Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (2297)Книжкові видання та компакт-диски (2158)Журнали та продовжувані видання (108)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОНОМАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самусєва А. А. 
Індивідуалізація тактики лікування хворих на тричі негативний рак молочної залози: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / А. А. Самусєва. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Пономаренко К. В. 
Інформаційний потенціал девербативів у комунікативній структурі речення і тексту: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / К. В. Пономаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу комплексного аналізу девербатива, вперше в українському мовознавстві девербатив підлягає аналізу в комунікативному аспекті. З'ясовано реченнєво- та текстотвірні потенції девербатива, описано структурно-семантичні типи девербативів і девербативних зворотів. Виявлено комунікативні функції й інформаційне навантаження девербатива в реченні та тексті. Девербатив здатний вживатися у всіх стилях мови, усіх комунікативних регістрах мовлення з метою лаконічного подання інформації зі збереженням її обсягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-22
Шифр НБУВ: РА373628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Пономарьова Я.О. 
Адміністративні провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.О. Пономарьова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття, досліджено правове регулювання та проаналізовано процедуру здійснення адміністративного провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Визначено місце реєстраційного провадження в адміністративному процесі. Розкрито сутність поняття провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, описано систему його правового регулювання. Охарактеризовано види та правовий статус учасників адміністративних проваджень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розглянуто його структурні елементи. Досліджено способи забезпечення законності здійснення реєстраційних процедур. Обгрунтовано шляхи удосконалення провадження з державної реєстрації прав на нерухоме майно, наведено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів про регулювання даної процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА369007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Пономаренко Г.О. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Г.О. Пономаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 39 с. — укp.

З'ясовано суть і особливості забезпечення внутрішньої безпеки держави як виду адміністративно-політичної діяльності. Визначено характерні відмінності управління у цій сфері. З'ясовано його принципи, правові засади та системи. Проаналізовано державно-службові відносини у сфері забезпечення внутрішньої безпеки держави. Уточнено систему суб'єктів загальної компетенції, які здійснюють управління у даній сфері. Висвітлено значення й особливості забезпечення законності цього управління. Уточнено напрямки забезпечення внутрішньої безпеки держави. З'ясовано їх суть і особливості, охарактеризовано систему спеціальних суб'єктів управління залежно від конкретного напрямку забезпечення внутрішньої безпеки. Проаналізовано їх завдання, функції та повноваження, а також правові й організаційні засади такого управління. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА357807

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Пономаренко Є.В. 
Адміністративно-правове забезпечення євроінтеграційних процесів у діяльності органів виконавчої влади України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Є.В. Пономаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено систему суб'єктів забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні, до якої належать органи державної влади, міждержавні утворення та недержавні суб'єкти. Визначено місце органів виконавчої влади у системі суб'єктів забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні, роль Кабінету Міністрів України, а також центральних і місцевих органів виконавчої влади. Досліджено поняття та сутність європейських стандартів правозастосовчої діяльності органів виконавчої влади. Визначено особливості організаційних форм діяльності органів виконавчої влади у сфері реалізації євроінтеграційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01:Х915.232.5-383.1 +
Шифр НБУВ: РА370882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пономарьов О. В. 
Адміністративно-правовий статус антимонопольного комітету України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Пономарьов ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено етимологію поняття "правовий статус", узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету та його структурних підрозділів, їх місце в системі органів державної влади, систему функцій та адміністративно-правових повноважень. Проаналізовано практику правового регулювання та реалізації елементів адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету. Виділено основні форми взаємодії Антимонопольного комітету України з іншими державними органами й органами місцевого самоврядування. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету України шляхом внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326
Шифр НБУВ: РА373077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
8.

Полуектова А. Ю. 
Акцентні відмінності іменних частин мови та прислівників у виданні «Граматики» М. Смотрицького 1619 р. (Єв'є) порівняно з виданням 1648 р. (Москва) / А. Ю. Полуектова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: наголошування іменних частин мови і прислівників в українському та московському виданнях «Граматики» М. Смотрицького 1619 та 1648 рр. Мета: виявити акцентні відмінності в однакових за змістом текстах «Граматики» М. Смотрицького українського (1619 р.) та московського (1648 р.) видань, пояснити їх, визначити, наскільки наголошування досліджуваних слів відповідає староукраїнській акцентній системі першої половини XVII ст. Методи: порівняльно-історичний, описовий, зіставний; кількісно-статистичний прийом. Наукова новизна: уперше проведено зіставний аналіз наголошення слів українського (1619 р.) і московського (1648 р.) видань «Граматики» М. Смотрицького; виявлено, систематизовано та проаналізовано весь комплекс акцентних відмінностей іменних частин мови та прислівників у «Граматиці» М. Смотрицького 1619, 1648 рр. у зіставленні з іншими граматиками і пам'ятками ХІV–XVIII ст.; удосконалено методику дослідження акцентних відмінностей у тотожних за змістом українському та московському виданнях тієї самої пам'ятки; підтверджено існування проблеми трансформації тотожних за змістом пам'яток українського та московського видань; з'ясовано причини відповідності чи невідповідності наголошування слів у «Граматиці» М. Смотрицького 1619 р. староукраїнській акцентній системі першої половини XVII ст.; установлено, що переважна більшість слів українського видання «Граматики» відбиває саме староукраїнський наголос зазначеного періоду, відмінний від староросійського. Практична цінність: Результати, отримані в підсумку дослідження, можна використати для написання підручників, посібників, монографій з історії українського наголосу, під час укладання словника староукраїнських наголосів, для порівняльно-історичного й типологічного вивчення акцентних систем слов'янських мов. Фактичний матеріал можна застосувати під час викладання курсу історії української мови, спецкурсів та спецсемінарів з історичної акцентології української мови, порівняльно-історичної акцентології східнослов'янських мов. Розробленою спеціальною методикою можна послуговуватися під час аналізу акцентних розбіжностей в ідентичних за змістом текстах. З її допомогою можна проаналізувати еволюцію акцентуації досліджуваного слова (словоформи) від пізньопраслов'янського до сучасного періоду.^UObject: accent differences in such nominal parts of speech as nouns, pronouns, adjectives, numerals and also adverbs in the absolutely similar in the terms of contents texts of Ukrainian and Moscow editions of M. Smotrytskyi's “Grammar” dated 1619 and 1648. Objective: comparison of words stressing of mentioned parts of speech in two documents, printed in Vievis (1619) and Moscow (1648); detecting of accent differences; exploration of Proto-Slavic accentuation of the analyzed lexical units (word forms) and comparing of it with the stresses in the chosen printed documents; defining if word stresses under analysis correspond with Old Ukrainian natural pronunciation or not. Methods: comparative-historical, descriptive, quantitative analysis. Scientific novelty: for the first time performed the comparative analysis of word stressing in Ukrainian (1619) and Moscow (1648) editions of “Grammar” by M. Smotrytskyi; detected, systematized and analyzed the whole complex of differences and peculiarities in the stressing of nominal parts of speech and adverbs in “Grammar” (1619, 1648) by M. Smotrytskyi, grammar works and documents of 16th‒18th centuries; improved the procedure of analysis of accent differences in the Ukrainian and Russian editions of the same documents with the identical contents; confirmed the existence of an issue concerning transformation of the documents of the similar contents of Ukrainian and Moscow editions; discovered the reasons of correspondence or disconformity of word stressing between M. Smotrytskyi's “Grammar” (1619) and Old Ukrainian accent system of the 1st half of 17th century; established that the majority of words from the Ukrainian edition of “Grammar” does depict the Old Ukrainian stress of the mentioned period which was different from the Old Russian one. Practical value: Gained results could be used for the creation of course books, guide-books, monographs in history of Ukrainian stress, during construction of vocabulary of Old Ukrainian stresses, for the comparative, historic and typology study of stress systems of Slavic languages. Factual evidence could be applied during teaching of Ukrainian language history, special courses and workshops in historic accentology of Ukrainian language, comparative-historic accentology of Eastern Slavonic languages. Developed special procedure could be used during investigation of accent differences of texts with the same contents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Пономаренко В.І. 
Аліментарна реабілітація хворих, що перенесли інфаркт міокарда, в санаторно-курортних закладах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.І. Пономаренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням обгрунтування гігієнічних вимог до санаторної аліментарної реабілітації хворих, що перенесли інфаркт міокарда. В роботі приведені нові науково обгрунтовані результати та здійснені нові розробки в області нутріціології при інфаркті міокарда, що базуються на функціонально-гомеостатичній концепції. Розглянуті методологічні передумови до регламентування харчування контрольного контингента, обгрунтовано рівні споживання енергії та нутрієнтів з адаптацією до їх значень діючого продуктового набору. Отримали розвиток вимоги до режиму дієтотерапії, структури раціонів, що консолідовано в універсальному орієнтовному семиденному меню. Приведена парадигма потенціювання медичної ефективності аліментарної програми за допомогою біологічно активних добавок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-51

Рубрики:

      
10.

Пономаренко О.Г. 
Аудиторська діяльність в аграрному секторі АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.Г. Пономаренко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості організації та методики здійснення аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки. Наведено пропозиції щодо побудови ефективної системи аудиторського обслуговування агроформувань. Визначено класифікаційні ознаки супутніх робіт та послуг в аудиті, що є пріоритетним сегментом сучасного ринку аудиторських послуг. Розкрито сутність понять "аудит", "аудиторська діяльність", "якість аудиту". Визначено оптимальні організаційні форми суб'єктів аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки для ефективної реалізації їх ринкової стратегії. Удосконалено механізм адаптації методики аудиту до використання замовниками інформаційних облікових систем. Розроблено алгоритм проведення аудиту в середовищі електронної обробки даних відповідно до класифікації його методичних прийомів. Запропоновано методику проведення аудиту специфічних об'єктів галузі (земельних відносин), визначено порядок оформлення робочих документів аудитора. Розроблено нові підходи щодо класифікації ризиків аудиторської діяльності. Розроблено концептуальні засади функціонування та розвитку аудиторської діяльності в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 +
Шифр НБУВ: РА353704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Пономаренко 
Біологічні особливості репродукції видів роду Juniperus L. в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Валентина Олександрівна Пономаренко ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23 Cup(4УКР) + П381.6-2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА354657

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пономарчук О.В. 
Безлужні склокристалічні матеріали з реакційно сформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Пономарчук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Установлено основні технологічні параметри одержання низькорозширюваної безлужної склокераміки (хімічний склад базового скла та композиційної суміші, спосіб приготування шихти та формування виробів, температурно-часовий режим спікання, дисперсність вихідних компонентів), а також взаємозв'язок її властивостей з кристалофазовим складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8 +
Шифр НБУВ: РА327644

Рубрики:

      
13.

Пономарьов О. М. 
Віброакустичне діагностування елементів автоматики пневмогідравлічних систем живлення ракетних двигунів / О. М. Пономарьов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язана важлива науково-прикладна задача щодо створення нових методів контролю та діагностики елементів автоматики пневмогідравлічних систем живлення ракетних двигунів. Робота направлена на підвищення показників надійності авіаційної та ракетно-космічної техніки. Представлена концепція експериментальної методики для вирішення прикладних задач контролю та діагностики, а саме визначення вихідного технічного стану елементів автоматики пневмогідравлічних систем живлення ракет-носіїв. Проведений аналіз відмов існуючих в сучасній ракетній техніці елементів автоматики, проведені експериментальні дослідження з застосуванням фізичного моделювання відмов, представлені результати відпрацювання метода віброакустичного діагностування. На основі експериментальних досліджень доведена можливість застосування віброакустичної діагностики для випробувань елементів автоматики пневмогідравлічних систем живлення ракетних двигунів. Розроблені діагностичні моделі, побудовані функціональні моделі, визначені діагностичні ознаки та функціональні залежності контрольованих параметрів від вихідного технічного стану. Визначені фізичні та математичні моделі вихідного технічного стану об'єктів діагностування, за допомогою чисельного моделювання доведено їх адекватність. Розроблена інформаційна технологія контролю елементів автоматики в циклі випробувань в складі зібраного виробу, запропоновані методичні рекомендації щодо практичного застосування, визначені етапи життєвого циклу.^UIn the dissertation work, an important scientific and applied problem was solved, dedicated to the creation of new methods of control and diagnostics of automation elements of pneumohydraulic supply system of rocket engines. The work is aimed at improving the reliability indicators of aviation and rocket and space technology. The concept of an experimental technique for solving applied problems of monitoring and diagnostics is presented, namely, for determining the initial technical state of the automation elements of pneumohydraulic supply systems for launch vehicles. The analysis of failures of the automation elements existing in modern rocket technology is carried out, experimental studies are carried out using physical modeling of failures, the results of the development of the method of vibroacoustic diagnostics are presented. With experimental test, the possibility of using vibroacoustic diagnostics for testing automation elements of rocket engines pneumohydraulic supply system has been proved. Diagnostic models, constructed functional models, certain diagnostic features and functional dependencies of the monitored parameters, depending on the output technical state, have been developed. The physical and mathematical models of the initial technical state of the objects of diagnostics have been determined, their adequacy has been proved by numerical modeling. An information technology has been developed for controlling automation elements in a test cycle as part of an assembled product, which can significantly increase operational reliability, guidelines for practical use have been proposed, and possible stages of the life cycle have been identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Пономарьова Т.О. 
Віршовані переклади Йосипа Бродського як відображення його картини світу (художньої та мовної): Автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.О. Пономарьова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Аргументовано положення стосовно того, що оригінальні твори та віршовані переклади Й.Бродського є відображенням його художньої та мовної картин світу. Розкрито сутність поняття "концепт" як ментального елементу, мовна презентація якого відображає особливості художнього мислення поета. Здійснено аналіз аспектів теорії перекладу, важливих щодо співвідношення картин світу автора оригіналу та перекладача. Висвітлено погляди Й.Бродського на сутність поезії та проблеми перекладу. Описано особливості ідіостилю поета з акцентом на ті, які найбільш яскраво проявляються в його поетичних перекладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72Бродський,Й + Ш5(7СПО=Р)-4Бродський,Й.535 +
Шифр НБУВ: РА343568

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Пономарьова І.Б. 
Взаємодія поверхнево-активних речовин з природним вугіллям в процесах його видобутку і переробки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.Б. Пономарьова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З'ясовано природу та встановлено закономірності колоїдно-хімічної взаємодії в системі "вугільної дисперсії - розчини поверхнево-активних речовин" у процесах видобутку, переробки природного вугілля й утилізації його відходів. Вивчено колоїдно-хімічні властивості полівінілового спирту (ПВС) і запропоновано механізм його взаємодії з поверхнею вугілля різних стадій метаморфізму. Теоретично обгрунтовано застосування ПВС як флотореагенту та стабілізатора пін за пінного способу пилопригнічення. Показано, що ПВС збільшує час життя піни до 24 - 36 год, що дозволяє використовувати його як стабілізатор у пилопригнічуючих сумішах. Визначено, що введення ПВС як домішки до флотореагентів збільшує вихід концентрату до 85 % у разі зольності 3,5 %. Досліджено отримані моно- та діетаноламіди синтетичних жирних кислот як змочувачі вугільних дисперсій, визначено оптимальні концентрації їх застосування (0,01 - 0,50 %). Доведено повний біорозклад сполук. Запропоновано та досліджено новий флотореагент для збагачення природного вугілля - три-н-бутілборат. Реагент є ефективним для пінної флотації та цінної сепарації. Отримано сорбенти багатоцільового призначення з відходів вуглепереробки. Показано ефективність їх використання для очищення природних і стічних вод від солей важких металів і нафтопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,1-3
Шифр НБУВ: РА318512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пономаренко Н.В. 
Вплив насіння амаранту на склад та пероксидне окислення ліпідів у підшлунковій залозі перепелів за дії нітратів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Н.В. Пономаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування системи антиоксидантного захисту, склад ліпідів та вміст продуктів їх пероксидного окиснення у підшлунковій залозі перепелів на ранніх етапах постнатального онтогенезу за дії нітратів та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму. Встановлено, що перший місяць життя перепелів характеризується вірогідним зростанням вмісту фосфоліпідів та неестерифікованих жирних кислот, зниженням вмісту триацилгліцеролів, холестеролу та його естерів. Доведено низьку активність системи антиоксидантного захисту протягом першого місяця життя птиці та підвищення її ефективності у підшлунковій залозі з 6-тижневого віку. Виявлено, що дія нітратів на організм птиці супроводжується виснаженням захисних можливостей антиоксидантної системи, що обумовлює підвищення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів та змін у складі ліпідів підшлункової залози. Встановлено, що згодовування комбікорму з насінням амаранту на фоні нітратного навантаження сприяє підвищенню активності ферментативної системи антиоксидантного захисту. У співвідношенні окремих класів ліпідів виявлено достовірне зниження вмісту холестеролу, підвищення вмісту триацилгліцеролів та естерів холестеролу. З'ясовано, що нітратне навантаження та згодовування насіння амаранту у складі комбікорму суттєво не впливають на склад ліпідів у жовтку яєць перепелів, зміни співвідношення окремих класів ліпідів у грудному м'язі птиці подібні до змін у підшлунковій залозі, що свідчить про системний вплив насіння амаранту на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-451.2 + Е60*734.27-641.9:Г125.132.1 Ан +
Шифр НБУВ: РА352962

Рубрики:

      
17.

Пономарьов О.Г. 
Вплив паразитичних компонент поля магнітних квадрупольних лінз на роздільну здатність високоенергетичного ядерного мікрозонда: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.Г. Пономарьов ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.23,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Пономаренко О.В. 
Вплив сперміну на транспорт іонів Са в мітохондріях міометрія: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Пономаренко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Е60*736.322*551.7*715.7 +
Шифр НБУВ: РА349494

Рубрики:

      
19.

Пономарьова Н.Г. 
Гідромеханічні закономірності процесу зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості у осаджувальній шнековій центрифузі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Н.Г. Пономарьова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості в осаджувальній шнековій центрифузі. Вивчено закономірності процесу зневоднювання в даній центрифузі, що має зону ущільнення осаду, механізм переміщення й ущільнення осаду за наявності зони ущільнення в осаджувальній шнековій центрифузі. Показано існування зон ущільнення та вивантаження осаду, положення яких визначається положенням осі обертання ротора. Одержано залежності для визначення часу перебування осаду у зоні ущільнення осаджувальної шнекової центрифуги, зусилля та потужності на виштовхування осаду. Запропоновано модель процесу зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості в осаджувальній шнековій центрифузі, що має зону ущільнення. Наведена модель передбачає врахування структури вологи в осаді та його гранулометричного складу. Розроблено методику розрахунку конструктивних параметрів зони ущільнення осаджувальної шнекової центрифуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94-5 +
Шифр НБУВ: РА363986

Рубрики:

      
20.

Пономаренко О.А. 
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та її поєднання з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: морфо-функціональні порушення гастродуоденальної зони та обгрунтування їх медикаментозної корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.А. Пономаренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику та лікування хворих на гастродуоденальну рефлюксну хворобу (ГДРХ) за умов пептичної виразки дванадцятипалої кишки (ПВДПК). На підставі результатів дослідження з'ясовано особливості стану верхніх відділів травного каналу у цих хворих, а також моторно-секреторних порушень гастродуоденальної зони та їх вплив на клінічний перебіг, функціональні можливості слизопродукувального апарату клітин антрального відділу шлунка. Показано, що у більшості обстежених хворих зменшення захисних властивостей шлунка, що має прояв у зниженні концентрації та дебюту глікопротеїнів на фоні диспропорції вуглеводних компонентів шлункового слизу, відбувається на фоні гелікобактерного інфікування та запальних змін слизової оболонки (СО) езофагогастродуоденальної зони. Визначено, що формування запального процесу у СО супроводжується зривом антиоксидального захисту та розвитком оксидативного стресу. За результатами експериментальних досліджень доведено доцільність застосування глутаргіну як цитопротектора, що покращує слизотвірну функцію мукоцитів і зменшує прояви оксидативного стресу у СО шлунка. Обгрунтовано необхідність використання глутаргіну за умов проведення кислотосупресивної терапії та доведено його ефективність під час лікування хворих ГДРХ з ПВДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА354628

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського