Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (240)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=РОГОЗ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Рогозіна О.В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Рогозіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові зміни в аденогіпофізі за звичайних умов середовища, під впливом хронічної свинцевої інтоксикації й у разі застосування фармакологічних препаратів. За допомогою комплексу морфологічних методів (світлової й електронної мікроскопії, морфометрії) проаналізовано вікові особливості будови аденоцитів. Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу та репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Визначено кількісні показники, які характеризують ушкодження та відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Встановлено, що застосування alpha-токоферолу у разі свинцевої інтоксикації значно зменшує деструктивні зміни, але найбільшу протекторну дію на структуру аденогіпофізу забезпечує ербісол.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА362024

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Рогозинський М.С. 
Вплив іонів важких металів на синтез РНК і фракційний склад білків кукурудзи та картоплі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.С. Рогозинський ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*72*801.1-64.1,022 + П21-272.5,022
Шифр НБУВ: РА309500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рогозенко А.В. 
Оптимізація елементів технології весняно-літнього періоду вирощування високоякісного зерна сильної озимої пшениці в Присивашші Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Рогозенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Наведено результати досліджень, проведених за умов Присивашшя Криму, з метою вивчення впливу на врожайність і якість зерна озимої пшениці рівнів азотного живлення (азот грунтових нітратів + азот підживлення) в ранньовесняний період залежно від реальної густоти рослин; впливу на врожайність і якість зерна зростаючих доз позакореневого азотного підживлення розчином карбаміду у фазу колосіння залежно від забезпеченості рослин азотом за даними листової діагностики. Встановлено, що забезпеченість посівів азотом ранньої весни найбільш повно характеризують нітрати у шарі грунту 0 - 80 см. Однобічна оптимізація густоти посіву або азотного живлення не дають високих результатів. За результатами математичного моделювання розроблено метод оперативного керування дозами ранньовесняного азотного підживлення залежно від густоти посіву, його забезпеченості нітратним азотом грунту та прогнозованого співвідношення цін на зерно та добрива. Розроблено модель залежності вмісту у зерні клейковини залежно від дози позакореневого підживлення та вмісту азоту в листках. Запропоновано метод управління його дозами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА364562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рогоза М.Є. 
Організаційно-економічний механізм забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / М.Є. Рогоза ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні механізми забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств за умов трансформації економіки та впливу середовища господарювання. Запропоновано механізм забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств шляхом використання його потенціалу у напрямку адаптації до ринкових умов на базі реструктуризації (організаційної та технологічної). Створено методику прогнозної оцінки відносин між суб'єктами зовнішнього середовища. Розроблено методологію оцінки напрямків розвитку, яка базується на визначенні ефективності розробленої стратегії розвитку та прогнозуванні на підставі використання створених механізмів управління і формування ресурсного забезпечення інноваційного розвитку за умови достатньої оцінки стратегії відносин між суб'єктами зовнішнього середовища господарювання та його особливостей. Наведено методику оптимізації технологічних процесів і використання потенціалу підприємства. Запропоновано механізми управління мотиваційною поведінкою працівників промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА344956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рогозіна М.Ю. 
Педагогічні основи самоосвітньої діяльності майбутніх учителів природничих дисциплін: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.Ю. Рогозіна ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено концепцію та модель самоосвітньої діяльності майбутніх учителів природничих дисциплін. Визначено принципи організації їх самоосвіти, структурні компоненти готовності студентів до самоосвітньої діяльності (психологічну, морально-громадянську та практичну готовність), особливості організації цієї діяльності майбутніх учителів природничих факультетів. Експериментально перевірено умови, а також методи і засоби ефективного формування у студентів усіх компонентів відповідної готовності. Установлено залежність між рівнями сформованості у студентів готовності до самоосвітньої діяльності та їх підготовленістю до педагогічної праці. Розроблено цільову програму організації самоосвіти та методичні рекомендації щодо її організації майбутніх учителів зазначених дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.69 + Б.р(4УКР)2 р3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА340529

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Рогоза О.Б. 
Структурно-композиційні та семантико-прагматичні особливості французького епістолярного роману XVIII - XX століть (на прикладі творів Ш. де Лакло, О. де Бальзака, А. де Монтерлана): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.Б. Рогоза ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено французький епістолярний роман як специфічне явище художньої прози, що походить від сполучення форми листа та жанру роману. Вивчено твори XVIII, XIX, XX ст. та висвітлено еволюцію французького епістолярного роману, що є виправданим під час дослідження закономірностей розвитку літературної мови та її стилістичної диференціації. Визначено місце епістолярного стилю у системі функціональних стилів та виявлено прагматичні характеристики французького епістолярного роману. Розкрито його структурні характеристики шляхом об'ємно-прагматичного членування. Розроблено структурну типологію даного роману, визначено композиційні фактори функціонування листів у ньому та встановлено форми передачі чужого мовлення. Проаналізовано лінгвостилістичні засоби створення художнього образу персонажа у французькому епістолярному романі, досліджено іронію у контексті теорії поліфонії О.Дюкро, а також функціонування інтертекстуальних зв'язків у даному романі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.449.3 + Ш147.11-72 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА339005

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Рогоза О.Б. 
Теплообмін при конденсації водяної пари на поверхні вільного струменя рідини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.Б. Рогоза ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теплообміну у процесі конденсації водяної пари на поверхні одиночного та плоского вільних струменів. Досліджено теплогідродинамічні характеристики струменів рідини під час вільного переливання вертикальною щілиною (водорозливи) різних геометричних розмірів. Проведено класифікацію режимів течії вільного струменя рідини в момент обтікання його парою. Отримано залежності для визначення умов початку диспергування струменів рідини та розрахунку траєкторії руху вільних струменів рідини, а також для розрахунку теплообміну у процесі конденсації пари на поверхні одиночних вільних струменів різних геометричних характеристик. Наведено математичну модель перенесення енергії в плоских струменях рідини, що враховує пригнічення турбулентності поверхневим натягом біля поверхні поділу фаз. Одержано залежності для розрахунку інтегрального теплообміну в плоских струменях рідини, а також розрахунку впливу вмісту газів, що не конденсуються, на теплообмін під час конденсації пари з парогазової суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.04
Шифр НБУВ: РА308057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Рогозіна О.В. 
Формування дослідницьких умінь у майбутніх учителів трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Рогозіна ; Ін-т проф.-техн. освіти АПН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено форми, методи та етапи формування дослідницьких умінь у майбутніх учителів трудового навчання. Обгрунтовано визначення поняття "навчально-дослідницька діяльність". Розроблено й експериментально перевірено модель навчально-дослідницької діяльності майбутніх учителів трудового навчання. Запропоновано методику формування дослідницьких умінь й обгрунтовано принципи організації науково-дослідної діяльності студентів. Конкретизовано аудиторні та позааудиторні форми навчально-дослідницької діяльності студентів. Визначено педагогічні умови, критерії, показники та рівні сформованості дослідницьких умінь у майбутніх учителів трудового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж6р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА350903

Географічні рубрики:

      
9.

Рогозін І. А. 
Обґрунтування параметрів штукатурно-змішувальної установки з вертикальним шнеком / І. А. Рогозін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: робочі процеси приготування і транспортування будівельних розчинних сумішей штукатурно-змішувальною установкою з вертикальним шнеком. Мета: обґрунтування параметрів та раціональних режимів роботи малогабаритної штукатурно-змішувальної установки з вертикальним шнеком на основі побудови математичної моделі взаємодії з компонентами будівельної розчинної суміші в процесі її приготування. Методи дослідження: метод фізичного і математичного моделювання, метод математичного планування експерименту, метод статистичної обробки планованого експерименту, метод теорії подібності, метод аналізу та узагальнення, метод порівняльного аналізу. Апаратура: USB-осцилограф, регулятор частоти електричного струму, комп'ютерна техніка. Теоретичні результати: розроблено математичну модель процесу змішування компонентів будівельних сумішей у штукатурно-змішувальній установці з вертикальним шнеком зі змінною твірною зовнішньої стрічки шнека. Практичні результати: створена й упроваджена у будівельне виробництво штукатурно-змішувальна установка з вертикальним шнеком зі змінною твірною зовнішньої стрічки шнека. Наукова новизна: отримані функціональні залежності, що характеризують процес змішування компонентів будівельних сумішей у змішувачі установки з вертикальним шнеком зі змінною твірною зовнішньої стрічки шнека; запропоновано універсальний коефіцієнт для оцінювання якості роботи різних за конструктивним виконанням змішувачів; одержано залежність для опису впливу геометричних параметрів проціджувальної решітки на значення об'ємного ККД розчинонасоса установки. Результати досліджень впроваджено в практичну діяльність будівельного підприємства у місті Полтаві ТДВ «Полтавтрансбуд» та освітній процес Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Сфера використання: наукові установи, виробничі та будівельні підприємства, навчальні заклади, пов'язані з розробленням, виробництвом і експлуатацією будівельної техніки.^UObject of study: working processes for the preparation and transportation of building mortars with the plastering-mixing machine with a vertical screw. Aim: substantiation of parameters and rational modes of the small-sized plastering-mixing machine with a vertical screw work on the basis of constructing an interaction mathematical model with components of the building mortars in the preparation process. Methods: a method of physical and mathematical modeling, a method of mathematical experiment planning, a method of statistical processing of the planned experiment, a method of the similarity theory, a method of analysis and generalization, a method of comparative analysis. Equipment: USB-oscilloscope, regulator of electric current frequency, computing machines. Theoretical results: a mathematical model of the mortar mixing process in the plastering-mixing machine with a vertical screw with a screw blade variable generatrix is developed. Practical results: the plastering-mixing machine with a vertical screw with a screw blade variable generatrix was created and introduced in the building industry. Scientific novelty: the obtained functional dependencies, characterizing the mixing process of mortar mixing components in the machine mixer with a vertical screw with a screw blade variable generatrix; a universal coefficient for estimating the work quality of different designs for mixers is proposed; the dependence is given to describe the influence of the filtration lattice geometric parameters on the volume efficiency value of the mortarpump. The research results are implemented in practical activities of the construction company ALC Poltavtransbud (Poltava) and in the educational process of Poltava National Technical Yuri Kondratyuk University. Sphere of usage: scientific institutions, production and building enterprises, educational institutions, connected with development, production and usage of building technology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Рогозіннікова К. С. 
Адміністративно-правова охорона податкових відносин / К. С. Рогозіннікова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено системному дослідженню особливостейадміністративно-правової охорони податкових відносин. Надано авторськевизначення поняття «адміністративно-правова охорона податкових відносин»,охарактеризовано основні її елементи (суб'єкти, форми, методи, адміністративніпроцедури). Визначено об'єкти та суб'єкти адміністративно-правової охорониподаткових відносин. Виявлено низку проблем у правовому забезпеченніадміністративно-правової охорони податкових відносин і запропонованошляхи їх вирішення. Розкрито зміст адміністративно-правової охорониподаткових відносин. З'ясовано потребу в застосуванні комплексу методівпублічного адміністрування при створенні системи адміністративно-правовоїохорони податкових відносин. Розкрито особливості форм адміністративно-правової охорони податкових відносин з точки зору їх поділу на матеріальніта процедурні способи фіксації волевиявлення уповноважених суб'єктів.Охарактеризовано підстави прийняття юрисдикційних індивідуальних актів,а також основні недоліки управлінських рішень податкових органів підчас виконання функцій з адміністративно-правової охорони. Дослідженозарубіжний досвід адміністративно-правової охорони податкових відносин.Сформовано рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правовоїохорони податкових відносин і ліквідації недоліків законодавства, яке регулюєвідносини у сфері адміністрування податків, зборів і платежів та формує базудля їх адміністративно-правової охорони.^UThe dissertation is focused on the systematic research of scientific and practicalproblems of administrative and legal protection of tax relations. Based on acomprehensive analysis of doctrinal research in the field of administrative law,national legislation, the practice of its application and international experience, theauthor has formulated new scientifically grounded conclusions, propositions andrecommendations for improving the activities of authorized entities in the field ofresearch.It has been established that the subject matter of administrative and legal protectioncan be powerfully organizational part of tax relations, where the means of administrativelaw in their structure provide: the emergence and development on the basis of properand lawful legal facts, in the object – and its part related to activities of a taxpayer,in the content – the procedure for fulfilling their obligations by the participants of taxlegal relations, including the compliance with the terms for registration, the obligationto declare the amount of taxes and fees, and the timeliness of filing declarations,performance of duties and proper exercise of their rights by tax authorities.Administrative and legal protection of tax legal relations has been studied asactivities of authorized entities regulated by law, which consists in the implementationof administrative and legal measures of service, control and coercive nature, in orderto prevent the commission of offenses in the field of taxation, abuse of tax officials,detection of violations of current tax legislation, bringing violators to administrativeliability, ensuring compliance with tax obligations and restoring violated rights oftaxpayers. The content, objective, tasks, functions, methods and forms of administrativeand legal protection of tax relations have been revealed.The author has found out a number of problems in the legal provision ofadministrative and legal protection of tax relations, in particular: the provisions ofinternational regulatory acts on administrative assistance in tax matters need to bedetailed in national acts in terms of procedures for taking measures provided by them;significant gaps and conflicts are inherent in the block of regulatory acts regulatingthe application of administrative coercion, information and analytical provision of taxcontrol, including the procedure for entering its results into information and analyticalsystems and electronic registers, their changes and exclusion of relevant informationin the connection with the court's cancellation of the decisions of the tax authorities;the organization of the activity of tax agencies in general has received the propernormative consolidation, except for the cases when the forms of their interaction withother public institutions are enshrined in by-laws adopted by other agencies of publicadministration. Directions of their solution have been suggested.The range of subjects of administrative and legal protection of tax relations inUkraine has been determined. Depending on the functions performed, all subjectshave been combined in the following groups: 1) leading subjects; 2) facilitators; 3)guarantors. It has been pointed out the need for further improvement of the content ofthe functions performed by the subjects of administrative and legal protection, theirdelimitation in accordance with the tasks assigned to public administration agencies,and on this basis to clarify their status as subjects of administrative and legal protectionof tax relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Рогозін Є. П. 
Розвиток озер і приозерних ландшафтів у широколистолісовій та степовій зонах у голоцені (модельні регіони Сконе та Криму). / Є. П. Рогозін. — Б.м., 2021 — укp.

На основі комплексного вивчення донних відкладів озер встановлено особливості розвитку озер і приозерних ландшафтів у модельних регіонах Сконе, (Південна Швеція) Північно-Східного і Південно-Західного Криму впродовж голоцену. На основі геохімічного аналізу донних відкладів виявлено історію формування озер Вомб, Чорак і Саки та динаміку процесів озерного седиментогенезу. На основі детального палінологічного аналізу відтворено історію розвитку рослинності та змін клімату Сконе, Північно-Східного і Південно-Західного Криму.Нові отримані дані дали змогу виявити нові риси короткоперіодичної етапності розвитку природних умов голоцену і доповнити знання про загальні та відмінні риси в історії озер, клімату, приозерної і зональної рослинності у ландшафтних зонах широколистих лісів та степу.^UThe thesis deals with reconstructions of palaeolimnological and palaeoenvironmental changes in broad-leaved forest (Scania) and steppe (the south-western and north-eastern Crimea) zones during the Holocene based on multidisciplinary studies of lakes Vomb, Chokrak and Saki sediments.The object of the research has been palynological and geochemical content of the sediment cores from lakes Vomb, Chokrak and Saki. The subject under investigation is the evolution of lakes and sedimentological processes in them and environmental changes in their watersheds.On the basis of the data collected in this study, new features have been revealed on the Holocene environmental dynamics, particularly on development of vegetation, climate and lake systems in Scania and Crimean peninsula.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рогоза В. В. 
Педагогічні умови формування екологічних цінностей майбутніх учителів природничих наук у процесі професійної підготовки / В. В. Рогоза. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано особливості процесу формування екологічних цінностей майбутніх учителів природничих наук у межах концептуально виокремлених педагогічних умов; зміст і специфіку процесу професійної підготовки майбутніх учителів природничих наук на аксіооснові. Обґрунтовано й експериментально перевірено сукупність педагогічних умов формування екологічних цінностей майбутніх учителів природничих наук і розроблено модель такого процесу.Схарактеризовано сутність і висвітлено компоненти, критерії, показники та рівні сформованості екологічних цінностей майбутніх учителів природничих наук. За результатами дослідження встановлено ефективність педагогічних умов і розробленої моделі формування екологічних цінностей майбутніх учителів природничих наук. Достовірність результатів експериментального дослідження перевірено за допомогою методу факторного аналізу.^UThe dissertation has investigated the development of ecological values among future teachers of natural sciences in the process of professional training on methodological, theoretical and practical levels. As a result of the research, the paper has clarified the educational significance and axiological aspects of the relationship “Human being – Nature” in the context of professional training of future natural sciences teachers. Taking into account the results of international and national research, the dissertation shows the growth of the relevance of economical and rational use of nature, the need to protect natural resources and the need for the maximum use of environmentally friendly technologies. At the same time, the research states that the practical harmonization of the relationship “Human being – Nature” requires in-depth knowledge of nature and its laws, and the urgent tasks of modern science and education include the promotion and establishment of the eco-centric type of understanding nature based on the proclamation of nature's value.The paper substantiates that the implementation of these tasks involves a leading role of teachers in specialty “Natural Sciences”, as they can not only provide understanding of nature and mastery of environmental knowledge, but also promote students' awareness of nature, equality and equivalence of nature, human beings and society. The dissertation pays attention to the conceptual and categorical apparatus of the research of ecological values in the educational context, which includes three groups of concepts: 1) axiological aspect; 2) pedagogical aspect; 3) conceptual-target aspect. In analyzing a group of pedagogical concepts and categories, the main focus is on the concept of “value education”, which is determined as the process of mastering and reproducing the achievements of axiological theory as a result of teaching and education, transformative activities, self-education and self-development. The paper has conceptualized the phenomenon of ecological values as a basic element of professional training of future natural sciences teachers. Combination of the developments of the ethics of life, doctrine of the noosphere, ethics of the Earth, deep ecology, ethics of responsibility, concept of the common world, and eco-philosophical teachings and ideas allowed distinguishing the following environmental values: 1) the value of life in all its manifestations; 2) self-worth of nature; 3) the value of harmony with nature; 4) biocentrism as a responsibility for the world of living beings; 5) a healthy environment as a value; 6) the value of quality of life (in ecological discourse); 7) the value of environmental knowledge; 8) ecological image as a value. Ecological values can be reasonably divided into (1) values of terminal-positional nature and (2) values of instrumental-behavioral nature.The research has characterized pedagogical conditions of the process of ecological values development among future natural sciences teachers. These include: 1) the formation of eco-centric understanding of nature (through the education of future teachers); 2) awareness of environmental values; 3) internal acceptance and ability to transfer and implement environmental values in educational and professional activities.In accordance with the stated tasks, the paper theoretically substantiates and presents the pedagogical model of ecological values development among future natural sciences teachers. The effectiveness of the proposed pedagogical conditions and models of ecological values development among future teachers of natural sciences in the process of professional training has been experimentally checked. The established indicators have proved the high development level of the above-described environmental values, which were considered as the results of the educational process, according to the formulated and substantiated criteria (cognitive, value-motivational, operational-activity and organizational).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Рогозинський В. О. 
Використання гало-гравітаційної тракції при хірургічному лікуванні складних деформацій хребта у дітей / В. О. Рогозинський. — Б.м., 2022 — укp.

Складні сколіотичні деформації у дітей (>100°) за даними сучасної літератури складають від 0,12 % до 1,7 % серед інших сколіотичних деформацій хребта. Сучасна хірургічна практика одномоментної корекції складних сколіотичних деформацій хребта включає використання остеотомій Ponte та Vertebral Column Resection (VCR), що збільшує можливість корекції деформації, але й збільшує ризик неврологічних ускладнень, об’єму інтра-операційної крововтрати. Визначення «складної деформації хребта» залишається нечітким, але в більшості публікацій його визначають як деформацію, що перевищує 100°. Гало-гравітаційна тракція (ГГТ) є безпечною та ефективною методикою для попереднього коригування складних дефор-мацій хребта до проведення корекції в обсязі - задньої інструментації хребта. Гало-гравітаційна тракція (ГГТ) є безпечною методикою, оскільки у світовій літературі описані ускладнення у вигляді розхитування штифтів або поверхневі інфекції шкіри навколо штифтів, які є несуттєвими та не загрожують життю пацієнта. Застосування ГГТ зменшує час хірургічного втручання, інтраопераційну крововтрату та дає змогу поліпшити вентиляційну функцію легень, а це, в свою чергу, сприяє зниженню ризиків смертності внаслідок легеневої недостатності в дорослому віці. Метою дослідження є покращення результатів хірургічного лікування складних сколіотичних деформацій хребта у дітей шляхом вдосконалення 3 раціональної тактики та методик гало- гравітаційної тракції. Поліпшити показники вентиляційної функції легень за рахунок попереднього застосування ГГТ у пацієнтів зі складними деформаціями хребта; встановити ефективний і безпечний алгоритм лікування складних деформацій хребта в дітей з респіраторними дисфункціями. Зниження ризиків неврологічних ускладнень, зниження інтраопераційної крововтрати. На підставі мети були сформовані наступні завдання дослідження: Завдання дослідження: 1. Провести системний аналіз наукової літератури щодо сучасних тенденцій існуючих технологій використання гало-гравітаційної тракції в системі хірургічної корекції складних сколіотичних деформацій хребта у дітей. 2. Розробити математичну модель «хребет – система гало- гравітаційної тракції» та провести дослідження методом скінченних елементів розподілу у ній внутрішніх напружень під час витяжіння. 3. Вдосконалити та впровадити в клінічну практику нові підходи до використання гало-тракційної тракції в системі хірургічного лікування складних сколіотичних деформацій хребта у дітей. 4. Дослідити функцію зовнішнього дихання у хворих зі складними деформаціями хребта при використанні гало-гравітаційної тракції. 5. Оцінити результати етапного хірургічного лікування з використанням гало-гравітаційної тракції у пацієнтів зі складними деформаціями хребта та контрольної групи пацієнтів. За даними проведеного аналізу літературних джерел було визначено, що двоетапне лікування важких сколіотичних деформацій хребта з використанням гало-гравітаційної тракції дають позитивні результати після проведення хірургічної корекції, але ефективність, методологія та віддалений прогноз при застосуванні гало-гравітаційної тракції у пацієнтів зі складними сколіотичними деформаціями хребта до цього часузалишається дискусійним питанням. Було проведено математичне моделювання розподілу напружень в системі «гало-гравітаційна тракція – хребет» при різних кутах деформації методом скінченних елементів. За результатами моделювання можна зробити наступні висновки: при лікуванні ригідних деформацій хребта у дітей з кутом деформації >100° з використанням системи гало-гравітаційної тракції доведено ефективність даної методики, однак максимальне рекомендоване навантаження не має перевищувати 50% маси тіла пацієнта; при деформації хребта більше 70°, найбільш напруженими є блок хребців T2-T5 розробленої нами математичної моделі; максимальне значення напруги за Мізесом 33 Мпа, що не є критичним для кісткової тканини з точки зору міцності, але зі збільшенням навантаження удвічі, рівень напруженого стану підвищиться також вдвічі і може перевищити межу міцності кісткової тканини.^UComplex scoliotic deformities in children (> 100) according to the modern literature range from 0.12% to 1.7% among other scoliotic spinal deformities. Modern surgical practice of one-step correction of heavy scoliotic spinal deformities includes the use of Ponte osteotomies and Vertebral Column Resection (VCR), which increases the possibility of deformity correction, but also increases the risk of neurological complications, the volume of intraoperative blood loss. The definition of "complex spinal deformity" remains unclear, but in most publications it is referred to as deformation which goes beyond 100. Halo-gravitational traction (HGT) is a safe and effective method for pre-correcting complex spinal deformities before volume correction at the rate of posterior spinal instrumentation. Halo-gravitational traction (HGT) is a safe technique because the world literature has described complications such as pin loosening or superficial skin infections around the pins that are insignificant and not life-threatening. The use of HGT can improve lung ventilation, which in turn reduces the risk of death from pulmonary insufficiency in adulthood. The purpose of the study was to improve the results of surgical treatment of heavybscoliotic spinal deformities in children by substantiating and developing new, improving existing methods of halogravity traction, to improve the results of pulmonary ventilation due to previous use of HGT in patients with complex spinal deformities; to establish an effective and safe algorithm for the treatment of complex spinal deformities in children with respiratory dysfunctions. The following tasks were defined, according to the study purpose: 1. To conduct a systematic analysis of the scientific literature regarding modern trends of existing methods and technologies of using halo-gravitational traction in the system of surgical correction of complex scoliotic spinal deformities in children. 2. To develop a mathematical model "spine - system of halo-gravitational traction" and conduct research using the finite element method of the distribution of internal stresses in it during stretching. 3. To improve and introduce into clinical practice new approaches to the use of halo-traction traction in the system of surgical treatment of complex scoliotic spinal deformities in children. 4. To investigate changes in external breathing in patients with complex spinal deformities when using halo-traction traction. 5. To evaluate the results of staged surgical treatment using halo-gravitational traction in patients with complex spinal deformities and a control group of patients. According to the analysis of the literature sources, it was determined that two-stage treatment of severe scoliotic spinal deformities using halo-gravity extraction gives positive results after surgical correction, but the effectiveness, methodology and long-term prognosis in halo-gravity traction in patients with complex scoliotic deformities this time continue a matter of opinion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського