Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (2095)Книжкові видання та компакт-диски (1201)Журнали та продовжувані видання (129)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДЕНК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Руденко С.П. 
Визначення орбіт ШСЗ для вирішення задач геодинаміки та моніторингу геостаціонарної зони за результатами спостережень: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / С.П. Руденко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню існуючих та розробці нових алгоритмів, що використовуються при визначенні орбіт високоорбітальних супутників Землі, а саме, геодинамічних супутників Lageos-1 та Lageos-2, а також геостаціонарних супутників. Отримана нова реалізація земної системи відліку, що містить геоцентричні координати 109 станцій та швидкості 64 станцій. Обчислено також ряд параметрів обертання Землі з кроком 3 доби на інтервалі з 6 вересня 1983 р. по 13 грудня 1998 р. Обчислені орбіти 126 геостаціонарних об'єктів на основі аналізу 1966 фотографічних спостережень, отриманих в Києві та Ужгороді у 1996 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.3
Шифр НБУВ: РА306493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Руденко 
Фінансово-правові основи соціального захисту населення (порівняльний аналіз законодавства України, Федеративної Республіки Німеччини та інших зарубіжних країн-членів Європейського Союзу): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Василь Миколайович Руденко ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х999.81(4) + У9(4УКР)272 + У9(4)272
Шифр НБУВ: РА303611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Руденко В.М. 
Утворення забарвлених речовин у цукровому виробництві та розробка методів його інгібування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / В.М. Руденко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-13

Рубрики:

      
4.

Руденко 
Застосування блокаторів Н2-рецепторів гістаміну в терапії хворих на неспецифічний виразковий коліт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Леся Петрівна Руденко ; Івано-Франківська держ. медична академія. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-52
Шифр НБУВ: РА311741

Рубрики:

      
5.

Руденко М.П. 
Домашній експеримент в навчанні фізики учнів основної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.П. Руденко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Систематизовано й узагальнено критерії відбору домашніх експериментальних завдань з фізики. Розроблено систему таких завдань, які доповнюють та продовжують класні лабораторні роботи, для учнів 7 - 8 класів і методику її застосування. Встановлено, що запропонована система диференційованих домашніх завдань з фізики сприяє підвищенню рівня знань учнів, активізації їх пізнавальної діяльності та формуванню узагальненого експериментального вміння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4УКР)21.363,022
Шифр НБУВ: РА311320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Руденко О.А. 
Підвищення точності систем фазового автопідстроювання за допомогою розімкненнених компенсаційних каналів пристроїв зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.А. Руденко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Розроблено та досліджено системи фазового автопідстроювання (ФАП) високої точності та швидкодії за умов детермінованих та випадкових діянь і врахування параметричних збурень. Запропоновано методику синтезу параметрів масштабуючого коригуючого пристрою (МКП) за умов підвищення порядку астатизму, з врахованням фізичної реалізації МКП. Показано, що за допомогою МКП можна досягти будь-якого потрібного порядку астатизму, який забезпечує підвищення точності до потрібного значення. Аропбовано нові структури оптимальних за швидкодією комбінованих систем ФАП з МКП. Роглянуто особливості побудови цифрових коригуючих пристроїв систем ФАП і алгоритмів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01
Шифр НБУВ: РА310368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Руденко Н.М. 
Фізико-хімічні основи технології бетонів з високими експлуатаційними властивостями: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / Н.М. Руденко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему одержання бетонів з високими експлуатаційними властивостями (ВЕВ) шляхом створення основ технології бетонів із використанням розробленої високоінтенсивної фізико-хімічної активації цементних систем. Вперше у технології бетонів ВЕВ використано явище кавітації, що діє на всі компоненти цементної системи та складає фізичну частину активації. Хімічним компонентом визначено спеціально розроблений органо-мінеральний комплекс, який складається з органічного та мінерального компонентів і хімічного оптимізатора структуроутворення. Кавітаційний процес призвів до тріади активаційних дій на цементну систему, що складається з диспергування часток цементу та розкриття силікатних структур, поверхневої активації часток мікронаповнювача з утворенням некомпенсованих структурних зв'язків, переходу рідкої фази на вищий рівень енергетичного стану. Доведено, що фізико-хімічна активація цементної системи створюється в процесі зіткнення зустрічних потоків матеріальних часток, розташованих у рідкому середовищі у розробленому реакторі-активаторі. Встановлено існування порогу активації, що відповідає порогові кавітації. Одержано бетони класів В 70-90, загальна пористість яких склала 3,7-4,4 %. Підвищення експлуатаційних характеристик бетонів ВЕВ забезпечено зниженням вмісту вільного вапна в цементному камені до 3-4 % за рахунок зв'язування його в низькоосновні гідросилікати кальцію та підвищенням значень меж мікротріщиноутворення до 0,87-0,92.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.202.2
Шифр НБУВ: РА312555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Руденко М.В. 
Теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.10 / М.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах України, яке розглядається як комплексний (міждисциплінарний) процесуальний інститут, перспективний напрям наукових досліджень. Проаналізовано питання, пов'язані з з'ясуванням змісту та структури представницької функції прокуратури та її реалізації в арбітражному судочинстві на захист інтересів держави. Висвітлено особливості прокурорсько-представницьких правовідносин на окремих стадіях арбітражного процесу. Розглянуто проблемні питання прокурорського нагляду за законністю виконання рішень арбітражних судів. Охарактеризовано організаційні аспекти діяльності прокурорів з питань участі в арбітражному судочинстві. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства про прокуратуру, а також арбітражно-процесуального законодавства з питань участі прокурора в арбітражному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.401.14 + Х891.9(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА313989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Руденко Р.В. 
Удосконалення конструкції та теоретичне обгрунтування параметрів проміжного ковша МБЛЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.08 / Р.В. Руденко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено конструкцію проміжного ковша МБЛЗ з газліфтними камерами та триплитовим шиберним затвором. Газліфтна камера праціює в безперервному режимі, що забезпечує циркуляцію розплаву сталі між приймальною зоною ковша та газліфтною камерою, здійснення обробки розплаву сталі аргоном та можливість інжектуванню в нього твердих модифікаторів та лігатури з відсіканням шлаку. На підставі відомих закономірностей гідродинаміки створено математичну модель гідродинамічних процесів газліфтної камери. Вперше отримано аналітичні залежності масової витрати розплаву сталі, який транспортується, та об'ємної витрати транспортувального газу (аргону) від геометричних параметрів газліфтної камери для її оптимального режиму. Проаналізовано та розв'язано задачі проектування газліфтних камер з оптимальними параметрами, що відповідають технологічним вимогам. За результатами експериментів, проведених на лабораторному стенді, підтверджено адекватність розробленої математичної моделі гідродинамічних процесів газліфтної камери. Розроблено, спроектовано та виготовлено триплитовий шиберний затвор з пружно-балансирною системою притискання вогнетривких плит та електромеханічним приводом на основі кіл Кардана. Проведено лабораторні дослідження роботи триплитового шиберного затвора, що підтвердили його працездатність. На підставі відомого методу кінцевих елементів створено математичну модель для визначення параметрів напружено-деформованого стану основних елементів затвора, що дозволило отримати аналітичну залежність, завдякій якій можна розрахувати припустиму силу притискання плит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02
Шифр НБУВ: РА315221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Руденко Л.В. 
Алгоритмічні та імітаційні моделі автоматизованого виробництва в автомобілебудуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.В. Руденко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто автоматизовані виробничі процеси в автомобілебудуванні, а також досліджено аналітичні та імітаційні моделі виробничих систем. Зроблено висновок про необхідність розробки нового класу методів і моделей, що базуються на системному уявленні, просторово-часовому та імітаційному моделюванні об'єкта дослідження. Виконано формалізацію й алгоритмізацію технологічних процесів, проведено імітаційне моделювання виробничих систем різного характеру. Запропоновано методики для розв'язання задач автоматизації, модернізації та реконструкції виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-06-6
Шифр НБУВ: РА316149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Руденко В.В. 
Розробка науково обгрунтованої технології полііонних ентеральних лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.В. Руденко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію промислового й аптечного виготовлення, методи стабілізації та контролю якості полііонних ентеральних лікарських засобів, що містять натрію хлорид, калію хлорид, кальцію глюконат, натрію цитрат, натрію гідрокарбонат і глюкозу. Проведено комплексні дослідження фізичних, фізико-хімічних і технологічних властивостей під впливом різноманітних факторів у процесі виготовлення та зберігання. Вивчено склад, запропоновано критерії якості та технологічну схему виготовлення. Відпрацьовано методики якісного та кількісного аналізу для контролю технологічного процесу виготовлення та кінцевого продукту з використанням фізико-хімічних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.31 + Р281.7/9 Полісоль
Шифр НБУВ: РА313516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Руденко О.В. 
Роль ендотеліоцитів у походженні та морфогенезі міксом серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / О.В. Руденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено 278 міксом серця (МС) за допомогою традиційних морфологічних методів (гістологічних, гістохімічних та морфометрії). У 30-ти випадках пухлин проведено імуногістохімічне дослідження з використанням маркерів, які визначають клітини мезенхімного походження (антивіментин), а також - ендотеліоцити (CD31, CD34). Вперше для вивчення МС використано маркер CD143, специфічний до ангіотензин-конвертуючого ензиму, що продукується судинним, але не ендокардіальним ендотелієм. Визначено проліферативну активність міксомних клітин за допомогою моноклональних антитіл MIBI. Встановлено, що дослідження 46-ти міжпередсердних перегородок у хворих на МС передсердної локалізації має ознаки інтрасептальних артерій, відмінних від контролю. Розроблено концепцію морфогенезу МС, згідно з якою дане новоутворення виникає внаслідок пухлинного трансформування ендотеліоцитів змінених дрібних артерій вінцевого русла. Показано, що існування двох макроскопічних форм МС відображає етапи морфогенезу МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.401-4 +
Шифр НБУВ: РА322295

Рубрики:

      
13.

Руденко О.М. 
Світоглядно-утопічні трансформації державного управління ХХ століття: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / О.М. Руденко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто роль утопії як специфічної форми державно-управлінської свідомості в процесі формування й реалізації державної політики. Досліджено вплив утопічних феноменів на соціальні технології реалізації державної влади й управління. Виявлено низку малодосліджених аспектів, що стосуються особливостей взаємодії утопії з теорією та практикою державного управління. Наведено орігінальне тлумачення взаємозв'язку утопії і політичної ідеології. Розроблено власну періодизацію новітньої політичної історії України. Узагальнено особливості впливу світоглядно-утопічних трансформацій на характер змін політичної ідеології часів радянської "перебудови".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.2 + Х001.01
Шифр НБУВ: РА321161

Рубрики:

      
14.

Руденко Н.П. 
Семантико-синтаксична природа поля умовності в сучасній українській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.П. Руденко ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено спробу узагальнити, систематизувати всі структурні елементи поля умовності, виділити спільні типи семантико-синтаксичних характеристик для простого та складного речення. Проведено аналіз предикатно-суб'єктної структури умовних конструкцій, а також визначено поняття "умовний синтаксичний спосіб". Охарактеризовано основні засоби вираження умовного синтаксичного способу в реченнях різних типів та визначено його відмінності від морфологічного умовного способу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22
Шифр НБУВ: РА321041

      
15.

Руденко Ю.М. 
Трансформація державної власності в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ю.М. Руденко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади змісту власності, її місце та роль в сучасних економічних системах. Проведено комплексний аналіз процесу демократизації власності, розкрито її значення у формуванні ринкового господарства та як найважливішого чинника соціалізації, динамізму й ефективності економіки. Проаналізовано роль державної власності в змішаній економіці розвинутих країн, узагальнено шляхи та способи трансформації дрежавної власності за сучасних умов. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів реформування державної власності в перехідній економіці України та створення умов для формування ефективного власника. На підставі аналітичного прогнозу соціально-економічних наслідків впровадження моделей трансформації власності запропоновано науково-практичні рекомендації щодо підвищення ефективності роздержавлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4Укр)0-571
Шифр НБУВ: РА319180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Руденко П.А. 
Асоціації умовно патогенних бактерій в патології великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.А. Руденко ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено мікробні асоціації у випадках ендометритів, маститів у корів і шлунково-кишкових, респіраторних захворювань новонароджених телят у дванадцяти господарствах восьми районів Луганщини. Встановлено, що у фермерських біоценозах циркулює від трьох до шости умовно патогенних видів бактерій, які викликають різноманітні патології в корів і новонароджених телят. Ідентичність бактерій, виділених від корів і телят, підтверджується антигенною спорідненістю бактерій у разі різних захворювань, відсутністю антагонізму між бактеріями, ізольованими з одного господарства та позитивним впливом інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві. Показано, що під впливом антропогенних факторів і факторів зовнішнього середовища відбувається зміна головних співчленів паразитоценозу, їх кількості в асоціаціях, антогоністичних властивостей, а також зміна чутливості мікрофлори до антибіотиків. Виготовлено експериментальну серію інактивованого полібактеріну. Вперше вивчено клітинні та гуморальні фактори імунної відповіді в корів і телят на введення інактивованого полібактеріну, виготовленого з культур бактерій, які циркулюють у даному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311-1-8 + П876.181-1-8
Шифр НБУВ: РА319173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Руденко Є.О. 
Розвиток теорії, розробка і реалізація автоматизованих металозберігаючих технологій гарячої прокатки штаб і листів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / Є.О. Руденко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2002. — 34 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку теорії і методів керування формозміною металу у процесі горячої прокатки штаб і листів, а також розробки технологічних та технічних рішень стосовно автоматичного виробництва штаб і листів. З використанням теоретико-експериментальних методів досліджено деформацію металу на сталих і несталих стадіях прокатки розкатів у горизонтальних та вертикальних валках чорнових клітей листових і штабових станів з урахуванням послідовності, багаторазовості проходів у різноманітних схемах прокатки. Одержано кількісний опис впливу основних факторів реальних умов прокатки на параметри формозміни поперечного перерізу і кінців розкатів у плані. Розроблено та запроваджено технологічні рішення і пристрої керування, що забезпечує мінімальні витрати металу під час виробництва штаб та листів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.500.3
Шифр НБУВ: РА320052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Руденко Н.В. 
Розробка наукових основ створення АРМ технолога комбінованого зміцнення і нанесення покрить на деталі АТ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.04 / Н.В. Руденко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано моделі взаємодії потоків заряджених часток і плазми, що дозволяють одержати ефективний коефіцієнт ерозії та поля температур й напруги. Одержано залежності якісних властивостей (мікротвердості, зносостійкості, шорсткості, міцності зціплення й окиснення, утомної міцності) від технологічних параметрів у процесі плазмово-іонної, іонно-променевої та комбінованої обробки. Розроблено системи карти залежностей якісних характеристик параметрів для плазмово-іонної, світлопроменевої та комбінованої обробки, що дозволяють вирішити питання вибору технологічних параметрів і фізико-механічних характеристик для досягнення максимального значення якісної характеристики, яка є функцією мети, та виявити діапазони інших якісних характеристик, що реалізуються, для розглянутих технологій. На підставі результатів комплексного дослідження взаємодії потоків часток з конструкційними матеріалами, створеної моделі прогнозування залежностей якісних характеристик від технологічних параметрів і фізико-механічних характеристик деталі до обробки разом з експериментальними дослідженнями, розробленим алгоритмом вибору технологічних параметрів, бази даних установок і розробленого технологічного процесу створено АРМ технолога комбінованої, плазмово-іонної та світлопроменевої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-060.16 +
Шифр НБУВ: РА321390

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Руденко А.А. 
Особливості робочого процесу відцентрових насосів з середньорозмірним робочим колесом плаваючого типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / А.А. Руденко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Встановлено техніко-економічні показники відцентрового насосного ступеня конструктивної схеми - з середньорозмірним робочим колесом (РК) плаваючого типу. Розглянуто особливості течії рідини в пазухах плаваючого робочого колеса.Розроблено фізичну модель течії в передній пазусі з встановленою в ній системою нерухомих радіальних лопаток на основі теорії течій в міжколодкових каналах підшипників ковзання. Показано можливість та особливості використання елементів теорії торцевих ущільнень для визначення характеристик працездатності опор ковзання відцентрового середньорозмірного РК плаваючого типу. Охарактеризовано взаємоз'язки між гідродинамічними та геометричними параметрами насосного ступеня. Основні результати роботи впроваджено на промислових підприємствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5
Шифр НБУВ: РА321185

Рубрики:

      
20.

Руденко Н.І. 
Управління виробничими витратами на підприємствах в умовах ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.І. Руденко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи та розроблено прикладні рекомендації стосовно управління виробничими витратами на підприємствах за умов ринку. Розглянуто методологічні основи формування виробничих витрат у процесі виготовлення продукції. Узагальнено існуючі форми та методи обліку виробничих витрат. Обгрунтовано методологічні засади удосконалення управління виробничими витратами. Розкрито сучасні деформації у формуванні та структурі виробничих витрат. Аргументовано необхідність удосконалення структури виробничих витрат за рахунок підвищення в них частки витрат на оплату праці. Проаналізовано взаємозв'язок форм господарювання з структурою виробничих витрат. Визначено напрямки зниження та шляхи удосконалення структури виробничих витрат. Розроблено підходи до прогнозування виробничих витрат і методичні рекомендації щодо формування протизатратного механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-862-21
Шифр НБУВ: РА317743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського