Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=РАШИДІ$<.>+<.>A=КАВЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Каверіна О.Г. 
Інтегративний підхід до формування готовності студентів вищих технічних навчальних закладів до професійної комунікації: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / О.Г. Каверіна ; АПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Досліджено проблему формування готовності майбутніх інженерів до професійної комунікації на основі інтегративного підходу. Висвітлено теоретичні засади формування готовності до професійної комунікації, проаналізовано базові поняття дослідження. Розкрито тенденції розвитку вищої технічної освіти у світі та в Україні. Проаналізовано особливості й актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх інженерів у технічних ВНЗ. Розглянуто основні підходи щодо вирішення проблеми формування професійної комунікації у контексті вітчизняної педагогіки. Висвітлено методологічні засади формування готовності студентів технічних ВНЗ до професійної комунікації. Проаналізовано стан, проблеми й особливості професійної підготовки студентів технічних спеціальностей на основі інтегративного підходу у вищій технічній школі України та за кордоном. Запропоновано концепцію та модель формування готовності студентів технічних спеціальностей до професійної комунікації. Визначено її критерії, показники та рівні. Обгрунтовано дидактичні засади формування готовності до професійної комунікації. Визначено критерії відбору навчального матеріалу, зроблено його структуризацію, розкрито особливості використання вербальних і комп'ютерних засобів. Обгрунтовано структуру керівництва навчально-пізнавальною діяльністю майбутніх інженерів у процесі формування готовності до професійної комунікації як складової професійної підготовки. Запропоновано навчально-методичний комплекс для викладачів гуманітарих і технічних дисциплін у ВНЗ. Експериментально підтверджено результативність запропонованого інтегративного підходу до формування готовності майбутніх інженерів до професійної комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-3 + Ю953
Шифр НБУВ: РА371100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Каверін Ю.Ф. 
Мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю і заліза та вплив її на реакційну спроможність металевих стекол, одержуваних із рідкого стану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ю.Ф. Каверін ; Одес. держ. політех. ун-т. — О., 2001. — 16 с.: мал. — укp.

Вивчено мікронеоднорідність металевих рідин евтектичних систем на основі нікелю та заліза, її вплив на реакційну сроможність одержуваних з них металевих стекол. Показано, що структурна та хімічна мікронеоднорідності метелевих розплавів і одержуваних з них склоподібних фаз можна описати в рамках єдиної квазіполікристалічної моделі звичайних і засклованих рідин. Встановлено, що все різноманіття специфічних властивостей металевих стекол необхідно аналізувати, насамперед, з урахуванням особливостей структурної та хімічної неоднорідностей тих розплавів, з яких їх отримано. Підверджено, що стуктурне модифікування рідкої фази дозволяє одержувати у вихідному стані розплави з різноманітним видом структурних складових і співвідношенням їх відносних часток, дозволяє значно змінювати реакційну спроможність одержуваних з них металевих стекол. Зроблено висновок, що реакційна спроможність структурних складових досліджуваних металевих стекол істотно неоднакова - вона мінімальна для кластерів і максимальна для розупорядкованої зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.04 + К35
Шифр НБУВ: РА314248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кавецький В.Є. 
Підготовка учнів загальноосвітніх шкіл до професійного самовизначення в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.Є. Кавецький ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі допомоги школярам у свідомому самостійному виборі фаху і трудовому становленні. Розглянуто аспекти, які сприяють підвищенню рівня профорієнтаційної роботи в школах: досвід вітчизняних і зарубіжних дослідників, соціально-економічні передумови вибору фаху учнями, професійні орієнтації оптантів, реальний стан профорієнтаційної роботи в школах. Запропоновано програму підготовки учнів до професійного самовизначення, апробація якої підтвердила її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА310400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Каверіна В.О. 
Профілактика та лікування ендометріозу вагінальної частини шийки матки у жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Каверіна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено стан мікрофлори піхви, клінічний перебіг, гормональний стан, загальний та місцевий імунітет, а також залежність між клінічними проявами та функціональним станом імунної системи в жінок репродуктивного віку з бактеріальним вагінозом. Розроблено математичну модель оптимізації лікування ендометріозу шийки матки. Запропоновано та впроваджено схему використання імунокоректорів залежно від окремих параметрів (показників імунної, гормональної системи та клінічних прояв). Надано порівняльну характеристику клініко-лабораторних та імунологічних показників після проведеного лікування за запропонованими схемами. На підставі проведених досліджень розроблено та науково обгрунтовано раціональну схему використання індуктора інтерферону (циклоферону), використання якої дає змогу досягнути клінічної вилікованості у 80,0 % хворих, бактеріологічної - у 96,7 % та знизити частоту рецидивів у 2,9 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-5 +
Шифр НБУВ: РА322354

Рубрики:

      
5.

Кавера Н.В. 
Семантична типологія предикатів стану: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Кавера ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Визначено місце предикатів стану серед інших семантичних класів предикатів. З'ясовано їх диференційовані ознаки. Висвітлено й ієрархізовано морфологічні засоби вираження даних предикатів. Виокремлено чотири семантико-морфологічні різновиди - відприслівникові деривати-предикати стану, дієслівні предикати стану, предикати якісного стану та предикати кількості. Запропоновано детальну значеннєву диференціацію цих різновидів. Визначено специфіку станової семантики залежно від морфологічного оформлення предикатів. Установлено семантичні різновиди та морфологічні варіанти суб'єктів стану. Визначено спільні та відмінні значеннєві групи та підгрупи семантико-морфологічних різновидів предикатів стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-2 +
Шифр НБУВ: РА356573

      
6.

Каверцев С.В. 
Теоретичні аспекти технології вирощування та наступної обробки напівпровідникових твердих розчинів на основі сполук {AsupII/supBsupVI/sup}: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.В. Каверцев ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32-06

Рубрики:

      
7.

Каверін О.В. 
Формування психологічної готовності до охорони громадського порядку курсантів вищих навчальних закладів МВС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Каверін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти формування психологічної готовності курсантів ВНЗ МВС України до службової діяльності з охорони громадського порядку. Проаналізовано нормативно-правовий зміст такої діяльності Органів внутрішніх справ (ОВС). Наведено загальну характеристику оперативно-службової діяльності ОВС стосовно охорони громадського порядку у контексті відповідної професійно-психологічної готовності курсантів. Експериментально встановлено професійно значущі якості, що визначають готовність до охорони громадського порядку. З'ясовано місце та роль професійно-психологічної підготовки курсантів у формуванні їх даної готовності. Розроблено й апробовано психодіагностичну методику добору до охорони громадського порядку на підставі визначення психологічної готовності курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-8 + Х819(4УКР)112.01р3 +
Шифр НБУВ: РА362068

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Кухаж Ю. Ю. 
Металеві наночастинки та халькогенідні кластери у полімерних композитах / Ю. Ю. Кухаж. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню властивостей металевих наночастинок на основі срібла та золота, а також халькогенідних кластерів, інкорпорованих у полімерну матрицю. Однією з найбільш важливих проблем біосенсорних технологій є формування біорозпізнаючої мембрани, яка містить іммобілізовані біоелементи, зокрема, ферменти. В останні роки особливий інтерес викликає використання нанорозмірних матеріалів у поєднанні із біоселективними елементами (ферментами) для розробки технологій одержання біонаноматеріалів з каталітичними властивостями. Це зумовлено тим, що основні особливості нанорозмірних матеріалів полягають у тому, що вони мають велику площу поверхні, здатність до адсорбції, утворення міцних зв'язків із адсорбованими частинками та високу електрохімічну активність. Підвищена здатність до іонного обміну дає змогу створення біонаночастинок (зв'язаних ферментів на поверхні наночастинок) з їх подальшим використанням у біосенсориці. Очікується, що нанокомпозитні шари, в яких полімерна матриця є основою, імплантована металевими наночастинками та/чи напівпровідниковими кластерами, добре утримають іммобілізований фермент в середині біорозпізнаючої плівки і матимуть покращені електрохімічні та механічні властивості. В роботі встановлено закономірності еволюції іонів срібла, імплантованих у чисту полімерну матрицю і полімерну матрицю, яка містить у собі халькогенідні кластери. В результаті іонної імплантації Ag в полімері з інкорпорованими халькогенідними кластерами виявлено формування гібридних систем As2S3+Ag, причому адсорбовані халькогенідними кластерами іони Ag утворюють наночастинки. Встановлено дозову залежність накопичення адсорбованих іонів Ag у халькогенідних кластерах і запропоновано кінетичну модель формування гібридних систем As2S3+Ag у полімерній матриці. Вивчено каталітичні властивості фермента, зв'язаного з наночастинками золота, в залежності від розмірів наночастинок золота і їх структури. Встановлено, що ферментативний ефект посилюється із зменшенням розміру наночастинок золота за умови збереження їх кристалічної структури. Показано, що виявлені властивості наночастинок срібла та золота можуть бути використані для вдосконалення та створення нових біосенсорних систем.^UThesis is devoted to the study of the properties of metal nanoparticles based on silver and gold, as well as chalcogenide clusters incorporated into the polymer matrix. A new direction of analytical technology is the development of biosensors – bioanalytical devices that combine the best features of bioelements (selectivity), as well as physical transducers (high sensitivity and accuracy). One of the most important problems of biosensor technologies is the formation of a biorecognizable membrane that contains immobilized bioelements, in particular enzymes. Biosensors are not only the subject of basic and applied research, but also an important commercial product of industrialized countries.In recent years, the use of nanosized materials in combination with bioselective elements (enzymes) for the development of technologies for the production of bionanomaterials with catalytic properties is of particular interest. This is due to the fact that the main features of nanosized materials are that they have a large surface area, the ability to adsorb, the formation of strong bonds with adsorbed particles and high electrochemical activity. Increased ability to ion exchange allows the creation of bionanoparticles (bound enzymes on the surface of nanoparticles) with their subsequent use in biosensors. It is expected that the nanocomposite layers, in which the polymer matrix is the base implanted with metal nanoparticles and/or semiconductor clusters, will retain the immobilized enzyme well in the middle of the biorecognizable film and will have improved electrochemical and mechanical properties. It is assumed that the modification of such nanocomposite layer of working electrodes will combine the total ability of nanoparticles/clusters and the enzyme to promote enzymatic and electrochemical reactions, as well as increase the life of the coated bioelectrode. Development of new polymeric materials with the necessary characteristics and their subsequent application in biosensors is of fundamental importance. The development of nanotechnology allows creating bioselective elements based on metal nanoparticles and semiconductor clusters. Such approaches help to achieve a high concentration of the enzyme in the biorecognizable membrane, and thus expand the range of linearity and increase the sensitivity and selectivity of the biosensor to the studied analytes. Therefore, the study of the properties of metal nanoparticles and semiconductor clusters in polymer composites is an urgent problem, in particular, for the creation of highly efficient biosensor systems.In the thesis, the regularities of the evolution of silver ions implanted in a pure polymer matrix and a polymer matrix containing chalcogenide clusters are established. By using local X-ray spectral analysis, it is found that implanted silver ions are adsorbed by As2S3 clusters. Thus, hybrid systems As2S3+Ag are formed, which play an important role in the creation of new amperometric biosensors. A kinetic model of the formation of hybrid systems As2S3+Ag in a polymer matrix is proposed. This takes into account the role of radiation-stimulated diffusion of implanted silver ions, which establishes a stationary uniform distribution of silver ions in the process of ion implantation. Thus, in the layers surrounding the chalcogenide clusters, the ion density is the same as in the surrounding space. The solution of the kinetic equations gives the dose dependence of the accumulation of adsorbed Ag ions in chalcogenide clusters and the formation of As2S3+Ag clusters. The interaction of Au nanoparticles with the enzyme laccase is studied. The optimal ratio of nanoparticle and enzyme volumes is determined. A nonlinear relationship is established between these volumes by which the volume of bound enzyme on which its catalytic activity depends can be regulated. The catalytic properties of gold nanoparticles depending on their size and structure are studied. It is found that the enzymatic effect increases with decreasing size of gold nanoparticles, provided that their crystal structure is preserved. Therefore, XRD analysis of gold nanoparticles was performed to confirm their crystal structure. Studies showed an increase in the sensitivity of bioelectrodes of laccase-based amperometric biosensors using enzyme-bound gold nanoparticles. These bionanoparticles combine with the polymer matrix of the ureasil/As2S3 composite, forming a polymer-enzyme-metal nanoparticles system that enables the sensor to function. It is shown that the discovered properties of silver and gold nanoparticles can be used to improve and create new biosensor systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського