Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (588)Книжкові видання та компакт-диски (397)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАНАСЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
2.

Панасенко Є.В. 
Вплив агромеліоративних заходів на відновлення властивостей та родючості нафтозабрудненого чорнозему: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Є.В. Панасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено особливості міграції, трансформації, акумуляції та біодеградації нафти у грунті, а також шляхи відновлення властивостей і родючості нафтозабрудненого чорнозему за допомогою агромеліоративних заходів. Установлено закономірності фізичного випаровування вуглеводнів нафти залежно від температури, гранулометричного складу грунту та рівня забруднення. Доведено, що кількість адсорбованої нафти збільшується у разі підвищення щільності будови грунту, у разі збільшення вологості відповідно змінюється глибина її проникнення, а грунт забруднюється на більшу глибину. Установлено динаміку змін вмісту рухомого фосфору, калію, нітратного, амонійного азоту у разі забруднення грунту нафтою на нафтопродуктами (бензином, гасом, дизельним пальним, мазутом). На підставі вивчення ефективності окремих меліорантів установлено їх оптимальне співвідношення. Розроблено систему агромеліоративних заходів, яка передбачає внесення мінеральних добрив, застосування соломи, цеоліту як клиноптилоліту та рихлення грунту, що дозволяє значною мірою прискорити процес відновлення родючості забрудненого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П034.29 +
Шифр НБУВ: РА353448

Рубрики:
  

      
3.

Панасенко Є. А. 
Вплив паратипових факторів на резистентність жеребців-плідників української верхової породи: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Панасенко ; Харк. держ. зооветеринар. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи оцінки резистентності жеребців-плідників української верхової породи. Запропоновано методику ранжирування інвестиційних проектів та аргументованого пріоритетного вибору для інвестування у заходи щодо її підвищення. Вивчено вплив різноманітних факторів навколишнього середовища на біохімічні, гуморальні та клітинні показники імунітету, екстер'єрні показники жеребців різного віку. Обгрунтовано модель взаємодії комплексу негативних абіотичних факторів та організму коня, які викликають стан дестабілізації організму та розвиток технопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-37
Шифр НБУВ: РА373141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Панасенко В.М. 
Вплив технологічного навантаження на структурні рівні організації темно-сірого опідзоленого і лучно-чорноземного грунтів Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.М. Панасенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив технологічного навантаження на темно-сірий опідзолений і лучно-чорноземний грунти. Вивчено зміни, що відбуваються на агрегатному й елементарному структурних рівнях організації грунту під дією технологічного навантаження. Встановлено кількісні залежності вмісту сухих і водостійких агрегатів, а також вмісту у фракціях неагрегованих елементарних грунтових часток від кількості антропогенної енергії, яку привнесено в грунт. Модифіковано метод визначення вмісту в грунті неагрегованих елементарих грунтових часток. Досліджено вплив технологічного навантаження на кількісні та якісні зміни гумусу, а також целюлозолітичну активність грунтів. Визначено роль антропогенної енергії у формуванні врожаю, обгрунтовано можливість використання урожайності як інформативного показника родючості грунту. Запропоновано алгоритм нормування технологічного навантаження на грунти в агрофізичному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17 + П034.22 +
Шифр НБУВ: РА358389

Рубрики:

      
5.

Панасенко Т.В. 
Дендрофлора парків Полтавщини: сучасний стан, шляхи збереження та розвитку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.В. Панасенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан дендрофлори парків Полтавщини, висвітлено історію формування та вивчення осередків культивованої дендрофлори регіону. Проаналізовано систематичний склад, екологічні, біоморфологічні особливості видів, культиварів і гібридів, їх зимо-, морозо- та посухостійкість. Відзначено, що дендрофлора парків регіону нараховує 489 видів, 127 культиварів, 30 гібридів, 1 різновид, які належать до 144 родів, 60 родин двох відділів Pinophyta та Magnoliophyta. Визначено шляхи використання дендрофлори парків регіону, подано її порівняльну характеристику за різними показниками. Наведено рекомендації щодо асортиментів видів дерев і кущів (91 вид і культивар) для використання в культурі, висвітлено перспективи інтродукції деревних рослин. Проаналізовано стан дендрофлори парків, які входять до складу природно-заповідної мережі Полтавщини, вивчено вікові, рідкісні та найбільш цінні види їх дендрофлори. Обгрунтовано доцільність створення трьох нових заповідних об'єктів та зміни в статусі охорони двох парків. Розроблено практичні рекомендації щодо збереження та відновлення парків регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4УКР-4ПОЛ)л64 + Е50*88е(4УКР-4ПОЛ)л64 +
Шифр НБУВ: РА350713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Панасенко Г.О. 
Депозитна політика банків та інструменти її реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Г.О. Панасенко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення, обгрунтовано методичні засади та практичні рекомендації щодо розробки депозитної політики банків й інструментів її реалізації. Досліджено теоретичні аспекти залучення вільних коштів юридичних і фізичних осіб як одних з найважливіших джерел формування ресурсного потенціалу банківської системи України. Проаналізовано особливості формування депозитних ресурсів банківських установ за умов трансформації економіки. Розроблено цілісну концепцію формування депозитної політики банку на базі розширеної класифікації активів за ступенем ризику та ліквідності, яка дозволяє адекватно моделювати стан балансу, визначити позитивні результати та недоліки в діяльності фінансової установи, більш точно розрахувати межі та горизонт депозитної політики, раціонально обгрунтувати її генеральну лінію. Створено економіко-математичну модель формування депозитної політики банку, яка дозволяє поєднати поточний фінансовий стан банківської установи та фінансові рішення, що реалізуються, з майбутнім фінансовим станом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму формування депозитної політики й інструментів її реалізації у контексті узгодження конституційних зобов'язань і фінансових можливостей банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА356070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
8.

Панасенко О.В. 
Економіко-організаційний механізм державного регулювання розвитку банківської системи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне обгрунтування та наведено методичні рекомендації щодо формування та підвищення ефективності економіко-організаційного механізму державного регулювання розвитку банківської системи. Розкрито сутність поняття та функціональну специфіку банків, досліджено структуризацію елементів банківської системи як невід'ємної складової національного господарства. Висвітлено еволюційний розвиток, розкрито особливості становлення банківської системи України. Проаналізовано механізми державного регулювання банківської системи у країнах з розвиненою економікою. Показано недоліки відсоткової політики як інструменту державного регулювання банківської системи. Проаналізовано структурні зміни у банківській системі, визначено потенціал ресурсної бази національних банків. Досліджено чинники кредитування реальної економіки, запропоновано засоби виявлення та мінімізації банківських ризиків. Побудовано макроекономічну модель стійкості функціонування національної економіки у взаємозв'язку з банківською системою. Розроблено механізм державного регулювання стійкості банківської системи та запропоновано заходи щодо вирівнювання кон'юнктурних коливань. Обгрунтовано координуючий механізм взаємозв'язку банківської системи з реальним сектором економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 + У9(4УКР)262.10-21,01
Шифр НБУВ: РА369280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Панасенко Г.В. 
Економічна оцінка інноваційної діяльності в садівництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.В. Панасенко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано розвиток інноваційних процесів у виробництві плодів і ягід та наукового потенціалу садівництва. Надано економічну оцінку нових сортів плодових та ягідних культур, технологій виробництва плодів та ягід, інвестицій у створення насаджень яблуні з використанням дисконтування. З метою підвищення ефективності інноваційної діяльності у даній сфері обгрунтовано зміни в організації виконання досліджень та розробок, а також поширення інновацій, які грунтуються на маркетинговому підході, зокрема, підготовці інноваційних проектів садів, реформуванні дослідних садівницьких господарств, створенні спеціалізованої інноваційної служби. Для забезпечення прискореного переходу на нові інтенсивні технології запропоновано заходи щодо стимулювання інноваційної діяльності в садівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154-55 +
Шифр НБУВ: РА327335

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Панасенко С. І. 
Експериментальне дослідження подвійного бета-розпаду 136Xe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / С. І. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Описано проведення експерименту, застосовано обладнання та методики досягнення максимальної чутливості. Експеримент проведено в підземному приміщенні лабораторії низькофонових досліджень Баксанской нейтринної обсерваторії ІЯД РАН. Для вимірювань застосовано низькофоновий спектрометр на базі двох великих пропорційних лічильників, виготовлених з електролітичної міді. Загальна тривалість експерименту склала 15000 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.33,022
Шифр НБУВ: РА380869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Панасенко О.С. 
Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.С. Панасенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено перебіг ешерихіозу перепелів, бактеріальну контамінацію пташників, зв'язок E. coli та її кількості у повітрі перепелятників з ензоотіями ешерихіозу перепелів. Вивчено біологічні властивості E. coli, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики ешерихіозу препелів. Встановлено ступінь розповсюдження ешерихіозу на п'яти фермах різних областей України та питому вагу кількості ешерихій у разі ензоотій хвороби, досліджено перебіг, динаміку загибелі перепелів від ешерихіозу. Показано можливість використання одержаних результатів для вчасного діагностування хвороби. Виявлено, що ізольований від перпелів збудник E. coli має характерні біологічні властивості для даного виду, найчутливіший до байтрилу, енроксилу, тетрацикліну. Запропоновано використання найефективніших антибіотиків (байтрилу та енроксилу), визначених на підставі вивчення чутливості, для лікувально-профілактичних заходів у разі ешерихіозу перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-961 +
Шифр НБУВ: РА356619

Рубрики:

      
12.

Панасенко С.І. 
Закриті пошкодження підшлункової залози як компонент поєднаної абдоміно-торакальної травми (діагностична та хірургічна тактика в гострому періоді травматичної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.І. Панасенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективості процесу хірургічного лікування постраждалих з пошкодженням підшлункової залози (ППЗ) за поєднаної абдоміноторакальної травми (ПАТТ). Проведено аналіз лікування даних пацієнтів, патогістологічні дослідження підшлункової залози та анкетування хворих, які раніше перенесли ППЗ. Науково обгрунтовано необхідність проведення оцінки тяжкості травми та комплексного прогнозування перебігу гострого періоду травматичної хвороби, що дозволяє знизити летальність, зменшити частоту виникнення травматичного панкреатиту та скоротити терміни стаціонарного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.6 +
Шифр НБУВ: РА331277

Рубрики:

      
13.

Панасенко Е.А. 
Ідеал учителя у вітчизняній педагогічній журналістиці другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.А. Панасенко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т. Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психологічної та журналістської літератури визначено теоретичні засади формування образу ідеального учителя, підгрунтям якого став християнський ідеал людини. Визначено передумови виникнення ідеалу, обгрунтовано його сутність і структуру, з'ясовано етапи, пріоритетні тенденції, чинники, що вплинули на формування ідеалу педагога. Розкрито провідну роль самовдосконалення у наближенні вчителя до ідеалу, розглянуто шляхи його втілення в діяльності педагогів зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА314139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Панасенко О. В. 
Інституційні засади релігійної освіти в Україні (на прикладі православ'я): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Панасенко ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено тезу про те, що як філософсько-світоглядні засади дослідження релігійної освіти має виступати філософія освіти. Розкрито інституційні засади релігійної освіти як специфічного різновиду освіти, який спирається не лише на авторитет науки, але й церкви, хоча за змістом переважна більшість інституційних засад релігійної освіти збігається з відповідними засадами інших різновидів освіти - державно-політичні, економічні, моральні, правові тощо. Визначено перспективи інституційного забезпечення релігійної освіти за сучасних умов модернізації освіти в Україні, як залежні передусім від потенціалу розвитку наявних духовних ВНЗ (більшість яких функціонує в структурі православної церкви), а також від розвитку релігійної освіти в межах світських ВНЗ. Зазначено, що релігійна освіта має тенденцію стати обов'язковою складовою в усіх ВНЗ системи вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в:Ю2 + Э372.09(4УКР)-36-021.733
Шифр НБУВ: РА385189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
17.

Панасенко О.В. 
Моделі оцінки і аналізу схильності підприємства до банкрутства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичну модель оцінки схильності підприємства до банкрутства, яка на відміну від існуючих побудована з використанням методів нечітких нейронних мереж і дозволяє визначити імовірність виникнення кризової ситуації у поточному та наступному періоді, що дає змогу підприємству своєчасно виявляти та попереджувати загрозу банкрутства. Розроблено модель оцінки ефективності санації за допомогою методів нечітких множин, яка об'єднує якісні та кількісні критерії санаційної спроможності підприємства та визначає з певною імовірністю ефективність санаційних заходів, що дає змогу виявити та впровадити найбільш ефективний комплекс антикризових заходів. Удосконалено систему показників фінансового стану підприємства на основі методу виділення діагностичних ознак, за допомогою якого визначено найбільш інформативні фінансові коефіцієнти, що характеризують різні аспекти діяльності підприємства. Розроблено адаптивні моделі прогнозування показників фінансового стану підприємства на основі поліномінальних моделей експоненційного згладжування, що дозволяють спрогнозувати значення фінансових коефіцієнтів та за їх допомогою визначити загрозу банкрутства підприємства в майбутньому з метою його своєчасного попередження. Удосконалено механізм розробки, вибору та прийняття антикризових управлінських рішень залежно від глибини фінансової кризи, що прискорює розробку антикризової програми на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1 в611 +
Шифр НБУВ: РА353703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Панасенко М.В. 
Особливості взаємовідносин кальцитоніну та ендогенних опіоїдів при сечокам'яній хворобі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / М.В. Панасенко ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядаються питання патогенезу сечокам'яної хвороби (СКХ) як порушення обмінних процесів та водно-сольового балансу у порівнянні з іншою патологією нирок. Вивчені порушення гормонального спектру були модульовані в експерименті, який розглядався як модель порушення обміну кальцію. Крім того, був використаний новий метод діагностики порушень водно-електролітного балансу при патології нирок - ЯМР-спектроскопія. Аналіз результатів проведених досліджень дозволяє зробити висновки, що патогенез СКХ пов'язаний з порушенням стану системи ендогенних опіоїдів (підвищення рівня мет-енкефаліну в плазмі крові) та значне пригнічення рівня кальцитоніну на фоні пригніченого вже рівня цього гормону у здорових жителів "кам'яного пасу". Порушення водно-сольового балансу є наслідком порушень гормонального спектру. Вивчення ЯМР-спектроскопії дозволяє використовувати дану методику для диференційної діагностики патології нирок. Експериментальна частина роботи дозволяє зробити висновок, що порушення в стані ендогенних опіоїдів, кальцитоніну та простаноїдів пов'язані між собою, відрізняються залежно від віку та є причиною електролітних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-3

Рубрики:

      
19.

Панасенко Н.М. 
Особливості образу "Я" акцентуйованих підлітків з девіантною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Панасенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування образу "Я" у акцентуйованих підлітків з девіантною поведінкою. У педагогічній та віковій психології проблема такої поведінки підлітків є однією з найбільш актуальних. За умов перебудови суспільства процес формування образу "Я" неповнолітніх характеризується зниженням значущості уявлень про базові морально-етичні принципи поведінки. Вірогідно встановлено відчуження від суспільства та його цінностей, дисгармонійну трансформацію образу "Я" акцентуйованого підлітка з девіантною поведінкою. Особливості образу "Я", його компонентів розглянуто як потенційне джерело змін, розвитку та як регулятор поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.620.2-81 +
Шифр НБУВ: РА352267

Рубрики:

      
20.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського