Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (285)Книжкові видання та компакт-диски (227)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРИСТА$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Присташ І.В. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під кукурудзу на зерно у сівозміні на лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / І.В. Присташ ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с — укp.

З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні сприяє покращенню поживного режиму грунту та підвищенню його родючості в результаті поліпшення якісних властивостей і збільшення вмісту гумусу шляхом підвищення кількості рухомих органічних речовин, мінерального азоту, рухомого фосфору та обмінного калію в орному та підорному шарах. Встановлено вплив добрив на зменшення рухомості цинку у грунті, про що свідчать результати польових і лабораторних досліджень. Доведено, що поліпшення поживного режиму грунту сприяє кращому розвитку рослин кукурудзи за умови внесення добрив внаслідок підвищення площі листкової поверхні, накопичення органічної речовини та посилення чистої продуктивності фотосинтезу. Встановлено високу кореляційну залежність між площею листків і врожайністю кукурудзи на зерно. На підставі рівнянь регресії визначено критичні величини площі листкової поверхні у різні фази розвитку рослин кукурудзи. Встановлено, що проведення позакореневих підживлень комплексними добривами "Кристалон особливий", "Акварін N 5" та nutribor з урахуванням етапів органогенезу кукурудзи дозволяє підвищити ефективність основного удобрення та сприяє одержанню додаткового врожаю. Виявлено найбільшу оптимальність методу дворазового позакореневого підживлення на IV та VI етапах органогенезу качана. Визначено ефективність внесення добрив в основне удобрення та позакореневе підживлення в тривалому досліді на лучно-чорноземному карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5

Рубрики:

      
3.

Пристай Г. В. 
Динамічні морфонологічні моделі відприкметникового словотворення: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Г. В. Пристай ; ДВНЗ "Прикарпат. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

На матеріалі відприкметникових словотвірних гнізд української мови досліджено особливості функціонування морфонологічних моделей. Виділено основні морфологічні одиниці деад'єктивного словотворення: морфонема, субморфема, морфонологічна позиція, морфонологічна трансформація. З'ясовано морфонологічно важливі ознаки ад'єктивних коренів та афіксів, що беруть участь у відприкметниковому словотворенні. Простежено роль морфонологічного чинника в структурі похідних лексем. Визначено три морфонологічні класи словотвірних гнізд з морфонологічно тотожними вершинами. Встановлено загальну морфонологічну структуру деад'єктивів шляхом виділення функціональних морфонологічних моделей на кожному ступені похідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.2*20
Шифр НБУВ: РА385039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Приставко Т.М. 
Ефективність застосування ентеросорбентів та імунокоректорів при органозберігаючому хірургічному методі лікування хворих на хронічний тонзиліт, ускладнений паратонзилітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Т.М. Приставко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного обстеження та лікувння 194-х хворих на хронічний тонзиліт (ХТ), ускладнений однобічним паратонзилітом (ПТ) у стадії абсцедування. Зазначено, що пацієнти були розподілені на дві групи - основну та групу порівняння. Показано, що в основній групі, на тлі проведення протизапальної терапії, після розкриття паратонзилярних абсцесів (ПА) порожнина їх промивалася 2 % водяною суспензією силарда-П і хворим призначався рибомуніл за схемою, група порівняння одержувала загальноприйняте лікування. Встановлено, що у гострому періоді захворбвання, незалежно від локалізації процесу, у паратонзилярній клітковині клінічний перебіг ПТ характеризувався загальнотоксичним синдромом і місцевими запальними змінами у зіві, піднебінних мигдаликах і регіонарних лімфатичних вузлах. Виявлено, що в етіології виникнення ПТ ведуча роль належала Str. pyogenes, Staph. aureus та їх асоціації. Доведено, що у патогенезі розвитку ПТ вирішальне значення мало порушення системи місцевого імунітету піднебінних мигдаликів. Досліджено, що у разі ХТ у них виникали морфологічно та функціонально локальна імунна недостатність, а на цьому тлі створювалися патогенетичні умови для розвитку ПТ. На підставі дослідження місцевого імунітету показано, що у хворих на ХТ, ускладнений ПТ у стадії абсцедування, зберігався достатній функціональний резерв. Встановлено, що морфологічні дослідження екстирпованих піднебінних мигдалеків у хворих на ПТ свідчили, що альтернативні процеси у них, у більшості випадків, носили зворотний характер. Доведено, що даний комплексний метод лікування хворих на ХТ, ускладнений ПТ із використанням силарда-П і рибомунілу з обліком етіологічних факторв, основних ланок патогенезу, результатів імунологічних і морфологічних досліджень, впливав на клінічний плин захворювання: скорочував терміни тривалості синдрому загальноінфекційного токсикозу, перебування хворих у стаціонарі, забезпечував більш швидке досягнення клінічної ремісії ПТ, позитивну динаміку показників клітинного та гуморального імунітету. Показано, що в основній групі протягом року рецидиви ангін зустрчалися у 1,8 а ПТ у 2,5 рази рідше, ніж у групі порівняння. Зазначено, що стабілізація імунних показників в основній групі зберігалася протягом 6 місяців у 81 (91,1 %) пацієнтів, протягом року - у 76 (85,4 %), у той час як у групі порівняння через 6 місяців після виписки зі стаціонару лише 16,4 % осіб мали близькі до норми показники імунітету, а під кінець року - 18,6 % обстежених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.265.401.16-52 +
Шифр НБУВ: РА323654

Рубрики:

      
5.

Присталов І.К. 
Ліризм як жанрова основа українського оперного співу: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / І.К. Присталов ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Розглянуто ліризм як жанрову основу оперних творів і жанрово-стильову особливості української школи оперного співу. Визначено зміст категорії "лірика" та похідних від неї понять естетики, літературознавства та музикознавства. Вивчено особливості духовної культури України, національного художнього менталітету. Розглянуто аспект втілення образів ліричної модальності в оперному мистецтві Європи й України. Виявлено взаємозв'язки між українським оперним вокалом і попередніми історичними жанровими стилями співу (візантійським культовим співом, народним інтонуванням творів лірико-епічного жанру, стилем італійського бельканто). Проаналізовано властивості вокального мистецтва видатних українських оперних співаків, зокрема, О.Мишуги, С.Крушельницької, Б.Гмирі. Установлено специфіу втілення ліричної образності. Розроблено принципові положення педагогічного методу виховання вокалістів, які базуються на артистичному та педагогічному досвіді видатних оперних співаків України та враховують специфічну лірикоцентричність національного художнього менталітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4УКР)-04 + Щ317.413(4УКР)-04 +
Шифр НБУВ: РА358925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Приставка П.О. 
Методи та алгоритми обробки вимірювань з використанням лінійних комбінацій В-сплайнів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / П.О. Приставка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Здійснено теоретичні та практичні дослідження поліноміальних сплайнів багатьох змінних на основі B-сплайнів, майже інтерполяційних у середньому та за результатами їх реалізації у автоматизованих інформаційних системах опрацювання результатів вимірювань. Обчислено коефіцієнти сплайнів двох та більшого числа змінних при мономах, що дало змогу одержати прості обчислювальні схеми, які є зручними для практичної реалізації. Доведено, що для сплайнів багатьох змінних норма сплайн-оператора дорівнює добутку одновимірних аналогів. Для випадку наближення досить гладких функцій обчислено асимптотичні оцінки погрішності. Розроблено методичні та практичні вказівки щодо використання зазначених сплайн-операторів до розв'язання задачі непараметричної оцінки ймовірнісних функцій. Обгрунтовано можливість застосування інформаційних технологій на базі сплайн-операторів з локальним носієм в автоматизованих системах обробки інформації (у статистичних інформаційних системах опрацювання результатів вимірювань, геоінформаційних системах, системах моніторування). З використанням розроблених автоматизованих інформаційних систем розв'язано прикладні задачі геоінформаційного, екологічного та медичного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.142 + З970.42-01 +
Шифр НБУВ: РА337977

Рубрики:

      
7.

Приставка Ю. В. 
Симетрійні властивості та точні розв'язки рівнянь реакції-конвекції-дифузії / Ю. В. Приставка. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню симетрійних властивостей та побудові точних розв'язків нелінійних рівнянь реакції-конвекції-дифузії та систем нелінійних рівнянь конвекції-дифузії. У дисертаційній роботі для рівняння реакції-конвекції-дифузії проведено класифікацію ліївських симетрій та знайдено деякі точні розв'язки рівнянь зі степеневими нелінійностями. Для системи рівнянь конвекції-дифузії побудовано нелокальні анзаци та нелокальні оператори, які їм відповідають. За допомогою знайдених анзаців проведено редукцію даних рівнянь, а також знайдено деякі їх точні розв'язки.З точністю до перетворень еквівалентності проведено повну групову класифікацію симетрійних властивостей (1+2)-вимірного рівняння реакції-конвекції-дифузії. Побудовано точні розв'язки рівняння реакції-конвекції-дифузії зі степеневими нелінійностями, досліджено властивості деяких з отриманих розв'язків та наведено їх геометричну інтерпретацію. Отримано нелокальні перетворення еквівалентності системи нелінійних рівнянь конвекції-дифузії. Дані перетворення використані для дослідження системи рівнянь Ван-дер-Ваальса. Знайдено два образи системи рівнянь Ван-дер-Ваальса, яка входить до класу систем нелінійних рівнянь конвекції-дифузії, та досліджено симетрійні властивості цих образів. Здійснено побудову нелокальних анзаців, проведено редукцію та знайдено деякі точні розв'язки системи рівнянь Ван-дер-Ваальса. Знайдено нелокальні анзаци та проведено редукцію обох образів системи рівнянь Ван-дер-Ваальса. Побудовано нелокальні оператори інваріантності, які відповідають нелокальним анзацам даної системи.^UThe thesis is devoted to the study of symmetry properties and the construction of exact solutions of nonlinear reaction-convection-diffusion equations and systems of nonlinear convection-diffusion equations. In the thesis work, for classification of reaction-convection-diffusion equations, we classified Lie symmetries and found some exact solutions of equations with power nonlinearities. The nonlocal ansätze and nonlocal operators corresponding to them are constructed for the system of convection-diffusion equations. With the help of the found ansätze, the data of the equations were reduced and some exact solutions of them were found.A complete group classification of the symmetry properties of the (1+2)-dimensional reaction-convection-diffusion equation was carried out to within equivalence transformations. The exact solutions of the reaction-convection-diffusion equation with power nonlinearities are constructed, the properties of some of the solutions obtained are investigated and their geometrical interpretation is given. Nonlocal equivalence transformations of a system of nonlinear convection-diffusion equations are found. These transformations are used to study the system of the van der Waals equations. Two images of the van der Waals system of equations, which belongs to the class of systems of nonlinear convection-diffusion equations, are obtained, and the symmetry properties of these images are investigated. The nonlocal ansätze were constructed, a reduction was carried out, and some exact solutions of the van der Waals system of equations were found. Nonlocal ansätze were found, and both images of the van der Waals system of equations were reduced. Nonlocal operators of invariance, which correspond to the nonlocal ansätze of this system, are constructed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Присталов А. І. 
Вплив складу кріозахисного середовища та методів охолодження на життєздатність гермплазми винограду / А. І. Присталов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – життєздатність ізольованих та у складі живців бруньок винограду. Мета дослідження – створити ефективні методи насичення живців та ізольованих бруньок винограду кріозахисними і живильними середовищами для підвищення їх збереженості при низькотемпературному або гіпотермічному зберіганні. Методи дослідження: вакуум-інфільтрація, кріоконсервування бруньок винограду, низькотемпературна диференціальна скануюча калориметрія, термічний аналіз, колориметричний тест, культивування живців і бруньок винограду, світлова мікроскопія, конфокальна мікроскопія, статистичний аналіз. Розроблено нові способи насичення живців та ізольованих бруньок винограду кріозахисними і живильними середовищами, доведено їх ефективність у протоколах кріоконсервування і гіпотермічного зберігання гермплазми винограду. Вперше визначено кількісні значення оптимальних концентрацій сахарози для насичення сплячих бруньок винограду методом вакуум-інфільтрації та досліджено життєздатність бруньок і терміни їх пророщування залежно від ступеня вологості та часу насичення. Досліджено низькотемпературні фазові переходи у бруньках винограду, які були насичені кріозахисними середовищами PVS різними методами.^UThe object of the study - the viability of isolated grape buds and in the cuttings. The purpose of the study is to create effective methods of saturation of cuttings and isolated grape buds with cryoprotective and nutrient media to increase their safety during low-temperature or hypothermic storage. Research methods: vacuum infiltration, cryopreservation of grape buds, low-temperature differential scanning calorimetry, thermal analysis, colorimetric test, cultivation of cuttings and grape buds, light microscopy, confocal microscopy, statistical analysis. New methods of saturation of cuttings and isolated buds of grapes with cryoprotective and nutrient media have been developed, their efficiency in protocols of cryopreservation and hypothermic storage of grape germplasm has been proved. For the first time, quantitative values of optimal sucrose concentrations for saturation of dormant grape buds by vacuum infiltration were determined and the viability of buds and terms of their germination depending on the degree of humidity and saturation time were studied. Low-temperature phase transitions in grape buds, which were saturated with PVS cryoprotective media by different methods, were studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Присташ С. Ф. 
Удосконалення методу розрахунку міцності корпусу підводного апарату тороїдальної форми, виготовленого намотуванням / С. Ф. Присташ. — Б.м., 2021 — укp.

Отримано математичну модель, яка, на відміну від існуючих моделей, враховує змінну товщину оболонки в результаті використання намотування та рекомендації класифікаційного товариства Bureau Veritas щодо оцінки пружних характеристик композиційного матеріалу за властивостями його компонентів. За допомогою отриманої математичної моделі удосконалено метод розрахунку напружено-деформованого стану і оцінки міцності корпусу підводного апарату тороїдальної форми при гідростатичному стисканні, що дало змогу врахувати конструктивно-технологічні фактори виготовлення із полімерних композиційних матеріалів способом намотування волокном (або стрічкою). Розроблено методику розрахунку напружено-деформованого стану міцного корпусу підводного апарату тороїдальної форми при гідростатичному стисканні з урахуванням конструктивно-технологічних факторів виготовлення його способом намотування волокном із ПКМ. Сформульовано практичні рекомендації щодо проектування тороїдальних міцних корпусів із ПКМ, зокрема із склопластика та вуглепластика, які задовольняють вимогам технологічності та критерію мінімуму маси.^UThe mathematical model, which, unlike existing ones, takes into account the changes of casing thickness, caused by using winding, as well as the recommendations of Bureau Veritas classification society on the evaluation of elastic characteristics of composite materials by the properties of its components, is developedThe method of calculating the stressed-deformed state and evaluating the strength of the pressure hull of an underwater vehicle of toroidal shape in conditions of hydrostatic compression was improved using obtained mathematical model. This allowed taking into account construction and technical factors of the production of pressure hull from polymer composite materials by winding with fiber (or tape). The methodology of calculating the stressed-deformed state of the pressure hull of an underwater vehicle of toroidal shape in conditions of hydrostatic compression, which takes into account construction and technical factors of the production of pressure hull from polymer composite materials by winding with fiber and polymer composite materials.The practical recommendations on the design of toroidal pressure hulls from polymer composite materials, in particular from fiberglass and carbon fiber, which meet the requirements of manufacturability and the criterion of minimum weight, were issued


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Пристай Т. В. 
Модифікація властивостей холестеричних рідких кристалів нанодомішками для використання в оптичних сенсорах / Т. В. Пристай. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі обґрунтовано вибір об'єктів дослідження та наведено основні параметри нанокомпозитів для модифікації холестеричних рідких кристалів. Зокрема, як базові рідкокристалічні матриці вибрано серійно виготовлені суміші холестеричних рідких кристалів фірми Hoffmann-La Rosh© – CLC2101L, CLC2103L, а також холестеричні суміші синтезовані в Інституті фізики напівпровідників НАН України EE1. Досліджено вплив наночастинок на фізичні параметри холестеричних рідких кристалів та індукованих холестеричних рідких кристалів вибрано нанотрубки нітриду алюмінію AlN, золоті нанострижні синтезовані зародково-посередницьким методом, дрібнозернистий магнетит (Fe3O4), наночастинки Fe2O3. Наведено методики проведення досліджень мезопористих структур на основі холестеричних рідких кристалів із вмістом нанорозмірних домішок. Наведено схему експериментальної установки для дослідження взаємодії газового середовища та модифікованих структур рідких кристалів. Обґрунтовано вибір елементної бази для реалізації фотоперетворювача та представлено методику формування спектральних характеристик на його основі.Проведено спектральні дослідження холестеричного рідкого кристала CLC-2103L легованого наночастинками магнетиту, які здійснювались у діапазоні довжин хвиль 200 – 1200 нм, при кімнатних температурах і концентрації монооксиду вуглецю від 20 до 150 мг/м3. Отримано залежності коефіцієнта спектральної чутливості для нанокомпозитів на основі магнетиту Fe2O3 і Fe3O4, які показують, що, незалежно від типу магнетиту, збільшення його концентрації в ХРК матриці приводить до збільшення коефіцієнта спектральної чутливості. Запропоновано схемотехнічне рішення побудови оптичного сенсора монооксиду вуглецю на основі холестеричного рідкого кристала, легованого нанорозмірним магнетитом Fe2O3, уможливлює визначення концентрації монооксиду вуглецю в межах від 10 до 40 мг/м3. Розроблено оптичний сенсор амінокислот, чутливим елементом якого є холестерико-нематична суміш на основі BLO-60+5CB, допована водним розчином золотих наночастинок. Даний нанокомпозит використовувався для детектування валіну в межах концентрацій від 0 до 50 %. Встановлено залежність між кількістю наночастинок золота в суміші та величиною мінімальної довжини хвилі пропускання. Продемонстровано, що збільшення концентрації наночастинок золота в суміші понад 10 % збільшує чутливість системи до валіну.^UIn this work we present general motivation for our research, justify and rationalize the particular choice of materials that were studied and present the main characteristics of the nanocomposites used for modification of CLC properties. As a basic liquid crystal matrices in our research were chosen: commercially produced CLC mixtures by Hoffmann - La Rosh© - CLC2101L, CLC2103L; and cholesteric mixtures synthesized in the Institute of Semiconductor Physics, NAS of Ukraine - EE1.To investigate the effect of nanoparticle doping on CLC and induced CLC physical properties, following types of particles were selected: Aluminum nitride (AlN) nanotubes, gold nanorods synthesized by seed-mediated method, Magnetite particles (Fe3O4), Ferric oxide particles (Fe2O3). In this work we present: General research methodology for studying mesoporous structures based on CLC modified by nanoparticles; Detailed scheme of experimental setup used for research of interaction between CLC based structures and different gases. Suggested design of photo-converter device and proposed methodology for formation of its spectral characteristic.Spectral studies of cholesteric of liquid crystal of CLC - 2103l, are undertaken magnetite alloyed by nanoparticles, that came true in the range of lengths of waves of 200 – 1200 нм, there is a from 20 to 150 mg/м3 at room temperatures and concentration of monoxide of carbon. Dependences of coefficient of spectral sensitivities are got for nanocomposix on the basis of magnetite of Fe2O3 and Fe3O4 that show that regardless of type of magnetite of increase of his concentration in ХРК of matrix results in the increase of coefficient of spectral sensitiveness. The circuit design solution for the construction of an optical carbon monoxide sensor based on a cholesteric liquid crystal doped with nanosized magnetite Fe2O3 allows to determine the concentration of carbon monoxide in the range from 10 to 40 mg/m3. An optical amino acid sensor has been developed, the sensitive element of which is a cholesteric-nematic mixture based on BLO-60 + 5CB, supplemented with an aqueous solution of gold nanoparticles. A study of this sensor to determine the concentration of valine in the range from 0 to 50%. The relationship between the number of gold nanoparticles in the mixture and the value of the minimum transmission wavelength is established. Increasing the concentration of gold nanoparticles in the mixture by more than 10% increases the sensitivity of the system to valine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Пристайко В. В. 
Державне управління в умовах надзвичайного стану: теоретичні аспекти / В. В. Пристайко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне обґрунтування державного управління в умовах надзвичайного стану як особливого різновиду державного антикризового управління, а також напрямів його удосконалення в Україні.Виділено державне управління в умовах надзвичайного стану як особливий різновид державного антикризового управління, що суттєво відрізняється від державно-управлінської діяльності в умовах надзвичайних ситуацій та військового стану. З'ясовано, що державне управління в умовах надзвичайного стану завжди має антикризову спрямованість. Запропоновано визначення поняття "державне антикризове управління в умовах надзвичайного стану".Розроблено концептуальні засади удосконалення державного управління щодо забезпечення режиму надзвичайного стану в Україні, що має, насамперед, базуватися на розумінні його сутності як сукупності управлінських інститутів, процесів та механізмів ефективного реагування на особливо загрозливі кризові ситуації, що потребують введення надзвичайного стану.^UIn the dissertation research is carried out the theoretical substantiation of public administration in the conditions of a state of emergency as a special kind of state anti-crisis management, and also directions of its improvement in Ukraine.Features are investigated of public administration in a state of emergency as a special kind of state anti-crisis management, which differs significantly from public administration in emergency situations and martial law. It was found that public administration in a state of emergency is always have an anti-crisis tendency. Accordingly, it is proposed to define the concept of “public crisis management in a state of emergency”. Conceptual bases for improving public administration to ensure the state of emergency in Ukraine have been developed, which should be based primarily on understanding its essence as a set of management institutions, processes and mechanisms for effective response to particularly threatening crises that require a state of emergency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Долгих С. М. 
Інформаційна технологія розпізнавання мережевих даних Інтернет на основі генеративних нейромережевих моделей: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.13.06 / С. М. Долгих. — Б.м., 2023 — укp.

У роботі проведено дослідження, теоретичне обґрунтування, розробку, програмне виконання та експериментальну перевірку методів навчання розпізнавання класів даних пакетів трафіку Інтернет та інших типів з даними навчання мінімального обсягу на основі структури щільності генеративних представлень даних та запропоновано інформаційну технологію обробки даних та навчання машинних систем на основі структури щільності генеративних представлень. У теоретичній частині роботи досліджувалися методи створення інформативних генеративних представлень та доведено теорему про категоризацію в генеративних представленнях, що лежить в основі методів навчання з мінімальними наборами відомих даних, запропонованих у роботі. На підставі результатів теоретичної частини та огляду сучасних методів та моделей навчання штучних систем, запропоновані методи навчання з використанням неконтрольованої генеративної структури (ландшафту щільності) представлень даних Інтернет: метод виявлення характерних типів даних без вимог відомих даних; та метод ітеративного навчання на генеративному ландшафті з мінімальними наборами навчальних даних, до кількох зразків. На основі результатів теоретичних досліджень та експериментальної перевірки запропонованих методів запропоновано інформаційну технологію навчання з використанням неконтрольованої генеративної структури (ландшафту щільності) представлень, яка з'єднує обробку даних, навчання генеративних моделей та виявлення інформаційної структури даних у єдиний процес, який може застосовуватися з даними різних джерел та типів. Результати роботи підтверджуються ретельним аналізом теоретичних основ, доскональною експериментальною перевіркою та рецензованими публікаціями в українських та міжнародних наукових виданнях.^UIn the thesis, a research into theoretical foundations of unsupervised generative learning, architecture of generative models, design and development, implementation and experimental verification was carried out to propose and verify methods and an information technology of training machine intelligence systems with minimal sets of known data based on generative density structure (landscape) of informative representations created by generative models in the process of unsupervised training with minimization of generative error. Developing such methods is an essential challenge in a number of critical applications including analysis and classification of data in computer networks and Internet. As was established in a number of studies, applying conventional methods with standard sets of training data can affect generality and accuracy of methods in practical applications where data in the networks differs significantly from the sources of training data. The proposed methods are based on the informative structure of unsupervised generative representations produced with models of generative self-learning that do not require known data to produce. Completely unsupervised methods of determination of generative structure of informative representations proposed and verified in the thesis can produce additional essential information about the input distributions to a learning model and allow to significantly reduce the requirement for known data to achieve confident learning of both externally known classes and the common general types or “natural concepts” in the data, offering a natural solution to the identified challenges in the stated problem of Internet traffic classification. In the theoretical part of the thesis, methods of creating informative generative representations were investigated and a theorem of categorization in generative representations proven under a number of identified conditions. The theorem establishes a theoretical foundation for introduction and definition of methods of learning characteristic types (native concepts) and known classes of Internet packet data with minimal sets of training samples based on the density cluster structure in the latent distributions of data proposed and developed in the thesis. The methods use the cluster structure of density distributions in the informative low-dimensional generative representations of Internet packet data, created in the process of unsupervised generative learning to produce latent samples associated with natural concepts or a known classes of interest and construct classifiers of classes and natural concepts with improved accuracy results and reduced dependency on the significant amounts of training data. The proposed approach has a number of essential advantages compared to conventional supervised methods of machine intelligence, including: flexibility, in learning specific classes and concepts of interest without the constraints of confident knowledge of the complete conceptual structure of the data; the ability to learn iteratively, starting with minimal known samples (down to a handful of samples) and improve learning results when new data becomes available without full retraining of the generative model; massively reduced requirement for prior known training data; and, in a strong correspondence to the stated problem of the thesis, reduce to the minimum the dependence of the learning success on the source of training data via employing natural generative structure of the latent distributions of the data in the network. As well, the proposed methods have interesting parallels to learning of biological systems that is characterized by flexibility and ability to learn successfully with minimal data as and when it becomes available. On the base of methods proposed and verified in the thesis, the information technology of minimal sample learning based on density structure (landscape) of informative generative representations was developed. The technology combines the stages of: data processing; selection and training of generative models in an unsupervised process; determination of the density structure of latent representations and learning based on the identified generative structure (landscape) of generative representations into a single information process that can be generalized and extended to data of different types and origin in different domains and problem areas. The results of the thesis are supported by a thorough review of the theoretical foundations of the problem and the existing approaches in Internet data analysis and classification, comprehensive design of the models based on solid theoretical foundations, extensive and comprehensive experimental verification; presentation and positive acceptance of the results by the research community at international and Ukrainian scientific conferences and seminars;and peer-reviewed publications in Ukrainian and international scientific literature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Пристай О. В. 
Психологічні умови формування управлінської компетентності керівників закладів загальної середньої освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / О. В. Пристай. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній та важливій темі розвитку управлінської компетентності менеджерів освіти. У світлі таких кризових умов як пандемія COVID-19 і війна України з Російською Федерацією українська освіта проходить випробування на стійкість та витривалість. Відповідно, до керівників закладів освіти висуваються нові вимоги, зумовлені невизначеністю подій, важливістю встановлення емоційно-соціальних зв’язків та пошуку нестандартних креативних рішень для подолання викликів сьогодення.^UThe dissertation is devoted to the important topic of development of managerialcompetence of education managers. In the light of such crisis conditions as the COVID19pandemic and Ukraine's war with the Russian Federation, Ukrainianeducation is being tested for stability and endurance. Accordingly, new demands areplaced on the heads of educational institutions due to the uncertainty of events, theimportance of establishing emotional and social ties and finding nonstandardcreativesolutions to overcome today's challenges.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Поліщук А. Г. 
ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ І ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНУ МАШИНИ ДЛЯ РІЗАННЯ ВИСОКОМІЦНИХ МАТЕРІАЛІВ: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.05.04 / А. Г. Поліщук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.04 - машини для земляних, дорожніх та лісотехнічних робіт. – Київський національний університет будівництва і архітектури. Київ, 2023.Дисертацію присвячено дослідженню та обґрунтуванню режимів і параметрів робочого органу машин для різання високоміцних матеріалів.Приведені основні положення методів розрахунку режимів і параметрів робочого органу машини для різання високоміцних матеріалів, що базуються на результатах теоретичних та експериментальних досліджень. Проведені експериментальні дослідження режимів роботи, визначення тангенціальних зусиль сил різання на розробленій та створеній машині для різання високоміцних матеріалів абразивним армованим кругом.Запропоновано алгоритм розрахунку основних параметрів робочого органу машини для різання високоміцних матеріалів, розрахунки за які дають можливість вибору типу ріжучого органу, його раціональних параметрів на основі порівняння та оцінки різних типів.Наведено конструктивні рішення машин для різання високоміцних матеріалів, новизна яких підтверджена патентами на корисну модель.Ключові слова: різання, високоміцні матеріали, абразив, абразивний круг, зусилля, швидкість різання, швидкість подачі.^UThe dissertation is devoted to the study and substantiation of the modes and parameters of the working body of machines for cutting superhard materials.The main provisions of the methods for calculating the modes and parameters of the working body of the machine for cutting high-strength materials, based on the results of theoretical and experimental studies, are given. Experimental studies of operating modes, determination of tangential forces of cutting forces on the developed and created machine for cutting high-strength materials with an abrasive reinforced wheel were carried out.An algorithm for calculating the main parameters of the working body of a machine for cutting high-strength materials is proposed, calculations for which make it possible to select the type of cutting body, its rational parameters on the basis of comparison and evaluation of different types.The design solutions of machines for cutting high-strength materials, the novelty of which is confirmed by patents for a utility model, are presented.Keywords: cutting, high-strength materials, abrasive, abrasive wheel, force, cutting speed, feed rate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського