Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=ОВСЯННІКОВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Овсяннікова Л. І. 
Електронна будова і оптичні спектри прогнозованих оболонкових кластерів з елементів IV, III-V, II-VI груп: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л. І. Овсяннікова ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

В межах методу Хартрі-Фока досліджено та систематизовано характерні параметри кластерів: геометрію структури, перенос заряду, ширину забороненої щілини, повну енергію, енергію когезії, побудовано карти електронної щільності. Встановлено вплив геометричного фактора на стабільність кластерів. Вперше розраховано інфрачервоні спектри поглинання та спектри комбінаційного розсіювання (КР). Встановлено розмірний ефект - зсув частот тангенціальних валентних коливань в бік підвищення, пов'язаний і скороченням зв'язків за збільшення кількості атомів в кластері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В377,022
Шифр НБУВ: РА372255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Овсяннікова-Трель О.А. 
Національна ідея німецької музики у творчості композиторів XVIII - XX століть: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.А. Овсяннікова-Трель ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 15 с. — укp.

Проаналізовано німецьку культурну ідею у музиці XVIII - XX ст. як осередок національно-ментального прояву в її автономії стосовно до фольклористської атрибутики національної музичної якості. Розглянуто теоретичний принцип "романтичного гігантизму" як ментальний показник німецької культурної ідеї у музиці Нового часу. У зазначеному ракурсі висвітлено явища німецького "бідермейєра" у спрямованості останнього до авангарду-поставангарду XX ст. та у цьому контексті виділено "загальнонімецькі" риси творчості Ф.Шуберта, Г.Малера, А.Шєнберга. Відзначено історико-стильовий континуум романтизму як детермінант музично-ментальних прерогатив німецького художнього мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА353180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Овсянніков О.В. 
Особливості пластичної деформації та руйнування перехідних ОЦК металів у нанооб'ємі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.В. Овсянніков ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати комп'ютерного моделювання деформації та руйнування нанокристалів молібдену та заліза. Проведено аналіз атомних перебудов і деформаційно-силових закономірностей. Виявлено, що за одновісного розтягу перехід від пружних до пластичних деформацій взаємопов'язаний з утворенням дефектів зсуву під дією локальних дотичних напружень. Досліджено вплив температури на напруження межі плинності, створено фізичну модель, що описує одержані залежності. Проведено моделювання тривісного рівномірного розтягу кулеподібних нанокристалів молібдену та заліза. Показано, що у широкому інтервалі температур руйнуванню передує пластична деформація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6 в641.8,022 + В371.236 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА347972

Рубрики:

      
9.

Овсянніков О.В. 
Розвиток експортно-імпортних відносин на ринку зерна України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Овсянніков ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти міжнародної торгівлі як сукупності експортно-імпортних відносин країн, визначено структурні особливості системи регулювання даних відносин щодо зернових культур. Проведено оцінку розвитку світового ринку зерна, проаналізовано тенденції експортно-імпортних операцій, географічну диверсифікацію експорту та імпорту зернових культур України, а також особливості ведення зовнішньої торгівлі зерновими культурами в Польщі. Обгрунтовано організаційно-економічні важелі захисту економічних інтересів національних товаровиробників від економічного тиску посередників на ринку зерна України. Розроблено методику визначення внутрішніх і зовнішніх конкурентних переваг кожної країни на окремих ринках збуту зернових культур щодо цін на вітчизняну продукцію, які склалися на зернові в Україні та країнах-імпортерах у процесі конкуренції. Наведено рекомендації щодо нарощування експортного потенціалу зернового господарства України за умов членства в СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА352740

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Овсяннікова Н.С. 
Селекційна і генетична цінність самозапилених ліній кукурудзи в залежності від родоводу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Н.С. Овсяннікова ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше за умов Східного Лісостепу України встановлено залежність рівня фенотипового прояву кількісних ознак у ліній кукурудзи від складності генетичної плазми батьківських форм. Визначено ступінь подібності складних за генетичною основою даних ліній залежно від родоводу, географічного походження, рівня прояву кількісних ознак та їх мінливості. Класифіковано лінії кукурудзи за групами генетичної цінності та окреслено шляхи їх використання в селекційних програмах. Уперше в Східному Лісостепу України виділено новий селекційний матеріал кукурудзи, придатний для створення модифікованих гібридів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА325558

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
12.

Овсяннікова Я.О. 
Соціально-психологічний тренінг як засіб відновлення психологічної стійкості рятувальників МНС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.09 / Я.О. Овсяннікова ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено, що відомі різноманітні форми та методи психологічної роботи з надання дієвої психологічної допомоги фахівцям ризиконебезпечних процесій в межах відновлювального періоду мають певні обмеження у використанні, що знижує їх ефективність. Запропоновано використання специфічного відновлюваного соціально-психологічного тренінгу в ході роботи психолога МНС з рятувальниками після їх перебування в надзвичайній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю949.241 + Ц9-331 р +
Шифр НБУВ: РА370110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Овсяннікова О.О. 
Транспарентність судової влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.О. Овсяннікова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито правову природу та сутність транспарентності судової влади шляхом аналізу її структурних елементів. Виокремлено основні ознаки транспарентності судової влади, якими є: відкритість інформації про суд як орган державної влади, судовий процес, органи суддівського самоврядування та суддів, а також доступність судових рішень. Обгрунтовано доцільність законодавчого закріплення транспарентності як принципу судової влади, а також її меж, обмежень і гарантій. Сформульовано організаційно-правові засади реалізації транспарентності судової влади. Проаналізовано норми міжнародно-правових актів щодо транспарентності судової влади, визначено відповідність законодавства України їх положенням. Досліджено актуальні проблеми правового регулювання транспарентності судової влади й обгрунтовано шляхи їх подолання. Висвітлено думку громадськості, професійних суддів та представників засобів масової інформації щодо транспарентності судової влади, наведено пропозиції щодо удосконалення механізму її правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)-2 + Х891.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА367480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Овсяннікова Н.В. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму використання рекреаційних ресурсів об'єктів природно-заповідного фонду: автореф. дис...канд. екон. наук : 08.00.06 / Н.В. Овсяннікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Узагальнено теоретичні аспекти здійснення рекреаційної діяльності та використання рекреаційних ресурсів об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Розглянуто фактори, що визначають попит на рекреаційні послуги природно-заповідних установ (ПЗУ). Обгрунтовано організаційно-економічні передумови розвитку рекреаційно-економічної діяльності ПЗУ, основною складовою якої є механізм планування господарської діяльності й обліку еколого-економічних ефектів рекреаційного виробництва. Висвітлено фінансово-господарський стан і проблеми розвитку рекреаційної діяльності національного природного парку (НПП). Запропоновано напрями вдосконалення організаційно-економічного механізму управління рекреаційною діяльністю ПЗУ, зокрема, впровадження процедури експертно-аналітичного оцінювання рекреаційних проектів і розробку менеджмент-плану НПП. Охарактеризовано новий підхід у сфері планування рекреаційно-економічної діяльності на територіях ПЗФ на базі економіко-математичної моделі оптимізації структури рекреаційного природокористування, яка враховує екологічні, соціальні й економічні ефекти рекреаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.15 +
Шифр НБУВ: РА367252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Овсянніков В. Г. 
Український поп-рок у контексті розвитку популярної музичної культури кінцяХХ – початку ХХІ століття. / В. Г. Овсянніков. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавстваза спеціальністю 26.00.01 «Теорія та історія культури». – Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство культури України, Київ, 2019.У дисертації досліджено український поп-рок як складову популярноїмузичної культури кінця ХХ – початку XXІст.; розроблено теоретичні засади вивчення популярної музики з позицій теорії культурних кодів; висвітленотворчість провідних українських виконавців, що працюють у напрямі поп-рок – гуртів «Океан Ельзи», «Скрябін», «Друга ріка», «СКАЙ», «Мотор'ролла», «Антитіла», «Lama», «О.Torvald», співачок Марії Бурмаки, Альони Вінницької, Міки Ньютон; виявлено культуротворчий потенціал поп-року та зазначено йоговплив на трансформацію культурно-мистецької сфери України кінця ХХ – початку XXІ ст. Удосконалено термінологічний апарат у царині популярної музичної культури. Уточнено соціокультурні функції рок-мистецтва доби постмодерну, ключовими визначено естетичну, інноваційно-креативну,еологічну, виховну, націєтворчу, ідентифікаційну, компенсаторну,комунікативну, розважальну та рекреаційну функції. Набула подальшогорозвитку проблематика, пов'язана із вивченням популярної музичної культуриХХ – початку ХХІ ст.Ключові слова: популярна музична культура, рок-мистецтво, поп-рок,культурний код, відеокліп, імідж, соціокультурні функції мистецтва.^UThesis for the Degree of Candidate of Art Studies by specialty 26.00.01«Theory and History of Culture». – National Academy of Managerial Staff of Cultureand Arts, Ministry of Culture of Ukraine, Kyiv, 2019.The thesis explores Ukrainian pop rock as a component of the popular musicalculture of the late 20th – early 21stcentury; developed the theoretical foundations ofthe study of popular music from the standpoint of the theory of cultural codes;highlights the work of leading Ukrainian artists working in the direction of pop rockgroups – «Okean Elzy», «Scryabin», «Druha Rika», «S.K.A.I.», «Motor'rolla»,«Antytila», «Lama», «O.Torvald», singers Maria Burmaka, Alyona Vinnytska, MikaNewton; the cultural potential of pop rock was revealed and its influence on thetransformation of the cultural and artistic sphere of Ukraine at the of the late 20th –early 21stcentury is indicated. The terminological apparatus in the field of popularmusical culture has been improved. The sociocultural functions of rock art of thepostmodern era are clarified. The problems associated with the study of the popularmusical culture of the twentieth and early twenty-first centuries were furtherdeveloped.Pop rock as a representative direction of popular musical culture ischaracterized by a code dichotomy «social engagement – social conformism», whichillustrates the dual genesis of pop rock, combining rock art with its protest and non-conformist potential, and pop music, which is usually socially indifferent and has anentertaining character. Ukrainian pop rock as a national type of world pop rock is amore complex conglomerate of cultural codes, as it combines the Western culturalcode not only with Ukrainian, but also post-Soviet. The most significant charactersfor modern culture acquire images, themes, plots, are concentrated in texts, music, thevisual range of video clips and the image of rock performers.In their work, pop rock performers use behavioral models and productionstrategies developed in the music industry, among which the promotion of theircreativity, especially through video clips as presentation clips not only of their ownproduct, but also of the collective itself and the formation of their own image, gainthe leading importance, which makes the artist unique and recognizable. In a videoclip, using the trinity of text, music and visuals, a song acquires multidimensionalmeanings. The cultural opposition «social engagement – social conformism»,Western and Ukrainian or post-Soviet cultural codes form the foundation of the workof art, which are complemented by others depending on the content of the works. Inthe video clips of Ukrainian pop rock performers, urbanistic, nostalgic, glamorouscultural codes, oppositions «natural – artificial», «life – death» and others polyphonicinteract in the text, music and video. Thanks to the use of the most significant culturalcodes, and not just common places and well-established clichés, the achievements ofUkrainian musicians working in the style of pop rock acquire a new meaningfuldimension, approaching elite culture. Ukrainian musicians working in the style of poprock are guided by the fashion ideas of Western artists. The image of Ukrainian poprock artists is characterized by a wide range – from a romantic hero to a harsh rocker,from a teenage girl to a glamorous diva.The national element in pop rock is illustrated through the cultivation of theUkrainian language, the use of elements of the national musical language and the15appeal to themes that are consonant with Ukrainian cultural traditions. In the light ofnew trends in modern culture, an expansion of the range of sociocultural functions ofrock music is noted, among which the key ones are aesthetic, innovative-creative,ideological, educational, nation-forming, identification, compensatory,communicative, entertaining and recreational functions. Particular attention is paid tothe nation-forming function of rock art, which during the period of dominance ofRussian stars in the Ukrainian cultural space and the transition of Ukrainian artists toRussian, due to the concentration of rock musicians in the Ukrainian-languagerepertoire, became one of the leading ones.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Овсяннікова О. Є. 
Електромагнітні поля в ближній зоні апертурних антен / О. Є. Овсяннікова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної наукової задачі дослідження електромагнітних полів у ближній зоні апертурних випромінювачів довільних електричних розмірів. У роботі розв'язана зовнішня векторна задача електродинаміки про випромінювання електромагнітних хвиль апертурними системами з розкривом круглої, квадратної і прямокутної форми для довільних електричних розмірів розкриву та для довільної поляризації поля в розкриві на довільній відстані від випромінювача. У результаті аналізу встановлено, що у випадку слабоспрямованих антен, якщо діаметр розкриву не перевищує 1–1.5 довжини хвилі, розподіли амплітуд електричних і магнітних полів у ближній зоні круглих і квадратних апертур практично ідентичні. Відстань дальньої зони таких антен дорівнює 1.5 довжини хвилі. У разі збільшення електричних розмірів апертури просторовий розподіл полів у ближній зоні круглих і квадратних апертур якісно близький, однак кількісні данні відрізняються суттєво. У цьому випадку в ближній зоні збуджуються локальні плоскі неоднорідні хвилі електричних і магнітних полів, середні амплітуди яких близькі до амплітуди полів у середині розкриву незалежно від електричних розмірів розкриву антени, тобто прожекторний промінь. Під прожекторним променем розуміємо сукупність паралельних променів у ближній зоні апертурних антен у напрямку максимуму випромінювання, яка описується плоскою локальною неоднорідною електромагнітною хвилею, що біжить. У прожекторному промені зосереджена практично вся потужність випромінювання антени. Теоретично в рамках методу Кірхгофа досліджено вплив розмірів і форми розкривів рупорних антен для постійного або для спадаючого до нуля на краях розкриву амплітудному розподілі й різних за величиною квадратичних фазових розподілів поля в розкриві на просторовий розподіл поля в ближній і проміжній зонах спостереження. Розроблена фізико-математична модель, алгоритми й обчислювальні програми дозволяють розв'язати задачу конструктивного синтезу випромінюючої системи з близьким до постійного просторовим розподілом амплітуди і потужності електромагнітного поля у ближній і проміжній зонах.^UDissertation study is devoted to the solution of the urgent scientific problem of electromagnetic field study in the near zone of arbitrary electric sizes aperture radiators. The study is destinated to the solution of an external vector problem of electrodynamics for electromagnetic waves radiation by aperture systems with an aperture of circular, square and rectangular shapes for arbitrary aperture electric dimensions and also for arbitrary polarization of the field in the aperture at an arbitrary distance from the radiator. In the case of low-directional antennas, the analysis showed: the aperture diameter being not more than 1–1.5 wavelengths, the amplitudes distribution of the electric and magnetic fields in the near zone of the circular and square apertures are almost identical. The distance of the far zone of this type of antennas is 1.5 wavelengths. If the aperture electrical dimensions increase, the spatial distributions of the fields in the near zone for the circular and square apertures are qualitatively close, but the quantitative data differ significantly. In this case, local flat inhomogeneous waves of electric and magnetic fields are excited in the near zone, and their average amplitudes are close to that of the fields in the middle of the cross irrespectively to the electrical dimensions of the antenna aperture, i.e. the searchlight beam. The searchlight beam means a set of parallel rays in the near zone of aperture antennas in the direction of radiation maximum, described by a flat local inhomogeneous travelling electromagnetic wave. Almost all the radiation power of the antenna is concentrated in the searchlight beam. The influence of the sizes and shapes of horn antenna aperture was theoretically investigated by means of the Kirchhoff method; this method was applied for constant or zero value amplitude distribution at the aperture edges and at different quadratic phase field distributions in the spatial distribution of the near and intermediate zones. The developed physical and mathematical model, algorithms and computational programs allow us to solve the problem of constructive synthesis of the radiating system with a close to constant spatial distribution of the amplitude and power of the electromagnetic field in the near and intermediate zones.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Овсяннікова-Трель О. А. 
«Нова простота» як системний жанрово-стильовий феномен в сучасному музичному мистецтві. / О. А. Овсяннікова-Трель. — Б.м., 2021 — укp.

В монографії досліджуються системні аспекти явища «нової простоти» як стильової категорії сучасного музичного мистецтва. В роботі вирішуються наступні завдання: з'ясовуються музикознавчі підходи до феномену «нової простоти» та її проблемного кола у музикознавчому дискурсі; обгрунтовуються світоглядні та художньо-стильові засади формування концепції «нової простоти» у творчості західноєвропейських композиторів другої половини ХХ століття; висвітлюються творчі інтенції індивідуально-композиторських версій «нової простоти» у просторі радянського/пострадянського музичного мистецтва; визначаються методичні засади дослідження феномену «нової простоти»; розглянуто вербальний дискурс композиторів-репрезентантів «нової простоти» в контексті методологічної спрямованості сучасного музикознавства; досліджується авторське композиторське слово як передумова музикознавчого моделювання теоретичної концепції «нової простоти»; розглянуто музично-стильову парадигматику другої половини ХХ-початку ХХІ століть як чинник контекстуальних значень «нової простоти»; виявляється змістовний комплекс поняття простоти у визначені художньо-естетичних засад музичного мистецтва; обгрунтовується антиномія простоти-складності в якості чинника музично-стилістичного комплексу «нової простоти»; визначаються змістовні значення категорії «нового» в академічному музичному мистецтві ХХ сторіччя і «новій простоті»; досліджується значення жанрово-комунікативного модусу і компенсаторної функції «нової простоти» (на прикладі «слабкого стилю» В. Сильвестрова); розглянуто тенденцію універсалізації музично-семантичного комплексу «нової простоти» в сучасному мистецтві на прикладі виявлення її семантичних функцій в кіномистецтві.^UThe monograph explores the systemic aspects of the phenomenon of "new simplicity" as a stylistic category of modern musical art. The following tasks are solved in the work: musicological approaches to the phenomenon of "new simplicity" and its problematic circle in musicological discourse are clarified; the worldview and artistic and so stylistic principles of forming the concept of "new simplicity" in the works of Western European composers of the second half of the twentieth century are substantiated; the creative intentions of individual-composer versions of the "new simplicity" in the space of Soviet/post-Soviet musical art are highlighted; methodical bases of research of a phenomenon of "new simplicity" are defined; the verbal discourse of composers-representatives of the "new simplicity" in the context of the methodological orientation of modern musicology is considered; the author's composer's word as a precondition of musicological modeling of the theoretical concept of "new simplicity" is investigated; the musical-stylistic paradigm of the second half of the XX and beginning of the XXI centuries as a factor of contextual meanings of the "new simplicity" is considered; the semantic complex of the concept of simplicity in certain artistic and also aesthetic bases of musical art is revealed; the antinomy of simplicity and complexity as a factor of musical-stylistic complex of "new simplicity" is substantiated; the meaningful senses of the category "new" in the academic musical art of the XX century and "new simplicity" are determined; the significance of the genre-communicative modus and the compensatory function of the "new simplicity" is investigated (on the example of V. Silvestrov's "weak style"); the tendency of universalization of the musical-semantic complex of "new simplicity" in modern art is considered on the example of revealing its semantic functions in cinematography.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського