Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (804)Книжкові видання та компакт-диски (608)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРОХОР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прохоренко 
Творчість Євгена Маланюка і "Празька школа" українських поетів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Оксана Феодосіївна Прохоренко ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=7СОЕ)-4 Маланюк,Є. 535 + Ш5(0)-308 + Ш5(7СОЕ=УК)-Маланюк,Є. 535
Шифр НБУВ: РА311435

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Прохорова В.В. 
Реструктуризація організаційно-господарської діяльності підприємства в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Прохорова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс питань, пов'язаних з процесом здійснення реструктуризації організаційно-господарської діяльності підприємств за умов ринкових відносин. Розглянуто сутність, принципи і методи реструктуризації. Розкрито значення реструктуризації як необхідної умови функціонування підприємства. Систематизовано основні функціональні вертикалі управління організаційно-господарської діяльності підприємства. Виявлено показники, які найбільш їх характеризують. Здійснено економічну діагностику та оцінку досліджуваних функціональних вертикалей. Проаналізовано резерви по кожній з них. Розкрито особливості організаційного механізму реструктуризації системи управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-31
Шифр НБУВ: РА314706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Прохорчук О.В. 
Розробка та дослідження інтегрованої системи визначення координат і курсу судна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.03 / О.В. Прохорчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено інтегровану систему визначення координат і курсу судна, до складу якої входить коректований гірокомпас, приймач сигналів супутникових навігаційних систем і лаг. Досліджено особливості конструкції та основні похибки інтегрованої системи визначення, координат і курсу судна. Запропоновано алгоритм функціонування інтегрованої навігаційної системи з використанням оптимального фільтра Калмана, що підвищує точність і надійність видачі навігаційної інформації за довільного руху судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О471.112
Шифр НБУВ: РА319943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Прохорова М.Е. 
Транснаціональні корпорації та екологічні аспекти економічного зростання приймаючих країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Е. Прохорова ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено багатоплановий вплив транснаціональних корпорацій (ТНК) на охорону навколишнього середовища, проаналізовано та теоретично осмислено досвід регулювання екологічних аспектів їх діяльності на національному та міжнародному рівнях. На підставі нових знань здійснено аналіз взаємодії ТНК та охорони навколишнього середовища. Важливим аспектом дослідження є процес транснаціоналізації, який посилює глобальний характер екологічних проблем, та основні етапи впровадження екологічної політики. Наступним напрямом досліджуваної проблеми є питання суперечливого впливу діяльності ТНК на навколишнє середовище, а також виявлені нові стратегії менеджменту, які передбачають зміну ставлення корпорацій до охорони навколишнього середовища. Розглянуто також проблему регулювання екологічних аспектів діяльності ТНК на сучасному етапі. З'ясовано, що у кожній країні склалася своя система управління, яка відображає політичні традиції, економічні механізми, культурні та національні особливості, існуючі правову й адміністративну системи, а також загальний стиль формального та неформального процесів прийняття рішень. Обгрунтовано, що поряд з національним великого значення набуває міжнародний механізм, що полягає в значному збільшенні правил і процедур регулювання діяльності ТНК, впроваджених міжнародними організаціями, інтеграційними об'єднаннями та міжнародними двосторонніми угодами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У528
Шифр НБУВ: РА312648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Прохоров В.В. 
Діяльність органів внутрішніх справ Кримської АРСР у 1921 - 1925 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Прохоров ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Визначено комплекс заходів, умов та наслідків, що впливають на створення системи органів внутрішніх справ (ОВС) півострова, їх внутрішню структуру, головні та допоміжні функціональні обов'язки. Наведено кількісну та якісну характеристики та розглянуто структуру особового складу НКВС Криму, Головного та окружних (Джанкойського, Євпаторійського, Сімферопольського, Севастопольського, Ялтинського, Феодосійського, Керченського) управлінь РСМ Кримської автономії. Подано раніше невідомі дані щодо скоєння злочинів та порушень службової дисципліни, припущених співробітниками ОВС Кримської АРСР. Розглянуто форми професійної підготовки особового складу за місцем служби та у спеціалізованих школах командного складу. Висвітлено діяльність органів міліції, спрямовану на ліквідацію кримінального бандитизму, організованих бандитських груп і кримінальної злочинності та на покращення охорони громадського порядку. Розглянуто взаємозв'язок ОВС з іншими державними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х621.163.012(4РОС-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА322089

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Прохоров О.В. 
Методи та моделі логістичного аналізу процесів прийняття рішень і управління автоматизованими багаторівневими розподіленими системами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Прохоров ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто метод системного підходу в галузі логістичного аналізу процесів прийняття рішень (ППР) та управління в багаторівневих розподілених системах (БРС) з використанням запропонованих знання-орієнтованої структуризації та мережних (системних) моделей, що підвищує ефективність та якість аналізу БРС. Запропоновано метод подання знань в систему імітаційного моделювання (СІМ) у вигляді логічного методу, теоретичною базою якого є багатозначне числення присутності, що дає змогу будувати ієрархічні багаторівневі формалізовані аквіометричні теорії об'єктів БРС, враховувати невизначеність і протиріччя знань. Розроблено метод імітаційного моделювання з використанням запропонованої знання-орієнтованої системної імітаційної моделі (ІМ) для аналізу БРС, що дає змогу проводити моделювання й аналіз логістичних процесів БРС за всіма рівнями її системного подання. Удосконалено метод обробки інформації у процесі моделювання БРС і прийняття системних рішень, що дозволяє інтерпретувати моделі знань (МЗ) і результати моделювання, проводити синтез програм розв'язання задач моделювання. Розроблено МЗ для ППР СІМ: системного подання БРС; типового процесу й опису технологічних операцій; вибору виконавців та їх інформаційної взаємодії у процесі управління БРС; визначення важливості та пріоритету альтернатив, які забезпечують адаптивність і швидке модифікування СІМ та ефективність управління БРС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.953-01 +
Шифр НБУВ: РА322795

Рубрики:

      
7.

Прохоренко О.Я. 
Протидія корупційним проявам у системі державної служби України (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.Я. Прохоренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи та практичні аспекти протидії корупційним проявам у державній службі сучасної України. Запропоновано визначення поняття протидії корупційним проявам у державній службі, встановлено його специфіку. Визначено етапи історичного розвитку законодавства України щодо протидії корупційним проявам. Встановлено якісні та кількісні параметри протидії і боротьби з корупційними проявами в державному управлінні сучасної України. Охарактеризовано функції та методи державного управління у сфері протидії корупційним проявам. Розкрито повноваження органів, що протидіють корупційним проявам в Україні на сучасному етапі. Визначено нові види корупційних проявів, їх структуру, тенденції розвитку. Розглянуто теоретичні та практичні проблеми протидії корупційним проявам. Виявлено недоліки чинного законодавства України щодо протидії корупційним проявам. Досліджено плинність керівного складу державної служби України, встановлено причини даного явища, визначено професійний та освітні рівні і вік службовця, що залишає державну службу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА329969

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Прохорова М.П. 
Комплексне патогенетичне лікування дітей з бронхообструктивним синдромом: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / М.П. Прохорова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості, імунний статус, стан перекисного окиснення ліпідів, вегетативний гомеостаз, мікробіологічний склад бронхіального вмісту, гіперчутливість бронхів у хворих з бронхообструктивним синдромом (БОС). Встановлено, що в разі БОС має місце колонізація бронхолегеневої системи різноманітними мікроорганізмами, що є підставою для виникнення вторинного інфекційного процесу, який ускладнює перебіг БОС у 62 % обстежених і потребує призначення антибактеріальної терапії. Визначено клініко-параклінічні особливості респіраторної інфекції, яка викликана Chlamydia pneumoniae та Mycoplasma pneumoniae на фоні БОС. Доведено, що найважливішою ознакою бронхолегеневої інфекції, яка ускладнює БОС, є підвищення кількості нейтрофілів у бронхіальному вмісті, розвиток імунних розладів різного ступеня вираженості, що потребує призначення імунокоригувальної терапії. Вперше вивчено особливості перекисного окиснення ліпідів у конденсаті видихнутого повітря і поту в хворих з БОС і залежність його від перебігу та стадії захворювання. Обгрунтовано клінічну ефективність застосування текому - препарату з антиоксидантною, протизапальною дією, який впливає на ліпідний обмін у процесі лікування БОС. Вперше вивчено ефективність лікування за умов камери штучного мікроклімату сольових шахт на вільнорадикальні процеси в бронхолегеневій системі, місцевий імунітет, гіперреактивність та гіперчутливість бронхів у дітей з БОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА335547

Рубрики:

      
9.

Прохоров Д.А. 
І.І.Казас - просвітитель караїмів та кримських татар: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.А. Прохоров ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Висвітлено життя та діяльність відомого просвітителя караїмів і кримських татар середини XIX - початку XX ст. І.І.Казаса. З використанням численних джерел та на підставі синтезу історіографічної спадщини з даної проблеми зроблено висновок про особливе значення цієї неординарної особистості у суспільно-політичному та просвітянському русі караїмського та кримськотатарського народів. Охарактеризовано роль І.І.Казаса у створенні учбових закладів нового типу, розробці учбово-методичної літератури з використанням останніх наукових досягнень. Проведено компаративний аналіз політичних, соціально-економічних передумов розвитку російської державної системи освіти караїмів та кримських татар. Розглянуто діяльність І.І.Казаса у рамках Таврійської вченої архівної комісії - публікації ним різноманітних статей, архівну та музейну роботу, пропаганду історичних знань серед населення Криму. Відзначено, що просвітницька діяльність І.І.Казаса відображена його роботою з видання періодичної друкарської продукції, науково-популярних статей та поетичних творів. Наголошено, що діяч здійснив вагомий внесок у становлення кримсько-татарської національної преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-8 Казас +
Шифр НБУВ: РА339851

Рубрики:

      
10.

Прохоренко С.В. 
Теплофізичні засади стабілізації процесів топлення-кристалізації евтектичних стопів для створення реперних точок температури: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.04 / С.В. Прохоренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 41 с. — укp.

Проаналізовано розвиток теоретичних засад і принципів побудови реперних точок температури з використанням металевих стопів евтектичної концентрації як робочої речовини. Висвітлено причини нестабільності відтворення температури фазових переходів топлення - кристалізація. Встановлено, що базовими джерелами нестабільності відтворюваності температури та неєдиності металевих реперних точок МТШ - 90 є неоднозначність визначення концентрації та природи домішок, а також відсутність належних уніфікованих, індивідуальних для кожної робочої речовини, технологій реалізації фазових переходів кристалізації. Показано, що евтектичні ізотопи у певному температурному інтервалі після топлення зберігають мікронеоднорідну структуру. Доведено, що завдяки кластерній будові структура евтектичних розтопів особливо чутлива до накладення фізичних полів. Розроблено методологію оцінки значень енергетичного вливу на розтоп робочої речовини з метою формоутворення дрібнодисперсної, рівнозернистої енергонасиченої структури, яка забезпечує найбільш ізотермічне плато топлення. Контроль формування оптимального рівня однорідності та дисперсності кристалічної структури робочої речовини під час її кристалізації здійснюється з використанням адаптованого методу акустичної емісії (АЕ). У процесі топлення розроблений метод використовується для визначення початку та завершення фазового переходу. Наведено результати дослідження прецизійного складу евтектики системи In - Ga - Sn, необхідного рівня перегріву розплаву, параметрів його енергетичної обробки та умов кристалізації, оптимальних для одержання наступного максимально ізотермічного плато топлення, а також рівня його тривалої cтабільності з застосуванням рентгенографічного, віскозиметричного, калориметричного, металографічного, диференціального термічного та АЕ методів аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.5 в641.0,022 + З322-5 +
Шифр НБУВ: РА339024

Рубрики:

      
11.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
12.

Прохоров А.О. 
ЕПР перехідних іонів в кристалах з структурою перхлорату гексагідрату: ефекти температури і тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А.О. Прохоров ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2006. — 28 с. — укp.

Досліджено спектри електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) домішкових центрів в ізоморфних кристалах фторборатів і перхлоратів у широкому діапазоні температур і тисків. Встановлено характер спотворень лігандного оточення домішкового парамагнітного іону в кристалах фторборатів і перхлоратів та їх зміцнення в процесі високого тиску. Виявлено, що температурні залежності початкового розщеплення іонів зі спіном більше одиниці в усіх досліджених кристалах мають особливість в районі 200 К. Під час всебічного стискання виявлено ефект збіжності ліній ЕПР, які відносяться до різних квантових переходів. Показано, що виявлений ефект пов'язаних з кросрелаксацією в спіновій системі. Досліджено зміцнення g-факторів іонів з незамороженим орбітальним моментом у низькотемпературному інтервалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.33,022 + В367.1,022 +
Шифр НБУВ: РА342327

Рубрики:

      
13.

Прохоров Г.В. 
Радіаційне дефектоутворення і механічні напруження в кремнієвих структурах мікроелектроніки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Г.В. Прохоров ; Ін-т термоелектрики НАН України та М-ва освіти і науки України. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив бомбардування високоенергетичними частинками (іонами, протонами, нейтронами, гамма-квантами, альфа-частинками) на механічні й електричні властивості напівпровідників і прикладних шаруватих структур на їх основі. Для вивчення формування тонких шарів силіцидів металів наноелектроніки використано Резерфордівське зворотне розсіювання. Розроблено систему вимірювання модуля пружності кремнію у процесі опромінення. Створено пристрій для дослідження зразків під час опромінення в горизонтальному каналі ядерного реактора. Досліджено механічні напруження в іонно-легованих шарах кремнію, виявлено його розпухання під час імплантації та виникнення дислокаційних систем поблизу межі легована-нелегована область. Розроблено практичні рекомендації для підвищення експлуатаційних характеристик і радіаційної стійкості приладних структур мікроелектроніки. Встановлено, що процес термоелектротренування суттєво підвищує радіаційну стійкість елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З844.15 +
Шифр НБУВ: РА343825

Рубрики:

      
14.

Прохоренко М.М. 
Система військового законодавства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Прохоренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження нормативно-правових актів, які регулюють суспільні відносини у сфері формування, розвитку та функціонування Збройних Сил України. Обгрунтовано необхідність виокремлення їх до автономної системи - військового законодавства України. Визначено основні складові системи військового законодавства України, а саме: предмет, елемент і взаємозв'язки між ними. Установлено, що військове законодавство України має єдиний предмет і є комплексним законодавством, що містить нормативні приписи, які входять до нормативно-правових актів цих галузей законодавства України. Єдність предмету військового законодавства України є чинником, що підтверджує необхідність виокремлення його до галузі законодавства України. Проаналізовано обумовленість утворення системи військового законодавства України економічною, політичною, соціальною системами та системою права. Розкрито ієрархічну структуру військового законодавства України та визначено його місце у системі законодавства України як окремої комплексної галузі законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА351200

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Прохоренко О.В. 
Розробка та застосування методу складних перерізів для розрахунку залишкових деформацій від зварювання поздовжніх швів одномірних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Прохоренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Представлено математичну модель наближеного інженерного методу складних перерізів (МСП) для розрахунку на основі визначення функції усадки залишкового напружено-деформованого стану (НДС) та прогину поздовжньої осі під час зварювання поздовжніх швів (ПШ) одномірних зварних конструкцій (ОЗК) за схемами нагрівання потужним швидкодіючим лінійним джерелом (ПШЛД) та рухомим лінійним джерелом (РЛД). Здійснено апробацію МСП за допомогою розробки алгоритмів, програм та виконання числових розрахунків НДС і залишкового прогину для модельних задач ОЗК типових поперечних перерізів і співставлення експериментальних результатів з розрахунковими. На базі МСП розроблено математичні моделі, алгоритми та програми для оптимізації погонної енергії зварювання ПШ другої черги за критерієм відсутності залишкового прогину для деяких видів геометричної форми поперечного перерізу ОЗК. Розв'язано числові модельні задачі. Результатами розрахунків підтверджено працездатність розробленого методу розрахункової оптимізації тепловкладення під час зварювання за критерієм відсутності залишкового прогину для ОЗК, що мають декілька зон пластичного скорочення у поперечному перерізі. Встановлено, що кореляція розрахункових результатів по залишковому НДС не суперечить відомим літературним даним. Розроблено математичну модель методу розрахунку технологічних параметрів теплової правки залишкового прогину ОЗК типових поперечних перерізів для випадків, коли оптимізація погонної енергії зварювання швів другої черги неможлива з огляду на особливості геометричних форм деяких видів поперечних перерізів. Запропоновано алгоритми, програми та виконано числові розрахунки модельних задач теплової правки залишкового прогину для чотирьох видів перерізу. Здійснено практичне впровадження результатів наукового дослідження на вітчизняних підприємствах та у навчальний процес ВНЗ для підготовки фахівців зварювального виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18 +
Шифр НБУВ: РА349946

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Прохорова С.І. 
Екологічні особливості синантропних видів рослин в техногенно трансформованому середовищі південного сходу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / С.І. Прохорова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження мінливості синантропних видів рослин в техногенно трансформованому середовищі південного сходу України. Встановлено біоекологічні особливості 6-ти модельних синантропних видів рослин, визначено їх ценотичну роль в угрупованнях в техногенних екотопах. Наведено оцінку подібності структур популяцій досліджуваних синантропних видів рослин за їх морфологічними ознаками з використанням статистичних коефіцієнтів та індексів. Виконано порівняльний аналіз морфологічної мінливості синантропних видів за умов їх адаптації в техногенних екотопах. Продемонстровано достовірну кореляцію параметрів морфометричних ознак з незалежними офіційними даними щодо забруднення атмосфери Донецької області та м.Донецька. Виділено 23 чутливі модулі морфологічної мінливості 4-х синантропних видів рослин та запропоновано робочу схему їх використання як біомаркерів для індикації стану техногенного середовища. Складено екологічні схеми-карти м.Донецька і Донецької області. Показано можливість здійснення інтегральної оцінки екологічного стану середовища за допомогою синантропних видів рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9(4УКР) + Е50*801.48(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353550

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Прохоренков В.М. 
Кличний відмінок у староросійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.М. Прохоренков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано відмінковий статус кличної форми в староросійській мові. Проаналізовано формально-синтаксичні й семантико-синтаксичні функції вокатива в ієрархії їх первинності та вторинності з урахуванням синкретизму його значення і транспозиційних особливостей відмінкової форми. Визначено причини використання кличного відмінка у функції суб'єкта, його синтагматичні особливості в даній функції. Висвітлено взаємозв'язок між категорією особи дієслова та іменника в реалізації вокативом формально- і семантико-синтаксичних характеристик. Розглянуто співвідношення інтенцій мовця й потенційних можливостей особи, представленої формою вокатива, в реченнях із дієсловами наказового способу, розкрито роль кличного відмінка в реалізації модальних відтінків імперативних конструкцій. Охарактеризовано особливості використання сакрального імені в кличному відмінку. Досліджено вживання вокатива у функції адресата в різних комунікативних регістрах староросійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-022 +
Шифр НБУВ: РА350719

      
18.

Прохорець С.І. 
Моделі та методи проектування нейтронографічної установки: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.І. Прохорець ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Створено моделі об'єктів, що проектуються, - нейроутворюючої мішені, тракту формування потоку нейтронів та позиційно-чуттєвих детекторів нейтронографічного зображення. Запропоновано метод оцінювання характеристик стрип-детекторів, який базується на контролі еквівалентного шумового заряду. Розвинуто методику розрахунку полоскових структур модулів багатоканальних напівпровідникових детекторів, яка передбачає застосування варіаційного числення. Сформульовано та досліджено функцію цілі та систему обмежень під час проектування нейтроноутворюючої мішені та тракту транспортування потоку нейтронів до об'єкта досліджень. Показано, що максимальне значення такої функції цілі забезпечується у разі використання методу спрямованого пошуку та методу статистичних випробувань. Досліджено питання стосовно врахування взаємного впливу елементів позиційно-чутливого детектору нейтронографічного зображення, що дозволило одержати функцію цілі під час його проектування в аналітичному вигляді й оптимізувати просторову точність пристрою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.25 в641.8,022 + В381.5 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА354604

Рубрики:

      
19.

Прохорова Ю.В. 
Антикризове фінансове управління підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.В. Прохорова ; ПВНЗ Європ. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно узагальнення та подальшого розвитку теоретико-методичних підходів, а також розробки практичних рекомендацій щодо антикризового фінансового управління підприємством за сучасних економічних умов. Розкрито суть поняття "антикризове фінансове управління", узагальнено існуючі підходи стосовно формування наукової концепції антикризового фінансового управління. Проаналізовано існуючі методи та моделі прогнозування банкрутства. Обгрунтовано необхідність проведення діагностики наявності фінансової кризи на підприємствах машинобудування. Розроблено інтегровану модель визначення виду (кризи ліквідності, фінансової стійкості, ділової активності, прибутковості) та ступеня фінансової кризи. Запропоновано методичний підхід до ідентифікації та розпізнавання фінансово-господарського стану підприємств щодо наявності певного виду фінансової кризи. Удосконалено комплексну систему діагностування в антикризовому фінансовому управлінні на підставі її кількісної та якісної складової. Проведено дослідження з метою вдосконалення методичного підходу до процесу розробки концепції антикризового фінансового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97-21 +
Шифр НБУВ: РА361869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Прохорова О.О. 
Формування індивідуального стилю педагогічної діяльності майбутніх інженерів-педагогів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Прохорова ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та психолого-педагогічні засади формування індивідуального стилю педагогічної діяльності майбутніх інженерів-педагогів. Розкрито сутність, визначено критерії та показники сформованості даної якості у студентів інженерно-педагогічних ВНЗ. Обгрунтовано й апробовано умови, структуру, модель та методику формування індивідуального стилю педагогічної діяльності у майбутніх інженерів-педагогів, експериментально підтверджено їх ефективність. Розроблено пропозиції щодо удосконалення організації навчального процесу в інженерно-педагогічних ВНЗ. Наведено рекомендації щодо використання запропонованої методики формуванян індивідуального стилю педагогічної діяльності у процесі професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж.р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА358832

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського