Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (340)Книжкові видання та компакт-диски (347)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУГАЧ$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пугач Н.Б. 
Історичні та медико-соціальні аспекти становлення і розвитку вчення про сибірку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.04 / Н.Б. Пугач ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 27 с. — укp.

Вперше проаналізовано фундаментальні праці загальних патологів, мікробіологів, епідеміологів та інфекціоністів, досліджено найважливіші етапи генезису, становлення та розвитку вчення про інфекційні хвороби на прикладі сибірки. З'ясовано, що відкриття збудника антраксу, вивчення його властивостей і характеристик, становлення вчення про сибірку істотно вплинули на розвиток мікробіології, епідеміології й імунології, відкриття багатьох збудників інфекційних хвороб, розробку ефективних специфічних засобів захисту людини та тварин від чуми, віспи, тифу, холери, дифтерії, поліомієліту. Доведено, що ідеї, гіпотези, твердження, активна експериментальна діяльність багатьох поколінь учених (Д.С.Самойловича, С.С.Андрієвського, Р.Коха, Л.Пастера, І.І.Мечникова, Л.С.Ценковського, В.К.Високовича, Д.К.Заболотного, Г.М.Мінха, М.Ф.Гамалії) стимулювали розвиток нових галузей медичної науки: мікробіології, епідеміології й імунології. Розкрито зміст та евристичну роль методології вакцинопрофілактики Л.С.Ценковського, розглянуто можливості її удосконалення за сучасних умов. Висвітлено суттєвий внесок вітчизняних учених у розвиток світової медичної науки, зокрема, створення вчення про атракс як особливо небезпечної хвороби, дослідження його властивостей і характеристик. Розглянуто основні етапи формування стратегії ефективної боротьби з інфекційними хворобами, наведено оцінку героїчних наукових експериментів вітчизняних мікробіологів. Розроблено діагностичну систему для індикації збудника сибірки у людей, тварин і в навколишньому середовищі на підставі полімеразної ланцюгової реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.76 +
Шифр НБУВ: РА356165

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Пугачова 
Біоморфологічні особливості Lilium hybridum hort. при інтродукції на південний схід України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Аліна Юріївна Пугачова ; УААН; Нікітський ботанічний сад- національний науковий центр. — Ялта, 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12 Lil*73*33(4УКР)
Шифр НБУВ: РА358785

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Пугач І.І. 
Вдосконалення методів розрахунку параметрів дегазації зближених пластів, що підробляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.І. Пугач ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Установлено залежності розрідження в устях сведловини, концентрації метану в суміші та витрати метаноповітряної суміші (МПС) від відстані устя свердловини до лінії очисного вибою, дебіту газоповітряної суміші від розрідження в усті свердловини до лави, витрат метану, відстані устя свердловини до лави, дебіту метану від розрідження у свердловині. За одержаними результатами складено рівняння парних і множинних регресій. Виконано обгрунтування топологічних параметрів дегазаційних свердловин за умов дегазації зближених пластів, що підробляються, на базі математичного апарату аналітичної геометрії. Розроблено методику розрахунку для визначення параметрів закладення свердловин, що буряться з виробок виїмкової ділянки за зазначених умов. Наведено методи визначення дебітів МПС, метану та розрідження на устях свердловин одночасно на всіх виїмкових дільницях шахти з урахуванням продуктивності працюючих вакуум-насосів. Запропоновано модель балансу МПС та сумарного масового дебіту метану на виїмковій ділянці з урахуванням концентрації метану у газопроводі. Здійснено розрахунок зміни тиску МПС за довжиною газопроводу з використанням диференціального рівняння, до складу якого входять масові витрати МПС, що дозволяє враховувати зміни втрат та щільності МПС за довжиною газопроводу за умов підсмоктування повітря у трубопровід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.19 + И310.17 +
Шифр НБУВ: РА341744

Рубрики:

      
4.

Пугач О. М. 
Визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / О. М. Пугач ; Ін-т ядер. дослідж. ; Нац. акад. наук України. — К., 2010. — 21 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено проблему визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440 діючого енергоблока. Розроблено спеціальне обладнання, що дозволяє точно позиціонувати активаційні детектори біля зовнішньої поверхні корпусу реактора. Наведено результати дозиметричних вимірювань біля зовнішньої поверхні корпусу ВВЕР-440 за наявності та відсутності касет-екранів на периферії активної зони. Проведено оцінювання часу нагромадження корпусом реактора межово-припустимого флюєнса швидких нейтронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01
Шифр НБУВ: РА374583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Євгеньєва Є. О. 
Граничні режими із сингулярним загостренням у квазілінійних параболічних рівняннях / Є. О. Євгеньєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню двічі нелінійних параболічних рівнянь з сингулярними граничними даними. Метою роботи є вивчення поведінки розв'язків таких задач залежно від характеру загострення граничної функції, а також дослідження поведінки розв'язків квазілiнійних параболічних рівнянь з виродженим потенціалом абсорбції. Робота має теоретичний характер. Для досягнення мети розвинуто та удосконалено метод енергетичних оцінок, що є одним з важливих результатів дисертаційного дослідження. Зокрема, отримано точні верхні оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь залежно від ступеня сингулярності граничних даних. Такі результати дали змогу отримати оцінки слабких розв'язків квазiлiнiйних параболічних рівнянь з абсорбцією незалежно від поведінки на границі.^UThe thesis is devoted to investigation of doubly nonlinear parabolic equations with singular boundary data. The goal is to study the behavior of solutions of such problems depending on the character of peaking of boundary function, and to investigate the behavior of solutions of quasilinear parabolic equations with degenerated absorption potential. The work is theoretical. To achieve the goal, the method of energy estimates is developed and improved, which is one of the important results of the thesis research. In particular, precise upper estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations are obtained, depending on the level of singularity of the boundary data. Such results allow obtaining estimates of weak solutions of quasilinear parabolic equations with absorption regardless of the behavior at the boundary.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
6.

Пугачов Є.В. 
Дискретне геометричне моделювання скалярних і векторних полів стосовно будівельної світлотехніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Є.В. Пугачов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено методи аналізу на осциляції, дискретних апроксимації та інтерполяції дискретно представленого геометричного об'єкту - плоских і просторових дискретно представлених кривих (ДПК), ДПК у n-вимірному просторі, дискретно представлених поверхонь і гіперповерхонь, скалярних і векторних полів, представлених на різних носіях у тривимірному просторі. Запропоновано способи раціональної індексації елементів (вузлів, комірок) плоских геометричних об'єктів з трикутними сітковими комірками. Розроблено геометричні моделі розрахунків інтегральних характеристик світлового поля від світлопрорізу (СП) складної форми, світлової шахти, на зовнішніх поверхнях будівель (плоскі фасади та дахи, окремо стоячі оболонки, шедові складки та шедові циліндричні оболонки), геометричні моделі розрахунків коефіцієнтів світловтрат від швів СП, заповнених склопрофілітом, та від сонцезахисних стрічкових і прямокутних козирків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8
Шифр НБУВ: РА315897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пугачова І.О. 
Загальна теорія діалогу у віршованому тексті (1-й том лірики О.Блока): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.О. Пугачова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сфер, рівней, форм і засобів реалізації різних типів діалогу у віршованому тексті. Запропоновано нову, цілісну типологію діалогу у віршованому тексті, на підставі якої проаналізовано види діалогу у текстах ранньої лірики О.Блока. На основі розширеного лінгвофілософського підходу до феномену "діалог", як способу співіснування мислячих суб'єктів у культурному просторі, виявлено особливе значення для віршованого тексту імпліцитних показників діалогу та факторів, що свідчать про включення віршованих текстів у міжтекстовий діалог (розширення сфери потенційних суб'єктів діалогу, зміна автономінацій суб'єктів, значуще мовчання, сюжетне варіювання, циклізація тощо).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.18

Рубрики:

      
8.

Пугачова М.А. 
Колористичні принципи рішення інтер'єрів православних храмів (на прикладі храмів України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / М.А. Пугачова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено колористичні принципи рішення внутрішнього простору-інтер'єру православних храмів. Досліджено найбільш репрезентативні щодо відповідності основній богослужбовій функції православні храми на території сучасної України. Розкрито роль колористичної складової як одного з системотвірних факторів, що визначають адекватне сприйняття архітектури внутрішнього простору православного храму. Доведено, що колір в об'ємно-просторовій композиції храмового середовища є чинником гармонізації сприйняття інтер'єру відповідно до основної функціональної обрядової залежності будівлі. Обгрунтовано та систематизовано принципи колористичного рішення інтер'єру православного храму, які безпосередньо залежать від структури храмового декору, що накладається на об'ємно-просторову композицію храмової будівлі хрестово-купольного типу. Виявлено загальні закономірності формування кольорових рішень, на підставі яких складено узагальнену колористичну палітру, яка інваріантна відносно пристосування до певних умов. Побудовано функціонально-просторову структурну модель колористики інтер'єрів православних храмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) + Щ128.41:Э
Шифр НБУВ: РА371891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пугач С. О. 
Комунікаційні мережі регіону: теорія, методологія, практика соціально-географічного дослідження / С. О. Пугач. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі проведено дослідження комунікаційних мереж Західної України та здійснено обґрунтування напрямів їх удосконалення. Узагальнено сутність понять та визначено ключові риси географічного, соціального та віртуального просторів з позицій соціальної географії. Сформульовано соціально-географічну концепцію комунікаційних мереж регіону як відображення соціальних взаємодій на певній території. Запропоновано методологічні засади соціально-географічного дослідження комунікаційних мереж регіону в цілому та транспортних мереж, мереж мобільного зв'язку, соціальних інтернет-мереж і міграційних мереж регіону зокрема.Виявлено закономірності розвитку транспортних мереж Західної України на прикладі автомобільного та залізничного транспорту. Здійснено соціально-географічний аналіз мереж мобільного зв'язку у Західній Україні на прикладі операторів Київстар, Vodafone та Lifecell. Виявлено просторові особливості функціонування та розвитку соціальних інтернет-мереж Facebook та Instagram. Визначено особливості просторового переміщення населення у міграційних мережах регіону Західної України.^USpace is the base for constructing the conceptual and terminological apparatus of the entire system of geographical sciences. Geographic, social and virtual (cyberspace) spaces are most often mentioned in contemporary geographical research. All three spaces are not isolated from each other. As a result of the interaction of the triad "geospace-sociospace-cyberspace", a special type of space appears – socio-geographical space. It's a place of interaction, development and functioning of human society as a geospatial formation. In the socio-geographical space the communication networks are formed and the communications of human society are most intensively traced.Communication is a broad term to denote both the physical movement and information exchange at different levels of society. Communications are often interpreted as a network - a set of connecting elements (interactions) between certain objects or phenomena, together with these elements (phenomena).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Пугач С. О. 
Міграції населення Волинської області (суспільно-географічне дослідження): автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.02 / С. О. Пугач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи до дослідження міграцій населення обласної системи розселення та запропоновано власний алгоритм дослідження. Виявлено історичні передумови та фактори формування сучасної міграційної ситуації у Волинській області, проведено кореляційний та регресійний аналіз між статистичними характеристиками території й основними показниками міграції населення. Проаналізовано регіональні особливості територіальної диференціації міграційних потоків (міждержавних, міжрегіональних, внутрішньо-регіональних) у контексті всього, міського та сільського населення Волинської області, проведено типізацію адміністративно-територіальних одиниць та виділено територіальні міграційні кластери. Досліджено основні проблеми, зумовлені міграціями населення та запропоновано комплекс заходів для мінімізації їх негативних наслідків. Зроблено прогноз сальдо міграції населення у Волинській області на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ВОЛ)64-25 + У049(4УКР-4ВОЛ)2
Шифр НБУВ: РА379429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Пугачов П.О. 
Місцева стійкість стінок зварних балок з перервними поясними швами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / П.О. Пугачов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досіджено місцеву стійкість стінок зварних двотаврових балок з перервними поясними швами, що функціонують у пружній стадії, для випадків чистого та поперечного згину з урахуванням пружно-податливих характеристик поясних швів у поздовжньому та поперечному напрямках. Розроблено методику визначення й одержано числові значення пружних характеристик зварних флангових швів у поздовжньому напрямку. Досліджено стійкість стінок зварних балок двотаврового поперечного перерізу з неперервними та перервними поясними швами у разі чистого та поперечного згину за умови відсутності у стінці місцевих напружень від зовнішнього навантаження. Сталеві конструкції" досліджено вплив на місцеву стійкість стінок таких факторів, як співвідношення розмірів сторін їх відсіку, умовна гнучкість стінок і жорсткість поясів балок. Проведено порівняльне дослідження одержаних результатів з аналітичними розрахунками наближеними методами Тимошенка - Рітца й узгальненим на випадок перервних швів методом Б.М. Броуде. Теоретичні положення та результати підтверджено у ході експериментальних досліджень місцевої втрати стійкості стінки зварної двотаврової балки з перервними поясними швами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н542.1-01 + Н542.1-028 +
Шифр НБУВ: РА363581

Рубрики:

      
12.

Ковальчук О. С. 
Металеві мікродетектори потоків іонізуючого випромінення / О. С. Ковальчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена експериментальним вимірюванням потоків іонізуючого випромінювання металевими мікродетекторами. Виконано розробку та створено перші в світі детекторні модулі на основі надтонких мікростріпових металевих сенсорів різної конфігурації, виготовлених в ІЯД НАН України за оригінальною технологією плазмово-хімічного травлення. Створено технічні пристрої та необхідне програмне забезпечення на основі комерційних систем зчитування даних з багатоканальних металевих мікро-детекторів. Прямими експериментами доведено можливість застосування металевих мікро-детекторів для цілей мас-спектрометрії, вимірювання профілю пучків заряджених частинок та синхротронного випромінювання, в тому числі для цілей фракціонованої радіаційної терапії. Виміряний ефективний конверсійний коефіцієнт (відношення кількості падаючих фотонів до вибитих електронів) у повітрі дорівнює 2,02 фотона на 1 електрон, у вакуумі - 1,5 x 104 фотона на 1 електрон. Виміряна величина міжстріпових наводок не перевищує 0,2% від сигналу.^UThe thesis is devoted to experimental measurements of ionizing radiation fluxes by metal micro-detectors. The development and creation of the world's first detector modules based on ultra-thin micro-strip metal sensors of various configurations manufactured by the Institute for Nuclear Research of the National Academy of Sciences of Ukraine by the original technology of plasma-chemical etching were completed. The technical devices and the necessary software are created on the basis of commercial readout systems for multichannel metal detectors. Direct experiments have proved the possibility of using metal detectors for mass-spectrometry purposes, measurement of the beam profile of charged particles and synchrotron radiation as well as for fractionated radiation therapy purposes. Measured effective conversion coefficient (the ratio of the number of incident photons to cut electrons) in the air is 2.02 photons per 1 electron, in a vacuum - 1.5 x 104 photons per 1 electron. The measured value of the inter-strip interference does not exceed 0.2% of the signal.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Пугачова М.В. 
Методологічні засади статистичного моніторингу ділової активності підприємств: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.10 / М.В. Пугачова ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий науковий зміст понять "статистичний моніторинг" і "система статистичного моніторингу". Обгрунтовано місце та роль системи статистичного моніторингу ділової активності підприємств у державній статистиці. Відзначено, що кон'юнктурні обстеження є елементом інформаційного забезпечення для цієї системи. Обгрунтовано програмно-методологічні й організаційні засади проведення кон'юнктурних обстежень, зокрема систему показників, організаційну схему, методичні аспекти формування та підтримки панелі респондентів. Запропоновано механізми контролю якості вхідної інформації у системі статистичного моніторингу, процедури заповнення пропущених даних. Визначено системи ваг для формування узагальненої інформації. Розроблено засади системного підходу до дослідження потреб користувачів і респондентів українських кон'юнктурних обстежень. Створено моделі розрахунів певних видів синтетичних (комбінаційних) індикаторів. Розроблено засади їх використання для проведення дослідження макроекономічних тенденцій. Запропоновано механізм ранжування окремих підприємств або їх груп на підставі спеціальних індикаторів. Доведено можливість застосування кон'юнктурних обстежень для статистичного моніторингу певних аспектів діяльності підприємств, а саме: корпоративного управління, конкурентного середовища, інвестиційної, інноваційної активності та тіньової економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 + У9(4УКР)29 + У9(4УКР)29
Шифр НБУВ: РА356458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пугачов І.Г. 
Моделювання процесів інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / І.Г. Пугачов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс моделей і методів, що забезпечують оптимальні умови інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку. Обгрунтовано концепцію інтеграції компонентів електронного бізнесу в структуру комерційного банку, яка забезпечує їх адекватний взаємозв'язок із зовнішніми та внутрішніми об'єктами і більш ефективне обслуговування інформаційних потоків, пов'язаних з наданням послуг електронного бізнесу. Розроблено комплекс моделей і методів для реалізації технології інтеграції електронного бізнесу в структуру комерційного банку. Зокрема, створено модель організації інтерфейсних взаємодій у внутрішньобанківській інформаційній системі, яка дозволяє скоротити інтенсивність інформаційних потоків і підвищити продуктивність систем. Створено імітаційну модель роботи відділення банку для оптимізації пропускної спроможності каналів зв'язку й основних характеристик інформаційної системи. Запропоновано модель системи безпеки електронних операцій і методи інформаційного забезпечення прийняття рішень у сфері електронного бізнесу. На прикладі ЗАТ КБ ПриватБанку розраховано ефективність впровадження послуг електронного бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.218.134 ф в611 + У9(4УКР)262.181.34 ф в611 +
Шифр НБУВ: РА355095

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Пугач А. М. 
Обгрунтування параметрів культиваторних лап, оснащених елементами локального зміцнення: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / А. М. Пугач ; Вінниц. нац. аграр. ун-т. — Вінниця, 2010. — 20 с.: табл. — укp.

Висвітлено питання підвищення технічного рівня стрілчастих лап культиватора, зокрема зносостійкості й якості підрізання бур'янів. Встановлено оптимальні параметри лапи і зон локального зміцнення її поверхні на базі розроблених математичних моделей руху грунту на робочій поверхні стрілчастої лапи та моделі керованого зносу леза. Експериментально досліджено закономірності керованого зносу леза лапи та вплив профілю, який формується, на якість підрізання бур'янів. Розроблено й експериментально перевірено методики прискорених та імітаційних випробувань. Розроблено методику інженерного проектування стрілчастої лапи з елементами локального зміцнення поверхі. Проведено польові випробування та розраховано прогнозований економічний ефект від впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24-3
Шифр НБУВ: РА369792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пугаченко О.Б. 
Облік процесів матеріального забезпечення в системі управління хлібопекарними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.Б. Пугаченко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено галузеві особливості хлібопекарних підприємств харчової промисловості України з метою формування предметноорієнтованої організаційної структури служби матеріального забезпечення, що інтегрує оперативно-виробничі й інформаційно-управлінські функції, а також для розробки облікової інформаційної моделі власних витрат на матеріальне забезпечення. Розроблено класифікацію процесів і витрат цієї сфери. Запропоновано номенклатуру статей витрат на матеріальне забезпечення виробництва підприємств хлібопечення. Визначено місце та значущість обліку в управлінні. Досліджено організаційні та методичні проблеми, а також можливості їх подолання за рахунок поглиблення взаємозв'язку функції обліку з іншими функціями управління. Здійснено постановку завдань і делегування обов'язків окремим секторам служби матеріального забезпечення, в якій інтегровано оперативно-господарські й інформаційно-управлінські функції. Інформацію про сукупні витрати сфери матеріального забезпечення рекомендовано узагальнювати на окремому рахунку "Витрати на матеріальне забезпечення виробництва" та списувати їх за допомогою розрахунку середнього відсотка відповідно до обраної моделі калькулювання фактичної собівартості продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.16-145.72 +
Шифр НБУВ: РА355610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пугачевська К.Й. 
Організація і підвищення ефективності діяльності спеціальних економічних зон (за матеріалами СЕЗ України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.Й. Пугачевська ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено пріоритетні завдання спеціальних економічних зон (СЕЗ), спрямовані на розв'язання проблем формування інституційної бази розвитку територій розміщення зон, активізацію підприємництва, інвестиційної діяльності. На підставі системного аналізу впливу спеціальних економічних утворень на зовнішньоекономічне становище підприємств Закарпаття, проектних рішень СЕЗ на Львівщині запропоновано підходи щодо удосконалення методів проектування та оцінки ефективності функціонування зон і тиріторій пріоритетного розвитку. Обгрунтовано головні цілі, типи, форми реалізації програм розвитку малого та середнього підприємництва у межах спеціальних економічних утворень як сіткових структур, окреслено послідовність вироблення стратегії програмних заходів, межові рішення та галузеві пріоритети та критерії стимулювання їх реалізації на Львівщині та Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА323664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пугач 
Проблеми підготовки вчителя до професійної діяльності в українській педагогічній періодиці (20-ті- початок 30-х років ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Анжеліна Володимирівна Пугач ; Інститут педагогіки АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч612.3(4УКР)6-5
Шифр НБУВ: РА358765

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Пугач Ю. В. 
Розвиток фінансової децентралізації в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / Ю. В. Пугач. — Б.м., 2024 — укp.

Представлено авторський підхід до розв’язання вагомої науково-прикладної проблеми – розширення фінансової бази регіонального розвитку в умовах фінансової децентралізації. В умовах пандемії, воєнного конфлікту регіональний розвиток стає складним та непередбачуваним викликом зі зниженням економічної активності, руйнуванням інфраструктури, зростанням безробіття, погіршенням екологічної ситуації.Поглиблено змістовне наповнення та економічну сутність поняття «децентралізація». Сформульовано актуальне сучасним вимогам теоретичне обґрунтування фінансової децентралізації. Визначено місце належності явища фінансової децентралізації серед первинних природних детермінант впливу в системі розподілу повноважень, що зумовлюють тенденції до змін у системі місцевого самоврядування.Досліджено історію процесів та етапи розвитку децентралізації в різних країнах, виокремлено фінансові інструменти, що дають змогу досягати високих темпів розвитку регіонів. Виділено основні напрями запровадження процесів місцевого самоврядування, проаналізовано компетенції та рівень самостійності громад. На основі закордонного досвіду та з урахуванням національних особливостей визначено необхідність застосування інструментів діагностики рівня фінансової децентралізації. Запропоновано додаткові механізми та підходи, пов’язані розподілом фінансових повноважень, підвищенням ефективності надання державних послуг.Систематизовано недоліки на даному етапі процесу реформування місцевого самоврядування. Сучасність вимагає перегляду державної стратегії повоєнного відновлення та розвитку регіонів. З огляду на це, створення мікрорегіонів пріоритетного розвитку – особливих територій зі спеціальними умовами, ідентичною належністю дасть поштовх до економічного, соціокультурного та інноваційного розвитку.Запропоновано та проведено всеохопний аналіз місцевих бюджетів за доходами, видатками, трансфертами за 2012-2022 роки. Установлено важливість самостійного визначення органами місцевого самоврядування обсягів фінансових ресурсів для виконання власних повноважень як однієї з умов децентралізації.Підтверджено припущення про значення перерозподілу видаткової частини бюджетів. Важливо, щоб у процесі децентралізації на місця були передані не лише функції, а й необхідні ресурси – повноваження разом із відповідальністю.Запропоновано вдосконалену методику комплексного інтегрального оцінювання рівня фінансового забезпечення адміністративно-територіальної одиниці з подальшим рейтингуванням. Підтверджено гіпотезу високої прямої залежності рівня економічного благополуччя регіонів із розширенням можливостей фінансової автономії.Розвинуто підходи щодо визначення зв’язку між фінансовою децентралізацією та соціально-економічним станом регіонів. Проведене економетричне дослідження фінансової децентралізації дає можливість вчасно виявляти проблеми соціально-економічного характеру, розкривати перспективи збалансування бюджетних надходжень із видатками та розробляти заходи щодо вдосконалення фінансової політики регіонів в умовах децентралізаційних змін.Доведено важливість планування видаткової частини місцевих бюджетів як ключового інструменту управління місцевими фінансами. Запропоновано поетапну стратегію оцінки та забезпечення видаткової частини місцевих бюджетів.Обґрунтовано функціональну залежність між визначеними соціально-економічними характеристиками регіонів та видатками місцевих бюджетів. Застосований економетричний підхід машинного навчання в моделюванні факторів впливу на видатки місцевих бюджетів та фінансування окремих напрямків діяльності дає можливість приймати обґрунтовані рішення щодо оптимального розподілу та використання бюджетних коштів. Емпірично доведено припущення про важливість впливу прямих іноземних інвестицій на соціально-економічний стан регіонів. Визначено коридор прогнозування можливих сценаріїв зміни обсягів валового регіонального продукту залежно від зміни обсягів зовнішніх інвестицій.З огляду на погіршення економіки регіонів було запропоновано актуалізувати альтернативні джерела фінансування розвитку місцевого самоврядування, зокрема за рахунок комплексу заходів щодо активного стимулювання ринку облігацій фондів місцевого розвитку. Для ефективного розвитку окремих територій та послаблення міжрегіональних диспропорцій обґрунтовано доцільність повоєнного відновлення на основі реалізації перспективної моделі мікрорегіонів пріоритетного розвитку. Розроблені пропозиції щодо вдосконалення бюджетної політики спрямовані на забезпечення ефективного функціонування органів місцевого самоврядування в умовах реформи фінансової децентралізації.^UThe author's approach to solving a significant scientific and applied problem is presented - expansion of the financial base of regional development in conditions of financial decentralisation. In the context of a pandemic and military conflict, regional development becomes a complex and unpredictable challenge with a decrease in economic activity, the destruction of infrastructure, an increase in unemployment, and a worsening environmental situation.In-depth content and economic essence of the concept of "decentralisation." The theoretical substantiation of financial decentralisation.The place of belonging of the phenomenon of financial decentralisation among the primary natural determinants of influence in the system of distribution of powers that determine the tendencies to changes in the system of local self-government.The history of processes and stages of development of decentralisation in different countries is researched, and financial instruments allowing the achievement of high rates of development of regions are allocated. The main directions of the introduction of processes of local self-government are allocated, and competencies and level of independence of communities are analysed.Based on foreign experience and taking into account national peculiarities, the need to use tools for diagnosing the level of financial decentralisation has been determined. Additional mechanisms and approaches related to the distribution of financial powers, and increasing the efficiency of public services are proposed.The shortcomings at this stage of the process of reforming local self-government are systematised. Modernity requires a revision of the state strategy of post-war restoration and development of regions. Given this, the creation of microregions of priority development - special territories with special conditions, and identical belonging will give impetus to economic, socio-cultural and innovative development.A comprehensive analysis of local budgets by revenues, expenditures, and transfers for 2012-2022 is proposed and carried out. The importance of self-determination by local self-government bodies of the volume of financial resources for the exercise of their powers as one of the conditions of decentralisation has been established.The assumption about the value of redistribution of the expenditure part of budgets is confirmed. It is important that in the process of decentralisation, not only functions but also the necessary resources - powers along with responsibility - are transferred to the ground.An improved methodology of complex integral assessment of the level of financial support of the administrative-territorial unit with a subsequent rating has been proposed. The hypothesis of high direct dependence on the level of economic well-being of regions with the expansion of the possibilities of financial autonomy is confirmed.Developed approaches to determine the relationship between financial decentralisation and the socio-economic status of regions. The conducted econometric study of financial decentralisation makes it possible to identify problems of a socio-economic nature promptly, to reveal the prospects for balancing budget revenues with expenditures and to develop measures to improve the financial policy of the regions in conditions of decentralisation changes.The importance of planning the expenditure part of local budgets as a key tool for managing local finances has been proved. A step-by-step strategy for assessing and ensuring the expenditure side of local budgets.The functional dependence between the determined socio-economic characteristics of regions and expenditures of local budgets is substantiated. The applied econometric approach of machine learning in modelling the factors of influence on the expenditures of local budgets and financing of certain areas of activity makes it possible to make informed decisions on the optimal distribution and use of budget funds.Empirically proved the assumption of the importance of the impact of foreign direct investment on the socio-economic situation of the regions. The corridor for forecasting possible scenarios of changes in the volume of gross regional product depending on changes in the volume of external investments has been defined.Given the deterioration of the regional economy, it was proposed to actualize alternative sources of financing for the development of local self-government, particularly through a set of measures to actively stimulate the bond market of local development funds. For the effective development of individual territories and the weakening of interregional disproportions, the feasibility of post-war recovery based on the implementation of a promising model of microregions of priority development has been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пугачова Т. М. 
Удосконалення методів підвищення довговічності та шляхи реновації парової турбіни: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.16 / Т. М. Пугачова ; "Харківський політехнічний інcтитут", національний технічний університет . — Х., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-042-082
Шифр НБУВ: РА369859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського