Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (730)Книжкові видання та компакт-диски (454)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРУШ$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=ЗАХАРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петрушенко М.М. 
Економічне обгрунтування мотиваційного інструментарію екологоорієнтованого управління підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / М.М. Петрушенко ; Сумс. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 22 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та науково-методичні підходи до економічного обгрунтування мотиваційного інструментарію екологічно орієнтованого управління підприємством. Удосконалено підходи до трансформації еколого-економічних інструментів обмежувального характеру з метою активізації функції стимулювання екологоорієнтованого управління підприємством. Виявлено закономірності та теоретично обгрунтовано підходи до визначення суті категорії методу екологоорієнтованого управління у вузькому та широкому значеннях, що враховує технологічні підходи до формування методу та його застосування для цього управління з урахуванням взаємозв'язаних природних і культурних мотиваційних чинників. Розвинуто підходи щодо формування синергетичної системи екологоорієнтованого управління персоналом підприємств. Запропоновано методичні підходи до визначення системи інтегральних показників екологоорієнтованого управління персоналом, синергетичного ефекту від збільшення витратної частини формування соціально-психологічної складової системи екологоорієнтованих методів управління, комплексного показника усвідомлення екологоорієнтованої компетенції персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-280-21 +
Шифр НБУВ: РА354253

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Петрушенко В.Л. 
Знання як форма зв'язку свідомості і буття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.02 / В.Л. Петрушенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Подано філософську концепцію знання як цілісної інтелектуальної форми, що репрезентує буття для свідомості. Аргументовано необхідність розвитку епістемології як філософської теорії знання на відміну від західних епістемологічних студій, що подають епістемологію як метатеорію наукового знання, тобто як інструментальну науку. Детально проаналізовано знання в аспектах: екзистенціальних особливостей становища людини в світі; соціального відношення; структури образу як вихідної одиниці людини в світі та базової одиниці знання; вихідних компонентів знання в його зв'язках з пізнавальними процесами. Розглянуто знання у трикомпонентній будові (наданості, конструктивності, смисловому компоненті) та як форму і результат активної конструктивної діяльності людської свідомості стосовно видобування універсуму людського бачення дійсності, в якому провідну роль грають смислові орієнтири, іманентні природі свідомості та фундаментальні за значущістю. Через них знання постає органічно вписаним до культурно-історичного процесу. Висвітлено аспекти зв'язку епістемології з культурними та історико-філософськими традиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в61 + Ю22 +
Шифр НБУВ: РА326186

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Петрушин О.Г. 
Зрушення та деформації земної поверхні при підробці тектонічних порушень пологими вугільними пластами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.Г. Петрушин ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено характер впливу розривних тектонічних порушень за умов їх підробки пологими вугільними пластами на розподіл деформацій за площею мульди зрушення з метою встановлення основних закономірностей просторового деформування земної поверхні та підвищення надійності охорони об'єктів, що на ній знаходяться, від шкідливого впливу гірничих робіт. Визначено залежності приблизно в межах виробленого простору для перетинів, розташованих навхрест простягання порушення, характер розподілу зрушень та деформацій подібний розподілу в головному перетині мульди зрушення. Установлено, що порушення змінює величини деформацій у перетинах, орієнтованих уздовж змішувача: в активному крилі збільшує, а в пасивному зменшує в 1,5 - 3 рази у порівнянні з непорушеним масивом. Біля виходу тектонічного порушення під наноси розташовані зони підвищеного скошування земної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1
Шифр НБУВ: РА326972

Рубрики:

      
4.

Петрушанко Т.О. 
Інтегральний індивідуальний підхід у профілактиці захворювань пародонта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Петрушанко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Обгрунтувано системний індивідуальний підхід в проведенні профілактично-реабілітаційних заходів щодо захворювань тканин пародонта на базі аналізу ролі психосоматичних співвідношень для запобігання їх виникненню та розвитку. За результатами клініко-експериментальних досліджень удосконалено схему методів і заходів профілактики захворювань пародонта, доведено необхідність інтегрального індивідуального підходу до їх проведення з урахуванням загального стану здоров'я, психофізіологічних особливостей, типу реагування особистості, сезонної та вікової біоритмології, індексів астенізації інтенсивності каріозного процесу, флюорозу, стану прикусу, тканин пародонта, гігієни порожнини рота, наявності шкідливих звичок, а також умов проживання, навчання та побуту. Визначено високу організаційну та медичну ефективність запропонованих і впроваджених профілактичних заходів у лікуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА313232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Петрушенко В.В. 
Інтенсивна терапія та хірургічна корекція асептичного та інфікованого панкреонекрозу (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Петрушенко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 38 с. — укp.

Удосконалено методи лікування хворих з асептичним та інфікованим панкреонекрозом. Визначено нові патогенетично обгрунтовані діагностичні та лікувально-тактичні підходи. На підставі результатів аналізу лікування 391-го хворого на гострий панкреатит (ГП) визначено дві групи пацієнтів, серед яких - хворі на асептичний локальний, великовогнищевий, розповсюджений панкреонекроз та інфікований некротичний панкреотит (НП). Вивчено особливості й ефективність методів лікування, що дозволило побудувати лікувально-діагностичний алгоритм стосовно індивідуалізації тактики залежно від розповсюдженості деструктивного процесу, асептичного чи інфікованого панкреонекрозу, патології біліарної системи, оцінки тяжкості стану пацієнтів. На підставі цього обгрунтовано комплексне застосування імунокоригувальної інтенсивної терапії та хірургічного втручання. Оперативне лікування базувалось на малоінвазивних, ендоскопічних і вдосконалених лапароскопічних методах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА357815

Рубрики:

      
6.

Петрушенко О. О. 
Лексико-семантичне поле "час" в українській поезії II половини XX ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. О. Петрушенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в українському мовознавстві цілісно досліджено лексико-семантичне поле "час", доповнено та розширено загальнотеоретичні положення щодо його вивчення. Визначено основні структурно-семантичні та стилістичні характеристики лексико-семантичного поля. З'ясовано лінгвостилістичну значущість темпоральних номінацій лексико-семантичного поля "час", уточнено та встановлено корпус лексем. Проведено типологічне зіставлення темпоральних сем у реченнєвих ілюстраціях. Описано найвиразніші та найбільш продуктивні типи функціонально-естетичних трансформацій формантів відповідної образної парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-315.5 + Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА373551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Петрушевська В.В. 
Механізми державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності в матеріальному виробництві: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Петрушевська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс науково-методичних положень і рекомендацій, спрямованих на активізацію інноваційно-інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання шляхом удосконалення механізмів державного регулювання, стимулювання та ринкових методів прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано, що державна інноваційна політика може бути ефективною за умови створення адекватного організаційно-економічого механізму регулювання та стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності. За цього серцевиною такого механізму повинне стати створення організаційних структур управління інноваційним процесом на макро-, мезо- і мікрорівні. Запропоновано методи розрахунку величини сукупного державного ефекту для визначення державних пільг і гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петрушко М.П. 
Морфофункціональні, цитологічні і молекулярно-генетичні характеристики нативних і кріоконсервованих ембріонів людини: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.19 / М.П. Петрушко ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Вперше досліджено морфофункціональні характеристики ембріонів людини, що знаходяться на різних стадіях морфогенезу, визначено оптимальний термін розвитку та морфологічні параметри ембріонів для кріоконсервування. Вивчено швидкість морфогенетичного розвитку ембріонів людини після кріоконсервування. Виявлено, що використання лише морфологічних параметрів і темпів дроблення in votro недостатня для оцінки їх життєздатності, оскільки не враховує вплив факторів кріоконсервування на генетичний апарат ембріонів. Обгрунтовано необхідність подальшого вивчення генетичної повноцінності кріоконсервованих ембріонів з залученням цитогенетичних і молекулярно-генетичних досліджень. Вперше показано, що фактори кріоконсервування знижують мітотичний індекс наступного поділу ембріонів після кріоконсервування, збільшують кількість патологічних станів мітозів та індукують виникнення пікнотичних ядер. Виявлено, що у доімплантаційних ембріонах людини після кріоконсервування зростає частота анеуплоїдії хромосом групи G, збільшується частота мозаїцизму та поліплоїдії. Продемонстровано, що грубі хромосомні аберації в нативних і деконсервованих ембріонах виявляються у вигляді порушення каріо- та цитокинезу, зокрема зафіксовано утворення полімультинуклеарних бластомерів і фрагментів бластомерів, що містять нерівномірні маси хроматину. Доведено необхідність вивчення внеску батьківського та материнського геномів у частоту хромосомної нестабільності преімплантаційних ембріонів. Вперше показано ефективність сокультивування з біологічно активними рідинами, клітинами кумулюсу та гранульози для підвищення життєздатності кріоконсервованих ембріонів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Е70*333 с8 +
Шифр НБУВ: РА346256

Рубрики:

      
9.

Петрушов А.В. 
Оптимізація лікування хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів в оточувальному середовищі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Петрушов ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-біохімічні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДК) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) за умов надлишку фторидів в оточуючому середовищі, визначено їх вплив на показники стану мікроциркуляції, в'язкості крові, перекисного окиснення ліпідів й антиоксидантного захисту у зазначених хворих. Виявлено фторзалежні особливості порушень морфологічної картини слизової оболонки гастродуоденальної зони та доведено обтяження клінічних проявів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки за наявності супутньої ІХС за умов надлишку фторидів. Надано патофізіологічне обгрунтування доцільності використання мілдронату та антиоксидантного вітамінного комплексу "Тріовіт" у терапії ВХДП у поєднанні з ІХС за даних умов на етапі після ерадикації Helicobacter pylori.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 + Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА338392

Рубрики:

      
10.

Петруша О. О. 
Особливості виникнення та лікування ерозивно-виразкових змін слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки у хворих на справжню поліцитемію в еритремічній стадії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. О. Петруша ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено частоту появи та встановлено особливості перебігу ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у пацієнтів зі справжньою поліцитемією (СП). Вивчено взаємозв'язок між виникненням диспепсичних симптомів і ерозивно-виразкових змін слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони зі станом кислотоутворювальної функції шлунка, зміною функції печінки та клініко-лабораторними показниками, які впливають на виникнення судинних порушень за СП. Оцінено зв'язок між виникненням диспепсичних проявів у хворих на СП і інфікованістю мікроогрганізму Helicobacter pylori (НР). Досліджено характер морфологічних змін СО у пацієнтів зі СП. Визначено і вперше математично доведено, що основною причиною виникнення диспепсичного синдрому у пацієнтів зі СП є судинні порушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р411.024
Шифр НБУВ: РА375854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Петрушкевич М.С. 
Особливості вияву комунікаційної функції релігії у християнських конфесіях: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / М.С. Петрушкевич ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне філософсько-релігієзнавче дослідження особливостей комунікаційної функції релігії у православ'ї, католіцизмі та протестантизмі. Розроблено термінологічну базу, а також визначено місце комунікаційної функції у системі християнства. Охарактеризовано вплив соціокультурної ситуації на становлення та розвиток християнських конфесійних систем. Проаналізовано основні складові комунікаційної системи християнства, а саме: вербальну комунікацію, складовими якої є усна та письмова мова, канонічні релігійні тексти, книгодрукування, молитва, сповідь, проповідь. Розглянуто аспект невербальної комунікації, а саме: міміку, жестикуляцію, колір, одяг, храм, ікону. Охарактеризовано змішану комунікацію, яка найчастіше використовується у сучасному християнстві. Значну увагу приділено подієвій комунікації. Досліджено проблему зв'язку засобів передачі інформації та специфіки комунікаційних систем християнських конфесій. Проаналізовано трансформації конфесійної комунікації під впливом сучасних технологій, особливості сприйняття такої комунікації, психологічні зміни у віруючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.11 +
Шифр НБУВ: РА353177

Рубрики:

      
12.

Петрушин В.С. 
Проектний синтез високоефективних регульованих асинхронних двигунів потужністю до 400 кВт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.С. Петрушин ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Визначено основні принципи та методологію побудови проектних математичних моделей (ММ) і організації проектного синтезу регульованих асинхронних двигунів (РАД) на основі системного підходу та методів системного аналізу. Розроблено ММ для аналізу електромагнітних, електромеханічних і теплових процесів в усталених і перехідних режимах роботи двигуна. Вдосконалено методики на наведено ММ для розрахунків додаткових магнітних втрат, механічних та віброакустичних показників. Систематизовано проектні критерії РАД. Запропоновано ММ проектних критеріїв і функціональних показників. Розроблено програмні комплекси для автоматизованого синтезу, аналізу й оптимізації РАД у системах електроприладу "напівпровідниковий перетворювач напруги - асинхронний двигун" і "напівпровідниковий перетворювач частоти з автономним інвертором напруги - асинхронний двигун".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-02-05
Шифр НБУВ: РА318155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Петрушак В.С. 
Розробка фазочастотного методу та засобу для підвищення точності ротаційного віскозиметра: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.С. Петрушак ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано цифровий метод вимірювання реологічних характеристик в ротаційному віскозиметрі (РВ), що полягає у визначенні повного фазового зсуву за час вимірювання та перетворенні його в значення реологічної характеристики. За цим методом є можливість проведення вимірювання значення фазового зсуву в межах фазового циклу з застосуванням неперервного контролю частот сигналів, які надходять з індуктивних сенсорів, та за умови досягнення їх рівності. Після чого здійснюють додавання результатів обох вимірювань, що дозволило одночасно розширити в 5 - 8 разів динамічний діапазон і зменшити в 2 - 3 рази похибку вимірювання реологічних характеристик на одному і тому ж торсіоні. Розроблено екстрематор, принцип роботи якого полягає в пошуку максимального значення фазового зсуву шляхом порівняння виміряного значення фазового зсуву з попереднім його значенням. Відзначено, що екстрематор дає змогу за один оберт торсіону знайти максимальне значення та автоматизувати РВ шляхом пошуку екстремального та встановленого значення напруження зсуву за допомогою ПЕОМ, що робить можливим використання розробленого РВ для автоматизованого контролю речовин, в яких відсутній ефект релаксації та післядії. На базі програмного та апаратного забезпечення МАХ + PLUS II" фірми "Altera" здійснено комп'ютерне моделювання та практична реалізація 32-розрядної схеми фазочастотного перетворювача для підвищення точності ротаційного віскозиметра у програмованих логічних інтегральних схемах. Зазначено, що розпізнавальна здатність щодо вимірювання кута закручення торсіону розробленого фазочастотного перетворювача на ІМС фірми "Altera" складає 0,0065 град.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.7-5-02
Шифр НБУВ: РА326885

Рубрики:

      
14.

Петрушова Л.О. 
Синтез, хімічні та біологічні властивості тіазоліл-2-амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Л.О. Петрушова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання синтезу великої групи тіазоліл-2-амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот та їх галоген-заміщених у бензольній частині хінолінового ядра аналогів. Встановлено, що вода визначає напрямок бромування молекулярним бромом етилових ефірів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот в середовищі оцтової кислоти, а її присутність призводить до 3-бромпохідних. Виявлено, що після зневоднення розчинника та реагентів утворюються 6-бромзаміщені ізомери. Для підтвердження структури одержаних сполук використано елементний аналіз, хроматомас-спектрометрію, зустрічний синтез і рентгеноструктурний аналіз. Проведено мікробіологічний скринінг синтезованих речовин. Запропоновано тіазоліл-2-амід 1-октил-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонової кислоти як потенційний лікарський препарат, придатний для лікування туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.262.5 + Р281.7/9-29 хінолін +
Шифр НБУВ: РА342542

Рубрики:

      
15.

Петрушина Т.О. 
Соціально-економічна поведінка населення України в умовах інституційних змін: автореф. дис... д-ра соціол. наук : 22.00.04 / Т.О. Петрушина ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2009. — 28 с. — укp.

Проаналізовано соціально-економічну поведінку населення на засадах економічної соціології у широкому соціокультурному й інституціональному контекстах. Поведінкову практику, економічну культуру та ставлення населення до нових економічних інститутів, насамперед, до змін відносин власності, які визначають специфіку інституційної системи, проаналізовано за даними багаторічного соціологічного моніторингу соціальних змін в українському суспільстві Інституту соціології НАН України та досліжень, проведених у 1992 - 2007 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 +
Шифр НБУВ: РА365113

Рубрики:

      
16.

Петрушеня А.А. 
Створення та динаміка негативно заряджених частинок у плазмових електромагнітних уловлювачах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / А.А. Петрушеня ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження фізичних процесів, які впливають на створення та динаміку електронів і негативних іонів у плазмових джерелах з використанням пастки Пеннінга й однощілинного гострокутного електромагнітного уловлювача. Установлено особливості еволюції в аксіальному напрямку поздовжніх енергетичних спектрів електронного пучка, що ежектується з плазмових систем пеннівгівського типу. Визначено ефективний спосіб керування струмом пучка електронів, що ежектується. З'ясовано особливості емісійних і розрядних характеристик плазмового джерела електронів на основі електрично-несиметричного відбивного розряду з порожнистим катодом за умов використання газів з різними масовими числами та їх суміші як робочих джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.63,022 + В333.11,022 +
Шифр НБУВ: РА339949

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Петрушов В.В. 
Удосконалення технології обробки транзитних вагонів на технічній станції залізничного вузла: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.В. Петрушов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено програмний комплекс, що базується на математичному апараті нечітких нейронних мереж. Розроблено систему підтримки оперативних рішень для керівників перевізного процесу, яка дозволяє на підставі аналізу статистичних даних приймати рішення стосовно дій за різних ситуацій. Цю систему побудовано за принципами нейронних мереж. Це дозволяє здійснювати навчання й адаптацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.025.4 +
Шифр НБУВ: РА353492

Рубрики:

      
18.

Петруша І.А. 
Фазові та структурні перетворення піролітичних матеріалів нітриду бору при високих тисках: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / І.А. Петруша ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено закономірності фазових і структурних перетворень щільних піролітичних матеріалів BN за високих тисків, одержано полікристалічні матеріали cBN з підвищеною міцністю та розроблено різальні матеріали на їх основі. Розвинено ідею використання піролітичних матеріалів на основі графітоподібних модифікацій BN для одержання високоміцних полікристалічних матеріалів cBN шляхом твердофазних перетворень, які мають місце за достатньо високих тисків і температур. Обгрунтовано, що полікристалічна структура cBN, що утворюється за даних умов, є структурою рекристалізаційного походження та характеризується довершеними міжзерновими границями, високим рівнем міжзернової когезії та підвищеною міцністю. Вивчено структурні механізми та закономірності утворення cBN залежно від характеристик реальної структури піронітриду (упорядкованості, фазового складу, текстури, щільності). Обгрунтовано високу ефективність різального матеріалу, розвинено традиційні підходи одержання керамічних і композиційних матеріалів на основі cBN шляхом спікання "готової" фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.4
Шифр НБУВ: РА318412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Петрушов В.М. 
Філософія європейського адогматизму: парадокс віри С.Кіркегора і sola fide Л. Шестова: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / В.М. Петрушов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Розроблено концепцію європейського адогматизму. Зазначено, що адогматичне мислення виводиться з античного скептицизму та пов'язується з екзистенціальною філософією, зокрема, з філософією С. Кіркегора і Л. Шестова. Розглянуто термін "європейський адогматизм" у контексті узагальненого аналізу критичних течій скептицизму, нігілізму та постмодернізму, кожна з яких є джерелом ментально-креативних і онтологічних особливостей адогматизму. Адогматизм базується на найбільш плідніх ідеях цих філософій і надає їм нових синтетичних смислів та значення, за цього він поступово перетворюється у самостійну парадигму, спрямовану на виявлення й аналіз найбільш гострих суперечностей буття та мислення (абсурду, парадоксів, конрадикцій). За використання текстового підгрунтя праць С. Кіркегора, Л. Шестова як найбільш видатних фундаторів європейського адогматизму у полемічному аспекті висвітлено теорії Ф. Ніцше, Е. Гусерля, М. Гайдеггера, А. Камю, М. Бердяєва й інших представників критичного філософського знання. Проаналізовано простір європейського мислення у контексті поєднання віри та розуму, що дозволило сформулювати метафізичний постулат "віра є ентелехія розуму" та встановити онтологічний зв'язок між цими основоположними філософькими категоріями. На підставі розгорнутого тлумачення цього постулату запропоновано концепцію інтегрального раціоналізму, спрямовану на гармонійне поєднання філософських, наукових і релігійних форм пізнання світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ДАН)5-578 + Ю3(4РОС)6-695 + Ю223.7 +
Шифр НБУВ: РА360416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Петрушенко В.В. 
Холелітіаз після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (фактори ризику, особливості патогенезу, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Петрушенко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 22 с.: рис. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження визначено співвідношення постваготомічних та пострезекційних ускладнень, пов'язаних з ураженням жовчовивідної системи. Розглянуто характер моторно-евакуаторних змін жовчного міхура та встановлено чіткий кореляційний взаємозв'язок між гіпотонічно-гіпокінетичними розладами, ступенем вираженості запальних, дегенеративно-дистрофічних та атрофічних процесів у слизовій оболонці шлунку і дванадцятипалої кишки та розвитком холелітіазу. Досліджено основні біохімічні зміни жовчі у хворих після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці, що призводить до пігментного холелітіазу. Визначено, що морфофункціональні зміни печінки у хворих з післяоперативним холелітіазом мають ознаки неспецифічного реактивного гепатиту. Встановлено фактори ризику та особливості патогенезу пігментного холелітіазу після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА321624

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського