Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕВМЕРЖИЦЬК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Невмержицький Є.В. 
Корупція як соціально-політичне явище: особливості проявів і механізми подолання в сучасній Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Невмержицький ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена комплексному аналізу корупції як соціально-політичного явища. Результатом дисертаційного дослідження є висновок про те, що подолання корупції в Україні можливе лише з урахуванням сучасного соціально-політичного розвитку країни, кризи основних його політичних та економічних елементів, владних структур, всього процесу переходу від планової економіки до ринкової. Одночасно з урахуванням міжнародного досвіду аналізуються основні практичні важелі та механізми підвищення ефективності боротьби з корупцією, роль у цьому інститутів громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7

Рубрики:

      
3.

Невмержицький Є.В. 
Корупція як соціально-політичний феномен: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Невмержицький ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз корупції як соціально-політичного явища. Встановлено основні причини, які обумовили виникнення та поширення корупції в Україні, досліджено її вплив на розвиток українського суспільства. Проаналізовано співвідношення та взаємовплив корупції й організованої злочинності та мафії. Доведено, що корупція продукується у соціальному просторі, який охоплює політику, економіку та соціальну сфери життєдіяльності суспільства. Розкрито сутність політичної корупції. Наведено визначення корупції як соціально-економічного явища, описано форми та способи її проявів у сучасному українському суспільстві. Зазначено, що найбільш важливим фактором, який стимулює зростання корупції в Україні є "школа" стратегії економічних реформ, зокрема, прискорена приватизація державної та комунальної власності. Проаналізовано вітчизняні та зарубіжні наукові дослідження феномену корупції як універсального соціального явища, що набуло значення загальносвітової проблеми. Досліджено ефективність функціонування в Україні чинних антикорупційних механізмів, обгрунтовано необхідність їх суттєвого удосконалення та формування нових. Висвітлено досвід протидії корупції в окремих розвинених країнах, рекомендації міжнародних організацій з даної проблематики. Визначено основні механізми та напрями роботи державних структур управління щодо посилення боротьби з корупцією в Україні. Розглянуто соціально-політичні, економічні, організаційні, духовні та морально-етичні заходи протидії корупції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА362301

Рубрики:

      
4.

Невмержицький В.М. 
Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби до особливих умов діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.М. Невмержицький ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу особистісних акцентуацій на ефективність здійснення діяльності в особливих ситуаціях. Описано феноменологію поведінки військовослужбовців залежно від режиму і умов здійснюваної діяльності (стрес і монотонія). Викладено результати динаміки коливань надійності носіїв певного типу акцентуацій характеру та військової спеціалізації (сенсорного та сенсорно-гностичного класу), недоліки та переваги представників акцентуацій. Розглянуто питання про наявність відносно жорсткого зв'язку між типом (педантичним, гіпертимним) особистісної акцентуації, комплексом психічних властивостей та динамікою успішності оволодіння ними певними спеціалізаціями операторського профілю. Обгрунтовано тезу щодо можливості використання результатів у змісті програми психологічної підготовки військових спеціалістів операторського профілю, а також як діагностичний інструмент професійного відбору осіб, здатних утримувати заданий рівень ефективності за особливих умов реалізації професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю942-69
Шифр НБУВ: РА317253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Невмержицька О.В. 
Розважальні програми центральних каналів телебачення України як чинник морального виховання підлітків: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Невмержицька ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження процесу морального виховання підлітків засобами розважальних програм (РП) центральних каналів телебачення України. Виявлено особливості морального виховання на сучасному етапі. Охарактеризовано ціннісний потенціал сучасних РП українського ТБ з метою розробки їх класифікації. Надано рекомендації органам влади та суб'єктам виховання щодо організації морального нагляду над телепередачами, розглянуто питання формування у даної категорії населення моральних вартостей засобами ТБ. Запропоновано методику самозахисту дитини від шкідливої інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ч632.144 +
Шифр НБУВ: РА343040

Рубрики:

      
6.

Невмержицький Є. І. 
Розвиток кредитних бюро в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Є. І. Невмержицький ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття продукту кредитних бюро, які є головними операторами індустрії кредитної звітності. Обгрунтовано, що для управління кредитними ризиками й їх мінімізації за будь-яких форм кредитування індивідуальних позичальників, малого та середнього бізнесу, за фінансового та комерційного кредитування оцінка кредитної історії, що надається кредитним бюро, є більш ефективним засобом ніж матеріальне забезпечення кредиту, надання поручительств, гарантій, надання відомостей про доходи. Розроблено методичні рекомендації щодо використання кредитних звітів кредитних бюро для оцінювання кредитоспроможності суб'єктів кредитної історії в процедурах кредиторів на весь період кредитного циклу: прийняття рішення про видачу кредиту, моніторинг кредитної історії під час дії кредитного правочину, стягнення заборгованості. Встановлено шляхи вдосконалення діяльності кредитних бюро за рахунок надання нових послуг і залучення нових учасників. Надано рекомендації щодо інструктивного матеріалу НБУ та Держфінпослуг з регулювання управління кредитними ризиками з використанням кредитної звітності банками та фінансовими компаніями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА381574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Невмержицька О.О. 
Студентське самоуправління у контексті демократизації вищої освіти України: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.10 / О.О. Невмержицька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Системно проаналізовано процес демократизації вищої освіти за умов розбудови системи студентського самоврядування. Визначено його місце та роль у процесі-посереднику або управлінському циклі. Розглянуто самоорганізаційний потенціал студентства як підставу та делегування частини владних повноважень органом адміністративного управління / ректоратом ВНЗ на рівень органів студентського самоврядування як умови з використанням алгоритму: суть - зміст - форма - критерій якості процесу демократизації на кожному з зазначених етапах. Увагу приділено системному ефекту, що виникає під час інтеграції самоорганізації та самоменеджменту студентства та децентралізації влади ректоратом ВНЗ, за якої формується саморегуляція навчальної форми на підставі ціннісно-смислової детермінації поведінки членів трудового колективу, а також гомеостат як орган саморегуляції соціального організму ВНЗ. Як критерій цього процесу визначено організаційну свободу особистості, що грунтується на її організаційній свідомості. Висвітлено продукти та ефекти цього явища, зокрема, смислова детермінація забезпечує гомеорез, ціннісна - гомеостаз. За їх поєднання породжується аутопоезис / самовідтворення соціального організму ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.431 + Ч484(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА363650

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Невмержицька Л. О. 
Алкогольна септальна абляція в лікуванні обструктивної форми гіпертрофічної кардіоміопатії / Л. О. Невмержицька. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота містить аналіз результатів алкогольної септальної абляції у пацієнтів з обструктивною формою гіпертрофічної кардіоміопатії (ГКМП) на підставі дослідження показників гемодинаміки та морфометрії, електричної активності серця, функціонального стану пацієнтів. У представленій роботі в якості клінічного матеріалу використовували дані 129-ти хворих з ГКМП, яким було виконано 138 процедур АСА в ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України» за період з 2009-го по 2018-й рік. У роботі представлено аналіз морфологічних змін міокарда міжшлуночкової перетинки, показників внутрішньосерцевої гемодинаміки, морфометрії та електричної активності серця, функціонального стану пацієнтів перед та після проведення АСА, а також визначено вплив ожиріння, ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертензії на результати АСА. Крім того, у дослідженні проаналізовано частоту та причини незадовільних результатів у безпосередньому та віддаленому періодах після проведення процедури АСА.^UThis dissertation was designed to assess the results of alcohol septal ablation (ASA) in patients with hypertrophic obstructive cardiomyopathy (HOCM) based on analysis of hemodynamic, morphometry, electrical activity of the heart and functional status of the patients. Materials. In current study 129 patients (pts) with HOCM had ASA procedure performed in Amosov National Institute of Cardiovascular Surgery from 2009 to 2018. Morphological changes in myocardium of interventricular septum, parameters of intracardiac hemodynamic, morphometry, electrical heart activity and functional status of the patients before and after ASA procedure were assessed in current study. Also, influence of obesity, coronary artery disease and arterial hypertension on results of ASA was analysed. Moreover, rate and reasons of unsatisfactory results after ASA in immediate and long-term follow-up were analysed. ASA should remain the alternative methods of HOCM treatment especially when contraindications to open heart surgery or/and necessity of concomitant structural cardiac abnormality repair exists, or in institutions where open heart surgery is not available.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Євгеньєва Є. О. 
Граничні режими із сингулярним загостренням у квазілінійних параболічних рівняннях / Є. О. Євгеньєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню двічі нелінійних параболічних рівнянь з сингулярними граничними даними. Метою роботи є вивчення поведінки розв'язків таких задач залежно від характеру загострення граничної функції, а також дослідження поведінки розв'язків квазілiнійних параболічних рівнянь з виродженим потенціалом абсорбції. Робота має теоретичний характер. Для досягнення мети розвинуто та удосконалено метод енергетичних оцінок, що є одним з важливих результатів дисертаційного дослідження. Зокрема, отримано точні верхні оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь залежно від ступеня сингулярності граничних даних. Такі результати дали змогу отримати оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь з абсорбцією незалежно від поведінки на границі.^UThe thesis is devoted to investigation of doubly nonlinear parabolic equations with singular boundary data. The goal is to study the behavior of solutions of such problems depending on the character of peaking of boundary function, and to investigate the behavior of solutions of quasilinear parabolic equations with degenerated absorption potential. The work is theoretical. To achieve the goal, the method of energy estimates is developed and improved, which is one of the important results of the thesis research. In particular, precise upper estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations are obtained, depending on the level of singularity of the boundary data. Such results allow obtaining estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations with absorption regardless of the behavior at the boundary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Невмержицький В. В. 
Протимікробні властивості нових мазевих композицій на основі екстракту хмелю вуглекислотного / В. В. Невмержицький. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – екстракт хмелю вуглекислотного, нові мазеві композиції на основі ЕХВ. Мета дослідження – мікробіологічне обґрунтування розробки мазевої композиції на основі екстракту хмелю вуглекислотного для підвищення ефективності лікування інфікованих ран. Методи дослідження: мікробіологічні; цитологічні; технологічні; математико-статистичні. Теоретичні та практичні результати: методом двократних серійних розведень охарактеризовано протимікробну активність ЕХВ за показниками МІК, МБК та МФК на тест-штамах мікроорганізмів; методом послідовних багаторазових пасажів мікроорганізмів на поживних середовищах у субінгібуючих концентраціях вивчено швидкість формування резистентності до ЕХВ у домінуючих збудників ранової інфекції; методом «колодязів» визначено протимікробну дію експериментальних зразків мазевих композицій на основі ЕХВ та допоміжних речовин щодо музейних та клінічних ізолятів. Вивчено, що протимікробна активність ЕХВ щодо тест-штамів мікроорганізмів різних таксономічних груп знаходиться в межах МІК від 1,69 (S. aureus АТСС 25923) до 3,40 мг/мл (P. aeruginosa АТСС 27853) та 4,15 мг/мл для C. albicans АТСС 885-653, МБК коливається від 3,38 до 7,14 мг/мл, відповідно, а МФК становить 8,53 мг/мл. Визначено цитотоксичність ЕХВ на культурах перещеплюваних ліній епітеліальних клітин аденокарциноми гортані людини (Hep-2) і диплоїдних фібробластів людини (M-19) за показниками мінімальної токсичної концентрації (МТК у мг/мл), цитотоксичної концентрації, яка викликає загибель 50 % клітин (ЦК50 у мг/мл) та індексу селективності (ІС). Встановлено, що на лініях клітин Hеp-2 і M-19 початкові цитотоксичні ефекти індукують концентрації ЕХВ ≥5,0 і ≥10,0 мг/мл із відповідними значеннями ЦК50 28,7 та 77,3 мг/мл. При цьому, з урахуванням МІК ЕХВ для мікроорганізмів різних таксономічних груп, величина його ІС коливалась у межах від 6,9 до 45,7 з найвищім рівнем 17,0 і 45,7 для S. aureus АТСС 25923 та найнижчим 6,9 і 18,6 для C. albicans АТСС 885-653. За допомогою технологічних методів було виготовлено експериментальні зразки мазевих композицій на основі ЕХВ та допоміжних речовин, Розроблена нова протимікробна композиція у формі мазі (що містить на 100 гр.: ЕХВ - 5,0; пропіленгліколь – 10,0; емульгатор 1 – 5,0; ПЕО 1500 – 28,0; ПЕО 400 – 52,0) з високою протимікробною активністю стосовно домінуючих різновидів збудників ранової інфекції (патент на корисну модель № 110799 UA «Лікувально-косметичні фітозасоби для місцевого застосування»). Новизна: вперше на референтних тест-штамах мікроорганізмів охарактеризовано протимікробну активність ЕХВ за показниками МІК, МБК та МФК, значення яких становило 1,69 - 4,15 мг/мл, 3,38 - 7,14 мг/мл та 8,53 мг/мл відповідно. Вперше доведено повільне формування резистентності до дії зростаючих концентрацій ЕХВ у клінічних штамів S. aureus та P. aeruginosa із досягненням на 30 пасажі кінцевого рівня МІК (медіана) для S. aureus – 11,83 мг/мл і P. aeruginosa – 45,3 мг/мл. Вперше отримані результати досліджень, в яких визначено цитотоксичність ЕХВ на лінійних культурах епітеліальних клітин (Hep-2) та фібробластів (М-19) людини, які показали низький рівень цитотоксичної дії ЕХВ на еукаріотичні клітини (ЦК 50 28,7 і 77,3 мг/мл відповідно) та високу її селективність (ІС 17,0 - 45,7 для S. aureus АТСС 25923 і P. aeruginosa АТСС 27853 та 6,9 - 18,6 для C. albicans АТСС 885-653). Вперше розроблено вісім експериментальних зразків (№№ 1-8) мазевих композицій з ЕХВ та допоміжними речовинами в різних концентраціях, які повністю відповідають чинним вимогам ДФУ 2 до м'яких лікарських форм. За результатами мікробіологічного скринінгу на референтних тест-штамах мікроорганізмів встановлена найвища протимікробна активність зразку мазевої композиції № 8, яка містить (мас.%): ЕХВ - 5,0; пропіленгліколь – 10,0; емульгатор 1 – 5,0; ПЕО 1500 – 28,0; ПЕО 400 – 52,0. Вперше доведено, що нова мазева композиція з ЕХВ № 8 перевершує препарат- аналог «Календули мазь»; за протимікробною активністю стосовно клінічних ізолятів домінуючих видів збудників ранової інфекції: A. baumannii, E. faecalis, K. рneumoniae, P. aeruginosa, C. perfringens, S. aureus, S. epidermidis, S. pyogenes, P. vulgaris, B. subtilis, C. albicans.Нова мазева композиція на основі ЕХВ 5 % та допоміжних речовин з протимікробною активністю пропонується для проведення наступних етапів випробувань промислового виготовлення препарату з подальшим застосуванням у хірургічній практиці для підвищення ефективності лікування інфікованих ран.Ступінь упровадження: 1 патент України на корисну модель, 1 методичні рекомендації, 1 інформаційний лист МОЗ України, 1 нововведення, 4 монографії (3 - закордонні), 3 акти впровадження. Сфера (галузь) використання: охорона здоров'я (медицина).^UThe object of the study is the carbonic acid hop extract, new ointment compositions based on EXB. The aim of the study is to provide a microbiological justification for the development of an ointment composition based on carbonic acid hop extract to improve the effectiveness of treatment of infected wounds. Research methods: microbiological; cytological; technological; mathematical and statistical. Theoretical and practical results: Antimicrobial activity of EXB has been characterized by double serial dilutions according to MIC, MBC and MFC indicators on microorganism test strains; by sequential multiple passages of microorganisms on nutrient media in subinhibitory concentrations the rate of resistance formation to EXB in dominant pathogens of wound infection has been studied; The antimicrobial action of experimental samples of ointment compositions on the basis of ECB and auxiliary substances of museum and clinical isolates was determined by the "wells" method. It was found that antimicrobial activity of EXB for test strains of microorganisms of different taxonomic groups ranged from 1.69 mg/ml (S. aureus ATSS 25923) to 3.40 mg/ml (P. aeruginosa ATSS 27853) and 4.15 mg/ml for C. albicans ATSS 885-653, IBK varied from 3.38 to 7.14 mg/ml respectively, and IFC was 8.53 mg/ml. The cytotoxicity of EXB on cultures of transplanted human laryngeal adenocarcinoma epithelial cell lines (Hep-2) and human diploid fibroblasts (M-19) was determined by the minimum toxic concentration (MTK in mg/ml), the cytotoxic concentration that causes 50% cell death (CK50 in mg/ml) and the selectivity index (SE). In the HER-2 and M-19 cell lines, initial cytotoxic effects were found to be induced by concentrations of EXB ≥5.0 and ≥10.0 mg/mL with corresponding CK50 values of 28.7 and 77.3 mg/mL. In this case, taking into account the MIC of EXB for microorganisms of different taxonomic groups, the value of its IC ranged from 6.9 to 45.7, with the highest level of 17.0 and 45.7 for S. aureus ATSS 25923 and the lowest of 6.9 and 18 6 for C. albicans ATSS 885-653. Using technological methods, experimental samples of ointment compositions based on EXB and excipients were produced. A new antimicrobial composition in the form of ointment was developed (containing per 100 g. EXB - 5,0; propylene glycol - 10,0; emulsifier 1 - 5,0; PEO 1500 - 28,0; PEO 400 - 52,0) with high antimicrobial activity against dominant types of wound infection agents (patent for utility model № 110799 UA "Therapeutic and cosmetic phytomedicines for local application"). Novelty: for the first time the antimicrobial activity of EXB was characterized on the reference microorganism test strains by MIC, MIC and IBC, which values were 1.69 - 4.15 mg/ml, 3.38 - 7.14 mg/ml and 8.53 mg/ml, respectively. The slow formation of resistance to the action of increasing concentrations of EXB in clinical strains of S. aureus and P. aeruginosa at 30 passages of the final MIC level (median) for S. aureus - 11.83 mg / ml and P. aeruginosa - 45.3 mg / ml was proved for the first time. For the first time, we obtained the results of studies that determined the cytotoxicity of EXB on linear cultures of human epithelial cells (Hep-2) and fibroblasts (M-19), which showed a low cytotoxic effect of EXB on eukaryotic cells (GC 50 28.7 and 77.3 mg / ml, respectively) and its high selectivity (IC 17.0 - 45.7 for S. aureus ATSS 25923 and P. aeruginosa ATSS 27853 and 6.9 - 18.6 for C. albicans ATSS 885-653). For the first time eight experimental samples (Nos. 1-8) of ointment compositions with EXB and excipients in different concentrations were developed, which fully meet the current requirements of GFU 2 for soft dosage forms. Results of microbiological screening on the reference microorganism test strains showed the highest antimicrobial activity of the ointment composition sample № 8, which contains (wt.%): EXB - 5,0; propylene glycol - 10,0; emulsifier 1 - 5,0; PEO 1500 - 28,0; PEO 400 - 52,0. For the first time it was proved that the new ointment composition with EXB № 8 is superior to the "Calendula ointment" analogue preparation; by its antimicrobial activity with respect to clinical isolates of dominant species of wound infection pathogens: A. baumannii, E. faecalis, K. pneumoniae, P. aeruginosa, C. perfringens, S. aureus, S. epidermidis, S. pyogenes, P. vulgaris, B. subtilis, C. albicans. A new ointment composition based on EXB 5% with excipients with antimicrobial activity is proposed for the next stages of testing the industrial production of the drug with subsequent use in surgical practice to improve the effectiveness of treatment of infected wounds.Degree of implementation: 1 patent of Ukraine for useful model, 1 guideline, 1 information letter of Ministry of Health of Ukraine, 1 innovation, 4 monographs (3 - foreign), 3 certificates of implementation. Scope (area) of use: health care (medicine).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Невмержицький В. М. 
Управління інноваційно-інвестиційним потенціалом конкурентоспроможності суб'єктів аграрного бізнесу / В. М. Невмержицький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню завдання обґрунтування теоретико-методичних та прикладних засад формування і впровадження механізмів, систем та інструментів управління інноваційно-інвестиційним потенціалом конкуренто-спроможності суб'єктів аграрного бізнесу. Ідентифіковано сутність та значення потенціалу конкурентоспроможності як об'єкта управління в діяльності суб'єктів аграрного бізнесу. Визначено характеристики інноваційної та інвестиційної складових потенціалу конкурентоспроможності суб'єкта аграрного бізнесу. Розроблено та апробовано методичні підходи та прийоми оцінювання інноваційно-інвестиційного потенціалу конкурентоспроможності суб'єктів аграрного бізнесу. Обґрунтовано пріоритетні напрями формування конкурентних переваг суб'єктів аграрного бізнесу. Формалізовано особливості впливу основних факторів на конкурентоспроможність відповідних підприємств. Встановлено взаємозв'язок між інноваційно-інвестиційною діяльністю та конкурентними стратегіями аграрних підприємств. Визначено об'єктну структуру, функціональне призначення та інструментальне наповнення механізму управління інноваційно-інвестиційним потенціалом конкурентоспроможності. Обґрунтовано архітектоніку механізму управління потенціалом конкурентоспроможності в інноваційно-інвестиційному розвитку суб'єктів аграрного бізнесу. Ідентифіковано пріоритетні конкурентні стратегії цих суб'єктів. Обґрунтовано архітектоніку механізму управління інноваційно-інвестиційним потенціалом конкурентоспроможності суб'єктів аграрного бізнесу, в основі якої лежить поєднання інструментів управління з окремими засобами, процедурами та функціями забезпечення поступального та конкуренто¬спроможного розвитку в контексті досягнення цілей останнього з одночасною інтеграцією в системи менеджменту підприємств-суб'єктів аграрного бізнесу засобів діагностики потенціалу конкурентоспроможності на засадах ідентифікації його внутрішніх та зовнішніх компонент, а також раціоналізації вибору стратегічних альтернатив розвитку та генерування імплементації відповідних конкурентних стратегій. Ідентифіковано значення інноваційно-інвестиційного інструментарію в генеруванні та імплементації конкурентних стратегій підприємства, які ґрунтуються на створенні та реалізації стійких конкурентних переваг за рахунок впровадження виробничих, комерційних і управлінських інновацій, орієнтації інвестиційної діяльності на їх впровадження та інвестування ресурсів у реалізацію проектів зниження рівня витрат та підвищення результатів виробництва та реалізації продукції підприємства. Виконано ідентифікацію пріоритетних напрямів інноваційно-інвестиційної діяльності суб'єктів аграрного бізнесу шляхом формалізації її орієнтованості на підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств-товаровиробників та їх продукції. Це дало змогу окреслити такі основі напрями: нарощування обсягів виробництва; повноцінна реалізація біологічного потенціалу сільськогосподар-ських рослин і тварин у виробничих умовах; покращання стану ґрунтів; розвиток соціальної інфраструктури; активізація залучення інтеграційних інструментів. Розвинуто наукове тлумачення сутнісно-змістового наповнення дефініції «конкурентна перевага», яке доцільно розглядати через призму реалізації конкурентного потенціалу підприємства в певних умовах ринкового позиціонування його продукції та визначати, як сукупність ознак та властивостей пропозиції продукції підприємства, яка дає змогу йому досягати співставних з конкурентами або більших, ніж у конкурентів, економічних результатів виробництва та реалізації. Виконано оцінку впливу факторів зовнішнього середовища суб'єктів аграрного бізнесу на протікання процесів створення та реалізації конкурентних переваг, які полягають в ідентифікації змісту, форм та інтенсивності впливу факторів, які детермінують продукування конкурентних переваг, а саме: рівня державної підтримки сільськогосподарських товаро¬виробників; структурно-динамічних тенденцій попиту на сільськогосподарську продукцію; рівня, інтенсивності та умов конкуренції; впливу суміжних продуктових та ресурсних ринків на ефективність діяльності суб'єктів аграрного бізнесу.^UThe dissertation is devoted to the decision of problem of substantiation of theoretical-methodical and applied bases of formation and introduction of mechanisms, systems and tools of management of innovation-investment potential of competitiveness of subjects of agrarian business. The essence and significance of competitiveness potential as an object of management in the activity of agrarian business entities are identified. The characteristics of innovation and investment components of the competitiveness potential of the agrarian business are determined. Methodological approaches and methods for assessing the innovation and investment potential of the competitiveness of agribusiness entities have been developed and tested. The priority directions of formation of competitive advantages of subjects of agrarian business are substantiated. The peculiarities of the influence of the main factors of competitiveness of agrarian business subjects are formalized. The relationship between innovation and investment activities and competitive strategies of agricultural enterprises has been established. The object structure, functional purpose and instrumental content of the mechanism of management of innovation and investment potential of competitiveness are determined. The architecture of the mechanism of managing the potential of competitiveness in the innovation and investment development of agricultural businesses is substantiated. Priority competitive strategies of agrarian business entities have been identified. The architecture of the mechanism of management of innovation and investment potential of competitiveness of agrarian business subjects is substantiated, which is based on a combination of management tools with separate means, procedures and functions of ensuring progressive and competitive development in the context of achieving the latter's goals. agribusiness tools for diagnosing the potential of competitiveness on the basis of identifying its internal and external components, as well as streamlining the choice of strategic alternatives for the development and generation and implementation of appropriate competitive strategies. The importance of innovation and investment tools in generating and implementing competitive strategies of the enterprise, which are based on the creation and implementation of sustainable competitive advantages through the introduction of industrial, commercial and managerial innovations, focusing investment activities on their implementation and investing resources in cost reduction and increase projects. results of production and sales of enterprise products. The identification of priority areas of innovation and investment activities of agricultural businesses by formalizing its focus on increasing the level of competitiveness of enterprises-producers and their products, which allowed to outline the following areas: increasing production volumes; full realization of biological potential of agricultural plants and animals in production conditions; improvement of soil condition, development of social infrastructure; intensification of involvement of integration tools. A scientific interpretation of the content of the definition of "competitive advantage", which should be considered through the prism of the competitive potential of the enterprise in certain conditions of market positioning of its products and defined as a set of features and properties of the product that allows it to achieve comparable to competitors or larger than competitors, economic results of production and sales. The assessment of environmental factors of agribusiness entities on the processes of creation and implementation of competitive advantages, which consist in identifying the content, forms and intensity of influence of factors that determine the production of competitive advantages, namely: the level of state support for agricultural producers; structural and dynamic trends in demand for agricultural products; level, intensity and conditions of competition; the impact of related product and resource markets on the efficiency of agricultural businesses.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Невмержицька Н. М. 
Особливості регенерації периферичного нерву за умов стимуляції пулу мезенхімальних стовбурових клітин та модуляції шляху їх розвитку.: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Н. М. Невмержицька. — Б.м., 2024 — укp.

Ушкодження магістральних нервових стовбурів є однією з провідних причин інвалідизації людей працездатного віку (Huckhagel et al., 2018; Palispis & Gupta, 2017), що зустрічається у більше мільйона людей щорічно (Li, C. et al., 2021; Qian, Y. et al., 2021; Цимбалюк 2022). В перерахунку на 100 000 частота вказаної патології складає 13-20 випадків та захворюваність має тенденцію до збільшення (Das, K. K. et al., 2019). Не дивлячись на значний прогрес в лікуванні вказаної патології, типовими наслідками травм периферичних нервів є моторні та сенсорні розлади, хронічний больовий синдром (Modrak, M. et al., 2020; Li, C. et al., 2021), які, загалом, стають причиною інвалідності та стійкої втрати працездатності молодого населення та приводять до значних прямих та супутніх фінансових витрат. Узагальнені уявлення про регенерацію нервів, що склалися на цей час, можна представити наступним чином. Регенераційна неврома утворюється на місті ушкодження периферичного нерву в результаті активації резидентних клітин його тканин, а також міграції з крові лейкоцитів та мезенхімальних стовбурових клітин. Отже, клітини, що приймають участь у формуванні регенерату можна поділити на гематогенні клітини запальної інфільтрації, мезенхімальні (резидентні та нерезидентні клітини попередники, фібробласти) та нейральні (нейролемоцити). Безпосередньо у новоутворенні зруйнованої ділянки нерву будуть приймати участь мезенхімальні і нейральні клітини, що буде створювати умови для оптимальної невротизації периферичного відрізку нерву. Мезенхімальний компонент невроми (молода регенеруюча сполучна тканина з кровоносними судинами) виповнює тканинний дефект, що утворився після травми, і стає субстратом, по якому мають можливість мігрувати репаративні нейролемоцити (Suzuki, T. et al., 2023). Причому, нейролемоцити формують шляхи для проростання осьових циліндрів (Min, Q. et al., 2021). На більш пізніх етапах формування сполучнотканинних волокон у невромі, особливо у випадках надмірного, або затримки міграції нейролемоцитів, ці фактори стають негативним по відношенню до проростання осьових циліндрів і відновлення функції пошкодженого нерву. Тобто, кооперативні взаємовідносини мезенхімальних і нейральних елементів на початку регенерації нерву з часом набувають ознак конкурентних, та, при дисбалансі, можуть погіршити її результати. В сучасній медицині для відновлення різноманітних ушкоджень нервової системи широке застосування та визнання отримали стовбурові клітини, що забезпечило покращення лікування багатьох малокурабельних патологій (Atala et al., 2018; Matsuda et al., 2018; Sullivan et al., 2016). Позитивний ефект стовбурових клітин на відновлювальні процеси реалізується за рахунок декількох механізмів: це диференціювання стовбурових клітин у органоспецифічні клітини ураженого органу (Ching et al., 2018; Zheng et al., 2018; Weston et al., 2018), продукція біологічно активних речовин (Cunningham et al., 2018; Millán-Rivero et al., 2018), імуносупресія та пригнічення запалення (Antonios et al., 2018; McGrath et al., 2018).^UThe peripheral nerve injury is one of the leading causes of disability in working-age individuals (Huckhagel et al., 2018; Palispis & Gupta, 2017), affecting more than a million people annually (Li, C. et al., 2021; Qian, Y. et al., 2021; Tsymbaliuk, 2022). When recalculated per 100,000, the frequency of this pathology is reported to be 13-20 cases, and the incidence tends to increase (Das, K. K. et al., 2019). Despite significant progress in treating this pathology, typical consequences of peripheral nerve injuries include motor and sensory disorders, chronic pain syndrome (Modrak, M. et al., 2020; Li, C. et al., 2021), which generally lead to disability and persistent loss of productivity in the young people, resulting in substantial direct and indirect financial costs. A summary of current concepts regarding nerve regeneration can be presented as follows. Regenerative neuroma forms at the site of peripheral nerve damage as a result of the activation of resident tissue cells and the migration of leukocytes and mesenchymal stem cells from the blood. Thus, cells participating in the formation of the regenerates can be divided into hematogenous cells of inflammatory infiltration, mesenchymal (resident and non-resident precursor cells, fibroblasts), and neural (neurolemocytes). Directly in the newly formed area of the nerve, mesenchymal and neural cells will participate, creating conditions for optimal peripheral nerve neurotization. The mesenchymal component of the neuroma (young regenerating connective tissue with blood vessels) initially fills the tissue defect caused by trauma and becomes a substrate for the migration of reparative neurolemocytes (Suzuki, T. et al., 2023). Neurolemocytes, in turn, create pathways for the axonal growth (Min, Q. et al., 2021). In the later stages of connective tissue fiber formation in the neuroma, especially in cases of excessive or delayed migration of neurolemocytes, these factors become negative for the axonal growth and the restoration of the damaged nerve's function. In other words, the cooperative interactions between mesenchymal and neural elements at the beginning of nerve regeneration eventually acquire characteristics of competition, and an imbalance in these interactions may worsen the outcomes. In modern medicine, stem cells have gained widespread application and recognition for the restoration of various damages to the nervous system, leading to improvements in the treatment of many challenging pathologies (Atala et al., 2018; Matsuda et al., 2018; Sullivan et al., 2016). The positive effect of stem cells on regenerative processes is realized through several mechanisms: differentiation of stem cells into organ-specific cells of the affected organ (Ching et al., 2018; Zheng et al., 2018; Weston et al., 2018), production of biologically active substances (Cunningham et al., 2018; Millán-Rivero et al., 2018), immunosuppression, and inflammation inhibition (Antonios et al., 2018; McGrath et al., 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського