Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (256)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=РОГАЧ$<.>+<.>A=ВАЛЕР$<.>+<.>A=ЯНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Рогач В.В. 
Вплив ретардантів на морфогенез, продуктивність і склад вищих жирних кислот олії ріпаку озимого: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.В. Рогач ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів - паклобутразолу (РР-333), декстрелу та хлормекватохлориду (ССС-460) на морфогенез, продуктивність і якість олії ріпаку озимого (Brassica napus L.). Установлено, що за дії ретардантів віббуваються суттєві зміни у морфогенезі, анатомічній будові та продуктивності рослин. Блокування активності апіальних меристем за дії антигіберелінових препаратів призводить до пригнічення лінійного росту та посилення галуження стебла. За дії інгібіторів росту зменшується площа та відбувається потовщення листків внаслідок розростання основної асиміляційної тканини - хлоренхіми. Обробка ретердантами призводить до посилення механічної міцності стебла внаслідок збільшення його діаметру за рахунок розростання кори та збільшення товщини клеренхімних волокон з одночасним потовщенням їх стінок, що створює технологічні переваги під час збирання врожаю, особливо на сортах, що сильно вилягають. Установлено, що гальмування ростових процесів зумовлено змінами у співвідношенні терпенових гормонів. За дії РР-333 відбувається зменшення вмісту вільних і зв'язаних форм гіберелінів і збільшення вмісту вільної та зв'язаної форм АБК. За дії РР-333 і ССС-460 відбувається депонування надлишку вуглеводів (цукрів і крохмалю) у вегетативних органах рослин і більш інтенсивне їх використання для формування стручків у рослин досліджених варіантів. Зміни у донорно-акцепторній системі рослини зумовлюють перерозподіл потоків асимілятів до господарсько важливих органів - стручків. За дії ретардантів зростає кількість гілочок першого порядку на рослині, кількість стручків на них і насінин у стручку. Маса 1 000 насінин за цього вірогідно не змінюється. Такі зміни сприяють покращанню продуктивності рослин. Найбільш ефективним для підвищення насіннєвої продутивності є застосування 0,025 %-го РР-333. За дії 1 %-го ССС-460 збільшується вміст олії у насінні та покращуються її якісні характеристики, а саме: зростає число омилення, ефірне число, йодне число та вміст гліферину та зменшується кислотне число. У разі його застосування збільшується частка ненасичених вищих жирних кислот, відбувається зменшення вмісту ерукової та лінолевої кислот зростання олеїнової та лінолевої. З'ясовано, що за дії ретардантів концентрації глюкозинодатів у насінні й ерукової кислоти в олії не виходять за рівні дозволених. Залишкові кількості препаратів не перевищують межовоприпустимих, що дозволило рекомендувати їх застосування у сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-275.6 +
Шифр НБУВ: РА364371

Рубрики:

      
2.

Рогачов 
Енергозберігаючі управління нестаціонарними режимами технологічних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Олександр Іванович Рогачов ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2005. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01
Шифр НБУВ: РА336611

Рубрики:

      
3.

Рогач О.Я. 
Кодифікаційні акти в системі законодавства України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Я. Рогач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Сформульовано визначення кодифікаційного акту (КА) та доведено, що дані акти володіють кваліфікованими ознаками, які виокремлюють їх у відносно уособлену, самостійну групу нормативно-правових актів і наділяють їх авторитетом особливої, підвищеної юридичної сили щодо звичайних нормативних актів, які видаються даним органом державної влади. Обгрунтовано необхідність прийняття, зміни та доповнення КА кваліфікованою більшістю (2/3) голосів конституційного складу Верховної Ради України. Досліджено значення ознак, властивостей, вимог та юридичної природи даних актів як засобу обгрунтування їх самостійного характеру, визначення особливостей, місця КА у системі законодавства та їх ролі у механізмі правового регулювання, визначення шляхів підвищення ефективності законодавства та удосконалення кодифікації у майбутньому. Визначено принципи ієрархічного підпорядкування КА у межах горизонтальної, вертикальної та державно-організованої структури законодавства. Доведено, що Звід законів є результатом систематизації законодавства як родового комплексного поняття, яке поєднує у собі риси кодифікації, інкорпорації та консолідації, а не базується на правилах конкретної форми систематизації законодавства. Наведено пропозиції щодо необхідності одночасного прийняття кодифікаційних і підзаконних нормативних актів, спрямованих на їх виконання, пакетом, що надасть можливість підвищити ступінь єдності та несуперечливості законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-31 +
Шифр НБУВ: РА323349

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рогачова 
Морфемна структура іменників у текстах різних функціональних стилів (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Наталія Вікторівна Рогачова ; Київський держ. лінгвістичний ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.1 + Ш143.21-7
Шифр НБУВ: РА311562

Рубрики:

      
5.

Рогачевський О.П. 
Оптимізація програми і алгоритму обстеження безплідних жінок з ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.П. Рогачевський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження внутрішньоматкового транспорту альбумінових мікрокульок у хворих на ендометріоз методом гістеросальпінгосцинтиграфії для оптимізації діагностики причин безпліддя за даної патології та розроблено алгоритм ведення безплідних хворих на ендометріоз. Встановлено, що внутрішньоматковий транспорт знаходиться під контролем домінантного фолікулу, залежить від рівня естрадіолу, тіреотропного гормону, тетрайодтироніну, меншою мірою - від рівня андрогенів (андростендіону та тестостерону) та лютеїнізуючого гормону. З метою підвищення ефективності лікувальних програм у безплідних жінок з ендометріозом на етапі ообстеження рекомендовано застосовувати гістеросальпінгосцинтиграфію, результати якої є одним з критерів вибору між консервативною тактикою ведення пацієнтки та методами допоміжної репродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-43 + Р712.54-43 +
Шифр НБУВ: РА343823

Рубрики:

      
6.

Рогач І.М. 
Організація системи медичного забезпечення населення під час надзвичайних ситуацій природного генезу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / І.М. Рогач ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Науково обгрунтовано організаційно-функціональну систему медичного забезпечення населення гірської місцевості у разі топологічних катастроф (за умов катастрофічної повені) на прикладі Закарпатського регіону. З використанням системного підходу досліджено медико-санітарні наслідки катастрофічної повені у Закарпатській області в 2001 р. Обгрунтовано базові принципи організаційних заходів щодо ліквідації медико-санітарних наслідків стихійного лиха. Розроблено та впроваджено у практику охорони здоров'я систему організації медичного забезпчення населення за надзвичайних умов. Досліджено, оцінено та доведено ефективність використання запропонованої організаційно-функціональної системи медичного забезпчення на районному та обласному рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА337719

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рогач Ф.І. 
Процес курсоутворення на валютному ринку України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ф.І. Рогач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні процеси курсоутворення на валютному ринку України. Розглянуто основні сучасні теорії стосовно валютного курсу, види та методи визначення рівноважного валютного курсу. Проведено критичний аналіз становлення й еволюції валютної системи України. Висвітлено сучасну практику валютного регулювання. Установлено основні закономірності взаємодії даного курсу й основних макроекономічних показників в Україні. Запропоновано модель курсоутворення в Україні, яка передбачає врахування основних макроекономічних особливостей формування валютного курсу. Виявлено основні напрями оптимізації механізмів валютно-курсової політики та розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи валютного регулювання в Україні. Комплексно досліджено інституційно-господарські механізми регулювання валютного ринку України. Висвітлено роль і місце валютно-курсової політики у системі макрофінансового регулювання господарського розвитку держави. Обгрунтовано новітні форми та напрями співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями за умов фінансової нестабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА361763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Рогачов Є.П. 
Розробка технології виготовлення листових ошипованих деталей літака з високоміцних алюмінієвих сплавів із застосуванням наплавлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / Є.П. Рогачов ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Створено високоефективну технологію виготовлення листових ошипованих деталей зі сплавів Д16АТ і В95 із застосуванням дугового наплавлення і формоутворення виступів. Плавлення електрода зі сплаву АК-5 і формування крапель заданої маси здійснюється з застосуванням тепловідвідного мундштука. Для переносу крапель використано газодинамічний спосіб. Визначено умови і режими наплавлення, за яких у деталях відсутнє тріщиноутворення. Формоутворенням отримано шипи різної форми: конічні, трапецієподібні, з насічкою, з пірамідальними виступами. Вивчено механічні та корозійні характеристики з'єднань. Розроблено експериментальне та промислове обладнання для виготовлення листових ошипованих деталей. Наплавлення вступів здійснюється в автоматичному режимі за заданою програмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-061/069
Шифр НБУВ: РА310736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рогач Л.В. 
Семантична основа лінгвістичних термінів в українській та англійській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Л.В. Рогач ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню семантики лінгвістичної термінологічної лексики української та англійської мов і виявленню її співвідношення з іншими терміносистемами у межах віддаленоспоріднених мов, а також загальновживаною лексикою. Проаналізовано семантичну структуру слова як загальновживаної та термінологічної одиниці, описано різноманітні зв'язки між лексичними значеннями, встановлено якісно-кількісну характеристику семного та лексичного складів лінгвістичних термінів. Методологічною основою до вивчення мови запропоновано антропоцентристський підхід, положення стосовно взаємозв'язку мови і мислення. Зіставне вивчення української та англійської лінгвістичної термінології проведено на основі спеціально розробленої методики їх семантичного аналізу, що дає можливість використовувати семантичний простір як одну з важливих ознак структурної організації лексичних значень окремих слів та лексико-семантичних систем у цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1в3 + Ш141.4-34:Ш1 + Ш143.21-34:Ш1
Шифр НБУВ: РА309798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рогач Т. І. 
Фізіологічні основи регуляції морфогенезу та продуктивності соняшнику за допомогою хлормекватхлориду і трептолему: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.12 / Т. І. Рогач ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу здійснено фізіологічне обгрунтування застосування регуляторів росту хлормекватхлориду та трептолему на рослинах соняшнику для оптимізації продукційного процесу культури. Визначено вплив стимулятора росту трептолему, інгібітора росту хлормекватхлориду та їх суміші на донорно-акцепторні відносини рослин соняшнику. Досліджено, що застосовувані концентрації препаратів збільшували площу листкової поверхні. Вперше встановлено, що обробка рослин соняшнику регуляторами росту суттєво впливала на мезоструктурну організацію листка та внутрішню будову стебла, а препарати значно потовщували листкову пластинку за рахунок збільшення товщини основної асиміляційної тканини - хлоренхіми внаслідок зростання об'єму клітин стовпчастої паренхіми, під впливом яких потовщувався шар клітин коленхіми та зростала товщина склеренхімних волокон, внаслідок чого збільшувався діаметр стебла, що підвищувало стійкість рослин до вилягання. Найбільш суттєвою виявилено дію ретарданту хлормекватхлориду та його суміші зі стимулятором трептолемом. Встановлено, що регулятори росту підвищували продуктивність рослин соняшнику, збільшували вміст олії в насінні і змінювали її якісні характеристики. Вперше визначено вплив хлормекватхлориду, трептолему та їх суміші на кількісний вміст, якісний склад і співвідношення жирних кислот у соняшниковій олії. За умов достатнього водозабезпечення за дії препаратів доведено зростання вмісту ненасичених вищих жирних кислот, що є показником підвищення якості олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-26 + П214.11-272.537.8
Шифр НБУВ: РА382839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Синиця Р. В. 
Експериментально-теоретичне обґрунтування використання гідротехнічних огороджувальних споруд неповного вертикального профілю / Р. В. Синиця. — Б.м., 2021 — укp.

Об′єкт досліджень – процес гасіння висот стоячих хвиль, а також хвиль, що руйнуються конструкціями огороджувальних гідротехнічних споруд неповного вертикального профілю; мета – розвиток теоретичних основ і створення практичних методів визначення величини гасіння стоячих хвиль і хвиль, що руйнуються, конструкціями огороджувальних гідротехнічних споруд неповного вертикального профілю; методи – дослідження виконані з широким використанням методів оптимального планування експериментів і застосування багатофакторного математичного моделювання властивостей гасіння хвиль конструкціями огороджувальних споруд неповного вертикального профілю, при переливі хвиль через верхню будову огороджувальних споруд на акваторію, що захищається. Експериментальні лабораторні дослідження були проведені на фізичних моделях конструкцій огороджувальних споруд неповного вертикального профілю, лабораторній установці, яка була призначена для визначення величини гасіння хвиль. Для теоретичних, експериментальних і лабораторних досліджень, а також обробки отриманих результатів були використані як спеціалізовані, так і прикладні програми на електронно-обчислювальній машині. Обробка емпіричних даних здійснювалася апробованими методами математичної статистики; результати – розроблені нові методи призначені для визначення величин гасіння стоячих хвиль, а також хвиль, що руйнуються, конструкціями огороджувальних гідротехнічних споруд неповного вертикального профілю, при переливі хвиль через верхні будови на акваторії, що захищаються; впроваджено – результати дисертаційної роботи використано при розрахунках та проєктуванні ряду об'єктів: розрахункового обґрунтування і проєктування конструкцій гідротехнічних споруд для захисту від затоплення морськими хвилями території заводу за адресом: м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва, 72; розрахункового обґрунтування нового будівництва яхт-клубу з рятувальною станцією, місцями для відпочинку, занять спортом і закладом громадського харчування, розташованим за адресою: м. Одеса, Французький бульвар 1/5; результати досліджень знайшли застосування у навчальному процесі Одеської державної академії будівництва та архітектури.^UThe object of research - the process of extinguishing the heights of standing waves, as well as waves that are destroyed by the structures of enclosing hydraulic structures of incomplete vertical profile; the purpose - development of theoretical bases and creation of practical methods of definition of size of extinguishing of standing waves and the collapsing waves, designs of enclosing hydraulic engineering constructions of an incomplete vertical profile; methods - researches are carried out with wide use of methods of optimum planning of experiments and application of multifactor mathematical modeling of properties of damping of waves by designs of enclosing constructions of an incomplete vertical profile, at overflow of waves through the top structure of enclosing constructions on the protected water area. Experimental laboratory studies were conducted on physical models of structures of enclosing structures of incomplete vertical profile, a laboratory installation, which was designed to determine the magnitude of wave damping. For specialized, experimental and laboratory research, as well as processing of the obtained results, both specialized and applied programs on a computer were used. Processing of empirical data was carried out by proven methods of mathematical statistics; results – new methods have been developed to determine the values of extinguishing standing waves, as well as collapsing waves, structures of enclosing hydraulic structures of incomplete vertical profile, when the waves overflow through the upper structures in the protected waters; implemented - the results of the dissertation work were used in the calculations and design of a number of objects: calculation substantiation and design of structures of hydraulic structures for protection against flooding by sea waves of the plant at the address: Odessa, st. Black Sea Cossacks, 72; estimated substantiation of the new construction of a yacht club with a rescue station, places for recreation, sports and catering, located at: Odessa, French Boulevard 1/5; the results of research were used in the educational process of the Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гейко О. Л. 
Екстерналізація міжнародного виробництва в агрохарчовій індустрії: автореферат дис. ... д.філософ : 292 / О. Л. Гейко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено та поглиблено теоретикоконцептуальні підходи до аналізу екстерналізаційних процесів в агрохарчовій індустрії. Здійснено аналіз сучасного стану участі України в глобальних ланцюгах створення вартості та залученість аграрних екстернальних партнерів у виробничих ланцюгах вітчизняних та іноземних БНП.На основі систематизації та критичного аналізу ранніх досліджень екстерналізаційних процесів, які представлені таких відомих вчених-економістів: теорія ГЛСВ, де T. Sturgeon та J. Humphrey аналізують типи взаємозв’язків між партнерами і сутність контролю при екстерналізації; піздній варіанти еклектичної теорії, де Dj. Danning засвідчує важливість екстерналізації танамагається дослідити даний процес через модель OLI; теорія «народжені глобальними» та «нові міжнародні підприємства», дані теорії вказують на екстерналізацію, як на нову ознаку БНП та аналізують причини і наслідки даного явища; теорія нової економічної географії A. Rugman показує, як у кластерах інвестицій БНП співпрацюють із субконтракторами і партнерами; мережева теорія та теорія флагманських БНП за A. Rugman, де аналізують екстерналізацію з позицій стратегічного менеджменту тобто управлінням мережею аутсорсерів або партнерів. Зроблено висновок щодо збагачення і поглиблення теоретичних уявлень про теорії екстерналізації. Було систематизовано усі отримані напрацювання щодо екстернальних процесів та виокремлено їх типи, які було представлено та досліджено в роботі.^UThe dissertation summarizes and deepens the theoretical and conceptual approaches to the analysis of externalization processes in the agro-food industry. An analysis of the current state of Ukraine's participation in global value chains and the involvement of agricultural external partners in the production chains of domestic and foreign MNEs (multinational enterprises) was carried out.Based on the systematic categorization and critical analysis of early studies concerning externalization processes, as expounded by notable economists, several theories come to the forefront: the Global Value Chains theory, wherein T. Sturgeon and J. Humphrey dissect the various partner relationships and the pivotal control dynamics during externalization; subsequent iterations of the eclectic theory, as explored by Dj. Danning, underscore the significance of externalization and endeavor to unravel this process through the Model OLI; the 'born global' and 'new international enterprises' theories accentuate externalization as a fresh hallmark of MNEs andscrutinize the causes and consequences of this phenomenon; A. Rugman's theory of new economic geography illustrates how MNEs collaborate with subcontractors and partners within investment clusters; network theory and A. Rugman's flagship MNE theory, inwhich outsourcing is scrutinized from the perspective of strategic management, encompassing the administration of a network of outsourcers or partners. A conclusion was drawn concerning the enrichment and deepening of theoretical insights intoexternalization theories. All the gathered studies on external processes were methodically organized, and their distinct categories, as presented and studied within this work, were delineated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського