Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (324)Книжкові видання та компакт-диски (269)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРУК$<.>+<.>A=ЕВГЕНИ$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петрук О.Л. 
Гідродинамічне моделювання еволюції залишків наднових зір у неоднорідному міжзоряному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Л. Петрук ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто залишки наднових зір (ЗН), що широко досліджуються теоретично та у ході космічних експериментів, зокрема, у рентгенівському діапазоні. Встановлено, що більшість гідродинамічних моделей ЗН грунтуються на припущенні про однорідний розподіл густини навколишнього середовища. Однак, спостереження свідчать про несферичність форм ЗН та анізотропію розподілу поверхневої яскравості. Розроблено новий наближений аналітичний метод гідродинамічного моделювання несферичних адіабатичних ЗН у середовищі з довільним розподілом густини. Вперше досліджено закономірності впливу неоднорідного середовища та несферичного вибуху Наднової на морфологію та інтегральні характеристики рівноважного теплового рентгенівського випромінювання (світність та спектральний індекс) несферичних адіабатичних ЗН. Аналіз випромінювання виконано у різних енергетичних діапазонах, що дозволило також оцінити характер поведінки спектрів несферичних ЗН. Розраховано поверхневий розподіл вказаних характеристик Х-випромінювання ЗН у різних типах неоднорідного середовища та несферичного вибуху. Ці закономірності було порівняно з випадком залишку сферичного вибуху Наднової в однорідному середовищі. Розроблено моделі ЗН RCW86, Тихо, IC443, які вперше пояснюють спостережений розподіл поверхневої яскравості як вплив великомасштабного градієнта густини міжзоряного середовища (МЗС). Надано основні характеристики МЗС та ЗН, які випливають з даних моделей. На основі розробленої моделі ЗН IC443 подано інтерпретацію гамма-випромінювання від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24,022 + В665.4,022
Шифр НБУВ: РА308657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Петрук О.М. 
Договірні зобов'язання і права в бухгалтерському обліку (на матеріалах підприємств Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Петрук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні питання відображення в обліку та використання в аналізі інформації про договірні зобов'язання та права за умов переходу до ринкових відносин. Досліджено природу договірних зобов'язань і прав, їх місце та роль у бухгалтерському обліку. Проаналізовано проблеми існуючих підходів до відображення договірних зобов'язань і прав у бухгалтерському обліку, їх переваги та недоліки. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення теорії та практики відображення договірних прав та зобов'язань за умов автоматизованого ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)20
Шифр НБУВ: РА312259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петрук І.Р. 
Економіко-екологічне обгрунтування притипаводкових заходів у Карпатському регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / І.Р. Петрук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено науково-методичні підходи щодо економіко-екологічної ефективності противипадкових заходів за системним підходом з урахуванням місцевих умов для розробки довгострокової стратегії зменшення збитків від проходження паводків, правильного визначення масштабу та способу противипадкового захисту, оптимізації обсягів капіталовкладень кожної галузі у захисні споруди з урахуванням затрачених коштів, завчасного оцінювання ситуації та прийняття оптимальних рішень, створення безпечних умов проживання населення, захисту виробничих об'єктів і сільськогосподарських угідь, досягнення екологічно безпечного й економічно вигідного використання водних і земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР3)0-983 +
Шифр НБУВ: РА363411

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрук 
Мотиваційні механізми активізації розвитку підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Тетяна Миколаївна Петрук ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА310900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петрук С.О. 
Наукове обгрунтування санітарно-гігієнічних заходів при забрудненні місцевості продуктами горіння жовтого фосфору (на прикладі аварії у Львівській області): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С.О. Петрук ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено санітарно-гігієнічні заходи щодо мінімізації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру з викидом (виливом) жовтого фосфору для навколишнього середовища та здоров'я ліквідаторів надзвичайних ситуацій. Проведено гігієнічне оцінювання наслідків масштабної аварії, обумовлених забрудненням продуктами горіння жовтого фосфору значної території на Львівщині, подібної до якої ще не було в Україні. Досліджено комплексний вплив продуктів горіння жовтого фосфору (фосфорний і фосфористий ангідрид, монооксид вуглецю) на здоров'я ліквідаторів надзвичайної ситуації, які зазнали поєднаної дії токсичних сполук і високої температури. Встановлено ступінь впливу продуктів горіння жовтого фосфору на стан здоров'я ліквідаторів надзвичайної ситуації у найближчий (через 2 - 3 доби) та віддалений (через рік після аварії) періоди. Зроблено прогноз найближчих і віддалених негативних наслідків аварії, обумовлених дією продуктів горіння жовтого фосфору, для здоров'я ліквідаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.426 + Р120 +
Шифр НБУВ: РА369989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Петрук В.Г. 
Оптичні методи та інтерактивні засоби контролю в діагностиці неоднорідних середовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.Г. Петрук ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 1998. — 31 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розвитку оптичних методів контролю, які містять теоретичні та методологічні розробки і результати досліджень неоднорідних (світлорозсіювальних) середовищ. На їх основі здійснена апаратна і програмна реалізація інтерактивних технічних засобів контролю, які можуть знайти застосування і частина яких вже впроваджена у медичній діагностиці та екологічному контролі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.61

Рубрики:

      
7.

Петрук Н.П. 
Південно-Західний Відділ Російського Географічного Товариства в суспільно-політичному русі України у другій половини ХІХ століття: Автореф. дис. канд... іст. наук: 07.00.01 / Н.П. Петрук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

З залученням різноманітних джерел проаналізовано діяльність Південно-Східного Відділу Російського Географічного Товариства, розглянуто внесок його членів у розвиток суспільно-політичного руху в Україні другої половини XIX ст. Визначено чисельність та соціальний склад членів Відділу, висвітлено питання фінансування. Досліджено стосунки Відділу з науковими установами Росії, України та з закордонними товариствами, а також роботу його членів у галузі освіти, географії та природознавства, мовознавства, фольклористки, музикознавства України. Вивчено головні тенденції національної політики царського уряду щодо українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Д8,0 е(45) л5 +
Шифр НБУВ: РА321746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петрук В.В. 
Підготовка студентів педагогічного факультету до економічного виховання молодших школярів: Автореф. дис...канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Петрук ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше визначено та обгрунтовано педагогічні умови ефективності підготовки майбутніх учителів до економічного виховання молодших школярів (формування готовності майбутніх учителів до сприйняття економічних знань; забезпечення взаємозв'язку підготовки майбутнього фахівця до економічного виховання даних школярів із його психолого-педагогічною, методичною та практичною підготовкою у процесі навчання; спрямованість змісту, форм, методів підготовки на розвиток економічного мислення студентів; посилення мотивацій особистості до систематичного економічного самовиховання; розширення меж і підвищення ролі самостійної роботи; об'єктивне оцінювання рівня виховної діяльності у процесі економічного виховання учнів початкових класів). Розроблено критерії професійної готовності майбутнього вчителя до діяльності з економічного виховання молодших школярів (активність студентів у навчально-пізнавальній діяльності; ставлення до занять педагогічного циклу; саморегуляцій поведінки під час навчання; самореалізація професійних якостей особистості). Розвинуто методику підготовки вчителя до економічного виховання особистості на основі сучасних педагогічних технологій, що забезпечують формування творчого вчителя, здатного до прояву позитивних загальнолюдських якостей: бережливості, людяності, чесності, дисциплінованості, відданості ідеям національного відродження. Уточнено зміст понять "економічне виховання", "економічне мислення" та "економічна свідомість".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р(4Укр)2 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА321077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Петрук О. Л. 
Прискорення космічних променів в оболонкових залишках наднових зір: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. Л. Петрук ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2011. — 40 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено модельно-незалежний метод розрахунку розподілу поверхневої яскравості нетеплового лептонного випромінювання наднових зір (ЗН) в gamma-діапазоні на основі його спостережуваних радіо- та рентгенівської карт. Метод застосовано для SN 1006. Розроблено метод визначення тривимірної орієнтації міжзоряного магнітного поля (МП) в околі ЗН за його радіокартою. Вперше промодельовано карти яскравості сферичних ЗН в gamma-діапазоні, а також радіо-, рентгенівські та gamma-карти ЗН, які знаходяться в неоднорідних міжзоряних середовищах (МЗС) і міжзоряних МП. Виявлено вплив неоднорідностей МЗС і міжзоряного МП на карти нетеплового лептонного випромінювання ЗН в різних діапазонах. Запропоновано нову модель класу ЗН - теплових рентгенівських композитів, - яка базується на ідеї про рух ударних хвиль (УХ) в суттєво неоднорідному МЗС, з масштабом неоднорідності, меншим за 10 парсек. Одержано наближені аналітичні вирази для опису азимутальних і радіальних профілів розподілу поверхневої яскравості адіабатичних ЗН в однорідному середовищі та однорідному магнітному полі внаслідок випромінювання прискорених електронів в радіо-, рентгенівському та gamma-діапазонах. Вперше виявлено фактори, які визначають розподіли яскравості у вказаних діапазонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4 в641,022 + В632.5 в641,022
Шифр НБУВ: РА379016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Петрук Є. В. 
Регіональний розвиток житлово-комунального господарства України: суспільно-географічне дослідження: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / Є. В. Петрук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методику суспільно-географічного вивчення регіонального розвитку житлово-комунального господарства (ЖКГ). Надано оцінку регіонального розвитку ХКГ України. Складено рейтинг регіонів України за рівнем розвитку ЖКГ. Здійснено варіативний прогноз розвитку житлово-комунального комплексу (ЖКК) регіонів країни. Розроблено стратегічні напрями удосконалення функціональної структури ЖКК для окремих груп регіонів, виділених за рівнем розвитку ЖКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.41
Шифр НБУВ: РА380168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петрук О.М. 
Розвиток мовленнєвих умінь молодших школярів під час вивчення граматичного матеріалу на засадах функціонально-комунікативного підходу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Петрук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості методики формування мовленнєвих умінь молодших школярів на засадах функціонально-комунікативного підходу до вивчення граматичного матеріалу. Проаналізовано поняття "функціонально-комунікативний підхід", "комунікативний принцип", "функціональний принцип". Висвітлено питання організації експериментального навчання та перевірки ефективності методики розвитку мовленнєвих вмінь учнів у процесі вивчення граматичного матеріалу на основі функціонально-комунікативного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-911.32 +
Шифр НБУВ: РА341581

      
12.

Петрук О.М. 
Розвиток національної системи бухгалтерського обліку в Україні: стратегія, гармонізація, регламентація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / О.М. Петрук ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Досліджено генезис бухгалтерського обліку у контексті розвитку економічної системи та методів наукового пізнання. Розкрито теоретичні засади розвитку системи даного обліку. З застосуванням системного підходу уточнено предмет і метод бухгалтерського обліку. Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади гармонізації та регламентації бухгалтерського обліку в Україні на національному та міжнародному рівнях. Розкрито його суть і структуру як об'єкта гармонізації. Визначено стратегічні напрями розвитку національної системи бухгалтерського обліку для досягнення її гармонізації на міжнародному рівні шляхом узгодження національного законодавства у даній сфері, що уніфікує її методологію. Визначено й обгрунтовано підхід до бухгалтерського обліку як соціально-економічного інституту, що є об'єктом і засобом регулювання економіки. На підставі уточнення системних характеристик дослідженого обліку обгрунтовано необхідність регулятивного впливу на методологічну складову зазначеної системи, базуючись на визначенні загальновизнаних методів бухгалтерського обліку. Розкрито необхідність гармонізації господарського, цивільного та бухгалтерського законодавства шляхом узгодження понятійного апарату. Доведено необхідність визначення та закріплення професійного судження бухгалтера у нормативних документах з бухгалтерського обліку. Визначено випадки його застосування. Розроблено та запроваджено до практики підприємств методики обліку міжнародних розрахунків документарними акредитивами й інкасо з застосуванням балансових і позабалансових рахунків на підставі врахування організаційних передумов розрахунків підприємств у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Оцінено можливості обліку та контролю міжнародних розрахунків з застосуванням інформаційно-комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 +
Шифр НБУВ: РА346455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Петрук 
Синтез і біологічна активність авермектинового комплексу Streptomyces avermitilis: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Тетяна Вікторівна Петрук ; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*871 + П415.82
Шифр НБУВ: РА339975

Рубрики:

      
14.

Петрук В.І. 
Скіфський сакральний центр Екзампай в контексті культурної спадщини України: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / В.І. Петрук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне, теоретичне й експедиційне дослідження, а також перевірку даних "Скіфського логосу" (IV, 52;81) Геродота з його "Історій" з метою локалізації річки Екзампей та виявлення географічного розташування і призначення Екзампаю - головного культурного центру Великої Скіфії. З'ясовано, що цим географічним місцем була вершина вододілу річок Чорний Ташлик і Мертвовод, позначена курганом з географічною міткою (висота 269 м) біля с.Вільні Луки Новоукраїнського р-ну Кіровоградської області - найвищої точки у правобережних степах. Власне р. Екзампеєм є р. Мертвовод з її верхньою притокою р. Кам'яно-Костуватою. Зазначено, що гіркота їх води наростає за течією внаслідок мінералізації. Наведено докази реальності факту виготовлення та встановлення царем Аріантом в Екзампаї постійної сакральної пам'ятки - великого Священого казана, а також розрахунки його розмірів та кількості населення Великої Скіфії. Обгрунтовано версію про щорічне спорудження саме у святилищі Екзампаї храму та жертовника Богу війни Арею, відтворено його реальний вигляд і розміри з використанням матеріалів: українських, давньоіранських і частково римської етнографії. За нартівським епосом відновлено фрагменти ритуалу святкування скіфами Новрузу - весняного Нового року. Відзначено близькість географічних центрів Великої Скіфії та сучасної України, що свідчить про територіальну сталість геополітичного праобразу країни, незважаючи на великий хронологічний розрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)233 + Т3(2)233 +
Шифр НБУВ: РА339052

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Петрук Н.К. 
Соціальна організація як чинник розвитку української духовної культури XVI - XVII ст.: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Н.К. Петрук ; НДІ українознав. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано соціальну організацію як суспільний феномен, суб'єкт культурно-історичної діяльності та структуротвірного чинника розвитку української духовної культури XVI - XVII ст. Досліджено вплив соціальної організації на розвиток української духовності за умов культурно-національного відродження XVI - XVII ст., поширення ренесансно-реформаційних ідей, утвердження культури українського бароко. Установлено, що організація за своїми національно-історичними виявами стимулювала процеси пошуку ідентичності та єдності українського етносу, уможливлювала збереження національного буття, концентрувала потужний ресурс самоорганізації, створювала умови для входження української спільноти в загальноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*4 + Т3(4УКР)46-7 +
Шифр НБУВ: РА356938

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Петрук В.А. 
Теоретико-методичні засади формування базових професійних компетенцій у майбутніх фахівців технічних спеціальностей: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.А. Петрук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 37 с. — укp.

Розкрито сутність поняття, досліджено теоретико-методологічні та науково-методичні засади формування професійної компетентності у майбутніх фахівців технічних спеціальностей. Визначено й охарактеризовано складові базового рівня фахової компетентності студентів технічних ВНЗ. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо формування базових професійних компетенцій у студентів-першокурсників. Запропононовано модель формування фахової компетентності у студентів технічних ВНЗ із двоступеневим рівнем навчання (баклавр - магістр). Досліджено можливості використання інноваційних технологій навчання у процесі формування базового рівня професійної компетентності майбутніх фахівців технічних спеціальностей. Науково обгрунтовано й експериментально перевірено навчально-методичну систему формування базових професійних компетенцій у першокурсників на прикладі дисциплін вищої математики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА355985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Петрук Г.Д. 
Теоретичні та технологічні основи процесу відновлення фосфоритів природним газом в присутності натрію сульфату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Г.Д. Петрук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л242.9
Шифр НБУВ: РА316859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сабадош Ю. Г. 
Розвиток самоосвітньої компетентності майбутніх інженерів комп'ютерних систем і автоматики / Ю. Г. Сабадош. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність і необхідність дослідження проблеми розвитку самоосвітньої компетентності майбутніх фахівців технічних спеціальностейзумовлена виявленими суперечностями між: суспільним запитом забезпечення конкурентоспроможності випускників технічних закладів вищої освіти та реальним станом сформованості їхньої професійної компетентності; вимогами сучасності до саморозвитку особистості впродовж життя та наявним рівнем показників сформованості самоосвітньої компетентності випускників шкіл і відсутністю спрямованого розвитку самоосвітньої компетентності в галузевих стандартах фахових і робочих навчальних планах фундаментальних дисциплінтехнічних ЗВО; необхідністю розвитку самоосвітньої компетентності майбутніх інженерів комп'ютерних систем і автоматики у технічних ЗВО як базової складової їхньої професійної компетентності та недостатньою розробленістю теоретично обґрунтованих організаційно-педагогічних умов послідовного розвитку компонентів самоосвітньої компетентності, починаючиз першого курсу навчання^UThe urgency and necessity of the research of the problem of development of self-educational competence of future specialists of technical specialties are conditioned by revealed contradictions between: public demand for ensuring competitiveness of graduates of technical higher education institutions (HEI) and the real state of formation of their professional competence; modern requirements for self-development of personality during life and the available level of indicators of formation of self-educational competence of school graduates and lack of directeddevelopment of self-educational competence in the industry standards of professional and working curricula of fundamental disciplines of technical HEI; the necessity of developing self-educational competence of future engineers of computer systems and automatics in technical HEI as a basic component of their professional competence and insufficient development of theoretically substantiated organizational and pedagogical conditions of consistent development of self-educational competence components, starting from the first year of study.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Кузьо Т. В. 
Магнітогідродинамічне моделювання сильних ударних хвиль у міжзоряному середовищі / Т. В. Кузьо. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджується еволюція сильних нерелятивістських ударних хвиль на прикладі залишків Наднових зір у міжзоряному магнітному полі з використанням чисельного магніто-гідродинамічного моделювання поширення ударної хвилі від вибуху Наднової у міжзоряному середовищі. Вперше вивчено роль магнітного поля у динаміці залишків Наднових впродовж всього часу їх існування – від вільного розлітання до радіаційної стадії еволюції. Вперше досліджено еволюцію залишків Наднових на пост-адіабатичній стадії з врахуванням магнітного поля, показано визначальний вплив напряму та напруженості магнітного поля на рух ударної хвилі з радіаційними втратами та динаміку газу за її фронтом. Показано вплив різних типів коефіцієнта дифузії на розвиток форми спектру космічних променів, прискорених в залишках Наднових. Розроблено модельно-незалежний метод оцінки напруженості магнітного поля у залишках Наднових з білатеральною морфологією.^UThe evolution of supernova remnants in the interstellar magnetic field is studied using magneto-hydrodynamic simulations of a strong non-relativistic shock wave from a supernova explosion in the interstellar medium. The role of the magnetic field in the dynamics of supernova remnants has been explored for the first time from the early free expansion up to the well-developed radiative stage. The evolution of post-adiabatic supernova remnants has been studied with a proper treatment of the interstellar magnetic field. The strength and direction of the magnetic field was found to have a major impact on the evolution of radiative shocks and the post-shock gas dynamics. We have shown the effect of different diffusion models on the evolution of spectrum of cosmic rays accelerated on the shock front. Also, we have developed a model-independent method of magnetic field strength estimation in supernova remnants with bilateral morphology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Петрук Л. Г. 
Діагностика і лікування сенсоневральних слухових та вестибулярних порушень у осіб, які отримали акутравму в зоні проведення бойових дій / Л. Г. Петрук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення якості діагностики і лікування сенсоневральної приглухуватості та вестибулярних порушень при акутравмі, отриманій в зоні бойових дій. За допомогою багатофакторного аналізу даних комплексного клініко-інструментального обстеження доведено, що при бойовій акутравмі відбуваються ураження усіх – як периферичного (89,7%), так і центральних (100%) відділів слухового аналізатору, вестибулярної системи (94,9%, переважно центральний вестибулярний синдром 64,5%), а також мають місце виражені екстраауральні зміни (порушення мозкової гемодинаміки та функціональні зміни ЦНС, 100%), та визначені їх характерні ознаки. Доведено важливу роль стану стовбуромозкових, підкоркових та коркових відділів слухового аналізатора у розвитку сенсоневральних порушень слуху при акутравмі, отриманій в реальних бойових умовах. Визначені найбільш інформативні характерні ознаки, в т.ч. об'єктивні, акутравматичного ураження слухового і вестибулярного аналізаторів та екстраауральних змін за даними комплексного клініко-інструментального обстеження та визначено їх діагностичне і прогностичне значення. Вдосконалено підходи до комплексного лікування сенсоневральної приглухуватості при бойовій акутравмі. Розроблені протоколи та порядок надання медичної допомоги військовослужбовцям з бойовою акутравмою на етапах медичної евакуації (ЕМЕ), які впроваджені в роботу медичних закладів у системі структур безпеки та оборони України. Результати проведених досліджень сприяють ранньому виявленню порушень слухової та вестибулярної функції при акутравмі, отриманій в зоні бойових дій, підвищенню якості їх діагностики та ефективності лікування.^UThe dissertation is devoted to the problem of improving the quality of diagnostics and treatment of sensorineural hearing loss and vestibular disorders in cases when acoustic trauma received in the combat zone. Using the multifactorial analysis of data of complex clinical and instrumental inspection was proved that when a combat acoustic trauma occurs there are defeats of all - both peripheral (89,7%), and the central (100%) departments of the auditory analyzer, vestibular system (94,9%, mainly central vestibular syndrome 64.5%), and there are also significant extraaural changes (disorders of cerebral hemodynamics and functional changes of the CNS, 100%), and their characteristic features were identified. The important role of the state of the brainstem, subcortical and cortical departments of the auditory analyzer in the development of sensorineural hearing disorders in acoustic trauma obtained in real combat conditions has been proved. The most informative features were identified, including objective, acoustic traumatic lesions of the auditory and vestibular analyzers and extraaural changes according to the comprehensive clinical and instrumental examination and it's diagnostic and prognostic value were determined. Approaches to the complex treatment of sensorineural hearing loss due to the combat acoustic trauma have been improved. Protocols and the procedure for providing medical care for servicemen with combat trauma during the stages of medical evacuation (EME) have been developed and implemented in the work of medical institutions in the system of security and defense structures of Ukraine. The results of the research contribute to the early detection of disorders of auditory and vestibular function in cases when acoustic trauma obtained in the area of combat actions occurs and improve the quality of diagnostics and effectiveness of treatment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського