Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (296)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=МУЛЯР$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
3.

Муляр В.П. 
Засоби інформаційних технологій у вивченні питань квантової фізики в середній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.П. Муляр ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню системи навчальних комп'ютерних програм для вивчення квантової фізики в середній школі. Обгрунтовано доцільність формування основних понять квантової фізики з використанням можливостей комп'ютерної техніки. Сформульовано умови використання ЕОМ при вивченні квантової фізики. Розроблено і апробовано систему навчальних комп'ютерних моделей та інших педагогічних програмних засобів для вивчення квантової фізики в середній школі. Запропоновано систему дослідницьких лабораторних робіт, яка може бути рекомендована для використання при вивченні квантової фізики на рівнях B і C, а також на факультативних заняттях. Розроблено й експериментально апробовано методику використання комп'ютерних програм у навчальному процесі при вивченні квантової фізики, яка дозволяє активізувати мислення учнів, реалізувати дидактичні функції використовуваних програм і підвищити в цілому за рахунок цього ефективність вивчення розділу "Квантова фізика". Розроблено структуру технологічної карти уроку фізики, яка дозволяє реалізувати комплексний підхід до використання різних видів наочності і засобів навчання, оптимізувати навчальний процес при вивченні квантової фізики в середній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21-366,022

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
6.

Муляр С.П. 
Колористична семантика в структурі російського художнього тексту (мова поезії 70 - 80-х рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / С.П. Муляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

З'ясовано функції колористичної лексики у прямому та метаферичному значеннях. Вивчено символічні ускладнення колористичних лексем у поетичному тексті. Виявлено характер оказіонального вживання кольоропозначень. Розкрито особливості функціонування колористичної лексики у складі порівняльних конструкцій (колір як основа і засіб для порівняння). Проаналізовано кольоропозначення як засіб створення антонімічних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.5 + Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА324250

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Муляр І. В. 
Методика пошуку і аналізу інформації для діагностування обчислювальних пристроїв систем військового призначення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. В. Муляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано моделі подання, пошуку інформації та генерації стратегій пошуку та навігаційних маршрутів, які включають засоби формалізації предметних знань і навігації в гіперсередовищі, а також їх відповідність ознакам об'єкту діагностування, з метою вибору такого інформаційного забезпечення, яке є достатнім для реалізації процесу діагностування обчислювальних пристроїв систем військового призначення. Удосконалено метод пошуку й аналізу інформації для діагностування обчислювальних пристроїв, суть якого полягає у пошуку інформації, що відповідає опису об'єкту діагностування та ознакам, що визначають повноту та точність діагностичної інформації. Запропонована методика пошуку й аналізу інформації дозволяє підвищити оперативність процесу діагностування. Розроблено двоконтурну архітектуру інформаційного забезпечення автоматизованої системи діагностування обчислювальних пристроїв систем військового призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц925 в + З97-07
Шифр НБУВ: РА379519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Муляр Н. М. 
Морально-етичне виховання в українській сім'ї (друга половина XIX - початок XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Муляр ; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. — Дрогобич, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито передумови становлення та розвитку української сім'ї, досліджено процес формування цінностей морально-етичного виховання другої половини XIX - початку XX ст. Визначено роль співпраці сім'ї, школи та церкви у процесі формування морально-етичної культури особистості. Проаналізовано практику виховання морально-етичних цінностей дітей та молоді в українській сім'ї означеного століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.352 + Ч493(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА375027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мулярчук О. І. 
Оптимізація елементів технології вирощування пізньостиглих сортів капусти білоголової в умовах південно-західної частини Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. І. Мулярчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати досліджень розвитку асиміляційної поверхні, поглинання та використання ФАР, динаміки нагромадження сухої речовини, ефективності ФП і ЧПФ. Досліджено особливості формування врожаю пізньостиглих сортів капусти білоголової, внесено мінеральні добрива на програмований урожай і застосовано краплинне зрошення. Оптимальним варіантом технології є вирощування пізньостиглих сортів капусти білоголової Харківська зимова, Українська осінь й Яна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4
Шифр НБУВ: РА372977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
13.

Муляр В.І. 
Проблема становлення особистості в системі "індивід-суспільство" (філософсько-культурологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / В.І. Муляр ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 30 с. — укp.

Дисертацію присвячено філософсько-культурологічному аналізу проблеми становлення особистості в системі "індивід-суспільство". Розроблена цілісна концепція становлення особистості в органічному взаємозв'язку в ньому індивідуальності особистості, її самореалізації та смисложиттєвих засад в системі "індивід-суспільство". Встановлено, що становлення особистості є вузловим елементом її життєдіяльності, а тому фундаментальною проблемою соціально-філософського знання. Дана характеристика методологічних засад взаємовідносин "індивід-суспільство" в соціальній філософії, основних принципів становлення особистості, його головних соціальних детермінант. Досліджено становлення особистості в умовах сучасних цивілізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

      
14.

Мулярчук В.М. 
Розвиток концентрації і спеціалізації підприємств роздрібної торгівлі на сільському ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Мулярчук ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та особливості процесів концентрації та спеціалізації роздрібної торгівлі у сільській місцевості. Доведено їх взаємозв'язок і взаємообумовленість, обгрунтовано засади та виявлено домінуючі тенденції розвитку концентрації та спеціалізації торгівлі у ринковому середовищі. Розроблено нормативну базу оптимального територіального розміщення об'єктів торгівлі, обгрунтовано підходи щодо диференціації діяльності роздрібних підприємств та їх спеціалізації. З урахуванням особливостей сільського укладу життя та специфіки сільської поселенської структури розроблено моделі спеціалізації роздрібної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-43 + У9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА362285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Муляр А.М. 
Сільське населення Правобережної України кінця ХVІІ - початку ХVІІІ ст.: чисельність, станова стратифікація та економічне становище: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Муляр ; НАН України; Ін-т історії України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено чисельність, станову стратифікацію та економічне становище сільського населення Правобережної України в кінці ХVII - на початку ХVIII ст. З'ясовано чисельність жителів села у Брацлавському, Волинському, Київському та Подільському воєводствах. Визначено напрями та роль міграційних процесів на території регіону. Встановлено основні причини переселення різних категорій населення: наявність широких просторів розорених земель, бажання знайти кращі умови життя та вільного господарювання. У процесі дослідження визначено форми примусу, види повинностей та податків у різних воєводствах Правобережжя. З'ясовано роль селян у відбудові фільваркового господарства. Показано вплив міжусобиць феодалів, свавілля військових підрозділів і татарських нападів на становище населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА312055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Муляр О.А. 
Соціально-економічні аспекти реформування колективних сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Муляр ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У роботі здійснено узагальнення досвіду проведення аграрних реформ в країнах Центральної і Східної Європи, проаналізовано законодавчу базу аграрної реформи в Україні, досліджено процес реформування колективних сільськогосподарських підприємств та його соціальні наслідки. Метою дослідження є розробка перспективних напрямків реорганізації сільськогосподарських підприємств, насамперед, з позицій реалізації інтересів селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Муляр П.М. 
Стиль твору і виконавської інтерпретації в аспекті взаємодії класичного та акласичного у фортепіанному мистецтві: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / П.М. Муляр ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Висвітлено стилістичні критерії виконавської діяльності, які визначаються певними стереотипами двоїстих структур. Останні очевидні у прамисленнєвій "дипластії" (за Б. Поршнєвим), а також в архаїчній дихотомії, які зумовили базисність для міфології та філософії Стародавності, актуалізованих у науковій і художній творчості двоїстих сполучень полярних якостей в XX ст. Наявність двоїчності у психологічній доцільності функціонування вищої нервової діяльності у спеціалізаціях право- та лівопівкульних систем головного мозку пояснює відзначений істориками та культурологами ритм змінності розумових орієнтацій (зокрема, у художній стилістиці епох) і відповідно - фазових послідовностей класичного - акласичного типів. У цьому контексті емпірично прийнято поділ виконавських стилів в антитезах "класичного - акласичного ("романтичного")" має як підоснову багатий культурний досвід і виводимість розумових стереотипів художньої діяльності з міфологічно-філософських підстав творчості. На підставі аналізу творів Л. ван Бетховена, Ф. Шопена, С.В. Рахманінова показано, що функцію "класичного" у них можуть виконувати барочно-класичні (Л. ван Бетховен), класичні-бідермейеровські (Ф. Шопен), романтичні (С.В. Рахманінов) стильові ознаки. Відповідно, у виконавських підходах виявлено акцентовані зазначені базисні для авторів або авторські - стильові якості ("передромантизм" - класицизм у грі творів Л. ван Бетховена, помірний - "шалений" романтизм, символізм, неокласицизм - академічний романтизм під час виконання творів Ф. Шопена, романтизм - неокласицизм у поданні творів С.В. Рахманінова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-712.5 +
Шифр НБУВ: РА364598

Рубрики:

      
19.

Муляр Т. С. 
Стратегічне управління підприємствами галузі хмелярства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. С. Муляр ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше обгрунтовано необхідність створення територіально-галузевого хмелярського кластера, що забезпечить поглиблення процесів горизонтальної та вертикальної інтеграції серед його учасників, сприятиме оптимізації використання виробничого, ресурсного й інвестиційного потенціалу галузі. Вдосконалено інтерпретацію сучасних характеристик поняття "стратегічне управління" й алгоритм формування та реалізації стратегії хмелярських підприємтв, що враховує особливості виробництва хмелю, а також проблеми ринкової адаптації галузі. Набули подальшого розвитку пропозиції щодо економіко-математичного моделювання оптимального видового співвідношення сортів хмелю, що є ключовим чинником підвищення якості хмелесировини, та розподілу між хмелярськими підприємствами коштів державної фінансової підтримки залежно від обсягів виробництва ними хмелепродукту й якості хмелесировини з обов'язковим фінансуванням поновлення та модернізації матеріально-технічної бази галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.58-21
Шифр НБУВ: РА380057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мулярчук Є. І. 
Покликання як філософсько-етичний феномен / Є. І. Мулярчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософських наукза спеціальністю 09.00.07 – етика. – Інститут філософії імені Г. С. СковородиНаціональної академії наук України. – Київ, 2020.У дисертації досліджено світоглядні джерела і умови формуванняуявлень про покликання людини у європейській культурі. Зокрема, розкритоособливості розуміння покликання в юдео-християнській традиції і всучасних доктринах християнських церков та проаналізовано чинникитрансформації і секуляризації ідеї покликання в історичному і соціальномуаспектах. Досліджуються концептуальні основи етики покликання уєвропейській філософії (Аристотель, М. Вебер, М. Гайдеґґер, Ф. Гатчесон,С. К'єркегор, М. Лютер, Е. Левінас, Ж.-Ж. Руссо та ін.), можливості і межіпоєднання онтології та етики в аналізі феномену покликання, взаємозв'язокпоняття покликання з поняттям блага, з ідеями гідності і моральної автономіїособистості, ідентичності і автентичності існування, людяності,відповідальності, цілісності людського життя.^UA Dissertation for the Degree of Doctor of Philosophical Sciences inSpeciality 09.00.07 – Ethics. – H. Skovoroda Institute of Philosophy, the NationalAcademy of Sciences of Ukraine. – Kyiv, 2020.The dissertation presents a research of the following aspects: thereconstruction of the genesis of the idea of calling in the history of culture and theanalysis of the concepts of calling in religious and philosophical thought, thehermeneutic phenomenological analysis of the experience of calling, the analysis 27 of the main ethical problems in the realization of calling, the applied research ofthe importance of the factor of calling in the formation of values and motivationfor study and work of school and university students and teachers, the analysis ofthe possibilities of implementation of the factor of calling in educational practices.The study researches the main worldview sources and conditions of formingof the idea of calling in European culture. Therein the peculiarities ofunderstanding of calling in the Judaic-Christian tradition and in the contemporarydoctrines of Christian churches were explained. The analysis also reveals thefactors of transformation and secularization of the idea of calling in the historicaland social aspects. The research explicates the conceptual grounds of the ethics ofcalling in the European philosophy, namely in the works of Aristotle,М. Heidegger, F. Hutcheson, S. Kierkegaard, M. Luther, E. Levinas,J.-J. Rousseau, M. Weber and others. In the dissertation the author researches thepossibilities and the limits of combination of ontology and ethics in the analysis ofthe phenomenon of calling. The study explicates the relation between the notion ofcalling and the cultural meaning of personal, social and spiritual good as well asthe link of calling with the ideas of dignity, moral autonomy of a personality,identity and authenticity of existence, the ideas of humanism, responsibility andpurposeful life.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського