Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (152)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=РОГАЛ$<.>+<.>A=МИХАИЛ$<.>+<.>A=ЛЕОНИДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Рогальський С.П. 
Електрохімічна відновлювальна деструкція полікарбонатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.П. Рогальський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено можливості, механізм і особливості протікання електрохімічної відновлювальної деструкції (ЕХВД) полікарбонатів. Вперше висвітлено можливість відновлення та руйнування карбонатних груп полікарбонатів під впливом електрохімічних факторів, які призвели до деструкції полімерних макромолекул і утворення вихідних бісфенолів. Визначено межі стійкості полікарбонатів в електрохімічних системах. Вольтамперометричним методом за електрохімічною активністю полікарбонатів на катоді оцінено їх молекулярні маси, коефіцієнти дифузії. Відзначено, що в апротонних електрохімічних системах паралельно процесу прямої електрохімічної відновлювальної деструкції (ЕХВД) відбувається непряма ЕХВД полімерів під впливом нуклеофільних продуктів електрохімічного відновлення компонентів фонового розчину. Досліджено природу нуклеофілів, що ініціювали непряму ЕХВД у диметилформамідному середовищі. Викладено кінетичні особливості даного процесу для полікарбонатів різної будови. Висвітлено можливість застосування непрямої ЕХВД для цілеспрямованої модифікації властивостей полікарбонатів і рециклінгу полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.723
Шифр НБУВ: РА312606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рогалєв А.В. 
Метахронний рак молочних залоз (методи лікування, ефективність, прогноз): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.В. Рогалєв ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на первинно-множинний рак молочних залоз та покращання якості їх життя. На підставі результатів проведених досліджень доведено високу ефективність запропонованого методу комплексного лікування метахронного раку молочних залоз, яка дозволяє підвищити 3- і 5-річне виживання цієї категорії хворих, а також середню тривалість життя та знизити частоту рецидивів і віддалених метастазів. Розроблений метод передбачає використання внутрішньоартеріальної поліхіміотерапії за умов комплексного проведення променевої терапії та оперативного втручання. Ефективність цього методу підтверджено віддаленими результатами, а також зниженням частоти виникнення рецидиву пухлини та віддалених метастазів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р569.133.1
Шифр НБУВ: РА353352

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Рогальський Б.С. 
Методи розрахунку електроспоживання і компенсуючих установок та системи управління ними (на промислових підприємствах, включаючи нерудні кар'єри): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / Б.С. Рогальський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Розвинуто питання теорії розрахунку електроспоживання і компенсуючих установок. Розроблено нові підходи, моделі і методи для визначення і прогнозу вхідних активних і реактивних потужностей, нормативних витрат і втрат електроенергії (установок для систем управління і контролю). Розвинуто новий напрямок створення систем контролю електроспоживання гірничих машин і технологічних властивостей порід (в темпі процесу), що грунтується на використанні питомої енергоємності екскавації і буріння. Розроблено комплекс систем контролю електроспоживання і категорій порід та датчик глибини буріння. Розвинуто також новий напрямок створення систем автоматичного оптимального (за критерієм мінімальних втрат) управління компенсуючими установками. Розроблено способи, мікропроцесорні системи, пристрої і алгоритми управління, що забезпечують вимоги енергосистеми і мінімізацію втрат в мережах споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И34-42
Шифр НБУВ: РА307798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рогальська Н.Г. 
Організація управління підприємством на основі комерційної концесії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Г. Рогальська ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть відносин комерційної концесії, їх специфіку. Визначено шляхи комплексного використання методів і прийомів для оцінки стану концесійного підприємства та підвищення ефективності його діяльності у майбутньому. Проаналізовано особливості діяльності великих економічних систем з урахуванням специфіки комерційної концесії. Надано аналіз стану, тенденцій та визначено перспективи використання концесій в Україні. Вивчено й узагальнено теорію та практику світового досвіду щодо менеджменту конценсійних підприємств. Обгрунтовано напрями вдосконалення управління відносинами комерційної концесії в Україні. Розроблено методику експрес-оцінки фінансової привабливості потенційного підприємства-партнера та розраховано числові показники для проведення відповідного аналізу. Створено економіко-математичну модель для визначення оптимального співвідношення ключових фінансових показників і досягнення максимальної ефективності діяльності компанії. Розроблено алгоритм пошуку оптимального рішення із використанням вбудованих функцій Microsoft Excel.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 в611 +
Шифр НБУВ: РА345263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рогальський І.О. 
Патогенетичне обгрунтування методів корекції та профілактики порушень стану кісткової тканини у дітей із бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.О. Рогальський ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено стан кісткової тканини та мінерального обміну, а також метаболізм сполучної тканини залежно від тяжкості бронхіальної астми (БА), складу медикаментозної терапії та вікових параметрів хворих. Зазначено, що зростання глибини остеопенії відмічалося у більшій мірі серед дітей старших 10 років і з тривалістю хвороби понад 5 років. Встановлено залежність між ступенем мінералізації кісткової тканини та тяжкості, а також тривалості перебігу БА. Відмічено вплив тривалої терапії препаратів системної дії на стан мінералізації поперекових хребців та їх лінійні розміри. Визначено лабораторні та інструментальні критерії остеопенії у дітей хворих на БА залежно від віку та статі. Доведено, що провідна роль належить визначенню іонізованого кальцію, румалонових антитіл, оксипроліну у крові та оцінці денситограми за показниками стандартного відхилення, рівня щільності кісткової тканини, та вмісту мінералів у кістковій тканині. Зазначено, що остеопороз діагностувався лише у пацієнтів із тяжким перебігом БА, критеріями якого були зменшення загального вмісту мінералів, а також площі та ширини хребців. Виявлено дисбаланс провідних ланок гомеостазу (гіпокальціємія, гіпомагніємія, прискорений метаболізм сполучної тканини, дефіцит факторів антиоксидантного захисту). Патогенетично обгрунтовано доцільність та запропоновано схеми корекції остеопенії у дітей на тлі БА.Встановлено, що ефективність даного доповнення до базисної терапії визначалася нормалізацією лабораторних показників, нарощенням мінералізації кісткової тканини, вирівнюванням лінійних розмірів поперекових хребців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 + Р733.418.11-37 +
Шифр НБУВ: РА323223

Рубрики:

      
6.

Рогальська І.П. 
Теоретико-методичні засади соціалізації особистості у дошкільному дитинстві: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / І.П. Рогальська ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 43 с. — укp.

Розкрито суть та визначено специфіку процесу соціалізації особистості у дошкільному дитинстві. Розроблено соціально-педагогічні засоби соціалізації дітей даного віку з метою актуалізації їх соціального потенціалу. Розроблено експериментальну модель соціально-педагогічного супроводу соціалізації особистості у дошкільному дитинстві за умов дошкільного навчального закладу та методику діагностування рівнів соціалізації особистості у дошкільному дитинстві. Визначено педагогічні умови ефективного перебігу соціалізації дітей у дошкільному навчальному закладі. Впроваджено методику ознайомлення дітей з суспільним довкіллям на базі створеної експериментальної програми "Дошколярик у суспільному довкіллі" з метою реалізації процесу прилучення дитини до суспільного довкілля. На підставі позитивних результатів апробації експериментальної моделі соціально-педагогічного супроводу соціалізації особистості у дошкільному дитинстві показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ю952.1-734 + Ю983.401 +
Шифр НБУВ: РА363813

Рубрики:

      
7.

Рогальська І.І. 
Флористичні концепти української мовно-художньої картини світу (на матеріалі поетичного мовлення ХХ ст.): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.І. Рогальська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Із використанням лінгвістичного й екстралінгвального підходів досліджено структуру та зміст флористичних концептів, розкрито їх роль у формуванні мовно-поетичної картини світу українського народу в XX ст. Охарактеризовано найбільш типові для української свідомості концепти, які належать до таких груп: дерева, трави, квіти. Проаналізовано флорономенилокативи поле, степ, ліс, сад й узагальнено макроконцепти дерево, квітка, трава. Частину інформації про концепт подано у вигляді предметноцентричного фрейму. Визначено особлвості трансформації флористичних концептів у мовній картині світу українців у XX ст., досліджено утворення переносних використань і символів. Висвітлено етимологію лексем, що репрезентують флористичні концепти, встановлено сполучуваність, словотвірні відношення та можливість використання у фразеологічних одиницях, виокремлено типові асоціації. Виявлено індивідуально-авторські особливості сприйняття та використання досліджуваних концептів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Е5 + Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА358416

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського