Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (1674)Книжкові видання та компакт-диски (1678)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>A=МИХАЙЛОВ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Михайловська Н.А. 
Екзистенційний характер української філософської думки як відображення специфіки національної ментальності: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / Н.А. Михайловська ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 34 с. — укp.

Розкрито концепцію екзистенційного характеру української філософської думки на підставі аналізу спадщини ряду видатних українських мислителів XVIII - першої половини XX ст. Обгрунтовується роль української національної ментальності як підложжя цього феномену. Розроблено новий напрямок в галузі історії української філософії - екзистенційне філософування у вітчизняній літературі. Встановлена подібність і визначена специфіка відповідних періодів розвитку європейської і української екзистенційної філософської думки. Проведене дослідження дозволило створити цілісну картину розвитку української філософії в істинній гармонії, джерелом якої виступає Святе Письмо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)-663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайловський Я.Е. 
Динаміка процесу кристалізації в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Я.Е. Михайловський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Захищається 9 наукових праць, які містять результати експериментальних і теоретичних досліджень гідродинаміки та масообміну при кристалізації неорганічних солей в циліндроконічному класифікуючому кристалізаторі з псевдозрідженим шаром кристалів. Розроблена динамічна модель процесу гідрокласифікації та зросту кристалів у циліндроконічному апараті з урахуванням зміни гранулометричного складу частин у змуленому шарі. Отримані, проаналізовані та експериментально перевірені рівняння, які дозволяють розраховувати зміну локальних гідродинамічних і масообмінних параметрів класифікованого змуленого шару кристалів у циліндроконічному кристаловирощувачі. Проведена оцінка розподілу локальних параметрів змуленого шару кристалів по висоті апарата, що дозволяє більш обгрунтовано проектувати класифікуючі кристалізатори. Розроблений інженерний метод розрахунку циліндроконічного класифікуючого кристалізатора, його алгоритм і програма реалізації на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.5-51

Рубрики:

      
3.

Михайловський Ю.Б. 
Розробка голкофрезових подрібнювачів для переробки текстильних відходів легкої промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / Ю.Б. Михайловський ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу переробки текстильних матеріалів в голкофрезових подрібнювачах. На основі проведених досліджень розроблені методики проектування обладнання для переробки відходів текстильних матеріалів, що забезпечують при реалізації в промисловості високоефективну переробку текстильних відходів (зменшення забруднення навколишнього середовища та отримання додаткового джерела сировини). Отримані аналітично і перевірені експериментально моделі процесу транспортування текстильного матеріалу в каналі та його подрібнення голкофрезовим робочим органом, які дозволяють розраховувати конструктивно-кінематичні параметри голкофрезового подрібнювального пристрою та властивості матеріалу, що переробляється. Розроблені конструкція, алгоритми та програми для ЕОМ, що дозволяють отримувати раціональні конструктивні і технологічні параметри голкофрезового подрібнювача, враховуючи властивості матеріалу, що переробляється. Сформульовані рекомендації по конструктивному оформленню і режимах роботи голкофрезового подрібнювача. На базі проведених досліджень розроблено, спроектовано і виготовлено промислово-дослідний пристрій для подрібнення відходів на Хмельницькому комбінаті будівельних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М309-5-02

Рубрики:

      
4.

Михайлова О.Ю. 
Психологічні особливості морального виховання глухих і слабочуючих дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.08 / О.Ю. Михайлова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Уточнено особливості формування та розвитку взаємин дітей із вадами слуху, які полягають у способах невербальної діагностики зовнішніх інформативно обмежених проявів на основі зорового сприймання та тлумачення ситуації, а також симтоматичних проявів поведінки людини. Розроблено компенсаторні засоби формування гуманістичних взаємин через гру шляхом включення дитини у рольові функцію та перспективу. Виявлено динаміку становлення гуманістичних відносин глухих, туговухих дітей, а також виділено критерії, рівні розвитку та типи взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч432.1 + Ю948.22-734-3
Шифр НБУВ: РА310340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайловська Н.С. 
Динаміка порушень структури та функції серця у хворих на великовогнищевий інфаркт міокарда під впливом лікування еналаприлом та симвастатином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.С. Михайловська ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Методом доплер-ехокардіографії встановлено, що у хворих на Q-інфаркт міокарда у гострому періоді виникають порушення систолічної функції лівого шлуночка та формується діастолічна дисфункція лівого та правого шлуночків серця. Доведено, що раннє включення еналаприлу до комплексного лікування хворих на Q-інфаркт міокарда попереджує процес патологічного ремоделювання серця. У разі застосування симвастатину у комплексній терапії хворих на Q-інфаркт міокарда спостерігається гіполіпідемічний та антиоксидантний ефекти, відзначається сприятлива дія на показники систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА308561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлов О.В. 
Формування соціальної зрілості студентів економічного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Михайлов ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему формування соціальної зрілості особистості студентів економічного профілю. Обгрунтовано зміст, структуру та з'ясовано ефективні умови формування даного психологічного новоутворення. Доведено, що соціальна зрілість студента - це якісний ступінь розвитку його особистості за умов конкретного соціального середовища, який забезпечує творче входження студента у різні види соціокультурної ситуації та сприяє його соціально-професійному зростанню. Відзначено, що поступовий розвиток соціальної зрілості особистості досягається завдяки відповідному поєднанню провідних видів діяльності на нових вікових етапах. Теоретично узагальнено й експериментально обгрунтовано рівні формування соціальної зрілості особистості студента-економіста. Встановлено найбільш ефективні види діяльності щодо формування соціальної зрілості студентів економічного профілю у позанавчальній діяльності, у процесі активізації їх професійної зорієнтованості та під час виробничої практики. За допомогою педагогічного експерименту підтверджено ефективність запропонованих умов формування соціальної зрілості студентів економічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)р3 + Ч481.350.0
Шифр НБУВ: РА312611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Михайлов Ю.О. 
Наукові засади і технологія водозберігаючого превентивного управління водокористуванням на зрошувальних системах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / Ю.О. Михайлов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — К., 2001. — 31 с. — укp.

За результатами теоретичного узагальнення та нового вирішення проблеми раціонального управління використанням води на зрошувальних системах України експериментально доведено стохастичну природу явищ, пов'язаних з формуванням водного балансу території за умов зрошення, споживанням води та її стоку. Запропоновано новий метод та технологію управління водокористуванням на зрошувальних системах, як процесом стохастичної природи, включаючи імовірний прогноз, планування, реалізацію та контроль з наступним корегуванням плану. Обгрунтовано оптимальну структуру водоспоживання та водного балансу під час зрошення на засадах нормування групової водопотреби-нетто сільськогосподарських культур, технологічних втрат зрошувальної води, водовідведення, сумарного водонадходження на зрошувані землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.8 + П060.314
Шифр НБУВ: РА314033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Михайловський В.В. 
Стимульовані опроміненням нестійкості та фазові перетворення в бінарних кристалах та одновимірних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Михайловський ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження нестійкостей, які виникають у результаті ядерного опромінення впорядкованих бінарних сплавів і бінарних напівпровідників. Теоретично передбачено виникнення часових і просторових нестійкостей однорідного стаціонарного розподілу дефектів. Причиною часових нестійкостей є накопичення та самовідпал антиструктурних дефектів. Такі нестійкості призводять до виникнення автоколивань температури та концентрацій дефектів. Просторові нестійкості виникають як наслідок взаємодії дефектів і призводять до просторових осциляцій концентрацій антиструктурних дефектів (осциляцій складу сплаву). Наведено результати досліджень стимульованих світлом фазових переходів у одновимірних системах. Для опису системи використано метод молекулярної динаміки. Побудовано область існування фотостимульованих фазових переходів і знайдено якісно новий механізм їх розвитку. Показано, що на початковому етапі межа поділу фаз рухається з прискоренням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1 + В378.22
Шифр НБУВ: РА312988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайловська Г.О. 
Теорія і практика формування комунікативно-мовленнєвих умінь в учнів 5 - 9 класів у процесі вивчення російської мови: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / Г.О. Михайловська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 36 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання формування комунікативно-мовленнєвих умінь у процесі вивчення російської мови. Розвинуто новий напрям, який базується на концепції комунікативної спрямованості у процесі навчання мови. Охарактеризовано систему формування комунікативно-мовленнєвих умінь в учнів 5 - 9 класів шкіл з російською мовою навчання, високу ефективність якої обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Результати дослідження використано під час проектування програм з російської мови для шкіл з російською мовою викладання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-912.33
Шифр НБУВ: РА314179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Михайлова Л.М. 
Виховання естетичної культури старшокласників (на матеріалі творів світового мистецтва): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.М. Михайлова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання естетичної культури старшокласників у межах інтегрованого курсу "Художня культура світу" з використанням культурологічного аналізу художніх творів. Основними аспектами культурологічного аналізу названо: культурно-історичний, діалогічний, визначення місця твору у світовому культурному просторі. Обгрунтовано критерії сформованості естетичної культури старшокласників (емоційний, інтелектуальний, мотиваційно-діяльнісний, комунікативний), їх показники та рівні вихованості естетичної культури. Запропоновано методику виховання естетичної культури старшокласників. Експериментально перевірено її можливості та доведено ефективність у вирішенні проблем естетичного виховання школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.2
Шифр НБУВ: РА313750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Михайлов О.Б. 
Динаміка геморагічних осередків у хворих на мозковий інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Михайлов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-функціональні особливості первинних внутрішньомозкових крововиливів у хворих на геморагічний інсульт (ГІ) з метою встановлення особливостей патогенезу та патоморфогенезу з розробкою прогностичних критеріїв, удосконаленням діагностичних і лікувальних схем. На підставі динамічного клініко-параклінічного, біохімічного та клініко-нейровізуалізаційного дослідження встановлено неоднозначну спрямованість патобіохімічних і структурно-функціональних зрушень. У хворих з позитивним перебігом захворювання спостерігається повне клінічне та структурне відновлення на 20 - 21-у добу захворювання. При цьому патобіохімічні зміни характеризувалися розвитком синдрому гіперкоагуляції гострого періоду, активною елімінацією продуктів гемолізу з тканин мозку з появою пікоподібної гіпербілірубінемії некон'югованого типу, зміною ліпідного обміну (мінімальної атерогенної спрямованості) та підвищенням антиатеросклеротичних фракцій, активацією ліпідної пероксидації, що у межах компенсації є компенсаторно-пристосувальною реакцією загальнозапального типу, що підтверджується достовірними кореляційними зв'язками зі зміною абсолютного числа поліморфноядерних лейкоцитів. Створено діагностично-прогностичну систему ГІ, виявлено маркерні ознаки дисметаболізму й обгрунтовано принципи патогенетичного лікування, спрямованого на стабілізацію в системі гемостазу, прискорення елімінації продуктів гемолізу з тканин мозку, модулювання ліпідної пероксидації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3
Шифр НБУВ: РА316033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Михайлова Т.В. 
Семантичні відношення в українській науково-технічній термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Михайлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено семантичні відношення в українській науково-технічній термінології (УНТТ) на матеріалі словників, виданих у 90-ті рр. XX - на початку XXI ст. Уточнено деякі загальнолінгвістичні поняття ("семантика терміна", "полісемічні відношення", "синонімічні відношення", "антонімічні відношення", "омонімія у термінології"). Вперше у вітчизняному мовознавстві семантичні відношення в УНТТ на сучасному етапі досліджено у порівнянні з такими ж відношеннями у загальновживаній мові. Уведено до наукового обігу поняття "омонімічна група у термінології", "термінологічне синонімічне об'єднання", "термінологічна антонімічна пара". Описано регулярні моделі термінологічної багатозначності, подано структурно-семантичну характеристику термінів полісемантів, омонімічних груп, синонімічних об'єднань, антонімічних пар на матеріалі науково-технічної термінології. Виявлено співвідношення семантичних розрядів і полісемії, омонімії, синонімії та анатомії в УНТТ. Проаналізовано особливості відображення семантичних відношень між українськими науково-технічними термінами у термінологічних і загальномовних словниках 90-х рр. XX - початку XXI ст. різного типу. Наведено рекомендації щодо подальшого зменшення кількості полісемічних і синонімічних термінів науково-технічної галузі знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Ж в4
Шифр НБУВ: РА319283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Михайлова Л.В. 
Еволюція директивних мовленнєвих актів в англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Михайлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На матеріалі англійської мови здійснено комплексний аналіз еволюції мовленнєвих актів (МА) директива як багатоаспектної системи. Уточнено прагматичний статус МА директива, з використанням системно-діяльнісних принципів встановлено критерії його диференціації від інших типів МА, зокрема ін'юктивів і реквестивів, прямих і непрямих (експіцитніх та імпліцитніх), простих (моно- та поліілокутівних) і складних. Визначено діахронічний інваріант і варіанти системи МА директива, закономірності та тенденції їх історичного варіювання в англійській мові XVI - XX ст. Досліджено прагматичне поле спонукання, описано історичне варіювання його конституентів. За результатами аналізу реалізації принципа ввічливості у спонукальному дискурсі виявлено набір стратегій ввічливості, реалізований МА директивами, простежено його історичне варіювання в даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-0
Шифр НБУВ: РА319215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Михайлова Л.І. 
Застосування каталітичних індикаторних реакцій комплексоутворення для визначення деяких оксигенвмісних аніонів у функціональних матеріалах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.І. Михайлова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено умови каталітичного визначення карбонат- і фосфат-іонів за реакціями комплексоутворення Al(III) із трифенілметановим барвником ксиленоловим оранжевим і Co(III) із похідним нітрозо-нафтолу - нітрозо-R-сіллю - відповідно в оптичних і сцинтиляційних монокристалах і сировині для їх вирощування. Вивчено вплив концентрації компонентів на швидкість каталітичних індекаторних реакції та установлено оптимальні умови визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що участь поверхнево-активних речовин у процесах хелатоутворення впливає на їх кінетику. Дане явище використано для підвищення чутливості визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що дані реакції можна використовувати для одночасного визначення двох аніонів-каталізаторів без застосування попереднього розділення та маскування. Запропоновано алгоритм обробки результатів багатокомпонентного каталітичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г441.112 +
Шифр НБУВ: РА325058

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Михайловський О.В. 
Розвиток і становлення топографії структур яремних венозних кутів у ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Михайловський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено топографо-анатомічні особливості структур яремних венозних кутів на різних стадіях пренатального періоду розвитку та у новонароджених людини. Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання актуальної задачі щодо хронологічної послідовності розвитку, формоутворення та становлення венозних кутів шиї та лімфовенозних сполучень у ранньому періоді онтогенезу людини, які мають науково-практичне значення. Простежено динаміку ембріотопографії венозних кутів упродовж даного онтогенезу людини та встановлено зміни взаємовідношень яремних і підключичних вен, що їх формують, із суміжними анатомічними структурами в передплодів, плодів і новонароджених. Доповнено та розширено дані літератури стосовно часу, місця та джерела закладки венозних кутів, шийних відділів правої лімфатичної та грудної проток. Визначено терміни уповільненого та прискореного росту складових венозних кутів шиї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*692.132*33 +
Шифр НБУВ: РА325108

Рубрики:

      
17.

Михайлова О.О. 
Шизофренія з епілептичною схильністю (клінічні, соціальні та генетичні аспекти): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Михайлова ; Укр. наук.-дослід. ін-т соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на шизофренію з епілептичною схильністю підвищена частота спадкоємної обтяженості епілепсією та епілептоїдних включень у преморбіді, несприятливий перебіг психозу, а також збільшена частота правопорушень і аутоагресивних дій. Зауважено, що відзначені характеристики виявлялися частіше в хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, що скоїли небезпечні дії, у порівнянні з хворими на шизофренію, що таких дій не скоїли. У хворих на шизофренію з епілептичною схильністю, які скоювали суспільно небезпечні дії, в порівняні з такими, які їх не скоювали, в преморбіді переважали шизоепілептоідні та епілептоідні типи акцентуацій особистості. Захворювання в них проявлялось у більш ранньому віці, переважав безперервний перебіг, спостерігались низькі показники освіти та сімейного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-3 +
Шифр НБУВ: РА325214

Рубрики:

      
18.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Михайлова І.В. 
Адсорбція катіонних поверхнево-активних речовин і білків та її вплив на стабільність суспензій високодисперсного кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.В. Михайлова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Експериментально встановлено, що заповнення поверхні кремнезему молекулами катіонних поверхнево-активних речовин (КПАР) - моно- та біс-четвертинних амонієвих сполук - відбувається одночасно на поверхневих центрах двох типів (заряджених і нейтральних), що відповідає моношаровій моделі адсорбції. Визначено, що порушення агрегативної стійкості суспензій високодисперсного кремнезему відбувається через нейтралізацію негативного заряду поверхні та в результаті флокулюючої дії КПАР. Показано, що адсорбція КПАР на високодисперсному кремнеземі може супроводжуватися агрегуванням молекул на поверхні, що призводить до зростання швидкості флокуляції суспензій. Досліджено закономірності флокуляції суспензій високодисперсного кремнезему в присутності деяких альбумінів, гемоглобіну людини та желатину та встановлено, що в присутності білків стабільність даних суспензій в цілому описується в межах електростатичного механізму. За умов незначних заповнень поверхні та у разі pH, близьких до ізоелектричної точки кремнезему, концентраційні залежності швидкості флокуляції суспензій максимальні: із збільшенням адсорбції білків одночасно з флокуляцією відбувається руйнування агрегатів частинок кремнезему, присутніх у суспензіях за невисоких pH. Визначено, що характер флокулюючої дії сироваткових альбумінів залежить від способу їх одержання. Зауважено щодо наявності домішок ліпідів, яка обумовлює збільшення адсорбції білків і призводить до зростання швидкості флокуляції, особливо у разі високих pH за умов електростатичного відштовхування від поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА324641

Рубрики:

      
20.

Михайлова Л.І. 
Формування та розвиток трудових ресурсів як складової капіталу АПК: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Л.І. Михайлова ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2004. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено рівень кадрового забезпечення АПК та розроблено його організаційно-методичний механізм. Виявлено вплив розвитку соціальної інфраструктури на формування та використання людського капіталу АПК, обгрунтовано взаємозв'язок розвитку людського та соціального капіталів у сільських регіонах, запропоновано систему управління соціальною сферою села. На основі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду доведено значення менеджменту в ефективному управлінні людським капіталом АПК. Розроблено управлінську модель оптимальних орієнтацій керівників агроформувань. Визначено роль особистих селянських господарств у формуванні людського капіталу АПК за умов різних рівнів інституційного розвитку економіки. Запропоновано модель стратегічного управління людським капіталом, встановлено вплив рівня освіченості кадрів на продуктивність праці, обгрунтовано необхідність інвестування в людський капітал як фактор економічного зростання АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА331286

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського