Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛТАВЕЦ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Полтавець В.Д. 
Діяльність органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання громадських послуг: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.Д. Полтавець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність системного підходу до організації діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання послуг територіальним громадам. Описано структуру процесів діяльності органів місцевого самоврядування та взаємозв'язки її складових, розроблено науково-практичні підходи та моделі використання одержаних наукових результатів. Проведено моделювання системи управління містом з використанням принципів управління якістю, які передбачають чітку організацію діяльності органів місцевого самоврядування у поєднанні з лідерством, компетентністю посадових осіб, забезпеченість ресурсами у межах визначеного законодавством поля діяльності, розробку процесів надання послуг, забезпечення громадян повною інформацією про них, залучення громадськості до визначення результативності роботи та прийняття рішень на підставі фактів. Проведено адаптацію вимог міжнародного стандарту серії ISO 9001-2000 до організації діяльності органів міцевого самоврядування щодо забезпечення якості надання послуг для територіальних громад. Доведено, що дотримання вимог міжнародного стандарту сприятиме удосконаленню роботи виконавчих органів місцевого самоврядування, надає можливість провести самооцінку організації, аналіз актів місцевої нормотворчості, на яких грунтується виконання персоналом повноважень і надання послуг територіальним громадам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 +
Шифр НБУВ: РА359911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Полтавець В.В. 
Загальні засади призначення покарання та їх кримінально-правове значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Полтавець ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано загальні засади призначення покарання, передбачені ст. 65 КК, визначено їх місце у системі норм щодо призначення покарання, значення для реалізації передбаченої ст. 50 КК мети покарання, її видів. Обгрунтовано нерозривний зв'язок загальних засад призначення покарання та принципів його призначення. Аргументовано висновок про їх різну правову природу, а саме: принципи призначення покарання є правовими ідеями, що визначають суть і значення загальних засад призначення покарання, а загальні засади, що грунтуються на цих ідеях, є загальнообов'язковими, передбаченими у кримінальному законі правилами призначення судом покарання у кожному конкретному випадку. На підставі аналізу норм КК України 2001 р. показано необхідність виокремлення у ньому спеціальних засад призначення покарання, зумовлених наявністю у КК спеціальних інститутів, що вимагають урахування їх специфіки під час призначення покарання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021 +
Шифр НБУВ: РА340536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Полтавець В.В. 
Обгрунтування режимів шліфування важкооброблюваних матеріалів при електроерозійній дії на робочу поверхню круга: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / В.В. Полтавець ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу підвищення ефективності алмазного шліфування важкооброблюваних вандаієвих сталей з електроерозійними керуючими діями на робочу поверхню круга (РПК) за допомогою пошуку оптимальних режимів обробки. Створено математичну модель шліфування за пружною схемою. Описано еволюцію підсистеми різання під час обробки. Розроблено розрахунково-експериментальну методику пошуку оптимальних умов функціонування системи шліфування за критерієм мінімальної питомої собівартості обробки, для реалізації якої експериментально досліджено ряд показників шліфування за пружною схемою з електроерозійними керуючими діями на РПК. Запропоновано моделі алмазного зерна, які використовуються в аналітичних залежностях математичної моделі процесу шліфування. Визначено оптимальні режими шліфування та керуючих дій на РПК під час обробки за пружною схемою ванадієвих сталей. Експериментально підтверджено оптимальність режимів шліфування, знайдених за запропонованою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.5-1
Шифр НБУВ: РА316074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Полтавець С.В. 
Становлення та особливості політичної думки доби Хмельниччини: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / С.В. Полтавець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено, що Українська національна революція XVII ст., політична практика доби уряду Б. Хмельницького мала серйозне світоглядне, політико-ідеологічне підгрунтя у світоглядних орієнтаціях, менталітеті українського народу, ідеях історичної та полемічної літератури, творах діячів українського Відродження, Гуманізму та Реформації, козацькій ідеології та "Руській ідеї", традиціях української державності та козацького і громадського самоврядування. Досліджено історичний розвиток українського суспільства після Київської Русі у висхідному напрямку становлення української нації, розвитку національної свідомості та політичних орієнтацій, спрямованих на досягнення власної суверенної державності. Розглянуто роль української еліти та шляхти, які відіграли взагалі позитивну, хоча і суперечливу роль, сприяли збереженню та розвитку українського народу в етнічно-національному, релігійному, духовному, економічному та територіальному плані. Висвітлено основні чинники формування політичної думки, політичної орієнтації та політичної свідомості українського народу зазначеної доби, основними домінантами яких визначено соціально-політичні та духовні фактори власного соціально-політичного та історичного-культурного буття. Узагальнено матеріали, які засвідчують тривалість державотворчих традицій руського народу, наявність напередодні правління Б. Хмельницького низки політичних ідей та державотворчих концепцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)44/46 +
Шифр НБУВ: РА322181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Полтавець В.Л. 
Художнє виховання учнів у початковій школі Франції: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.Л. Полтавець ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукової та педагогічної літератури, шкільних навчальних програм для початкової школи XIX - XXI ст. охарактеризовано соціокультурні витоки започаткування художнього виховання у французькій початковій школі. Розвинуто теоретичні засади цього виховання та визначено його зміст. Розкрито значущість художнього виховання у європейському та національному вимірі. Визначено основні напрямки розвитку сучасних ідей щодо зазначеного виховання молодого покоління. Проаналізовано теоретико-регуляративний базис такого виховання у сучасній Франції. Узагальнено досвід реалізації змісту, форм і методів художнього виховання учнів молодших класів у навчально-виховному процесі у початковій школі даної країни. Здійснено порівняльний аналіз програм з мистецьких дисциплін для початкових шкіл України та Франції. Наведено пропозиції щодо можливого використання ефективних форм і методів художнього виховання у вітчизняній педагогічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.355.2 + Ч421.221(4ФРА) + Щ03 р(4ФРА)2 +
Шифр НБУВ: РА355122

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Полтавець Ю. С. 
Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в системі вищої військової освіти України (2009–2018) / Ю. С. Полтавець. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена аналізу напрямів діяльності Національної академії сухопутних військ у період з 2009 по 2018 роки. Дослідження проводиться на перетині вивчення сучасної історії України, становлення української освітньої системи в пострадянський період, формування та функціонування мережі вищих військових навчальних закладів України, історії та сучасності Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного імені гетьмана Петра Сагайдачного, зокрема в умовах новітньої російсько-української війни на Сході України та тимчасової окупації територій України. Головна ідея роботи полягає у відтворенні сюжетів, пов'язаних із роллю та місцем Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в системі військової освіти України, зміцненні обороноздатності держави, особливостями освітнього процесу, наукової і науково-технічної діяльності, культурно-просвітницького й спортивного життя.Автором встановлено, що Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відіграє ключову роль в системі вищої військової освіти України, зокрема у підготовці військових фахівців для потреб ЗС України та інших військових формувань, підготовкою наукових на науково-педагогічних кадрів, формування у особового складу патріотизму та професійно важливих якостей необхідних для виконання завдань за призначенням, здійсненні наукової і науково-технічної діяльності в інтересах ЗС України та у напрямку удосконалення освітнього процесу Академії, здійсненні міжнародної співпраці у сфері освіти та науки, сприяння інтеграції України у Північноатлантичний альянс. З'ясовано, що вагомий внесок у забезпечення обороноздатності держави НАСВ зробила під час російсько-української війни.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше на дисертаційному рівні проведено комплексний аналіз основних напрямів діяльності Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в якому проаналізовано розвиток та удосконалення освітнього процесу, напрями науково та науково-технічної діяльності закладу, міжнародного співробітництва та розвитку матеріально-технічної бази для забезпечення освітньої та наукової діяльності.Результати дисертаційного дослідження можуть бути використані для підготовки праць із військової історії України та історії Збройних сил України. Окрім того, матеріали дисертаційного дослідження можуть використовуватись для військово-патріотичного виховання молоді.^UThe dissertation is devoted to the analysis of the directions of activity of the National Academy of Land Forces in the period from 2009 to 2018. The study is conducted at the intersection of modern Ukrainian history, the formation of the Ukrainian educational system in the post-Soviet period, the formation and operation of a network of higher military educational institutions of Ukraine, history and modernity of the National Army Academy named after hetman Petro Sahaidachny, war in eastern Ukraine and the temporary occupation of Ukraine. The main idea of the work is to recreate the stories related to the role and place of the National Army Academy named after hetman Petro Sahaidachny in the military education system of Ukraine, strengthening the state's defense capabilities, features of the educational process, scientific and technical activities, cultural, educational and sports life. .The author finds that the National Army Academy named after hetman Petro Sahaidachny plays a key role in the system of higher military education of Ukraine, in particular in the training of military specialists for the Armed Forces of Ukraine and other military formations, training of scientific and pedagogical personnel, patriotism and professionally important qualities necessary to perform the assigned tasks, implementation of scientific and scientific-technical activities in the interests of the Armed Forces of Ukraine and in the direction of improving the educational process of the Academy, implementation of international cooperation in education and science, promoting Ukraine's integration into the North Atlantic Alliance. It was found that the NAV made a significant contribution to ensuring the state's defense capabilities during the Russian-Ukrainian war.The scientific novelty of the obtained results is that for the first time at the dissertation level a comprehensive analysis of the main activities of the National Army Academy named after hetman Peter Sahaidachny, which analyzed the development and improvement of the educational process, scientific and technical activities, international cooperation for educational and scientific activities.The results of the dissertation research can be used to prepare works on the military history of Ukraine and the history of the Armed Forces of Ukraine. In addition, the materials of the dissertation research can be used for military-patriotic education of youth.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Полтавець А. М. 
Механізми управління земельними ресурсами аграрних підприємств: теорія, методологія, практика. / А. М. Полтавець. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретично-методологічні, методичні та прикладні засади, а також розроблено практичні рекомендації щодо вирішення важливої наукової проблеми формування та функціонування механізмів управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств. Ідентифіковано місце, роль та функціональне навантаження управління земельними ресурсами в менеджменті ресурсного потенціалу аграрних підприємств. Визначено склад та структуру інструментів управління земельними ресурсами аграрних підприємств. Окреслено стратегічні орієнтири управління земельними ресурсами аграрних підприємств. Визначено склад критеріїв оцінювання ефективності управління земельними ресурсами в менеджменті аграрних підприємств. Обґрунтовано типологію механізмів управління земельними ресурсами аграрних підприємств. Ідентифіковано вплив товарної та галузевої спеціалізації на ефективність використання земельних ресурсів. Визначено структурно-динамічні тенденції змін ефективності використання земельних ресурсів аграрними підприємствами. Окреслено екологічні наслідки використання земельних ресурсів аграрними підприємствами. Визначено соціальні аспекти землекористування аграрних підприємств. Обґрунтовано архітектуру та архітектоніку механізмів управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств. Визначено організаційні засади управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств. Обґрунтовано процедури управління зрушеннями у використанні земельних ресурсів. Ідентифіковано стратегічні альтернативи в управлінні ефективністю використання земельних ресурсів. Визначено процедури управління екологічною та соціальною ефективністю управління земельними ресурсами аграрних підприємств. Окреслено пріоритетні стратегії управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств. Обґрунтовано концептуальні засади організації управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств, які передбачають пропорційне досягнення економічних, агроекологічних та соціальних результатів сільськогосподарського землекористування, пріоритетність ідентифікації стратегічних орієнтирів підвищення економічної ефективності використання сільськогосподарських земель в контексті стабілізації розвитку підприємств-товаровиробників та реалізації відповідних стратегій, а також інтеграцію в менеджмент аграрних підприємств механізмів управління використанням земельних ресурсів. Визначено теоретико-методологічний підхід до визначення складу та структури інструментів управління земельними ресурсами в менеджменті аграрних підприємств шляхом виділення територіально-просторових, виробничо-технологічних, агроекологічних, організаційно-правових та організаційно-економічних їх груп в контексті визначення ефективності їх застосування для збільшення економічних, екологічних та соціальних результатів землекористування та обґрунтування раціональних пропорцій їх застосування в залежності від виробничої та товарної спеціалізації аграрних підприємств, їх розмірів та масштабів виробництва. Обґрунтовано архітектуру та архітектоніку механізмів управління використанням земельних ресурсів аграрних підприємств, а основу побудови яких покладено синтетичний підхід до інтеграції механізмів використання ресурсів із застосуванням організаційних, економічних, виробничих, технологічних та екологічних засобів впливу на результати діяльності підприємств-товаровиробників із механізмами організаційно-управлінського впливу на результати сільськогосподарського землекористування. Удосконалено методологічні прийоми щодо визначення стратегічних орієнтирів та формалізації стратегічних альтернатив при плануванні використання земельних ресурсів аграрних підприємств в процесі управління ними в контурах зрушень у структурі власності на землі сільськогосподарського призначення та повноцінної їх участі в економічному обігу. Обґрунтовано типологію механізмів управління земельними ресурсами аграрних підприємств шляхом виділення механізмів використання ресурсів аграрних підприємств та механізмів управління цим процесом в організаційно-економічному, виробничо-технологічному та агроекологічному ракурсах з подальшої інтеграцією вказаних механізмів в системи управління функціонуванням та розвитком аграрних підприємств. Розвинуто наукове тлумачення змісту дефініції «земельні ресурси аграрних підприємств» шляхом уточнення критеріальних засад віднесення земельних ресурсів до складу ресурсного забезпечення основної діяльності та розвитку аграрних підприємств з огляду на їх системо-утворюючу роль для ідентифікації галузевою специфіки, товарної спеціалізації, масштабу та розмірів конкретного підприємства-товаровиробника з урахуванням невідновлювального у короткостроковому періоді характеру цього виду ресурсу виробництва.^UThe thesis substantiates the theoretical, methodological, methodological and applied principles, as well as developed practical recommendations for solving the important scientific problem of the formation and functioning of mechanisms for managing the use of land resources of agrarian enterprises. The place, role and functional load of land resource management in the management of the resource potential of agrarian enterprises have been identified. The composition and structure of land resources management tools of agrarian enterprises have been determined. The strategic orientations of the management of land resources of agrarian enterprises are outlined. The composition of the criteria for evaluating the effectiveness of land resource management in the management of agricultural enterprises is determined. The typology of land resource management mechanisms of agrarian enterprises is substantiated. The impact of product and industry specialization on the efficiency of land resource use has been identified. The structural and dynamic trends of changes in the efficiency of the use of land resources by agricultural enterprises have been determined. The ecological consequences of the use of land resources by agricultural enterprises are outlined. Social aspects of land use of agricultural enterprises are defined. The architecture and architectonics of mechanisms for managing the use of land resources of agrarian enterprises are substantiated. The organizational principles of managing the use of land resources of agrarian enterprises have been defined. Procedures for managing changes in the use of land resources are substantiated. Strategic alternatives in the management of the efficiency of the use of land resources have been identified. The procedures for managing the environmental and social efficiency of land resource management of agricultural enterprises have been defined. The priority management strategies for the use of land resources of agricultural enterprises are outlined. The conceptual principles of the management of the use of land resources of agricultural enterprises are substantiated, which provide for the proportional achievement of economic, agroecological and social results of agricultural land use, the priority of identifying strategic guidelines for increasing the economic efficiency of the use of agricultural land in the context of stabilizing the development of commodity-producing enterprises and implementing relevant strategies, as well as integration into management of agrarian enterprises, mechanisms for managing the use of land resources. A theoretical-methodological approach to determining the composition and structure of land resources management tools in the management of agrarian enterprises is defined by the selection of territorial-spatial, production-technological, agro-ecological, organizational-legal and organizational-economic groups of them in the context of determining the effectiveness of their application to increase economic, ecological and social results of land use and substantiation of the rational proportions of their application depending on the production and commodity specialization of agricultural enterprises, their size and scale of production. The architecture and architectonics of mechanisms for managing the use of land resources by agricultural enterprises are substantiated, and the basis for their construction is a synthetic approach to the integration of resource use mechanisms with the use of organizational, economic, production, technological and environmental means of influencing the results of the activities of commodity-producing enterprises with mechanisms of organizational and managerial influence on results of agricultural land use. Methodological techniques for determining strategic guidelines and formalizing strategic alternatives when planning the use of land resources of agrarian enterprises in the process of managing them in the contours of shifts in the structure of ownership of agricultural land and their full participation in economic circulation have been improved. The typology of mechanisms for managing land resources of agricultural enterprises is substantiated by identifying mechanisms for using resources of agricultural enterprises and mechanisms for managing this process in the organizational-economic, production-technological, and agroecological perspectives, with further integration of these mechanisms into the management system of the functioning and development of agricultural enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Полтавець-Гуйда О. В. 
дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші: автореферат дис. ... к. мист. : 26.00.01 / О. В. Полтавець-Гуйда. — Б.м., 2023 — укp.

дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші дтоткпзші^Uoautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe oautboe


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського