Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (448)Книжкові видання та компакт-диски (348)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕСТЕРОВ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нестерова С.В. 
Управління прибутком і дивідендна політика на підприємствах колективної форми власності в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Нестерова ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням управління прибутком і дивідендної політики на підприємствах колективної форми власності в умовах України. На основі проведеного факторного аналізу вироблено рекомендації стосовно управління прибутком на підприємствах з різною організаційно-правовою формою колективної власності та запропоновано методику розподілу прибутку для підприємств власності працівників та акціонерних товариств закритого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.4-93

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Нестерова С.Ю. 
Соматотипологічні особливості адаптаційних можливостей кардіо- респіраторної системи молоді 18-20 років в умовах різної метеоситуації: автореф. дис... канд. біол. наук / С.Ю. Нестерова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано адаптивні можливості кардіореспіраторної системи за показниками електрокардіограми і зовнішнього дихання, швидкості споживання кисню у стані спокою, за здатністю проявляти аеробні та анаеробні здібності в умовах сприятливої і несприятливої метеоситуації. Використано математичну схему Carter J. і Heath B. (1990). Встановлено, що адапційна реакція кардіореспіраторної системи на несприятливу метеоситуацію в осіб постпубертатного періоду онтогенезу зумовлена статевим і соматотипологічним факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21
Шифр НБУВ: РА365685

Рубрики:

      
4.

Нестерова Н.О. 
Синтез, фізико-хімічні і біологічні властивості похідних 4-гідразинохіназоліну: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.О. Нестерова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше синтезовано [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонові кислоти та їх похідні (ефіри, аміди, гідразиди й іліденгідразиди), 4-(4-R-феніл)-2-[(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-3-єнові та 4-оксо-4-(R-феніл)-2-[(3H-(хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-2-єнові кислоти та їх ефіри. Базуючись на розрахунках квантово-хімічних показників та фізико-хімічних методів розглянуто питання прототропної (гідразино-гідразонної) таутомерії 4-гідразино-хіназоліну. Уперше за допомогою рентгеноструктурного аналізу достовірно доведено, що продукти конденсації 4-гідразинохіназоліну з карбонільними сполуками існують у вигляді арил-(гетерил)гідразонів 3,4-дингідрохіназоліну та для них характерна транс-ізомерія. З'ясовано особливості амонолізу та гідразинолізу ефірів [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонових кислот. Обговорено схему механізму цієї реакції. Уперше здійснено об'єктивне планування наукового експерименту на підставі віртуального скринінгу для похідних 4-гідразинохіназоліну з використанням комп'ютерних програм LogP ACDLabs та PASS C&T. Синтезовано 109 сполук, з них 91 - уперше, установлено, що 29,4 % речовин проявляють високу біологічну активність, яка перевищує еталони порівняння. Серед похідних 4-гідразинохіназоліну виявлено нові види біологічної активності (антиоксидантну, церебропротективну, протисудомну та антиамнестичну) .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13 + Г294.7,0 +
Шифр НБУВ: РА338321

Рубрики:

      
5.

Нестерова Н.А. 
Синтез системи управління діяльністю підприємств ринкової інфраструктури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Нестерова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Уперше на підставі системного логістичного підходу досліджено нову предметну область управління діяльністю регіональних центрів розвитку бізнесу, що належать до класу підприємств ринкової інфраструктури. Запропоновано концепцію організації діяльності даних підприємств, яка базується на теорії життєздатних систем керування. Розвинуто логістичний підхід до дослідження підприємств ринкової інфраструктури та побудовано цілісну функціональну структуру, що реалізує ефективну діяльність життєздатної системи. Розроблено методологічні положення щодо визначення прогнозних величин попиту на послуги регіонального центру бізнесу, що базуються на дескриптивній моделі, яка враховує фактор часу, характеристики життєвого циклу виду діяльності та результати маркетингових досліджень. Запропоновано комплексну схему організації досліджень ринку ділових послуг і логіко-структурну модель процесу диверсифікації діяльності центру бізнесу. Розроблено модель організації гіпотетичної системи управління регіональним центром, яка базується на теорії життєздатних систем Ст.Біра та призначена для реалізації цілісного комплексу функцій управління логістичної системи, що побудована згідно з принципами координуємості, рекурсивності, коаліціонізму, використання інформації, яка надходить за каналами зворотнього зв'язку, а також одержання синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА330917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Нестеров О.В. 
Селянський повстанський рух на Правобережній Україні (1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, які спричинили розгортання збройної боротьби селянських мас на Правобережній Україні у 1919 р., досліджено процес створення повстанських загонів та початок їх боротьби проти радянської влади. Розглянуто формування соціально-політичної ідеології повстанства. Розкрито причини, що призвели до неможливості консолідації повстанських сил навколо єдиного центру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-42
Шифр НБУВ: РА316483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нестеров Д.К. 
Розвиток наукових основ підвищення якості, експлуатаційної стійкості залізничних рейок і удосконалення комплексної технології їх виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 ; 05.16.02 / Д.К. Нестеров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення металургійної якості, надійності й довговічності залізничних рейок для існуючих і перспективних умов їх експлуатації. На основі комплексного підходу науково обгрунтовано сумісний вплив технологічних схем виплавки й розливу рейкової сталі, прокатки й термічної обробки рейок на формування структури та властивостей металу, його опірність утворенню дефектів контактно-утомного походження та спрацюванню. Освоєно ефективні технологічні процеси виплавку сталі в кисневих конвертерах, її позапічну обробку й розкиснення комплексними феросплавами, розлив безперервним і сифонним способом, прокату рейок в універсальних клітях, загартування поверхні головки рейок на всій довжині, в тому числі на особливо високу твердість. Основні результати роботи: підвищення експлуатаційної стійкості рейок за різних умов у 1,5 - 2 рази, істотна економія матеріальних ресурсів у чорній металургії, а також наукове й технологічне забезпечення запланованої реконструкції вітчизняних підприємств-виробників рейок та їх переходу на роботу за високопродуктивними сучасними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.923.4 + К621.3
Шифр НБУВ: РА308049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нестерович В.В. 
Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / В.В. Нестерович ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Удосконалено існуючі та розроблено нові методи розрахункового та експериментального визначення частотних характеристик опорів та провідностей електричних мереж на частотах вищих гармонік. Виконано оцінку величини несиметрії опорів та провідностей електричних мереж, встановлено причини її виникнення та характер залежності від частоти. Запропоновано методи експериментального визначення частотних характеристик взаємних опорів та провідностей гілок та вузлів електричних мереж, що засновані на аналізі перехідних процесів, які виникають під час комутації лінійного навантаження. Створено нові та удосконалено існуючі методи експериментального визначення частотних характеристик вхідних та взаємних опорів електричних мереж, що базуються на використанні кореляційних моментів та спектральних щільностей струмів у гілках та напруг у вузлах мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5
Шифр НБУВ: РА331022

Рубрики:

      
9.

Нестерович О. С. 
Реалізація випускниками закладів освіти права на працю: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / О. С. Нестерович. — Б.м., 2024 — укp.

У науковій роботі автор виходить із того, що освіта є фактором працевлаштування випускників ЗО та впливає на задоволеність роботою, тобто формується тріада «освіта – працевлаштування – задоволення роботою». Адже для того, щоб випускник ЗО працевлаштувався та працював за фахом, він/вона мають бути задоволені своєю роботою. Працевлаштування випускника ЗО – це система правових, економічних та організаційних гарантій і реальних заходів, спрямованих на забезпечення реалізації випускником ЗО права на працю. ЗО відіграють важливу роль на шляху підготовки майбутнього фахівця, але за працевлаштування вони не повинні нести відповідальність. Адже якщо покласти на ЗО такий обов’язок, то це є нічим іншим як перекладення сфери відповідальності держави на ЗО. Усі ЗО мають головний обов’язок – забезпечити якісний освітній процес, надати здобувачам знання, навички, максимально підготувати їх для майбутньої роботи. Випускник ЗО має бути готовим увійти у ринок праці зі знаннями, уміннями та навичками, які він/вона отримали протягом навчання у ЗО. Держава ж має дбати про створення робочих місць для цих випускників, а особливо надавати всім перше робоче місце, яке відповідало б рівню знань, умінь та навичок кожного випускника ЗО. Зроблено висновок, що попри те, що ст. 26 КЗпП України забороняє встановлювати випробування молодому спеціалісту, ця норма нині не працює. Отже, на практиці не буде порушенням установлення випробування випускнику ЗВО чи ЗПТО на загальних підставах. Виняток – установлення випробування випускнику вищого медичного, мистецького чи педагогічного закладу освіти, який уклав угоду про відпрацювання в сільській місцевості. Адже законодавство встановлює особливості для трудових відносин із випускниками вищих медичних, мистецьких і педагогічних закладів освіти, які уклали угоду про відпрацювання не менше 3-х років у сільській місцевості або селищах. Автор переконує, що трирічне відпрацювання після завершення ЗО не є примусовою працею, а навпаки дає можливість випускнику закріпити на практиці отримані під час навчання у ЗО знання та навички, а державному сектору економіки отримувати молодих фахівців із новітніми знаннями та свіжими ідеями для розвитку певної сфери, що є рушійною силою економічної стабільності та добробуту. На переконання автора, колишні умови щодо обов’язкового відпрацювання для всіх випускників ЗО, які навчалися за державним замовленням, не можна вважати негативним досвідом, навпаки молодий фахівець знав, що після завершення навчання в нього точно буде перше робоче місце, він здобуде практичний досвід та стаж, який наразі є важливим для подальшого професійного розвитку та зростання працівників. І відтак, після спливу цих 3-х років молодий фахівець вже матиме можливість претендувати на кар’єрне зростання, оскільки матиме підтверджений практичний досвід. Тобто обов’язкове трирічне відпрацювання є реальним забезпеченням випускників ЗО першим робочим місцем та забезпеченням державою реалізації права на працю випускників ЗО. Тому автор вважає, що таку гарантію слід передбачити (скоріше повернути) для всіх без винятку випускників ЗО, які навчалися за державним замовленням. Направлення випускника ЗО на роботу не є примусовою працею ще й тому, що вступу особи до ЗВО за державним замовленням передує вільний вибір особою майбутньої професії та роду занять.^UIn the scientific work, the author starts from the fact that education is a factor in the employment of graduates of educational institutions and affects job satisfaction, that is, the triad “education – employment – job satisfaction” is formed. After all, in order for a graduate of an educational institution to get a job and work in a profession, he/she must be satisfied with his/her work. Employment of a graduate of an educational institution is a system of legal, economic and organizational guarantees and real measures aimed at ensuring that a graduate of an educational institution realizes the right to work. Educational institutions play an important role in training a future specialist, but they should not be responsible for employment. After all, if such an obligation is imposed on an educational institution, it is nothing more than transferring the sphere of responsibility of the state to the educational institution. All educational institutions have the main responsibility – to ensure a high-quality educational process, to provide students with knowledge and skills, to prepare them as much as possible for future work. A graduate of an educational institution should be ready to enter the labour market with knowledge, skills and abilities that he/she has acquired during his/her studies at the educational institution. And the state should take care of creating jobs for these graduates, and especially provide everyone with the first job that would correspond to the level of knowledge, abilities and skills of each graduate of the educational institution. The conclusion is made that despite the fact that Art. 26 of Labour Code of Ukraine forbids setting a probation for a young specialist, this rule does not work now. However, in practice, it will not be a violation to set probation for a graduate of a higher education institution or a vocational and technical education institution on general grounds. An exception is the establishment of probation for a graduate of a higher medical, artistic or pedagogical educational institution who has entered into an agreement to work in a rural area. After all, the legislation establishes specifics for labour relations with graduates of higher medical, art, and pedagogical educational institutions who have signed an agreement to work for at least three years in rural areas or urban-type settlements.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
11.

Нестеров Д.С. 
Прямий синтез, будова та властивості гетеротриметалічних комплексів з аміноспиртами на основі міді та кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.С. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше синтезовано ряд гетеротриметалічних d-d-d та d-d-p комплексів з N,O-донорними лігандами, побудованих за принципом молекулярних структурних типів. Показано, що атоми діамагнітних металів можуть впливати на характер обмінної взаємодії між парамагнітними центрами шляхом зміни будови обмінного фрагменту. За новими методиками, які відрізняються від відомих простотою експериментального виконання та доступністю вихідних речовин, вперше одержано 28 нових гетерометалічних координаційних сполук. Проведено повний рентгеноструктрний аналіз 16-ти гетерометалічних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.31 + Г278.12 +
Шифр НБУВ: РА351561

Рубрики:

      
12.

Нестерова О.В. 
Прямий синтез та кристалічна будова гетеробіметалічних комплексів з етилендіаміном на основі міді, нікелю, кадмію та цинку: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто будову та властивості гетеробіметалічних комплексів, одержаних методом прямого синтезу міді, нікелю, кадмію та цинку з етилендіаміном. Дані комплекси охарактеризовано методами електронної, мас-, ІЧ-, ЕПР-спектроскопії, магнетохімії, кондуктометрії та термогравіметрії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 23-х координаційних сполук. Показано, що синтезовані сполуки проявляють фотопровідність, антимікробну й антифітовірусну дію та доведено неможливість їх застосування як прекурсорів для одержання каталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 +
Шифр НБУВ: РА337167

      
Категорія: Транспорт   
13.

Нестерова Л.М. 
Прогнозування ризику зіткнення повітряних кораблів в інтегрованих аеронавігаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / Л.М. Нестерова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано процедури багатоальтернативного послідовного правила для класифікації та прогнозування ситуацій повітряної обстановки. Розроблено процедуру спільної обробки навігаційної інформації та інформації стосовно керування повітряним рухом , що забезпечують класифікацію ситуацій у повітрі з заданою імовірністю правильної класифікації. Проаналізовано оптимальну комбінацію інформаційних систем за умов об'єднання координатної інформації у зоні дії систем аеронавігаційного спостереження. Запропоновано алгоритм роботи інформаційного контуру для розв'язання динамічних конфліктних ситуацій системи аеронавігаційного обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О580.31-55 +
Шифр НБУВ: РА323375

Рубрики:

      
14.

Нестерович Б.І. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позакласної музично-виховної роботи з молодшими школярами: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Б.І. Нестерович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх учителів початкових класів до позакласної музично-виховної роботи у школі I ступеня. Вилкремлено, обгрунтовано й еспериментально перевірено педагогічні умови ефективної підготовки студентів до дослідженої діяльності. Визначено критерії та рівні готовності студентів до позакласної музично-виховної роботи з молодшими школярами. Доведено, що впровадження методики підготовки майбутніх учителів початкових класів до даної роботи шляхом її поетапної реалізації (за пропедевтично-мотиваційним, технічно-операційним, практично-проектувальним етапами підготовки) сприяє позитивним змінам у рівнях готовності студентів до дослідженої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА363845

Рубрики:

      
15.

Нестеров О.Ю. 
Підвищення стійкості металооброблювального інструменту плазмовою поверхневою обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Ю. Нестеров ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2002. — 17 с. — укp.

Представлено теоретичні та експериментальні дослідження процесу плазмової поверхневої обробки інструментальних сталей. З використанням теорії теплопровідності розроблено методику розрахунку параметрів термічного циклу та оптимальних режимів плазмової обробки інструмента вздовж робочої кромки. На підставі металографічних досліджень встановлено механізми фазових і структурних перетворень в інструментальних сталях під час комплексної об'ємно-плазмової обробки, яка має об'ємне гартування за температур, нижчих і вищих від стандартних, а також плазмову поверхневу обробку за оптимальними режимами. Запропоновано методику механічних випробувань, яка дозволяє одержувати кількісні характеристики міцності та пластичності металу зміцненого шару. На підставі металографічних і рентгеноструктурних досліджень вивчено вплив різних механізмів зміцнення (твердорозчинного, зернограничного, субструктурного та дисперсійного) у процесі об'ємно-плазмової обробки на експлуатаційні властивості інструментальних сталей. Розроблено наукові основи технології комплексної обробки інструменту, яка забезпечує одночасне підвищення твердості й теплопровідності, а також міцності та пластичності у металі зміцненого шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.366.043 + К63-14 + К722.536.016
Шифр НБУВ: РА319270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Осипова Т. М. 
Обґрунтування ефективності застосування демпфуючих пристроїв у барабанних піднімальних установках при перехідних процесах / Т. М. Осипова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної науково-практичної задачі, яка полягає в зменшенні максимальних динамічних навантажень у канатах барабанних піднімальних установок при перехідних процесах шляхом обґрунтування застосування демпфуючих пристроїв. Сталевий канат є невід'ємною частиною будь-якого піднімального механізму, а також несучим, найбільш відповідальним і підданим зношуванню елементом піднімальної установки. У процесі експлуатації барабанних піднімальних установок виникають часті коливальні навантаження в канатах, що викликає втому матеріалу дротів і є однією з причин руйнування канатів на протязі тривалої експлуатації в піднімальних машинах, унаслідок чого відбувається скорочення строку служби каната.У дисертаційній роботі розглядається вплив валопроводу і копрового шківа на коливальні процеси в канатах барабанних піднімальних установок. Проведені теоретичні дослідження динаміки п'яти-, трьох- і двомасових систем однокінцевої піднімальної установки, розраховані значення коефіцієнтів динамічності та запасів міцності канатів. Отримано аналітичні вирази, що описують динаміку трьохмасової системи підйомної установки і дозволяють визначати моменти сил пружності та коефіцієнти динамічності каната. Наведені спрощені формули для визначення максимальних значень коефіцієнтів динамічності каната. Для трьохмасової системи двокінцевої піднімальної установки отримано аналітичне вираження ефекту «перекачування енергії» у моментах сил пружності під час руху кінцевих вантажів у стовбурі. Для однокінцевої піднімальної установки отримана система диференціальних рівнянь переміщення дискретних мас із урахуванням потенційної енергії канатів.Проведені дослідження щодо зменшення коефіцієнтів динамічності канатів барабанних піднімальних установок з урахуванням застосування демпфуючих пристроїв, розташованих між канатом і кінцевим вантажем. Складені еквівалентні динамічні схеми та отримано математичний опис у вигляді звичайних диференціальних рівнянь у моментах сил пружності з постійними коефіцієнтами з урахуванням дисипативних сил. З метою підтвердження теоретичних досліджень і чисельного експерименту проведено експериментальні дослідження з визначення динаміки однокінцевого підйомника із застосуванням демпфуючого пристрою з гумовими елементами. Розроблено інженерні методики розрахунку підйомного каната із застосуванням демпфуючих пристроїв з гумовими та тарілчастими елементами з урахуванням сил тертя в опорних площинах.^UThe thesis is devoted to the solution of the actual scientific and practical problem, which is to reduce the maximum dynamic loads in the ropes of drum lifting installations during transient processes, because the steel rope is an integral part of any lifting mechanism, as well as bearing, most responsible and subject to wear element of lift installation. In the process, the steel ropes are stretched and bent, they are exposed to frequent oscillatory loads, which causes the fatigue of the wire material and is one of the causes of the destruction of ropes during long-term operation in lifting machines. In the event of defects on any site, replacement of the entire rope is subject to even a predetermined period, which increases the operating costs of the enterprise.In the thesis the influence of shaft and coil pulley on oscillatory processes in ropes of drum lifting installations is considered. Theoretical investigations of dynamics of five-, three- and two-mass systems of a one-end lifting unit have been carried out, calculations of dynamical coefficients and strength ropes have been calculated. The analytical expressions, which describe the dynamics of the three-mass system of the lifting device, are obtained, and it is possible to determine the moments of the forces of elasticity and the coefficients of the dynamism of the rope. The simplified formulas for determining the maximum values of rope dynamic coefficients are given. For the three-mass system of a two-terminal lifting device, an analytical expression of the effect of "energy transfer" at the moment of the forces of elasticity during the movement of final goods in the trunk is obtained. For a one-end lift installation, we obtain a system of differential equations of displacement of discrete masses taking into account the potential energy of ropes.Studies have been done to reduce the dynamics of ropes of drum lifting installations, taking into account the use of damping devices located between the rope and the final load. Equivalent dynamic circuits are constructed and a mathematical description is obtained in the form of ordinary differential equations at moments of elastic forces with constant coefficients taking into account dissipative forces. In order to confirm the theoretical studies and numerical experiment, experimental research was conducted to determine the dynamics of a single-end lift using a damping device with rubber elements. The engineering methods of calculation of a lifting rope with the use of damping devices with rubber and plate elements with consideration of frictional forces in supporting planes are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Нестеров Ю. О. 
Механізми управління економічною безпекою підприємства в умовах нестабільного економічного середовища: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. О. Нестеров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми функціонування підприємств за умов нестабільного середовища. Ідентифіковано пріоритетні завдання та компоненти системи управління економічною безпекою. Розроблено концепцію управління економічною безпекою підприємства, яку засновано на структурно-функціональному підході до управління. Визначено механізм діагностики рівня економічної безпеки підприємства, заснованого на системі ключових показників. Встановлено механізм вибору точок зростання підприємства, заснованого на ідеях теорії обмежень. Розроблено механізм виведення підприємства з кризи, заснованого на концепції управління вартістю. Вдосконалено теорію "полюсів зростання" в частині її адаптації до застосування на рівні підприємства в межах категорії "точок зростання" підприємства, а також система ключових показників в частині їх виділення для компонентів системи економічної безпеки в механізмі діагностики рівня економічної безпеки підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995
Шифр НБУВ: РА379553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Нестерова М.О. 
Методологічні засади постнекласичних стратегій менеджменту: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.09 / М.О. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Здійснено філософсько-методологічний аналіз менеджменту як науки і діяльності в історичній перспективі та в сучасному контексті на базі застосування методологічних здобутків сучасної наукової революції, зокрема, синергетичної та інших постнекласичних методологій. Встановлено, що у відповідності з концепцією В. С. Стьопіна про періодизацію науки та типи наукової раціональності, в менеджменті як в науці про управління можуть бути визначені класичний, некласичний та постнекласичний періоди його розвитку. Доведено можливість застосування до менеджменту найрозробленішої з постнекласичних методологій - синенергетичної методології. Виявлено, що для роз'яснення діючих механізмів здійснення тих або інших практик дуже ефективною є концепція габітусу П. Бурд'є.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.566 + Ч210.566 + Ч210.566
Шифр НБУВ: РА365205

Рубрики:

      
20.

Нестеров Д. І. 
Криміналістична характеристика та особливості розслідування за фактами обстрілів (вибухів) у зоні проведення операції Об'єднаних сил / Д. І. Нестеров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність. – Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України. – Маріуполь, 2021.У дисертації проведено комплексне дослідження правових, теоретичних та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування за фактами обстрілів (вибухів) у зоні проведення операції Об'єднаних сил з огляду на нормативні положення чинного кримінального процесуального законодавства. З'ясовано сучасний стан вивчення проблематики, надано криміналістичну характеристику, зокрема окреслено обстановку, спосіб, слідову картину й типологію осіб, які вчиняють такі злочини. Досліджено проблемні аспекти порядку внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про факти обстрілів (вибухів) в районі проведення операції Об'єднаних сил і розкрито особливості створення та виїзду слідчо-оперативної групи на місце події. Обґрунтовано необхідність використання зарубіжного досвіду розслідування таких злочинів та оцінювання доцільності упровадження окремих положень у національне законодавство й правозастосовну практику. Висвітлено особливості проведення слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій та призначення експертиз у цих кримінальних провадженнях.Ключові слова: обстріли, вибухи, терористичний акт, операція Об'єднаних сил, криміналістична характеристика, кримінальне провадження, розслідування, слідча (розшукова) дія, негласна слідча (розшукова) дія, спеціальні знання.^UDissertation for the degree of candidate of legal sciences in specialty 12.00.09 - criminal procedure and forensic science; forensic examination; operational search activity. – Donetsk Law Institute of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine. – Mariupol, 2021.In the dissertation, a comprehensive study of the legal, theoretical, organizational and tactical foundations of the forensic support of the investigation into the facts of shelling (explosions) in the area of the Joint Forces operation was carried out, taking into account the regulations of the current criminal procedural legislation. The current state of the study of the problem is clarified, a forensic characteristic is provided, in particular, the situation, the method, the trace picture and the typology of persons committing such crimes are indicated. The problematic aspects of the procedure for entering information into the Unified Register of Pre-trial Investigations about the facts of shelling (explosions) in the area of the Joint Forces operation were investigated and the peculiarities of the creation and departure of an investigative-operational group to the scene of the incident were revealed. The necessity of using foreign experience in investigating such crimes and assessing the feasibility of introducing certain provisions into national legislation and law enforcement practice has been substantiated. The features of conducting investigative (search) and covert investigative (search) actions and the appointment of examinations in these criminal proceedings are highlighted.Key words: shelling, explosions, terrorist act, Joint Forces operation, forensic characteristics, criminal proceedings, investigation, investigative (detective) action, covert investigative (detective) action, special knowledge


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського