Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ПУД$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АРКАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
3.

Пудровська Т.М. 
Мовленнєві акти офератив і деклінатив у системі мовлення (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.М. Пудровська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено мовленнєву системність, діалогічну єдність "офератив - деклінатив", поданих як функціонально-адаптивну систему, фукціонування якої у розмовному дискурсі обумовлено внутрішньосистемною взаємодією офератива-стимула та деклінатива-реакції, адаптацією даної системи під впливом соціокультурних і когнітивних факторів екстралінгвального середовища. Виявлено, що незалежно від впливу на систему таких соціальних факторів позамовного середовища,як стать комунікантів, "дистанція влади" та ступінь знайомства між ними, в ній спостерігається універсальна тенденція - значна перевага непрямих інтерогативних офератів і мітигованих деклінативів, які є стратегіями негативної ввічливості, над прямими декларативними та імперативними оферативами та категоричними деклінативами, які є стратегіями позитивної ввічливості. Отже, в процесі функціональної адаптації системи діалогічної єдності "офератив - деклінатив" вирішальними є когнітивні фактори екстралінгвального середовища - культурно обумовлені когнітивні сценарії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА311746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Пудрик Д.В. 
Регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.В. Пудрик ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) промислових підприємств у контексті її лібералізації. Систематизовано організаційно-правові аспекти регулювання ЗЕД підприємств. Наведено оцінку позицій українських металургійних підприємств на базі аналізу їх експортної діяльності. Доведено, що дієвість механізму регулювання ЗЕД на підприємстві залежить від проведення відповідних організаційних змін і процедури деталізації стратегії підприємства на цілі, підцілі та систему показників для функціональних підрозділів. На підставі узагальнення світового досвіду та вітчизняної практики визначено особливості регулювання ЗЕД на регіональному рівні. Запропоновано підходи щодо впровадження сценарного планування як сучасного інструменту керування, що дозволяє визначити ймовірні загрози та знизити їх негативний вплив. Удосконалено підходи щодо визначення й оцінки ризику реалізації інвестиційного проекту. Основні результати наукового дослідження впроваджено на металургійних підприємствах з метою оптимізації регулювання їх зовнішньоекономічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)831-21 +
Шифр НБУВ: РА355441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пуделька Й. Й. 
Порівняльно-правовий аналіз адміністративних процедур при вирішенні податкових спорів (на прикладі Німеччини та України). / Й. Й. Пуделька. — Б.м., 2020 — укp.

1. Дисертація присвячена компаративному аналізу адміністративних процедур при вирішенні податкових спорів у Німеччині та Україні. Проведене дослідження процедур вирішення податкових спорів дозволяє говорити про те, що регулювання адміністративних процедур із вирішення податкових спорів суттєво різниться в Німеччині та Україні. У той же час існують досить важливі питання щодо модернізації окремих аспектів процедурного регулювання вирішення податкових спорів, адже без трансформації відповідного інституту неможливо забезпечити ефективний механізм забезпечення прав та інтересів платника податків.Необхідно констатувати, що в Німеччині податкове право виступає в якості інтегративного складника адміністративного права. Це дозволяє говорити про адміністративне право Німеччини як своєрідну надгалузь, яка змістовно охоплює собою широкий спектр споріднених суспільних відносин, у тому числі й податкові відносини. З позицій системного підходу податкове право в Німеччині має режим особливої підгалузі адміністративного права, що проявляється як у формально-правовому, так і в матеріально-правовому та процесуально-правовому відношенні.Що ж стосується системи права України то в ній податкове право розглядається як підгалузь фінансового права. Визначення податкового права як підгалузі фінансового права є превалюючим підходом в правовій доктрині України. В той же самий час потрібно зауважити, що окремими науковцями висловлюється позиція у відповідності з якою податкове право слід розглядати як самостійну галузь права.Це у свою чергу свідчть про те, що як в Німеччині, так і в Україні, податкове право прийнято розглядати як підгалузь права. Тобто характер нормативного утвоерння (підгалузь права) є тотожним в обох державах. Відмінною є галузева належність податкового права: Німеччина – податкове право розглядається як підгалузь адміністративного права; Україна – податкове право розглядається як підгалузь фінансового права.^UThe dissertation is devoted to the implementation of a comparative analysis of administrative procedures in resolving tax disputes in Germany and Ukraine. The analysis of the procedures for resolving tax disputes suggests that administrative procedures for resolving tax disputes vary significantly in Germany and Ukraine. At the same time, there are quite important issues on the modernization of certain aspects of the procedural regulation of the resolution of tax disputes, because without transforming the relevant institution it is impossible to provide an effective mechanism to ensure the rights and interests of the Tax Cover.In this case, we must state that in Germany tax law acts as an integrative component of administrative law. This kind of state of affairs allows us to speak of German administrative law as a kind of overhead, which substantively encompasses a wide range of social relations, including tax relations.From the standpoint of a systematic approach, tax law in Germany has the status of a special sub-sector of administrative law, repeatedly manifests itself both in the formal legal, substantive and procedural legal aspects.As for the Ukrainian system of law tax law is determined as sub-sector of financial law. Tax law in Ukraine is mostly determined as sub-sector of financial law in the legal doctrine of Ukraine. At the same time, it should be noted that some scholars express a position according to which tax law should be considered as an independent branch of law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Пудрик Д. В. 
Державна міграційна політика в системі управління національним господарством / Д. В. Пудрик. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації поглиблено дослідження наукового ландшафту встановлення ролі та місця державної міграційної політики в системі управління національним господарством, окреслено концептуальні засади її реалізації; обґрунтовано напрямки реформування державної міграційної політики в Україні на основі формалізованих причинно-наслідкових зв'язків між рівнем чистого міграційного приросту та сукупністю параметрів розвитку національної економіки, співпадіння/неспівпадіння трендів ключових індикаторів Цілей сталого розвитку та міграційної динаміки, її зв'язку з глобалізаційними процесами; сформовано пропозиції щодо реформування державної міграційної політики на основі формалізації залежностей індикаторів міграційних процесів від рівнів безробіття та доходів на душу населення, ефективності державного врядування та бренда країни; розроблено методологію встановлення ролі конкурентоспроможності національної системи вищої освіти як детермінанти зміни міграційних процесів; удосконалено підхід до сценарного прогнозування впливу рівнів грамотності населення та його залученості до неформальної освіти на міграційний чистий приріст; розроблено методологічний інструментарій оцінювання впливу інтенсивності міграційних процесів на рівень економічної конвергенції України з країнами-членами ЄС; розвинуто науково-методичний підхід до оцінювання динамічного інтегрального індексу соціального прогресу як рефлектора державної міграційної політики; поглиблено методичний інструментарій оцінювання взаємовпливу індикаторів державної міграційної політики та рівня соціального прогресу країни.^UIn the dissertation the research of a scientific landscape of establishment of a role and a place of the state migration policy in system of management of a national economy is deepened, conceptual bases of its realization are outlined; the directions of reforming the state migration policy in Ukraine are substantiated on the basis of formalized causal links between the level of net migration growth and the set of parameters of national economy development, coincidence / mismatch of trends of key indicators of Sustainable Development Goals and migration dynamics, its connection with globalization processes; proposals were made to reform the state migration policy on the basis of formalizing the dependences of indicators of migration processes on the levels of unemployment and per capita income, the effectiveness of public administration and the country's brand; developed a methodology for establishing the role of competitiveness of the national higher education system as a determinant of changes in migration processes; the approach to scenario forecasting of the impact of population literacy levels and their involvement in non-formal education on net migration growth has been improved; methodological tools for assessing the impact of the intensity of migration processes on the level of economic convergence of Ukraine with EU member states have been developed; developed a scientific and methodological approach to assessing the dynamic integrated index of social progress as a reflector of state migration policy; indepth methodological tools for assessing the interaction of indicators of state migration policy and the level of social progress of the country.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського