Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (467)Книжкові видання та компакт-диски (305)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=МУРАТ$<.>+<.>A=ПАВЕЛ$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Павелчак О.Б. 
Розробка конструкцій та обгрунтування параметрів очисників коренеплодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Б. Павелчак ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку процесів взаємодії цукрових буряків з робочими органами очисників, що дозволяє на більш високому науково-практичному рівні здійснювати вибір їх раціональних параметрів. На підставі аналізу взаємодії робочих органів з коренеплодами виявлено їх найбільш травмонебезпечні зони. Теоретично обгрунтовано раціональні параметри очисного транспорта з криволінійною траєкторією переміщення полотна, а також експериментально визначено його сепаруючу здатність. Встановлено залежності глибини пошкоджень тіла коренеплодів від їх маси, швидкості ударної взаємодії з робочим органом, а також форми сепаруючої поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152-35-12,022
Шифр НБУВ: РА311759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Павелків О.М. 
Виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.М. Павелків ; Ін-т проблем виховання АПН України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше виявлено та обгрунтовано педагогічні умови виховання у старшокласників інтересу до підприємницької діяльності у процесі оволодіння економічним розрахунком. Визначено показники, критерії та рівні вихованості у старшокласників даного особистісного утворення. Запропоновано форми та методи організації навчально-практичної діяльності старшокласників, які дозволяють моделювати підприємницьку діяльність у єдності її мотиваційно-ціннісної та змістовно-операційної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + У.р20 +
Шифр НБУВ: РА330394

Рубрики:

      
4.

Павелків Р.В. 
Розвиток моральної свідомості та самосвідомості в молодшому шкільному віці: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Р.В. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Систематизовано та узагальнено наукові підходи до вивчення суті та розвитку моральної регуляції. Висвітлено наукові надбання психологічної науки у сфері когнітивно-ціннісного й емоційного становлення моральності особистості. Поглиблено наукові уявлення про внутрішній план моральної діяльності особистості, структуру моральної свідомості та моральної самосвідомості, взаємозв'язок цих конструктів, їх інтелектуальний і прагматичний рівні існування. Вивчено вікові аспекти цих диспозиційних характеристик, розуміння дітьми центральних моральних принципів: обов'язку, справедливості, гуманізму, заступництва, цінності людського життя. Виявлено особливості їх функціонування у період молодшого шкільного віку. З'ясовано закономірності розвитку когнітивно-ціннісних та емоційних аспектів моральної свідомості та моральної самосвідомості протягом даного вікового періоду. Установлено рівні сформованості психічних передумов моральної поведінки. Розглянуто взаємозв'язок розвитку моральної свідомості й інтелектуального розвитку дітей. Проаналізовано перспективний шлях сприяння переходу моральних інстанцій у реальні форми моральної поведінки. Розроблено загальну схему розвивально-коригуючих впливів на моральну свідомість та самосвідомість дітей (на прикладі категорії заступництва) з метою інтенсифікації процесу присвоєння моральних категорій дітьми молодшого шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.328 + Ю983.402.1:Ю77 +
Шифр НБУВ: РА338079

Рубрики:

      
5.

Павелків В.Р. 
Психологічні засоби корекції міжособистісних стосунків у підлітків з агресивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Р. Павелків ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено емпіричне дослідження міжособистісних стосунків агресивних підлітків з однолітками та зроблено висновок, що агресія у підлітків великою мірою зумовлюється системою порушених стосунків, які мають прояв у несприятливому статусі підлітка у середовищі однолітків, незадоволеності стосунками, відсутності взаємності, низькій усвідомленості та неадекватному переживанні стосунків, їх негативній модальності. Виявлено істотні розбіжності, що існують у підлітків з агресивною поведінкою між уявленнями про свої стосунки з однокласниками та реальним статусом у колективі. Показано, що реалізація програми, спрямованої на створення для підлітків продуктивного розвивального середовища та передбачає психодіагностичну, психопрофілактичну, розвивальну та консультативну роботу у системах взаємодії (психолог - педагоги, психолог - педагоги - батьки, психолог - педагоги - підлітки), сприяє корекції порушених стосунків підлітків і, відповідно, зниженню їх агресивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937-953.6-734 + Ю983.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ю984.92 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА346401

Рубрики:

      
6.

Муратова І.А. 
Філософсько-освітні виміри самосвідомості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / І.А. Муратова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто феномен самосвідомості в контексті освітнього процесу. З огляду на фундаментальні проблеми даного процесу та конкретно-історичні протиріччя його змісту, а також формування здатності судження людини як умови її саморефлексії та самоздійснення, визначено категоріальні та культурно-практичні виміри філософсько-освітніх форм самосвідомості. На підставі критичного зіставлення та взаємопроникнення філософсько-освітніх, історико-філософських, психологічних і педагогічних аспектів розвитку самосвідомості з'ясовано принципові критерії можливості розвивальної освіти. Розкрито основні закономірності становлення історичних форм самосвідомості через діалектику її філогенезу у феноменологічному просторі та в логіці форм суспільної свідомості як ідеальних форм самосвідомості людства. На підставі компаративного аналізу освітніх теорій і практик у сучасному філософському дискурсі і в контексті філософської педагогіки видатних філософів XX ст. доведено необхідність застосування філософсько-освітніх вимірів самосвідомості у розвивальному навчанні у сучасній системі освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30в2:Ю252 +
Шифр НБУВ: РА352137

Рубрики:

      
7.

Павелко І.І. 
Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.І. Павелко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано особистісно-комунікативний підхід для вивчення та формування гуманістичної спрямованості міжособистісного спілкування. Розроблено концептуальну модель проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій і агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків. Визначено психологічні критерії прояву у ньому цих інтенцій і тенденцій. Обгрунтовано формулу кількісної оцінки типу взаємозв'язку між гуманістичними інтенціями й агресивними тенденціями у спілкуванні. Виявлено конструктивні (гуманістично-діалогічну, компромісну) і деструктивну (конфліктно-агресивну) стратегії партнерів у міжособистісному спілкуванні. Розроблено й експериментально перевірено ефективність програми та методики формування гуманістичної спрямованості даного спілкування за умов формувального експерименту. Зміст і методику навчально-розвивальної програми побудовано відповідно до концептуальної моделі проявів і взаємовпливів гуманістичних інтенцій у міжособистісному спілкуванні підлітків і принципів особистісно-комунікативного підходу. Запропоновано психолого-педагогічні рекомендації психологам, вчителям, які визначають шляхи розвитку гуманістичної спрямованості спілкування як умови подолання або врівноваження агресивних тенденцій у міжособистісному спілкуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ю983.402.2 + Ч421.352.25 +
Шифр НБУВ: РА351708

Рубрики:

      
8.

Муратов М.А. 
Збіжності, ергодичні теореми і зображувальність в алгебрах вимірних функцій та операторів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.А. Муратов ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2008. — 30 с. — укp.

Знайдено необхідні та достатні умови, за яких ці алгебри попарно рівні. Розглянуто односторонні та двосторонні збіжності за мірою, майже скрізь, локально за мірою, локально майже скрізь і порядкові збіжності послідовностей і сіток операторів з S (M) і LS(M), а також описано співвідношення між ними. Установлено ряд аналогів домінантної ергодичної теореми для послідовностей абсолютних стисків симетричних просторів вимірних функцій на півосі, у яких виконуються різі типи ергодичних нерівностей. Досліджено сильне комутування самоспряжених вимірних і локально вимірних операторів та незображувальність в алгебрах S(M) і LS(M) канонічних комутаційних співвідношень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.55,0 + В162.44,0 +
Шифр НБУВ: РА358579

Рубрики:

      
9.

Муратова Д.Б. 
Адміністративно-правове регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д.Б. Муратова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства України та практики його реалізації визначено сутність, зміст та особливості адміністративно-правового регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності даних установ з метою підвищення їх ефективності. Наведено загальну характеристику пунктів тимчасового утримання мігрантів, визначено їх ознаки, запропоновано дефініції та проаналізовано нормативно-правові засади функціонування. Визначено правовий статус суб'єктів, які перебувають у пунктах тимчасового утримання. Розкрито повноваження органів публічної адміністрації щодо регулювання діяльності цих установ. Розглянуто режими перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, розроблено систему заходів відповідальності за їх порушення. Наведено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування пунктів тимчасового утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Павелко В.В. 
Формування знань і умінь молодших школярів у процесі навчання засобами наочності і моделювання: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / В.В. Павелко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено вплив засобів наочності та моделювання на рівень навчальних досягнень молодших школярів. Уточнено дидактичні умови ефективного використання засобів наочності та моделювання й обгрунтовано необхідність їх систематичного застосування у навчальному процесі. Обгрунтовано зміст принципу наочності у контексті його зв'язку з моделюванням на сучасному етапі розвитку дидактичної науки. Удосконалено систему відбору засобів наочності у поєднанні з моделюванням з урахуванням психолого-дидактичних умов і змісту матеріалу. Зроблено висновок, що систематичне застосування засобів наочності та моделювання у процесі навчання з дотриманням запропонованих дидактичних умов забезпечує формування свідомих і міцних знань і вмінь молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.223.5 +
Шифр НБУВ: РА362314

Рубрики:

      
11.

Павельчук Ю.Ф. 
Обгрунтування параметрів сошників для сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.Ф. Павельчук ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання механізації сівби зернових культур підгрунтово-розкидним способом. Розглянуто конструкції робочих органів сівалок, проаналізовано результати проведених досліджень роботи розподільних пристроїв сошників. На підставі теоретичних положень досліджень процесу розподілу насіння зернових культур з застосуванням підгрунтово-розкидного способу сівби визначено швидкість падіння насіння на відбивач, теоретично обгрунтовано параметри конічного відбивача насіння, складено рівняння площин відбивача та розроблено технологічні схеми розподільних пристроїв сошників принципово нової конструкції. Визначено вплив способу подачі насіння, довжини камери розсіву сошника, типів подільників насіннєвого потоку та відбивача насіння на рівномірність його розподілу по площі живлення. Відзначено, що використання сошника запропонованої конструкції дозволить більш рівномірно розподіляти насіння зернових культур по площі живлення, укладати його за глибиною за трьома суміжними горизонтами біля 90 % насіння, а дискові сошники розміщують у цих горизонтах всього 56 % насіння. Визначено, що річний економічний ефект від використання однієї експериментальної сівалки становить 11 968 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212 +
Шифр НБУВ: РА364697

Рубрики:

      
12.

Павельчук І. А. 
Художні моделі реактивації абстрактного живопису в Україні (1980 - 2010 рр.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.05 / І. А. Павельчук ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто художні моделі українського абстрактного живопису протягом 1980 - 2010 рр. Розглянуто дане питання та розширено уявлення про місце та значення живописної абстракції в Україні даного періоду в загальному розвитку українського мистецтва та в контексті його взаємин з культурою Заходу та Росії. Визначено основні мистецькі напрями та явища абстрактного живопису. Встановлено, що дослідження розвитку відродженої живописної абстракції спонукає до наголошення на сучасних наукових методах, насамперед феноменологічного вчення, та використання порівняльно-історичного мистецтвознавчого аналізу з метою розкрити специфіку творчості провідних українських художників, виявити їх творчі орієнтації. Висвітлено систематизацію теоретико-мистецтвознавчих підходів до розвитку абстракції й її відродження в Україні в дану добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)64-239
Шифр НБУВ: РА376404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Павелко О. В. 
Облік та контроль доходів і витрат основної діяльності будівельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Павелко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність понять "дохід", "витрати" та запропоновано уточнення понять "доходи основної діяльності будівельних підприємств" (ОДБП), "витрати ОДБП" і вдосконалено класифікації доходів і витрат БП. Виокремлено організаційно-технологічні особливості будівництва та визначено їх вплив на організацію обліку та контролю доходів і витрат ОДБП. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення механізму відображення у бухгалтерському обліку доходів і витрат у контексті розрахунків між замовниками та підрядниками, яке сприяє посиленню контролю за достовірністю формування показників доходів і витрат, підвищенню якості облікових даних. Обгрунтовано напрями оптимізації контролю доходів і витрат ОД і розроблено організаційно-методичну модель контролю доходів і витрат ОДБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)231.1-149.32 + У052.9(4УКР)831.1-149.32
Шифр НБУВ: РА376405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Павелиця О. О. 
Патологія мінерального обміну у кобил і лошат (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / О. О. Павелиця ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Проведено аналіз мінерального забезпечення організму жеребних кобил. Досліджено стан мінерального обміну, клінічний, біохімічний та імунний статус організму жеребних кобил. Досліджено клінічний стан, вміст макро- та мікроелементів, загальноклінічні, біохімічні й імунологічні показники крові жеребних кобил у разі порушень мінерального обміну. Теоретично й експериментально обгрунтовано ефективність нового препарату лактахос на основі біогенних мікроелементів для лікування та профілактики його порушень, який покращує клінічні показники, нормалізує метаболізм білків, ліпідів, вуглеводів, активізує окисно-відновні процеси, підвищує активність ферментів, стимулює гемоцитопоез та імунні реакції організму жеребних кобил і лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-912 + П611-451.2
Шифр НБУВ: РА384181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Павелків К. М. 
Формування рефлексивної культури у процесі професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів-філологів: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / К. М. Павелків ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито філософські та психолого-педагогічні аспекти проблеми, визначено сутність поняття рефлексивної культури майбутнього вчителя-філолога, її структуру, критерії (особистісний, пізнавальний, діяльнісно-креативний), показники, рівні (оптимальний, достатній, первинний, елементарний) сформованості. Виявлено педагогічні умови та розроблено модель формування рефлексивної культури у процесі професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів-філологів, розкрито методику їх реалізації. Експериментально підтверджено ефективність запропонованих педагогічних умов і моделі формування рефлексивної культури у процесі професійно-педагогічної підготовки майбутніх учителів-філологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш. р30-203
Шифр НБУВ: РА382032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Павелко Н. М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування препаратів екстракту Гінкго білоба в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. М. Павелко. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-патогенетичні особливості перебігу генералізованого пародонтиту (ГП), ефективність комплексного лікування з оцінкою віддалених результатів залежно від ступеня розвитку та перебігу патологічного процесу. Обстежено 135 хворих на ГП та 15 осіб з клінічно здоровим пародонтом. Встановлено, що зв'язок ГП супроводжується порушенням судинно-тромбоцитарного гемостазу, підвищенням рівня С-реактивного білка, молекул клітинної адгезії sPECAM-1. Розроблено схему комплексного лікування хворих на ГП із включенням стандартизованого екстракту Гінкго білоба, що сприяє тривалій ремісії патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-525
Шифр НБУВ: РА379805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Поліщук О. П. 
Формування морально-ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі позакласної виховної роботи / О. П. Поліщук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням актуальної психолого-педагогічної проблеми формування морально-ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі позакласної виховної роботи, результати вирішення якої складають сучасну як теоретичну, так і прикладну основу упровадження парадигми Нової української школи, у змісті якої виховний процес розглядається невід'ємною складовою всього освітнього процесу, що орієнтується на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні.На підставі такого аналізу виокремлено, досліджено у межах понятійно-категоріальної парадигми і схарактеризовано ключові поняття дослідження: «цінність», «ціннісні орієнтації», «морально-ціннісні орієнтації молодших школярів», «позакласна виховна робота в закладах початкової освіти», «формування морально-ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі позакласної виховної роботи». Визначено сутнісні ознаки концептуальних положень філософії освіти, культурології, психології та педагогіки про мораль, моральність та моральні цінності, про особистісно орієнтований, гуманістичний, системний і діяльнісний підходи до формування морально-ціннісних орієнтацій молодших школярів на основі врахування їхніх вікових особливостей, що стали теоретичною основою дослідження. Спроєктовано й експериментально підтверджено ефективність трьох основних конструктів внутрішньої побудови розробленої методики формування досліджуваного феномена.^UThe dissertation is a complex study of the current psychological and pedagogical issue of the formation of moral and value orientations in junior schoolchildren in the process of extracurricular educational work, the results of which make up current theoretical as well as applied basis for the implementation of the New Ukrainian School paradigm. The educational process of this paradigm is considered as an integral component of the entire educational process, based on universal values, including both moral-ethic and moral-value orientations.Based on the analysis of the formation and development of Ukrainian and foreign philosophical, humanitarian, cultural and psychological-pedagogical views on the essence of moral education of a developing personality, formation of her moral-value orientations and their significance in the intellectual, spiritual and social development in junior schoolchildren, the characteristic of these processes is given in two interconnected theoretical planes.Structural components of the study, its theoretical concepts were determined and characterized.The analysis of the implementation of the results of the study into the educational practice of elementary education institutions made it possible to identify and characterize important points. Significant positive dynamics were observed in the indicators concerning a systematic, well-planned and well-organized year-long extracurricular educational work. The effectiveness of the organization of cooperation between children, parents and the community in solving important moral-oriented problems and life situations in the context of extracurricular educational work also increased.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Муратов В. В. 
Удосконалення дослідження технологічних процесів, пристроїв і систем на основі планування експерименту / В. В. Муратов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі було розв'язано актуальну науково-прикладну задачу, яка полягає у зменшенні вартісних (часових) витрат на проведення багатофакторних експериментів при дослідженні технологічних процесів, пристроїв і систем за рахунок розробки та впровадження методів та програмних засобів для оптимізації планів багатофакторних експериментів. В дисертаційній роботі вперше було отримано нові наукові результати: методи методи синтезу оптимальних або близьких до оптимальних за вартісними (часовими) витратами планів багатофакторних експериментів, які відрізняються від існуючих тим, що ґрунтуються на застосуванні пошуку косяком риб, мавпячого пошуку, пошуку стрибаючими жабами, що дозволяють будувати такі плани експериментів без повного перебору варіантів перестановки дослідів та зменшують вартісні (часові) витрати на їх реалізацію у порівнянні з існуючими методами; математичні моделі, які характеризують вплив фракційного складу робочої суміші порошків, вмісту рідко-в'язких компонентів та енергетичних компонентів на властивості твердого сумішевого ракетного палива та дозволяють знаходити оптимальні співвідношення цих компонентів при його виготовленні. Показано, що виграші у порівнянні з початковими планами за вартістю реалізації отриманих планів експериментів для дослідження перерахованих об'єктів знаходяться в межах від 1,46 до 5,9 разів, а в часі реалізації від 3,33 до 13,69 раза. Практичне значення розроблених комп'ютерних програм полягає в можливості застосування їх на практиці для моделювання різних технологічних процесів, пристроїв і систем. Результати теоретичних, а також експериментальних досліджень дисертації використано в практиці промислових підприємств і організацій, про що свідчать відповідні акти впровадження. Запропоновані методи синтезу оптимальних за вартісними (часовими) витратами планів багатофакторних експериментів реалізовані у вигляді апаратних і програмних засобів, на які отримано патенти України на корисну модель та свідоцтва про реєстрацію авторських прав на комп'ютерні програми. Результати теоретичних та експериментальних досліджень дисертаційної роботи впроваджені в практику наступних підприємств і організацій: Приватне акціонерне товариство «ХАРТРОН» (м. Харків), Державне підприємство «Науково-виробниче об'єднання «Павлоградський хімічний завод» (м. Павлоград), Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут».^UThe dissertation solved an urgent scientific and applied problem, which is to reduce the cost (time) of multifactor experiments in the study of technological processes, devices and systems through the development and implementation of methods and software to optimize the plans of multifactor experiments. In the dissertation work for the first time new scientific results were obtained: methods of synthesis of optimal or close to optimal cost (time) plans of multifactorial experiments, which differ from the existing ones in that they are based on the application of shoal fish, monkey search, jumping frogs allow to build such experimental plans without a complete search of options for permutation of experiments and reduce the cost (time) of their implementation in comparison with existing methods; mathematical models that characterize the influence of the fractional composition of the working mixture of powders, the content of liquid-viscous components and energy components on the properties of solid mixed rocket fuel and allow to find the optimal ratios of these components in its manufacture. It is shown that the gains in comparison with the initial plans for the cost of implementation of the obtained experimental plans for the study of these objects are in the range from 1.46 to 5.9 times, and in the implementation time from 3.33 to 13.69 times. The practical significance of the developed computer programs lies in the possibility of their application in practice for modeling various technological processes, devices and systems. The results of theoretical and experimental research of the dissertation are used in the practice of industrial enterprises and organizations, as evidenced by the relevant acts of implementation. The proposed methods of synthesis of cost-optimal (time) cost plans for multifactor experiments are implemented in the form of hardware and software, which received patents of Ukraine for utility models and certificates of copyright registration for computer programs. The results of theoretical and experimental research of the dissertation are implemented in the practice of the following enterprises and organizations: Private Joint Stock Company "HARTRON" (Kharkov), State Enterprise "Research and Production Association" Pavlograd Chemical Plant "(Pavlograd), National Aerospace University named by N.E. Zhukovsky "Kharkiv Aviation Institute".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського