Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (194)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч513$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Виздрик В.С. 
Військово-патріотична діяльність УВО-ОУН серед української молоді Галичини (1920 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.С. Виздрик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Проаналізовано програмні документи УВО-ОУН стосовно ідеологічного та військово-патріотичного вишколу, розкрито зміст та основні напрямки національно-патріотичного виховання членів молодіжних товариств. Досліджено форми та методи боротьби УВО-ОУН у міжвоєнний період, визначено роль молодіжних організацій у національно-визвольному русі. Введено у науковий обіг низку невідомих, маловивчених джерел та літератури для надання вільної від ідеологічних упереджень чи штампів минулого оцінки подій з військово-патріотичного виховання української молоді Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'2 + Ф75(4УКР331) + Ч513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА329105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Литвин О.Т. 
Історичні передумови теоретико-методологічні основи сучасної системи фізичного виховання: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.Т. Литвин ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку та сучасний стан вітчизняної системи фізичного виховання різних верств населення, обгрунтовано шляхи її удосконалення. Розкрито особливості становлення системи фізичного виховання у різних європейських країнах, а також у Росії у XIX - на початку XX ст., виявлено основні тенденції її розвитку у перід між першою та другою світовими війнами. Проведено комплексний аналіз системи фізичного виховання в СРСР (1945 - 1991 рр.), детально охарактеризовано її програмно-теоретичні, організаційні, матеріально-технічні та кадрові засади. Досліджено розвиток теорії та методики фізичного виховання. Розглянуто організаційні та програмно-нормативні засади формування системи фізичного виховання в Україні після здобуття державної незалежності (1991 р.), визначено пріоритетні напрями її перебудови, розкрито роль рухової активності в життєдіяльності населення. Виділено основні групи засобів і складових, оптимальний режим спеціально організованої рухової активності для різних категорій осіб, що займаються фізичним вихованням, незалежно від віку, статі, інтересів, умов. Досліджено взаємозв'язок рухової активності зі станом здоров'я людини, її фізичним розвитком та якістю життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4)5/6 + Ч514(4)6 +
Шифр НБУВ: РА358388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кухтій А.О. 
Організаційні основи розвитку фізкультурно-спортивного руху в Україні впродовж ХХ століття: Автореф. дис... канд. наук з фіз. вихованя і спорту: 24.00.02 / А.О. Кухтій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено положення теорії фізичної культури щодо фізкультурно-спортивного руху (ФСР). Визначено роль та місце державних та громадських організацій в сфері фізичної культури та спорту. Виявлено головні принципи, форми та зміст організаційних шляхів розвитку ФСР в Україні. Доповнено положення про сучасний стан організації ФСР в окремих європейських країнах, країнах Далекого Сходу й Північної Америки та держав, що утворилися внаслідок розпаду СРСР. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення схеми управління фізичною культурою та спортом на сучасному етапі державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)6 + Ч514(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ришковськи В. 
Принципи проектування регіональної і локальної систем організації фізичного виховання школярів: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В. Ришковськи ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено концептуальну модель організації досліджень проблем фізичного виховання (ФВ). Проаналізовано можливість методологічного бачення єдності та взаємозв'язків теоретичної (понятійної) роботи типів експериментальної діяльності та конкретних об'єктів інноваційного розвитку ФВ. Шляхом об'єднання засобів праксеологічного та методологічного підходів сформульовано принципи проектування, що є істотним внеском до теорії проектування освітніх систем. Суттєво доповнено тлумачення термінів: тілесність, фізична (тілесна) компетентність, готовність ("фітнес"), розглянуто перспективи зміни змісту базового поняття "фізичне виховання". Розроблено модель тілесної та психосоматичної компетентності, що складає підгрунтя для створення типології наявних і принципово можливих систем фізичного виховання і технік соматичного розвитку, а також виступає теоретичною підставою аналізу й експертизи інноваційних систем і методик фізичного виховання та умов їх регіональної організації. Наведені принципи та моделі дозволяють теоретично обгрунтувати критерії оцінки результатів експериментів у галузі методики ФВ школярів. Запропонована методологія проектування регіонального розвитку ФВ школярів представлена як самостійний (відсутній у наявній системі знань) вид організації й управління фізичною культурою та спортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА324083

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Нікітенко С.В. 
Розвиток фізкультури та спорту на Херсонщині (1944 - 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.В. Нікітенко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено особливості розвитку фізкультурно-спортивного процесу на Херсонщині протягом 1944 - 1991 рр. Розглянуто основні нормативно-правові й організаційні аспекти діяльності республіканських спортивних організацій. Визначено організаційно-управлінські та теоретико-методичні аспекти розвитку фізкультури та спорту в області. Проаналізовано роль центральних і місцевих органів влади й управління, громадських організацій, депутатських комісій у справі становлення фізкультурно-спортивного руху. Розкрито особливості розвитку масового спортивного руху на Херсонщині, зокрема в сільській місцевості, в контексті поширення фізичного виховання в обласних навчальних закладах всіх рівнів. Увагу приділено питанням дитячо-юнацького профільного спортивного виховання. Висвітлено місце атлетів Херсонщини у міжнародному спортивному русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР-4ХЕС)62/63
Шифр НБУВ: РА370215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Крук М.З. 
Становлення та розвиток системи фізичного виховання учнів загальноосвітніх шкіл України (1917 - 1941 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.З. Крук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше досліджено особливості становлення та розвитку системи фізичного виховання в школах України в 1917 - 1941 рр. Систематизовано засоби, форми та методи фізкультурної роботи, а також виділено етапи становлення фізичного виховання у трудових семирічних школах України (1917 - 1920; 1920 - 1925; 1925 - 1932 рр.) та розвитку в загальноосвітніх школах у 1932 - 1941 рр. До наукового обігу впроваджено невідомі, маловідомі документи та матеріали, які дають змогу характеризувати основні суперечності та тенденції становлення й розвитку системи фізичного виховання учнів у школах України у досліджений період. Виявлено суттєві змістові суперечності становлення даної системи та характерні тенденції розвитку цього процесу. Узагальнено позитивний досвід викладання фізичної культури в школах України у 1917 - 1941 рр. з метою подальшого використання його на сучасному етапі реформування освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)6 + Ч421.354 +
Шифр НБУВ: РА330453

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дорошенко Е.Ю. 
Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.Ю. Дорошенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток теорії та практики фізичного виховання дітей і молоді у вітчизняній педагогіці другої половини XIX - початку XX ст. На підставі узагальнення досвіду вітчизняних педагогів з'ясовано, що їх теоретичні погляди сприяли становленню міцного підгрунтя для розвитку вітчизняної системи виховання тіла. Проаналізовано теоретико-методичні засади, принципи, методи фізичного виховання молоді. Висвітлено роль і місце в цьому процесі педагогів, лікарів, соціологів, громадських діячів. Науково обгрунтовано роль сім'ї, школи та громадських дитячо-юнацьких товариств та об'єднань у процесі фізичного виховання. Запропоновано шляхи, способи, засоби та методи залучення дітей та молоді до занять фізкультурою та спортом. Визначено особливості вітчизняних і зарубіжних гімнастичних систем в процесі використання в досліджуваний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)5 + Ч513(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА315611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Деделюк Н.А. 
Традиції фізичного виховання Київської Русі та їх використання в загальноосвітній школі: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.А. Деделюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади, світоглядні аспекти та закономірності функціонування фізичного виховання у Київській Русі. Визначено засоби (народні ігри, танці, розваги, кулачні бої, боротьбу, вправи з предметами та з використанням засобів пересування, природні локомоції) та форми (народно-побутові, релігійно-культові, освітні, військово-фізичні, змагальні) фізичного виховання у Київській Русі. Досліджено світоглядні аспекти даного поняття (родинно-побутовий, профілактичний, оздоровчий, хвалебний, вегетаційний, спонукальний, релаксаційний). Розкрито зміст фізичного виховання та здорового способу життя у письмових пам'ятках XI - XIV ст. Доведено освітнє значення використання традицій фізичного виховання Київської Русі за сучасних умов та запропоновано шляхи їх впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи, зокрема на уроках фізичної культури, під час проведення фізкультурно-оздоровчих заходів протягом навчального дня, у позакласній роботі та молодіжному дозвіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)3 + Ч513(4УКР)3 + Ч513(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА331610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Цибанюк 
Управління системою фізичного виховання школярів на Буковині (друга половина ХІХ- початок ХХ століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Олександра Олександрівна Цибанюк ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч513(4УКР337)5
Шифр НБУВ: РА360319

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Гречанюк О.О. 
Фізична культура Північного Причорномор'я в античний період (VI ст. до н.е. - IV ст. н.е.): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Гречанюк ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 16 с. — укp.

На підставі джерельної бази та наукової літератури досліджено особливості системи фізичного виховання у північнопричорноморських містах. Особливу увагу приділено виявленню специфічних рис та тенденцій у проведенні атлетичних ігор на території Північного Причорномор'я. Зафіксовано взаємозв'язки античних полісів північного узбережжя Чорного моря із давньогрецьким світом у сфері фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА308959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Окопний А.М. 
Фізичне виховання в спадщині українських педагогів (друга пол. ХІХ - перша пол. ХХ століття): Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.02 / А.М. Окопний ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Показано, що фізичне виховання набуває пріоритетів у педагогічній науці саме в середині XIX - середині XX ст. Проаналізовано регіональні особливості педагогічних підходів до фізичного виховання українськими вченими. Висвітлено погляди українських педагогів (О.Духновича, К.Ушинського, Г.Ващенка, М.Демкова, А.Макаренка, В.Сухомлинського, П.Юркевича та ін.) на фізичне виховання. Доведено, що їх теоретичні розробки стали підгрунтям для формування та розвитку української системи фізвиховання. Вивчено напрями ровитку фізичого виховання на українських землях, які були в складі різних держав. Проаналізовано внесок видатних українських педагогів у становлення, а також розвиток системи фізвиховання. Узагальнено роль і значення діяльності теоретиків даного періоду в формуванні національної системи фізвиховання. На підставі аналізу спадщини українських педагогів викладено сутність фізичного виховання, розглянуто його форми, принципи, засоби та методи, які використовувалися в зазначений період. Підтверджено зв'язок між популяризацією фізичного виховання, різних видів спорту та реалізацією національної ідеї на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4Укр) + Ч33(4Укр)52
Шифр НБУВ: РА315892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вербицький В.А. 
Фізичне виховання і спорт у середніх навчальних закладах Півдня України: 1864 - 1917 рр. (на матеріалах Херсонської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Вербицький ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення й етапи розвитку практики фізичного виховання та спорту у середніх навчальних закладах Херсонської губернії у 1864 - 1917 рр. Проаналізовано соціальні та громадсько-політичні умови впровадження уроків фізичної культури у систему середньої освіти. Висвітлено офіційну політику уряду у галузі шкільного фізичного виховання. Проаналізовано стан і простежено динаміку розвитку фізичної культури та спорту у гімназіях і реальних училищах. Розглянуто організаційні форми та зміст фізичного виховання у середніх навчальних закладах Півдня України. Досліджено процес формування педагогічних кадрів, систему їх підготовки, охарактеризовано соціальний склад і матеріальне становище вчителів фізкультури. Розглянуто питання фінансового, матеріально-технічного та програмно-методичного забезпечення процесу фізичного виховання. З'ясовано, що становлення фізичної культури у середніх школах південного регіону України відбувалось на тлі процесів, які проходили в освітніх установах Російської імперії, але мали свої специфічні особливості. Зроблено висновок, що Одеський навчальний округ займав лідируючі позиції у фізичному вихованні учнів, розкрито його суттєву роль у становленні шкільної системи фізичного виховання в Україні у дореволюційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР7)5 + Ч33(4УКР7)52 +
Шифр НБУВ: РА368524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гальченко 
Фізкультурно-спортивний рух у Донбасі (1917-1930 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олександр Миколайович Гальченко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-7 + Ч513(4УКР55)61
Шифр НБУВ: РА359291

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського