Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (246)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=МОСКАЛЮК$<.>+<.>A=ИННА$<.>+<.>A=ВИКТОРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Москалюк К.Л. 
Аналіз рельєфу Подільських Товтр для оптимізації природокористування: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / К.Л. Москалюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу структурно-денудаційного рельєфу, утвореного внаслідок відпрепарування рифогенних споруд, розроблено рекомендації щодо оптимізації природокористування у межах Подільських Товтр. Проаналізовано розвиток уявлень про геологічну та геоморфологічну будову Товтр. За детальністю та тематикою виділено чотири періоди їх досліджень. Уточнено поширення викопних органогенних побудов на території Подільської структурно-денудаційної височини. Визначено морфологічні та морфогенетичні особливості головного пасма, основою якого є відпрепарований денудацією пізньобаденський бар'єрний риф, та бічних товтр, сформованих біогермами раннього сармату. Встановлено основні типи структурно-денудаційного рельєфу Товтр. Проведено геоморфологічну регіоналізацію Товтр та виділено у їх межах три підрайони, а саме: Збаразький, Медоборський, Кам'янець-Подільський і десять мікрорайонв, які відрізняються особливостями морфографії та морфмометрії рельєфу головного пасма та бічних Товтр. Визначено територіальну структуру та зміни природокористування у межах Товтр протягом XIX - XXI ст. Запропоновано заходи щодо оптимізацї природокористування у межах виділених геоморфологічних підрайонів Подільських Товтр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР3)3 +
Шифр НБУВ: РА364482

Рубрики:

      
2.

Москалюк Н.В. 
Англійські віддієслівні іменники і відменникові дієслова: система і функціонування (на матеріалі газетних текстів): автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Москалюк ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено системні та функціональні характеристики англійських віддієслівних іменників (ВІ), а також відіменникові дієслова (ВД). Зазначено, що існує залежність між частотою ВІ та ВД і поширеністю моделей. Доведено, що кількість реалізованих ядерних моделей ВІ та ВД залежить не від словотвірної групи ВІ та ВД, а від її частоти. Визначено діагностуючі лексико-семантичні групи (ЛСГ) ВІ, які характерні для певного словотвірного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-212.5 +
Шифр НБУВ: РА370860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Москалюк В.Д. 
Вплив деяких інфекцій дихальних шляхів на серцево-судинну систему та можливості медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на дифтерію, ангіни, кір, інфекційний мононуклоез та епідемічний паротит у період загострення та одужання. Встановлено, що вказані захворювання супроводжуються змінами функцій серцево-судинної системи з розвитком міокардиту в 39,5 % хворих на дифтерію, 5,7 % - на ангіни, 5,4 % - на кір, 5,0 % - на інфекційний мононуклеоз (загальна кількість хворих становила 211 осіб). Запропопоновано комплексне застосування базисної терапії, рибоксину, тіотриазоліну й ацебутололу у випадку появи міокардиту, що сприяло швидшій нормалізації функції серцево-судинної системи, усуненню порушень реполяризації, метаболізму міокарда, ритму та провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3 + Р410-37
Шифр НБУВ: РА312484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Москалюк Н.П. 
Державна інвестиційна політика в умовах стабілізації національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Москалюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання формування державної інвестиційної політики і вдосконалення механізму її реалізації за умов стабілізації національної економіки. Розкрито роль державного регулювання інвестиційної діяльності та його інструментів. Проведено грунтовний аналіз сучасного стану інвестиційної діяльності і на його підставі виявлено внутрішні та зовнішні джерела інвестиційних ресурсів національної економіки та висвітлено основні результати інвестиційної діяльності в Україні. Визначено основні напрями вдосконалення державної інвестиційної політики та розроблено ряд пропозицій щодо покращання механізму податкової, амортизаційної та грошово-кредитної політики, які посилять інвестування економіки за умов стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-18
Шифр НБУВ: РА320314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Москалюк В.Ю. 
Дитячий будинок сімейного типу як форма улаштування дітей, позбавлених батьківського піклування (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Ю. Москалюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито цивільно-правові засади діяльності дитячого будинку сімейного типу та проаналізовано його роль у системі форм улаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Висвітлено майнові та особисті немайнові правовідносини за участю суб'єктів дитячого будинку сімейного типу. Наведено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства проектів норм Сімейного кодексу України та Положення про дитячий будинок сімейного типу, які сприятимуть удосконаленню правового регулювання діяльності дитячого будинку сімейного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)011.211.1 + Ч494(4УКР)719.2 +
Шифр НБУВ: РА329555

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Москалюк А.О. 
Електрична активність та постсинаптичні струми нейронів культури гіпокампу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.О. Москалюк ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено типи електричної активності гальмівних і збуджувальних нейронів у культурі гіпокампу, кінетичних характеристик постсинаптичних струмів, спричинених різними типами електричної активності пресинаптичних нейронів. З'ясовано наявність і локалізацію різних типів потенціалзалежних калієвих каналів, які забезпечують здатність нейрона генерувати серії потенціалів з різною частотою, а також наявність модулювальних білків у нейронах з різними типами електричної активності. З використанням культури з низькою щільністю нейронів розглянуто взаємодію окремих пар синаптично зв'язаних нервових клітин та виявлено взаємозв'язок кінетичних параметрів постсинаптичних струмів і специфічних характеристик пресинаптичних нейронів. Показано присутність у культурі двох груп гальмівних ГАМК-ергічних нейронів, які відрізняються за типом електричної активності. Установлено, що пресинаптична клітина не тільки зумовлює виникнення постсинаптичного струму, визначає його амплітудні характеристики, а також здатна деякою мірою впливати на його кінетику. Показано, що параметри серій потенціалів дії з низькою частотою відрізняються у гальмівних і збуджувальних нейронів. Зазначено, що ці нейрони експресують різні типи потенціалзалежних калієвих каналів, які забезпечують здатність нейрона генерувати серії потенціалів дії низькочастотно. У гальмівних і збуджувальних нейронів також відрізняються механізми, які зумовлюють здатність клітин генерувати потенціали дії з низькою частотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 + Е60*739.177.522
Шифр НБУВ: РА340307

Рубрики:

      
8.

Москалюк В.І. 
Епізоотологія, діагностика та профілактика пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.І. Москалюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено базові аспекти епізоотології пастерельозу в свинарських господарствах України. Проаналізовано епізоотичні показники: індекс епізоотичності, захворюваність, смертність, летальність, коефіцієнт вогнищевості. Встановлено ступінь впливу природно-кліматичних факторів на поширення захворювання в неблагополучних господарствах Полісся. Наведено результати досліджень біологічних властивостей виділених з патологічного матеріалу польових штамів Pasteurella multocida на фоні гострої та хронічної форм інфекції. Досліджено резистентність культур збудника до антибіотиків. Здійснено серологічне типізування польових штамів пастерел за капсульним антигеном, внесено пропозиції до діючої інструкції щодо заходів профілактики пастерельозу сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9-1-6-8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Москалюк В.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування аерозольної інтерферонотерапії при гострих респіраторних вірусних інфекціях: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.13 / В.Д. Москалюк ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Здійснено клінічну та патогенетичну оцінку ефективності використання противірусних та імунотропних засобів ("Лаферон", "Протефлаид"), надвисокочастотної (НВЧ) терапії під час проведення комплексного лікування хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) іншої етіології. Установлено позитивний вплив цих засобів на перебіг і закінчення хвороби в осіб молодого віку. Уперше у хворих на грип A, грип B, аденовірусну та респіраторно-синтиціальну хвороби, ГРВІ іншої етіології встановлено невідомі раніше закономірності впливу аерозольно ітерферонотерапії за доз 200 тис., 500 тис. і 1 млн МО 1 раз на день протягом 3-х діб, а також лаферонотерапії за дози 50 тис. МО за поєднання з протефлазидом, (який має противірусну та імунотропну дію), або НВЧ-терапією, (що сприяє підвищенню адаптаційних і захисних функцій організму, на клінічний перебіг, стан клітинної ланки імунітету, ендогенну інтоксикацію організму, функціональний стан серцево-судинної системи. За цього відбувається швидкий регрес тривалості гарячки, риніту, кашлю, нормалізація числа T лімфоцитів, CD3+, CD4+, CD8+, співвідношення CD4+/CD8+, нормалізація лейкоцитарного індексу інтоксикації, лімфоцитарного індексу й індексу зсуву лейкоцитів крові, швидке зникнення тахікардії, систолічного шуму, ослаблення серцевих тонів і нормалізація показників електрокардіограми (ітервалу QT вольтажу комплексу QRS, висоти зубця T, порушення ритму та провідності). Розроблено та патогенетично обгрунтовано схеми та способи лікування хворих на ГРВІ. Визначено оптимальні дози лаферону, тривалість і кратність сеансів НВЧ-терапії, що дозволить ефективніше впливати на певні ланки патогенезу хвороби, змешення частоти виникнення ускладнень, скорочення термінів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-5 +
Шифр НБУВ: РА349502

Рубрики:

      
10.

Москалюк І.В. 
Комплексна переробка яблук в консервовані продукти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / І.В. Москалюк ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 15 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему комплексної переробки яблук та розроблено технологію одержання пектинових речовин за методом лужного гідролізу зі свіжих яблучних вичавок та використання їх під час виробництва консервованої продукції: желе, повидла, начинки, напоїв. Виявлено оптимальні умови видалення пектинових речовин зі свіжих яблучних вичавок за методом лужного гідролізу, наведено математичні залежності проведення процесу екстракції, установлено вплив ступеня етерифікації пектинових речовин на їх комплексотвірну здатність. Розроблено технологію одержання драглеподібної продукції на основі високометоксильованого пектину з використанням пероксидази. Досліджено механізм процесу драглеутворення пектинових речовин за присутності пероксидази. Розроблено технологію одержання желе на основі високометоксильованого пектину за присутності пероксидази з низьким вмістом цукру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л848 + Л961.91 +
Шифр НБУВ: РА326272

Рубрики:

      
11.

Москалюк О. В. 
Механізм подолання змістовних і темпоральних колізій норм права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Москалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено темпоральні та змістові колізії норм права, співвідношення колізій норм права з іншими юридичними явищами, механізм їх подолання. Встановлено правову природу колізійних принципів, визначено їх співвідношення з колізійними нормами, принципами права. Проаналізовано судову практику, пов'язану з подоланням колізій норм права. Визначено співвідношення змістового та темпорального принципів подолання колізій норм права. Розглянуто особливості подолання темпоральних колізій, обумовлених продовжуваним характером правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х930.9
Шифр НБУВ: РА381695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Москалюк А.В. 
Оствальдівське дозрівання в сплавах і гетероструктурах в умовах змішаної дифузії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Москалюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розраховано функцію розподілу за розмірами, за умови, що дислокації закріплені на поверхні частинок, а масоперенос між ними здійснюється за рахунок змішаної дислокаційно-матричної дифузії. Розраховано функцію розподілу за розмірами для випадку, коли дислокації перерізають частинки. Розраховано швидкість росту та функцію розподілу острівців за розмірами у напівпровідникових гетеросистемах за умов змішаної дислокаційно-поверхневої дифузії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + К204.3 +
Шифр НБУВ: РА353011

Рубрики:

      
13.

Москалюк В.М. 
Проблема мови в естетичному світі українства: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / В.М. Москалюк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено феномен національної мови у його нерозривному зв'язку з естетичною свідомістю й естетичним світом нації. Запроваджено новий напрямок української естетики. Розглянуто мову як об'єкт і формотворчу категорію процесу естетичного пізнання навколишнього світу, як ядро національної культури. Розглянуто мову як ціннісний генотип українства, під яким розуміємо зосередження у ній ціннісно-смислового ядра національної культури. Досліджено естетичну сутність мови, яка інтерпретується як ціннісний генотип українства та містить поняттєвий, образний та ціннісний компоненти. Обгрунтовано взаємозв'язок мови й естетичної свідомості, який позначається як інтенціональний центр кола, котрим окреслюється національний естетичний світ. Розкрито проблему мовного соціокоду, який розуміємо як заданість мовної форми естетичного буття національної спільноти. Доведено, що деформація мовного простору призводить до кризи естетичної свідомості нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.17 + Ш100.30
Шифр НБУВ: РА373707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Москалюк Л. В. 
Реалізація мотиваційного компонента контролю англомовної лексичної компетенції молодших школярів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Л. В. Москалюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 25 с. — укp.

Розроблено методику формування мотивації молодших школярів до виконання контрольних завдань. Розкрито поняття мотив, мотивація, виявлено шляхи формування контрольної дії у розумовій діяльності людини, досліджено теоретичні основи формування мотивації до виконання контрольних завдань. Зазначено, що формування лексичної компетенції включає презентацію школярам знань лексичних одиниць (ознайомлення з ними) та формування лексичних навичок (автоматизація дій з ними). Доведено, що для того, щоб контроль став мотивованим, необхідно підпорядкувати його змістовий і процесуальний компоненти мотиваційному; планомірно перевіряти рівні запам'ятовування школярами знань лексичних одиниць та сформованості їх лексичних навичок; поступово зменшувати вплив деструктивних факторів навчального процесу, стимулювати контролюючу діяльність молодших школярів. Розроблено контрольні завдання для виявлення рівня сформованості лексичної компетенції в учнів початкової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-911.33
Шифр НБУВ: РА376353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Москалюк М.М. 
Розвиток харчової промисловості на Правобережній Україні (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Москалюк ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено розвиток харчової промисловості на Правобережній Україні у другій половині XIX - на початку XX ст., процес капіталізації харчової промисловості, проаналізовано динаміку її розвитку. Вивчено роль і місце харчової промисловості в економіці регіону, а також в цілому країни. Досліджено розвиток сировинної бази та розкрито процес формування кадрів й умови їх праці у даній промисловості. Проаналізовано основні чинники, які впливали на ринок харчової промисловості та особливості його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 +
Шифр НБУВ: РА336291

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Москалюк Б. І. 
Сучасний стан популяцій високогірних видів роду Gentiana L. та наукові основи їх охорони в українських Карпатах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Б. І. Москалюк ; Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка, НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплексно популяційно-біологічне дослідження п'яти високогірних видів роду Gentiana в Українських Карпатах. Уточнено хронологію й еколого-фітоценотичні особливості видів; складено карти ареалів і списки місцезростань даних видів. Розглянуто у двох модельних видів G. lutea та G. punctata особливості онтоморфогенезу, з аналізом чотирьох періодів та десяти вікових станів. Проведено дослідження вікової структури популяцій й їх насінної продуктивності. Досліджено варіабельність суттєвих морфологічних ознак усіх видів, G. lutea, G. punctata, G. laciniata, G. acaulis, G. verna. З'ясовано особливості культивування G. lutea. Встановлено причини скорочення ареалів і розроблено наукові основи охорони генофонду популяцій високогірних видів роду Gentiana в Українських Карпатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.11gen*804(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА371295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Москалюк М.Ф. 
Український християнсько-суспільний рух у Галичині (1920-1939 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Ф. Москалюк ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена історико-політологічному дослідженню діяльності українських клерикальних об'єднань - складових структур християнсько-суспільного руху Галичини у міжвоєнний період. Встановлено, що політико-орієнтаційні та релігійні відмінності у клерикальних колах спричинили їх поляризацію в рамках орієнтальної (східної) та окцидентальної (західної) течій. Розмежовані католицькі партії та організації різнилися неоднаковим впливом на суспільно-політичне життя краю, виступали, з одного боку, репрезентантами ідеї автономії Галичини і з другого - національної консолідації українців з метою побудови соборної суверенної Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)613/614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Москалюк О.І. 
Формування професійної спрямованості у майбутніх соціальних педагогів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.І. Москалюк ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "професійна спрямованість" соціального педагога, визначено її місце та роль в системі особистісних та професійно-важливих якостей фахівця. Вперше обгрунтовано педагогічні умови формування професійної спрямованості у студентів спеціальності "Соціальна педагогіка". Зокрема, обгрунтовано необхідність забезпечення орієнтації навчального процесу на професійну діяльність, використання форм і методів її активного моделювання, а також пошукових завдань щодо розв'язання актуальних проблем у роботі соціального педагога, створення сприятливої емоційної атмосфери для активного професійного самовираження. Встановлено показники професійної спрямованості соціального педагога, якими є: співвідношення мотиваційних компонентів вибору професії, ступінь особистісної готовності, зіставлення соціальних і пізнавальних мотивів навчання. Визначено рівні сформованості професійної спрямованості соціального педагога. Уточнено її структуру та наведено характеристику нормативно-оціночного, мотиваційно-стимулюючого та практично-дієвого компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р + Ю941.1-723 + С4 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Москалюк В.М. 
Формування творчої активності студентів у навчально-виховному процесі коледжу культури та мистецтв: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.М. Москалюк ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням управління процесом формування творчої активності майбутніх режисерів. Розроблена структура і зміст управлінської діяльності, спрямованої на створення цілісного комплексу умов, які необхідні для забезпечення процесу формування творчої активності майбутніх режисерів: педагогічних, психологічних та організаційних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.75р(4УКР)3 + Ч481.220

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Москалюк О. Є. 
Удосконалення технології м'ясопродуктів лікувально-профілактичного призначення / О. Є. Москалюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці м'ясопродуктів лікувально-профілактичного призначення з використанням грибної сировини та фітокомплексу пророщених зерен злакових культур «CHOICE».Науково обґрунтовано та експериментально підтверджено доцільність використання грибної сировини і фітокомплексу злакових культур для фортифікації вітамінного та мінерального складу, що в результаті приведе до підвищення функціональних властивостей м'ясних продуктів лікувально-профілактичного призначення.Проведено дослідження якості та безпечності, хімічного складу та протекторних властивостей грибної сировини. Розроблено методики комплексного її перероблення та удосконалено технологічні параметри обробки перед використанням у виробництві м'ясних продуктів. Досліджено функціонально-технологічні властивості грибної сировини і фітокомплексу «CHOICE», їх сумісності із м'ясною сировиною та вплив на процеси структуроутворення у модельних фаршевих системах. Розроблено рецептури паштетів із заміною м'ясної сировини на гриби гливи в кількості 15 % – паштет «Грибний», культивовану біомасу гливи Pleurotus ostreatus – 3 %, – паштет «Особливий» і паштет з фітокомплексом «СНОІСЕ» – 15 %, досліджено їх харчову і біологічну цінність та жирокислотний склад. За результатами дослідження вмісту макро- і мікроелементів в паштетах встановлено збільшення масової частки мінерального залишку, що є цілком закономірним. У паштеті «Грибний» вміст міді склав 0,24 мг/100г, а в паштеті з фітокомплексом «CHOICE» вміст магнію – 5,5 мг/100г, що буде додатковим джерелом добової потреби організму в цих мікроелементах. Біологічна цінність білків паштету з фітокомплексом «СНОІСЕ» на 8,8 %, а «Грибного» – на 5,4 % більша у порівнянні з контрольним зразком. Найнижче значення коефіцієнта зіставленої надлишковості амінокислотного складу білків паштету з фітокомплексом «СНОІСЕ» – 4,8, що характеризує продукт з кращою збалансованістю незамінних амінокислот. За хімічним складом та біологічною цінністю розроблені паштети відповідають сучасним положенням фізіології харчування.Встановлено, за ступенем перетравлюваності в середовищах in vitro (на тест-організмах Tetrachymena pyriformis), що паштет «Грибний» на 3,5 %, а паштет з фітокомплексом «CHOICE» на 2,1 % мають більшу відносну біологічну цінність у порівнянні з контрольним зразком. Результати проведених досліджень у ДУ «Інститут геронтології ім. Д.Ф.Чеботарьова НАМН України» показали, що розроблені паштети з грибною сировиною можуть бути використані для корекції метаболічних розладів, ліпідного обміну та харчової профілактики дефіциту вітаміну В12. За час обстеження встановлено, що вживання паштет, сприятиме додатковому надходженню вітаміну В12 та підвищенню його вмісту в крові на 8 – 22% та покращенню ліпідного обміну. Доведено соціальну значимість наукової розробки, яка полягає у створенні м'ясних продуктів лікувально-профілактичного призначення.^UThe dissertation is devoted to the development of medicinal and prophylactic meat products using mushroom raw materials and the phytocomplex of germinated grains of cereals “CHOICE”.It was scientifically substantiated and experimentally confirmed the expediency of using mushrooms (wild plants, industrial cultivation, cultivated biomass of ordinary oyster mushroom Pleurotus ostreatus) and phyto-complex of cereal crops “CHOICE” in the technologies of meat products of medical and prophylactic purposes.The study of quality and safety, chemical composition and protective properties of mushroom raw materials has conducted. The methods of its complex processing have been developed and the technological parameters of processing before use in the production of meat products have been improved. The functional and technological properties of mushroom raw materials and phyto-complex “CHOICE”, their compatibility with meat raw material and influence on processes of structure formation in model farshell systems have investigated.Formulations of pate were developed with the replacement of raw meat for oyster mushrooms in the amount of 15 % - “Hrybnyi” pate, of cultivated oyster mushroom biomass Pleurotus ostreatus – 3 % “Osoblyvyi” pate and pate with phyto-complex “CHOICE” – 15 %, their nutritional and biological value, their fatty acid composition have investigated. According to the results of the study of the content of macro-and microelements in the pate, an increase in the mass fraction of the mineral residue is quite natural. On the “Mushroom” pate the copper content was 0.24 mg / 100 g, and on pate with phyto-complex “CHOICE” the content of magnesium – 5,5 mg / 100 g, which will be an additional source of daily body needs in these microelements. The biological value of the protein of the pate with the phyto-complex “CHOICE” is 8,8 % higher than that of the “Osoblyvyi” pate and – 5,4 % of the pate “Hrybnyi”. The low value of the ratio of the associated redundancy in the amino acid composition of proteins of the pate from the phyto-complex “CHOICE” is 4.8, which characterizes the product with the best balance of essential amino acids. According to the chemical composition and biological value of the developed pates correspond to the current position of physiology nutrition.It was established, according to the degree of digestibility in vitro medium (on test organisms Tetrachymena pyriformis), that the “Mushroom” pate is 3.5 %, and pate with phyto-complex “CHOICE” have a higher relative biological value compared to control sample. The results of the research carried out at the D.F.Chebotarev State Institute of Gerontology NAMS of Ukraine showed that the developed mushroom raw pates can be used for correction of metabolic disorders, lipid metabolism and food prevention of vitamin B12 deficiency. During the time of the survey it was found that the use of the pate will contribute to the additional intake of vitamin B12 and an increase in its content in the blood by 8 – 22 % and the improvement of lipid metabolism.It was proved the importance of scientific development, which is the creation of meat products for therapeutic and prophylactic purposes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського