Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (832)Книжкові видання та компакт-диски (740)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДЬ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рудь К.М. 
Вдосконалення системи управління витратами будівництва як фактор зниження його собівартості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / К.М. Рудь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки цілісної методології управління витратами на всіх етапах реалізації інвестиційного проекту. Особливу увагу приділено розробці методики виявлення та встановлення системного взаємозв'язку між економічними елементами витрат і елементами організаційної структури, а також методиці групування витрат за економічними елементами. Розроблено якісну (нормативну) модель групування витрат. Наведено методику оптимізації елементів витрат на базі динамічного програмування. Запропоновано методичні рекомендації практичного використання методології управління витратами залежно від організаційної структури управління будівництвом, а також методи управління витратами на етапі формування кошторисних і фактичних показників собівартості будівельної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)310-862
Шифр НБУВ: РА318216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Рудько Г.І. 
Екологічна безпека техноприродних геосистем (наукові та методичні основи): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Г.І. Рудько ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 35 с. — укp.

Виконано наукове узагальнення методології екологічної безпеки техноприродних геосистем (ТПГ) для різних типів екологічного середовища. Обгрунтовано екологічну ємність геологічного середовища у межах ТПГ та виконано оцінку екологічних функцій геологічного середовища. Розроблено наукові засади екологічної безпеки геологічного та суміжних середовищ у межах ТПГ регіонального рівня. Розроблено систему екологічної безпеки ТПГ з критичним екологічним станом. Визначено чинники екологічної безпеки геологічного та суміжних середовищ й обгрунтовано стратегічні та практичні заходи щодо прийняття технічних рішень стосовно ліквідації небезпечних ситуацій у межах різних типів геологічного середовища. Запропоновано методику розрахунку екологічної безпеки та визначено оптимізаційні заходи у межах окремих гірничопромислових і нафтогазових комплексів, платформних і перехідних типів геологічного середовища. Встановлено причини масового захворювання населення у межах вугільних і сірчаних гірничопромислових комплексів і розроблено оптимізаційні заходи щодо запобігання негативному впливу на організм людини небезпечних геологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР3)0 +
Шифр НБУВ: РА337717

Рубрики:

      
4.

Рудь Л.П. 
Економічне обгрунтування інвестиційної діяльності в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.П. Рудь ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми розвитку й активізації інвестиційної діяльності у сільському господарстві Харківщини. Уточнено поняття "інвестиція" та структуру інвестиційних проектів сільськогосподарських підприємств. Систематизовано теоретичні положення щодо моделі інвестиційної діяльності у сільському господарстві з урахуванням специфічних особливостей галузі. Обгрунтовано класифікацію інвестицій даних підприємств. Розроблено методику комплексної рейтингової оцінки інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств і методику оцінки ризику інвестиційних проектів цих підприємств за сучасних економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-56 +
Шифр НБУВ: РА345480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рудь В.О. 
Епідеміологічна та клініко-психологічна характеристика суїцидальної поведінки осіб в загальній популяції населення Полтавської області з урахуванням геліогеофізичних факторів та біологічних ритмів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.О. Рудь ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено епідеміологічне дослідження суїцидальної поведінки у загальній популяції Полтавської області за період 1957 - 2004 рр. Досліджено особливості впливу цирканнуальної ритміки та геліогеофізичних факторів на частоту самогубств і суїцидальних спроб, переглянуто та уточнено роль соціально-демографічних і біологічних факторів у формуванні та реалізації суїцидальної поведінки. На підставі комплексного вивчення поведінки 123-х пацієнтів, які здійснили суїцидальну спробу та знаходились на обстеженні та лікуванні в психіатричному стаціонарі, визначено клініко-психопатологічні, психологічні та біоритмологічні особливості суїцидальної поведінки. Встановлено наявність десинхронізації вегетативних функцій у обстежених, питому вагу певних циркадіанних типів залежно від провідного психопатологічного синдрому, ступеня серйозності суїцидальної спроби, психологічних характеристик пацієнтів. Визначено критерії суїцидального ризику та суїцидального рецидиву, на підставі яких розроблено систему корекції та профілактики суїцидальної поведінки з урахуванням індивідуального біоритмологічного статусу та сезонності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Ю937-953.6 +
Шифр НБУВ: РА343977

Рубрики:

      
6.

Рудько Р.М. 
Ефективне функціонування сільськогосподарських підприємств та їх ресурсне забезпечення: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.М. Рудько ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні основи ефективного функціонування сільськогосподарських підприємств (СП), шляхи підвищення економічної ефективності їх діяльності, запропоновано заходи щодо вдосконалення економічного механізму функціонування СП, які забезпечують зростання виробництва. Описано виробничу структуру СП за існуючого рівня забезпечення ресурсами та раціонального поєднання галузей рослинництва і тваринництва для досягнення максимального прибутку на основі математичної моделі. Розраховано прибутковість СП за умови забезпечення фінансовими ресурсами (ФР) на 90, 70 та 50 %, розглянуто варіанти з покриттям недостатніх ФР за допомогою кредитів. Запропоновано варіант виробничої структури СП для Лісостепу, яка забезпечує прибутковість діяльності підприємств (враховано прибутковість культур та грунтово-кліматичні умови даної зони). Визначено орієнтовну потребу в ФР для покриття витрат на оборотні активи для Київщини. Описано систему заходів зовнішніх та внутрішніх чинників, спрямованих на підвищення ефективності функціонування СП як основних складових економічного механізму на основі фінансової підтримки (дотації та субсидії), кредитної політики, страхування, оподаткування та ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571
Шифр НБУВ: РА371141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рудь Б.Ю. 
Концепція свободи філософування Бенедикта Спінози: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Б.Ю. Рудь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено концепцію свободи філософування Б. Спінози, проаналізовано теоретико-історичні причини її виникнення. Розкрито особливості трактування ученим таких філософських понять, як свобода та свобода філософування. Розкрито роль свободи філософування у людському бутті, яка полягає в уможливленні людського самозбереження та самовдосконалення шляхом пізнання. Доведено, що свобода у Б. Спінози має декілька вимірів, зокрема, онтологічний і політико-філософський. З'ясовано, що згідно зі спінозівською онтологією свобода полягає у звільненні людини від пасивних станів душі й осягнення нею свого місця у світовому причинно-наслідковому зв'язку. Доведено, що у політико-філософському сенсі свобода є поєднанням права суспільства на самоврядування, пізнавальної любові до Бога, свободи філософування та визнання права на привілеї. З'ясовано, що поняття свободи філософування не є тотожним поняттям свободи та свободи волі, водночас свобода філософування уможливлює свободу та є її наслідком. Розкрито сутність концепції свободи філософування у політичній філософії Б. Спінози. Зроблено висновок, що концепція свободи філософування є засобом обгрунтування свободи на суспільному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІД)5-511 +
Шифр НБУВ: РА368771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рудь О.І. 
Лептоспіроз собак (епізоотологічний моніторинг, удосконалення засобів лікування та профілактики): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.І. Рудь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено сучасні методи діагностики, лікування та специфічної профілактики лептоспірозу домашніх тварин. Вперше в Україні проведено епізоотологічні дослідження щодо лептоспірозу собак. Визначено розповсюдженість основних сероварів збудника даної патології. Встановлено характерні для жовтушної та безжовтушної форм лептоспірозу зміни біохімічних показників крові, використання яких суттєво покращить систему диференційної діагностики та прогнозування перебігу захворювання. Визначено антитіла до шести основних сероварів лептоспір у сироватках крові котів. Доведено можливість виникнення захворювання та лептоспіроносійства у котів. Описано серії дослідів з визначенням оптимальних схем лікування з використанням сучасних антибіотиків та інших ветеринарних препаратів. Розроблено спеціальні комплекси патогенетичних препаратів з урахуванням їх сумісності. Встановлено, що найбільш ефективними виявилися двофазні курси препаратів-синергістів: депоміцину та доксицикліну, фармазину-50 та доксицикліну, цефтриаксону та доксицикліну. Доведено необхідність застосування засобів патогенетичної терапії та спеціальних кормів у комплексному лікуванні та реабілітаційному періоді уражених тварин. Проведено порівняльне вивчення сучасних полівалентних протилептоспірозних вакцин й обгрунтовано необхідність проведення щеплень двічі на рік. Вивчено рівень поствакцинальних антитіл після щеплення собак розробленими в Інституті ветеринарної медицини УААН моновалентними вакцинами, які рекомендовано застосовувати як допоміжні в регіонах з превалюванням певного серовару збудника лептоспірозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-953-7 +
Шифр НБУВ: РА336306

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Рудь І.О. 
Методи, критерії та алгоритми прийняття рішень з експлуатації та розвитку інженерних мереж з урахуванням їх надійності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.О. Рудь ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено алгоритм імітаційного управління інженерною мережею з урахуванням показників надійності постачань цільового продукту споживачам. Запропоновано узагальнений критерій оцінки якості прийняття рішень з раціональної експлуатації та розвитку інженерних мереж, а також частковий критерій, що відображає надійність інженерної мережі за умов реалізації обраного рішення. Наведено метод визначення показника безперебійності постачання цільового продукту конкретним споживачам, що використовується для розрахунку часткового критерію. Отримано оцінки надійності функціонування елементів інжерених мереж, виконаних як мостові з'єднання з перемичками. Розвинуто програмний комплекс раціональної експлуатації та розвитку інженерних мереж на базі розробленого модуля розрахунку надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-021.1
Шифр НБУВ: РА318508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Рудь Ю. П. 
Молекулярно-біологічні властивості та фізико-хімічна характеристика іридовірусу комара Aedes flavescens: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.06 / Ю. П. Рудь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено молекулярно-біологічні та фізико-хімічні властивості іридовірусу, виділеного з личинок комара Aedes flavescens, виловлених у природних водоймах Київщини. Встановлено можливість репродукції іридовірусу за умов in vitro на культурі клітин A.aegypti Mos 20А та in vivo в личинках великої вощинної молі G.mellonella. Досліджено морфологічні особливості й ультраструктуру вірусних частинок. Зазначено, що іридовірус має гексагональну форму, діаметр віріонів становить 200 нм. Розроблено ПЛР-метод діагностики іридовірусу комара A.flavescens, який збільшує точність виявлення вірусної інфекції втричі. Даний метод дозволяє індентифікувати іридовірус у личинках комарів у разі сублетальної інфекції, без прояву характерних зовнішніх ознак захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.211.3
Шифр НБУВ: РА377831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Рудь В.О. 
Оптимізація хірургічного лікування та прогнозування гнійно-запальних захворювань геніталій при внутрішньоматковій контрацепції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.О. Рудь ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання зниження частоти післяопераційної летальності та захворюваності у жінок з гнійно-запальними захворюваннями геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції на підставі результатів вивчення клініко-морфологічних, мікробіологічних та імунологічних особливостей даної патології, розроблено та впроваджено комплекс лікувально-прогностичних заходів. Вперше встановлено взаємозв'язок між клінічними, морфологічними, мікробіологічними та імунологічними змінами у пацієнток з гнійно-запальними процесами геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції до та після оперативного лікування. Розширено сучасні уявлення про патогенез запальних захворювань репродуктивної системи, науково обгрунтовано необхідність розробки методики оптимізації хірургічного лікування та прогнозування гнійно-запальних захворювань за умов внутрішньоматкової контрацепції. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти післяопераційної летальності та захворюваності у жінок з гнійно-запальними процесами геніталій за умов внутрішньоматкової контрацепції на підставі використання методики оптимізації хірургічного лікування та прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р715.764 +
Шифр НБУВ: РА342591

Рубрики:

      
15.

Рудь 
Підвищення конкурентоспроможності підприємств молокопродуктового підкомплексу: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Інна Юріївна Рудь ; Миколаївський держ. аграрний ун-т. — Миколаїв, 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13
Шифр НБУВ: РА367015

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Рудь М.П. 
Підвищення якості поверхневої електронної обробки виробів з оптичного скла: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.07 / М.П. Рудь ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив процесу керування технологічними параметрами стрічкового електронного потоку (СЕП) на якість поверхонь оброблених оптичних пластин. Розроблено метод діагностики розподілу густини струму низькоенергетичного електронного потоку стрічкової форми. Вдосконалено метод електронної обробки оптичного скла, який дозволяє підвищити якість поверхневої обробки за рахунок автоматичного керування швидкістю переміщення СЕП вздовж оброблювальної поверхні та багатоциклового руху СЕП. Результати роботи мають практичне використання на вітчизняних і закордонних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.42 +
Шифр НБУВ: РА366809

Рубрики:

      
17.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рудь А.Є. 
Поліпшення експлуатаційних характеристик відцентрових стружкових верстатів зміцненням їх бил високошвидкісним тертям: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.04 / А.Є. Рудь ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращання експлуатаційних характеристик відцентрових стружкових верстатів шляхом зміцнення їх бил високошвидкісним тертям. На підставі аналізу процесу одержання різаної стружки доведено нераціональність застосування гартованих інструментальних і високолегованих сталей для виготовлення притискних бил. Обгрунтовано доцільність виготовлення притискних бил з конструкційних вуглецевих сталей із поверхневим зміцненням зони найбільшого зношування. Доведено, що новий спосіб обробки бил високошвидкісним тертям дозволяє одержати зміцнений шар з підвищеними експлуатаційними показниками на дешевих конструкційних сталях. Досліджено основні чинники підвищення товщини зміцненого шару під час обробки високошвидкісним тертям з попутним способом подачі заготівки. Визначено раціональні режими зміцнення притискних бил, виготовлених з конструкційної вуглецевої сталі 45. Експериментально досліджено значення температури, що виникає у поверхневих шарах заготівки. Встановлено підвищення зносостійкості поверхні матеріалу притискних бил відцентрових стружкових верстатів, зміцнених високошвидкісним тертям, що збільшує ресурс їх роботи удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-5-08 + М133.7
Шифр НБУВ: РА370537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського