Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЛАХОТНІК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Плахотнікова Л.О. 
Економічні умови реформування вищої освіти в період трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.О. Плахотнікова ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми взаємовпливу трансформації економічної системи та реформування системи вищої освіти. Для досягнення визначеної мети уточнено термінологічний апарат, зокрема, зміст поняття економічних умов реформування системи вищої освіти як сукупності параметрів, що характеризують якість і спосіб певних економічних відносин для системи і потребують прогресивних перетворень. Запропоновано класифікацію економічних умов і чинників, що становлять економічне середовище системи вищої освіти і впливають на процес його реформування. Здійснено аналіз і визначено особливості впливу економічних умов на процес фінансування та якість підготовки фахівців вищими навчальними закладами. Розроблено рекомендації щодо удосконалення умов фінансування та підвищення якості підготовки фахівців вищими навчальними закладами на макро- та мікроекономічному рівнях. Запропоновано й обгрунтовано необхідні напрями державної політики щодо зміни економічних умов для подальшого розвитку та реформування вітчизняної системи вищої освіти за сучасних умов інтеграції та глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Плахотнік О. О. 
Ефективні механізми проактивного антикризового управління підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. О. Плахотнік ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і вдосконалено класифікацію кризових явищ на підприємстві на основі їх розмежування за критеріями етапу життєвого циклу, впливу на вартість підприємства та вживання методів реактивного антикризового управління, що дозволяє підвищити ефективність управління підприємством і забезпечити прийняття стратегії розвитку. Поглиблено теоретичні основи проактивного антикризового управління й обгрунтовано його пріоритетні напрями для ефективного функціонування вітчизняних підприємств машинобудування. Розроблено на основі системного підходу концепцію проактивного антикризового управління підприємством, яка дозволяє забезпечити економічну безпеку та конкурентоспроможність підприємства в процесі його функціонування та стратегічного розвитку. Здійснено економіко-математичну модель оцінки масштабів кризового стану підприємства, яку побудовано на основі методів комбінаторики та системної динаміки; її використання дозволяє спрогнозувати фінансовий стан підприємства за умови прийняття заходів запобігання кризі або зменшенню її негативних наслідків та обирати механізми фінансової стабілізації або санації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.1-97-21 + У9(4УКР)305.851.1-97-21
Шифр НБУВ: РА382891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Плахотнікова І. А. 
Залізобетонні фундаменти теплових агрегатів, які працюють в умовах впливу температури на основу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / І. А. Плахотнікова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження характеристик тепло- та вологопереносу глинистих грунтів. Визначено деформаційні характеристики глинистих грунтів за підвищених температур. Визначено міцнісні властивості глинистих грунтів за підвищених температур. Запропоновано й експериментально перевірено методику визначення тепло- та вологопереносу глинистих грунтів. Одержано результати дослідження температурних і вологісних полів у конструкціях фундаментів і навколишніх грунтів. Розроблено методику розрахунку залізобетонних фундаментів з використанням комп'ютерних технологій. Запропоновано нові конструктивні рішення фундаментів, які працюють за умов температурного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.33
Шифр НБУВ: РА372871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Плахотнік О. В. 
Конституційне право громадян брати участь у всеукраїнських та місцевих референдумах і його забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Плахотнік ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено конституційне право громадян брати участь у всеукраїнських і місцевих референдумах та його забезпечення в Україні. Розглянуто наукові та нормативні джерела щодо виникнення та розвитку даного права та його забезпечення. Здійснено порівняльний аналіз закріплення даного права в міжнародних документах, конституціях зарубіжних країн і в Україні. Запропоновано визначення, ознаки, зміст і види конституційного права громадян України брати участь у всеукраїнських і місцевих референдумах. Визначено поняття забезпечення даного конституційного права, його ознаки й елементи змісту. Розкрито забезпечення конституційного права громадян України на участь у всеукраїнських і місцевих референдумах державними органами та суб'єктами громадянського суспільства. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53
Шифр НБУВ: РА377964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Плахотніков І.О. 
Обгрунтування ефективності безнатяжних методик у лікуванні пахвинних гриж у хворих похилого і старечого віку (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.О. Плахотніков ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

За результатами клініко-експериментального дослідження установлено, що застосування безнатяжної методики хірургічного лікування пахвинних гриж з попередньою обробкою сітчастого протеза культурою аутофібробластів у хворих літнього та старечого віку з порушеннями репаративних процесів дозволило зменшити частоту рецидивів на 15,6 % у порівнянні з традиційними методами і на 7,1 % - у порівнянні з операцією Ліхтенштейна. Модифіковано безнатяжну методику, використання якої дало змогу підвищити темпи загоєння рани, за рахунок чого зменшено строки стаціонарного (у середньому на 6,9 доби у порівнянні з традиційними хірургічними методами та на 2,2 доби у порівнянні з класичною методикою Ліхтенштейна) і амбулаторного лікування (у середньому на 8,5 і 2,1 доби відповідно). З'ясовано, що темпи загоєння післяопераційної рани та формування сполучнотканинного рубця за умов експериментальної імплантації щурам поліпропіленової сітки попередньо обробленої культурою аутофібробластів вищі, ніж у разі імплантації сітчастого протеза без такої обробки, що зумовлено підвищеною швидкістю регенеративних процесів і проростанням міжволоконних просторів сітки за мінімальних ознак запальної реакції періфокальних тканин. Показано, що впровадження до широкої практики сучасних методик лікування пахових гриж у хворих похилого та старечого віку значно зменшує кількість ускладнень і сприяє уникненню рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3 +
Шифр НБУВ: РА355876

Рубрики:

      
6.

Плахотнік Н.П. 
Профетичні мотиви в українській поезії XX століття (В.Свідзінський, Є.Маланюк, Є.Плужник, В.Стус): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.П. Плахотнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто явище профетизму як іманентну характеристику поетичного мистецтва в контексті естетико-філософських ідей К.Ясперса, М.Бердяєва, М.Гайдеггера, К.-Г.Юнга, Ф.Ніцше, М.Еліаде, В.Кандинського, О.Паса, реалізованих у поетичних текстах В.Свідзінського, Є.Плужника, Є.Маланюка, В.Стуса. На підставі емпіричних даних творчості поетів, здатних фіксувати несвідомі прояви профетичного знання, а також спорадичної критичної рецепції висвітлено профетизм як ірраціональне явище поетичної творчості. Викладено комплексний підхід інтерпретації профетизму в українській поезії ХХ ст., визначено спільні для профетизму особливості поетики образно-символічної системи й естетико-філософські аспекти творчості митців. Декодовано багатопланову текстову структуру профетичних мотивів у контексті аналітичної психології та теорії архетипів К.-Г.Юнга. Дефінійовано феномен профетизму як іманентний мистецькій творчості аспект функціонування, що передбачає реалізацію прогностичної потенції творчої людини до подолання часу - бачення майбутніх подій і явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА342489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плахотнік О.В. 
Суб'єкт в освітньому просторі: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Плахотнік ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Виділено типи суб'єктів освіти (учень і вчитель) і проаналізовано їх сутнісні характеристики у класичній, некласичній і постнекласичній освітніх парадигмах. Досліджено історико-генетичні та структурно-функціональні зв'язки між хронотипом освітнього простору та соціально-філософськими характеристиками суб'єкта, показано історичну мінливість категорій "освіта" та "суб'єкт освіти". Побудовано філософсько-теоретичну модель сучасної освіти. Досліджено суттєві особливості й нові виміри сучасного (постнекласичного/постмодерного) освітнього простору (віртуальність і мультикультурність), проаналізовано аксіологічні засади сучасної освіти (свободу і творчість). Показано нові характеристики таких суб'єктів у сучасному освітньому просторі, як учень і вчитель (тьютор), описано соціально-філософський контекст процесів взаємодії вказаних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч312 +
Шифр НБУВ: РА332626

Рубрики:

      
8.

Плахотнік О.М. 
Технологія органо-мінеральних добрив з осадів міських стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Плахотнік ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо розробки технологічного процесу обезводнення осадів стічних вод та одержання на їх основі органо-мінеральних добрив. Показано вплив попереднього вакуумування на процеси відстоювання, центрифугування, фільтрування, метанування та сушіння осадів стічних вод. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод з домішкою карбаміду позитивно впливає на схожість і ріст пшениці. Розроблено комплексну технологічну схему одержання органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод на базі очисних споруд, до якої крім стадії зневоднення, компостування, кондиціювання та устрою дренажу на мулових майданчиках додано вузол вакуумування активного мулу перед його ущільненням. Обгрунтовано доцільність використання добрива за розробленою технологією для рекультивації радіоактивних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3 + П040.25 +
Шифр НБУВ: РА344264

Рубрики:

      
9.

Плахотнік О.О. 
Управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.О. Плахотнік ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування. Визначено економічну суть категорії технічних систем як основного фактора виробництва, конкретизовано основні властивості й характеристики, а також удосконалено методичні засади аналізу й оцінки їх конкурентоспроможності. Розроблено модель процесу формування й управління технічними системами, яка дає змогу визначити їх цілі, задачі та зміст. Розроблено систему показників оцінки якості й конкурентоспроможності даних систем, що дозволяє з'ясувати рівень і стадії їх стратегічного й тактичного планування. Обгрунтовано нормативні рівні показників якості, виведено економіко-математичні закономірності, що сприяє вибору пріоритетних напрямків розвитку транспортного машинобудування. Запропоновано технологію й алгоритм плану підвищення конкурентноспроможності технічних систем. Зазначено, що результатом розв'язання задачі планування є розроблена система планів з включенням до них нормативних величин показників якості й конкурентоспроможності. Економічний ефект від підвищення конкурентоспроможності технічних систем враховує економічні результати від впровадження нової техніки, процесів її використання й додатковий прибуток, одержаний завдяки реалізації якісної продукції, зміні ціни продажу й збільшення частки ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527-13-21 +
Шифр НБУВ: РА338888

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського