Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (106)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРІВ$<.>+<.>A=ВСЕВОЛОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Петрів О.В. 
Екзистенціальні ідеї Володимира Винниченка у контексті європейської соціальної філософії: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Петрів ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено екзистенціальні ідеї у філософсько-літературній творчості В.Винниченка у контексті європейської соціальної філософії. Виокремлено основні підходи до розв'язання проблеми. Виявлено філософсько-антропологічні феномени у творчості В.Винниченка, їх розглянуто у контексті екзистенціального вчення української та світової соціальної філософії. Проаналізовано національно-екзистенційні пошуки у філософсько-літературній спадщині філософа. Здійснено історико-філософський порівняльний аналіз екзистенційного вчення В.Винниченка та Ж.-П.Сартра. Доведено, що філософські ідеї В.Винниченка виявляють себе у традиційній формі філософування - літературі, відповідають екзистенціально-кордоцентричному типу філософування, який є однією з домінант української світоглядно-філософської ментальності і потужним джерелом сучасної екзистенціальної філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 д Винниченко В. + Ю3(0)6-663 + Ф1(4УКР)608 Винниченко В. +
Шифр НБУВ: РА343512

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петрівська Л.Ю. 
Імуномодулятори при лікуванні хронічних запальних процесів шийки матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Ю. Петрівська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стану клітинного імунітету у хворих на хронічні запальні процеси шийки матки. На підставі сучасних досліджень вивчено ефекти імуномодуляції за комплексним застосуванням фізичного (МРТ - магнітно-резонансної томографії) і хіміотерапевтичного (метилурацилу) засобів при лікуванні даної патології. Клінічний розділ роботи висвітлює результати лікування 120 хворих на хронічні запальні процеси шийки матки. Розроблена методика використання електромагнітних хвиль мм-діапазону і метилурацилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-52

Рубрики:

      
3.

Петрів І.М. 
Конституційно-правові засади організації та діяльності Ради національної безпеки і оборони України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.М. Петрів ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми національної безпеки, організації та діяльності вітчизняних органів її забезпечення, встановлено особливості функціонування даних структур у зарубіжних країнах, проаналізовано діяльність Ради національної безпеки і оборони України. Наведено визначення поняття "національна безпека", охарактеризовано її складові, встановлено конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України, принципи її формування та функціонування, здійснено класифікацію основних функцій даної організації. Проаналізовано діяльність органів національної безпеки з використанням військово-політичної моделі держави. Запропоновано концепцію реформування структури органів національної безпеки та Ради національної безпеки і оборони України, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про національну безпеку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА331941

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрів О.М. 
Математична модель тепломасообмінних і деформаційних процесів під час пресування деревностружкових плит: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Петрів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель і встановлено закономірності тепломасообмінних і деформаційно-релаксаційних процесів під час пресування капілярно-пористих матеріалів на прикладі деревностружкової плити (ДСП) з урахуванням анізотропії її теплофізичних властивостей. На підставі базових рівнянь термодинаміки синтезовано математичну модель тепломасоперенесення, у якій на відміну від існуючих ураховано анізотропію теплофізичних властивостей матеріалу, кінетику тверднення клею й особливості теплообміну на зовнішніх поверхнях плити. Встановлено закономірності впливу тепломасоперенесення на реологічну поведінку плити, з урахуванням яких виведено залежність, що пов'язує деформацію ДСП зі зміною її температури та вологості. Для моделювання напружень вперше використано реологічні характеристики ДСП як функції основних теплофізичних величин. Розроблено алгоритм оптимізації технологічних режимів пресування, який визначає функцію регулювання тиску преса у циклі пресування, що забезпечує зменшення тиску парогазової суміші у плиті та зниження ризику руйнування ДСП під час розкриття плит преса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.702 +
Шифр НБУВ: РА356462

Рубрики:

      
5.

Петрів В. Б. 
Метаболічна і продуктивна дія йоду у ставових риб: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / В. Б. Петрів ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-451.2
Шифр НБУВ: РА384172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Петрівський Я.Б. 
Наукові основи вилуговування урану з техногенних родовищ складної форми підземним способом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Я.Б. Петрівський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 39 с. — укp.

Обгрунтовано фізико-хімічні та конструктивно-технологічні параметри вилугування урану з техногенних радіоактивних родовищ складної фоми підземним способом з використанням гідрогеліомеханічної активізації процесу. Розроблено систему моделей взаємодії робочих розчинів з масивом техногенного родовища, впливу процесів кінетики - дифузії радіолітичного газоутворення на процес видобування вилуговуванням, гідрогеомеханічної активізації способу вилуговування урану з цілеспрямованою зміною геофільтраційних властивостей гірських порід в околі технологічних виробок. Обгрунтовано адекватність моделей шляхом проведення фізичного моделювання та натурних випробувань на прикладі об'єктів - фізичних аналогів, доступних для експериментів. Розроблено варіанти інженерних схем підземного розкриття та підготовки техногенного родовища складної форми до вилуговування урану з дотриманням екологічної та радіаційної безпеки під час експлуатації об'єкта "Укриття" як техногенного родовища. На підставі одержаних закономірностей і обгрунтованих параметрів гідромеханічної активізації вилуговування урану з техногенних радіоактивних родовищ складної форми підземним способом розроблено "Рекомендації до проектування конструктивних схем і технологічних параметрів геотехнологічного видобутку урану з техногенного родовища об'єкта "Укриття"".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И333.504.2 +
Шифр НБУВ: РА365822

Рубрики:

      
7.

Петрівний В.М. 
Технологічне забезпечення високоефективного механоскладального виробництва агрегатів зі змієвиковими системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.М. Петрівний ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено інтегровану технологію виготовлення змієвикових елементів і складання змієвикових систем з оребрених труб. Розроблено систему критеріїв оцінювання якості такої системи з урахуванням структури технологічного процесу виготовлення змієвикових елементів. Розроблено математичну модель структури технологічного процесу виготовлення даного елемента та вдосконалено технологію гнуття оребрених труб з попереднім вісьовим напруженням стиску, що дало змогу гнути труби з мінімально можливим радіусом вигину. На підставі аналізу існуючих методів виготовлення агрегатів зі змієвиковими системами розроблено критерії оцінювання технологічної надійності й ефективності виготовлення та складання агрегатів з зазначеними системами. Сформульовано нові принципи технології оребрення труб, формування змієвикових елементів з цільного шматка оребреної труби та складання змієвикових систем. Завдяки їх реалізації досягнуто зменшення стоншення стінки оребреної труби, мінімізацію об'єму, що займає змієвиковий елемент і підвищення надійності агрегатів зі змієвиковими системами. Розглянуто процес синтезу раціонального варіанта технології виготовлення змієвикових елементів, що дозволяє виявити конструктивні елементи, які сприяють підвищенню їх надійності. Розроблено модель спрямованого вибору технології виготовлення змієвикової системи, яка дозволяє здійснювати пошук раціонального варіанта технологічного процесу її формування, що має максимальну надійність. Одержані теоретичні розробки перевірені за результатами натурних випробувань і обчислювальних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68 + К748.4 +
Шифр НБУВ: РА361960

Рубрики:

      
8.

Петрівський В. Я. 
Моделі та методи програмованої оптимізації структури сенсорних мереж / В. Я. Петрівський. — Б.м., 2023 — укp.

У сучасному технологічному світі сенсори та сенсорні мережі широко використовуються у багатьох сферах людської діяльності. Популярність даних систем зумовлена широким спектром переваг: невеликий розмір, невеликі енерговитрати, різноманітність величин виміру, тощо. Проте при використанні сенсорів та сенсорних мереж виникають проблеми енергоефективності та вартостімережі при максимізації покриття, побудова оптимальних маршрутів при обльоті території, живучість сенсорних мереж.У дисертаційній роботі представлено розроблені методи та алгоритми, що дозволяють знаходити параметри датчиків (радіус покриття, величина перетину зон покриття) за яких досягається максимальне покриття території при мінімальних енерговитратах та вартості мережі, будувати оптимальні траєкторії обльоту території, оцінювати живучість мережі з знаходженням вразливих елементівмережі. Під програмованою оптимізацією розуміємо можливість зміни характеристик мережі (радіус покриття датчиків, діаметр перетину зон покриття, топологія) під час функціонування мережі для досягнення оптимальності за певними критеріями (енергоефективність, покриття, вартість мережі). Тобто, на етапі проектування програмного забезпечення ми закладаємо можливістьмасштабування користувачем структури та характеристик сенсорної мережі, оцінки живучості та виявлення вразливих елементів мережі на етапі експлуатації.^UIn today's technological world, sensors and sensor networks are widely used in many areas of human activity. The popularity of these systems is due to a wide range of advantages: small size, low energy consumption, variety of measurements, etc. However, when using sensors and sensor networks, there are problems with energy efficiency and cost of the network when maximizing coverage, building optimal routes when flyingaround the territory, and survivability of sensor networks. The dissertation presents the developed methods and algorithms that allow to findsensor parameters (radius of coverage, size of intersection of coverage zones) that achieve maximum coverage of the territory with minimal energy consumption and network cost, build optimal trajectories of the territory, evaluate the survivability of the network with the detection of vulnerable network elements. By programmable optimization, we understand the possibility of changing network characteristics (radius of sensor coverage, cross-sectional diameter of coverage zones, topology) during network operation to achieve optimality according to certain criteria (energy efficiency, coverage, network cost). That is, at the stage of software design, we provide the possibility for the user to scale the structure and characteristics of the sensor network, assess survivability and identify vulnerable network elements at the stage of operation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського