано нову термінологію для стан-кових картин: «акварельні картини-килими», «акварельні картини-панно», «ак-варельні картини-гобелени», «акварельні картини-печворк», «акварельні карти-ни-рушники»; авторські твори у техніці «Текстиль» оприлюднено на персона-льній виставці. Ключеві слова: живопис, акварель, традиція, новація.^UThe Thesis for the Degree of Candidate of Arts in specialty 26.00.01 «Theory and History of Culture». — National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts, Ministry of Culture of Ukraine. Kyiv, 2019.The dissertation represents the first comprehensive study of the art of watercolor painting in Ukraine in the context of artistic culture of the XX and early XXI centuries, where the formation of traditions in watercolor painting in a chronological historical sequence reveals and the historical genesis of innovation trends. In the work for the first time: the formation of traditions and innovations in the techniques of watercolor painting as a phenomenon of artistic culture has been traced; The historical and cultural features of the phenomenon of innovation in watercolor painting, which was considered at the same time on two levels: 1) as an innovative reception, newest technique, — for time of origin; 2) as traditional, academic subsoil of becoming of watercolor — from position of modern look; an accent is done on causal connection between innovative finds in the watercolor painting and personality of artist, in accordance with what new terminology is offered in relation to the creative credo of artist («unchained», «innovator», «creative»); comparison of musical and picturesque expressive facilities is carried out for more deep understanding of difficult watercolor technique, finding of influence of music and painting on a man and his vivid perception of work; definition of «transparent polyphony of colors» is offered in a watercolor and grounded importance of his use in research of variety color-harmonic singing-sounding in a watercolor image; it is developed and experimentally approved author technique of texture watercolor image «Tekstyl», that by sight has an effect of textile linen, the woven tapestry reminds, but it is implemented on a paper; in the context of this technique new terminology is offered for pictures: «watercolor pictures-carpets», «watercolor pictures panel», «watercolor pictures-tapestries», «watercolor picture of the pitchfork», «watercolor pictures rushnyk», author's works in a technique «Tekstyl» is promulgated on an exhibition. Clarified: method of research of fund collections of museums after a model: «history — collection — personality — author — picture».Conclusions are done, that the way of innovation in a watercolor through all history of artistic creation of artists always was orientated on the search of facilities of enriching of own creative arsenal new technicians, which will do a picture original, author. Exactly an imprint of personality of master in his works is the display of author unchained, innovation and creativity, because any real artist shows itself through work.Keywords: watercolor, watercolor painting, artistic culture of Ukraine, tradition, innovation, artist, artistic work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мигаль Р. В. 
Катування: кримінологічний аспект / Р. В. Мигаль. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація охоплює вивчення кримінологічної характеристики катування, а також детермінант формування особистості злочинця, що вчиняє такий злочин, та проблеми його попередження. У рамках виконаної дисертації отримано науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для діяльності правозастосовних органів.У дисертації проведено ретельний аналіз міжнародно-правових актів, які захищають громадян від катувань та жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (загальні, які захищають права людини і громадянина в різних сферах, і на спеціальні, які захищають людину від застосування до неї катування).Доведено, що під жертвою слід розуміти особу або певну сукупність людей у будь-якій формі їх інтеграції, яким прямо або опосередковано завдана фізична, моральна або матеріальна шкода злочином, незалежно від того, чи визнається особа потерпілою у встановленому законом порядку і чи вважає себе такою. Віктимологічна профілактика попереджає людину, що вона може стати жертвою катувань в силу своєї поведінки, яку треба змінити, щоб не ризикувати. Віктимологічна профілактика покликана обмежити ризик стати жертвою катувань, вона вчить людей, що треба захищати себе від цих зазіхань, профілактика попереджає, що люди при цьому повинні вчитися не на своїх помилках, а на помилках тих, хто вже встиг стати жертвою катувань. Багато що залежить від їх поведінки, від уміння правильно орієнтуватися у кримінальній ситуації. Головне для профілактики віктимної поведінки – попередити ситуацію, при якій людина може стати жертвою катувань.^UThe thesis covers the study of the criminological characteristics of torture, as well as the determinants of the formation of the identity of the offender who commits such a crime and the problems of its prevention. Within the framework of the dissertation, scientific and theoretical results were obtained, which are of importance not only for science but also for the activity of law enforcement agencies.The thesis provides a thorough analysis of international and legal regulations that protect citizens from torture and cruel, inhuman or what degrading treatment or punishment (general, protecting human and civil rights in various areas, and the special, which protect people from use of torture).It has been argued that the victim should be defined as a person or a certain set of people in any form of their integration, who directly or indirectly inflicted physical, moral or material harm on a crime, regardless of whether the person recognizes himself as a victim in accordance with the established procedure and whether he considers himself such. Victimology prevention warns a person that he or she may be a victim of torture because of his or her behavior, which must be changed in order not to risk it. Victimological prevention aims to limit the risk of becoming a victim of torture, it teaches people on the need to protect themselves from these attacks, prevention warns that people should learn not from their mistakes but the mistakes of those who have already become a victim of torture. Much depends on their behavior, the ability to properly navigate a criminal situation. The main thing in preventing victim behavior is to prevent a situation in which a person may become a victim of torture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Мигаль О. О. 
Особливості клінічного перебігу, лікування та профілактики генералізованого пародонтиту у хворих на хронічну ревматичну хворобу серця / О. О. Мигаль. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Станіславик О. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності промислового комплексу національної економіки: теорія і методологія / О. В. Станіславик. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячене формуванню концептуальної основи та науковому обґрунтуванню теоретико-методологічного базису, методичних положень і рекомендацій щодо забезпечення конкурентоспроможності промислового комплексу національної економіки, що дозволить підвищити рівень конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості галузі з урахуванням мультикомпонентної складової. Наукове дослідження спрямоване на вирішення сучасних проблемних питань у забезпеченні конкурентоспроможності промислового комплексу через концепти еволюційної парадигми функціонування та розвитку господарських систем.Запропоновано методологію забезпечення конкурентоспроможності промислового комплексу з урахуванням стратегічного потенціалу, яка передбачає системне дослідження конструктивного або деструктивного впливу факторів на конкурентоспроможність промислового комплексу.Розроблено та обґрунтовано концепцію стратегічних перетворень у системі забезпечення конкурентоспроможності промислового комплексу, яка фокусується на цілеспрямованих процедурах, регламентах, рішеннях, заходах і діях з максимальним використанням наявного економічного потенціалу й конкурентних переваг у внутрішньогосподарському середовищі та їх нарощування на сучасних ринкових принципах і підходах.Обґрунтовано методичні засади ризик-менеджменту в системі забезпечення конкурентоспроможності промислового комплексу. Розроблено концептуальну модель механізму регулювання конкурентоспроможності та структурних перетворень у промисловому комплексі. Досліджені та обґрунтовані наукові підходи до структурування конкурентоспроможності у промисловому комплексі. Сформовано концептуальні засади та методичні положення стратегічного управління структурно-функціональними перетвореннями у промисловому комплексі. Розроблено концептуальний базис і методологічні засади системи стратегічного планування розвитку та конкурентоспроможності промислового комплексу. Сформовано науково-методичні підходи до формування стратегії забезпечення конкурентних переваг у промисловому комплексі. Запропоновані та обґрунтовані наукові засади удосконалення промислової політики в контексті модернізації економіки країни. Удосконалені теоретико-методичні засади оцінки стану конкурентного середовища промислового комплексу. Запропоновано методична підтримка формування конкурентоспроможності у промисловому комплексі.^UThe research is devoted to the formation of a conceptual base and scientific substantiation of the theoretical and methodological basis, methodical provisions and recommendations for ensuring the competitiveness of the industrial complex of the national economy, which will increase the level of competitiveness and investment attractiveness of the industry, taking into account the multi-component element. Scientific research is aimed at solving modern problematic issues in ensuring the competitiveness of the industrial complex through the concepts of the evolutionary paradigm of the functioning and development of economic systems.Methodology for ensuring the competitiveness of the industrial complex, taking into account the strategic potential, which provides for a systematic study of the constructive or destructive influence of factors on the competitiveness of the industrial complex, is proposed. The concept of strategic transformations in the system of ensuring the competitiveness of the industrial complex, which focuses on purposeful procedures, regulations, decisions, measures and actions with the maximum use of the available economic potential and competitive advantages in the intraeconomic environment and their building on modern market principles and approaches, is developed and substantiated. The methodical bases of risk management in the system of ensuring the competitiveness of the industrial complex, which shows the dialectical reciprocity of concentration and deconcentration of economic activities in the industrial complex and solve contradictory problems, are substantiated.It is developed the conceptual model of the mechanism for regulating competitiveness and structural transformations in the industrial complex, which forms a multicomponent system of interaction between the corresponding components, which have a targeted impact on the process of forming and increasing competitive advantages, under conditions of structural transformations based on organizational, functional and instrumental support, observing the principles of dynamism, incrementalism, permanence and iteration. Scientific approaches to structuring competitiveness in the industrial complex are researched and substantiated. Conceptual bases and methodical provisions for strategic management of structural and functional transformations in the industrial complex, which are supplemented by components of interrelated elements and are based on the method of adaptive modelling with the construction of situational mechanisms for solving strategic and operational tasks, taking into account the factors of influence of the external and intra-industry environment, are formed.The conceptual basis and methodological bases of the system of strategic planning for the development and competitiveness of the industrial complex, which are complemented by the paradigm of modelling the parameters of strategic development and competitiveness, are developed. Scientific and methodical approaches to the formation of a strategy for ensuring competitive advantages in the industrial complex, which provide for a set of balanced strategic purposes, organizational and functional actions, system principles, instrumental support and are based on the results of diagnosing the condition of potential opportunities, trends of the external and internal factor environment, are formed. The scientific bases for improving industrial policy in the context of modernizing the country's economy, aimed at structural and functional restructuring of the industry, which will ensure the strategic development of the industrial complex through the use of intra-industry innovation and investment potential, resource opportunities and human capital, are proposed and substantiated.The theoretical and methodical bases for assessing the conditions of the competitive environment of the industrial complex, which provide for the use of compositional system of indexes, indicators, parameters and a set of criteria for integral assessment of competitiveness of the industrial complex, are improved. It is proposed the methodical support for the formation of competitiveness in the industrial complex, which, on the basis of extrapolation, can be adapted to the changing factor environment within the strategic prospects of the industrial complex development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського