Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (122)Реферативна база даних (2754)Книжкові видання та компакт-диски (2885)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>A=САВЧЕНК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 141
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Савченко О.І. 
Адміністративні делікти у сфері міграції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Савченко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено наукові засади адміністративного делікту у сфері міграції. Визначено пріоритетні шляхи вдосконалення адміністративно-деліктного законодавства у цій сфері. Розкрито суть понять і ознаки адміністративного делікту у сфері міграції. Розглянуто склади кожного з видів даних деліктів, порядок провадження у цих справах і застосування адміністративних стягнень до суб'єктів вчинення адміністративних деліктів у сфері міграції. Запропоновано перспективні шляхи реформування адміністративно-деліктного законодавства у сфері міграції. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законів України, нормативних актів Кабінету Міністрів України та відомчих підзаконних правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х911,14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Савченко І.В. 
Адміністративно-територіальний устрій Південної України (1775 - 1822 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Савченко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено територіальні зміни Південної України у 1775 - 1822 рр., механізм регулювання управління даним регіоном вищими органами влади, а також розвиток місцевих адміністративних установ. Визначено, що соціально-економічні особливості та геополітичне положення Південної України зумовили специфіку розвитку адміністративного устрою регіону у 1770 - на початку 1790 р., яка визначалася введенням окремого механізму регулювання управління регіоном вищими органами влади та розширенням повноважень губернських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)47-5 + Т3(4УКР7)47-5 + Х809(4УКР)79-1 + Х2(4УКР7)47-52 +
Шифр НБУВ: РА330849

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Савченко А.А. 
Багатоканальні оптоелектронні сенсорні системи на ефектах розповсюдження неоднорідної хвилі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / А.А. Савченко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Розроблено нові фізико-технічні принципи побудови багатоканальних оптоелектронних систем на основі ефектів розповсюдження поверхневої електромагнітної хвилі на неоднорідній поверхні. Вивчено особливості розповсюдження енергії електромагнітної хвилі в системі на планарному хвилеводі з метою підвищення точності вимірювання сенсорної системи на елементі інтегральної оптики. Визначено склад втрат на межах поділу хвилеводів і показано, що такі втрати суттєво зменшують точність вимірювань. Запропоновано конструкцію приладу, який реалізує спосіб врахування таких втрат. Створено спеціалізовану оптоелектронну систему, призначну для реєстрації та відображення біохімічної інформації, яка грунтується на явищі розсіювання світла поверхнею золота у разі збудження поверхневих плазмонних поляритонів. Доведено коректність вимірювання розсіяного світла за умов поверхневого плазмонного резонансу (ППР) для реєстрації зміни показника заломлення, а також реєстрації макромолекулярних взаємодій. Виготовлено дослідний зразок системи на ППР, що використовує явище розсіювання світла для багатоканальних вимірювань і проведено його апробацію на базі Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Каролінського Інституту (Стокгольм, Швеція) та Інституту Мікросистем і мікроелектроніки (Лечче, Італія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5 + З254.5 +
Шифр НБУВ: РА365454

Рубрики:

      
4.

Савченко А.С. 
Вибір параметрів комутаційного обладнання на підставі аналізу трафіку обчислювальних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.С. Савченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Експериментально досліджено діапазон ступенів самоподібності різнорідного трафіку обчислювальних мереж, що дозволяє вдосконалити алгоритми забезпечення якості обслуговування у мережах. Вивчено аналітичні вирази для характеристик часу очікування та корисної пропускної здатності мереж з втратами і повторними передавачами пакетів. Врахування повторних передач пакетів дозволяє більш раціонально використовувати корисну пропускну здатність мережі. Запропоновано й обгрунтовано рекомендації щодо вибору параметрів і структури обчислювальної мережі на підставі характеристик трафіку, що дозволяє поліпшити ефективність роботи мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА353063

Рубрики:

      
5.

Савченко О.П. 
Вибір цільового ринку підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.П. Савченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 24 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання, пов'язані з вибором цільового ринку підприємства. Визначено етапи стратегії цільового маркетингу. Охарактеризовано сутність цільового ринку та визначено його основні категорії, зовнішнє оточення. Запропоновано класифікацію видів сегментування, що враховує його характер, тип споживачів, параметри продукції та конкурентне становище підприємства на ринку. Систематизовано методи оцінки конкурентного становища підприємств на цільовому ринку й обгрунтовано доцільність їх застосування вітчизняними підприємствами. Введено поняття маркетингової конкурентної переваги, що визначає особливості діяльності підприємств на ринку з урахуванням комплексу елементів маркетингу. Наведено концептуальну схему сегментування, оцінки та вибору цільового ринку підприємства. Проаналізовано кон'юнктуру ринку підприємств легкої промисловості. Створено методику розрахунку ємності цільового ринку як багаторівневої системи. За допомогою запропонованих показників і змінних досліджено та проаналізовано маркетингові конкурентні переваги підприємств легкої промисловості. Розроблено профілі регіональних споживчих сегментів взуттєвої продукції, визначено на основі стратегій вибору цільового ринку та критеріїв ефективного сегментування цільові сегменти для АТЗТ "Лугань". Обгрунтовано необхідність і запропоновано алгоритм і основні параметри щодо побудови карт позиціонування підприємств на цільовому ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.322 + У9(4УКР)290-592
Шифр НБУВ: РА315287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
7.

Савченко А.П. 
Виховання самостійності молодших підлітків у процесі ігрової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / А.П. Савченко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто суть понять "самостійність", "ігрова діяльність". Визначено зміст, засоби та методи виховання самостійності у процесі ігрової діяльності. Проаналізовано її можливості у контексті дослідженої проблеми. Визначено й експериментально перевірено психолого-педагогічні умови ефективного виховання самостійності молодших підлітків у процесі ігрової діяльності. Відзначено, що важливою умовою виховання самостійності особистості є високий рівень сформованості емоційного компонента. З'ясовано, що в емоційно насиченій і цікавій грі, яка відповідає віковим особливостям молодших підлітків, самі обставини вимагають від них прояву активності та вимогливості до себе й інших. Експериментально доведено, що ефективність виховання самостійності молодших підлітків залежить від послідовного ускладнення ігрових дій, поступового розширення сфери їх діяльності, яка об'єктивно зумовлює ситуацію самостійного прояву можливостей учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.212 + Ч421.331.2 + Ч421.352.46 +
Шифр НБУВ: РА350678

Рубрики:

      
8.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
9.

Савченко В.В. 
Візуальний переклад літературного тексту: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / В.В. Савченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Розглянуто явище візуального перекладу літературного тексту, що визначається як трансвидовий художній переклад між словом і зображенням та є одним з малодосліджених виявів художнього мислення. Простежено передумови загальноестетичного тлумачення явища перекладу. На базі структуралістських концепцій з'ясовано суть процесу трансвидового художнього перекладу як певного переструктурування оригіналу. На основі аналізу візуального перекладу літературного тексту визначено трирівневу структуру трансвидової перекладності, яка складається з художнього смислу, тексту та мови. Доведено, що об'єктивною основою функціонування перекладності є універсалії художнього мислення, розкрито їх типологію та форми візуальної репрезентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.252.2 + Ю812.271.2 + Ш407 +
Шифр НБУВ: РА324630

Рубрики:

      
10.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Савченко О.В. 
Вплив антагоністів кальцію і селективних альфа1-адреноблокаторів на клініко-гемодинамічні та імунологічні показники у хворих на ІХС зі стабільною стенокардією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Савченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено стан імунної системи та її вплив на перебіг стабільної стенокардії (СС) залежно від функціонального класу (ФК) та ендотеліальної дисфункції судин. Показано, що у більшості хворих на ІХС з СС наявні дефіцит T лімфоцитів, збільшення кількості T супресорів, зменшення імунорегуляторного співвідношення T хелпери/T супресори, а також збільшення рівня циркулюючих імунних комплексів (ЦІК). Знайдено кореляційний зв'язок між показниками імунограми та кількості лейкоцитів і рівнем загального холестерину. Виділено стадійність імунозапальних процесів залежно від рівня загального холестерину та кількості лейкоцитів у хворих на ІХС з СС I - III ФК. Установлено, що у значної кількості хворих з СС III ФК з підвищеним рівнем холестерину та відносним лейкоцитозом рівень імунологічної резистентності відповідає стадії декомпенсації, за цього значною мірою знижена ендотелійзалежна вазодилатація судин, що призводить до достовірного збільшення загальної тривалості безбольової ішемії міокарда (ББІМ), середньої тривалості одного епізода ББІМ та кількості ранніх шлуночкових екстрасистол у порівнянні з аналогічними хворими з гіперхолестеринемією але з нормальною кількістю лейкоцитів. Уточнено показання до призначення антагоніста кальцію "Дилтіазем" у хворих з СС III ФК залежно від ступеня ендотеліальної дисфункції судин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА341237

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Савченко Г. А. 
Вплив пептидних компонентів отрути павуків роду Geolycosa на пуринергічні рецептор-канальні комплекси: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / Г. А. Савченко ; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця . — К., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

У ході дослідження доведено, що значна частина пептидних компонентів отрути впливає на іонні струми, опосередковані роботою P2X рецепторів сенсорних нейронів щурів. Детальне вивчення одного з пептидних компонентів (а саме, PT1) показало, що він селективно впливає на P2X3-опосередковані струми. Дія PT1 заплежить від функціонального стану рецептор-какального комплексу. Механізм дії PT1 на P2X3 рецептори полягає у затриманні останніх у десенситизованому стані. Показано, що PT1 ефективно зменшує прояви больової поведінки in vivo. Продемонстровано чутливість людських P2X3 рецепторів до дії PT1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4*01 + Р419.492-29
Шифр НБУВ: РА379008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Савченко Л.П. 
Вплив просторових характеристик синапсів та постсинаптичних структур на процеси збудження нейронів. Модельні дослідження: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / Л.П. Савченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 42 с. — укp.

З використанням теоретичних методів та експериментальних підходів вивчено вплив геометричної організації синапсів і постсинаптичних структур на процеси збудження нейронів, динаміку внутрішньоклітинного кальцію й синаптичну ефективність. Показано, що генерація стохастичних потенціалів дії визначається структурними стохастичними конформаційними переходами потенціал-залежних каналів. Варіабельність латентності потенціалів дії залежить від просторової щільності натрієвих каналів і швидкості допорогової деполяризації. Кластеризація каналів або зменшення їх числа збільшує цю варіабельність. Латеральна електродифузія каналів може бути одним з механізмів, що призводить до кластеризації іонних каналів. Відзначено, що кластери каналів разом з геометрією синаптичної щілини впливають так само на синаптичну ефективність. Хоча більші синапси мають високу ймовірність вивільнення нейромедіатора, вони зазнають більших втрат синаптичного струму всередині щілини. Доведено, що збільшення ймовірності вивільнення нейромедіатора може відбутися або у результаті збільшення везикул у пресинаптичному депо, або у результаті посилення позитивного електричного зворотного зв'язку між пресинаптичною й постсинаптичною клітинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11 + Е60*739.12 +
Шифр НБУВ: РА340842

Рубрики:

      
15.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Савченко Г.Ю. 
Гідродинамічні характеристики пристінних суперкавітаційних течій: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / Г.Ю. Савченко ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено пристінні суперкавітаційні та бризкові течії з використанням методу гідродинамічного експерименту, який передбачає обробку й узагальнення одержаних результатів. Визначено основні параметри та загальні закономірності утворення пристінних суперкаверн на тілах обертання та плоских поверхнях. Показано вплив примежового шару на розмір пристінних каверн, за умови - розміри кавітатора менші розмірів примежового шару. З використанням методу осереднення швидкості у шарі та залучення до розрахунку ефективного числа кавітації одержано формули обчислення для кавітаційного опору пристінних суперкаверн. Увагу приділено струменевим і бризковим течіям, які виникають всередині пристінних сеперкаверн. Експериментально та шляхом числового моделювання одержано оптимальні параметри розподіленого вдуву газу, коли зменшення опору досягає максимального значення. Виявлено перевагу реберчастих поверхонь у реалізації механізму зменшення бризкового опору. Розроблено комп'ютерні підпрограми для проектування форми суперкавітуючих об'єктів з урахуваннями форми каверн і зазору у пристінних суперкавернах, а також для розрахунку параметрів пристінних суперкавітаційних і бризкових течій. Удосконалено методику дослідження глісування тіл обертання у карні, з використанням якої виявлено залежність коефіцієнта підйомної сили від кута атаки, глибини занурення задньої кромки та відношення діаметрів тіла обертання та суперкаверни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.45,022 +
Шифр НБУВ: РА361786

Рубрики:

      
18.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Савченко А.С. 
Діагностика і терапія серцево-судинних ускладнень променевого та комбінованого лікування хворих на рак грудної залози: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.23 / А.С. Савченко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності супровідної терапії хворих на рак грудної залози (РГЗ) шляхом проведення діагностування та корекції ранніх і пізніх серцево-судинних ускладнень променевого та комбінованого лікування. Встановлено, що у ранньому періоді після променевої терапії (ПТ) у пацієнтів стан серцево-судинної системи погіршується значною мірою в осіб з передуючою кардіологічною патологією, з лівобічною локалізацією пухлини та після ПТ у режимі А (з передопераційним концентрованим опроміненням). У пізньому періоді після ПТ серцево-судинні ускладнення спостережено у більшості хворих з лівобічною локалізацією процесу та після А і Б режимів (до- та післяопераційне опромінення) ПТ, що відповідає I - II ступеню токсичності, а в осіб з супутньою кардіологічною патологією - у межах II - III ступеня токсичності згідно з протоклом СТСАЕ. Доведено, що сучасна діагностика та медикаментозна корекція серцево-судинних ускладнень ПТ (зокрема, інгаляційним шляхом) підвищує ефективність супровідного лікування хворих на РГЗ і покращує якість їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р410-5 +
Шифр НБУВ: РА365375

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Савченко Ю.О. 
Дослідження гуморальної ланки регуляції періодичної моторної активності шлунка та дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ю.О. Савченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено роль гістаміну, гастрину, панкреатичного поліпептиду (ПП), інсуліну та глюкози у регуляції голодної моторики шлунка та дванадцятипалої кишки (ДПК) у собак. Виявлено, що ПП зменшує тривалість періодів роботи та подовжує тривалість періодів спокою в шлунку та ДПК, а також зменшує концентрацію глюкози у крові. З'ясовано, що концентрація ендогенного гастрину в плазмі крові не впливає на циклічні виникнення мігруючого моторного комплексу. Встановлено взаємозв'язок коливань ПП, інсуліну та глюкози в крові, розкрито їх вплив на регуляцію періодичної моторної активності. З'ясовано, що гіпоглікемія під час I фази стимулює вивільнення ПП, який обумовлює появу II фази мігруючого моторного комплексу. Зроблено висновок, що глюкагон підвищує концентрацію глюкози в крові під час III фази, яка стимулює вивільнення інсуліну. Доведено, що інсулін знижує концентрацію глюкози в крові та стимулює вивільнення ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*01 + Е60*734.24*01 +
Шифр НБУВ: РА360334

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського