Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (403)Книжкові видання та компакт-диски (257)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=НОСЕНК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Носенко О.М. 
Доброякісні кістозні утворення яєчників: епідеміологія, патогенез, діагностика та відновлення репродуктивного здоров'я: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2008. — 41 с. — укp.

Досліджено питання епідеміології, патогенезу, апріорної діагностики гістоструктурних форм та відновлення репродуктивного здоров'я за доброякісних кістозних утворень яєчників (ДКУЯ). На підставі теоретичного узагальнення даних епідеміологічних досліджень, особливостей клінічних проявів, соно-, доплеро-, відео- та гістоструктури яєчників, стану основних систем гомеостазу та вираженості ендогенної інтоксикації за ДКУЯ патогенетично обгрунтовано та розроблено комплексну систему апріорної діагностики гістоструктурних форм ДКУЯ, диференційовані залежно від гістоструктури утворень, способи органозберігального лікування, а також систему комплексної реабілітації, що призвело до збільшення кількості випадків органозберігального лікування та відновлення репродуктивної функції за цієї патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-5 +
Шифр НБУВ: РА351829

Рубрики:

      
3.

Носенко 
Інститути конституційного права України: проблеми теорії та практики: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Олексій Віталійович Носенко ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)-5
Шифр НБУВ: РА351900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Носенко О.М. 
Клініко-морфологічна діагностика внутрішнього ендометріозу матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Носенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

На основі вивчення і зіставлення клінічних, інструментальних даних обстеження пацієнток з внутрішнім ендометріозом матки та результатів гістологічного дослідження відповідних операційних матеріалів виявлені можливості гістеросальпінгографії, ультразвукового дослідження та гістероскопії в діагностиці цього захворювання та відповідні специфічні інструментальні маркери. Простежено клініко-морфологічні паралелі у хворих на внутрішній ендометріоз матки з різними його формами та в різні періоди життя жінки. Розроблено пристрій для голкової пункційної біопсії міометрія. Розроблено спосіб діагностики внутрішнього ендометріозу матки з застосуванням гістероскопічної голкової пункційної біопсії міометрія, попереднього трансвагінального та одночасного трансабдомінального ультразвукового дослідження. Вивчено морфофункціональні особливості еутопічного ендометрія, ендометріоїдних гетеротопій і яєчників у залежності від клініко-морфологічної форми захворювання та періодів життя жінки. Висвітлена роль внутрішнього ендометріозу матки в розвитку поєднаної доброякісної патології матки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
5.

Носенко Т.І. 
Математичні моделі та методи синхронізації нестабільних процесів в САПР ливарного виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.13.12 / Т.І. Носенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Удосконалено теорію та методологію підвищення ефективності САПР за рахунок синхронізації подій у підсистемах об'єкта проектування. Запропоновано модель зміни стану об'єктів проектування в часі за рахунок поширення поняття "подія як найменований стан" на екстремуми функцій стану. Вперше розроблено модель процесу синхронізації подій у підсистемах об'єкта проектування у вигляді фазових діаграм. Створено модель виникнення муар-ефекту, що полягає у врахуванні ймовірнісного характеру часу настання подій. Запропоновано новий показник нестабільності технологічного процесу - величину площі криволінійної фігури, що утворюється на діаграмі "проектований параметр - час настання події" взаємним перетинанням інтервалів ненульової ймовірності настання подій у підсистемах об'єкта, що проектується. Доведено, що функція залежності інтервалу десинхронізації за адаптивного синхронізуючого проектування від тривалості першої ітерації відбувається крізь мінімум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-642 +
Шифр НБУВ: РА362628

Рубрики:

      
6.

Носенко Н.Д. 
Механізми гормон-медіаторного імпринтингу нейроендокринної регуляції репродукції та стрес-реактивності: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.14 / Н.Д. Носенко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі стероїдних гормонів і біогенних моноамінів у формуванні функціональних розладів репродукції (ановуляторна неплідність) та стрес-реактивності (синдром пренатального стресу), які виникають внаслідок гормональних та стресорних впливів на мозок, що розвивається, у перинатальний період індивідуального розвитку. Розроблено новий напрямок в нейроендокринології, який грунтується на нейрохімічній концепції гормон-медіаторного імпринтингу нейроендокринної системи. Доведено, що процеси імпринтингу у мозку відбуваються за механізмом коіндукції шляхом взаємодії катехоламінів, стероїдних гормонів та їх активних метаболітів (зокрема, катехолестрогенів), які утворюються безпосередньо в тканинах центральної нервової системи. Порушення імпринтингових механізмів детермінують тривалі зміни нейроендокринної регуляції репродукції та стрес-реактивності гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, спрямованість та виразність котрих залежить від статі тварин. Результати досліджень можуть бути теоретичним обгрунтуванням для цілеспрямованого пошуку засобів і методів профілактики та корекції порушень нейроендокринної регуляції репродуктивної та адаптаційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2

Рубрики:

      
7.

Носенко Ю.М. 
Нектаропродуктивність люцерни посівної, її генетична природа та значення в селекції сортів з високою насіннєвою продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Ю.М. Носенко ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 14 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ознаки "нектаропродуктивність рослини" люцерни посівної, її генетичної природи та можливостей використання в селекції на високу насіннєву продуктивність. Було встановлено високий рівень варіабельності ознаки, який дозволяє добір високо- та низьконектарних форм; генетична природу ознаки, яка включає переважно адитивні ефекти дії алелей в межах локуса з незначним наддомінуванням та деякою тенденцією до комплементарного епістазу. Враховуючи високу ступінь спорідненості в генетичній структурі ознак "нектаропродуктивність рослини", "рівень самофертильності", "кількість насінин на біб", "маса насіння рослини", встановлено можливість покращання цих ознак використанням однакових методів. Було встановлено істотне перевищення штучноствореної за нектаропродуктивністю популяції над сортом-стандартом за насіннєвою продуктивністю, що визначає можливість впровадження її у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-317.4,022

Рубрики:

      
8.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Носенко О.А. 
Оптимізація використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Носенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Науково обгрунтовано комплексний підхід щодо ефективного використання кадрового потенціалу підприємств фармацевтичного виробництва та розроблено відповідні методичні рекомендації. Вперше в Україні створено модель системи управління персоналом і типову модель організаційної структури фармацевтичного підприємства. Запропоновано вирішення проблеми гармонізації системи управління персоналом з системою управління якістю та функціонально-цільовою моделлю фармацевтичного підприємства. Обгрунтовано підпорядкованість і повноваження служби управління персоналом. Доведено можливість застосування гнучкого міждисциплінарного зв'язку між кадровим менеджментом і гігієною праці, асоційованого на стані фізичного, психічного та соціального благополуччя людини. Теоретично обгрунтовано спектр виробничих чинників впливу на функціональну рівновагу людського організму, наявність і джерела утворення яких підлягають контролю навіть після переобладнання та переоснащення фармацевтичних підприємств згідно з вимогами GMP. Наведено порівняльну характеристику захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу на різних фармацевтичних підприємствах. На базі удосконаленої методики розраховано прямі економічні збитки внаслідок захворюваності з тимчасовою втратою працездатності персоналу фармацевтичних підприємств. Обгрунтовано шляхи збереження та зміцнення здоров'я кадрового потенціалу. Розроблено проект типової комплексної програми заходів з організації ефективного використання персоналу фармацевтичних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-640-21 +
Шифр НБУВ: РА350584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Носенко В. Г. 
Особливості формування продуктивності ріпаку ярого в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / В. Г. Носенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто особливості формування ріпаку ярого залежно від факторів технології вирощування. Встановлено вплив норм висіву насіння та доз удобрення на продуктивність та якісні показники сортів і гібридів ріпаку ярого. Досліджено вплив природних умов та агротехнічних заходів на протяжність міжфазних періодів ріпаку ярого. Уперше за умов Правобережного Лісостепу України з'ясовано особливості реакції сортів на фактори зовнішнього середовища, оптимальні норми удобрення та норми висіву в процесі вирощування ріпаку ярого на олію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4
Шифр НБУВ: РА382485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Носенко Н. М. 
Оцінка відновлення міокардіальної функції лівого шлуночка у хворих із ІХС, постінфарктним кардіосклерозом, після аортокоронарного шунтування поєднаного із аневризмектомією лівого шлуночка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. М. Носенко ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено відновлення міокардіальної функції хворих після операції аортокоронарного шунтування, поєднаного з аневризмектомією (АКШ+АЕ) лівого шлуночка (ЛШ), за допомогою ехокардіографії, тканинної доплерографії (ТД) протягом 1-го року спостереження. Вперше виявлено можливості діагностики стану глобальної скоротливості ЛШ залежно від параметрів систолічного піку швидкості систолічних рухів, фіброзного кільця мітрального клапана за використання імпульсивного режиму тканинного доплера, за даними ТД, у пацієнтів з ішемічною хворобою, постінфарктним кардіосклерозом та аневризмою ЛШ до та після проведення досліджуваної операції. Проведено зіставлення методів ехокардіографії, мультиспіральної комп'ютерної томографії та коронаровентрикулографії у хворих з постінфарктним кардіосклерозом та аневризмою ЛШ для діагностики аневризми та тромбу ЛШ. Досліджено прогноз після АКШ+АЕ ЛШ за кінцевими точками (кардіоваскулярною смертю, прогресуванням хронічної серцевої недостатності) протягом 1-го року спостереження та встановлено негативні предиктори у даної групи хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р457.365.11-38 + Р410.130.41-5
Шифр НБУВ: РА383440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Носенко М. П. 
Підвищення ефективності використання елементів залізничних транспортних систем при організації вантажних перевезень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / М. П. Носенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано модель розрахунків потреби колійного розвитку під час забирання вагонів на опорній сортувальній станції для вантажних станцій залізничного вузла на базі оптимізації параметрів, яка забезпечить скорочення загальних експлуатаційних витрат і дозволяє адаптувати процес перевезень до пріоритетних напрямів транспортного ринку. На базі математичної моделі стохастичного програмування запропоновано технологію обслуговування вантажовідправників і вантажоодержувачів з врахуванням собівартості подавання-забирання різних типів вагонів і вантажів на опорній сортувальній станції, розвезення їх на вантажні станції передаточними поїздами у вузлах. З врахуванням нечіткості вхідних і вихідних даних на базі теорії надійних мереж розроблено математичну модель організації вантажних перевезень на залізничних напрямках, яка базується на поширеній мережі Петрі, що на відміну від існуючої враховує реалізацію сумісного плану формування та жорсткого графіку руху поїздів з наближенням фактичних термінів доставки до нормативних. Розроблено інформаційну технологію АСК ВП УЗ з метою розв'язання задач контролю доставки вантажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02
Шифр НБУВ: РА375734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Носенко О. В. 
Політичні цінності в масовому суспільстві: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Носенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи щодо визначення поняття "цінності". Визначено існуючі концептуальні підходи щодо політичних цінностей і подано власну їх класифікацію. Доведено, що під політичними цінностями слід розуміти владні відносини в суспільстві, а також організацію й управління цими відносинами. Зазначено про необхідність грунтовної розробки проблем політичних цінностей у масовому та громадянському суспільствах. Проаналізовано основні концепції масового та громадянського суспільства. Обгрунтовано, що провідну роль в трансформації масового суспільства в громадянське виконують саме політичні цінності. Зазначено, що нівелювання державою цінностей демократичних процесів і громадянського суспільства призводить до "масовізації" соціально-політичного життя та появи тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*3 + Ю6*46в03 + Ф055.1
Шифр НБУВ: РА371065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Носенко В.М. 
Профілактика та лікування гострої серцевої недостатності з урахуванням факторів ризику її виникнення при радикальній корекції тетради Фалло: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.М. Носенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням прогнозування, профілактики та лікування гострої серцевої недостатності після радикальної корекції тетради Фалло. Були розроблені прогностичні ознаки (фактори ризику) для визначення імовірності виникнення і розвитку гострої серцевої недостатності та летальності від неї у ранньому післяопераційному періоді. Проведено кластерний аналіз матеріалу за цими ознаками. Це дозволило прогнозувати гостру серцеву недостатність та удосконалити тактику лікування пацієнтів. Знижені частота виникнення гострої серцевої недостатності із 29,5% до 7,7% та летальності від неї з 13,6% до 6,7%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5,3

Рубрики:

      
18.

Носенко В.К. 
Формування аморфних та наноструктурних станів в сплавах на основі Fe і Al: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.К. Носенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Установлено взаємозв'язок між умовами одержання, хімічним складом, структурно-фазовим станом і фізичними властивостями легованих швидкозагартованих сплавів базових систем Fe - Si - B (Fe - Si - B - Cu - Nb) та Al - ПМ - РЗМ у вихідному аморфному стані та після термообробки з утворенням нанофазних композитів. Термічний фактор визначає відмінності в атомній будові аморфних сплавів, які впливають на їх термічну стійкість, рівень і відтворюваність властивостей. Відзначено, що фактор конкуренції фаз сприяє аморфізувальній здатності Al - ПМ - РЗМ-сплавів, а характер сил міжатомної взаємодії в аморфних сплавах цього типу визначає пропорційність між рівнем їх мікротвердості та термічної стійкості. З'ясовано, що кінетика формування наноструктурних станів визначається, в основному, фактором росту нанокристалів, а не їх утворенням. Запропоновано модель, яка у порівнянні з класичною моделлю Колмогорова - Джонсона - Мела - Аврамі більш адекватно описує кінетику переходу з аморфного у нанокристалічний стан. За критичних температур у склотвірних розплавах відбуваються структурні переходи, високотемпературний структурний стан успадковується за умов аморфізації та впливає на рівень властивостей аморфних сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.03 +
Шифр НБУВ: РА340784

Рубрики:

      
19.

Носенко В.А. 
Формування конкурентоспроможності зернопродуктового підкомплексу на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Носенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено класифікацію форм зернового ринку за польовим призначенням, територіальною ознакою, характером товару, суб'єктами товарного обміну, типом угод та відповідністю до законодавства. Досліджено питання стосовно особливостей функціонування зернового ринку в Україні за сферою товарообігу, умовами політично-економічної стабілізації суспільства, природним фактором, локальним характером виробництва та попитом на продовольче зерно. Запропоновано положення стосовно суті економічної ефективності підкомплексу, згідно якому визначальним фактором є її загальна сума економічних результатів за кожною його ланкою. Уперше розроблено та реалізовано імітаційну модель логістичної системи просування зернових потоків від виробників до елеватора за умов оптимізованих витрат на транспортування та раціональної послідовності обробки партій зерна на елеваторі. Розвинуто загальні системні параметри: оптимізацію споживчої цінності товару, ціни споживачів, умови продажу. Запропоновано модель множинної кореляції урожайності озимої пшениці залежно від впливу організаційно-економічних чинників у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151-13 +
Шифр НБУВ: РА338626

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нізамеєв М. С. 
ФАЗОВИЙ СКЛАД, СТРУКТУРА ТА ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ І НАНОКРИСТАЛІЧНИХ СПЛАВІВ Fe42–71(Ni, Со, Cr, Мо, W, Nb, V, Mn, Al)10–32Y1,8–2 (Si, C, B, Р)17–24 / М. С. Нізамеєв. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.13 – фізика металів. – Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, 2019.Методами рентгенографії, електронної мікроскопії, диференційної скануючої калориметрії, резистометрії, дюрометрії, випробування на корозійну стійкість та вимірювання міцності на триточковий згин вивчені структура, фізико-механічні властивості та особливості нанокристалізації низки стрічкових та об'ємних аморфних металевих сплавів (АМС) на основі системи Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24.Розроблено методику та отримані об'ємні зразки аморфних, аморфно-нанокристалічних та 100% нанокристалічних сплавів, близьких до евтектичних складів, із різним ступенем легування при швидкостях охолодження розплаву від 80 до 3200 К/с з розмірами кристалів від 10 до 50 нм. Експериментально встановлено, що найвищою схильністю до аморфізації та термічною стійкістю характеризуються сплави, найбільш леговані слаборозчинними у залізі металами Cr, W, Mo (в сумі ≈ 30 ат.%), вуглецем (9,8-15 ат.%), з невеликим вмістом Y (1,8…2 ат.%) та Al (0,1…1 ат.%). Структура цих сплавів після кристалізації складається із суміші нанокристалів твердого розчину на основі α–Fe, метастабільного бориду Fe3B та карбідів Cr23C6 і Fe7С3.Вперше експериментально встановлені закономірності нанокристалізації при термічних обробках об'ємноаморфізованих сплавів різного хімічного складу, з'ясовано схожості та відмінності від процесу нанокристалізації аморфних стрічок, отриманих із цих же сплавів (однакового хімічного складу). Зокрема, показано, що енергії активації кожної стадії процесу нанокристалізації для об'ємних зразків є на 18…50% менші від відповідних величин для аморфних стрічок. Вперше показано, що часткова заміна Fe у відомому сплаві Fe80B14Si6 низкою перехідних металів, серед яких слаборозчинні в залізі хром і молібден (на прикладі сплаву Fe45Ni19,4Co8,5Cr5,7Мо1,9B14Si5,5), призводить до формування нанокристалічної структури на першій стадії двостадійного процесу кристалізації АМС зі зменшенням більш ніж у двічі розмірів нанокристалів α-Fe та збільшенням їх об'ємної частки майже на порядок. Для практичного застосування важливим є підвищення мікротвердості, корозійної стійкості, питомого електроопору та істотне зниження термічного коефіцієнту опору (ТКО) від 1,6×10-4 до 4,4×10-5 K-1 у вихідному аморфному стані.Встановлено, що сформована у вихідних об'ємних зразках, а також у процесі нанокристалізації (після нагріву до 1120 К та, відповідно, після протікання всіх стадій кристалізації) аморфних стрічок нових сплавів Fe42–71 (ПМ,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24 багатофазна структура характеризується рекордними значеннями мікротвердості 17-22 ГПа.^UThe structure, physical and mechanical properties and peculiarities of nanocrystallization of a number of ribbon and bulk amorphous metallic alloys (AMAs) on the basis of the Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2 (Si,C,B,Р)17–24 system were studied by X-ray diffraction, electron microscopy, differential scanning calorimetry, resistometry, durometry, corrosion resistance test and three-point bending strength measurements.The technique of preparation was developed and ribbon and bulk samples of amorphous, amorphous-nanocrystalline and 100% nanocrystalline alloys close to eutectic compositions with different degree of doping at ultrahigh (up to 106 K/s) and moderate (from 90 to 1000 K/s) cooling rates of the melt, respectively, were obtained. The sizes of crystals in the initial amorphous crystalline or completely nanocrystalline, predominantly multiphase samples, ranged from 10 to 32 nm.It has been experimentally established that alloys most doped with weakly soluble in iron Cr, W, Mo (about 30 at.% in total), carbon (9,8-15 ат.%), with a low content of Y (1.8...2 at.%) and Al (0,1 ... 1 at.%) are characterized by the highest tendency to amorphization and thermal stability. The structure of these alloys after crystallization consists of a mixture of α-Fe solid solution nanocrystals metastable borides Me3(B), Cr23C6 and Fe7С3 carbon compounds. The analysis of the process of crystallization of the AMA Fe42–71(Ni,Со,Cr,Мо,W,Nb,V,Mn,Al)10–32Y1,8–2(Si,C,B,Р)17–24 showed that the presence of copper and niobium in its composition contributes to increase of nucleation rate and inhibit growth of nanocrystals based on α-Fe solid solution. These factors are as a precondition for the formation of nanoscale α-Fe crystals not only during heating the amorphous phase, but also during cooling the melt. In turn, the dispersion nature of Me2B boride crystals in high speed cooled castings is due to their low growth rate, which is connected to the low (~18%) concentration of boron (and carbon) atoms in relation to the stoichiometry of this phase occurs with a significant redistribution of elements in the supercooled melt.Experimentally established regularities of nanocrystallization during thermal treatment of bulk amorphous alloys of different chemical composition, the similarities and differences from the process of nanocrystallization of amorphous ribbons obtained from the same alloys (with the same chemical composition) were determined. In particular, it has been shown that the activation energy of each stage of the nanocrystallization process for bulk samples is 18...50% lower than the corresponding values for amorphous ribbons. The increase in the difference in activation energies on the late stages of nanocrystallization shows a significantly higher content of cluster (frozen nuclei) of borocarbide compounds in bulk amorphous samples, which is a consequence of smaller by 4 orders of their cooling rate compared to amorphous ribbons.It has been shown for the first time that partial replacement of Fe in a known Fe80B14Si6 alloy by a number of transition metals, among which the chromium and molybdenum that are weakly soluble in iron (on the example of Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Mo1,9B14Si5.5 alloy), leads to the formation of a nanocrystalline structure at the first stage of the two-stage process crystallization of AMA with a decrease of more than twice the size of α-Fe nanocrystals and an increase in their volume fraction by almost an order of magnitude. The enhanced nucleation in a multicomponent amorphous alloy is due to a lower value of activation energy for the formation of critical nuclei size. A possible reason for the increased rate of nucleation in the amorphous Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Мо1.9B14Si5.5 alloy is less liquid-solid phase interface energy. This, in turn, may be due to an increase in the volume fraction of clusters based on α-Fe in multicomponent alloys.It was first established that formed in the initial bulk samples, as well as during nanocrystallization process (after heating to 1120 K and, consequently, after finishing of all stages of crystallization) of amorphous ribbons of new Fe42-71 (TM, Al)10-32Y1,8- 2(Si, C, B, P)17-24 alloys, multiphase structure is characterized by record values of microhardness of 15-20 GPa.For the practical application of Fe45Ni19.4Co8.5Cr5.7Мо1.9B14Si5.5 amorphous ribbons is important an obtained, due to doping, increase of microhardness, corrosion resistance, specific electrical resistance, and a significant reduction in the thermal coefficient of resistance (TCR) from 1,6×10-4 to 4,4×10-5 K-1 in the initial amorphous state. In particular. the high efficiency of using this alloy as a high-strength corrosion-resistant low temperature tape heater in household and industrial equipment has been proved. This material may be an alternative of non-chrome, kanthal and carbon fiber materials imported into Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського