Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (532)Книжкові видання та компакт-диски (568)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=СІЛЬЧЕНКО$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:

      
2.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Маринич О. В. 
Випадкові рекурсивні послідовності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. В. Маринич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий метод дослідження асимптотичної поведінки моментів випадкових рекурсивних послідовностей - метод ітеративних функцій. Встановлено достатню умову слабкої збіжності нормованого часу поглинання ланцюгів Маркова, що спадають до експоненційного функціонала, від субординатора з відомою мірою Леві. Доведено результат про слабку збіжність числа зайнятих інтервалів у гратках Бернуллі. Встановлено асимптотичну поведінку середнього числа порожніх інтервалів і числа малих частин у гратках Бернуллі. Знайдено асимптотику моментів і доведено центральну граничну теорему для числа зіткнень у beta (2,b)-коалесцентах. Досліджено асимптотичну поведінку моментів трьох функціоналів, що діють на коалесценті Пуассона - Діріхле.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0
Шифр НБУВ: РА383752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Мариношенко О.П. 
Динамічне деформування видовжених балкових систем набігаючим повітряним потоком: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / О.П. Мариношенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 23 с. — укp.

Запропоновано метод задання апроксимацій переміщень довільних точок консольної балкової системи (КБС), на підставі з основних положень теорії пружності, які здатні описувати різні типи згинних крутильних і повздовжніх переміщень та є порівняно простими в практичних застосуваннях. Наведено уточнений підхід до визначення силових факторів, які діють на поверхню КБС. Запропоновано принцип можливих переміщень для динамічного аналізу силових і кінематичних характеристик у точках КБС і повітряного потоку. Проведено на пїдставі одержаних співвідношень і рівнянь руху обчислення компонент векторів переміщень, тензорів напружень і деформацій, тиску повітряного потоку в характерних точках і перерізах КБС - крила літака. Досліджено статистичну та динамічну стійкість КБС у разі її взаємодії з повітряним потоком. Підтверджено достовірність вибраної моделі КБС і методів розрахунку на підставі числового та натурного експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.106.9
Шифр НБУВ: РА375309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сільченко М.В. 
Економіко-математичне моделювання процесу ціноутворення на ринку опціонів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / М.В. Сільченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

З урахуванням чинників програмної торгівлі, а також засобів економіко-математичного моделювання досліжено цінові процеси на ринку опціонів. Наведено порівняльний аналіз існуючих методів прогнозування ціни опціону, скореговано класичний підхід щодо визначення структури хедж-портфелю. Запропоновано економіко-математичну модель, отримано її точний розв'язок. Досліджено модель зі зворотнім зв'язком врахування наявності на ринку програмної торгівлі, запропоновано ітераційний процес знаходження її наближеного аналітичного розв'язку. Зроблено висновок про доцільність і ефективність застосування даних методів під час валютних деривативів на фінансовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861в611
Шифр НБУВ: РА319200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сільченко М.І. 
Етапне хірургічне лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / М.І. Сільченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено обстеження 228-ми дітей, які знаходилися на лікуванні з приводу різних форм хвороби Гіршпрунга (ХГ) з 1981 до 2005 р. Запропоновано нові принципи етапного лікування ХГ, в основу яких покладено тяжкість перебігу даної вади розвитку. Радикальне хірургічне втручання без формування протиприродного заднього проходу проведено в 165-ти (72,4 %) дітей. У 11-ти (4,8 %) пацієнтів після неефективної корекції ХГ в інших клініках виконано повторні одноетапні втручання. У 52-х (22,8 %) дітей з тяжким перебігом ХГ як етап лікування введено захисні кишкові стоми. Розроблено нові способи формування протиприродного заднього проходу як варіант першого етапу хірургічного лікування ХГ у дітей. Після формування протиприродного заднього проходу радикальні операції проведено у разі покращання загального стану пацієнтів (ліквідації анемії, гіпотрофії, зменшенні симптомів ентероколіту та корекції супутніх вад розвитку) в строки від 6-ти місяців до 2-х років. Досліджено ефективність запропонованої модифікації операції Болея з первинним формуванням колоректального анастомозу на етапних втручаннях. Доведено залежність об'єму резекції ободової кишки від віку та анатомічної форми ХГ. Запропоновано варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонкокишкового резервуару після тотальної колектомії. Вперше виконано обширні резекції ободової кишки з реконструктивно-пластичним формуванням клапанного механізму кишечнику. Показано, що використання диференційованого підходу у процесі лікування таких пацієнтів сприяє зниженню післяопераційної летальності до 0,4 %. У 215-ти (94,7 %) пацієнтів одержано позитивні функціональні результати лікування, а у 12-ти (5,3 %) - задовільні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.766.405.0 +
Шифр НБУВ: РА350219

Рубрики:

      
9.

Маринець Н.В. 
Життєвий потенціал особистості: формування та реалізація у трансформаційному суспільстві: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Н.В. Маринець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "життєвий потенціал особистості" як системи особистісних якостей і можливостей, які реалізуються особистістю в її суспільній та індивідуальній діяльності; основи проектування людиною свого життєвого шляху, її успіху та самоствердження. Охарактеризовано структурні компоненти життєвого потенціалу особистості (здров'я, інтелект, почуття та воля). Розкрито місце та роль професійних знань, практичного досвіду, освіти та виховання, працездатності у системі життєвого потенціалу особистості, описано його культурні та моральні компоненти. Проведено дослідження духовної енергії особистості. Показано значення здорового способу життя, освіти та культури, виховання та самовиховання у процесі формування життєвого потенціалу особистості. Доведено, що кризові процеси сучасного суспільства та загальнотрансформаційний характер його розвитку негативно впливають на життєвий потенціал особистості, але, водночас, викликають своєрідний опір обставинам, спонукають людину до активних дій, творчості та самореалізації. Визначено складники життєвого успіху, наведено загальну характеристику успішної людини як феномену щасливого суспільства. Розкрито сутність поняття та критерії успішного здійснення життя особистості. Розглянуто технології життєтворчості особистості, досліджено відчуття самореалізації та не реалізації. Наведено пропозиції щодо оптимізації життєвого процесу, формування життєвого потенціалу особистості, її творчої реалізації, досягнення успіху та свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*137 + Ю6*328.943
Шифр НБУВ: РА370519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мариняк Р.С. 
Історіографія поезії Ліни Костенко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.С. Мариняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи формування історіософії в українському гуманітарному просторі та здійснено аналіз поезії Л.Костенко, розглянуто вплив національної історіософії на специфіку авторського мислення. Базуючись на матеріалі лірики поетеси, здійснено аналіз християнського та загальнолюдського вимірів етичних домінант в їх історіософському вияві. Висвітлено світогляд українського суспільства середини XVII ст., репрезентований у "Марусі Чурай", у аспекті аксіологічних вартостей, постульованих в історіософії авторки. Розглянуто філософію поразки у романі "Берестечко" у контексті роздумів про формування політичних пріоритетів у кризовій ситуації. Л.Костенко постулює свою історіософію не шляхом створення масштабного історичного тла, а тотального занурення у внутрішній світ непересічної (геніальної) особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Костенко, Л.В.535 +
Шифр НБУВ: РА337471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Маринець О.М. 
Підвищення ефективності суднових енергетичних установок використанням аераційних плазмохімічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / О.М. Маринець ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нову для суднових енергетичних установок схему організації процесу плазмохімічного реагування в коаксіальному пристрої з периферійним підведенням плазми та центральноосьовим підведенням палива. Вперше одержано дані про вплив геометричних і режимних параметрів на ефективність роботи коаксіального пристрою плазмохімічної інтенсифікації горіння, на підставі яких виведено критеріальні рівняння його вольт-амперної характеристики та теплового коефіцієнта корисної дії. Установлено закономірності генерування плазмового потоку з газодинамічною стабілізацією течії в криволінійному каналі плазмохімічного пристрою аксіального типу, що полягають у зменшенні асиметричності плазмового потоку його компенсаційним розширенням у зауступній частині. У подальшому розвитку уявлень про фізичну модель факела аереційного плазмохімічного пристрою в частині взаємодії пограничного шару з супутнім потоком на основі вперше отриманих експериментальних даних про структуру його концентраційних та температурних полів. Доповнено концепцію плазмохімічної інтенсифікації горіння палива в камері згоряння суднового газотурбінного двигуна новими положеннями про ефективність схемних рішень її здійснення, що визначають умови найменш енергоємного плазмового впливу. Запропоновано уявлення особливостей аерації горючих сумішей та нові закономірності здійснення плазмохімічного впливу, які забезпечують сталість екологічних характеристик суднових газотурбінних і котельних установок. Розроблено положення щодо необхідної умови прояву ефекту плазмохімічної інтенсифікації горіння основного палива в паливоспалюючому пристрої. Зазначено, що у плазмохімічних пристроях інтенсифікації горіння генерування плазмохімічного факела в процесі взаємодії коаксіального периферійного потоку плазми з центральним осьовим потоком палива енергетично більш вигідне в порівнянні з генеруванням факела в процесі взаємодії осьового потоку плазми з периферійними потоком палива. Встановлено, що криволінійна схема плазмового пристрою аксіального типу, призначеного для роботи в автомодельних режимах, може бути реалізована згином проточної частини на електродуговій ділянці за її профілюавання, адаптованого до структури зауступної течії плазмового потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.3-043
Шифр НБУВ: РА319232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Маринів 
Податкова перевірка як організаційно-правова форма реалізації податкового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Наталія Анатоліївна Маринів ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА352494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мариненко Ю.В. 
Проблеми національної ідентичності в українській прозі 40-50-х років ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Ю.В. Мариненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено українську прозу 1940 - 1960-х рр. як системну цілісність. У критико-аналітичному аспекті розглянуто філософські, ідеологічні, політичні доктрини, естетичні програми, які визначають своєрідність даного літературного періоду. У цьому контексті проаналізовано індивідуальні авторські тексти письменників різних ідеологічних, політичних, естетичних орієнтацій, а саме: Т.Осьмачки, О.Довженка, В.Домонтовича, В.Барки, І.Багряного, Л.Мосендза, І.Костецького. О.Гончара, Д.Гуменної, У.Самчука, Ю.Косача, М. Стельмаха. На підставі результатів здійсненого аналізу розроблено загальну концепцію своєрідності українського прозового тексту даного періоду. Доведено, що кожен з індивідуальних авторських текстів є сегментом (сюжетною колізією) іншої цілості - тогочасного українського прозового "надтексту", висвітлено жанрову специфіку творів, розкрито її детермінанти. Як результат дослідження є запропоновані підходи щодо формування цілісного уявлення про національну своєрідність українського літературного процесу 1940 - 1950-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(УК=4/8)-334 +
Шифр НБУВ: РА349718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Мариніч І.О. 
Прогнозування економічних наслідків реструктуризації в будівництві шляхом порівняльної експертної діагностики (на прикладі холдингової компанії "Київміськбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.О. Мариніч ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано ієрархічну класифікаційну модель реорганізації будівельного комплексу за видами, чинниками, напрямами. Наведено систему критеріїв, параметрів та відповідну економіко-математичну модель наслідків і результатів реструктуризації. На базі моделі створено методику достовірної оцінки реструктуризації, алгоритмізації методики оцінки реструктуризації у вигляді комплексу прикладних програм. Розроблено конкретні системні рекомендації щодо впровадження методологічних та методичних підходів до практики управління будівельними організаціями. Запропоновано та обгрунтовано диференціацію стратегічних цілей реструктуризації за структурно-функціональними напрямами, а також систему відносних економічних показників, що описує та складає базу для розрахунків інтегрального та комплексних показників досягнення стратегічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)311-31-230.38
Шифр НБУВ: РА326985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Сільченко К. В. 
Робота утримувальної протизсувної споруди у вигляді паль-шпонок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / К. В. Сільченко ; Держ. НДІ буд. конструкцій. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодії палі-шпонки зі зсувним грунтом, розроблено та впроваджено в будівельну практику прикладну методику розрахунку протизсувних споруд (ПЗС). Вперше експериментально встановлено картину розподілу епюри зсувного тиску по лобовій поверхні для різних довжин палі-шпонки. Розроблено прикладну методику розрахунку палі-шпонки на переповзання та продавлювання в зсувній товщі та в зоні її закладання в стійких грунтах під дією горизонтального навантаження. Узагальнено алгоритм і виконано програмну реалізацію методики розрахунку ПЗС у вигляді палі-шпонки. Вдосконалено математичне моделювання напружено-деформованого стану зсувних схилів ПЗС у вигляді палі-шпонки під дією сейсмічних навантажень та інших зсувопровокуючих факторів, яке відповідає регіональним особливостям складних грунтових умов Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.308 + Н793 + Н779.3
Шифр НБУВ: РА376998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Маринін А.І. 
Розроблення та застосування імпульсного електрогідравлічного способу оброблення сировини рослинного походження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.І. Маринін ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на зміну параметрів сокостружкової суміші, дифузійного соку, суспензії цикорію. Встановлено, що дія електрогідравлічної обробки на сокостружкову суміш дозволяє одержати дифузійний сік з покращеними якісними показниками, що дає можливість проводити процес екстрагування в області знижених температур. Пояснено зменшення контамінаційної мікрофлори. Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на суспензії цикорію з метою одержання фруктозо-олігосахаридних сумішей. Доведено ефективність використання електрогідравлічного плазмолізатора для обробки сокостружкової суміші й одержання дифузійного соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА354888

Рубрики:

      
19.

Маринкевич С.М. 
Стильові домінанти поезії Тодося Осьмачки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Маринкевич ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено комплексний аналіз стильових домінант поезії Т.Осьмачки у контексті європейського модернізму із застосуванням системно-аналітичного підходу, історико-функціонального, порівняльно-типологічного та біографічного методів дослідження. Доведено, що головні складові ідіостилю Т.Осьмачки - домінанти різних типів творчості (експресіонізму та сюрреалізму), органічно поєднані з ознаками українського фолькльору. З'ясовано характер та еволюцію експресіоністичних і сюрреалістичних тенденцій у ліриці митця, розглянуто своєрідність вияву у ній апокаліптичних візій, інтерпретації образу міста як онтологічного феномена. Вперше наведено механізми моделювання сюрреалістичних образів у поезії Т.Осьмачки, оригінальність рецепцій та трансформації традиційного матеріалу (українського фолькльору) на жанрово-стильовому, а також на рівні мотивів, образів і ритміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Осьмачка,Т.535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Осьмачка,Т.535 +
Шифр НБУВ: РА323357

Рубрики:

      
20.

Сільченко С.О. 
Строковий трудовий договір: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.О. Сільченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття строку трудового договору, порядок його обчислення, виявлено найбільш специфічні риси, які притаманні різним видам строкового трудового договору, наведено їх класифікацію за різними ознаками. Розроблено проекти нормативних актів щодо праці сезонних і тимчасових працівників. Сформульовано інші пропозиції, спрямовані на удосконалення правового регулювання праці осіб зі строковим характером зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА314402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського