Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (577)Книжкові видання та компакт-диски (396)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=НАКОНЕЧН$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Безродна А. І. 
Вплив блоксополімерів на основі оксипропілену та етилену на показники функціонального стану печінки щурів та корекція його порушень. / А. І. Безродна. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Наконечна А.А. 
Клініко-імунологічна ефективність нового ентеросорбенту Антрален в комплексному лікуванні хронічних гепатитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / А.А. Наконечна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвишення ефективності лікування хворих на хронічний гепатит (ХГ) шляхом застосування нового ентеросорбенту "Антрален" на підставі вивчення його клініко-імунологічних ефектів з урахуванням визначення взаємозв'язку між синдромом ендогенної інтоксикації та розвитком вторинного імунодефіциту у хворих. Доведено, що використання ентеросорбенту "Антрален" у хворих на ХГ сприяє скороченню терміну лікування, подовженню терміну ремісій та зменшенню частоти загострень. Показано, що поліпшення біохімічних показників і транспортної функції альбуміну, а також оптимізація функцій імунної системи щодо нормалізації показників клітинної та гуморальної ланок і процесів синтезу ІЛ-1 під дією антралену співпадає зі зменшенням термінів лікування та подовженням періодів ремісії хворих, які лікувалися традиційно. На підставі визначення дезінтоксикаційного та імуномодулюючого ефектів ентеросорбенту "Антралену" розроблено спосіб комплексного лікування ХГ шляхом його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-52
Шифр НБУВ: РА315920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Наконечна А.В. 
Товарознавча оцінка споживчих властивостей нових деревно-полімерних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / А.В. Наконечна ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено споживні властивості нових деревно-полімерних матеріалів, створених на основі неходової деревини берези з використанням для просочування деревини плівкоутворювального складу стирол - пероксид лаурилу та нової плівкоутворювальної композиції на основі поліефірмалеїнатної смоли в діметакрилаттриетиленгліколі. Оцінено фізико-механічні, хімічні, діелектричні, теплофізичні, естетичні та токсиколого-гігієнічні властивості деревно-полімерних матеріалів. Встановлено, що у процесі полімеризації плівкоутворювальних речовин у порах деревини формуються поверхневі шари полімеру, взаємодія яких із деревиною призводить до зміни структури деревини, полімеру та суттєвого підвищення споживних властивостей деревно-полімерних товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.632-906
Шифр НБУВ: РА314099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Наконечна К.В. 
Механізм державної підтримки сільськогосподарського виробництва та шляхи його удосконалення: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / К.В. Наконечна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Запропоновано методичний підхід стосовно розподілу державних видатків для підтримки сільськогосподарського виробництва на підставі синтетичного бонітету земель. Виявлено взаємозв'язки між вартісними параметрами "зеленої", "жовтої" та "блакитної скриньок" для створення необхідного економічного середовиша та підвищення ефективності державної підтримки даного виробництва. Вартість "жовтої скриньки" запропоновано розподіляти у аспекті областей відповідно до показника, оберненого до синтетичного бонітету земель з обов'язковим коригуванням щодо конкурентоспроможності. Використання показника конкурентоспроможності дозволяє одержати еквівалентне значення витрат за рівних значень показника, оберненого до синтетичного бонітету земель. Наведено вимоги типових "стандартів", тобто моделей державної підтримки сільськогосподарського виробництва в Україні. Запропоновано альтернативний варіант механізму державної підтримки сільськогосподарської продукції на засадах "викликів ринків". Запропоновано нові методичні підходи до визначення впливу державної підтримки сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.32 + У9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА362382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Наконечна Л.Б. 
Семантико-функціональна транспозиція часових форм дієслова в поліпредикативних структурах сучасної української мови: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Б. Наконечна ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

З використанням матеріалу, що стосується сучасної української мови досліджено транспозиційний потенціал часових форм дієслова у поліпредикативних структурах. З'ясовано суть явища транспозиції часових форм, його специфіку у даних структурах, закономірності формування транспортованого часового значення. Установлено особливості впливу формально-семантичних категорій дієслова, виду та способу, а також семантичних категорій кратності, зумовленості, модальності та часової локалізованості на транспозиційні процеси у межах граматичної категорії часу. Визначено засоби транспозиції часових форм, запропоновано їх класифікацію. З'ясовано роль взаємодії предикатів, непредикативних компонентів конструкції під час транспортування. Установлено кількість транспозиційних типів часових форм дієслова у поліпредикативних структурах, моделі конструкцій з транспонованою часовою формою. Обгрунтовано суть поняття транспозиційної активності/пасивності граматичної форми та транспозиційної відкритості/закритості семантичної зони. Визначено рівень активності часової форми та відкритості семантичної часової зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА355886

      
6.

Наконечна Л.Й. 
Розвиток пізнавальної самостійності майбутніх учителів математики у процесі вивчення фахових дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Л.Й. Наконечна ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, компоненти та рівні пізнавальної самостійності студентів. Обгрунтовано й експериментально перевірено ефективність організаційно-педагогічних умов розвитку пізнавальної самостійності майбутніх учителів математики, таких як урізноманітнення прийомів і засобів стимулювання мотивації навчання студентів, створення цілісної системи форм, видів і засобів самостійної діяльності майбутніх учителів математики, удосконалення педагогічної діяльності викладача з метою сприяння розвитку пізнавальної самостійності студентів, оптимізацію системи контролю за якістю самостійної роботи студентів педагогічного ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.22 + В1 р21 р3
Шифр НБУВ: РА375373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Наконечна М.М. 
Допомога іншому як психологічний засіб розвитку особистості: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.М. Наконечна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Показано, що психологічний зміст допомоги іншому полягає в сприянні входженню іншої людини в стан суб'єктності, що передбачає певні особливості обох суб'єктів взаємодії, а саме: активність, рефлексивність, емпатичність, креативність, а також відповідний рівень мотивації. Виявлено, що з психологічної точки зору, допомога іншому - це взаємодія з іншим, що здійснюється з метою полегшення його страждань, сприяння його розвитку та розкриттю потенціалу його здібностей. Виділено три рівні надання допомоги - реципієнтний, предметний і суб'єктний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю953.32 +
Шифр НБУВ: РА367681

Рубрики:

      
8.

Наконечна М.О. 
Значення фізико-хімічних властивостей конденсату повітря, що видихають, для діагностики і контролю перебігу бронхіальної астми у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М.О. Наконечна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено лабораторний прилад для одержання конденсату повітря, що видихають. Визначено рівні поверхневого натягнення, кута нахилу кривої, модуля в'язкоеластичності, часу релаксації, рівні pH і нітриту в конденсаті повітря, що видихають, у дітей, хворих на БА, в залежності від стадії та ступеня захворювання. Виявлено особливості взаємозв'язків даних фізико-хімічних показників з показниками зовнішнього дихання, імунологічними показниками крові у дітей, що хворіють на астму. Удосконалено комплекс діагностичних заходів для визначення ступеня тяжкості перебігу БА у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-4
Шифр НБУВ: РА375372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Наконечна О.І. 
Творчість В.Леонтовича в контексті української літератури кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.І. Наконечна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено творчість В.Леонтовича у світлі реалій перебігу суспільного та літературного життя кінця ХІХ - початку ХХ ст. в Україні. З'ясовано обставини формування світоглядних засад, умови становлення В.Леонтовича як письменника, літературного критика, громадського діяча, політика та мецената. Проаналізовано творчий доробок письменника з метою виявлення жанрової специфіки, іманентних рис індивідуального авторського стилю белетриста. Розкрито багатовекторність творчих пошуків у царині проблематики творів, а також акцентовано увагу на їх загальній гуманістичній спрямованості. Осмислено загальні літературні закономірності, що знайшли втілення в особливостях характерології та образотворенні митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-317 + Ш5(4УКР)5-4 Леонтович В.417
Шифр НБУВ: РА312504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Наконечна О.В. 
Детермінанти художнього образу в контексті театральної культури: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / О.В. Наконечна ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему наукового аналізу процесів створення та втілення сценічного образу в театральному мистецтві. Обгрунтовано теоретичну та методологічну базу її вирішення з використанням новітніх методів дослідження у межах театральної ейдології - науки, що вивчає сценічну образність. З метою створення універсальної схеми для аналізу сценічної образності виокремлено й охарактеризовано її функціональну двошарову структуру - об'єктивну й суб'єктивну. У даних структурах розглянуто жанровий аспект театральної ейдології та параметри оцінювання проявів сценічної образності, проаналізовано її стильовий аспект та наведено способи констатування суб'єктивних показників (індикаторів). Створено універсальну систему критеріїв можливості ейдологічного аналізу ("критеріїв допуску"), наведено рекоменадації щодо застосування визначених детермінант у дослідженні сценічної образності у будь-якій площині існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.13 +
Шифр НБУВ: РА358465

Рубрики:

      
11.

Наконечна О.П. 
Естетичне як тип духовності: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / О.П. Наконечна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 34 с. — укp.

Здійснено теоретичне осмислення естетичного як типу духовності у взаємозв'язку з проблемою самоусвідомлення естетики як теоретичної системи. На підставі обгрунтування основних принципів сучасного дослідження естетичного - "відкритої" раціональності, постонтології та синергетики та всебічного аналізу понять "духовність", "типи духовності", "естетична творчість", "естетизм", "світоглядна універсалія", "естетика негативності", "естетична раціональність", "темпоральність естетичного" виявлено багатоманітність прояву та конструктивну здатність естетичного як типу духовності в осягненні стану сучасної людини та культури. Уперше систематизовано досвід українських та зарубіжних науковців, включаючи історичну традицію та сучаний стан, щодо з'ясування духовного виміру естетичного. Висвітлено практику розвитку сучасного мистецтва та особливості функціонування українського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю821.11 + Ю700.68 +
Шифр НБУВ: РА330108

Рубрики:

      
12.

Наконечна І. В. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції: питання теорії і практики: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.07 / І. В. Наконечна. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційному дослідженні комплексно розкрито теоретико-правові та практико-реалізаційні аспекти здійснення стратегічних і тактичних адміністративних дій суб’єктами забезпечення національної безпеки України щодо втілення, охорони, захисту й збереження її національних цінностей та інтересів в умовах перехідного періоду становлення європейською країною в асоційованому аспекті.Схарактеризовано національну безпеку України в умовах євроінтеграції через призму об’єктної складової адміністративного-правового дослідження. Здійснено огляд наукового висвітлення проблем забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Визначено принципи, завдання та ризики забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Схарактеризовано сутність і структуру адміністративно-правового механізму забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Сформовано поняття та схарактеризувати види адміністративно-правових відносин щодо забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Визначено систему суб’єктів забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції та схарактеризувати адміністративно-правовий статус окремих із них крізь призму приналежності до управлінської і реалізаційної інституційності. Схарактеризовано форми та методи забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Визначено нормативно-правові засади реалізації адміністративно-правового механізму забезпечення національної безпеки України в умовах євроінтеграції. Розкрито сутність, особливості та види адміністративних процедур забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції. Визначено специфіку дозвільних процедур забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції. Схарактеризовано особливості та види контрольно-наглядових процедур забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції. Розкрито зміст інформаційно-аналітичних процедур забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції. Схарактеризовано євроінтеграцію як вектор розвитку адміністративного законодавства щодо забезпечення національної безпеки України. Визначено шляхи розвитку адміністративно-правового регулювання забезпечення національної безпеки як основи побудови нової безпекової моделі функціонування України. Сформовано способи вдосконалення взаємодії державних і громадських інституцій у процесі забезпечення національної безпеки в умовах євроінтеграції. Розкрито зміст новітньої інтерпретації форм та меж громадського нагляду за діяльністю суб’єктів забезпечення національної безпеки.^UThe dissertation research comprehensively discloses the theoretical-legal and practical-implementation aspects of the implementation of strategic and tactical administrative actions by the subjects of ensuring the national security of Ukraine regarding the realization, protection, protection and preservation of its national values and interests in the conditions of the transition period of becoming a European country in the associated aspect.The national security of Ukraine in the conditions of European integration is characterized through the prism of the objective component of administrative and legal research. A review of the scientific coverage of the problems of ensuring the national security of Ukraine in the conditions of European integration was carried out. The principles, tasks and risks of ensuring Ukraine's national security in the conditions of European integration are defined. The essence and structure of the administrative and legal mechanism for ensuring the national security of Ukraine in the conditions of European integration is characterized. The concept was formed and the types of administrative and legal relations regarding the provision of national security of Ukraine in the conditions of European integration were characterized. The system of subjects of ensuring the national security of Ukraine in the conditions of European integration is determined and the administrative and legal status of some of them is characterized through the prism of belonging to management and implementation institutionalism. The forms and methods of ensuring Ukraine's national security in the conditions of European integration are characterized. The regulatory and legal principles of the implementation of the administrative and legal mechanism for ensuring the national security of Ukraine in the conditions of European integration have been determined. The essence, features and types of administrative procedures for ensuring national security in the conditions of European integration are disclosed. The specifics of permitting procedures for ensuring national security in the context of European integration have been determined. Features and types of control and supervision procedures for ensuring national security in the conditions of European integration are characterized. The content of information and analytical procedures for ensuring national security in the conditions of European integration is disclosed. European integration is characterized as a vector for the development of administrative legislation to ensure the national security of Ukraine. The ways of development of administrative and legal regulation of ensuring national security as a basis for building a new security model of the functioning of Ukraine have been determined. Methods of improving the interaction of state and public institutions in the process of ensuring national security in the conditions of European integration have been developed. The content of the latest interpretation of the forms and limits of public supervision of the activities of national security entities is revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Наконечна А. В. 
Удосконалення фізкультурно-оздоровчих занять пілатесом для жінок другого періоду зрілого віку з використанням програм різного цільового спрямування. / А. В. Наконечна. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт − фізкультурно-оздоровчі заняття для жінок другого періоду зрілого віку; мета дослідження − підвищити ефективність фізкультурно-оздоровчих занять пілатесом для жінок другого періоду зрілого віку та поліпшити їхній фізичний і психоемоційний стан завдяки використанню індивідуальних програм занять пілатесом різного цільового спрямування; методи: теоретичний аналіз та узагальнення; педагогічне спостереження; соціологічні; емпіричні: морфофункціональні, педагогічне тестування; педагогічний експеримент; методи математичної статистики; новизна: уперше доведено доцільність використання індивідуальних програм різного цільового спрямування у фізкультурно-оздоровчих заняттях пілатесом для жінок другого періоду зрілого віку; уперше визначено пріоритетні мотиви занять пілатесом у жінок другого періоду зрілого віку, що полягають у корекції постави та усуненні больових відчуттів у різних ділянках хребта; нормалізації маси тіла, зміні рельєфу і пружності м'язів; підвищенні працездатності та підтриманні або поліпшенні рівня розвитку фізичних якостей; уперше систематизовано завдання й об'єкти тренувального впливу індивідуальних програм занять пілатесом для жінок другого періоду зрілого віку, створених з урахуванням пріоритетних мотивів занять та фізичного стану жінок другого періоду зрілого віку; результати: удосконалено процес розроблення фізкультурно-оздоровчих тренувань для жінок другого періоду зрілого віку з використанням індивідуальних програм занять пілатесом різного цільового спрямування, що позитивно впливають на поліпшення показників їхнього фізичного та психоемоційного стану; результати досліджень упроваджено у практичну діяльність фахівців сфери фітнесу та рекреації, у практику фітнес-центрів «Престиж», «Ківі-фітнес», Міжнародного центру корекції постави Оксани Слінько «Академія Грація» (м. Львова), у навчальний процес студентів ЛДУФК ім. Івана Боберського з дисциплін «Реабілітаційно-відновлювальна підготовка в хореографії» (спеціальність 024 – хореографія); «Рекреаційно-оздоровча діяльність» і «Оздоровчий фітнес» (спеціальність 017 – фізична культура і спорт, 227 – фізична терапія і ерготерапія та 014.1 – середня освіта); галузь – фізичне виховання та спорт.^UThe object is fitness classes for women of the second period of mature age. The goal of the research is to increase the effectiveness of physical training and Pilates training for women of the second period of mature age and to improve their physical and psycho-emotional state by using individual programs of Pilates classes of different targeting. The methods are theoretical analysis and generalizations; pedagogical observation; sociological; empirical: morphofunctional, pedagogical testing; pedagogical experiment; mathematical statistics methods. The novelty is that the expediency of using individual programs of different targeting in physical training classes of Pilates for women of the second period of mature age is proved; the priority motives of Pilates training in women of the second period of mature age, which are correction of posture and elimination of pain in different parts of the spine; normalization of body weight, changes in relief and muscle elasticity; to increase the capacity for work and maintain or improve the level of development of physical qualities; systematized tasks and objects of training impact of individual Pilates classes for women of the second period of mature age, created taking into account the priority motives of employment and physical condition of women of the second period of mature age. The results are improvement of the process of development of physical and fitness trainings for women of the second period of mature age with the use of individual programs of Pilates classes of different target direction, which positively influence on improvement of indicators of their physical and psycho-emotional state. The results of the study were implemented in the practical activity of specialists in the field of health-related physical culture, in the practice of the fitness centers «Prestige», «Kiwi-fitness», The International Center for Posture Correction, Oksana Slinko «Academy of Grace» in Lviv, were used in the educational process of the students of LSUPC named after I. Boberskyi in the disciplines «Rehabilitation and restorative training in choreography» (specialty 024 Choreography); disciplines «Recreational-health activity» and «Health-related fitness» (specialty 017 Physical education and sports, 227 Physical therapy and ergotherapy and 014.11 Secondary education), which is confirmed by the acts of implementation. The branch is physical education and sport.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Наконечна А. М. 
Правове регулювання як засіб задоволення людських потреб та інтересів (загальнотеоретичне дослідження) / А. М. Наконечна. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено важливе наукове завдання, яке полягало у комплексній загальнотеоретичній характеристиці впливу позитивного правового регулювання на стан задоволення людських потреб та інтересів.Методологічною основою дослідження слугував потребовий підхід. З огляду на цей підхід зауважено, що будь-яке позитивне право покликане, так чи інакше, бути дієвим інструментом означеного задоволення або, щонайменше, ефективно йому сприяти.Встановлено, що саме у німецькій класичній філософії з'явився термін «правова потреба» (І. Кант). Запропоновано дефініцію правових потреб як потреб людей у якісному й ефективному правовому регулюванні, а також у юридичній допомозі. Предметно-змістовна специфіка таких потреб полягає у необхідності існування та використання суб'єктом певних позитивно-правових (державно-юридичних) явищ як засобів, що впливають на задоволення його біологічних і соціальних потреб та інтересів.Здійснено класифікацію правових потреб: 1) за кількісним складом їхніх носіїв (індивідуальні, колективні, індивідуально-колективні); 2) за сферами життєдіяльності людини (особистісні, економічні, політичні, у сфері соціального захисту, культурно-духовні); 3) за тривалістю (постійні, тимчасові); 4) за рівнем (ступенем) задоволення (повністю чи частково задоволені або взагалі незадоволені; якісно чи неякісно задоволені; своєчасно або невчасно задоволені); 5) за юридично-галузевою ознакою (конституційні, цивільні, сімейні, адміністративні, кримінальні, фінансові, кримінально-процесуальні, цивільно-процесуальні тощо); 6) за юридичним статусом їх носія (правові потреби громадян, іноземців, осіб без громадянства, людей з інвалідністю, дітей, військовослужбовців, представників інших соціальних груп); 7) за суб'єктом задоволення правових потреб (правові потреби, які задовольняються органами державної влади, місцевого самоврядування, іншими компетентними суб'єктами, фізичними особами); 8) залежно від безпосередньої участі суб'єкта-носія цих потреб у їхньому задоволенні (активні, пасивні).Виявлено кількісні показники вживання терміно-понять «потреба», «інтерес» і спільнокореневих у Конституції України та деяких кодексах України. З огляду на означені показники встановлено:1) цілі, для яких законодавець використовує ці терміно-поняття, а саме: а) для формулювання прав і обов'язків учасників правовідносин; б) для формулювання підстав правообмежень; в) для ідентифікації суб'єктів права; г) для ідентифікації об'єктів права; ґ) для визначення функцій і повноважень органів та посадових осіб; д) для спрямування (обмеження) повноважень, функцій;2) видову належність потреб та інтересів, зафіксованих у Конституції України та деяких кодексах, за сферою життєдіяльності та за їх носієм.В аналогічний до дослідження законодавчих актів спосіб з'ясовано кількісні показники вживання терміно-понять «потреба» й «інтерес» у рішеннях Конституційного Суду України та у деяких постановах Верховного Суду України за 2015-2017 рр.Обґрунтовано положення про те, що за обставин інтерпретаційної (смислової) колізії, коли юридична норма може мати декілька значень, суд ухвалюватиме рішення, зокрема, на підставі аналізу потреб та інтересів, які задовольнятимуться і одним, й іншим тлумаченням, тобто застосовуючи так званий потребовий критерій оцінки соціального ефекту можливих варіантів інтерпретації цієї норми.Враховуючи те, що у первинних міжнародних актах ООН з прав людини терміни «потреба» та «інтерес» використані лише у кількох положеннях, зроблено спробу виявити мінімальні кількісні показники конкретних гарантованих у цих актах людських потреб (інтересів) за сферою життєдіяльності та за суб'єктом-носієм.Досліджено форми «зворотного» впливу правового регулювання на стан задоволення людських потреб та інтересів: а) пряма – стосується власне правових потреб (інтересів); б) опосередкована – стосується неправових потреб (інтересів). Основними напрямами опосередкованого впливу правового регулювання на стан задоволення людських потреб (інтересів) є: 1) позначальний (опредметнюючий); 2) орієнтаційний; 3)інструментально-співвимірний – вплив на формування ієрархії потреб (інтересів) відповідно до їхньої значущості для життєдіяльності суб'єкта; 4) розподільчий; 5) охоронний.Зауважено, що задоволення правових потреб ускладнюється наявністю проблем, зумовлених законодавчими прогалинами, різними видами юридичних колізій, а також порушеннями правил законотворчої техніки. Значний внесок у подолання цих проблем на сьогодні в Україні робить зокрема ВП ВС. Дослідження її судової практики за період 2018-2019 рр. дозволило встановити випадки, коли ВП ВС заповнювала прогалини у законодавстві за допомогою аналогії закону й аналогії права, долала ієрархічні, змістовні, темпорально-змістовні, ієрархічно-змістовні та темпорально-ієрархічні юридичні колізії, а також частково виражені недоліки нормативно-правових актів, спричинені неналежним використанням конкретних засобів законотворчої техніки.^UThe dissertation resolves an important scientific issue aimed at the general theoretical analysis of how legal regulation affects the satisfaction of human needs and interests.The methodological basis for the research is the needs-oriented approach. Given this approach, it is noticed that legal regulation is always aiming for an effective instrument of satisfaction and promotion of these needs and interests.It is established that term “legal need” was coined in the German classical philosophy (I. Kant). The definition of the notion of “legal need” as the need for proper and effective legal regulation and legal aid is laid down. The subject core of this kind of needs involves the necessity of positive-law phenomena as a means for the satisfaction of biological and societal needs and interests.The classification of legal needs is carried out according to the following criteria: (1) by the “type” of the needs' owner (individual, collective, “mixed” (individual-collective)); (2) by the area of human activity (personal, economic, political, cultural, in the field of social protection); (3) by the duration (permanent, temporary); (4) by the satisfaction rate (level) (absolutely and partially satisfied or unsatisfied; well- or badly-satisfied; timely or untimely satisfied); (5) by the branch of law (constitutional, civil, family, administrative, criminal, financial, criminal procedure, civil procedure, etc.); (6) by the legal status of the needs' owners (legal needs of the nationals, foreigners, stateless persons, persons with disabilities, children, military servants, members of other social groups); (7) by the entity that meets legal needs (such needs which are satisfied by public authorities, local self-government bodies, other authorized entities, natural persons); (8) by the personal engagement in the satisfaction of the legal needs (active, passive).The quantitative research was conducted to discover the way terms “need”, “interest”, and the same-root words (in Ukrainian) are used in the Constitution of Ukraine and some of its Codes. The identified quantitative indicators show:(1) aims, in the pursuit of which the legislator applies these terms, namely: (a) to lay down the rights and duties of the parties in legal relations; (b) to lay down the grounds for the human rights limitations; (c) to identify the right-holders; (d) to identify the legal objects; (e) to specify the functions and powers of authorities; (f) to direct (to limit) functions and powers;(2) group affiliations of the needs and interests enshrined in the Constitution of Ukraine and particular Сodes by the area of human activity and by the number of the needs' owners.In a way that is similar to the analysis of statutory acts, the quantitative indicators of the application of terms “need” and “interest” throughout the judgments of the Constitutional Court of Ukraine and particular decisions of the Supreme Court of Ukraine in 2015-2017 are found out.It is justified that when a conflict of interpretations occurs so that a given provision of law may have a few meanings, the court shall deliver the decision based on analysis of needs and interests met by both contrary interpretations, i.e., applying needs-oriented criteria to the assessment of the social effect of possible interpretations of that provision.Taking into account that the terms “need” and “interest” are applied only in some provisions of the primary UN instruments in human rights, the attempt is made to find out the minimal quantitative indicators of the needs and interests guaranteed under these acts by the area of human activity and by the “type” of the needs' owner.Two forms of “reverse” influence of legal regulation on the satisfaction of human needs and interests are investigated: (a) direct – relating to legal needs (interests); (b) indirect – relating to needs (interests) of other types than legal. The main dimensions of the indirect influence of legal regulation on the satisfaction of human needs (interests) are the following: (1) designatory (objectificative); (2) orientational; (3) instrumental-commensurate; (4) distributive; (5) protective.It is observed that the satisfaction of legal needs is made complicated by the problems caused by legislative gaps, various types of legal collisions, as well as violations of the legislative technique rules. A significant contribution to overcoming these problems in Ukraine nowadays is made in particular by the Grand Chamber of the Supreme Court. A study of its case law for the period of 2018-2019 revealed cases in which the Grand Chamber filled gaps in the legislation by the analogy of statute and analogy of law; overcame hierarchic, substantive, temporal-substantive, hierarchic-substantive and temporal-hierarchic legal conflicts as well as also partially expressed shortcomings of regulations caused by improper use of specific means of legislative technique.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Наконечна О. І. 
Особливості формування і властивості інтерметалідів, карбідів перехідних металів та нанокомпозитів на їх основі / О. І. Наконечна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота об'єднує в собі три напрямки експериментальних досліджень у рамках єдиної концепції формування кристалічного стану: 1) вивчення фазових рівноваг та особливостей формування кристалічних структур потрійних галідів РЗМ, 2) визначення механізму утворення карбідних фаз в процесі механохімічної (МХ) обробки як подвійної шихти Ме-ВНТ, так і безпосередньо в металічній матриці при створенні нанокомпозиційних матеріалів; 3) дослідження мікроструктури, механічних характеристик та корозійної стійкості тонких твердих плівок TiAlSiN та TiAlCrN, одержаних вакуумно-дуговим методом. В результаті повному концентраційному інтервалі побудовані ізотермічні перерізи діаграм стану потрійних металевих систем Ti-Al-Ga, Ni-Al-Ga та Y-Cu-Ga, а також встановлено особливості формування та фізичні характеристики серій близькоспоріднених сполук складів Me(Me,Ga)4 та Me(Me,Ga)3, які існують в системах {Y,Dy}-Cu-Ga, Gd-Al-Ga та Dy-Mn-Ga (1). Розроблено наукову концепцію механізму утворення карбідних фаз TiC, ZrC, HfC, VC, NbC, TaC, W2C, Mo2C, Fe3C, Co3C, NiCx при їх механохімічному синтезі із залученням вуглецевих нанотрубок (ВНТ) в якості компоненти шихти, за якою зазначені карбіди d-металів формуються в основному за рахунок самопідтримуваної реакції. Розглянуто умови синтезу та властивості компактних нанокомпозиційних матеріалів, отриманих із залученням МХ активації порошкових сумішей Fe-Ti-ВНТ, Ti-Cu-ВНТ та Y-Cu на першому технологічному етапі їх синтезу. Встановлені основні закономірності та фізичні механізми формування зміцнюючих наночастинок карбідів та оксидів безпосередньо в металевій матриці композиту. З використанням сучасних методів дослідження вивчено мікроструктуру та механічні характеристики плівок TiAlSiN та TiAlCrN, одержаних вакуумно-дуговим методом (3) та досліджено вплив легування Si та Cr на механічні характеристики тонких твердих моно- та багатошарових покриттів системи TiAlN. Вперше вакуумно-дуговим методом одержано тонкі плівки TiAlSiN з композиційно градуйованим складом, проведено комплексне дослідження їх мікроструктури та механічних характеристик. Встановлено механізми тріщиноутворення у тонких плівках TiAlSiN і TiAlCrN, для пояснення яких запропоновано енергетичну модель, що ґрунтується на обчисленні незворотної дисипативної роботи навантаження на індентор. Детально вивчено корозійну стійкість покриттів та вперше досліджено структуру шару окалини, що утворюється на поверхні покриття при високотемпературному відпалі.^UDoctoral thesis combines three directions of experimental researches in the frame of uniform concept of crystal state formation: 1) study of phase equilibria and features of crystal structures of ternary gallides of REM formation, 2) definition of the mechanism of carbide phases formation from Me-CNT charge and directly in the metal matrix at nanocomposite material fabrication; 3) study of the microstructure, mechanical characteristics and corrosion resistance of TiAlSiN and TiAlCrN thin solid films, obtained by cathodic-arc method. Isothermal cross sections of phase diagrams of Ti-Al-Ga, Ni-Al-Ga and Y-Cu-Ga ternary metal systems are constructed in full concentration interval, and the features of formation and physical characteristics of series of closely related compounds of Me(Me,Ga)4 and Me(Me,Ga)3 compositions, which exist in the systems of{Y, Dy}-Cu-Ga, Gd-Al-Ga and Dy-Mn-Ga are established (1). The scientific concept of the mechanism of formation of TiC, ZrC, HfC, VC, NbC, TaC, W2C, Mo2C, Fe3C, Co3C, NiCx carbide phases at their mechanochemical synthesis with the carbon nanotubes (CNT) as a component of the charge has developed, according to which the carbon phases are formed by a self-sustaining reaction. The synthesis conditions and properties of nanocomposite materials obtained by compacting the mechanically alloyed charge of Fe-Ti-CNT, Ti-Cu-CNT and Y-Cu powders at the first technological stage are considered. Basic regularities and physical mechanisms of formation of reinforcing nanoparticles of carbides and oxides directly in the metal matrix of the composite are established. Microstructure and mechanical characteristics of TiAlSiN and TiAlCrN thin films obtained by vacuum-arc method (3) were studied by modern research methods. The effect of Si and Cr dopants on the mechanical characteristics of thin solid single- and multilayerd coatings of the TiAlN system has studied. For the first time, TiAlSiN thin films with a graded composition were obtained and a comprehensive study of their microstructure and mechanical characteristics was performed. The mechanisms of crack formation in thin films TiAlSiN and TiAlCrN are established, for the explanation of which an energy model is proposed, which is based on the calculation of the irreversible dissipative work of the load on the indenter. The corrosion resistance of coatings has been studied in detail and the structure of the layered oxide scale formed on the surface of the coating at high-temperature annealing has been studied for the first time.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Наконечна С. П. 
Функціональні резерви організму студентів з порушеннями постави у сагітальній площині, плоскостопістю, ожирінням та їх корекція засобами фізичної терапії.: автореферат дис. ... д.філософ : 227 / С. П. Наконечна. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єкт дослідження - процес фізичної терапії при порушеннях постави у сагітальній площині, плоскостопості, ожирінні. Мета дослідження - теоретичне обґрунтування, розробка та перевірка ефективності комплексної програми фізичної терапії студентів з порушеннями постави у сагітальній площині, плоскостопістю, ожирінням, спрямованої на покращення функціональних резервів їх організму.Методики дослідження Аналіз спеціальної та науково-методичної літератури дозволив визначити актуальність проблеми фізичної терапії студентів з порушеннями постави у сагітальній площині, плоскостопістю, ожирінням, що дозволило обґрунтувати тему, завдання та вибір методів дослідження.Кількісно оцінювали такі показники: для характеристики загального стану організму визначали скарги студентів, рівень фізичної активності за Міжнародним опитувальником фізичної активності (IPAQ), функціональні можливості опорно-рухового апарату за Functional Movement Screen, китичну та станову силу, якість життя за EQ-5D-5L; стан жирової тканини характеризували за масою тіла, індексом маси тіла, вимірювань обхватних розділів стегон та талії та їх співвідношення, компонентний склад тіла методом біоімпедансометрії; показники функціонування структур хребта визначали за пробами його гнучкості (стан стопи та ходи проби підборіддя-грудина, Ott, Сєдіна, Schober, Tomayer); в якості функціонування структур стопи та пов’язаних, зокрема, з нею, функцій рівноваги, визначали індекс Фрідлянда, показники стабілометрії. Теоретичне та практичне значення. Практичне значення одержаних результатів полягає у створенні науково обґрунтованої комплексної програми фізичної терапії для студентів з ожирінням, порушеннями постави у сагітальній площині та плоскостопості, що сприяла розширенню функціональних резервів їх організму – поліпшенню якості життя, динаміки рухової функції, збільшенню рухової активності, покращенню антропометричних параметрів, збільшенню гнучкості хребта, покращенню висоти склепіння стопи. Практичні розробки дисертаційного дослідження використані у практичній діяльності Центру відновної медицини і реабілітації «АРАВМЕД», Реабілітаційного центру св. Юди-Тадея, зокрема, вдосконалені методики фізичної терапії хворих з порушеннями постави у сагітальній площині, плоскостопістю, ожирінням, що підтверджено актами впровадження.Теоретико-методичні розробки дослідження використовуються у навчальному процесі кафедри загальної практики – сімейної медицини та реабілітації Івано-Франківського національного медичного університету, зокрема в лекційний курс дисциплін «Фізична реабілітація при коморбідній патології», кафедри фізичної терапії, ерготерапії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (лекційний курс дисципліни «Клінічний менеджмент в травматології та ортопедії»), що підтверджено актом впровадження.Програма може бути підґрунтям для забезпечення ефективної реабілітаційної роботи серед студентів, пацієнтів з поєднаною патологією, а також осіб з ожирінням, плоскостопістю та порушеннями постави у сагітальній площині як окремими станами. Водночас може застосовуватися у практиці роботи фізичних терапевтів, ерготерапевтів, лікарів функціональної та реабілітаційної медицини, інших фахівців мультидисциплінарної реабілітаційної команди відділень реабілітації.Наукова новизна отриманих результатів полягає в обґрунтуванні науково-теоретичних засад створення програми фізичної терапії для студентів з порушеннями постави у сагітальній площині, плоскостопістю та ожирінням з позицій покращення функціональних резервів їх організму. Вперше: розроблено комплексну програму фізичної терапії студентів з ожирінням, порушеннями постави та плоскостопістю, визначальними особливостями якої є виконання терапевтичних вправ різної спрямованості та функціонального тренування із застосуванням платформ «PROSEDOS», мануального впливу (масажу), кінезіологічного тейпування, модифікації харчування (дієтичне навчання), навчання пацієнтів, що відрізняє її від загальноприйнятих програм реабілітації та фізичної терапії; вперше отримано дані про особливості перебігу поєднання у студентів ожиріння, порушень постави у сагітальній площині та плоскостопості (окремо кожного стану та їх загального впливу на стан здоров’я осіб студентів) .^UThe object of the study is the process of physical therapy for posture disorders in the sagittal plane, flat feet, obesity. The purpose of the study is theoretical substantiation, development and verification of the effectiveness of a complex program of physical therapy for students with postural disorders in the sagittal plane, flat feet, and obesity, aimed at improving the functional reserves of their body.Research methods The analysis of special and scientific-methodical literature made it possible to determine the relevance of the problem of physical therapy of students with postural disorders in the sagittal plane, flat feet, and obesity, which made it possible to justify the topic, task and choice of research methods.The following indicators were quantitatively evaluated: to characterize the general state of the body, students' complaints were determined, the level of physical activity according to the International Physical Activity Questionnaire (IPAQ), the functional capabilities of the musculoskeletal system according to the Functional Movement Screen, wrist and postural strength, quality of life according to EQ-5D-5L; the state of adipose tissue was characterized by body weight, body mass index, measurements of girth sections of hips and waist and their ratio, component composition of the body by bioimpedanceometry; ndicators of the functioning of the spinal structures were determined by tests of its flexibility (foot position and gait tests of the chin-sternum, Ott, Sedin, Schober, Tomayer); as the function of foot structures and related, in particular, balance functions, the Friedland index and stabilometry indicators were determined. Theoretical and practical significance. The practical significance of the obtained results lies in the creation of a scientifically based complex program of physical therapy for students with obesity, postural disorders in the sagittal plane and flat feet, which contributed to the expansion of the functional reserves of their body - improving the quality of life, dynamics of motor function, increasing motor activity, improving anthropometric parameters, increasing the flexibility of the spine, improving the height of the arch of the foot.The practical developments of the dissertation research were used in the practical activities of the Center for Restorative Medicine and Rehabilitation "ARAVMED", the Rehabilitation Center of St. Yudy-Tadeya, in particular, improved methods of physical therapy for patients with postural disorders in the sagittal plane, flat feet, obesity, which is confirmed by acts of implementation.The theoretical and methodological developments of the research are used in the educational process of the department of general practice - family medicine and rehabilitation of the Ivano-Frankivsk National Medical University, in particular in the lecture course of the disciplines "Physical rehabilitation with comorbid pathology", the department of physical therapy, occupational therapy of the Vasyl Stefanyk Precarpathian National University (lecture course of the discipline "Clinical management in traumatology and orthopedics"), which is confirmed by the act of implementation.The program can be the basis for ensuring effective rehabilitation work among students, patients with combined pathology, as well as persons with obesity, flat feet and postural disorders in the sagittal plane as separate conditions. At the same time, it can be used in the work practice of physical therapists, occupational therapists, doctors of functional and rehabilitation medicine, and other specialists of the multidisciplinary rehabilitation team of rehabilitation departments.The scientific novelty of the obtained results lies in the substantiation of the scientific and theoretical foundations of the creation of a physical therapy program for students with posture disorders in the sagittal plane, flat feet and obesity from the standpoint of improving the functional reserves of their body. For the first time: a comprehensive program of physical therapy for students with obesity, postural disorders and flat feet was developed, the defining features of which are the performance of therapeutic exercises of various orientations and functional training using the PROSEDOS platforms, manual influence (massage), kinesiological taping, nutrition modification (diet training) , patient education, which distinguishes it from conventional rehabilitation and physical therapy programs; for the first time, data were obtained on the peculiarities of the course of the combination of obesity, posture disorders in the sagittal plane and flat feet (separately for each condition and their general impact on the health of students) .


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Наконечна 
Удосконалення технології виробництва консервів із грибів шампіньйонів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / Юлія Григорівна Наконечна ; Одеська національна академія харчових технологій. — О., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.7
Шифр НБУВ: РА351840

Рубрики:

      
18.

Наконечний Є.В. 
Реінфузія крові у хворих з травмою грудної клітки і живота та попередження її ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Є.В. Наконечний ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності реінфузії крові та профілактики її специфічних ускладнень. Показано, що кров у серозній порожнині з часом значною мірою змінюється, що зумовлює активацію вільно-радикальних процесів, перекисного окиснення ліпідів та інгібірування антиоксидантних властивостей. Розроблено та впроваджено до практики алгоритм реінфузійної програми, що дозволяє індивідуалізувати реінфузію крові у кожному конкретному випадку. Показано перевагу використання відмитих еритроцитів. Доведено, що застосування розробленого алгоритму на базі методи відмивання еритроцитів дає змогу вірогідно знизити летальність і загальну кількість специфічних ускладнень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 + Р457.465.08 +
Шифр НБУВ: РА345123

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Наконечний І. В. 
Структурно-функціональна організація паразитоценотичних угруповань екосистем південно-західного Причорномор'я: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / І. В. Наконечний ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т агроекол.. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Вперше розглянуто концепцію екологічної саморегуляції паразитоценотичних угруповань, що функціонують у межах єдиного біоценотичного комплексу. Визначено еколого-епізоотичні закономірності формування та функціонування найбільш поширених і небезпечних природно-осередкових інфекційних нозоформ. Обгрунтовано поняття вторинних осередків інфекцій, як сукупності популяцій різних видів біоти, взаємодія яких спрямована до досягнення стану системної рівноваги. Вивчено механізми явища виникнення та наступної самоелімінації спалахового розмноження гризунів, як органічної реакції енергетично дестабілізованих степових екосистем на деструктивну дію комплексу природних і антропогенних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*832*805 + П84
Шифр НБУВ: РА373750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Наконечний А. Й. 
Патогенетичні фактори ураження яєчка за різних формах його ретензії в дітей та обгрунтування шляхів мінімізації їх впливу: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / А. Й. Наконечний ; Ін-т урології АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Визначено спектр хромосомних аберацій, включаючи мікроделеції Y-хромосоми, в хворих на ретенцію яєчок. З'ясовано, що за алелями локусів II класу головної системи гістосумісності людини діагностовано імуногенетичні маркери. Визначено динаміку синтезу антиспермальних антитіл залежно від клінічної форми ретенції яєчок, віку хворих і термінів хірургічного лікування. Встановлено прогностичні фактори розвитку та прогресування автоімунного ураження ретенованих і зведених яєчок. Розроблено ефективне медикаментозне забезпечення орхіпексії. Доведено доцільність застосування препаратів, які покращують мікроциркуляцію крові в зведеному яєчку та запобігають синтезу антиспермальних антитіл. Запропоновано обгрунтовані підходи щодо хірургічного та консервативного лікування справжнього та псевдокрипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.61
Шифр НБУВ: РА371079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського