Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (669)Книжкові видання та компакт-диски (399)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРИМ$<.>+<.>A=НІНА$<.>+<.>A=АРКАДІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Примак О.І. 
Історія становлення та розвитку наукових основ автоматизації технологічних процесів у птахівництві: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.І. Примак ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Висвітлено історико-науковий аспект розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві та сформульовано аксіоми та наукові принципи стосовно даної проблеми. Розроблено періодизацію розвитку автоматизації технологічних процесів у птахівництві як галузі науки та техніки. Запропоновано визначення поняття наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві. Проаналізовано науково-педагогічну спадщину засновника наукового центру з автоматизації технологічних процесів у птахівництві академіка І.І.Мартиненка. З'ясовано чинники його становлення та розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68 г +
Шифр НБУВ: РА353072

Рубрики:

      
2.

Приміський В.П. 
Автоматизовані газоаналітичні прилади контролю промислових і транспортних викидів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Приміський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено автоматизовані газоаналітичні прилади за умов екстремальних умов експлуатації. Розроблено структурні схеми та математичні моделі газоаналізаторів (ГА) та газоаналітичних систем (ГАС), вихідні сигнали яких неінформативні до дестабілізованих факторів. Запропоновано схеми корекції впливу неінформативних параметрів. Наведено розрахункові методики проектування інфрачервоних, хемілюмінесцентних і полум'яно-іонізаційних ГА. Запропоновано новий спосіб градуювання ГА та стенд для їх метрологічної атестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж109.5-51
Шифр НБУВ: РА319224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
4.

Примостка Л.О. 
Аналіз банківської діяльності: теорія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Примостка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади аналізу банківської діяльності, що базуються на принципі оптимізації співвідношення прибутковості та ризиків. Розроблено систему базових концепцій, що реалізує даний принцип у банківській сфері. Визначено структуру аналітичного процесу, вивчено систему показників та інструментарію аналізу для кожного з етапів управління. На підставі інтегрованого підходу до управління активами та пасивами удосконалено методику оперативного аналізу фінансових потоків банку. Запропоновано методику аналізу банківських портфелів та розроблено засоби їх реалізації. Здійснено дослідження хеджування фінансових ризиків та розглятуто методично-аналітичне забезпечення операцій хеджування у комерційних банках. Розроблено підхід щодо комплексного аналізу діяльності банку, що базується на прийомах непараметричної статистики та реалізований через побудову нормативної моделі динамічної фінансової рівноваги банку. Досліджено базовий принцип оцінки управлінських рішень у координатах прибуток - ризик. Наведено схему геп-аналізу, що включає систему показників відсоткового ризику, методи їх обчислення, методику прогнозного аналізу впливу зміни ринкових ставок на маржу банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.181.34
Шифр НБУВ: РА321324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Примак А.Ф. 
Архівна спадщина М.Ф. Біляшівського (1867 - 1926): склад, зміст та історико-культурна значущість: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / А.Ф. Примак ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукову та публіцистичну спадщину академіка Української академії наук (1919 р.) М.Ф. Біляшівського. Увагу приділено структурі, змісту, реконструкції архівної спадщини академіка. На підставі архівних матеріалів і документів визначено основні напрями наукової та творчої діяльності вченого. Розглянуто його внесок у розробку питань історико-культурної спадщини українського народу, становлення видавничої справи та видання цінних історичних джерел. Завдяки його організаційній діяльності створено Відділ охорони пам'яток старовини та мистецтва, а також на державний рівень було поставлено питання охорони культурної спадщини та розпочато реєстр пам'яток. Визначено основну мету життя М.Ф. Біляшівського - працювати для України у справі збереження історичного надбання, пам'яток історії та культури, розвитку пам'ятко- та музеєзнавства, здійснення видавничої діяльності, проведення широкої просвітницької роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)79 +
Шифр НБУВ: РА363501

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Примачок Л. Л. 
Виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / Л. Л. Примачок ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Проаналізовано філософські, психологічні та педагогічні аспекти даної проблеми. Уточнено сутність виховання розради як духовної цінності. Розроблено критерії та показники, виявлено рівні вихованості у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності. Визначено, обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови виховання у студентів медичного коледжу розради як духовної цінності: запровадження системи виховної роботи, систематична орієнтація на ідеал медичного працівника, підготовка кураторів академічних груп до організації виховної діяльності, спрямованої на формування у студентів духовних цінностей, розроблення її методичного забезпечення, дотримання особистісно орієнтованого, гуманістично-центрованого та діяльнісного підходів, дотримання ідей гуманістичної етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.352 + Р11(4УКР) р2
Шифр НБУВ: РА383550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Примак Л. В. 
Геоінформаційне забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем / Л. В. Примак. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-прикладної задачі підвищення достовірності та точності радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем на основі використання геоінформаційних моделей місцевості та методів геоінформаційного аналізу. Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається нагальністю завдань удосконалення геоінформаційних моделей та методів для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем у зв'язку із стрімким розвитком телекомунікаційних стільникових систем п'ятого покоління в світі та впровадження телекомунікаційних систем четвертого покоління на території України. Планування стільникових систем нового покоління потребує удосконалення геопросторових моделей об'єктів місцевості, зокрема: підвищення їх точності, збільшення просторового розрізнення, детальності подання геометричних характеристик об'єктів та їх математичних моделей з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційних стільникових систем.У дослідженні проаналізовано й узагальнено методи радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем (РПТСС) на основі емпіричних картографічних моделей, детерміновано складові тематичного набору геопросторових даних для РПТСС, охарактеризовано сучасний стан геоінформаційного забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем в Україні та світі, включаючи сучасні технології у сфері підготовки тематичного набору геопросторових даних, законодавство України та функціонал глобальних відкритих онлайн платформ для обробки даних дистанційного зондування Землі та відкритих геопорталів для цілей РПТСС. Незважаючи на те, що телекомунікації сьогодні є однією з найбільш зрілих комунальних послуг у світі, визначено, що існують прогалини в стандартизації протоколів потоку геопросторових даних, їх уніфікації та формуванні технології створення тематичного набору геопросторових даних на рівні концептуальної та логічної моделей для цілей радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем.На основі проєкта стандарту СОУ 71.12-37-949:2014 «База топографічних даних. Каталог об'єктів і атрибутів» та стандарту ISO 19110:2005 Geographic information – Methodology for feature cataloguing на концептуальному рівні в нотаціях уніфікованої мови моделювання UML в дисертації розроблено модель бази даних для забезпечення радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем, об'єктно-орієнтовану базу даних про об'єкти місцевості та електронний каталог векторних геопросторових об'єктів. Для кожного типу об'єктів запропоновано тип просторової локалізації, набір атрибутів та додаткові топологічні обмеження. Розроблена в дисертаційній роботі концептуальна модель бази даних забезпечує уніфікацію вихідних даних для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем третього, четвертого та п'ятого поколінь. В дослідженні також запропоновані математичні моделі та відповідні їм технологічні схеми побудови складових тематичного набору геопросторових даних для забезпечення РПТСС: клатера та висотного клатера засобами пакетного оброблення даних, що значно прискорює формування тематичного набору в порівнянні до існуючої інтерактивної обробки даних. Удосконалено технологію побудови висотного клатера, що базується на хмарі точок цифрової моделі поверхні, що значно підвищує висотну деталізацію будівель та рослинності. Розроблена модель оцінки точності обчислення значень втрат амплітуди й потужності радіосигналу з використанням GRID-моделі просторового розподілу характеристик радіосигналу на основі вибірки великої розмірності підвищує достовірність оцінки точності у порівнянні з традиційними «табличними» методами оцінки точності вибірки малої розмірності. За допомогою емпіричних досліджень в роботі обґрунтовано вплив роздільної здатності тематичного набору геопросторових даних для РПТСС четвертого покоління, точності представлення висот об'єктів-перешкод в ньому, та детальності їх геометричного контуру.Запропоновані в дослідженні моделі бази геопросторових даних для радіочастотного планування телекомунікаційних стільникових систем і технологічна модель її формування й оцінювання точності моделювання затухання радіосигналів стільникових систем можуть бути використанні профільними підприємствами в проєктах планування та реконструкції телекомунікаційних стільникових систем четвертого і п'ятого покоління. Розроблена методика оцінки точності на основі вибірки великої розмірності може бути застосована для неперервних географічних полів різного природного походження, зокрема, потужності сигналу, рельєфу, температури. Напрацювання у сфері створення тематичного набору геопросторових даних для РПТСС відповідають загальним засадам впровадження національної інфраструктури геопросторових даних в Україні та можуть бути використані при формуванні тематичних (профільних) наборів геопросторових даних суміжних галузей економіки.^UThe dissertation work is devoted to the solution of the scientific and applied problem of increasing the reliability and accuracy of radiofrequency planning of telecommunication cellular systems based on the use of geoinformation models and methods of geoinformation analysis. The relevance of the dissertation research is determined by the urgency of improving geographic information models and methods for radio frequency planning of telecommunication cellular systems in connection with the rapid 5G development in the world and the implementation of 4G systems in Ukraine. Planning of new generation cellular systems requires the improvement of geospatial models of terrain objects, in particular: increase their accuracy, increase the spatial resolution, detail of geometric characteristics of objects, and their mathematical models considering the peculiarities of telecommunication cellular systems.The study analyses and summarizes the methods of radio frequency planning of telecommunication cellular systems (RFPTCS) based on empirical cartographic models, determines the components of the thematic geospatial dataset for RFPTCS, describes the current state of geoinformation support in Ukraine including Ukrainian legislation, the functionality of global open online platforms for data processing of remote sensing materials and open geoportals for the purposes of RFPTCS. Despite the fact that telecommunications today is one of the most mature services in the world, there are gaps in the standardization of geospatial data flow protocols, data unification and technology to create a thematic geospatial dataset at the level of conceptual and logical models for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems.Based on the standard SOU 71.12-37-949: 2014 “Topographic database. Catalogue of objects and attributes" and the standard ISO 19110: 2005 Geographic information - Methodology for feature cataloguing a database model to provide radio frequency planning of telecommunications cellular systems, an object-oriented database about terrain objects and catalogue of vector geospatial objects were developed at the conceptual level in the UML notations. Spatial localization type, set of attributes, and additional topological constraints were proposed for each object type. The conceptual database model developed in the dissertation research provides unification of initial data for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems of the third, fourth and fifth generations. The study also offers mathematical models and corresponding technological schemes for constructing components of the thematic dataset to provide RFPTCS such as clutter and clutter height by the batch data processing, which accelerates the formation of thematic dataset compared to existing interactive data processing. The technology of construction of a clutter height based on a surface point cloud has been improved, which increases the heights detail of buildings and vegetation. The developed accuracy estimation model of pass losses and radio signal received power values calculation using GRID-models increases the reliability of accuracy estimation in comparison with traditional "tabular" methods. Empirical studies have substantiated the influence of the thematic dataset resolution for the 4G RFPTCS, the accuracy of representing the heights of obstacle objects in it, and the details of their geometric contours.The proposed geospatial database models for radiofrequency planning of telecommunication cellular systems as so as the technological models of its formation and accuracy estimation models offered in the research can be used by profile enterprises in planning and reconstruction projects of fourth and fifth generation telecommunication cellular systems. The method of estimating accuracy based on a large sample can be applied to continuous rasters which represent signal power values, terrain, temperature values etc. Developments in the field of creating a thematic dataset for RFPTCS meet the general principles of implementation of the national geospatial data infrastructure in Ukraine and can be used in the formation of thematic (profile) datasets of related economic sectors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Примаченко В.Ф. 
Затримання особи, яка вчинила злочин, як обставина, що виключає злочинність діяння: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Примаченко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі вивчення Кримінального кодексу України 2001 р. проведено комплексне дослідження затримання особи, яка вчинила злочин, як обставини, що виключає злочинність діяння. Проаналізовано історичний розвиток українського кримінального законодавства про затримання злочинця. Розкрито юридичну природу затримання особи, яка вчинила злочин, визначено його місце в системі обставин, що виключають злочинність діяння. Досліджено співвідношення затримання особи, яка вчинила злочин, з іншими видами затримання: адміністративним, кримінально-процесуальним і затриманням у криміналістичному аспекті. Визначено відмінності між затриманням злочинця без заподіяння йому шкоди та із заподіянням шкоди, з урахуванням яких встановлено правові та фактичні підстави, склад кримінально-правового затримання. Досліджено проблеми реалізації права на затримання особи, яка вчинила злочин, працівниками правоохоронних органів. Розглянуто види перевищення службових повноважень у процесі реалізації заходів, необхідних для затримання особи, яка вчинила злочин. Висвітлено питання кримінальної відповідальності за перевищення службових повноважень. Наведено пропозиції щодо внесення змін до Конституції України, удосконалення кримінального та кримінально-процесуального законодавства та Закону України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881,9(4УКР)015 + Х893,9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА356469

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Деркач Я. В. 
Кримінальна відповідальність за втечу із спеціалізованого лікувального закладу / Я. В. Деркач. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено комплексне наукове завдання, що полягає у визначенні кримінально-правової характеристики елементів і ознак складу злочину, передбаченого ст. 394 КК України, та з'ясуванні соціальної необумовленості встановлення кримінальної відповідальності за втечу зі спеціалізованого лікувального закладу. Зокрема, за результатами проведеного дослідження кримінальної відповідальності за втечу зі спеціалізованого лікувального закладу доведено доцільність декриміналізації ст. 394 КК України.Встановлено, що кримінальна відповідальність за втечу з місця заслання або з лікувально-трудового чи виховно-трудового профілакторію, а так само по дорозі в заслання або профілакторій, вперше знайшла своє відображення у КК УРСР 1960 року тільки після внесення змін від 16 листопада 1982 року – було передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до одного року в основному до злісних п'яниць (осіб, які хворіли на алкоголізм), з метою забезпечення їх примусового лікування і трудового перевиховання;Проведено дослідження зарубіжного досвіду правового регулювання відповідальності за втечу із спеціалізованого лікувального закладу, в результаті чого встановлено, що кримінальна відповідальність за втечу із спеціалізованого лікувального закладу не характерна навіть для країн пострадянського простору; Удосконалено положення доктрини кримінального права щодо доцільності виключення з кримінального закону рудиментів радянської правової спадщини – існування ст. 394 КК України свідчить швидше про данину радянським традиціям кримінально-правового творення, оскільки поміщення в заклад з надання психіатричної допомоги було способом боротьби з інакомисленням та намаганням забезпечити «боротьбу з алкоголізмом» наприкінці існування радянської Союзу. Дістало подальшого розвитку положення щодо надмірності кримінально-правової охорони суспільних відносин у сфері правосуддя як родового об'єкта кримінальних правопорушень проти правосуддя, оскільки безпосереднім об'єктом ст. 394 КК України є суспільні відносини у сфері забезпечення нормальної діяльності спеціалізованих лікувальних закладів.^UThe dissertation improves the theoretical provisions of criminal law in terms of criminal law characteristics of banditry and on this basis developed proposals to the Criminal Code of Ukraine.In the dissertation the complex scientific task consisting in definition of the criminal-legal characteristic of elements and signs of structure of the crime provided by Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine, and clarifying the social unconditionality of criminal liability for fleeing from a specialized medical institution.In particular, according to the results of the study of criminal liability for fleeing from a specialized medical institution, the expediency of decriminalization of Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine.It is established that criminal liability for fleeing from a place of exile or from medical-labor or educational-labor prophylaxis, as well as on the way to exile or prophylactics, was first reflected in the Criminal Code of the USSR in 1960 only after amendments of November 16, 1982 - punishment was provided in the form of imprisonment for up to one year, mainly for malicious drunkards (persons suffering from alcoholism), in order to ensure their compulsory treatment and re-education;A study of foreign experience in the legal regulation of liability for fleeing from a specialized medical institution, as a result of which it was found that criminal liability for fleeing from a specialized medical institution is not typical even for post-Soviet countries;The provision of the doctrine of criminal law on the expediency of excluding from the criminal law the rudiments of the Soviet legal heritage - the existence of Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine testifies rather to a tribute to the Soviet traditions of criminal law, as placement in a psychiatric institution was a way to combat dissent and try to ensure the "fight against alcoholism" at the end of the Soviet Union.The provision on the redundancy of criminal law protection of public relations in the field of justice as a generic object of criminal offenses against justice was further developed, as the direct object of Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine is public relations in the field of ensuring the normal operation of specialized medical institutions.The study of objective and subjective signs of escape from a specialized medical institution, we can say that the direct object of Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine, there are public relations in the field of ensuring the normal operation of specialized medical institutions.The study of the objective side of the escape from a specialized medical facility allowed us to conclude that the criminal offense provided for in Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine can be committed only in the form of action, and consists in fleeing from a specialized medical institution, or on the way to it.A criminal offense is considered to be over from the moment when a person, without a permit, has left a specialized medical institution or fled on the way to it, as a result of which he has the opportunity to dispose of himself freely. Escape from a specialized medical institution is an ongoing crime and lasts until a person is detained or returned voluntarily.The subject of escape from a specialized medical institution is a physically sane or limitedly sane person in respect of whom the court has decided to apply coercive measures of a medical nature (only with placement in a specialized medical institution), who at the time of the crime reached 16 years age.Escape from a specialized medical institution is a criminal offense that is committed only with direct intent, because the person committing the escape must be aware of the socially dangerous nature of their actions, anticipate socially dangerous consequences and want them to occur. The purpose of escaping from a specialized medical institution, or on the way to it, is to freely dispose of oneself at one's own discretion. However, the "purpose" for the qualification of escape from a specialized medical institution does not matter, because it is not provided by the legislator in the disposition of the criminal law, as a mandatory feature of a criminal offense.The directions of improvement of criminal-legal protection of justice are outlined, namely it is offered:- Art. 394 of the Criminal Code of Ukraine "Escape from a specialized medical institution" to exclude.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Деркач В. Г. 
Кримінальна відповідальність за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї / В. Г. Деркач. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вирішено комплексне наукове завдання, що полягає у визначенні кримінально-правової характеристики елементів і ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 332-1 КК України, та встановлення відсутності соціальної обумовленості встановлення кримінальної відповідальності за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.Зокрема, вперше на підставі вивчення матеріалів правозастосовної практики, зарубіжного досвіду кримінально-правової охорони державних кордонів, особливо тих країн, частини яких були або є окупованими, доведена доцільність декриміналізації порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї як злочину, передбаченого ст. 332-1 КК України.Доведена доцільність застосування у кримінально-правовій науці методу аналогії у тому випадку, коли дослідження певного нового кримінально-правового явища, поняття чи категорії вимагає досліджувати схожі за змістом уже усталені кримінально-правові норми (ст. 332-1 КК України «Порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї» є унікальною, а тому вона досліджувалася у сукупності із нормами кримінальних законів, направлених на охорону державних кордонів вцілому). Удосконалено положення науки кримінального права щодо наперед хибного рішення законодавця у контексті постійних спроб вирішити гострі соціально-економічні проблеми шляхом внесення змін та доповнень до КК України. Розвинуто доктринальне положення про те, що якщо об'єктивні сторони адміністративного і кримінального правопорушення співпадають, то це наділяє правозастосовника надмірними повноваженнями самостійно відносити кожен факт порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї або до адміністративного, або до кримінального правопорушення, оскільки мета заподіяння шкоди інтересам держави є занадто широким поняттям та на практиці стосується в основному перевезення або пронесення продуктів харчування. Дістало подальшого розвитку твердження про те, що якщо у результаті дослідження підстав та принципів криміналізації будь-якого кримінального правопорушення буде з'ясовано, що більшості з них воно не відповідає, тобто не є соціально обумовленою, така стаття кримінального закону підлягає виключенню.^UIn the dissertation the complex scientific task consisting in definition of the criminal-legal characteristic of elements and signs of structure of the criminal offense provided by Art. 332-1 of the Criminal Code of Ukraine, and the establishment of the absence of social conditionality of criminal liability for violation of the procedure for entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine.In particular, for the first time on the basis of studying the materials of law enforcement practice, foreign experience of criminal law protection of state borders, especially those countries whose parts were or are occupied, the expediency of decriminalization of entry into and exit from the temporarily occupied territory was proved as a crime. Art. 332-1 of the Criminal Code of Ukraine.The expediency of applying the method of analogy in criminal law science in the case when the study of a new criminal law phenomenon, concept or category requires to investigate similar in content already established criminal law (Article 332-1 of the Criminal Code of Ukraine "Violation of order in ' driving to and leaving the temporarily occupied territory ”is unique, and therefore it was studied in conjunction with the provisions of criminal law aimed at protecting state borders as a whole).The position of the science of criminal law on the preliminary wrong decision of the legislator in the context of constant attempts to solve acute socio-economic problems by amending the Criminal Code of Ukraine has been improved.A doctrinal provision has been developed that if the objective aspects of an administrative and criminal offense coincide, it gives the law enforcer excessive powers to independently attribute each violation of the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory to either an administrative or criminal offense. as the purpose of harming the interests of the state is too broad a concept and in practice concerns mainly the transport or carrying of foodstuffs.It has been further argued that if a study of the grounds and principles of criminalization of any criminal offense reveals that most of them do not comply, ie are not socially conditioned, such an article of criminal law should be excluded.Consideration of objective and subjective signs of violation of the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine showed that under the main direct object of violation of the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine is - public relations in the field of regulated legal regime in the temporarily occupied territory of Ukraine, additional - public relations in the field of official activity (Part 2 of Article 332-1 of the Criminal Code of Ukraine).The victim of a violation of the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine is the state whose interests have caused or may have caused minor damage.The objective side of the violation of the order of entry and temporary occupation of the territory of Ukraine and exit from it is characterized by the action of the form of action, and consists in entering and leaving the temporarily occupied territory of Ukraine. The criminal offense is considered completed from the moment of illegal crossing of the conditional line in the area between the temporarily occupied and controlled territories of Ukraine.The subject of violation of the order of entry into the temporarily occupied territory of Ukraine and departure may be both general and special. For part 1 and part 3 of Art. 332-1 of the Criminal Code of Ukraine, a natural sane person who at the time of committing a criminal offense has reached 16 years of age is subject to criminal liability. In accordance with Part 2 of Art. 332-1 of the Criminal Code of Ukraine, a special subject of a criminal offense is subject to criminal liability, namely an official who used his official position.From the subjective point of view, violation of the procedure for entering and leaving the temporarily occupied territory of Ukraine is committed only in the form of direct intent. The purpose of violating the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine is to harm the interests of the state. However, the purpose of harming the interests of the state is too broad a concept, which in turn leads to a combination of administrative and criminal liability for violating the order of entry into and exit from the temporarily occupied territory of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Примак 
Маркетингові комунікації в системі управління ринковою діяльністю підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Тетяна Олександрівна Примак ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2004. — 34 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1
Шифр НБУВ: РА328919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Примаченко В.І. 
Морфофункціональні зміни нервових структур малого кола кровообігу в умовах експериментальної портальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.І. Примаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено, що інтрамуральні нервові апарати за експериментальної портальної гіпертензії виявляють закономірні вогнищеві зміни: реактивні перетворення всіх компонентів інтрамуральної нервової системи, різні ступені деструкції та регенерації, означеність та прояв яких є неоднотипними. За ранніх строків моделювання портальної гіпертензії в усіх зазначених регіонах малого кола кровообігу виникають альтернативні та компенсаторно-пристосувальні реакції, перетворення нервових елементів відбувається у напрямку - чутливі нервові закінчення - (рецептори), нейрони гангліїв, нервові волокна, спочатку у правому відділі серця, а далі вони виявляються у малому колі кровообігу з різним ступенем виявлення. За пізніх строків реактивні та деструктивні зміни переміщуються у нервові структури лівого передсердя, де вражаються нейрони мікрогангліїв, а у правому відділі серця деструктивні зміни локалізуються у кінцевих структурах нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-2 +
Шифр НБУВ: РА350609

Рубрики:

      
13.

Примаченко Л.В. 
Недержавні актори в системі зовнішньої політики Німеччини: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Л.В. Примаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив недержавних акторів на зовнішню політику Німеччини шляхом залучення їх до процесу прийняття та реалізації зовнішньополітичних рішень та організації незалежної від держави зовнішньополітичної діяльності на міжнародній арені. Зовнішню політику Німеччини розглянуто як систему, основні гравці якої взаємопов'язані стійкими взаємовідносинами, на форування яких впливають фактори внутрішнього та міжнародного середовища. Зроблено розподіл недержавних акторів на дві групи: економічні та громадсько-політичні. Описано механізми, за допомогою яких недержавні актори національного рівня можуть посилювати свій вплив на основних гравців зовнішньополітичного процесу, які офіційно реалізують зовнішню політику держави. Досліджено особливості взаємодії недержавних акторів з іншими суб'єктами міжнародних відносин на регіональному та глобальному рівнях. З'ясовано причини, внаслідок яких німецька дрежава сприяє та не протидіє активності недержавних акторів у зовнішньополітичній сфері. Проаналізовано роботу громадсько-політичних недержавних акторів Німеччини в Україні на прикладі німецьких політичних фондів. Висвітлено перспективи їх діяльності, зроблено прогнозування її впливу на формування офіційних двосторонніх відносин між Україною та ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)64 в2:Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА368263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Примаков О. А. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів технічних засобів для збирання стебел конопель: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / О. А. Примаков ; НААН України, "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва", нац. наук. центр. — Глеваха, 2011. — 22 с. — укp.

Вперше обгрунтовано схему технологічного процесу збирання стебел насіннєвих конопель на основі застосування грунтообробних котків (ГОК) і сінних грабель. Вперше визначено основні умови перебігу операцій зламування та промивання стебел конопель ГОК. Удосконалено залежності впливу параметрів і режимів роботи збиральної техніки на ефективність технологічного процесу зламування, згрібання та промивання стебел конопель. Встановлено фактори, які впливають на кількісні та якісні показники конопляної сировини в процесі її збирання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-48
Шифр НБУВ: РА379346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Примаченко О.Л. 
Облік і аналіз витрат машинно-тракторного парку (на прикладі аграрних підприємств Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Л. Примаченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено економічну сутність витрат виробнитцва та обгрунтовано їх склад відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та галузевих особливостей. Проаналізовано та узагальнено сучасні напрямки класифікації витрат виробництва. Виявлено організаційні та технологічні особливості використання машинно-тракторного парку за сучасних умов господарювання та їх вплив на побудову бухгалтерського обліку. Розроблено рекомендації щодо удосконалення первинної документації з метою підвищення аналітично-контрольних функцій обліку. Досліджено облік та розподіл витрат на утримання та експлуатацію машинно-тракторного парку та наведено рекомендації щодо його удосконалення. Виявлено особливості обліку витрат на утримання техніки на машинно-технологічних станціях. Визначено систему узагальнюючих показників оцінки економічної ефективності використання сільськогосподарської техніки та розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення аналізу витрат та виконання робіт машинно-тракторного парку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.10-148.6 + У052.9(4УКР-4КИЇ)232.10-148.6 + У053.9(4УКР)321.0-862 + У053.9(4УКР-4КИЇ)321.0-862 +
Шифр НБУВ: РА334431

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Примак Т.Ю. 
Обмінні магнітні поляритони у багатопідграткових магнетиках: Автореф. дис...канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / Т.Ю. Примак ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.3,022 + В377.3,022
Шифр НБУВ: РА309460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Примак М.В. 
Організація фінансової діяльності інформаційних комплексів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.В. Примак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено методичні основи та практичні заходи організації фінансової діяльності суб'єктів підприємства у сфері інформаційного бізнесу (інформаційних комплексів) на сучасному етапі розвитку економіки України. Визначено основні етапи управління фінансами інформаційного комплексу: початковий, усталений, розширення усталеної діяльності. Для кожного з етапів визначено основні складові фінансової стратегії та механізм їх реалізації. Систематизовано та класифіковано фінансові відносини, фінансові методи та критерії оцінки діяльності компанії у сфері інформаційного бізнесу. Обгрунтовано методичні засади оптимізації фінансово-господарської діяльності інформаційного комплексу, які мають включати: моніторинг зовнішнього середовища, оцінки фінансового стану компанії у зовнішньому конкурентному середовищі, оцінки та прогнозування показників фінансового стану, єдине інформаційне забезпечення фінансово-господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч23
Шифр НБУВ: РА313809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Примаченко Я.Л. 
Північноамериканська історіографія діяльності ОУН і УПА: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Я.Л. Примаченко ; НАН України; Ін-т історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз північноамериканської історіографії діяльності ОУН і УПА. Досліджено її політико-ідеологічний та інтелектуальний контекст у другій половині XX ст. Розглянуто процес становлення північноамериканської історіографії проблеми ОУН - УПА та ті чинники, що впливали на актуальність дослідження української проблематики в США та Канаді на різних етапах її розвитку. Вивчено ключові проблеми історії ОУН - УПА в даній історіографії. З урахуванням методологічних підходів, дослідницьких технік і світоглядних позицій виокремлено три групи північноамериканських дослідників: емігрантську, діаспорну та американську. На підставі аналізу наукової літератури визначено динаміку розвитку досліджень в середині окремих груп північноамериканських дослідників, на рівні взаємодії між ними та з іншими етнічними спільнотами Північної Америки. Визначено характерні особливості націоналістичного наративу, створеного емігрантськими партійними істориками, та діаспорного "мученицького" наративу. Виявлено тенденцію до підвищення зацікавленості до проблеми ОУН - УПА з боку молодого покоління американських дослідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(71)6 + Ф513(4УКР)6 г +
Шифр НБУВ: РА366688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Примачок Л. Л. 
Психологія професійного становлення фахівця з фізичноїреабілітації. / Л. Л. Примачок. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації представлено цілісну концепцію дослідження професійногостановлення фахівця з фізичної реабілітації, яку розглянуто через призмуфункціонування структурно-динамічної (організаційної) парадигми «професійнозначущий досвід» – «професійна надійність» – «професійна автентичність» –«професійна унікальність» у просторі професійної діяльності.Під процесом професійного становлення особистості розуміється розвитокпотенціалу і ресурсів фахівця, які сприяють його професійному саморозвиткові ісамореалізації в контексті загальнолюдської культури, конкретних умовжиттєдіяльності та професійної діяльності, в ході опанування і відтворення нимсоціальних норм та цінностей. Професійне становлення особистості розглядається зпозицій раціогуманістичної психології – як управління процесом формуваннясуб'єктної професійно-особистісної позиції, що відбувається під впливомсуб'єктивних і об'єктивних чинників, які актуалізують процес реалізації стратегійуправління особистісними ресурсами, задіяними для здійснення професійногостановлення індивіда.На основі емпіричного дослідження встановлено професійно важливі якості,здатності та новоутворення особистості, які мають бути сформовані у фахівців зфізичної реабілітації для успішного здійснення ними професійної діяльності. Зурахуванням результатів експериментального дослідження побудовано структурнофункціональну модель професійного становлення майбутнього фахівця з фізичноїреабілітації. Емпіричним шляхом з'ясовано психологічні особливості, чинники таумови професійного становлення фахівця з фізичної реабілітації.Ключові слова: професійне становлення, професійна діяльність, професійнозначущий досвід, професійна надійність, професійна автентичність, професійнаунікальність.^UThe dissertation presents justified conception of the research of professional growth of aspecialist in a field of physical rehabilitation, which is considered through the prism offunctioning of the structural and dynamic organizational paradigm «professionallysignificant experience» – «professional reliability» – «professional authenticity» –«professional uniqueness».The conceptual model of the professional development of a specialist in a field ofphysical rehabilitation was proposed. It includes the specialist's readiness for providingprofessional activity, a high level of his/her professional competence and professionalreflection, as well as professionally significant experience, professional reliability,professional authenticity and professional uniqueness of the individual. The structure ofthe professionally significant experience of a specialist in a field of physical rehabilitationwas proposed, the functional space of his/her experience was outlined. The components of the professionally significant experience of a specialist in a field of physical rehabilitationinclude: 1) valuable experience; 2) experience of reflecting one's own professionalactivity; 3) operating experience.The model of the professional authenticity of a specialist in a field of physicalrehabilitation was developed. Its components and functions were separated, the levels offunctioning of these components were characterized. The professional reliability of a specialist in a field of physical rehabilitation isexplained as a prerequisite for his/her successful professional development. A bifurcationmodel of the professional reliability of a specialist in a field of physical rehabilitation wasconstructed and the aspects of its explication were determined: a cognitive aspect; anempathic aspect; a behavioral aspect; a socially-valuable aspect. It was established thatprofessional uniqueness was a neoplasm of the person, which met the needs of theindividual and was the most important condition for his/her development and vital wellbeing. Professional uniqueness contributes to the updating of the person's subjectivity andthe maintenance of his/her mental health; it allows the person to adapt, to develop his/herqualities and peculiarities and to be productive in all spheres of our life. Taking intoaccount theoretical and conceptual backgrounds of our research, the forms of professionaluniqueness were proposed: a narcissistic form, formalized one, an eclectic form, ahedonistic one, a deontological form, a dramatic one, an ideal form, an illusory one, animmanent form. The meaning of these forms was revealed.Taking into account the results of our experimental research, a structural and functionalmodel of the professional growth of a specialist in a field of physical rehabilitation wasconstructed, which includes the program of facilitation of his/her professional formation.The latter consists of four blocks: the content-adaptation block, a projective-resource one,the organizational-stimulating block and a reflexive-developmental one. In the process offorming experiment it was confirmed the effectiveness of the program of facilitation ofprofessional growth of a specialist in a field of physical rehabilitation. The psychologicaltraining «The formation of social intelligence, the development of professional reflectionand the formation of professional reliability of a future specialists» was developed andtested during the forming experiment. It contains five blocks of exercises that actualize thecomponents of students' social intelligence and, as a result, promote the development oftheir professional reflection, as well as facilitate the formation of the professionalreliability of a future specialist in a field of physical rehabilitation.On the basis of empirical research, professionally important qualities, abilities andneoplasms of the person have been established, which should be formed according tospecialists in a field of physical rehabilitation for successful pursuit of their professionalactivity. Psychological features, factors and conditions of the professional growth of aspecialist in a field of physical rehabilitation have been empirically investigated.Key words: professional growth, professional activity, professionally significantexperience, professional reliability, professional authenticity, professional uniqueness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Примиська С. О. 
Розробка нових технологічних процесів очищення газу від оксидів азоту на синтетичних цеолітах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / С. О. Примиська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено процес вилучення оксидів азоту з газового потоку шляхом їх адсорбції на синтетичних цеолітах марок 13X, LiLSX, KA. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено, що цеолітова адсорбція відбувається в результаті об'ємного заповнення мікропор. З урахуванням одержаних залежностей зміни концентрації оксидів азоту з часом в процесі адсорбції/десорбції на синтетичних цеолітах виявлено, що ізотерми адсорбції не мають гістерезису. Сформульовано математичну модель процесу адсорбції/десорбції оксидів азоту на синтетичних плівках, яка дозволяє оцінювати перебіг процесу: визначення концентрації оксиду азоту на виході з адсорберу з часом, основних технологічних параметрів (часу визначення, маси адсорбенту) за оптимальних умов перебігу процесу. Наведено результати впровадження нового технологічного процесу та його математичного опису в системи очищення викидних газів промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.22
Шифр НБУВ: РА379017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського