Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТУХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Петухов Д. М. 
Активація процесів біосинтезу та функціонування убіхінону (CoQ) в тканинах щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Д. М. Петухов ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В. Палладіна. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Висвітлено результати досліджень вмісту та функціональної активності убіхінону в тканині та субклітинних фракціях печінки та серця щурів за умов експериментальних патологічних станів та їх корекції за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону. Показано, що за умов експериментальних патологічних станів (зокрема, Е-гіповітамінозу й адріаміцин-індукованої кардіоміопатії) відбувається зниження вмісту убіхінону в тканині печінки та серця, пригнічення його біосинтезу, перерозподіл його між внутрішньоклітинними фракціями, а також зниження активності оксидоредуктазу ланцюга транспорту електронів мітохондрій і зміни клітинного про- й антиоксидантного балансу. Доведено можливість ефективної корекції таких змін за допомогою комплексів попередників і модуляторів біосинтезу убіхінону та визначено оптимальне співвідношення компонентів у складі комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.322.33*723.11
Шифр НБУВ: РА385714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Петухова І.С. 
Особливості надсегментарної вегетативної нервової системи і церебральної гемодинаміки у хворих з симптоматичною локально обумовленою епілепсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.С. Петухова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше проведено комплексне вивчення стану надсегментарної вегетативної нервової системи, церебральної та біоелектричної реактивності у хворих з симптоматичною локально обумовленою епілепсією, яке дозволило визначити роль та значення цих змін у патогенезі епілепсії. На підставі детального дослідження надсегментарної вегетативної нервової системи даного контингенту хворих у періоді між нападами дозволило виявити дисбаланс взаємодії симпатичної та парасимпатичної ланок вегетативної нервової системи з істотним впливом останньої, котра визначає динаміку цереброваскулярної реактивності. Розроблено критерії прогнозу клінічної декомпенсації та прогнозування нападів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 +
Шифр НБУВ: РА343727

Рубрики:

      
3.

Петухова Т. А. 
Підготовка майбутніх учителів до формування культури безпеки життєдіяльності в учнів основної школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. А. Петухова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику підготовки майбутніх вчителів до формування культури безпеки життєдіяльності в учнів основної школи. Визначено педагогічні умови підготовки майбутніх вчителів до формування культури безпеки життєдіяльності в учнів основної школи. Запропоновано визначення поняття "культура безпеки життєдіяльності". Конкретизовано значення спецкурсу "Психолого-педагогічні основи культури безпеки життєдіяльності" у професійній підготовці майбутніх вчителів. Систематизовано та доповнено навчально-методичне забезпечення навчальної дисципліни "Безпека життєдіяльності" щодо сучасних наукових теоретичних уявлень про безпеку життєдіяльності та пріоритетів державної політики в галузі освіти. Уточнено найважливіші періоди розвитку безпеки життєдіяльності як науки. Встановлено поняття "безпека життєдіяльності" та вдосконалено теоретико-методологічні підходи до проблеми навчання з безпеки життєдіяльності у ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.251 + Ч489.511.203 + Ц99 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА377068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Петухова О.І. 
Похідні 10,11-епоксиундеканової кислоти. Синтез та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.І. Петухова ; Укр. держ. хіміко-технол. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Здійснено синтез раніше невідомих похідних (амідів, естерів,нітрилу) 10, 11-епоксиундеканової кислоти. Вивчено їх реакційну здатність у реакціях з діетилдитіокарбаміновою кислотою, кетонами, амінами. Встановлено, що продукти реакції похідних 10, 11-епоксиундеканової кислоти з діетилдитіокарбаміновою кислотою за умов фракціонування зазнали алкоксидтіолатного перегрупування з утворенням відповідних тіїранів. Запропоновано спектральні критерії оцінки регіоселективності процесу амінолізу похідних 10, 11-епоксиундеканової кислоти. Проведено реакції О-силілювання, ацилювання, відновлення алюмогідридом літію синтезованих гідроксиамінів. Розроблено метод синтезу естерів 10-ацетокси-11-діалкіламіноундеканової кислоти з естерів 10-триметилсилілокси-11-діалкіламіноундеканової кислоти та ацетилхлориду. Серед синтезованих солей гідроксиамінів виявлено сполуки, що мають практичний інтерес як седативні засоби, анальгетики, інгібітори корозії сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.13
Шифр НБУВ: РА312264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Петухова О.А. 
Розробка спринклерних зрошувачів підвищеної ефективності за швидкодією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.А. Петухова ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено схему побудови спринклерного зрошувача (СЗ) з розділенням елементів за функціональним призначенням на чутливий, виконавчий і фіксуючий, що дозволяє збільшити його швидкодію. Запропоновано використати як елемент, який виявляє загоряння, диференційний тепловий або димовий елемент та виконавчий пристрій - піропатрон або елемент, зроблений з матеріалу з ефектом пам'яті форми, запуск яких відбувається під дією електричного струму. Вперше запропоновано для опису часу спрацьовування спринклерного зрошувача використовувати швидкість зміни параметрів середовища у випадку пожежі у точці встановлення спринклера. На базі зонної моделі розвитку пожежі у приміщенні одержано моделі швидкості зміни температурного і димового полів у точці встановлення спринклера залежно від характеристик приміщення, що захищається, та горючого завантаження у ньому. За допомогою імітаційного моделювання і теорії планування експерименту одержано моделі часу спрацьовування спринклера, що має різні чутливі елементи. Розроблено метод побудови схеми СЗ для заданих умов його застосування й алгоритм визначення часу його спрацьовування залежно від параметрів конкретного приміщення та характеристик його горючого завантаження, який дозволяє вибрати тип ЧЕ і виконавчий пристрій для побудови СЗ підвищеної ефективності за швидкодією

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-511.1
Шифр НБУВ: РА314312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Петухова О.І. 
Російський історико-фантастичний роман 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.І. Петухова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано російські фантастичні романи 90-х років ХХ століття, створені з використанням історичного матеріалу. Прослідковано генезу сучасного російського історико-фантастичного роману, для чого розглянуто історичну фантастику в російській літературі від першої половини ХІХ ст. до кінця ХХ ст. та в американській літературі кінця 60-х - початку 90-х років ХХ ст. Досліджено два головних типи російської історичної фантастики 90-х років: "альтернативну історію" та "криптоісторію" , а також явища перехідного характеру. Визначено місце історико-фантастичних творів у сучасній російській фантастиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-334
Шифр НБУВ: РА315919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Петухов В.В. 
Структура, кінетика зростання та властивості плівок боридів та боронітридів ванадію і танталу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Петухов ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати системних експериментальних і теоретичних досліджень щодо вивчення змін складу, структури й фізико-механічних властивостей плівок у системах V - B, V - B - N і Ta - B, Ta - B - N. Виявлено вплив геометрії розпилювальної системи та умов розпилення на властивості одержаних плівок. Встановлено, що за умов осадження плівок високотемпературних сполук, головним чинником, який впливає на склад і структуру плівок є умови переносу розпилених атомів мішені до поверхні конденсації. Запропоновано механізм, що дає можливість провести моделювання впливу умов транспортування речовини крізь розрядний проміжок на зміни характеристик потоків атомів, що конденсуються на підкладці. Виявлено, що за допомогою моделювання за запропонованою схемою можна здійснити підбір параметрів розпилення й осадження, які найбільш сприятимуть осадженню плівок з бажаними властивостями. Запропоновано спосіб одержання багатошарових боридних і нітридних структур перехідних металів з заданими фізико-механічними властивостями в одному технологічному циклі на базі використання однієї мішені, варіювання режимів розпилення та співвідношення товщини в шарах. З'ясовано, що даний спосіб дає можливість захистити плівки боридів ванадію від окиснення. Наведено практичні рекомендації для одержання нанокристалічних плівок досліджених сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА355802

Рубрики:

      
8.

Петухова Л.Є. 
Теоретико-методичні засади формування інформатичних компетентностей майбутніх учителів початкових класів: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Л.Є. Петухова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні концептуальні засади формування інформатичних компетентностей у ВНЗ. Науково обгрунтовано суть і структуру феномену "інформатичні компетентності майбутнього вчителя початкових класів". Визначено організаційно-педагогічні умови, критерії оцінювання (обсяг знань, практичні вміння, сформованість мотивації, рефлексію), компоненти (мотиваційний, змістовий, процесуально-діяльнісний, рефлексивний) інформатичних компетентностей майбутніх учителів початкових класів і рівні їх сформованості (ознайомлювальний, базовий, стандартизований, репродуктивно-пошуковий, продуктивний), а також різновиди інформатичних компетентностей (інформатично-збиральну, інформатично-перетворювальну, інформатично-зберігальну, інформатично-презентуальну, інформатично-мережеву). Запропоновано нову дидактичні модель формування інформатичних компетентностей на матеріалі курсу "Історія педагогіки" на базі інтеграції традиційних та інформаційно-комунікаційних форм і методів навчання. Вперше розроблено програмний продукт "Web-мультимедіа енциклопедія "Історія педагогіки", апробований під час проведення циклу лекційних, семінарських занять і самостійної роботи студентів за підтримки Wi-Fi-технології, яка забезпечила вільний доступ до мережі Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 +
Шифр НБУВ: РА365628

Рубрики:

      
9.

Бальоха А. С. 
Формування природознавчої компетентності майбутнього вчителя початкових класів у моделі трисуб'єктної дидактики / А. С. Бальоха. — Б.м., 2021 — укp.

Ми розглядаємо природознавчу компетентність майбутніх учителів початкових класів та умови ефективного її формування в закладі вищої освіти.Визначено та охарактеризовано складові компоненти природознавчої компетентності вчителя початкових класів: мотиваційно-ціннісний, когнітивний, діяльнісний та рефлексивний. Нова система відносин «викладач – студент – інформаційно-комунікаційне педагогічне середовище» ґрунтується на активності та рівності визначених компонентів навчального процесу.Нами вперше створено та упорядковано електронний навчально-методичний ресурс «Web-мультимедіа енциклопедія з дисциплін природничого циклу».^UAs part of our research, we consider the natural science competence of future primary school teachers and the conditions for its effective formation in higher education.The criteria aimed at determining the proficiency levels of the natural science competence of primary school teachers: motivational-value, cognitive, activity and reflexive. The new system of relations "teacher - student - information and communication pedagogical environment" is based on the activity and equality of certain components of the educational process.We have created an electronic resource "Web-multimedia encyclopedia of natural science disciplines".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського