Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (336)Книжкові видання та компакт-диски (437)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ОГАР$<.>+<.>A=ГЕОРГИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Огаренко Є. А. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності вищих навчальних закладів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. А. Огаренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність адміністративної правосуб'єктності ВНЗ, поняття їх адміністративно-правового статусу. Розроблено Стратегію діяльності ВНЗ. Досліджено інститут адміністративного розсуду органу державної влади у сфері регулювання діяльності ВНЗ. Удосконалено законодавче врегулювання діяльності ВНЗ. Розвинуто понятійний апарат у сфері адміністративно-правового регулювання діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1
Шифр НБУВ: РА375771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Огар Т. В. 
Важкі метали в зоні аерації Українського Полісся: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / Т. В. Огар ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності розподілу важких металів у зоні аерації лісових, лугових та антропогенних ландшафтів і на різних типах грунтів Українського Полісся. Визначено вміст і форми міграції токсичних елементів у даній зоні аерації за розробленою методикою постадійних витяжок. Встановлено показники рухомості хімічних елементів у грунтах Українського Полісся та Київського мегаполісу. Розроблено методику екогеохімічного моніторингу сезонних нагромаджень важких металів у грунтах зони аерації Київського мегаполісу з використанням сорбентів як геохімічних бар'єрів. Показано ефективність застосування штучних сорбентів для виявлення ореолів розсіювання глибоко занурених рудних тіл. Досліджено інтенсивність біологічного поглинання мікроелементів рослинністю, виявлено екогеохімічні критерії стійкості ландшафтів Українського Полісся до забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Огаркова Г.А.. 
Вербалізація концепту Iкохання/I в сучасній англійській мові: когнітивний та дискурсивний аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.А.. Огаркова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення концепту кохання в сучасній англійській мові як складного ментального поняття, представленого в єдності його змістового, образного, ціннісного складових і дискурсивній реалізації. Наукове дослідження проведено у межах когнітивного, аксіологічного та психолінгвістичного підходу щодо опису культурної специфіки мов світу. Особливу увагу приділено вивченню вербально-оформлених уявлень про концепт кохання, об'єктивований в сучасній англійській мові різнорівневими лінгвістичними засобами: від лексем на позначення самого почуття до дискурсивної взаємодії закоханих. Показано, що кохання як вербалізована універсалія позначена в англійській мові культурною специфікою на когнітивному та дискурсивному рівнях і безпосередньо пов'язана з системою цінностей англомовної лінгвокультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 +
Шифр НБУВ: РА336217

Рубрики:

      
4.

Огаренко Т. Ю. 
Моделювання динаміки попиту на послуги вищих навчальних закладів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Т. Ю. Огаренко ; Класичний приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію моделювання динаміки попиту на послуги ВНЗ, яка може бути застосована для прогнозування та прийняття рішення про застосування управлінського впливу для підвищення рівня попиту. Концепція базується на сучасних методах і підходах, зокрема системному підході, методах нелінійної динаміки та методах теорії графів. Побудовано комплекс економіко-математичних моделей, який включає: модель динаміки попиту на основі узагальненого логістичного відображення, нелінійну модель динаміки попиту з урахування якості освітніх послуг, модель рефлексивного управління (РУ) попитом на послуги ВНЗ. Удосконалено методи управління попитом на послуги ВНЗ, в тому числі на основі РУ. Проведено процедуру формування впливів РУ, спрямованих на зближення образів ВНЗ та абітурієнта з метою забезпечення успішної взаємодії агентів, за альтернативними сценаріями залежно від варіанта розташування образів на шкалі узагальненої оцінки відстаней між образами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к94 + У9(4УКР)49:Ч30/49 в611
Шифр НБУВ: РА379889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Огар О.М. 
Підвищення ресурсозбереження та ефективності функціонування сортувальних гірок при оптимізації поздовжнього профілю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.М. Огар ; Харк. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано новий критерій оптимізації поздовжнього профілю сортувальних гірок, спрямований на підвищення ресурсоощадження й ефективності функціонування сортувальних гірок у частині витрати електроенергії. Розроблено нову методику оптимізації профілю з використанням моделі нелінійного програмування. Для розрахунку оптимальних значень параметрів профілю сортувальних гірок розроблено імітаційну модель скочування розрахункових бігунів. Запропоновано методику критеріальної оцінки варіантів поздовжнього профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О213.45-041.1-02
Шифр НБУВ: РА317465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Огарєнко Т.А. 
Позиційна структура речень із займенниковими компонентами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.А. Огарєнко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2004. — 20 с. — укp.

Уперше в українському мовознавстві здійснено комплексний функціональний аналіз фразових номінацій як структурно-семантичних компонентів складнопідрядних речень займенниково-співвідносного типу: проведено функціонально-семантичний розподіл номінативних блоків, простежено вплив одиниць лексичного рівня на формування синтаксичної одиниці. Визначено переваги фразової номінації як засобу називання у порівнянні з лексемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА331150

      
7.

Огаренко В.М. 
Розвиток недержавної вищої школи в Україні (кінець 80-х - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Огаренко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито соціально-економічні та політичні фактори, які сприяли формуванню недержавного сектора вищої школи, висвітлено об'єктивні та суб'єктивні труднощі, які заважали даному процесу. Встановлено, що недержавна вища освіта в новітній час продовжує та збагачує вікові традиції українського народу в галузі освітньої діяльності, сприяє подоланню глибокої кризи, в якій опинилася українська вища школа за радянських часів. Визначено основні етапи розвитку недержавної вищої школи. Зроблено висновок про наростання процесу зближення та конвергенції недержавної та державної вищої школи України, формування у цьому контексті єдиного освітнього простору держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)70 + Т3(4Укр)64-7
Шифр НБУВ: РА315979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Огаренко Т.О. 
Символічна презентація статусно-рольових трансформацій: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.О. Огаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано статусно-рольову взаємодію з використанням символу як механізму та ресурсу такої взаємодії. Здійснено критичний аналіз концепцій символу та символічної взаємодії у вітчизняній і зарубіжній соціології. Висвітлено механізм його використання у статусно-рольових презентаціях. Обгрунтовано шляхи модернізації тематики та концептуального апарату дослідження даного аспекту людської діяльності. Виявлено передумови виникнення та механізми формування груп з домінуванням рольової презентації над статусними позиціями. Досліджено тенденції моди у модерному та постмодерному суспільствах у контексті статусно-рольових презентацій, а також сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*344 + С5*343*333.442 +
Шифр НБУВ: РА357315

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Огар В.В. 
Стратиграфія кам'яновугільних відкладів України та розвиток кнідарій: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / В.В. Огар ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 31 с. — укp.

На підставі вивчення закономірностей розвитку кнідарій - типового елементу кам'яновугільних екосистем розглянуто питання стратиграфії карбону регіонів України. Детально вивчено літологічні особливості морських відкладів, у тому числі стратиграфічні перерви, органогенні споруди, таксономічний склад і стратиграфічне поширення кнідарій карбону Донбасу, Дніпровсько-Донецької западини, Львівсько-Волинського басейну. До біостратиграфічного аналізу залучено матіріали про карбон Уралу, Приуралля та Тянь-Шаню, що дозволило виявити основні закономірності розвитку кнідарій у кам'яновугільному періоді у межах досліджених територій, обумовлені евстатичними подіями, довести зв'язок між фазами розквіту кнідарій та епохами біогермоутворення, визначити надрегіональні кореляційні стратиграфічні рівні. Палеоекологічні та палеогеографічні реконструкції території Східноєвропейської платформи для середини візейського віку показали залежність між максимумом бокситоутворення у її центральних частинах та формуванням кременисто-карбонатних товщ у шельфових периферійних зонах. Ця обставина використана для кореляції кременисто-карбонатних товщ віддалених територій. Систематизовано основні літолого-стратиграфічні фактори контролю рудоутворення та нафтогазоносності карбону Донбасу та інших регіонів України. Найважливіші з них - насичені органікою та бітумами товщі турнейського та візейського ярусів, а також стратиграфічні перерви та незгідності, зони літологічних заміщень і виклинювань, органогенні споруди, кавернозні та доломітизовані біоморфні вапняки різних стратиграфічних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)45-24 + Д59(45УКР)43 +
Шифр НБУВ: РА368291

Рубрики:

      
10.

Огарь В.О. 
Характеристика асинхронних двигунів при зміні властивостей сталі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.О. Огарь ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи оцінювання втрат у сталі шляхом урахування зміни властивостей магнітної системи за умов дослідження характеристик асинхроних двигунів (АД). Проаналізовано існуючі методи визначення цих втрат та показано доцільність розробки підходу, що дозволяє проводити їх оцінювання з урахуванням нелінійності кривої намагнічування. Запропоновано схему заміщення АД з додатковою електрорушійною силою (е. р. с.) контуру намагнічування, яка грунтується на врахуванні вищих гармонічних струму, що характеризують режим насичення. У загальному виді одержано залежності миттєвої потужності на індуктивному елементі з урахуванням нелінійності та явища гістерезису. Однією з характеристик АД, яка описує фізичні властивості магнітної системи машини, є нелінійна характеристика індуктивного елемента контуру намагнічування. Для її визначення за відсутності додаткових технічних засобів для реалізації дослідів, на базі запропонованої схеми заміщення з додатковою е. р. с. у контурі намагнічування запропоновано метод, вихідними даними якого є миттєві значення напруги та струму, що вимірюються за допомогою комп'ютеризованого комплексу, а також параметри схеми заміщення у ненасиченому стані. Досліджено вплив властивостей магнітної системи, зокрема, нелінійності кривої намагнічування, збільшення вихрових струмів на характеристики АД. Запропоновано скоригований закон частотного керування з урахуванням дії вихрових струмів, який дозволяє зменшити рівень енергоспоживання. Розглянуто питання побудови комп'ютеризованого вимірювально-діагностичного комплексу для експериментального визначення втрат у сталі та дослідження характеристик АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-01с116 +
Шифр НБУВ: РА364683

Рубрики:

      
11.

Несіна Н. І. 
Реконструкція умов формування локальних геологічних тіл в карбоні Доно-Дніпровського прогину за результатами сейсмофаціального аналізу (у зв'язку з нафтогазоносністю) / Н. І. Несіна. — Б.м., 2019 — укp.

Представлено результати сейсмофаціального аналізу, проведеного на різних ділянках ДДП, детальний опис геологічної будови, фаціальних обстановок, умов та закономірностей формування локальних акумулятивних об'єктів.В центральній частині Північного борту ДДЗ на погоризонтних зрізах сейсмічного куба закартовано амплітудні аномалії, ототожнені з прогнозними палеоруслами і прогнозним піщаним тілом барового походження в московських відкладах середнього карбону.На Суходільській площі Північних окраїн Донбасу отримано карту сейсмофацій, на якій вирізняються області прогнозного рифового масиву, зарифової лагуни, морської авандельтової та більш глибоководної формацій. За узагальненням отриманих результатів побудовано доповнену і деталізовану схему поширення пізньосерпуховських біогермів на Північних окраїнах Донбасу та в південно-східній частині Північного борту ДДЗ з літологічною характеристикою міжрифових зон.В склепінні Ливенської брахіантикліналі в центральній частині південної прибортової зони ДДЗ у відкладах нижньовізейського під'ярусу закартовано Ливенський внутрішньошельфовий карбонатний масив, отримано його умовний контур за картою сейсмофацій. Масив доповнює низку виявлених раніше в південній прибортовій зоні ДДЗ внутрішньошельфових біогермів.В південно-східній частині приосьової зони ДДЗ, в інтервалах, що відповідають товщі середнього і верхнього карбону, на схилах Краснопавлівського підняття виявлено ділянки поширення прогнозних палеорусел.^UResults of seismic-facies analysis application in the different parts of the Don-Dnieper Downwarp and detailed description of the geological and facial conditions of accumulative objects formation are presented in the thesis.The process of geological interpretation of seismic images and attributes enables the analysis of the configuration, spacing of the accumulative objects location, as well as making conclusions about their genesis and forecast of potential hydrocarbon traps locations. Seismic facies are the seismic units, composed of groups of reflections, whose parameters differ from those of adjacent facies units. Seismic facies analysis is the description and interpretation of seismic reflection parameters, such as configuration, continuity, amplitude, and frequency, within the stratigraphic unit. Its purpose is to determine all variations of seismic parameters in order to determine lateral lithofacies changes. Reflection pattern geometries are the most useful for correlation with lithofacies interpreted from well logs, cores, and cuttings.According to the results of seismic-facies analysis, applied in the Myagkivska field of the Central Part of the North Board of the Dnieper-Donets Basin (DDB), expected local accumulative objects were outlined. For seismic-facies analysis, the seismic cube slices along the seismic horizon (horizon slices) were used. These slices characterize the amplitude variations within the small time interval (2 ms) that can be identified by the thin layer (up to 5 m). Logical analysis of the horizon slices permits the mapping of amplitude anomalies, connected with the lithology changes. It gives the possibility to analyze and to trace their extension within the interval of geological interest.Another expected local sand object was also reflected as amplitude anomalies on the horizon slices in the interval of the Lower Part of Moscovian Layer of the Middle Carboniferous. Based on the data of seismic-facies analysis, carried out in the Sukhodilska area of the North-Donetsk Fault zone, an enhanced seismic-facies map was created. It accurately localizes a predictable reef structure, lagoon, shallow and deep-water facial zones. Interpretation of the data received and published previously provided identifying patterns of biogerms occurrences within the area under research and allowed for an updated map of the Late-Serpukhovian biogerms distribution. Volume classification procedure of seismic-facies analysis was applied in the Livenska field of the Central Part of the DDB Southern Near-Edge Zone. Based on the data of seismic-facies analysis the seismic-facies map was calculated and the area of the carbonate massif was outlined.Seismic-facies analysis was carried out in the South-East part of the DDB. Based on the analysis of the seismic-facies maps, vertical sections and horizon slices with amplitude anomalies, the areas of expected paleo-channels location in the intervals of the Middle and Upper Carboniferous were identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Скібан О. І. 
Книжкова преса в Україні 1990–2000-х рр.: тематико-типологічні та промоційні аспекти / О. І. Скібан. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації викладено теоретичні засади дослідження формування в історіїпреси незалежної України особливого типу – спеціалізованих пресодруківкнижкової тематики. Проаналізовано праці українських та зарубіжних дослідників,присвячені окресленій і дотичній проблематиці, виявлено маловивчені аспекти, щопотребували ґрунтовного опрацювання. Визначено поняття «книжкова преса» яктип преси культурної тематики, головними типоформівними ознаками якоговстановлено спеціалізацію на комплексній книжковій тематиці й спрямування нашироку читацьку аудиторію, однак з підвищеною орієнтацією на певний видінформаційного продукту. На основі систематизації результатів типологічногоаналізу, вивчення структурних і жанрово-тематичних характеристик п'ятьохкнижкових пресодруків, що виходили упродовж 1990–2000-х рр., запропонованотипологічний «портрет» преси окресленого типу. Виявлено тенденцію до еволюціїїхніх типологічних характеристик під впливом ринку, пов'язаної з опануваннямпопулярного формату. Встановлено залежність між цільовим призначенням таадресністю пресових ЗМІ та їхніми функціями, жанрово-тематичнимихарактеристиками. Особливу увагу звернуто на те, як комерціалізація пресиформувала рекламно-промоційні функції української книжкової преси, а це, своєючергою, впливало на контент і жанрові трансформації конкретних видань.^UThe research contains the systematized information on the formation of theUkrainian editions of the book print media segment in the recent history, obtained on thebasis of the analysis of press releases of the appropriate type, published during1991–2009.The typological, functional and genre-thematic features of Ukrainian book pressreleases, which were published at the turn of the XX–XXI centuries, have been analysed,their promotional potential has been characterized, the place in the history of theUkrainian editions has been determined.The scientific novelty of the thesis is that as a result of the research for the firsttime: the features of the formation of the Ukrainian book editions of the given periodhave been revealed: in this process two stages have been singled out – the 1990s and the2000s, characterized by different economic and sociocultural preconditions, specifics ofchanges in the media system, in the literary process, in book publishing area thatinfluenced the specific typological features of the development of the mentioned type ofeditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Балабуха К. Є. 
Державне регулювання сфери культури в Україні / К. Є. Балабуха. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена аналізу державного регулювання сфери культури в Україні. Розкрито сутність проблеми державного регулювання сфери культури в Україні, що полягає в тому, що під час власного становлення й розвитку держава Україна до певної міри забезпечувала реальну свободу творчості, матеріально-фінансову підтримку творцям національно-культурної духовності, одночасно сприяючи формуванню нової культурної інфраструктури, що відповідало умовам ринкової економіки, принципам демократії та меті творення громадянського суспільства, але на теперішній час не вирішила головної проблеми державного регулювання сфери культури в Україні – повноцінного задоволення культурних потреб населення України.Стосовно цілеспрямованого впливу компетентних державних органів, що має на меті збереження стабільності, відносної постійності, упорядкованості суспільних відносин у культурній сфері, збереження культурної спадщини та духовних цінностей українського народу та всього людства, соціальний захист населення, визнано, що Україна потребує більш інтенсивної адаптації української системи державного управління до якісного рівня міжнародного стандарту в галузі державного управління культурою.Відзначено, що дослідження державного регулювання сфери культури в Україні в підсумку приводить до визнання високого потенціалу системної тенденції до розвитку державного регулювання сфери культури через удосконалення існуючих та розробку нових його механізмів.Обґрунтовано основні напрями підвищення якості державного регулювання сфери культури на загальнодержавному та регіональному (Запорізький регіон) рівнях^UThe dissertation is devoted to the analysis of state regulation in the sphere of culture in Ukraine. It is revealed that the essence of the problem of state regulation of culture in Ukraine is that during its formation and development the state of Ukraine to some extent provided real freedom of creativity, material and financial support to creators of national and cultural spirituality, while contributing to the formation of new cultural infrastructure and that met the conditions of a market economy, the principles of democracy and the purpose of creating civil society, but as for now it has not been solved the main problem of state regulation of culture in Ukraine, that is the problem of full satisfaction of cultural needs of the population of Ukraine.Regarding the purposeful influence of the competent state bodies, aimed at maintaining stability, relative stability, orderliness of social relations in the cultural sphere, preservation of cultural heritage and spiritual values of the Ukrainian people and all mankind, social protection, it was declared that Ukraine needs more intensive adaptation of the Ukrainian system public administration to the quality level of the international standard in the sphere of public culture management.It is noted that the study of state regulation of culture in Ukraine ultimately leads to the recognition of the high potential of the systemic trend towards the development of state regulation of culture through the improvement of existing and development of new mechanisms.The definition of the main directions of improving the quality of state regulation of the cultural sphere at the national and regional, in relation to the Zaporozhzhya region, levels is substantiated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Барковська О. Я. 
Науково-практичні підходи до удосконалення організації практичної підготовки магістрів фармації / О. Я. Барковська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена науково-методичному обґрунтуванню сучасних підходів до удосконалення організації практичної підготовки магістрів фармації. Вивчено нормативно-правову базу, що регулює практичну підготовку студентів в Україні. Досліджено історичні аспекти організації практичної підготовки. Виділено шість основних періодів становлення й розвитку практичної підготовки за спеціальністю «Фармація». Проаналізовано структуру і зміст практичної підготовки магістрів фармації. Згруповано фактори впливу на її якість. Уперше розроблено систему управління якістю і процесну модель організації практичної підготовки. Ідентифіковано види ризиків практичної підготовки та запропоновано методику їх оцінювання. Створено програму співробітництва ЗВО з роботодавцями. Розроблено систему моніторингу працевлаштування випускників ЗВО. Удосконалено діагностику сформованості компетентностей магістрів фармації у процесі практичної підготовки. Запропоновано організаційне та інформаційно-аналітичне забезпечення практичної підготовки магістрів фармації.^UThe purpose of the dissertation research is to develop theoretical foundations and scientific and practical approaches to improving the organization of practical training the masters of pharmacy to increasing their competence and meeting the staffing needs of the pharmaceutical market. The historical aspects the organization of practical training have been studied and six main periods of its formation and development have been established. The content and components of practical training have been determined and its functions in educational activity have been revealed. At first a quality management system for the organization of practical training and normative-legal documents on practical training have been developed, according to the requirements of the QMS (quality management system) of the institutions of higher pharmaceutical education. Organizational support of practical training the masters of pharmacy has substantiated. The process model of the practical training organization, the network schedule and a matrix of responsibility the participants of process have constructed. The information-analytical support of practical training in the form of the electronic database the organization of practical training the masters of pharmacy (EDOPT) has developed and processed. The types of risks in practical training have identified and the method of their assessment has offered. A program and a model of cooperation between institutions of higher pharmaceutical education and employers have been developed. The method of monitoring the employment of graduates of institutions of higher pharmaceutical education on the example of NUPh has developed and processed, indicators for assessing the effectiveness of employment have formed. Employment monitoring has tested using the Google form "Alumni Employment Monitoring".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мартишин А. І. 
Фоссилии позднего венда (эдиакария) Подолья и их значение для изучения ранних этапов эволюции органического мира. / А. І. Мартишин. — Б.м., 2021 — укp.

Доповнено біостратиграфічну характеристику стратиграфічних підрозділів опорного розрізу венду Подільського виступу. На підставі вивчення встановлено 35 видів вендської біоти, раніше невідомих на Поділлі. Серед них виявлено 6 нових видів та 3 нових роди скам'янілостей. Встановлено спільність біотичних асоціацій ломозівських і ямпільських верств та фаціальну залежність їх таксономічного складу. Наведено нові дані щодо таксономічного складу скам'янілостей маркуючого горизонту бронницьких верств та глобальне поширення фрагментів цієї біотичної асоціації. Виявлено багату водоростево-метазойну асоціацію у джуржівських верствах. Встановлено, що візуальні методи дозволяють виявляти лише частину біотичних решток. Використання комплексу методів лазерного сканування, мікрокомп'ютерної томографії та мікроскопічних досліджень дозволило розкрити близьку до реальності картину насиченості пізньовендських відкладів рештками біоти. Показано, що цілий ряд представників біоти венду (едіакарію) асоціюються з стовбуровими групами організмів фанерозою та, ймовірно, є предковими формами цих груп, що може свідчити про нерозривність протерозойської та палеозойської історії життя на Землі. Виявлено, що в біотичній асоціації пізнього венду Поділля існували організми з доволі високим рівнем біологічної організації, які були здатні до сенсорної взаємодії з середовищем. Проведено зіставлення біотичних асоціацій Волино-Подільського седиментаційного басейну з біотичними асоціаціями пізнього венду (едіакарію) різних регіонів планети. Виявлено приклади глобального поширення деяких біотичних асоціацій, що дозволяє проводити кореляцію відкладів верхнього докембрію і вдосконалювати місцеві стратиграфічні схеми.^UThis work is devoted to the study of insufficiently explored historical period of life on the Earth - the Late Precambrian. The Vendian stage of sedimentation is the final part of the Precambrian. These deposits contain the emergence of multicellular life evidence before the moment of the earth ecosystem radical restructuring which is called the «Cambrian explosion». The section of the Upper Vendian rocks is located on the southwestern slope of the Ukrainian Shield, which is an integral part of the Eastern European Platform. Sedimentary strata is considered to be sufficiently studied in terms of stratigraphy and sedimentology, but the data on paleontological characteristics do not meet current requirements. The geological structure, sedimentation conditions and paleontological remains of eleven outcrops of the Upper Vendian of the Podillia ledge have been researched. On the basis of a monographic study, 35 species of Vendian biota, previously unknown in Podillia, have been identified. Among them, 6 new species and 3 new genera of fossils have been described. Fossils previously described by other researchers have been reviewed and reinterpreted according to on the latest data on Late Vendian (Ediacaran) biota. The biostratigraphic characteristics of the vast majority of stratigraphic subdivisions of the reference section of the Vendian of Podillia ledge have been improved. For the first time, biostratigraphic complexes have been identified and compared with the biocenoses of Ediacaran in other regions of the planet. In particular, the commonality of biotic associations of Lomoziv and Yampil Members and the facial dependence of their taxonomic composition have been revealed. New data on the unique biotic association of the marking horizon of volcanic tuff-argillites of the Bronnycia Member and the global distribution of fragments of this biotic association have been presented. A rich algae-metazoic association was found in the Dzhurzhivka Member. The inconsistency of the conclusions of the predecessors on the ichnological characteristics of the deposits of Mohyliv-Podilskyi and Kanylivka Groups with the real data obtained by the author is shown. It has been proven that a significant number of fossils, described by previous researchers as tracefossils, give grounds to be interpreted as body fossils of problematic creatures. Some of the fossilized remains, formerly known as the fossils of soft-bodied organisms, are classified as sedimentary structures. It has been established that the fossilized remains of the Arumberia group, which have been the subject of debate for a considerable of time, are the body fossils of unknown creatures, possibly algae.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Огарь Ю. В. 
Формування граматично нормативного мовлення учнів ліцею на засадах особистісно орієнтованого підходу / Ю. В. Огарь. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню проблеми формування граматично нормативного мовлення учнів ліцею на засадах особистісно орієнтованого підходу. Вивчення, аналіз і синтез лінгвістичної, психолінгвістичної, педагогічної, лінгводидактичної літератури з досліджуваної проблеми дали змогу визначити й обґрунтувати такі психолого-педагогічні передумови формування граматично нормативного мовлення учнів ліцею у процесі навчання української мови як теоретичне підґрунтя в розробленніекспериментальної методики: урахування в освітньому процесі психофізіологічних механізмів породження мовлення; добір ресурсного дидактичного матеріалу щодо інтелектуальних можливостей, здібностей, ерудиції, мовного досвіду, типологічних характеристик учнів ліцею; методично доцільна зміна видів навчальної діяльності; добір ефективних методів, прийомів, форм і засобів навчання задля самоактуалізації, самореалізації учасників освітнього процесу й формування в них стійкої мотивації до індивідуальної мовотворчості, мовного самовдосконалення.^UThe dissertation is devoted to the research of the problem of formation of grammatically normative speech of lyceum students on the basis of personality oriented approach. Studying, analysis and synthesis of special psychological and pedagogical literature, normative documents of the Ministry of Education of Ukraine on language education, observation of trends in the educational process in terms of the problem allowed to identify and substantiate such psychological and pedagogical preconditions of formation of grammatical and normative speech of lyceum students during the studying of Ukrainian language as a theoretical basis in the development of experimental methods: taking into account in the educational process of psychological and physiological mechanisms of speech generation, selection of resourceful didactic material, taking into account intellectual abilities, aptitudes, erudition, language experience, typical characteristics of lyceum students, methodically appropriate change of teaching methods, selection of effective methods, receptions, forms and means of training for self-actualization, self-realization of participants of educational process and formation in them of steady motivation to individual language creation, of language self-improvement.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Сопіна О. А. 
Формування та реалізація державної політики у сфері зв'язків із громадськістю / О. А. Сопіна. — Б.м., 2022 — укp.

В дисертаційній роботі розглянуто комунікаційні процеси в системі державного управління як об'єкт наукового дослідження. Охарактеризовано особливості функціонування внутрішніх зв'язків із громадськістю в системі державного управління. Визначено взаємозв'язок зовнішнього й внутрішнього іміджу органів державної влади.Розглянуто стан використання сучасних інформаційних PR-технологій у реалізації комунікаційної функції державного управління. Визначено можливість застосування функціонального підходу до зв'язків із громадськістю в системі державного управління.Запропоновано шляхи оптимізації внутрішніх зв'язків із громадськістю як чинника вдосконалення комунікаційного механізму державного управління. Розроблено напрями вдосконалення державного регулювання механізмів медіакомунікації в контексті формування громадської думки та інформаційної безпеки^UIn the dissertation the author proposes a scientific and practical approach to improving the image of public authorities, which shows the direct impact of the image of a civil servant on the image of the public body as a whole. The application of the approach involves the analysis of the components of the image of both parties; establishment of negative factors influencing the image of a civil servant and a state institution; development of methods to improve the image of the first subject.Improved the mechanism of public relations in the system of public administration, which is presented in the form of a combination of internal and external PR-tools on the formation of public opinion (taking into account its characteristics in Public Relations), which directly affects the quality of activities and image state power.Important factors influencing the formation of the image of a state authority or local self-government have been identified. First of all, it is the image of a service or product offered by a government organization. The second factor is the image that is formed in the field of management and the distribution of finances. The third factor in the image of the body of state power and local self-government is its image as an employer, which reflects the general policy of management in relation to employees. The fourth factor is the participation of the government body in the implementation of social policy, how actively it participates in the implementation of social programs to support vulnerable groups in public life. And the last factor is the activity of the body covering its activities in the mass media


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ломотько М. Д. 
Удосконалення технології доставки вантажів залізничним транспортом в умовах конкурентного середовища: автореферат дис. ... д.філософ : 275 / М. Д. Ломотько. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єкт дослідження - система доставки вантажів залізничним транспортом в умовах конкурентного середовища. Мета дослідження удосконалення технології доставки вантажів залізничним транспортом в умовах конкурентного середовища шляхом врахування наявності компаній-перевізників та визначення раціональних параметрів ланцюга постачання вантажів на основі «зеленої» логістики. Методи дослідження: системний підхід, метод спрямованого перебору варіантів, метод розв'язання цілочисельної оптимізаційної математичної моделі, статистичний метод, метод теорії нечітких множин. Новизна полягає у вирішенні наукового завдання щодо удосконалення технології доставки вантажів залізничним транспортом в умовах конкурентного середовища. В результаті дослідження сформовано систему доставки вантажів залізничним транспортом в умовах конкурентного середовища. Сферою застосування результатів дисертації є залізничний транспорт загального користування.^UObject system of cargo delivery by rail in conditions competitive environment. Purpose improving the technology for delivering cargo by rail in conditions competitive environment by taking into account the availability of carrier companies and determining rational parameters of the cargo supply chain based on “green” logistics. Methods system approach, method of directed enumeration of options, method for solving an integer optimization mathematical model, statistical method, method of fuzzy set theory. Novelty the scientific problem of improving the technology of cargo delivery by rail in conditions competitive environment has been solved. Results of research the system of cargo delivery were formed by rail in conditions competitive environment. The field of application of the results of the dissertation is public railway transport.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського