Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРИЧЕНК$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Петриченко П.М. 
Динаміка компонентів твердої та рідкої фаз вуглевміщуючої товщі як основа згладжування техногенних аномалій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / П.М. Петриченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано стабілізувальний технологічний вплив на домінуючі фізико-хімічні процеси, що супроводжують підземний видобуток вугілля у межах геологічної товщі шахтного поля. На підставі результатів експериментальних і теоретичних досліджень встановлено закономірності зміни твердої та рідкої фаз вуглевмісної товщі у процесі їх руху в техногенному ланцюжку: вугленосна гірська порода - шахтний відвал (ділянка рекультивації) - поглинаючий комплекс покривних відкладень - фільтраційний потік у шихту та природний водотік. Обгрунтовано виникнення аномалій у концентраціях хімічних компонентів залежно від порядку відпрацювання блоків шахтного поля і напрямку рекультивації. Створено комплекс математичних моделей для оптимального вибору технологічних заходів у процесі відпрацювання вугільних шарів, спрямованих на згладжування гідрогеохімічних аномалій в геологічному середовищі. Зазначено, що дані технологічні заходи поєднують порядок проведення гірничих і рекультиваційних робіт з застосуванням поверхневого дренажу й активного покривного шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И17-1 +
Шифр НБУВ: РА333989

Рубрики:

      
2.

Петриченко О.А. 
Етнокультурна наступність образів першоелементів буття в художній мові М.Гумільова та В.Хлєбникова: Автореф. дис...канд. філол. наук: 10.02.02 / О.А. Петриченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено образи води, вогню, землі та повітря як складових етнічного передконцепту та індивідуально-авторських концептуальних систем М.Гумільова та В.Хлєбнікова. Виявлено факт реалізації та відображення у структурі інтенсіональних полів першоелементів матричної етноміфопоетичної передконцептуальної парадигми, не пов'язаний з іншими авторськими настановами, стильовими та композиційними особливостями. Обгрунтовано наявність етнокультурної лінії наступності у художній мові М.Гумільова та В.Хлєбнікова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72 + Ш5(4РОС)5-4 Гумільов, М. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Хлєбников, В. 457 +
Шифр НБУВ: РА333887

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Петриченко Л.Ю. 
Забезпечення фінансової стабільності комерційних банків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Ю. Петриченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено суть і значення фінансової стабільності банків, обгрунтовано принципи діяльності, критерії фінансово стабільного банку. Наведено класифікацію факторів і показників фінансової стабільності. Проаналізовано методи оцінки фінансового стану банків, визначено межі їх застосування та внесено пропозиції щодо практики їх використання. Запропоновано адаптацію системно-ситуаційної моделі оцінки фінансового стану банків, що дає змогу визначити фінансовий стан у динаміці, результати впливу на нього факторів внутрішнього та зовнішнього середовища, а також оцінити межові рівні діяльності банків. Досліджено напрями забезпечення їх фінансової стабільності, значну увагу приділено державному регулюванню та вдосконаленню банківського менеджменту на мікрорівні, регіональному, національному та міжнародному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34 +
Шифр НБУВ: РА329753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петриченко Н.Г. 
Методика використання епістолярних матеріалів у процесі вивчення української літератури: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Г. Петриченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Запропоновано теоретично обгрунтовану й експериментально апробовану методику використання епістолярних матеріалів у процесі вивчення української літератури, суть якої полягає у послідовному й систематичному залученні епістолярної спадщини як джерела проникнення в духовний світ митця та його творчу лабораторію, а також як засобу заохочення школярів до самоаналізу; у різноманітності форм і методів організації навчальної діяльності на уроках та в позакласній роботі. Визначено, що критеріями ефективності використання епістолярних матеріалів є рівень знань учнів про зазначений жанр та його особливості; наявність умінь і навичок роботи з письменницьким епістолярієм; зацікавлення духовним світом митця, його творчістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р20 + Ш401.449.2 +
Шифр НБУВ: РА325865

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Петриченко О.В. 
Моделі та алгоритми розробки баз даних інформаційних систем з використанням цільового програмування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Петриченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено метод структурного аналізу предметної області, а саме, на підставі структурного підходу реалізовано елементи, властиві об'єктній методології, а також розглянуто суміжні області методів та напрямки їх можливого розвитку, що дає змогу використовувати переваги об'єктної методології у межах структурного підходу. Удосконалено методи та моделі формалізації предметної області та одержання раціональної за даними критеріями логічної структури бази даних інформаційних систем у межах математичного забезпечення інтелектуальних СППР, а саме: адаптовано математичну модель предметної області та процедури інформаційного наповнення й аналізу даних для подальшого ефективного використання знань про предметну область, що містяться в одержаних математичних моделях, а також обгрунтовано їх використання, що дало змогу оптимізувати процес розробки баз даних та скоротити час розробки. Удосконалено існуючі методи цільового програмування щодо проектування раціональних за заданими критеріями структур баз даних інформаційних систем, за допомогою елементів теорії нечітких множин модифіковано метод інтерактивного послідовного цільового програмування. Установлено, що використання теорії нечітких множин у межах модифікованого методу спрощує процес нормалізації критеріїв, прискорює процедуру пошуку розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.410 +
Шифр НБУВ: РА327474

Рубрики:

      
6.

Петриченко Н.Г. 
Наративно-жанрова специфіка української, польської, російської прози першої половини XIX ст.: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05 / Н.Г. Петриченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Із використанням сучасної літературознавчої методології вперше проведено інтегральний аналіз наративної та жанрової специфіки української, польської, російської прози першої половини XIX ст. на прикладі вивчення творів Г. Квітки-Основ'яненка, П. Куліша, М. Вовчка, Є. Гребінки, Т. Шевченка, М. Костомарова, Ю.-І. Крашевського, М. Чайковського, Ю. Коженьовського, М. Грабовського, З. Фіша, Т.-Т. Єжа, О. Пушкіна, М. Лермонтова, М. Гоголя, О. Бестужева-Марлінського, А. Погорєльського, В. Наріжного, О. Сомова, Ф. Булгаріна. Вперше в українському літературознавстві розроблено концепцію системного осмислення загальних закономірностей розвитку прозових творів даного періоду, досліджено особливості наративних домінант (особливу увагу приділено взаємозв'язку автор - оповідач - читач), сюжетно-композиційної парадигматики, типології конфліктів та образної сфери, ключових параметрів жанротворчого коду, характерні для різних етапів досліджуваного періоду розвитку літературного процесу. Обгрунтовано порівняльно-типологічну модифікацію літературного пограниччя, розглянуто визначальні фактори формування прози - використання фантастичного компоненту та міфологічних сюжетних архетипів, звернення до зображень подій з національної історії. Уперше систематизовано й узагальнено жанрово-стильові ознаки формування та функціонування "української школи" у польській і російській літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-334
Шифр НБУВ: РА371560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Петриченко О.А. 
Оптимізація розмірів сільськогосподарських підприємств з виробництва молока і яловичини: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.А. Петриченко ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми концентрації виробництва дрібних підприємств шляхом кооперування з метою забезпечення ефекту масштабу за рахунок оптимізації фізичних розмірів підприємств. Визначено сутність оптимального розміру підприємства в період становлення ринкових відносин. Досліджено тенденції змін поголів'я великої рогатої худоби та міжсекторного переміщення обсягів виробництва молока й яловичини. Проаналізовано динаміку ефективності виробництва молока, зернофуражних культур і витрат концентратів на виробництво 1 ц молока. Досліджено тенденції динамічних змін експорту й імпорту молока та м'яса, а також вплив цих операцій на процеси ціноутворення та перспективи розвитку галузі молочного скотарства. Розроблено модель оптимізації фізичних розмірів підприємств з виробництва продукції скотарства, результативними параметрами якої є технологічні показники та необхідні обсяги інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР)325.250.0-451.52
Шифр НБУВ: РА375176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петриченко Л.О. 
Підготовка майбутнього вчителя початкової школи до інноваційної діяльності в позааудиторній роботі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.О. Петриченко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено теоретико-експериментальне дослідження проблеми організації професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи до інноваційної діяльності в позааудиторній роботі. Розкрито сутність та структуру інноваційної діяльності, визначено критерії та показники готовності вчителя початкової школи до її здійснення. Охарактеризовано основні етапи підготовки майбутніх фахівців до даного виду професійної діяльності. Науково обгрунтовано й апробовано систему позааудиторної роботи, спрямованої на формування інноваційної компетентності майбутнього вчителя початкової школи. Експериментально доведено, що запропонована система позаудиторної роботи сприяє суттєвому зростанню професійно значущих мотивів, формуванню інноваційних знань, умінь, адекватної самооцінки, а також таких необхідних особистісних якостей притаманних сучасному вчителю, як гуманістична спрямованість, креативність, самостійність, відповідальність та ініціативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч311,01 +
Шифр НБУВ: РА353261

Рубрики:

      
9.

Петриченко С.В. 
Регулювання динамічних параметрів електричних розрядів в електротехнічних системах іскрової обробки неоднорідних провідних середовищ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.В. Петриченко ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію електротехнічних систем іскрової обробки неоднорідних провідних середовищ. Розроблено нові енергоефективні методи регулювання динамічних параметрів таких систем на підставі визначення взаємозв'язків просторово-часових і електричних характеристик розряду, їх залежностей від параметрів розрядного кола, характеристик навантаження та зовнішніх впливів. Досліджено режими та визначено умови формування нестабільних і повторюваних розрядів між струмопровідними гранулами у рідині, а також умови узгодження іскрового навантаження з параметрами розрядного контуру. Визначено часові залежності розрядного струму від зарядної напруги та ємності нагромаджувача. Установлено закономірності розширення розрядної плазми та взаємозв'язок радіуса та перетину плазменного каналу з електричною потужністю на ділянці її зростання. Розроблено фізичні моделі впливу газових включень, висоти шару, діаметра та пересування гранул на характерний розмір локальних іскрових каналів і концентрацію продуктів ерозії у розрядній зоні. Визначено умови гідродинамічної взаємодії активованих контактних проміжків. Обгрунтовано доцільність використання нових методів регулювання динамічних параметрів, а саме: площі зняття матеріалу з поверхні гранули, об'єму плазми й області дії на гранулу теплового потоку та методів інтенсифікації об'ємної міграції іскрових розрядів і видалення іскроерозійних порошків впродовж одиничного імпульсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж614 +
Шифр НБУВ: РА363257

Рубрики:

      
10.

Петриченко І.Б. 
Структурні особливості субстантивної конструкції у вузькоспеціальному тексті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.Б. Петриченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено та наведено моделі субстантивної конструкції у вузькоспеціальному тексті, розглянуто сполучувальні можливості стрижневого слова конструкції в контексті максимально повної номенклатури залежних компонентів з типовими й нетиповими детермінантами. Відзначено унікальність стрижневого слова конструкції, яке сполучається з будь-якими словами та синтаксично пов'язаними словесними групами, що утворює різноманітні структурні комбінації. Побудовано модель субстантивної конструкції, в якій зафіксовано повний набір реально функціонуючих детермінантів і наведено взаєморозташування їх один відносно одного та відносно стрижневого слова. Відзначено актуальність проблеми структурної нормативності субстантивної конструкції, а також характер взаємозв'язку структурної нормативності та ступеня розуміння такої конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-712 + Ш141.2-22
Шифр НБУВ: РА314415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Петриченко П.А. 
Формування маркетингової інформаційної системи підприємств санаторно-курортного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / П.А. Петриченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліжено теоретичні та практичні проблеми побудови маркетингової інформаційної системи для підприємств санаторно-курортного комплексу. Проаналізовано сучасні підходи щодо створення системи. Обгрунтовано принципи її формування. Розроблено концептуальні положення щодо зазначеної системи, а також етапи її структурування, що реалізують цю концепцію та дозволяють сформувати функціональну частину системи. За результатами дослідження розроблено методичні підходи до формування комплексу маркетингових завдань у складі маркетингової інформаційної системи санаторно-курортного комплексу. Удосконалено моделі та методи розв'язання завдань прогнозування попиту щодо санаторно-курортних послуг. З метою з'ясування позиціювання даної послуги на ринку та вибору для неї маркетингової стратегії запропоновано модифікацію матриці Мак-Кінзі, яка базується на визначенні показників: привабливості ринку санаторно-курортних послуг; конкурентної позиції підприємства санаторно-курортного комплексу; конкурентоспроможності санаторно-курортної послуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58 + У9(4УКР)271.298 +
Шифр НБУВ: РА357728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Петриченко А. І. 
Захист водойм від забруднення сполуками азоту та фосфору / А. І. Петриченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена створенню ефективних комплексних та маловідходних технологій очищення води від біогенних елементів з природних та стічних вод. Встановлено, що на біологічний розклад амонію впливають температура, освітленість та глибина реактору, носій та якість інокуляційного матеріалу, необхідного для формування біоплівки. Визначено, що ефективність сорбції іонів амонію на катіонітах КУ-2-8 та DOWEX знижується по мірі зростання значення жорсткості у воді. Показано, що ефективність іонообмінного вилучення нітратів і фосфатів залежить від вмісту сульфатів та хлоридів у розчині. Вперше вивчено процеси електрохімічного розкладу сполук амонію у одно- та двокамерному електролізерах. Встановлено вплив хлоридів та сульфатів на ефективність окислення амонію. Досліджено метод електрохімічного висадження фосфатів при використанні стального та алюмінієвого анодів. Запропоновано технологічні схеми очистки води від біогенних елементів, які дозволять вирішити питання очистки стічних та природних вод без утворення небезпечних концентратів.^UThe dissertation is devoted to the creation of low-waste methods for extracting nutrients from water. The first section describes the various cleaning methods that have been up-to-date. Each of these methods has its own advantages and disadvantages. It has been shown that sorption and biological degradation are still the most common methods of water purification from nitrogen and phosphorus. It was found that sorption on synthetic materials creates a problem of utilization of concentrated solutions. Natural sorbents are very limited in capacity and need to be refined. The second section of the article presents the objects and methodology of research, description, characteristics and physical and chemical properties of materials and downloads that were used in researches. The third section presents the results of researches on the removal of ammonia by biological, sorption and electrochemical methods. It has been established that the most suitable medium for the efficient removal of ammonium ions in a bioreactor is the hypolymniotic zone of reservoirs. It is shown that the best loading is polystyrene blocks with the addition of clay. It has been established that cationite КУ-2-8 has a higher selectivity for ammonium ions in the Н+-form, in comparison with the Na+-form. The influence of rigidity ions on the efficiency of removal of ammonium has been investigated and it has been established that without the prior mitigation of water use of cation exchangers is inappropriate. It was shown that regeneration was more effective when using acid solutions. It has been established that rigidity ions do not significantly affect the removal of ammonium from zeolite, as compared with ion exchange. The boundary capacity of zeolite by ammonium ions is 40 mg/g. The processes of ammonium oxidation in a two-chamber and one-chamber electrolyzer, depending on the composition of the solution, have been studied. It was found that the presence of chlorides in anolyte catalyzes the process of oxidation of ammonia, and the growth of sulfate concentration slows the destruction of ammonia, which increases the consumption of electricity. In the fourth section, results are given for removal of nitrates and phosphates from water by means of sorption, reagent and electrochemical methods. The efficiency of extracting nitrates from water on anion exchangers is studied, depending on the strength of ion exchangers. It was found that both anion exchangers in sulfate and chloride form ensured the degree of nitrate extraction at 90 % level. It has been established that regeneration of anion is 94 – 97 % with the use of solutions of ammonium chloride, potassium carbonate and ammonia. It was shown that high-base anion exchange agent AB-17-8 in chloride and basic form provided effective removal of phosphates from model solutions. In tap water, the capacity of anion exchangers in phosphates practically does not depend on the shape of ion exchangers and significantly depends on the concentration of sulfates. High levels of desorption of phosphates can be achieved using solutions of sodium chloride or ammonium at a concentration of 10 − 15%. It is shown that phosphates are effectively removed from a solution of ammonium chloride, if you add stoichiometric amount of magnesium chloride at pH ≥ 9. The regeneration solution reconditioned for this purpose is suitable for reuse. The efficiency of precipitation of phosphates from solutions with the use of electrocoagulation methods is investigated. This method provides 99 % removal of phosphates using steel and aluminum anodes. It is shown that in a weakly acidic medium or in the presence of chlorides in the solution, the electrodes are not absorbed, which accelerates the electrocautery process. The mathematical description of the processes was made on the basis of a complete factor-making experiment of the second order. The basic regression equations are shown, which show the interdependence of the main factors of the purification processes. Based on the results obtained, technological schemes for the removal of biogenic elements from water have been developed and described. The technological schemes of water purification from biogenic elements are proposed, which allow solving the problem of sewage treatment without the formation of dangerous concentrates.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Петриченко О. О. 
Розробка методу оперативного вибору маневру розходження суден при плаванні в стислих водах / О. О. Петриченко. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі запропоновано аналітичні вирази і алгоритм для розробки процедур інформаційної системи, необхідних під час оцінки ситуації зближення і оптимізації маневру розходження. Одержано комп'ютерні процедури формування області неприпустимих значень параметрів ухилення, за допомогою якої можна вибрати оптимальні значення часу і курсу ухилення судна під час його небезпечного зближення з цілю. В роботі також розглянуто і розроблено комп'ютерні процедури формування області допустимих значень параметрів ухилення, які забезпечують безпечне розходження судна з цілю. Розглянуті процедури передбачають розрахунок меж областей для випадку переваги швидкості судна над швидкістю цілі, так і інакшому випадку.Розроблена комп'ютерна процедура, яка дозволяє визначити залежність моментів часу виходу щодо вибраного курсу з урахуванням сторони ухилення судна.У завершення роботи представлено результати імітаційного моделювання методу оперативного вибору маневру розходження суден, одержаного в результаті дисертаційного дослідження.Приведено короткий опис програми імітаційного моделювання і показано, що вона складається з трьох модулів: вибору початкової ситуації небезпечного зближення і формування для неї області неприпустимих значень параметрів ухилення і області допустимих значень параметрів виходу; модуля визначення оптимальних параметрів розходження судна з відображенням на електронній карті істинної і відносної траєкторій розходження судна; а також модуля імітаційного моделювання процесу розходження судна.Приведені результати імітаційного моделювання: вибір маневру розходження під час плавання судна у відкритому морі, а також показано урахування навігаційних перешкод під час вибору маневру розходження в стислих районах плавання.Ключові слова: безпека судноводіння, попередження зіткнень суден, локально-незалежне управління, області неприпустимих параметрів ухилення та виходу.^UAnalytical expressions and algorithm are offered in this work for development of procedures of the informative system, necessary at estimation of situation of rapprochement and optimization of maneuver of divergence. Computer procedure of forming of region of impermissible values of parameters of deviation is got, by which it is possible to choose the optimum values of time and course of deviation of ship at his dangerous rapprochement with target. In work it is also considered and developed computer procedures of forming of region of acceptability parameters of deviation, which provide safe divergence of ship with target. The considered procedures foresee the calculation of scopes of regions for the case of advantage of speed of ship above speed of target, so in other case.Developed computer procedure which allows defining dependence of moments of time of output in relation to the chosen course taking into account the side of deviation of ship.Upon completion of work the results of imitation design of method of operative choice of maneuver of divergence of vessels are represented, got as a result of dissertation research.The thumb-nail sketch of simulation routine is resulted and shown that she consists of three modules: choice of initial situation of dangerous rapprochement and forming for her of region of impermissible values of parameters of deviation and region of acceptability parameters of output; module of determination of optimum parameters of divergence of ship with the reflection on the electronic card of veritable and relative trajectories of divergence of ship; and also module of imitation design of process of divergence of ship.Resulted results of imitation design: choice of maneuver of divergence at sailing of ship at sea, and also the account of navigation obstacles at the choice of maneuver of divergence in the straitened districts of sailing is shown.Keywords: safety of navigation, warning of collisions of vessels, locally-independent management, regions of impermissible parameters of deviation and output.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського