Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=НІКІТЕНКО$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=СВЯТОСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Нікітенко Н. П. 
Відвід (самовідвід) в адміністративно-юрисдикційному процесі: питання теорії і практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. П. Нікітенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 17 с. — укp.

Охарактеризовано адміністративно-юрисдикційний процес (АЮП) як сферу об'єктивного інституту відводу (самовідводу), визначено поняття та характерні ознаки відводу (самовідводу) в ньому та співвідношення відводу (самовідводу) з процесуальними аналогами. Визначено мету та проведено класифікаційний розподіл відводу (самовідводу) в АЮП, проаналізовано особливості нормативного закріплення суб'єктів, підстав, процедури та наслідків відводу (самовідводу) в усіх провадженнях, що формують цей АЮП. Проведено узагальнення зарубіжного досвіду нормативного закріплення відводу (самовідводу) в АЮП та виокремлено основні пріоритети його запозичення для України, виділено основні напрями розвитку законодавства у цій сфері, а також розроблено пропозиції щодо його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.1
Шифр НБУВ: РА381739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нікітенко О.А. 
Геометричне моделювання спряжених поверхонь стосовно до зубчастих передач: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.А. Нікітенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено методики конструювання геометричних моделей криволінійних спряжених поверхонь з просторовим криволінійним контактом. Зарпопоновано спосіб, алгоритм і програму для дослідження та конструювання криволінійної гвинтової поверхні, спряженої з поверхнею обертання. Наведено аналітичний опис криволінійної гвинтової поверхні, створеної сім'єю гвинтових ліній, спряжених із сім'єю кіл, що утворюють задану поверхнею обертання. Апробовано автоматизований метод для побудови криволінійної гвинтової поверхні, спряженої з різноманітними поверхнями обертання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж111.1 + К445.5-02
Шифр НБУВ: РА319585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Нікітенко В.Й. 
Залізобетонні стволи комбінованого типу, які будуються над діючими каналізаційними колекторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.Й. Нікітенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано оптимальні конструкції залізобетонних стволів комбінованого типу для спорудження над діючими каналізаційнии колекторами глибокого закладання у разі безупинного транспортування стічних вод за складних інженерно-геологічних умов міської забудови та промислових підприємств. Визначено сили взаємодії вертикальних огороджуючих конструкцій значно занурених вузьких споруд з грунтом. Проведено розрахунки міцності опускних колодязів на стадіях будівництва, експлуатації та залежно від методів споруджування. Розроблено два типи стволів, предствалені комбінацією опускних колодязів в усті та підрощування у лотковій частині. Наведено результати теоретично-експериментальних досліджень закономірностей зменшення та відсутності бокового тиску грунту на вертикальні поверхні споруд та стабільності постійного значення сил тертя у разі певного співвідношення занурення до ширини (радіуса) опускного колодязя. Одержано аналітичні залежності для визначення розмірів незакріплюваних отворів під час спорудження лоткової частини стволів підрощуванням. Удосконалено методику розрахунку міцності перетинів з симетричною арматурою стін круглих опускних колодязів залежно від стадій роботи та способів споруджування. Результати наукового дослідження впроваджено у практику проектування та будівництва стволів над діючими каналізаційними колекторами Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-047 +
Шифр НБУВ: РА335408

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Нікітенко 
Кам'яна сировина Криворіжжя доби бронзи: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Ігор Святославович Нікітенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д34(45УКР4-4ДНІ) + Д59(45УКР-4ДНІ)34 + Т4(45УКР5,5)-51
Шифр НБУВ: РА359071

Рубрики:

      
5.

Нікітенко І.М. 
Лікування трихомонадно-бактеріальної інфекції з урахуванням клініко-епідеміологічних особливостей, складу мікробних асоціацій, морфології збудників та показників імунітету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.М. Нікітенко ; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методи лікування хворих змішаною трихомонадно-бактеріальною інфекцією на підставі результатів вивчення епідеміології, особливостей збудників, клінічних прояв і компонентів мікробних асоціацій. Доведено значимість лабораторного дослідження бактеріальної мікрофлори репродуктивного тракту у хворих на урогенітальний трихомоніаз для своєчасної корекції лікування та запобігання розвитку ускладнень захворювання. Розроблено новий ефективний метод лікування зазначених хворих з застосуванням інфузії метронідазолу й внутрішньом'язового введення препарату цефлоспоринового ряду у комбінації з використанням лазеротерапії. Відзначено, що використання запропонованого методу терапії дозволило скоротити терміни нормалізації клінічних проявів і терміни санації організму від трихомонадної інфекції на 25,4 % у порівнянні з традиційними методами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.017-52 + Р715.017-52 +
Шифр НБУВ: РА339841

Рубрики:

      
6.

Нікітенко Л. Л. 
Методи побудови стійких стеганосистем: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / Л. Л. Нікітенко ; Нац. акад. наук України ; Ін-т кібернетики ім. В. М. Глушкова. — К., 2010. — 19 с.: a-рис. — укp.

Для теоретико-інформаційної моделі стеганосистеми визначено умови, які гарантують стійкість заданого рівня до пасивних статистичних атак. Досліджено вплив операції лінійного згладжування на вкраплену інформацію. Доведено можливість стійкого вкраплення додаткової інформації у фази елементів в області Фур'є щодо лінійного згладжування. Розкрито поняття квазілінійних і квазіплоских сигналів. Розглянуто три нові напрямки розвитку методів приховування таємної інформації, стеганостійких до пасивних атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403
Шифр НБУВ: РА373913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Нікітенко К.В. 
Недержавний сектор промисловості України в умовах нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Нікітенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі широкого кола документознавчих та історичних матеріалів проведено комплексне дослідження функціонування недержавної промисловості України за умов нової економічної політики. Досліджено особливості становлення та функціонування недержавної промисловості. Систематизовано й узагальнено характерні особливості її участі у роботі народного господарства. Найбільш повною мірою розкрито процес організації та становлення промислової кооперації як невід'ємної частини недержавної промисловості. Визначено ідеологічні, політичні й економічні проблеми роботи промкооперації. Охарактеризовано специфіку странсформації, перетворення промислової кооперації та додаток командно-адміністративної системи. Проаналізовано особливості адміністративно-економічних важелів витіснення та ліквідації приватників і залежність розвитку недержавного сектору промисловості від змін політико-економічного курсу країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 +
Шифр НБУВ: РА349289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нікітенко С.А. 
Оптимізація швидкісно-силових компонентів техніки індивідуальних комбінацій ударів боксерів на етапах багаторічної підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.А. Нікітенко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено чотири ступені формування взаємозв'язків між швидкісно-силовими компонентами техніки ударів у структурі дво- та трьохударних комбінацій на етапах багаторічної підготовки у боксі. Висвітлено особливості відновлення щільності взаємозв'язків між швидкісно-силовими компонентами техніки ударів на етапах підготовчого періоду нового макроциклу, що дозволяє здійснити своєчасний педагогічний контроль за підготовленістю боксерів із подальшою корекцією тренувального процесу. Доповнено та розширено знання про компенсаторні коливання в основних характеристиках структури рухів спортсменів під час формування раціональної техніки. Досліджено вплив сили акцентованого удару на інтервали часу в структурі комбінації. На основі визначених закономірностей розроблено методи підвищення швидкісного компонента техніки ударів. Відображено засоби та методи, що впливають на підвищення сили ударів та зменшення їх часу, а також збільшення кількості та посилення щільності взаємозв'язків компонентів техніки ударів, як критерію раціоналізації рухів у структурі комбінації. На підставі проведених досліджень визначено тенденції удосконалення техніки ударів у структурі індивідуальних комбінацій: поступове збільшення кількості зворотніх взаємозв'язків між силою та часом ударів. Підвищено ефективність індивідуальних комбінацій завдяки збільшенню кількості швидких, сильних ударів та раціоналізації рухів у їх структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.13
Шифр НБУВ: РА313903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Нікітенко Ю. Д. 
Підвищення надійності ведучих мостів сільськогосподарських агрегатів обгрунтуванням ресурсовизначальних технічних параметрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / Ю. Д. Нікітенко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Для підвищення працездатності ведучих мостів запропоновано методику обкатування ведучих мостів з додаванням вільної сірки в мастило. На підставі зібраного фактичного матеріалу розроблено статистичну модель ресурсу ведучого моста сільськогосподарського агрегата й одержано математичну модель, що дозволяє прогнозувати стан ведучого моста з оцінкою його 80 %-ого ресурсу. Розроблено та впроваджено методику обкатування під навантаженням головних передач на основі гідродинамічного розрахунку в полюсі зчеплення спіральних конічних зубів шестірень. Розроблено методику та стенд для випробувань планетарних колісних редукторів ведучих мостів транспортних засобів. Для проведення обкатування під навантаженням розроблено та впроваджено стенди, захищені авторськими посвідченнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-91
Шифр НБУВ: РА385193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Нікітенко С.В. 
Профілактика корисливих та корисливо-насильницьких злочинів, скоєних жінками на тлі наркоманії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Нікітенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено питання профілактики та попередження корисливих і корисливо-насильницьких злочинів, скоєних жінками. Охарактеризовано корисливі злочини, особливості їх скоєння, проаналізовано жіночу злочинність в історичному аспекті. Значну увагу приділено детермінантам зазначених злочинів. Досліджено взаємозв'язок між поширенням наркоманії та зростанням злочинності, зокрема корисливої. Подано соціально-демографічну та соціально-психологічну характеристику жінок, хворих на наркоманію та засуджених за скоєння злочинів, клінічні особливості розвитку та перебігу наркоманії у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.011 + Х883.9(4УКР)51 + Х883.9(4УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА332166

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Нікітенко С.В. 
Розвиток фізкультури та спорту на Херсонщині (1944 - 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.В. Нікітенко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено особливості розвитку фізкультурно-спортивного процесу на Херсонщині протягом 1944 - 1991 рр. Розглянуто основні нормативно-правові й організаційні аспекти діяльності республіканських спортивних організацій. Визначено організаційно-управлінські та теоретико-методичні аспекти розвитку фізкультури та спорту в області. Проаналізовано роль центральних і місцевих органів влади й управління, громадських організацій, депутатських комісій у справі становлення фізкультурно-спортивного руху. Розкрито особливості розвитку масового спортивного руху на Херсонщині, зокрема в сільській місцевості, в контексті поширення фізичного виховання в обласних навчальних закладах всіх рівнів. Увагу приділено питанням дитячо-юнацького профільного спортивного виховання. Висвітлено місце атлетів Херсонщини у міжнародному спортивному русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР-4ХЕС)62/63
Шифр НБУВ: РА370215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Нікітенко Н.М. 
Русь - Україна і Візантія у монументальному комплексі Софії Київської: історико-соціальний та етноконфесійний аспекти: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Н.М. Нікітенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Висвітлено ключові проблеми русько-візантійських відносин кінця X - першої половини XI ст. у світлі даних стінопису Софії Київської. Розглянуто перебіг подій під час укладення русько-візантійського династичного шлюбу кінця X ст. з метою з'ясування об'єктивної картини хрещення Київської держави. Запропоновано новий погляд на причини та наслідки русько-візантійської війни 1043 р. Простежено концепцію візантійських церковно-політичних традицій у київській духовній культурі (софійський некрополь, княжий портрет, агіографічний жанр). Проаналізовано й узагальнено дані джерел про долю пам'ятки в XI - першій третині XVII ст. для розуміння історичних передумов духовної консолідації нації. Здійснено історичний аналіз заходів Петра Могили з відродження "митрополії руської". Визначено місце та роль Софії Київської за доби Могили. Досліджено діяльність І.Мазепи, пов'язану з Св. Софією, в контексті його культуротворчої політики. З'ясовано відображення в архітектурі та стінописі собору ідейних завдань доби Мазепи. Обгрунтовано значення давньоруської спадщини Св. Софії для розбудови національної держави та Церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-2К)4-7 + Э372.27-655
Шифр НБУВ: РА317201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Нікітенко Н. О. 
Спосіб корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень в моноцитах і нейтрофілах крові людини, викликаних стафілококовим токсином in vitro: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. О. Нікітенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено вирішення завдання сучасної медицини та патологічної фізіології, яке складається у розробці способу корекції функціональних, метаболічних і цитологічних порушень у моноцитах та нейтрофілах периферійної крові людини, викликаних дією стафілококового токсину in vitro. Вперше проведено комплексне дослідження дозозалежного впливу стафілококового токсину на фагоцитарну, секреторну, метаболічну активність та цитологічний стан моноцитів і нейтрофілів периферійної крові людини in vitro. Встановлено, що комбінація левамізолу та селен активу має найбільший імуностимулюючий, антиокислювальний, антиапоптозний та антинекротичний ефект відносно моноцитів і нейтрофілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.71-5 + Р264.921.1
Шифр НБУВ: РА371303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Нікітенко К. С. 
Управління інвестиційними ресурсами аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / К. С. Нікітенко ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано георетико-методичні засади та практичні засоби управління інвестиційними ресурсами аграрних підприємств, визначено його особливості. Виявлено основні фінансові інструменти, що використовуються у виробничій діяльності сільськогосподарських виробників, охарактеризовано методичні засади оцінювання ефективності інвестиційного забезпечення. Проведено аналіз економічної ефективності функціонування сільськогосподарських підприємств, оцінювання їх інвестиційної привабливості, рівня інвестиційного забезпечення. Розраховано обсяги потреби в інвестиційних ресурсах сільськогосподарських підприємств Херсонщини на перспективу. Обгрунтовано напрями та засоби вдосконалення управління інвестиційними ресурсами аграрних підприємств на підставі вдосконалення організаційно-економічного механізму управління, виявлення нових джерел інвестицій (фінансових інструментів і реструктуризації), залучення консалтингових і дорадчих структур до управління, збільшення державної підтримки аграрного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-56-21
Шифр НБУВ: РА384067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нікітенко Є.В. 
Фотопружний ефект в кубічних кристалах з неоднорідним потенціалом: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Нікітенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено, експериментально та теоретично досліджено в кристалах Ge та Si ефект двопроменезаломлення в діапазоні сильного поглинання світла. Встановлено, що стан поляризації відбитого вздовж нормалі до поверхні кристалу світла пов'язаний з величиною анізотропії на довжині поглинання. Вперше зареєстровано, експериментально та теоретично досліджено фотопружний ефект в кубічному кристалі з неоднорідним розподілом температури в межах лінійної залежності від деформації різниці фаз між ортогональними компонентами поляризованої електромагнітної хвилі. Виявлено фотопружний ефект, зумовлений нелінійним градієнтом концентрації легуючої домішки. Встановлено нову властивість об'ємно-градієнтної фотоерс в кристалах з неоднорідністю концентрації легуючих домішок, яка полягає в тому, що в місці її локалізації виникають механічні напруження протилежних знаків. Виявлено оптичну анізотропію у зразку Si, в якому механічною обробкою створено приповерхневу неоднорідність розподілу дислокацій; визначено, що розповсюдження внутрішніх механічних напружень значно перевищують області неоднорідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104.5,022 + В377.14,022 +
Шифр НБУВ: РА328026

Рубрики:

      
16.

Нікітенко Г. О. 
Психологічна готовність мобілізованих осіб до військової служби / Г. О. Нікітенко. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації обґрунтовано особливості психологічної готовності мобілізованих осіб до військової служби. Деталізовано основні категоріально-понятійні контури феномену психологічної готовності та розглянуто концептуальні позиції щодо вивчення психологічної готовності особистості до діяльності. Запропоновано й емпірично верифіковано теоретичну модель психологічної готовності мобілізованих осіб до військової служби, що враховує два фактори (зовнішній та внутрішній) й включає такі компоненти: «відносини з сім'єю», «відносини з товаришами по службі», «ставлення до справи» (компоненти зовнішнього фактора психологічної готовності) й емоційно-вольовий, мотиваційний, диспозиційний, поведінковий, когнітивно-прогностичний та когнітивно-рефлексивний (компоненти внутрішнього фактора психологічної готовності). Емпірично експліковано особливості взаємозв'язку зовнішніх та внутрішніх факторів у структурно-функціональній організації психологічної готовності мобілізованих осіб до військової служби. Досліджено відмінності в рівнях сформованості компонентів психологічної готовності мобілізованих осіб із різним досвідом військової служби. Розроблено та впроваджено програму соціально-психологічного тренінгу, що спрямована на підвищення психологічної готовності мобілізованих осіб за допомогою формування психологічної стійкості військовослужбовців, їх саморегуляції й розвитку мотиваційно-інструментальних ресурсів.^UThe peculiarities of psychological readiness of mobilized persons for military service have been grounded in the dissertation paper. The main categorial and notional outlines of psychological readiness phenomenon have been concretized and the conceptual positions concerning the studying the psychological readiness of a personality for activity have been reviewed. The theoretical model of psychological readiness of mobilized persons for military service is proposed and empirically verified, which takes into account two factors (external and internal) and includes the following components: “relations with the family”, “relations with colleagues”, “attitude to work” (the components of external factor of psychological readiness); emotional and volitional, motivational, dispositional, behavioural, cognitive-prognostic, cognitive and reflexive (the components of internal factor of psychological readiness). The peculiarities of interrelation between external and internal factors in the structural and functional organization of psychological readiness of mobilized persons for military service have been empirically explicated.The differences in formation levels of the components of psychological readiness of mobilized persons with different military service experience have been researched. The program of social and psychological training has been developed and implemented, which is aimed at increasing the psychological readiness of mobilized persons through the formation of psychological stability of servicemen, their self-regulation and development of motivational and instrumental resources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Нікітенко К. О. 
МОДЕЛЮВАННЯ ТОЧНОСТІ ГЕОДЕЗИЧНИХ РОБІТ ПРИ ПРОВЕДЕННІ МОНІТОРИНГУ НА СТАДІЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАГІСТРАЛЬНОГО ГАЗОПРОВОДУ / К. О. Нікітенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.24.01 – Геодезія, фотограмметрія і картографія. – Київський національний університет будівництва і архітектури, МОН України, Київ, 2021.У дисертації викладено авторській підхід до розв'язання науково-прикладної задачі з удосконалення методів визначення точності геодезичних робіт під час експлуатації магістральних газопроводів. Розроблено концептуальний підхід до визначення точності геодезичних робіт при експлуатації магістральних газопроводів шляхом моделювання напружено-деформованого стану конструкцій. Виконано оцінювання ділянок підвищеної небезпеки на магістральному газопроводі. Запропоновано розрахункові моделі, які дають змогу визначати допустимі переміщення трубопроводу в ґрунтовій основі. На підставі аналізу запропонованих розрахункових моделей розміщення газопроводу в ґрунтовій основі розроблено методику визначення точності геодезичних робіт у вертикальній і горизонтальній площинах. Запропоновано методику визначення періодів спостережень за переміщенням ґрунтової основи магістрального газопроводу.Рекомендовано до застосування методику визначення напружено-деформованого стану газопроводу й алгоритм визначення точності геодезичних робіт, що була апробована під час геодезичного моніторингу на газопроводі «Уренгой – Помари – Ужгород».Ключові слова: ризик, газопровід, напружено-деформований стан, магістральний газопровід, геодезичні роботи, геодезична точність, інженерно-геодезична техніка.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.24.01 - Geodesy, photogrammetry, and cartography. - Kyiv National University of Construction and Architecture, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021The dissertation presents the author's approach to solving the scientific and applied problem of improving the methods of determining the accuracy of geodetic works in the operation of main gas pipelines. A conceptual approach to determine the accuracy of geodetic works in the operation of main gas pipelines by modeling the stress-strain state of structures. The assessment of high-risk areas on the main gas pipeline has been performed. The joint work of the pipeline with the soil base is modeled, and the basic methods and theoretical bases of modeling the stress-strain state of the soil bases are determined, as well as the theory of the development of the soil base and pipeline movement in time. The results of the calculations made it possible to clearly trace the regularity of the gas pipeline displacement with the change of the layer and soil properties. Maximum deformations occur in areas where stress and deflection increase. Also, the control of the stress-strain state of the gas pipeline section at certain stages of construction showed that the partial removal of soil does not provide complete unloading of the pipeline in the soil mass.The assessment of high-risk areas on the main gas pipeline has been performed - which is the main preparatory step to the calculation of environmental risk indicators and determination of the parameters of the stress-strain state of the main gas pipeline. This makes it possible to identify potentially dangerous sections of the main gas pipeline for technical and organizational measures to ensure accidents during the operation of the main gas pipeline.A method for a comprehensive assessment of geological risk factors has been developed, which is the basis for determining the stress-strain state of the pipeline, which requires a differentiated approach to establishing the accuracy of geodetic works for each section of the pipeline and allows to approximation the probability of geological hazards on the pipeline.A computational and mathematical model was developed, which made it possible to develop an effective method for solving a system of complex differential equations of any kind by boundary conditions to obtain the results of calculations of the characteristics of the stress-strain state of the pipeline. The developed method has advantages over other methods of determining the stress-strain state of gas pipelines in terms of simplicity and efficiency of application and allows to solve traditional issues of detecting violations on pipeline routes.The technique is based on the transition from the stress-strain state to the accuracy of geodetic observations. The calculation of the periodicity of geodetic observations of gas pipeline deformations has been improved. The distance that should be between the marks is substantiated so that the results of geodetic observations could be used to analyze the static condition of the pipeline with appropriate accuracy, and the frequency of geodetic works.This approach allows to identify, refute or confirm the nature of the influence of geological factors on the results of numerical modeling, which is used to calculate the accuracy of geodetic works, in relation to the detection and prevention of deformations of gas pipelines. This takes into account the stress-strain state of the studied system, namely the system "pipeline - soil base", which allows you to reasonably identify and refine models of the system.In the event of an emergency, the system allows you to predict the consequences, make management decisions, thereby reducing response time and reduce damage from possible emergencies. The structural scheme of the system of geodetic monitoring of gas pipeline sections with the development of landslide processes is developed.The modern practice of engineering and geodetic observations of deformation processes requires the detection of minimal absolute displacements, which increases the requirements for accuracy of measurements, and the practical implementation of accurate regime observations using the latest automated engineering and geodetic equipment (satellite navigation systems, unmanned aerial vehicles, and unmanned aerial vehicles). and computer technologies for operational processing of measurement results, geodetic monitoring, preparation of information, and engineering solutions. It is these issues related to the study and implementation of advanced technologies, became the subject of the dissertation.Keywords: risk, gas pipeline, stress-strain state, main gas pipeline, geodetic works, geodetic accuracy, engineering-geodetic equipment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Нікітенко В. О. 
ВЗАЄМОДІЯ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА / В. О. Нікітенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена концептуалізації взаємодії освіти, культури і туризму та їх впливу на розвиток креативного потенціалу особистості в умовах інноваційно-інформаційного суспільства. Досліджено теоретико-методологічні, концептуальні, аксіологічні, інформаціологічні та праксеологічні виміри впливу освіти, культури і туризму на розвиток креативної особистості. З'ясовано умови формування «креативного класу» як головного концепту дослідження. Удосконалено аксіологічні виміри туризму якчинника креативного розвитку особистості. Створено інноваційну концепцію впливу освіти, культури, туризму на розвиток креативного потенціалу особистості^UThe dissertation is devoted to the conceptualization of the interaction of education, culture and tourism and their impact on the development of the creative potential of the individual in an innovative information society. Theoretical and methodological, conceptual, axiological, informational and praxeological dimensions of the influence of education, culture and tourism on the development of creative personality in the conditions of innovation-information society are studied. Using dialectical, systemic, synergetic, Agile-methodology (methodology of flexibility, adaptability) we analyze systemic and profound changes in modern society that affect all spheres of life and act as the driving forces that generate new megatrends in the formation of innovation. The problems of education, culture, tourism, which are developing in the conditions of innovation and information society, and promote the development of smart education and smart culture, algorithmic thinking and algorithmic culture are analyzed. The conditions of formation of "creative class" as the main concept of education, culture, tourism in the conditions of innovation and information society, new forms of human interaction, culture, education and their influence on creative potential of the person in the conditions of innovation and information society are clarified. A model of creative education as a factor of innovative and intellectual development of a smart society and a smart person has been developed. The axiological dimensions of tourism as a factor of creative development of personality in the conditions of innovation and information society, communication trends of tourism development and priority directions of influence of axiological factors on development of creative potential of personality in theconditions of innovation and information society are improved. The modern content of the concepts of tourism is to identify the innovativeness of tourism associated with the introduction of information and computer technology (ICT), smart technologies that require innovative mechanisms for the development of the tourism industry. The development of algorithmic thinking and culture is necessary due to the fact that modern civilization has completely transformed and changed the world, people's ideas about themselves, their attitude to each other, interaction with the world of nature, machines, technology. For the success of the innovation and information society, it is important that leaders in all industries form an algorithmic culture that spreads around the world and accelerates, because networks and convenient digital devices are almost everywhere. The subject orientation of informatization and digitalization of management as the main vector of sustainable development of organizations of modern Ukrainian society is clarified. The development of algorithmic thinking and culture is based on changing paradigms in the economy, business, society, consciousness, worldview. The competitive advantages of creative and innovative potential of the individual as a basis for the formation of a digital society are clarified. As a result of the research, an innovative concept of the influence of education, culture, tourism on the development of creative potential of the Ukrainian society as the main vector of innovation and information society. personality in the conditions of innovation and information society. The directions of improvement of the policy of digital development of the modern Ukrainian society are revealed, and it is necessary to reconsider the world outlook, to look far ahead, to adapt better. The concept of influence of education, culture, tourism on development of creative potential of the person in the conditions of innovation and information society is created


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Нікітенко І. С. 
Петрологія кам’яної сировини археологічних об’єктів Середнього Подніпров’я / І. С. Нікітенко. — Б.м., 2023 — укp.

Представлена робота присвячена дослідженню кам’яної сировини археологічних об’єктів Середнього Подніпров’я – історичного регіону України, що простягається уздовж долини р. Дніпро від Запоріжжя до північних кордонів нашої країни. Метою роботи було визначення взаємозв’язків між петрографічними особливостями сировини археологічних об’єктів та історичним розвитком використання гірських порід Середнього Подніпров’я.Наукові результати отримано на основі проведених мінералого-петрографічних досліджень сировини кам’яних артефактів, що датуються від доби палеоліту до нового часу. Отримані дані дозволили визначити особливості використання кам’яної сировини Середнього Подніпров’я протягом всіх історичних епох, виділити основні осередки видобування кам’яної сировини, а також визначити зв’язки між петрографічними особливостями гірських порід та основними способами їх застосування. З мінеральним складом та структурними особливостями пов’язане спеціалізоване використання амфіболітів, долеритів, метаультрабазитів, гранітоїдів, пісковиків, метакластолітів, кварцитів, залізистих кварцитів. Важливу роль при розробці мали окремість і блочність. Отримані дані дають нам більш комплексне розуміння історії використання кам’яної сировини до початку її промислового освоєння.Ключові слова: петрологія, археологічна петрографія, кам’яна сировина, Середнє Подніпров’я, кам’яні артефакти, археологічні пам’ятки, родовища кам’яної сировини.^UThe presented work is devoted to the study of stone raw materials of archaeological objects of the Middle Dnipro Region – the historical region of Ukraine, which spreads along the Dnipro River valley from Zaporizhzhia to the northern borders of the country. The purpose of the work was to determine the correlation between the petrographic features of stone raw materials of archaeological objects and the historical development of the use of rocks of the Middle Dnipro Region.Scientific results are obtained based on mineralogical and petrographic studies of raw materials of stone artefacts dating from the Palaeolithic to modern era. The obtained data allowed us to establish the peculiarities of the use of stone raw materials of the Middle Dnipro Region during all historical epochs, to identify the main centres of extraction of raw stone, as well as to determine the links between petrographic features of rocks and their main ways of use. The specialized use of amphibolites, dolerites, metaultrabasite, granitoids, sandstones, metaclastolites, quartzites, ferruginous quartzites is connected with the mineral composition and structural features. Parting played an important role in the mining. The obtained data give us a more comprehensive understanding of the history of the use of stone raw materials before the beginning of its industrial development. The obtained data give us a more comprehensive understanding of the history of use of the Middle Dnipro Region raw stone materials and the links between petrographic features of rocks and their application.Key words: petrology, petroarchaeology, raw stone, Middle Dnipro Region, stone artefacts, archaeological monuments, deposits of stone.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського