Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (301)Книжкові видання та компакт-диски (237)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=МЯГК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ПАВЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Павлович-Сенета Я. П. 
Адміністративно-правове регулювання територіального устрою в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. П. Павлович-Сенета ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні етапи становлення територіального устрою. Розкрито сучасний стан і перспективи розвитку системи адміністративно-територіальних одиниць. Досліджено особливості нормативного забезпечення й адміністративно-правовий статус населених пунктів. Запропоновано визначальні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання територіального устрою шляхом наукової розробки його механізму та забезпечення матеріально-фінансової самостійності адміністративно-територіальних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА374631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Павлович Л.В. 
Біологічна дія оцтовокислих кальцію, кобальту і цинку та їх гігієнічне нормування в атмосферному повітрі населених місць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.В. Павлович ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено параметри гострої токсичності оцтовокислих кальцію, кобальту та цинку, що мають місце після їх одноразового перорального надходження в організм теплокровних. Виявлено біологічну дію ксенобіотиків за умов хронічного цілодобового інгаляційного впливу на організм експериментальних тварин. Досліджено можливість виникнення віддалених наслідків їх впливу (ембріо- та гонадотоксичні ефекти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.42
Шифр НБУВ: РА312833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мягкова О.В. 
Державне антикризове регулювання розвитку машинобудування України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Мягкова ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади та розроблено практичні пропозиції щодо державного антикризового регулювання розвитку машинобудування в Україні. Досліджено та розвинуто економічну сутність державного антикризового регулювання. Визначено етапи розвитку кризи в галузі. Узагальнено методичні підходи до антикризової політики держави в галузі машинобудування та обгрунтовано необхідність розробки програми реструктуризації галузі. Обгрунтовано кластерний підхід до вибору моделі розвитку машинобудування. Проаналізовано кризові явища у машинобудуванні України. Оцінено державне регулювання розвитку машинобудування за сучасних умов. Проаналізовано регіональну політику розвитку машинобудування та обгрунтовано необхідність підвищення її ефективності. Запропоновано стратегію державного антикризового регулювання розвитку машинобудування. Розроблено принципи промислової політики у машинобудуванні та на їх основі побудовано програмно-управлінське дерево задач антикризового розвитку галузі. Визначено механізми формування кластерів на основі кооперації машинобудівних підприємств. Удосконалено методичні підходи до державного антикризового регулювання розвитку машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-97-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368282

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мягкохліб Н.О. 
Клініко-лабораторна характеристика і лікування хворих на хламідійну інфекцію порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Н.О. Мягкохліб ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

З'ясовано частоту виявлення хламідій у ротовій порожнині хворих на урогенітальний хламідіоз і в осіб з хронічними запальними процесами у порожнині рота. Проведено порівняльні дослідження та виявлення хламідій у ротовій порожнині цих осіб. Вивчено морфологічні зміни щічного епітелію, пародонтальних кишень, задньої стінки глотки за хламідійних уражень, які характеризуються наявністю внутрішньоклітинних цитоплазматичних включень хламідій у плоскому епітелії та супроводжуються альтернативними та діспластичними змінами у цьому епітелії. Визначено діагностичну значимість вибору методу лабораторного дослідження та забору матеріалу з осередків ураження для виявлення хламідій з порожнини рота. Розроблено оригінальний комплексний метод лікування таких хворих з урахуванням клінічних проявів і цитоморфологічних змін слизової оболонки в осередках ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.17-52 +
Шифр НБУВ: РА340819

Рубрики:

      
6.

Мягкота С.В. 
Люмінесцентна спектроскопія електронних збуджень в іонних свинцевовмісних моно- та нанокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.В. Мягкота ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 39 с.: рис. — Бібліогр.: с. 32-33. — укp.

Вивчено процеси утворення свинцевовмісних нано- та мікрокристалів у галоїдних кристалічних матрицях різної структури та визначено механізми трансформації та міграції високоенергетичних електронних збуджень у кристалічних матрицях, що містять одиничні, комплексні свинцеві центри та свинцевовмісні нано- та мікрокристали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.247,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА329570

Рубрики:

      
7.

Мягков О.П. 
Магнітно-резонансна томографія в діагностиці легеневої гіпертензії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.П. Мягков ; Ін-т онкології АМН України. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Визначено належні морфофункціональні параметри серця та магістральних судин. Розроблено способи визначення об'єму та маси міокарда правого шлуночка (ПШ) і тиску у легеневій артерії на підставі оцінки показників діагностичної інформативності. Встановлено морфофункціональні параметри хронічного легеневого серця у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень. Запропоновано варіанти хронічного легеневого серця та методику оцінки морфофункціональних змін (МФЗ) серцево-судинної системи у випадках первинної та вторинної легеневої гіпертензії (ЛГ). Досліджено стан малого кола кровообігу, ПШ серця та фактори, які можуть впливати на розвиток ЛГ у хворих на гіпертонічну хворобу, проаналізовано морфофункціональний стан магістральних судин, серця та ускладнення у хворих на мітральний стеноз. Описано особливості МФЗ магістральних судин і серця, обгрунтовано можливість візуалізації дефектів, наведено показники, які можуть указувати на нербхідність шунтування крові у хворих з дефектами міжпередсердної перегородки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-436.1 +
Шифр НБУВ: РА342409

Рубрики:

      
8.

Мягкохліб К.Б. 
Методи та системи електромагнітного збудження вібрацій та ударів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / К.Б. Мягкохліб ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Удосконалено теорію електромагнітних збудників вібрації, що застосовуються у задачах віброударних випробувань на надійність машин, приладів та апаратури, а також для деяких технологічних процесів (вібролиття, віброрізання, вібросушіння). Вперше розглянуто динаміку збудників вібрації з урахуванням реактивних мас. Створено новий варіант методу оптимального гасіння післяударних коливань під час випробування на удар. Удосконалено метод визначення потужності електромагнітних віброзбуджувачів (ЕМВ) залежно від динамічних параметрів, електромагнітних і геометричних величин. Удосконалено метод визначення вагового навантаження, коефіцієнтів демпфірування та жорсткості, величин повітряних зазорів і площі перерізу полюсів магнітопроводів. Виведено формули зв'язку параметрів вібрації об'єктів з вихідними напругами електровимірювальних пристроїв. Створено системи ЕМВ для збудження вібрацій у технологічному процесі лиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3 +
Шифр НБУВ: РА357542

Рубрики:

      
9.

Мягкий В.О. 
Механізм моніторингу реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.О. Мягкий ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Висвітлено принципи та розкрито сутність моніторингу процесу реалізації стратегії соціально-економічного розвитку регіону (ССЕРР). Вивчено зарубіжний і вітчизняний досвід процесу розробки та стану реалізації ССЕРР і на цих підставах оцінено даний процес на прикладі Луганщини. Розроблено структуру та принципи формування механізму моніторингу реаліації ССЕРР і напрями його удосконалення з обгрунтуванням відповідного інструментарію, а також науково-практичні положення щодо організації дії цього механізму. Обгрунтовано, що формування та впровадження у практичну діяльність органів виконавчої влади на регіональному рівні механізму моніторингу реалізації ССЕРР забезпечить підвищення ефективності й якості цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛУГ)60 + У9(4УКР-4ЛУГ)212.51 +
Шифр НБУВ: РА368607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
11.

Мягка Н.М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого застосування антисекреторних препаратів в терапії хронічного гастродуоденіту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Мягка ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано диференційований підхід до вибору антисекреторних препаратів, який базується на визначенні резистентності слизового бар'єру шлунка та 12-палої кишки, активності патологічного процесу, а також ефективності цитопротективної дії антисекреторних препаратів. Запропоновано диференціально-діагностичні критерії основних клініко-морфологічних форм хронічного гастродуоденіту (ХГД) у дітей, алгоритм побудови діагнозу ХГД з урахуванням стану резистентності слизової оболонки шлунка та 12-палої кишки, показання з метою диференційованого призначення блокаторів М1-холінорецепторів та Н2-гістамінових рецепторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52
Шифр НБУВ: РА309317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мягких О. В. 
Перехідні економіки в умовах глобальних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. В. Мягких ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти глобальної трансформації світової економіки та визначено перспективи перехідних економік в структурі нової глобальної економічної моделі світу, до основи якої покладено принципи постіндустріального розвитку. На підставі порівняльного аналізу моделей ринкових трансформацій обгрунтовано методологічні засади системних перетворень, що відбуваються в країнах Центральної, Східної Європи та СНД, розкрито закономірності перехідного періоду, сформульовано основні детермінанти успішності ринкових реформ. Виявлено особливості та обгрунтовано механізм включення перехідних економік в існуючі світогосподарські структури. На рівні практичних рекомендацій обгрунтовано модель розвитку конкурентоспроможної економіки України, з визначенням її місця, ролі, умов участі в світовому цивілізаційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50
Шифр НБУВ: РА312754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Мягков М.О. 
Перешкоджання здійсненню виборчого права: проблеми кримінальної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.О. Мягков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено родовий і безпосередній об'єкти перешкоджання здійсненню виборчого права, досліджено ознаки об'єктивної сторони (діяння з перешкоджання здійсненню виборчого права, способи вчинення), суб'єкта і суб'єктивної сторони, висвітлено проблеми кримінально-правової кваліфікації. Відзначено недосконалість диспозиції ст.157 Кримінального кодексу України та запропоновано її нову редакцію на основі аналізу системи законодавчих актів, наукової літератури та матеріалів правозастосовної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА347542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Мягких І.М. 
Сільський ринок продовольчих товарів, його ефективність та шляхи стабілізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.М. Мягких ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Проаналізовано стан ринку та основних його елементів: попиту, пропозиції, споживання, а також дано оцінку господарчим об'єктам ринку. Розглянуто діяльність споживчої кооперації та інших суб'єктів ринку, а також висвітлено питання реформування торговельної сфери на селі за умов інтесифікації ринкових перетворень. Запропоновано пріоритетні напрямки стабілізації сільського ринку продовольчих товарів, реструктуризацію торгової та заготівельної мережі. Обгрунтовано шляхи перебудови виробництва торгівлі та заготівлі відповідно до концепції управління з орієнтацією на маркетинг і активізацію діяльності споживчої кооперації на сільському ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-592 + У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА310111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мягких В.Б. 
Соціальне здоров'я молоді в умовах сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.Б. Мягких ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено соціологічну концепцію соціального здоров'я. Наведено визначення категорії "соціальне здоров'я", виокремлено її принципові особливості. З'ясовано складові соціального здоров'я, обгрунтовано їх показники. Розроблено факторну модель соціального здоров'я, яка відображає постійну взаємодію людини з її природним, культурним і соціальним оточенням, дає змогу сформувати комплексне уявлення соціального здоров'я, враховує найважливіші чинники, які впливають на нього за різних рівнів. Надано узагальнену характеристику реального соціального здоров'я української молоді, досліджено динаміку складових і виявлено чинники, які зумовлюють його сучасний стан.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*18:С5*35 +
Шифр НБУВ: РА349276

Рубрики:

      
17.

Мягкий О. В. 
Підвищення завадостійкості теплової дефектоскопії багатошарових конструкцій та трубопроводів / О. В. Мягкий. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню завадостійкості теплової дефектоскопії багатошарових стільникових конструкцій і трубопроводів шляхом зниження завад в тепловому неруйнівному контролі як за рахунок вибору режиму контролю за критерієм максимуму відношення сигнал / завада, так і за допомогою подальшої комп'ютерної обробки отриманих експериментальних даних.У роботі проаналізовано сучасний стан теплового неруйнівного контролю. Показано, що для контролю якості найбільш широко використовуваних матеріалів в сучасній авіації і космічній техніці, а саме стільникових конструкцій, які є основою для корпусів практично всіх виробів цієї галузі, де до надійності комплектуючих пред'являються підвищені вимоги, перспективно застосування теплової дефектоскопії, яка забезпечує високу чутливість до виявлення дефектів типу порушення суцільності. Також перспективно використовувати тепловий неруйнівний контроль для визначення якості виробництва і ступеня зносу трубопроводів, використання яких поширене у багатьох галузях промисловості і сільського господарства. Відмітимо, що в порівнянні з іншими методами неруйнівного контролю, використання теплового контролю пов'язане з рядом причин, які ускладнюють його застосування. Головними проблемами застосування теплового неруйнівного контролю є як наявність великої кількості шумів і завад різної природи, так і те, що теплова дефектоскопія проводиться, як правило, не в оптимальному режимі, що істотно погіршує виявлення дефектів, обмежує достовірність результатів контролю. На основі проведеного аналізу обґрунтовано необхідність розвитку теплового методу, заснованого на більш глибокому дослідженні процесів виявлення дефектів і розробці принципів вибору режиму контролю, так і подальшої обробки отриманої інформації.Для вирішення цих питань було запропоновано теплофізичні моделі багатошарових стільникових конструкцій і трубопроводів, для яких були проведені розрахунки режимів теплової дефектоскопії (ТДС) по критерію максимізації відношення сигнал / завада. В якості теплофізичної моделі об'єкта контролю (ОК) у вигляді стільникових конструкцій обрана багатошарова пластина, що адекватно відображає реальну конструкцію стільникової структури, яка складається з вуглепластикової обшивки, між двома шарами якої знаходиться сотопласт. Для розрахунків по теплофізичній моделі використовується циліндрична система координат: r - радіальна координата; z - вертикальна координата, φ - кутова координата. Ряд завад, такі як неоднорідність випромінювальної здатності поверхні зразка і «крайовий ефект», моделюються окремо. Для ефективного зменшення завад вони були розділені на дві групи: першу групу, в яку входять мультиплікативні завади, з огляду на її властивості подавлюємо шляхом оптимізації режиму контролю, а другу, в яку входять адитивні завади, виключаємо шляхом послідовної фільтрації отриманих термограм. Розрахунки по теплофізичній моделі проводилися двома методами: методом кінцевих різниць і скінченних елементів, після чого порівнювалися з експериментальними даними, які були отримані на досліджених зразках.При проведенні зйомки в робочих умовах системи з напірних паропроводів було виявлено присутність ще й адитивної завади викликаної впливом сторонніх джерел випромінювання. Для зменшення вказаних завад було розроблено ряд фільтрів, а також послідовність їх застосування для істотного зниження рівня завад при проведенні ТДС, завдяки чому підвищилась чутливість теплової дефектоскопії до виявлення дефектів типу «непроклей» в стільникових структурах - розмір дефекту який можливо виявити зменшено з 6 мм до 3 мм, а достовірність їх виявлення зросла на 17 -20%, що створює всі передумови для того, щоб у виробництві від візуального методу ідентифікації дефектів перейти до автоматизованого, заснованого на відповідних технічних засобах.^UThis article deals with the way of increasing the noise immunity of thermal flaw detection of honeycomb constructions and pipelines by reducing interference in thermal non-destructive testing for both by selecting the monitoring signal-to-interference ratio, and by the further computer processing of the experimental data obtained.The modern state of thermal non-destructive testing is noted. Honeycomb constructions are the most widely used materials in modern aviation and space technology. The need is stressed to employ honeycomb constructions due to their quality control. Honeycomb constructions are the basis for the housing of practically all products of this sector where reliability of all parts meets the increased requirements. It is known that to detect the defects of detection cutoff type is promising to apply thermal flaw detection. We know that a number of industrial fields and agricultural industry use pipelines. In order to identify manufacture quality and pipelines extent of wear is better to apply thermal flaw detection. However, in comparison with other methods of non-destructive control, the use of thermal control is connected with a number of factors which complicate its application. The main problems of application of thermal non-destructive control are both the existence of a large quantity of noises and interferences of different nature and the fact that the thermal flaw detection is conducted, as a rule, not under optimum regimes, which substantially worsens detectability of flaws and limits reliability of control results. Therefore, increase in the efficiency and reliability of thermal flaw detection, based on in-depth analysis of the processes of detecting defects and development of the principles of optimization of both the procedure of control and subsequent processing of the obtained information, is an important and relevant task.Thermophysical models of multilayered honeycomb constructions and pipelines are proposed. The calculations of optimum thermal non-destructive control (TNC) regimes were carried out as the object of control (OC) of the thermophysical model. A multilayer plate was chosen as a model of honeycomb constructions. It is adequately reflects actual design of the honeycomb structures, which consists carbon plastic skin between the two layers of which the honeycomb plastic is placed. Calculations by the thermophysical model were performed by the cylindrical coordinate system where r is the radial coordinate; z is the vertical coordinate, φ is the angular coordinate. A number of interferences such as the inhomogeneities of the sample surface emissivity and the “edge effect” are modeled separately. For effective suppression of interferences, they were divided into two groups: the first one which includes the inhomogeneities of the emissivity of the OC surface and additive interferences, taking into account its properties suppressing the control mode and the second group which includes multiplicative interferences which are eliminated by successively filtering the obtained thermograms. Calculations by the thermophysical model were performed by two methods such as the finite-difference procedure and finite elements method and after that they were also compared to the data obtained as a result of the experiment on several different samples. We also carried out experimental studies on the pressure of the steam cooling system of the South Ukrainian NPP. On their basis, it can be concluded that the use of methods of thermal non-destructive testing is one of the most promising areas.During the shooting within the operating conditions of the pressure steam lines system, the presence of an additive noise caused by the illumination by external radiation sources was also detected. To suppress these noises, a number of filters were developed, as well as the sequence of their application to significantly reduce the level of noise during TNC, thereby increasing the sensitivity of thermal flaw detection to detect defects of the "non - glue" type in honeycomb structures-the size of the threshold defect is reduced from 6 mm to 3 mm, and the reliability of their detection increased by 17 -20%, which creates all the prerequisites for the production of a visual method of defect identification to move to an automated, based on the relevant technical means.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Мягка К. С. 
Науково-експериментальне обґрунтування контролю безпечності та якості меду натурального за залишковою кількістю антибіотиків / К. С. Мягка. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації представлено науково-експериментальне обґрунтування контролю за вмістом залишків антибіотиків хлорамфеніколу, флорфеніколу, неоміцину та нітрофурану (AOZ) у меді натуральному.Вперше визначено та надано аналіз з 2012 до 2017 р. вмісту в меді натуральному двох груп речовин – А6 та В1 (антимікробні речовини) – і валідовано межі їх виявлення. За аналізом розповсюдження бактеріальних хвороб бджіл встановлено, що вони реєструються в 11 регіонах України. Встановлено придатність скринінг-методу імуноферментного аналізу для визначення залишкових кількостей нітрофурану (AOZ), хлорамфеніколу, неоміцину та флорфеніколу у зразках меду натурального із наданням валідаційних характеристик. Удосконалено метод імуноферментного аналізу щодо ідентифікації флорфеніколу в меді шляхом використання води дистильованої та за екстракції етилацетату отримано точність оцінки результатів високого відсотка повернення (96,5 %) флорфеніколу у меді, що забезпечило високу ефективністьвипробувань. Динаміка фізико-хімічних показників меду з липи залежить від способу обробки бджолиних сімей антибіотиками, що підтверджується наявністю статистично значимої різниці між отриманими показниками на 10 добу та впродовж зберігання через 30 та 120 діб. Водночас зразки меду, що досліджувалися за органолептичними та фізико-хімічними показниками, відповідали вимогам ДСТУ 4497:2005 «Мед натуральний. Технічні умови», окрім масової частки води та масової частки сахарози за згодовування сиропу, порівнюючи як із аерозольною обробкою бджолосімей, так і з контрольною групою. Вміст залишкової кількості антибіотиків у меді з липи через 10 діб і після зберігання (30 та 120 діб) за температури 25 °С у темному місці вірогідно вищийпід час згодовування сиропу, ніж за аерозольної обробки бджолиних сімей. Через 120 діб зберігання меду з липи вірогідно зменшився на 15,4 % (p≤0,05) вміст хлорамфеніколу за аерозольної обробки та флорфеніколу – на 13,6 % (p≤0,05) за згодовування сиропу. Зберігання меду з липи впродовж 4 місяців не впливає на наявність у ньому залишкових кількостей антибіотиків.^UThe dissertation presents the scientific and experimental substantiation of the control over the content of antibiotic residues chloramphenicol, florfenicol, neomycin and nitrofuran (AOZ) in natural honey. Analysis for the first time from 2012 to 2018 of the content of natural honey in two groups of substances – A6 and B1 (antimicrobial substances) and validated the limits of their detection. According to an analysis of the spread of bacterial diseases of bees, it is established that they are registered in 11 regions of Ukraine. The suitability of the enzyme-linked immunosorbent assay for the determination of residues of nitrofuran (AOZ), chloramphenicol, neomycinand florfenicol in natural honey samples with validation characteristics has been established. Enzyme-linked immunosorbent assay for the identification of florfenicol in honey was improved by using distilled water and ethyl acetate extraction to obtain accurate estimates of the high percent return (96.5 %) of florfenicol in honey, which provided high test efficiency. The dynamics of physico-chemical indicators of linden honey depend on the method of treatment of bee families with antibiotics, which is confirmed by the presence of statistically significant difference between the obtained values for 10 days and during storage after 30 and 120 days. At the same time, honey samples tested for organoleptic and physico-chemical parameters met the requirements of DSTU 4497:2005 «Natural honey. Specifications», except for the mass fraction of water and the mass fraction of sucrose for feeding the syrup compared to the aerosol treatment of bee families and the control group. The residual antibiotic content of linden honey after 10 days, and after storage (30 and 120 days) at 25 ºC in a dark place, is probably higher for syrup feeding than for aerosol treatment of bee families. After 120 days, the storage of linden honey significantly (p≤0.05) decreased by 15.4 % the content of chloramphenicol for aerosol treatment and florfenicol – (p≤0.05) by 13.6 % for the syrup feeding. Storage of linden honey for 4 months does not affect the presence of antibiotic residues in it.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Павлович Ю. О. 
Образ Білорусі та білорусів в українській суспільно-політичній думці (1991– 2004 рр.) / Ю. О. Павлович. — Б.м., 2020 — укp.

Проаналізовано українську суспільно-політичну думку щодо розвитку суспільно-політичних процесів у Республіці Білорусь (РБ) у 1991–2004 рр. Досліджено ставлення української громадськості до суспільно-політичних процесів у РБ в період з 1991 по 2004 рр. Розглянуто реакцію українського суспільства на політичні трансформації у РБ 1991–2004 рр. Досліджено ставлення українських політиків до підписання Біловезької угоди (1991). Визначено основні підходи українського бачення щодо економічної системи у РБ. Досліджено реакцію українських політиків, журналістів та науковців щодо інтеграції РБ та Російської Федерації. Розглянуто проблеми і перспективи міждержавних відносин між РБ та Україною та їх українську рецепцію.^UThe analysis of the Ukrainian socio-political opinion on the vision of its development of socio-political processes in the Republic of Belarus in 1991–2004. It was emphasized that the main idea of the work is to recreate the plots related to the perception of socio-political processes in the Republic of Belarus and the Belarusian-Ukrainian relations in the early 21st century. The highlights between Ukrainians and Belarusians in the Ukrainian periodicals and media are analyzed. Consider the role of the Belarusian cultural associations, which operated on the territory of Ukraine. Also available information about the indigenous Belarusian population living on the territory of Ukraine and received Ukrainian citizenship. Presents data about the attitude of Ukrainians to Belarusians for help polls of 1994 and 2004. The analysis of the state of research, the source base and methodological basis concerning the study of the reflection of the sociopolitical processes in the RB in the Ukrainian social and political thought has been improved. The main approaches to defining the concepts of «socio-political opinion» and «public opinion» are generalized. It is noted that socio-political thought is understood as the attitude of social communities to the problems of social life, which manifests itself first in judgments (verbal actions), and then in concrete actions. The attitude of the Ukrainian public to the socio-political processes in the Republic of Belarus in the period from 1991 to 2004 is researched. The opinions of Ukrainian experts and ordinary citizens concerning the problems of holding presidential campaigns and referendums in the Republic of Belarus (through sociological surveys of the Institute of Sociology of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Razumkov Center) are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського