Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (464)Книжкові видання та компакт-диски (232)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Петренко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Петренко В.Р. 
Автоматизація управління технологічними процесами виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.Р. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності виробництва об'ємних Cz - Si-монокристалів, розроблено та впроваджено організаційно-технологічну систему керування технологічними процесами компоновки завантажень, вирощування й обробки монокристалічних злитків на основі синтезованих моделей, адаптивних алгоритмів і програмно-технічних засобів керування багатовимірними стохастичними та нестаціонарними технологічними процесами. Формалізовано завдання оптимальної компоновки завантажень, запропоновано схему його вирішення з використанням методу випадкового пошуку для мінімізації наднормативної витрати кремнію-сирцю. Розроблено алгоритмічні та програмні засоби синтезу комбінованих моделей типу "передавальна функція + шум", що реалізують етапи структурної та параметричної ідентифікації моделей та їх діагностичної перевірки. Синтезовано регулятори на основі цих моделей. Розроблено спосіб вирощування монокристалів і пристрій для його реалізації, які грунтуються на вимірі параметрів меніска та рівня розплаву у тиглі шляхом обробки одержаного з відеокамери зображення зони кристалізації. Розроблено адаптивну процедуру відпрацювання злитків, модель і алгоритм вирішення задачі оптимального розкрою партії злитків. Розроблено організаційно-технологічну систему управління виробництвом об'ємних Cz - Si-монокристалів на базі створеної концепції автоматизації керування технологічними процесами даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.147в641.8,022 + Ж68 +
Шифр НБУВ: РА363336

Рубрики:

      
2.

Петренко В.І. 
Більшовицька влада та подільське селянство у 1920-х - першій половині 1930-х рр.: причини, технології, демографічні наслідки Голодомору-геноциду: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.І. Петренко ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу технологій і методів політики більшовицької влади щодо селянства доведено факт геноциду українського народу Голодомором у 1932 - 1933 рр. на прикладі Поділля. Проаналізовано 24 види державних фінансових визискувань з селянства (зокрема, сільськогосподарський податок, самообкладання, індивідуальне оподаткування, державні позики), які значно перевищували матеріальні можливості селянських господарств. Встановлено, що фіскальна заборгованість селянства більшовицькій державі започаткувала масовий терор в українських селах у формі конфіскацій власності, продовольства, розкуркулення селянських господарств. Описано механізми розкуркулення та депортацій подільського селянства у ході примусової суцільної колективізації, що призвели до знищення найбільш продуктивних сил села. Розкрито роль даних механізмів як засобу придушення селянського опору політиці більшовиків. Проаналізовано методи хлібозаготівель, показано значення "буксирних" бригад, розглянуто їх склад і специфіку діяльності як виконавців політики влади з вилучення продовольства у селянства. Визначено загальну кількість населення кожного з 71-го районів подільського регіону на початок 1932 р. і у 1934 р., що дозволило уточнити статистику жертв Голодомору та його демографічні наслідки. Показано перманентність селянського опору більшовицькій владі протягом 1920 - 1930-х рр., обгрунтовано значення даного явища як підстави для розправи з селянством шляхом організації штучного голоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)614-209 +
Шифр НБУВ: РА369217

Рубрики:

      
3.

Петренко В.Ю. 
Емоційні розлади у чоловіків, хворих на ішемічну хворобу серця з порушеннями сексуальної функції: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / В.Ю. Петренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне клінічне і психодіагностичне обстеження хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з порушеннями сексуальної функції. Проведено порівняльне дослідження особливостей емоційних розладів залежно від форми соматичного захворювання. Вивчено клінічну структуру сучасних форм емоційних розладів у хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції, виділено патопсихологічні механізми формування афективної симптоматики. Вперше показано неоднорідність емоційних розладів за формою переважаючих порушень психічної сфери. Встановлено співвідношення тривожної та депресивної симптоматики у структурі сполучених емоційно-афективних розладів і визначено ступінь їх взаємного обтяження. Розкрито роль індивідуально-типологічних особливостей і розладів емоційно-афективної сфери у формуванні клінічної синдромології у хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції. Розроблено концептуальні підходи до побудови патогенетично обгрунтованої системи психотерапевтичної корекції для лікування хворих на ІХС з порушеннями сексуальної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р64-324 + Р698 +
Шифр НБУВ: РА363434

Рубрики:

      
4.

Петренко В.О. 
Інтенсифікація процесів газодинаміки й масообміну в доменній плавці: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.02 / В.О. Петренко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 27 с. — укp.

На підставі наукових узагальнень, теоретичних розробок, результатів лабораторних і промислових досліджень розроблено та впроваджено ефективні методи інтенсифікації процесів газодинаміки та масообміну, що відбуваються за умов доменної плавки, спрямовані на вирішення проблеми зниження витрати коксу та збільшення продуктивності печей. Одержано математичні моделі фізичних і газодинамічних властивостей агломерату, обкотишів і нового виду залізорудної сировини - локальних спіків обкотишів, газодинамічних параметрів стовпа матеріалів у доменній печі, процесів непрямого та змішаного відновлення залізорудних матеріалів. Запропоновано технологічну модель вибору раціонального складу сучасної доменної шихти, технологію формування структури стовпа матеріалів, що забезпечує можливість інтенсифікації газодинамічного режиму й отимальні параметри процесів відновлення. Теоретично обгрунтовано методи інтенсифікації плавки шляхом використання нетрадиційних видів енергії для доменного процесу, а саме: електричної, ультразвукової та радаційної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.103-1 +
Шифр НБУВ: РА356918

Рубрики:

      
5.

Петренко В.А. 
Морфофункціональні закономірності змін в міокарді щурів при експериментальному гіпотиреозі та його корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.А. Петренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості морфофункціональних змін міокарда у динаміці післяопераційного гіпотиреозу та після його корекції L-тироксином та з використанням даного препарату і кальцитоніну, а також шляхом трансплантації фетальних щитовидних залоз (ФЩЗ). З застосуванням біологічних, фізіологічних і морфологічних методів розроблено способи моделювання гіпотиреозу та трансплантації ФЩЗ. Установлено стадійність перебігу гіпотиреоїдної міокардіопатії, наслідком якої розвиток хронічної серцевої недостатності (через 100 діб після проведення експерименту). Лікування L-тироксином тиреоїдектомованих щурів не запобігає формуванню описаних структурних і функціональних змін, але відстрочує їх появу у часі. Лікування з застосуванням кальцитоніну дозволяє запобігти маніфестним ураженням міокарда, що є підгрунтям для розробки схем лікування післопераційного гіпотиреозу. Максимальну збереженість кардіоміоцитів виявлено за умов трансплантації ФЩЗ, це доводить недоцільність подальших пошуків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 + Р410.13-29 +
Шифр НБУВ: РА356942

Рубрики:

      
6.

Петренко В.В. 
Наступність форм навчання в загальноосвітній школі і вищому закладі освіти як засіб дидактичної адаптації студентів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / В.В. Петренко ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності навчального процесу у вищій школі за умов наступності форм навчання у загальноосвітній школі (ЗОШ) і вищому закладі освіти (ВЗО). Вивчено стан проблеми реалізації наступності форм навчання природничих дисциплін у ЗОШ і ВЗО у процесі навчально-пізнавальної діяльності студентів. Проаналізовано спільні тенденції розвитку форм зазначеного навчання у ЗОШ і ВЗО як передумови успішної реалізації наступності між ними. Висвітлено питання стосовно перебігу адаптаційного процесу студентів-першокурсників. Установлено, що прояви дидактичної дезадаптації характеризуються індивідуальною варіативністю залежно від особливостей інтелектуального розвитку й особистісною мотивацією, а також наявності наступних взаємозв'язків між дидактичними системами ЗОШ і ВЗО. Визначено рівні наступності форм навчання у загальноосвітньому та вищому навчальному закладі. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено їх вплив на ефективність дидактичної адаптації студентів-першокурсників ВЗО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.207 + Ч481.207 +
Шифр НБУВ: РА341273

Рубрики:

      
7.

Петренко В. О. 
Організаційно-правові дослідження лікарської корекції нікотинової токсикоманії: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / В. О. Петренко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше проведено комплексне організаційно-правове дослідження поширеності нікотинової залежності серед працівників фармацевтичних і медичних закладів, контролюючих і правоохоронних органів, студентів і полінарко-токсикоманів. Проведено судово-фармацевтичний аналіз правопорушень, пов'язаних зі зловживанням наркотичних засобів рослинного походження. Запропоновано алгоритм пошуку перспективної композиції лікарських засобів для корекції розладів здоров'я. Надано раціональну композицію лікарських засобів як основу складу нового препарату для лікування нікотинової залежності, яку підтверджено патентом України. Розроблено організаційно-правові заходи протидії поширеності нікотинової токсикоманії серед населення України шляхом вдосконалення фармацевтичного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.19-5 + Р645.021.19-5
Шифр НБУВ: РА372875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Петренко В.О. 
Поліпшення умов мікроклімату в приміщеннях за рахунок поверхнево-розвинутого низькотемпературного обігріву: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.О. Петренко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше запропоновано критерій оцінки впливу теплових параметрів мікроклімату на поверхню тіла людини, що дає змогу оцінити нерівномірність розподілу теплового потоку з урахуванням променистої складової теплообміну за різних технологій обігріву приміщень. Розроблено математичну модель визначення умовної температури, що дає змогу розрахувати її величину у будь-якій точці біля поверхні тіла людини, для аналітичної оцінки нерівномірності її впливу. З використанням фізичної моделі одержано характер розподілу умовної температури біля поверхні тіла людини за різних технологій обігріву. Установлено, що більш рівномірний розподіл умовної температури встановлюється за умов поверхнево-розвинутого обігріву. Удосконалено технологію обігріву приміщень, яка передбачає використання сонячної енергії, згідно з якою цю енергію запропоновано акумулювати у високо- та низькотемпературних грунтових теплоакумуляторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.3 +
Шифр НБУВ: РА334764

Рубрики:

      
9.

Петренко В.В. 
Політична мова як засіб маніпулятивного впливу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Петренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розглянуто специфіку взаємодії мови та політики і з'ясовано коло основних проблем, які складають теоретико-політологічний та практично-прикладний зміст досліджень політичної мови, визначено суть і основний зміст поняття "політична мова". Розкрито роль і значення поняття як ефективного засобу маніпулятивного впливу. Доведено, що політична мова має значний маніпулятивний потенціал, який найбільш повно реалізується у політичних міфах та стереотипах, у політичній рекламі та пропаганді, у функціонуванні засобів масової інформації та в публічному мовленні політичних діячів. Проаналізовано основні аспекти мовно-маніпулятивної діяльності сучасного політика, обгрунтовано визначальну роль засобів масової інформації у мовному політичному маніпулюванні, визначено заходи, які повинні сприяти його обмеженню в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф082 + Ф018 + Ф056 +
Шифр НБУВ: РА324896

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Петренко В.І. 
Розробка та обгрунтування параметрів нових технологій проходки виробок великого перерізу в складних інженерно-геологічних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / В.І. Петренко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено фізико-механічні властивості глинистих грунтів і зроблено аналітичну оцінку їх деформування під час проходки станційних та інших виробок. Розроблено методику розрахунку уніфікованих збірних залізобетонних обробок для горизонтальних і вертикальних виробок. Запропоновано високоефективні нові технології проведення станційних виробок та інших (силової тягової підстанції, блоку технічних приміщень) шахтних стволів, що дозволило будувати їх з високою якістю. Оцінено техногенно-екологічну безпеку під час будівництва нових ліній Київського метрополітену. Технічні документи (проекти виробництва робіт, паспорти, інструкції) вміщено у проектах і широко використано під час спорудження виробок великого перерізу Сирецько-Печерської лінії Київського метрополітену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.5-060.3
Шифр НБУВ: РА311756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Петренко В.А. 
Стратегія управління підприємствами телебачення і радіомовлення в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.А. Петренко ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто і управління розвиток підприємств телебачення та радіомовлення. Увагу приділено національним телевізійній і радіокомпанії, державним обласним і регіональним телерадіокомпаніям як набільшою мірою оперативним і доступним засобам донесення соціально значущих повідомлень. Визначено специфічні завдання державного телебачення та радіомовлення. Обгрунтовано необхідність випереджальних темпів розвитку державного телебачення та радіомовлення у порівнянні з комерційними мовниками. Досліджено вплив державного регулювання створення та функціонування підприємств телерадіомовлення. Проаналізовано напрямки та функції державного управління підприємствами телебачення та радіомовлення. Визначено теоретичні та методичні основи оцінювання соціальної та економічної ефективності роботи телерадіомовних підприємств. Відзначено, що оцінка діяльності даних підприємств пов'язана з ефективністю їх дії. Досліджено й узагальнено міжнародний досвід розвитку телерадіомовних підприємств, зокрема, суспільно спрямованих. Показано переваги управління й організації системи телерадіомовлення, зокрема, необхідність їх впровадження в Україні разом з інноваційними технологіями. Проведено комплексне оцінювання інформаційних послуг українських телерадіокомпаній. Проаналізовано розвиток матеріально-технічної бази державних телерадіоорганізацій, їх фінансове та кадрове забезпечення. Розкрито положення стратегії розвитку підприємств телерадіомовлення. Виявлено шляхи вдосконалення системи телерадіомовлення. Запропоновано схему організаційно-управлінського впорядкування телерадіомовних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.71-21 + У9(4УКР)386.61-21 +
Шифр НБУВ: РА366601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Петренко В.А. 
Теоретичні основи вдосконалення металорізального обладнання для тропіків і субтропіків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.А. Петренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних основ вдосконалення верстатного обладнання як заходів для захисту від жорстких умов тропічного та субтропічного клімату при його поставці й експлуатації. Уточнено коло наукових проблем, які стоять перед розробником при виготовленні верстатного обладнання для країн з тропічним та субтропічним кліматом. Запропоновано практичні заходи для зниження впливу на верстатне обладнання негативних дій вібрацій (зокрема, тих, що мають місце при транспортуванні). Встановлено конкретні температурні умови роботи обладнання, які враховують швидкість підвищення і зниження температури. Сформульовано конкретні пропозиції для зниження негативних наслідків впливу тропічного та субтропічного клімату на роботу верстатного обладнання. Розроблено стендове устаткування для перевірки і швидкісних випробувань верстатів, що постачаються в держави з тропічним та субтропічним кліматом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-082.09

Рубрики:

      
13.

Петренко В.П. 
Управління використанням інтелектуальних ресурсів соціально-економічних систем: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.П. Петренко ; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2009. — 37 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та практичні рекомендації щодо покращання процесу управління використанням інтелектуальних ресурсів соціально-економічних систем (СЕС) як основи їх інноваційного розвитку. З'ясовано причини незадовільного стану та результатів використання інтелектуальних ресурсів українським суспільством. Визначено ключові інтелектуальні характеристики людських ресурсів СЕС, уточнено понятійний апарат дослідження, висвітлено генезис стилів керівництва, запропоновано нову управлінську парадигму. Досліджено актуальні проблеми трансформації інтелектуальних ресурсів в інтелектуально-інноваційний розвиток СЕС. Вивчено закономірності та наслідки впливу явищ інтелектуальної стратифікації й інтелектуальної мобільності на ефективність інтелектуально-ресурсного потенціалу у транзитних соціумах, визначено шляхи й умови його інтеграції для досягнення суспільного добробуту як однієї з цілей інноваційного розвитку. Описано процес поетапного трансформування інтелекту особи (групи осіб) у соціальні і/або економічні результати, проаналізовано особливості та шляхи використання інтелектуальних ресурсів для забезпечення інноваційного розвитку. Запропоновано інноваційні технології ефективного управління цими ресурсами з урахуванням їх інтеграції та мотивації керівниками. Доведено, що вимоги щодо виконання керівниками функцій управління залишаються незмінними за радикальних змін цілей і цінностей інтелектуалізованого суспільтва, що вимагає пріоритетної орієнтації на особисту інноваційну та креативну поведінку. Запропоновано оригінальну модель стилів керівництва та модель інтелектуального керівника. Розроблено тестові методи й інструменти діагностування здатності особи до належного виконання обов'язків сучасного керівника. Висвітлено позитивні здобутки щодо реалізації концепції використання інтелектуальних ресурсів у процесі управління науковими, виробничими, підприємницькими, громадськими СЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА368479

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Петренко В.С. 
Установчі документи суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Петренко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз засад та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання відносин, що виybкають у зв'язку зі складанням, затвердженням та реєстрацією установчих документів суб'єктів господарювання в Україні. Досліджено законодавчі вимоги до їх складу та змісту залежно від обраної засновниками організаційно-правової форми створюваної господарської організації. Описано особливості засновницького договору, його видів, порядку укладання, внесення змін та розірвання, структури та змісту, а також відокремлення від суміжних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА343239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Петренко В. М. 
Наукове обґрунтування корекції обміну речовин і природного імунітету у індиків в умовах промислового вирощування / В. М. Петренко. — Б.м., 2019 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Псюк Р. М. 
Функціонально-орієнтоване управління розвитком людських ресурсів / Р. М. Псюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню теоретико-методичних положень та обґрунтуванню практичних рекомендацій щодо функціонально-орієнтованого управління розвитком людських ресурсів (ФОУРЛР). Сформовано визначення ФОУРЛР, під яким розуміється діяльність, що базується на управлінні людськими ресурсами, яке розглядає персонал підприємства під кутом бачення його потенційних можливостей та здатностей, що дозволяють виконувати покладені на нього функціональні завдання, зокрема за рахунок здатності зменшувати складність роботи та розвитку особистих характеристик. Удосконалено класифікацію характеристик керівника, що визначають його стиль керівництва на основі моделі лідерства П. Коестенбаума та її доповнення характеристикою потенціалу розвитку керівника. Удосконалено методику оцінювання складності роботи керівника, що враховує асиметрії, які виникають у процесі виконання його функціональних завдань і впливають на рівень невизначеності та час виконання поставлених завдань. Набули подальшого розвитку технології управління людськими ресурсами, а саме прийняття управлінських рішень, командна робота, крос культурна політика, мотивація. Запропоновано модель функціонально-орієнтованого управління розвитком людських ресурсів, яку представлено назвою «Модель 7 В» за абревіатурою обґрунтованих видів діяльності як елементів такого управління. У межах реалізації даної моделі запропоновано структурно-логічну схему розроблення профілю керівника у сфері ЗЕД, яка виділяє рівні формування компетенцій для ефективного виконання функціональних завдань та формує середовище для їх реалізації на основі застосування принципів людино центричного управління. У роботі набула подальшого розвитку методика визначення ефективності діяльності підприємства, зокрема у сфері зовнішньоекономічної діяльності на основі врахування складності роботи у даній сфері та зростання потенціалу розвитку функціонального керівника. Підсумовано, що чим вище значення коефіцієнта розвитку людських ресурсів, тим вищі темпи зростання прогнозованого експорту, а резерв реалізації потенціалу експортної діяльності є вищим у підприємств, діяльність яких характеризується нижчим рівнем складності роботи.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological principles and substantiation of recommended practices for functional-oriented management of human resources development (FOMHRD).The definition of FOMHRD was formed. It means the activities which are based on human resource management, which regards the staff of the enterprise in the context of their potential capacity and ability, which allow the staff to perform the functional tasks assigned, in particular as a result of the ability to reduce the work complexity and develop personal attributes. The paper improves the classification of manager features that determine his/her leadership style based on the Dr. Peter Koestenbaum leadership model and supplements it with the review of the potential for manager development. It's improved the method of evaluating the complexity of the manager's work, which takes into account the asymmetries arising in the fulfilment of manager's functional tasks and affecting the level of uncertainty and time of tasks. The paper further developed the techniques of human resource management, namely management decision making, teamwork, cross-cultural policy, motivating. The model of functional-oriented management of human resources development was proposed, which is represented by the name "7 В Model", by the abbreviation of justified activities as components of such management. As part of implementation of this model, a structural and logical chart of developing a manager's profile in the area of foreign economic activity was proposed; this chart defines the levels of competencies for effective fulfilment of functional tasks and creates an environment for implementation of competencies based on the principles of employee-centered management. The paper further developed the methods of determining the enterprise performance efficiency, in particular in the area of foreign economic activity, based on the consideration of work complexity in this area and growth of potential for functional manager development. It is concluded that the higher the HR development factor, the higher the rate of projected export growth, and the reserves for the implementation of export activities potential are higher at the enterprises the activities of which are characterized by a lower complexity level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кулик В. О. 
Методи та механізми управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості / В. О. Кулик. — Б.м., 2021 — укp.

Кулик В.О. Методи та механізми управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості.  Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.13.22 «Управління проектами та програмами». Захист відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.09 в Одеському Національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України, Одеса, 2020. У дисертації вирішено важливу науково-технічну проблему розроблення методології управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях харчової промисловості. У роботі проведено системний аналіз стану теорії та практики управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях. У дослідженні визначено, що, незважаючи на значний прогрес, досягнутий у реалізації ефективного управління інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях, все ще недостатньо уваги приділяється питанню про те, як інтегрувати інновації у портфель проектів організації. На підставі аналізу результатів робіт провідних учених виділено сучасні підходи до управління інноваціями та управління інноваційними процесами у розвитку організацій. Проведений аналіз дозволив виявити когнітивні та методологічні прогалини в управлінні інноваціями у проектно-орієнтованих організаціях. В результаті проведених досліджень визначено, що необхідною умовою принципової життєздатності відкритої технічної системи є закон повноти частин, який визначає умови мінімальної працездатності системи. Так отримано правило формування інноваційної системи підприємства: для синтезу системи необхідна наявність чотирьох блоків і їх мінімальна придатність до виконання функцій передачі інформації без спотворень.На основі побудованих математичних моделей запропонована структура системи управління, що удосконалює управління інноваційним розвитком підприємства шляхом моніторингу фактичних показників розвитку підприємства в реальному часі, що дозволяє втримати вартість портфелю інновацій у прийнятних межах із урахуванням фінансових обмежень. Практичне значення отриманих результатів полягає в розробленні моделей і методів, які являють собою сукупність інструментарію удосконалення механізму управління інноваціями проектів, як нематеріального активу організацій. Результати дослідження можуть бути використані в проектах для підвищення ефективності інноваційної діяльності проектно-орієнтованих організацій харчової галузі.Ключові слова: управління реалізацією інноваційних проектів, формування інноваційного портфелю проектів, механізм управління інноваціями, трансформація інновацій у портфелі проектів.^UThe dissertation solves an important scientific and technical problem of developing the methodology of innovation management in project-oriented food industry organizations.The system analysis of the state of theory and practice of innovation management in design-oriented organizations is carried out. The study determined that, despite the significant progress made in the implementation of effective innovation management in project-oriented organizations, insufficient attention is being paid to the issue of how to integrate innovations into the organization's project portfolio. Based on the analysis of the results of the works of leading scientists, modern approaches to innovation management and management of innovative processes in the development of organizations are highlighted. The analysis allowed to reveal cognitive and methodological gaps in the management of innovations in project-oriented organizations. As a result of the research, it was determined that the necessary condition for the fundamental viability of an open technical system is the law of the completeness of parts, which determines the conditions for the minimum system capacity. Thus, the rule of forming the innovation system of the enterprise is obtained: for the synthesis of the system, there is a need for four units and their minimum suitability for performing functions of information transmission without distortion.Based on the constructed mathematical models, a management system structure is proposed that improves the management of innovative development of the enterprise on the basis of monitoring their actual indicators of enterprise development in real time and allows keeping the value of the portfolio of innovations within acceptable limits, taking into account financial constraints.The formalization of the conceptual bases of project portfolio management was carried out, which made it possible to coordinate the portfolio of projects with the strategic goals of the organization. The mechanism of enterprise competitiveness management is proposed, which becomes effective due to application of resource approach to the study of the potential of enterprise development and allows to develop ways to realize its full potential through a portfolio of projects.Іt is determined that one of the most important factors of successful enterprise competitiveness is its ability to innovate. The classification of innovations in the enterprise is considered, depending on the changes that need to be made in the enterprise system. Allocated classification allows obtaining objective criteria for assessing the innovation of the project, determine the criteria for assessing the required qualifications of employees and determine what industry is implementing innovation and what expected quality of the result of solving the task.To manage the implementation of the portfolio of innovative projects of the enterprise, the structure of an open innovation system as a chain of structural units aimed at achieving the strategic goal of enterprise development is proposed. The thesaurus of management of innovative development of the enterprise has been improved by specifying the content of the concepts and categories "open innovation system", "mechanism of implementation of innovation activity", "national innovation system". The methods of calculating the integral index for selection of innovative enterprise projects on the basis of the weighted average value are proposed. It is proved that this indicator allows to combine objective data about each of the innovative directions of enterprise development and development of the potential of the enterprise due to the implementation of the innovation project.The author analyzes the program documents on management of innovation development both at the level of Ukraine and at the level of the European Union. The analysis made it possible to conclude that in order to provide innovative development of the country, a national innovation system is needed. The model of management of internal innovations of the project is developed, which is based on the definition of a sign of innovation value, which allows to make managerial decisions in the transition during the life cycle stages of the project. A mathematical model for forming a portfolio of a project-oriented organization is proposed, which is based on maximizing the portfolio's efficiency, taking into account existing resource constraints. The model includes an assessment of compliance with the phases of the life cycle of each of the innovative directions of enterprise development.The practical value of the results obtained is to develop models and methods that represent a set of tools for improving the mechanism for managing innovation as a non-material asset of organizations. The results of the study can be used in projects to increase the effectiveness of innovative activities of project-oriented food industry organizations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Петренко В. Л. 
Розробка нових принципів управління технологічним процесом іпобудова системи автоматичного керування ЕШП. / В. Л. Петренко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розвитку основного процесу спеціальноїелектрометалургії - електрошлаковому переплаву. Проаналізовані взаємозв'язки технологічних параметрів ЕШП, що впливають на металургійну якість злитків йкінцевої продукції. Доведено, що одним з головних чинників, що забезпечуємінімальний розвиток лікваційних процесів при тотожності інших параметрів єконтрольоване, постійне впродовж переплаву мінімальне заглиблення витратнихелектродів в шлакову ванну на рівні 5-10мм. З використанням експериментальногообладнання побудовано систему прямого вимірювання й обчислення технологічнихпараметрів переплаву з частотою до 100Гц, що дозволило реалізувати системурозрахункових датчиків тих параметрів переплаву, що не підлягають прямимвимірюванням в процесі ЕШП, як-то вага витратного електроду, вага злитка,занурення електроду в шлак тощо. Запропоновано й реалізовано САУ ЕШП на основітак званого свінг-контролю, що полягає в періодичному примусовому порушенніпараметрів переплаву й вимірюванні та обчисленні впливу цих збуджень на перебігпроцесу. Коливання-свінг параметрів ЕШП викликають за рахунок примусовогопереміщення електроду до поверхні шлакової ванни аж до наближення до дуговогорежиму й повернення до шлакового режиму переплаву. Розроблено рекомендаціїщодо переобладнання старих печей ЕШП на основі свінг-контролю й пропозиції дляосновних вітчизняних печей ЕШП типу ОКБ-1065.^UThe dissertation is focused on the electroslag remelting technology developing, especiallyon the control of the consumable electrode immersion in to the slag pool during remeltingprocess. It is clearly showed that in case of similar conditions of ingot remelting the bestmetallurgical quality requires to minimize the depth of a consumable electrode immersionin to the slag pool and that immersion should be about 5-10mm. The special laboratoryequipment was developed for direct and indirect measuring of the ESR technologicalparameters with the frequency up to the 100Hz. Such equipment was the basement fordetecting such measurable directly parameters as an actual weight of a consumableelectrode, ingot being melted, electrode immersion etc. Proposed and developed ESRcontrol system on the base of so known swing – control, other words on the base of thespecial deviation of various technological parameters due to the artificial disturbance of aconsumable electrode. Swing – control basis proposed for reconstruction of the old ESRequipment including main Ukrainian ESR furnaces OKB-1065.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ігнатенко Д. Ю. 
Обґрунтування параметрів ґрунтоцементних пальових підпірних конструкцій на зсувонебезпечних схилах / Д. Ю. Ігнатенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.09 – «Геотехнічна і гірнича механіка». Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Дніпро, 2021.Дисертація присвячена дослідженню параметрів ґрунтоцементних паль у якості підпірних конструкцій на зсувонебезпечних схилах.В роботі проведені обстеження та аналіз поточного стану зсувонебезпечних схилів яружно-балкової мережі у м. Дніпрі.Виконано порівняльні розрахунки скінченно-елементних моделей зсувонебезпечного шаруватого схилу з влаштуванням підпірних конструкцій з ґрунтоцементних паль: вертикальних, розташованих під кутом до вертикальної осі, об'єднаних бетонним ростверком, без ростверка, різного діаметру, з різною відстанню між палями, але однакової довжини, що обумовлена розташуванням визначеної за попередніми розрахунками поверхні ковзання. За результатами розрахунків контактної задачі взаємодії ґрунтового масиву та підпірної конструкції було отримано закономірності формування міцності та стійкості зсувонебезпечного укріпленого схилу, що дає можливість прогнозування його геомеханічної стійкості в залежності від можливого розташування кривої поверхні ковзання.Обґрунтовано спосіб підвищення коефіцієнта стійкості ґрунтового схилу в залежності від варіації параметрів ґрунтоцементної підпірної пальової конструкції.^UThesis for obtaining scientific degree of the Candidate of Technical Sciences in specialty 05.15.09 – "Geotechnical and mining mechanics". Dnipro National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, National Technical University "Dnipro Polytechnic", Dnipro, 2021. The dissertation is devoted to the research of parameters of soil-cement piles as supporting structures on landslide-prone slopes. The paper conducts surveys and analysis of the current state of landslide-prone slopes in the city of Dnipro. Comparative calculations of finite-element models of landslide-layered sloping slope with arrangement of supporting structures of soil-cement piles: vertical, located at an angle to the vertical axis, connected by a concrete grillage, without a grillage, with different diameters, with different distance between piles, but with the location determined by preliminary calculations of the location of sliding surface. According to the results of calculations of the contact task of interaction of soil mass and supporting structure, the regularities of formation of strength and stability of landslide-reinforced slope were obtained, which allows to predict its geomechanical stability depending on the possible location of the sliding surface curve. The method of increasing the coefficient of stability of the soil slope depending on the variation of the parameters of the soil-cement supporting pile structure is substantiated


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського