Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (245)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ОРЛЮК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ТИМОФІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
2.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Орлюк М.В. 
Інтенсифікація витягування порожнистих тонкостінних виробів з використанням профільованих заготовок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.В. Орлюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено математичну модель витягування профільних заготовок, товщина яких змінюється за радіусом згідно з лінійним законом, що дозволяє врахувати деформаційне зміцнення та геометрію профільованої заготовки, а також особливості взаємодії елементів штампа з осередком деформації. Установлено оптимальний закон розподілу тиску притискача вздовж радіуса профільованої заготовки, за якого забезпечується стійкість фланця заготовки у процесі витягування. Узагальнено математичну модель комбінованого витягування, яка у разі розрахунку напружень дозволяє враховувати зміну розмірів осередку примусового потоншення, обумовлену профілем заготовки у порівнянні з витягуванням заготовок сталої товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.31-1 + К623.31-64 +
Шифр НБУВ: РА341719

Рубрики:

      
4.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Орлюк М.І. 
Магнітна модель земної кори південного заходу Східно-Європейської платформи: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.І. Орлюк ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методики інтерпретації аномального магнітного поля, побудові та тлумаченню різномасштабних трьохвимірних (3В) та еволюційних магнітних моделей земної кори з метою пізнання її глибинної будови, розвитку та прогнозування нафтогазоносності. Побудовані 3В магнітні моделі земної кори Східно-Європейської платформи (1:5 000 000), її південно-західної околиці (1:2 500 00), заходу Українського щита й Дніпровсько-Донецького авлакогену (1:500 000) та еволюційна магнітна модель території України свідчать про нерівномірний розподіл магнітних джерел в межах кори та циклічність їх формування. Запропоновано методику регіонального та локального прогнозування нафтогазоносності земної кори з використанням комплексу геомагнітних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1(45УКР)

Рубрики:

      
6.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
9.

Орлюк О.П. 
Правові проблеми організації та діяльності банківської системи України: Автореф. дис. д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Орлюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 39 с. — укp.

Розкрито зміст та правову природу банківської діяльності, проаналізовано правовідносини, що виникають у банківській сфері, визначено правові форми банківської діяльності, розглянуто джерела банківського права. Здійснено узагальнену характеристику окремих елементів банківської системи України та зарубіжних країн, досліджено їх взаємодію та узгодженість між собою та системою в цілому. Визначено правовий статус Національного банку України, сформульовано принципи функціонування системи його органів та взаємозв'язку з іншими елементами банківської системи. Визначено роль банківського нагляду, порядок його реалізації НБУ та перспективи вдосконалення системи банківського нагляду, що спрямовані на підтримку стабільності банківської системи України та захист інтересів її клієнтів. Висвітлено види та методи банківського нагляду, порядок застосування санкцій за порушення банківського законодавства. Запропоновано ряд заходів щодо вдосконалення банківського законодавства, в тому числі шляхом внесення змін до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4УКР)212.3
Шифр НБУВ: РА328035

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Орлюк Ю.Т. 
Теплофізичні характеристики сирного зерна та розробка нової конструкції сировиготовлювача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Ю.Т. Орлюк ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено шляхи підвищення ефективності процесу теплообміну у вертикальних сировиготовлювачах у ході виробництва сичужних сирів. Для отримання об'єктивних даних, необхідних для розробки нової конструкції сировиготовлювача розроблено методику комплексних досліджень щодо визначення теплофізичних характеристик робочої суміші сировиготовлювача (суміш сироватки та сирного зерна), її реологічних властивостей. Досліджено вплив конструктивних характеристик сировиготовлювача на процес теплообміну. Встановлено геометричні симплекси подібності між конструктивними елементами сировиготовлювачів. З метою описання процесу теплообміну, що забезпечує отримання сирного зерна високого гатунку, отримано емпіричне рівняння в критеріальній формі. За результатами використання встановлених геометричних симплексів подібності та отриманого емпіричного рівняння розроблено нові конструкції сировиготовлювачів місткістю від 1000 до 15000 л, які підвищили вихід готового продукту, поліпшили його якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.02-1
Шифр НБУВ: РА315013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Чернюк В. І. 
Правове регулювання інтелектуальної власності наукових парків / В. І. Чернюк. — Б.м., 2021 — укp.

Чернюк В.І. Правове регулювання інтелектуальної власності наукових парків. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, Київ, 2021.Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та прикладних проблем цивільно-правового регулювання процесу комерціалізації науковими парками об'єктів права інтелектуальної власності та інших об'єктів, що є результатами інтелектуальної діяльності. Інтелектуальна власність наукових парків розкривається через призму положень цивілістичної доктрини, національних та міжнародних нормативно-правових актів, правозастосування у сфері інтелектуальної власності та інноваційної діяльності, що лежить в основі діяльності наукових парків. Розкриваються поняття та ознаки елементів інноваційної інфраструктури в Україні та світі як об'єктів правового регулювання; досліджується стан та проблеми функціонування й розвитку наукових парків за кордоном; надається характеристика цивільно-правовому статусу наукових парків в Україні, виявляються стан та проблеми їх розвитку. З метою надання характеристики цивільно-правовим відносинам, що виникають у процесі комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності, розкриваються поняття, мета та засоби правового регулювання інтелектуальної власності. Визначаються проблеми, що виникають у процесі комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності в Україні, пропонуються варіанти розв'язання таких проблем. Запропоновано напрями удосконалення цивільно-правового регулювання комерціалізації інтелектуальної власності, що створюється науковим парком.^UCherniuk V. I. Legal regulation of the intellectual property of science parks. – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Сandidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law (081- Law). – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021. The importance of the research centers around the need to clearly identify the legal mechanisms for regulating intellectual property rights in science parks. These mechanisms are being created in Ukraine in the form of financial and economic models to facilitate business activity by their founders: state-financed higher education institutions and scientific institutions. The research conducted was used to illustrate the problems of the legal regulation of intellectual property within such structures in Ukraine and to propose changes to current Ukrainian legislation regulating the activities of science parks. Section 1 «defines the concept and elements of the innovation infrastructure of Ukraine and the world, analyses the global experience of science parks, and identifies problems related to the functioning of such structures in Ukraine. Analysis was conducted of the organizational and legal types of business entities in current Ukrainian legislation, and it was found that the most appropriate type for a science park is a limited liability company. Analysis was conducted of the problems of the functioning of science parks. It was determined that they are both general – characteristic of all innovation activity, and specific – characteristic of science parks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Осипова Ю. В. 
"Об'єкти права інтелектуальної власності, створені у закладах вищої освіти України: цивільно-правові аспекти" / Ю. В. Осипова. — Б.м., 2021 — укp.

Осипова Ю. В. Об'єкти права інтелектуальної власності, створені у закладах вищої освіти України: цивільно-правові аспекти. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Національна академія правових наук України, Київ, 2021.Дисертація є самостійною завершеною комплексною науковою працею, присвяченою об'єктам права інтелектуальної власності, створеним у закладах вищої 20освіти України, та особливостям цивільних відносин, що виникають у закладах вищої освіти України на етапі створення таких об'єктів. При цьому здійснено поглиблений аналіз відносин інтелектуальної власності, що складаються у закладах вищої освіти, стосовно «службових» об'єктів права інтелектуальної власності, а також об'єктів, створених за замовленням та за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт. Зокрема, розкриті поняття означених груп об'єктів права інтелектуальної власності, визначено можливий склад суб'єктів права інтелектуальної власності та особливості змісту права інтелектуальної власності на такі об'єкти. Підготовлені пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства України у сфері освіти, науки та права інтелектуальної власності. Закладам вищої освіти надані відповідні практичні рекомендації.^UOsypova Iu. V. Intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine: civil law aspects – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Сandidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law. (081-Law). – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation is an independent completed complex study, devoted to the intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine, and thepeculiarities of civil relations, arising in higher educational institutions of Ukraine at the stage of creating such objects. The study analyses the educational, scientific, scientific-research, artistic, innovative and other types of activities of higher education institutions of Ukraine and found that it lays down the prerequisites for the emergence the whole list of intellectual property rights objects, defined in Article 420 of the Civil Code of Ukraine.The peculiarities of the process of creation above mentioned intellectual property rights objects in the higher education institutions of Ukraine are investigated, the composition of the participants of this process is determined, the general legal characteristic of their legal status as subjects of intellectual property rights is given. The essential features of intellectual property rights objects, created in higher education institutions of Ukraine, are determined.A deep analysis of the peculiarities of the legal relations of intellectual property, which are formed in higher educational institutions during the creation of work-related intellectual property rights objects, has been carried out. In particular, a list of those intellectual property rights objects in respect of which it is possible and meaningful to use the mode of workrelated objects, as well as those conditions, in the presence of which the above objects should be considered as such, has been determined. The possible composition of subjects of intellectual property rights for this category of intellectual property rights objects has been established. At the same time, a detailed analysis of the list of ordinary labour duties of pedagogical, scientific-pedagogical and scientific employees of higher educational institutions was carried out in order to determine those cases when the results of intellectual property created by them can be classified as work-related objects. The legal status ofintellectual property rights objects, which are created by persons who study at a highereducational institution, and attracted specialists, have been investigated. The possibility of the state, territorial community and the Autonomous Republic of Crimea to be subjects of intellectual property rights to work-related objects as owners of property of state and communal higher educational institutions of Ukraine was considered. The content of intellectual property rights to this category of intellectual property rights objects has been investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Семчик В. О. 
Правовий режим об'єктів права інтелектуальної власності у сфері залізничного транспорту в Україні / В. О. Семчик. — Б.м., 2021 — укp.

Семчик В. О. Правовий режим об'єктів права інтелектуальної власності у сфері залізничного транспорту в Україні. – На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право. – Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності НАПрН України, Київ, 2021.Дисертація є комплексним дослідженням правового режиму об'єктів права інтелектуальної власності у сфері залізничного транспорту в Україні.У дисертації досліджено існуючі підходи до розуміння поняття «правовий режим», розкрито структурні елементи правового режиму об'єктів права інтелектуальної власності. Проаналізовано питання формування майна підприємств залізничного транспорту України – АТ «Укрзалізниця» у процесі реорганізації в акціонерне товариство. Охарактеризовано сучасний стан правового регулювання визначення вартості об'єктів права інтелектуальної власності підприємств залізничного транспорту. З метою впровадження кращих практик капіталізації підприємств за рахунок потенціалу інтелектуального капіталу запропоновано розробити та впровадити методику оцінки об'єктів права інтелектуальної власності на підприємствах залізничного транспорту. Розкрито питання управління інтелектуальною власністю та з'ясовано, що воно не передбачає здійснення заходів щодо комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності на підприємствах. Зважаючи на це, обґрунтовано пропозицію щодо створення у межах АТ «Укрзалізниця» окремого органу з питань управління об'єктами інтелектуальної власності. Приділено увагу питанням правової охорони об'єктів інтелектуальної власності підприємств залізничного транспорту і захисту прав інтелектуальної власності.^USemchyk V.O. Legal Regime of Intellectual Property of Railway Transport in Ukraine. – Qualifying scientific paper as a manuscript.Thesis for the degree of Сandidate of Juridical Science (Doctor of Philosophy) in the specialty 12.00.03 – civil law and civil process; family law; private international law. (081- Law). – Scientific-research Institute of Intellectual Property, National Academy of Law Sciences of Ukraine, Kyiv, 2021. The thesis is a comprehensive study of legal regime of intellectual property of railway transport in Ukraine.Thesis explores existing approaches to understanding the concept of legal regime. The main points of view regarding the complex of its features are given. An approach is proposed, according to which the features of the legal regime play a key role in differentiation of the legal regimes of different sectoral (institutional) directions. It is established that the specificity of legal regimes is related mainly to the objects for which such legal regime is constructed in the rulemaking process. The author's vision of the concept of “legal regime of intellectual property objects in the field of railway transportation” is proposed and the system of its characteristics is revealed. The study analyzes the formation of the property of railway transport enterprises of Ukraine - JSC "Ukrzaliznytsia" in the process of reorganization into a joint stock company. At the same time, the basic issue was to determine the place of intellectual property rights in the formation of the authorized capital of JSC "Ukrzaliznytsia".Given the peculiarities of the order of formation of the authorized capital of joint stock companies, its increase for JSC "Ukrzaliznytsia" due to the commercialization of intellectual property (intangible assets) can occur only by placing additional shares of existing nominal value without a public offer by the Cabinet of Ministers of Ukraine. The right to indicate the origin of goods, goodwill, innovation proposal cannot be a contribution to the authorized capital. Only property rights to inventions, utility models, industrial designs and trademarks may be included in the authorized capital of JSC Ukrzaliznytsia.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Прилипко Д. С. 
Охорона та захист авторських прав в ІТ-сфері. / Д. С. Прилипко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота є комплексним науковим дослідженням, в якому вирішено актуальне наукове завдання із виявлення й розв'язання проблем правової охорони та захисту авторських прав в ІТ-сфері та сформульовано низку теоретичних положень, висновків, практичних рекомендацій і пропозицій, що мають важливе значення для розвитку цивілістичної доктрини, вдосконалення вітчизняного законодавства та правозастосування у цій сфері. У дисертації розглядаються теоретико-методологічні засади ІТ-сфери як об'єкту правового регулювання, у тому числі визначено роль ІТ-технологій в сучасному світі, виявлено тенденції та перспективи розвитку ІТ-сфери в Україні. Авторка досліджує поняття «інформація» як основи ІТ-сфери та визначає її особливості як об'єкту цивільно-правового регулювання. Доводиться, що трансформація та розвиток інформаційних технологій та використання їх продуктів у мережі Інтернет детермінували виникнення абсолютно нових видів суспільних відносин в сфері авторського права. Правовідносини в мережі Інтернет характеризуються певними особливостями і різноманіттям, що породжує проблему витлумачення на теоретичному рівні змісту таких понять як авторство, об'єкти авторського права та інтелектуальна власність крізь призму специфіки створення та функціонування продуктів інформаційних технологій чи ІТ-творів. Окрема увага приділяється характеристиці ІТ-права, розкриттю йогопоняття та змісту та визначенню його зв'язку з правом інтелектуальної власності та інформаційним правом.^UThe dissertation is a complex scientific research, which solves the typical scientific problem of identifying and solving problems of legal defence and copyright protection in the IT sphere and formulates a number of theoretical positions, conclusions, practical recommendations and proposals which plays important role to civil doctrine development, improvement of domestic legislation and law enforcement in this sphere.The dissertation considers the theoretical and methodological principles of the IT sphere as an object of legal regulation, including the role of IT technologies in the modern world. Trends and prospects for thedevelopment of the IT sphere in Ukraine were identified. The author explores the concept of "information" as the basis of the IT sphere and identifies its characteristics as an object of civil law regulation. It has been proved that the transformation and development of information technologies and the use of their products in Internet have determined development of completely new types of public relations in the field of copyright. Legal relations in Internet are characterized by certain features and diversity, which raises the problem of interpreting at the theoretical level the content of such concepts as authorship, copyright and intellectual property via the prism of the specifics of creation and operation of information technology products or IT works. Particular attention is paid to the characteristics of IT law, the disclosure of its concept and content and determination of its connection with intellectual property law and information law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Міронова К. О. 
Охорона прав на добре відомі торговельні марки. / К. О. Міронова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота є науковим дослідженням, яке присвячено комплексному дослідженню правової охорони добре відомих товарних знаків (торговельних марок), як об`єкта інтелектуальної власності, відповідно до національного та міжнародного законодавстві в сфері інтелектуального права. Особливу увагу приділено історичним, економічним та правовим підставам щодо формування такого об'єкта інтелектуальної власності, як торговельна марка. Відзначено, що у законодавствах країн світу і в науковій літературі, для визначення цієї правової дефініції, використовуються певні терміни: «торговельна марка», «товарний знак», «знак для товарів і послуг». При цьому, незважаючи на протилежні точки зору у науковій спільноті, особливої різниці у вищезазначених дефініціях немає. Відповідно до чого, у даній роботі використовуються терміни «торговельна марка» та «товарний знак», як синоніми.^UThe dissertation is a research study on a comprehensive study of the legal protection of commonly known trademarks (trademarks) as an object of intellectual property, according to national and international legislation in the field of intellectual property law. Special attention is paid to the historical, economic and legal grounds for the formation of such an object of intellectual property as a trademark. It is important to note that both in the legislation of countries around the world, and in the scientific literature to define this legal definition are used certain terms: «trademark», «product label», «mark for goods and services». However, despite the opposing views in the scientific community, there is no particular difference in the above definitions. Accordingly, in this paper the terms «trademark» and «product label» will be used as synonyms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Коваленко Я. І. 
Захист прав на доменні імена.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Я. І. Коваленко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням, в якому сформовано теоретикоприкладні проблеми захисту прав на доменні імена у розрізі права інтелектуальноївласності та запрпоновано шляхи їх вирішення.У дисертації проаналізовано сучасний стан національного та зарубіжного законодавства, міжнародні стандарти в частині правового регулювання як доменного імені, так і прав власників доменних імен. Ідентифіковано основні підходи у зарубіжному законодавстві щодо ефективного регулювання захисту права на доменне ім'я та визначено можливість їх імплементації у національне законодавство.ХХІ століття з цілковитою впевненістю можна назвати віком он-лайн бізнес-відносин, адже наразі кожен суб’єкт підприємницької діяльності задля ефективної та продуктивної реалізації власного товару, послуг або для пошуку потенційних клієнтів (покупців) використовує всесвітню мережу Інтернет. Зважаючи на загальносвітову практику та на тенденції щодо розвитку «онлайн-бізнесу», стає очевидним, що кожному учаснику бізнес-відносин, як «онлайн» так і «оффлайн», набагато вигіднішим є використання для зазначених вище цілей Інтернет-майданчиків, а саме власних веб-сайтів, що розміщуються в мережі Інтернет за певним унікальним знаковим посиланням, яке реєстрант отримує за наслідком виконання процедури реєстрації доменних імен. Крім того, що така тенденція, вочевидь, є позитивною, наприклад наразі швидкість продажу товару залежить лише від пропускної швидкості мережі Іінтернет та від попиту на продукт, але внаслідок розвитку «он-лайн-бізнес відносин» постають нові виклики та певні неузгодженості в сучасному законодавстві. Оскільки ще якихось 30 років тому суспільство не могло собі уявити, що придбати товар, взяти кредит чи замовити послугу можливо буде зробити за 10 секунд або «в один клік», без закріплення даного правочину на паперових носіях; неможливо було уявити, що ресурс всесвітньої мережі Інтернет стане настільки доступним, що кожний охочий зможе за своїм бажанням залишити в ній свій «слід», це може бути згадане вище доменне ім`я, власноруч створений проксі- або хост-сервер, електронний цифровий підпис, база даних, тощо.^UThe dissertation is a comprehensive study in which the theoretical and applied problems of domain name rights protection in the context of intellectual property law are formed and ways of solving them are proposed.The dissertation analyzes the current state of national and foreign legislation, international standards in terms of legal regulation of both domain names and the rights of domain name owners. The main approaches in foreign legislation regarding the effective regulation of the protection of the right to a domain name have been identified and the possibility of their implementation into national legislation has been determined.The 21st century can be called the age of online business relations with complete confidence, because currently every subject of entrepreneurial activity uses the worldwide Internet for the effective and productive sale of their own goods and services or to search for potential clients (buyers). Taking into account the global practice and trends in the development of "online business", it becomes obvious that it is much more profitable for each participant of business relations, both "online" and "offline", to use Internet sites for the above purposes , namely own websites placed on the Internet under a certain unique symbolic link, which the registrant receives as a result of the domain name registration procedure. In addition to the fact that such a trend is obviously positive, for example, currently the speed of product sales depends only on the bandwidth of the Internet and on the demand for the product, but due to the development of "online business relations" new challenges and certain inconsistencies in modern legislation appear . Since some 30 years ago, society could not imagine that it would be possible to purchase a product, take a loan or order a service in 10 seconds or "with one click", without recording this 11 transaction on paper media; it was impossible to imagine that the resource of the worldwide Internet will become so accessible that anyone who wishes will be able to leave his "trace" in it at will, this can be the domain name mentioned above, a self-created proxy or host server, an electronic digital signature , database, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського