Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (136)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)901.326$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Стороженко О.М. 
Адміністративно-правова кваліфікація зловживань монопольним (домінуючим) становищем на ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Стороженко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми притягнення керівних осіб підприємств - суб'єктів монопольного (домінуючого) становища на ринку до адміністративно-правової відповідальності за ст. 166-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Проаналізовано юридичний склад адміністративних проступків, відповідальність за які передбачено ст. 166-1 КУпАП. Обгрунтовано доцільність застосування в антимонопольному конкурентному законодавстві терміна "домінуюче становище на ринку" замість "монопольне становище на ринку". На підставі вивчення й узагальнення практики Антимонопольного комітету України, господарських судів і судів загальної юрисдикції, а також результатів опитування працівників органів Антимонопольного комітету України доведено необхідність внесення змін до чинного КУпАП, Господарського кодексу України, Закону України "Про захист економічної конкуренції" та деяких інших нормативних актів. Визначено основні причини помилок суб'єктів адміністративно-правової кваліфікації, що виникають у процесі дослідження монопольних зловживань. Розроблено рекомендації щодо удосконалення та підвищення ефективності адміністративно-юрисдикційної діяльності органів Антимонопольного комітету України. Запропоновано тематику практичних занять з професійної підготовки працівників даного комітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА356370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пономарьов О. В. 
Адміністративно-правовий статус антимонопольного комітету України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Пономарьов ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено етимологію поняття "правовий статус", узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету та його структурних підрозділів, їх місце в системі органів державної влади, систему функцій та адміністративно-правових повноважень. Проаналізовано практику правового регулювання та реалізації елементів адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету. Виділено основні форми взаємодії Антимонопольного комітету України з іншими державними органами й органами місцевого самоврядування. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації адміністративно-правового статусу Антимонопольного комітету України шляхом внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326
Шифр НБУВ: РА373077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Плетньова О. О. 
Адміністративно-правові засади формування системи та правового статусу антимонопольних органів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. О. Плетньова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено систему державних органів, які здійснюють управління у сфері економічної конкуренції, а також значення антимонопольного комітету України та його територіальних відділень у даній системі. Розроблено визначення "антимонопольного органу України" та "системи антимонопольних органів України". Визначено передумови й історію розвитку антимонопольного законодавства в Україні. Проведено комплексний аналіз спеціального правового статусу антимонопольного комітету України. Обгрунтовано, що антимонопольний комітет України необхідно визначити як спеціальний орган виконавчої влади. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавчого забезпечення діяльності антимонопольних органів України. Висвітлено основні тенденції розвитку правового статусу антимонопольного комітету України, зумовлені інтеграцією України до Європейського співтовариства. Розроблено пропозиції щодо реформування системи антимонопольних органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.11 + Х839(4УКР)901.326.01
Шифр НБУВ: РА377952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Попов Р.А. 
Державна політика України в сфері антимонопольної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Р.А. Попов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено науково-теоретичне обгрунтування механізмів і розробку практичних рекомендацій щодо розвитку державної політики України в сфері антимонопольної діяльності. Запропоновано науково-практичний підхід до формування інституціального забезпечення державного антимонопольного контролю. Проведено аналіз сучасного стану розвитку антимонопольної діяльності. Удосконалено теоретичний підхід до законодавчого врегулювання сфери захисту економічної конкуренції щодо виявлення та припинення найбільш небезпечних проявів антиконкурентних узгоджених дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 + Х839(4УКР)901.326 + Х819(4УКР)120.02
Шифр НБУВ: РА374249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Джуринський О. О. 
Захист від недобросовісної конкуренції (цивільно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. О. Джуринський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми цивільно-правового захисту від недобросовісної конкуренції, проведено порівняльно-правове дослідження чинного законодавства України про захист від недобросовісної конкуренції з вимогами міжнародних норм і стандартів, визначення його недоліків і формулювання висновків, спрямованих на вдосконалення системи нормативно-правового регулювання відносин у сфері недобросовісної конкуренції. Досліджено історичний розвиток правового регулювання захисту від недобросовісної конкуренції. Визначено поняття та систему актів недобросовісної конкуренції, розглянуто особливості судового та позасудового захисту від вчинення антиконкурентних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326
Шифр НБУВ: РА376795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чернелевська О.Л. 
Конкурентне законодавство України: формування, зміст та розвиток: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Л. Чернелевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні засади перетворення антимонопольного законодавства у конкурентне, заборонні норми та норми контролю за економічною концентрацією, адміністративно-господарські санкції за порушення конкурентного законодавства та зарубіжний досвід правового регулювання конкуренції. З'ясовано місце і роль конкурентного законодавства й узагальнено окремі правові інститути антимонопольного регулювання господарської діяльності, захисту від недобросовісної конкуренції та правових норм, що стимулюють прояви добросовісної конкуренції. Зроблено висновок про виділення комплексного правового інституту захисту конкуренції у системі господарського права та конкурентного законодавства у системі господарського законодавства. Проведено класифікацію та систематизацію правових норм конкурентного законодавства, сформульовано конкретні рекомендації щодо його вдосконалення, а також науково обгрунтовані зміни до статей Господарського кодексу України. Підготовлено наукову модель проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346693

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Савчук В.С. 
Механізми державного управління в сфері захисту економічної конкуренції в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.С. Савчук ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування інституційного та правового забезпечення державного управління діяльністю суб'єктів господарювання у сфері захисту економічної конкуренції в Україні. Вперше досліджено еволюцію антимонопольно-конкуренційного законодавства. Охарактеризовано основні етапи розвитку законодавчої бази та виявлено конкретні невідповідності вітчизняного законодавства європейському. Визначено напрями координації діяльності органів державної влади з питань адаптації вітчизняного законодавства до стандартів ЄС. Показано роль і місце системи органів Антимонопольного комітету України (АМКУ) у структурі державних органів влади. Узагальнено досвід роботи АМКУ щодо застосування механізмів державного управління діяльністю суб'єктів господарювання й обгрунтовано концептуальні засади їх удосконалення. Розроблено шляхи подальшої оптимізації діяльності АМКУ у сфері розвитку ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326 + У9(4УКР)0-13-21 +
Шифр НБУВ: РА345017

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Коваль І.Ф. 
Право на ділову репутацію суб'єктів господарювання і його позасудовий захист від неправомірного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.Ф. Коваль ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття ділової репутації суб'єктів господарювання, визначено її ознаки як особистого немайнового блага, зміст права на ділову репутацію. Запропоновано шляхи удосконалення складів правопорушень у сфері неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання. Розмежовано сферу застосування законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та знаки для товарів і послуг. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності застосування органами Антимонопольного комітету (АМК) України заходів юридичної відповідальності у вигляді штрафів за неправомірне використання ділової репутації. Доведено доцільність збереження на сучасному етапі розвитку конкуренції провідної ролі органів АМК у запобіганні недобросовісній конкуренції, проте, з урахуванням принципу розподілу влади, запропоновано спосіб розмежування компетенції міжантимонопольними та судовими органами з питань розгляду справ про недобросовісну конкуренцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА339619

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мамчур Л.В. 
Правове регулювання реклами (цивілістичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Мамчур ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто становлення, сучасний стан і систему джерел правового регулювання реклами. Визначено інститут права реклами та його місце у системі права України. Окреслено коло учасників рекламних правовідносин. Установлено особливості правового статусу рекламних агенств. Визначено суб'єктивне право на рекламу, його види та зміст, правовий статус споживачів реклами та неповнолітніх як окремої їх групи. Досліджено особливості комплексного рекламного договору з елементами договорів підряду, комісії, авторського замовлення, порядок захисту результатів інтелектуальної власності у рекламних відносинах. Розглянуто способи захисту суб'єктивних прав від порушень у рекламних відносинах з використанням законних форм і засобів. Класифіковано порушення, установлено специфіку підстав і умов настання цивільної відповідальності та відшкодування збитків як найбільш виправданої її форми у рекламних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)901.326 + Х849(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА346382

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Каштанов О.С. 
Правовий захист від антиконкурентних дій в економічній конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Каштанов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Сформульовано дефініцію антиконкурентних дій в економічній конкуренції як дій, що вчиняються суб'єктами господарювання або органами влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, суперечать законодавству про захист економічної конкуренції та завдають шкоди відносинам конкуренції як недопущення, обмеження, усунення або спотворення конкуренції. Визначено антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання та виявлено їх особливості. Здійснено класифікацію антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання. Досліджено аспект заборони антиконкурентних узгоджених дій та винятки з неї. Установлено специфіку антиконкурентних дій органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, а також виявлено їх види. Досліджено процедуру контролю за узгодженими діями суб'єктів господарювання. З'ясовано особливості доказування під час розгляду справ про антиконкурентні дії. Систематизовано заходи юридичної відповідальності за вчинення таких дій. Обгрунтовано пропозиції з удосконалення правового захисту від антиконкурентних дій в економічній конкуренції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА338834

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Валітов С. С. 
Становлення та розвиток антимонопольно-конкурентного законодавства України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.04 / С. С. Валітов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 31 с. — укp.

Визначено природу антимонопольно-конкурентного права як комплексної підгалузі господарського права, предмет і метод правового регулювання конкуренції. Досліджено еволюцію антимонопольно-конкурентного законодавства у контексті європейського вибору, визначено переваги спеціального законодавства про захист економічної конкуренції у порівнянні із загальним законодавством. Розглянуто загальні та приватні заборони, зловживання монопольним становищем, недобросовісна конкуренція, правове регулювання узгоджених дій та концентрації суб'єктів господарювання, процесуальні норми, правозастосовна діяльність органів Антимонопольного комітету України, зокрема, порядок накладання штрафів. Обгрунтовано пропозиції з вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції, гармонізації норм Господарського кодексу України та спеціального антимонопольно-конкурентного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326-30
Шифр НБУВ: РА376214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського